2014 m. Sūduvos ir Kruojos rungtynės

Pirmas žingsnis link medalių – „Kruoja“

Štai apsisuko ratas ir vėl grįžome prie dar vieno sezono pradžios. Belieka kelios dienos ir viltis, kad šį kartą čempionatą „Sūduva“ pradės geriau, nei kelis paskutinius metus.

Nežinau, kaip jums, bet man šis sezonas kelia optimistinius jausmus. Gal dėl to, kad „Sūduva“ sezonui rengėsi atlikdama judesius, kuriuose buvo galima įžvelgti šiokio tokio racionalumo. Nepaisant to, naują sezoną mūsų komanda pasitinka kaip niekad paslaptinga. Pora savačių Kipre lošiant su keistomis komandomis ir paskutnės dvejos draugiškos Kėdainiuose lėmė, kad labai mažai kas žino, kokios jėgos „Sūduva“ pradeda 2015 metų sezoną.

Belieka elementari matematika. Dar kartą pažiūrėkime, kas nutiko komandoje per kelis šių metų mėnesius.

„Sūduvą“ paliko labai nedidelis žaidėjų būrelis:

 • Marius Činikas – bene rimčiausias praradimas – sugrįžo į estu JK „Sillamae Kalev“, kur persikraustė ir „Žalgirį“ palikęs Rytis Leliūga.
 • Giorgio Russo – kalbos sklinda, kad persikraustė į „Kauno Žalgirio Spyrį“.
 • Tomo Snapkausko, persikėlusio į kitą Kauno komandą, „Stumbrą“.
 • Mohamad Kdouh, apie kurio naują klubą žinių kol kas nėra.

Kaip ir minėta – tik Činikui buvo galima įsivaizduoti solidesnį vaidmenį šių metų komandoje. Russo lyg ir buvo pastebimas pernai, tačiau „Sūduvoje“ saugų ir taip daugiau nei reikia. O Snapkauskas su libaniečiu pernai aikšėje rodėsi labai fragmentiškai.

Naujokų sąrašas panašus:

 • Vartininkas Kornelijus Timofejevas (pernai palošęs ir „Ekrane“ ir „Dainavoje“).
 • Du gynėjai iš Serbijos – 28 metų Nikola Prebiračevič (karjerą pradėjęs Belgrado „Crvena Zvezda“) ir dvidešimtmetis Marko Živkovič, kurio ankstesnių klubų sąraše yra Belgrado „Partizan“ ir „Vojvodina“.
 • Saugu ir gynėju lošti galintis Vaidotas Šilėnas iš „Žalgirio“.
 • Edvardas Tamulevičius – jaunas puolėjas iš „Ekrano“.

Taigi, viskas sudėliota teisingai. Komandą paliko neesminiai žaidėjai, o papildytos buvo tos grandys, kuriose labiau pajėgų trūko pernai. Padoresnį kolegą gavo Džiugas Bartkus, komandoje atsirado trys gynybinio plano žaidėjai, o Tomui Radzinevičiui galbūt nereikės sužaisti visų sezono rungtynių.

Sūduva - Kruoja, 2014. Po pirmo kėlinio. 2014: paskutinis žaidimas su Kruoja. Po pirmo kėlinio.


 

Tačiau svarbiausia yra tai, kad pagaliau buvo suformuotas padorus trenerių kolektyvas. Ši grandis „Sūduvoje“ atrodo taip, kaip ir dera medalių siekiančioje komandoje. Net jei šiandien dar negalime rimtai įvertinti naujųjų komandos vadų sugebėjimų ir galimybių pakelti „Sūduvos“ žaidimą į aukštesnį lygį. Tačiau esmė paprasta – komanda sudėliota taip, kad atrasti objektyvių prasto žaidimo priežasčių bus žymiai sunkiau. Tuo šįmetinė „Sūduva“ iš esmės skiriasi nuo pernykštės.

