algimantas-gabrys

Naujas taškas

2008 metai, gegužės 5 diena. Šis blogas skaičiavo pirmąjį gyvenimo mėnesį, o „Sūduva“ lošė eilines A lygos rungtynes prieš Klaipėdos „Atlantą“ ir laimėjo rezultatu 3:1. Prieš rungtynes šalia „Sūduvos“ žaidėjų būdelės stovėjo Algimantas Gabrys. Legendinis treneris ką tik buvo antrą kartą atleistas. Jį pakeitė Igoris Pankratjevas. O prieš tai buvo prasta sezono pradžia ir beviltiškai pralaimėtos rungtynės „Vėtrai“.

Į aikštę žvelgiančio vienišo Algimanto Gabrio nuotrauka (kurią tą kartą paskelbiau pavertęs juodai baltu paveiksliuku) visus šiuos metus iš atminties iškildavo kaskart, kai „Sūduva“ įkrisdavo į eilinę duobę. Kaskart, kai komandos keliamos juodos emocijos kvieste kviesdavo mesti metraštininko darbą ir transformuotis į eilinį, mažumą abejingą stadiono lankytoją.

Futbolas yra nenuspėjamas draugas. Vieną dieną jis atneša begalinio džiaugsmo, o kitą – negailestingai nuvilia. Ir niekada nežinai, kas tavęs laukia už kampo.

Šiemet balandžio viduryje SDV sukaks septyneri. Tai, kad dar vieną sezoną blogas pasitinka apsivilkęs nauju rūbu – visiškas atsitiktinumas. Pernai ne vieną kartą buvau „nusprendęs“ iš tikro šį reikalą užbaigti. Priežasčių čia minėti net neverta. Tie, kas pernai skaitė ir komentavo viską patys supranta.

Man patiko ankstesnioji „nemadinga“ blogo forma. Be vardo, be išskirtinio dizaino ir be mažiausios galimybės blogo turinį kaip nors pritaikyti komerciniams tikslams. Šį blogą septynerius sudarė trys elementai – „Sūduva“, mano rašliavos ir jūsų komentarai. Ne dėl to, kad būčiau nesupratęs, jog geras dizainas leidžia pretenduoti į pirmąsias lietuviško interneto gretas. Buvo smagu matyti, kaip blogas auga, nepaisant jo „nepaklusnumo“ dauguma komunikacijos taisyklių. Pakako vien turinio, kad su dizainu ir Google‘u susipykęs tinklapis imtų rinkti po 2000-3000 skaitytojų per mėnesį.

O štai pernai netyčia viskas apsivertė aukštyn kojom. Kai jau buvau beveik apsisprendęs blogą išleisti į užtarnautą poilsį, stuktelėjo mintis viską apversti aukštyn kojomis. Nusipirkti vardą, dizainą ir susidraugauti su dėdule Google‘u. Tiesą pasakius, didelių ateities planų nenubraižiau. SDV persikelė iš stoties rajono arčiau madingo miesto centro. Kaip seksis čia – matysim.

Visa kita – po senovei. Sezono pradžia už poros dienų. Vėl prasidės čempionato karuselė ir greitai niekm neberūpės blogo dizainas, jo adresas ar lankytojų statistikos duomenys. Ir vėl gįšime prie to paties – prie „Sūduvos“, mano rašliavų ir jūsų komentarų.

Gero kelio šiais metais.

Jūsų, Jonas Valatkevičius.

Pasidalink su draugais:

10 koment.

Komentuok!
 1. Favoritas 2015, vasario 25 | 11:51 Atsakyti

  Sveikinimai, Jonai, su nauja pradžia!
  Kaip ir pats paminėjai, tavo bloge svarbiausia yra turinys, o ne dizainas, bet nori nenori man vistiek kelia nostalgiją Klevinsko kojinės :)

 2. Jonas | SDV 2015, vasario 25 | 11:56 Atsakyti

  Klevinsko kojinės? chm, kažko neprisimenu:) turėsi primint.

  O dizaino klausimas yra higieninis – ateina laikas, kai tiesiog reikia nusipirkti naują kostiumą, nes be jo sunku sulaukti naujų tavo turinio vartotojų. juolab, kad šiandieniniame webe „naujas dizainas“ labai dažnai atsineša ir daugybę funkcinių naujovių, kurios santykį su turiniu padaro patogesniu ir efektyvesniu.

 3. Favoritas 2015, vasario 25 | 12:49 Atsakyti

  Blog’o pradžioje viršuje (ten kur dabar yra SDV su trim kamuoliais) buvo titulinė nuotrauka su Sūduvos futbolininko kojomis – baltos kojinės ir „Sūduvos“ logotipas žalios vejos fone.
  Gal ir klystu, bet kažkodėl atrodo, kad net pats esi minėjęs, jog ten Sauliaus Klevinsko kojos :)

 4. Jonas | SDV 2015, vasario 25 | 12:56 Atsakyti

  A, dabar supratau. Ne, ten buvo ne Klevinsko kojos. Tos kojos buvo Giedriaus Slavicko. Prieš vienas rungtynes jis kokias 10 min visaip žongliravo kamuoliu – tai ir gavosi nemaža galerija.

 5. Jonas | SDV 2015, vasario 25 | 13:03 Atsakyti

  Lukai – tokių minčių yra. Tai buvo viena iš priežasčių perkraustyti blogą ant nepriklausomos platformos. Viskas priklausys nuo poreikio, nes aplipdyt blogą baneriais, reklamuojančiais bobutės paskolas ar supermarketo nuolaidas kaulienai neplanuoju. O kitoks požiūris mūsų verslams kol kas gali būti nelabai suprantamas.

Naujas komentaras