Pamažu gausėja žmonių ir klubo administracijoje. Šalia prezidento atsirado trys jauni vyrukai – su jais išsamiai galite susipažinti klubo svetainėje. Pirmas darbas, kurį jiems derėtų padaryti – tai suvienodinti savo elektroninių paštų adresus. Nes kai vieno paštas baigiasi takas.lt, kito gmail.com, o trečio – fksuduva.lt atrodo neprofesionaliai.

Vienas pirmųjų šios komandos projektų į eterį iškeliaus jau šią savaitę. Ketvirtadienį, 15 val. radijo stotis „Kapsai“ pradės laidų apie futbolą ciklą. Laidos bus transliuojamos kas antrą savaitę, o įrašus žadėta paskelbti „Sūduvos“ svetainėje. Pirmos laidos svečias – pats klubo prezidentas.

Smagu, kad Marijampolė turės savo laidą apie futbolą. Kvailoka, kad laida transliuojama darbo dieną ir darbo valandomis. Visa tai anuliuoja „gyvo eterio“ džiaugsmą. Tuomet gal paprasčiau ir šiuolaikiškiau būtų gaminti podkastus ir transliuoti jas ne tik savo svetainėje, bet ir per tam skirtas interneto aplikacijas, kad žmonės prieš miegą iš savo išmaniojo pokalbius apie futbolą galėtų paklaustyti?

Kritikuoju dėl to, kad mano siūlomas kelias yra skirtas komandos populiarinimui tarp jaunesnės auditorijos. Jai podkastas yra suprantamesnė turinio forma nei radijo stotis, kurios net tinklapio man nepavyko surasti. „Sūduvos“ pasirinktas kelias yra skirtas senjorams, darbo valandomis nuobodžiaujantiems namuose.

tomas-radzinevičiusPraeito sezono pabaiga – sunki ir liūdna. O kokia bus šių metų pradžia?


O štai „Sūduvos“ sekmadienio varžovą įvertinti – labai keblu. „Kruoja“ taip ilgai džiaugėsi sidabro medaliais, kad padoriai sezonui pasiruošti ir vėl nespėjo. Komandos sudėtis – miglota, duomenys jos svetainėje – prieštaringi. Štai Nerijus Mačiulis, vienas iš ryškiausių pernykščio sezono žaidėjų, vis dar įrašytas į „Kruojos“ sudėtį, nors jau senokai yra žinoma, kad jis persikėlė į Kauno „Stumbrą“ pas Darių Gvildį. O linksmiausia yra tai, kad visai neseniai „Kruoja“ sugebėjo atleisti prieš pora mėnesių nusamdyta trenerį iš Kroatijos.

Štai toks varžovas „Sūduvos“ laukia pirmame rate. Tačiau sakyti, kad nelabai aiški „Kruoja“ bus „Sūduvai“ lengvas varžovas galėtų tik nieko apie lietuvišką futbolą neišmanantis žmogus. Beje, visi pamenam, kad paskutinius du sezonus „Sūduva“ pradėdavo pralaimėjimais varžovams, kuriems teoriškai dar prieš rungtynes visi būdavome įrašę pralaimėjimus.

„Kruoja“ – dar kietesnis varžovas. Vien dėl to, kad mūsų komanda vis dar tebeturi „Kruojos“ sindromą. Ši komanda nuolat „Sūduvai“ sujaukia planus. Paskutinį kartą pernykščiame sezone visi dar puikiai prisimename. Tačiau pastaraisiais metais yra buvę ir dar prastesnių rungtynių. Yra buvę, kad „Sūduva“ namuose sugebėdavo pralošti iš tikro nesitreniruojančiai ir nieko apie rytojų nežinančiai „Kruojos“ komandai.

Tad šį kartą jau pirmame ture mūsų laukia išskirtinis nuotykis. Laiko įsibėgėjimui mūsiškiams niekas nedavė.

Štai tokios paprastos pirmo turo tokelės. Naujo sezono epopėja prasideda. Gaila, kad „Sūduvai“ ji prasideda ne Marijampolėje – prie to jau buvome įpratę. Tačiau sekmadieniui astrologai žada visai neblogą orą. Kodėl gi nepasivažinėjus iki Panevėžio?

Pasidalink su draugais:

58 koment.

Komentuok!
 1. DZHIT 2015, vasario 25 | 00:50 Atsakyti

  Sveikas,

  Berods būsiu pirmasis kuris pakomentuoja „naujai“ atgimusį puslapį :)

  Kas apie tai, kad Marijampolės radijuje „Kapsai“ bus futbolui skirta laiko- super. Yra kita problema, kad keista, bet Marijampolėje ir aplink ją tik galima girdėti tai tiesiogiai per radijo imtuvą kur nors automobilyje arba kas turi „atgyvenusius“ imtuvus namuose. Kiek teko kreiptis, rašyti el. laiškus „Kapsams“ dėl transliavimo internetu kodėl ta linkme nieko nedaroma ir nenorima daryti- atsakymo JOKIO.
  Nežinau ar ta radijo stotis tokia nepopuliari ar kas, bet jeigu pradėtų „strem’ą“ skleisti internetu kas atrodo natūralu, tai ir klausytojų ratas prasiplėstų. Vienok sunku juos suprasti, bet už pastangas dėl futbolo +.

  Kas apie futbolą, tai laukia rungtynės, kurios ir parodys kas geriau pasiruošę. Nenustebčiau jeigu rungtynės baigsis nulinėmis.

 2. Jonas | SDV 2015, vasario 25 | 10:21 Atsakyti

  Jo, smagu, kad žmonės suranda dalykus, kurie dar nepaskelbti:) vis dar kelios smulkmės liko – štai pvz tamstos komentarą sistema kažkodėl sulaikė.

  O kas liečia futbolo radiją Marijampolėje – tai man toks senovinis kvapas ir padvelkė iš to projekto. Todėl ir gaila, kad kažkas parodo iniciatyvą, kažkas gaišta laiką, dirba, kad projektas įvyktų, o rezultatas – niekas tos laidos neišgirsta.

 3. Jonas | SDV 2015, vasario 25 | 13:12 Atsakyti

  Taip, tas buvo pasakyt. Pateks į Sūduvos tinklapį, nes toji radijo stotis, kaip suprantu, svetainės neturi.

  Beje yra dar vienas niuansas. Mačiau, kad Žalgiris abonementus jau baigia pardavinėti, o mūsiškiai kol kas apie tai dar nė žodžiu neužsiminė.

 4. Jonas l SDV 2015, vasario 25 | 23:53 Atsakyti

  Oho, va cia tai stipru. Galvojau A lyga kazka pagrybavo, bet ziuriu kad Grigaravicius nupaveiksluotas jau su melyna maike. Keistokas sprendimas. Bet – Suduvos stiliaus.

 5. M 2015, vasario 26 | 08:24 Atsakyti

  Na jei cia pagal nuomos sutarti, tai gal ir geras sprendimas – saugu, manau, turim pakankamai, tad Grigaravicius, ko gero, nebutu pakankamai zaidimo laiko gaves. O Utenyje, tiketina, gaus, tad tiek jam, tiek klubui iseis i nauda. Aisku, keista, kad niekas nieko nepranese siuo klausimu.

 6. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 09:34 Atsakyti

  Ne, Grigaravičiaus atidavimas – totali nesąmonė. Tokio lygio žaidėjų niekas neskolina. Suprasčiau, jei paskolinti būtų Kardokas, Puzara ar netgi Kiselevskis. Iš to tikrai visiems naudos būtų – ir žaidėjams, ir komandai. O skolinti žaidėją, kuris pernai įmušė 7 įvarčius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus – yra absurdiška.

  Jau nekalbant apie tai, kad Grigaravičiaus energija neretai tapdavo faktoriumi, suteikiančiu komandai papildomos energijos. Tiesą pasakius, Grigaravičius pernai ko gero buvo „sezono atradimas Nr.2″ (po Džiugo Bartkaus). Todėl toks netikėtas šio žaidėjo atsisakymas (juk jis dar mušė bankę paskutinėse Sūduvos draugiškose) labai stebina.

 7. Diviriks 2015, vasario 26 | 09:49 Atsakyti

  Įdomu, jog prieš kelias dienas feisbuke paskelbtoje bendroje komandos nuotraukoje Mindaugo veidas dar šmėžuoja.

  Bet kokius atveju, nesigilinant į detales, tai yra praradimas.

 8. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 09:53 Atsakyti

  Panašiausia į tai, kad bent jau viena tradicija tęsiama nepriklausomai nuo to, kas administruoja komandą – Sūduvos komplektuotojų keliai niekam nežinomi ir nesuprantami.

 9. griezhtas 2015, vasario 26 | 09:58 Atsakyti

  Tikrai nesutiksiu del Kiselevskio, jei traumos nekamuos ir motyvacijos netruks, manau siais metais jis bus metu atradimas. Bent jau per draugiskas tikrai solidziai atrode.

  Del Girgaraviciaus tai jis man toks fenomenas, objektyviai jis ir techniskai silpnas, ir greicio neipatingo, ir ginasi primityviai…. bet su savo galybe noro, uzsivedimo ir sportinio pykcio dare is nieko tuos ivarcius.
  Buciau buves uz, kad ji reikejo pasilikti kaip talismana ir joker’i, bet sunkiai isvaizduoju ji kaip nuo pirmu minuciu zaidzianti pagrindo zaideja.

 10. Diviriks 2015, vasario 26 | 10:08 Atsakyti

  Reikia tikėtis kokių nors žinių iš klubo, jei bus. Turi būti priežastis, juk futbolininko nepradanginsi šiaip sau. Tiesą sakant, kilo idee fixe, dėl ko taip galėtų nutikti, bet garsiai nesidalinsiu savo išvedžiojimų :)

 11. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 10:48 Atsakyti

  Kiselevskį paminėjau ne dėl to, kad jis prastas ar nereikalingas. Tačiau pernai ir be traumos aikštėje retai kada pasirodydavo, nes jo pozicijoje keitimus daryti žymiai sunkiau. O štai krašto saugo vietose keitimai yra dažnesni ir natūralesni – nusilaksto Baranovskis ar Brokas ir jau gali kone kiekvienose rungtynėse įmesti ne mažiau aktyvią bombą kokia buvo Grigaravičius.

  Sutinku, kad technikos jam trūksta, tačiau jo žaidimo privalumas ir buvo tas, kad įvarčius mušė ne apeidamas penkis varžovus (o Lietuvoj tą daryt galinčius žaidėjus ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuot), o bėgdamas greičiau už juos ir staigiau įšokdamas į laisvus plotus. Kitas dalykas – daugiau nei pusė jo įmuštų įvarčių lemdavo taškus ir tik vienas krito lošiant su tokiais varžovais kaip Dainava.

  Aišku, jei sprendimas jau padarytas – diskutuoti per vėlu. Sezonas parodys, ar šis sprendimas buvo teisingas.

  • griezhtas 2015, vasario 26 | 11:56 Atsakyti

   O siaip tai mes dar ne nezinom kieno tas sprendimas, gal paciam Grigaraviciui numatomu zaidimo minuciu buvo per mazai, o gal norejo arciau savo meiles buti, gal dar kokios nors priezastys. Gal visai komplektuotojai cia niekuo deti, nes issaugoti per prievarta zaideja norinti buti kazkur kitur nemanau, kad yra prasmes.

   • Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 12:08 Atsakyti

    Bet aš apie tai ir kalbu. Visi tavo pateikti argumentai tinka mėgėjų klubeliui, o ne profesionalų komandai. Nes šie argumentai rodo, kad sprendimus lemia kažkokios atsitiktinės, pašalinės priežastys, o ne komandos ar klubo starteginiai prioritetai.
    .
    Pacituosiu patį prezidentą iš A lygos straipsnio: „Marius Činikas nusprendė keliauti į Estiją dar prieš atvykstant naujam treneriui, Tomas Snapkauskas nutarė, kad jam bus geriau Kauno „Stumbre“, Giorgio Russo vieną dieną norėjo likti komandoje, kitą – jau nebe“, – pasakojo V.Murauskas.
    .
    Štai čia ir yra dilema – iš Murausko pasisakymo akivaizdu, kad komanda neturi jokio aiškaus požiūrio ir žaidimo taisykles diktuoja ne ji, o kažkieno kažkokios mintys ir norai. Panašiai, pamenu, buvo kalbama tuomet, kai komandą paliko Vitkauskas ir Vaidas Slavickas.

 12. M 2015, vasario 26 | 12:18 Atsakyti

  Na, matai, kartais buna, kad ima ir koks Suarezas uzsimano isvykti, ir nieko tu cia nepadarysi, kad ir koks profesionalus klubas ir jo poziuris bebutu. Aisku cia nera analogiskas atvejis, bet esme ta, kad jei zaidejas nori isvykti, kad ir kokios menkos ir „megejiskos“ tos priezastys bebutu, klubo strategija ir komplektuotoju profesionalumas cia nepagelbes.

 13. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 12:49 Atsakyti

  Nesutinku. Kai mano darbuotojas nori palikti mano įmonę, pirmiausia aš žiūriu, koks to darbuotojo indėlis. Ir jei man darbuotojas yra svarbus – tuomet aš visada rasiu galimybę pateikti rimtesnius argumentus, nei visokie personaliniai niuansai. Nuo elementaraus piniginio argumento iki labiau filosofinių ateities perspektyvos priežasčių.
  .
  Viskas yra įmanoma ir visaip gali nutikti. Tačiau profai tokius niuansus išsprendžia laiku. Nes kai žaidėjas sužaidžia draugiškas rungtynes ir įmuša bankę, o tada po dviejų dienų paaiškėja, kad jis keliauja į priešininkų komandą – vadinasi kažkas kažkur kažko nesužiūrėjo. Ir čia net diskutuoti nėra apie ką – jei tu rengi komandą sezonui, modeliuoji visokias situacijas, o likus kelioms dienoms prarandi reikšmingą žaidėją – komandai nuo to jokios naudos. Nes tam tikrus dalykus reikia modeliuoti iš naujo.
  .
  Aišku, visų šių šnekų nereikėtų, jeigu Sūduva ir Utenis ką nors apie tai pasakytų.

  • knz 2015, vasario 26 | 17:09 Atsakyti

   „Ir jei man darbuotojas yra svarbus – tuomet aš visada rasiu galimybę pateikti rimtesnius argumentus, nei visokie personaliniai niuansai. “
   Nu taip, dabar galvoju, gaila, kad Londono „Arsenalas“ neturėjo pono Pop savo gretose 2012 metais – po šiai dienai van Persie pas juos būtų tebežaidęs. Kita vertus, savo CV nusiųst niekada nevėlu – girdėjau Ozilas patyliukais irgi pageidauja išvykt.

 14. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 12:55 Atsakyti

  Beje, oficialioji Sūduva ką tik pranešė, kad visas komandos rungtynes išvykoje „transliuos“ Marijampolės Pizza Jazz restorane. Žaidimas su Kruoja bus pirmas kartas. Čia tiems, kas nenori žaidimo tyliai namuose per kompą žiūrėt.

 15. monkes biznis 2015, vasario 26 | 14:13 Atsakyti

  Sezonas nuleistas i kanalizacija. Berods toks buvo Miesto laikrascio pavadinimas. Grigaraviciaus praradimas vienas is kanalizavimo etapu..

 16. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 14:16 Atsakyti

  o va dėl to – nesutinku. Grigaravičiaus atleidimas gal ir nelabai malonus nutikimas, tačiau visa kita sudėliota lyg ir teisingai. Aišku, viskas priklausys nuo to, kaip bendrai mašina veiks, tačiau, turėdamas omeny, miglotus pagrindinių konkurentų pajėgumus, į šio sezono perspektyvą žvelgčiau optimistiškai.

 17. griezhtas 2015, vasario 26 | 14:43 Atsakyti

  Na bent ant popieriaus Veliulis geresnis uz Grigaraviciu, tai is objektyvaus kampo komplektuotojus uz tokia rokiruote bart nelabai galima.
  Su vartininko pirkimo irgi teisingas jei Timofejevas iskrites bent pusei sezono, Bartkus pasiruosimo etape irgi buvo traumuotas tai likt tik su jaunimu atsargoje baisai rizikinga.

 18. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 15:05 Atsakyti

  Pagaliau komandos viešieji ryšiai tarė žodį. Veliulis ko gero geresnis už Grigaravičių. Aišku, tas gerumas iš tikro yra „popierinis“ – turint omeny, kad šio žaidėjo prieš metus Atlantas atsisakė. Bet keisto Sūduvos komplektuotojų požiūrio tai nereabilituoja – kažin ar labai racionalu į neblogo žaidėjo vietą imti šiek tiek geresnį, o tą neblogą – atleisti. Ir tą padaryti iki sezono pradžios likus trims dienoms. Na bet šitą diskusiją jau galima užbaigt. Sezonas parodys, kas čia buvo teisus.

 19. M 2015, vasario 26 | 17:37 Atsakyti

  Na musu hipoteze apie nuomos sutarti paneigta, tad sunku vertinti toki sprendima. Viena vertus, prarastas neblogas zaidejas, pernai suzaides tikrai neblogu rungtyniu ir imuses ne viena svarbu ivarti, be to jaunas ir turintis potencialo, bet kita vertus Grigaravicius nebuvo ypac svarbus zaidejas del jau minetu trukumu bei labai nepastovios formos (tiesa, visos komandos zaidimas bangavo kaip reikiant). Tad bent jau man asmeniskai didelio nepasitenkinimo nesukele – tiesiog pakviestas geresnis zaidejas, o prastesnis paleidziamas, nors ir sis buvo neblogo lygio. Ir tokia politika taiko daugelis klubu.

 20. Artimas 2015, vasario 26 | 22:39 Atsakyti

  Tik man idomu kas siemet ivarcius mus? Priekyje Radzinevicius jau nesugebes visu varzybu atlaikyt, o tas jaunuolis patemps?

 21. Jonas | SDV 2015, vasario 26 | 23:12 Atsakyti

  Tai aišku, kad patemps. Pažiūrėk geriau kiek pernai Veliulis įmušė. Vaskela taip pat turėtų daugiau surinkt. Sakyčiau, kad šįmetinis Sūduvos komplektas – vienas padoresnių per kelis pastaruosius sezonus. Nepaisant visų niuansų. Be abejo, tiesa yra ir ta, kad tai kol kas dar nieko nereiškia.

  • Artimas 2015, vasario 27 | 02:44 Atsakyti

   Na Veliulis buvo lyderis…Suduvoje jis tikrai toks nebus, ir jeigu vel tokio nerasime, bus blogai. Vaskela Siauliuose irgi buvo lyderis, bet Suduvoje toks gan tingus jis sakyciau pasirode.
   Jau ir pries praeito sezono pradzia sakiau kad bus sunku su ivarciais be Valskio, tai saket, kad bus Brokas, Chvedukas ir dar velniai zino kas. Tiesiog kai kurie zaidejai nera skirti gaminti ivarcius, ka irode ir musu Karolis, kuris siaip daug naudingo darbo atlieka aiksteje, na bet ne jo stichija musinet ivarcius viena po kito. O suprantant Suduvos strategija, tai kaip taisykle turi musti daug, daugiau nei priesininkai, ir tai ner 1 ar 2 ivarciai, nes pati komanda nuolat prasileidzia po tuos 2 ivarcius. Tad jeigu nebus rimtos pagalbos is Tamuleviciaus, reikes atzaist vienu puoleju kaip ir praeitam sezone.

  • griezhtas 2015, vasario 27 | 09:25 Atsakyti

   Del komplektacijos pritariu Jonui, bent ant popieriaus sudetis geriausiai subalansuota per paskutinius kokius 7 metus, visoms pozcijoms yra po ne ka prastesni keitima (gal su puolejais silpniau, bet kaip sakoma puolimas laimi varzybas, bet gynyba laimi cempionatus). Aisku realybe pamatysim veliau, bet ant popieriaus sudeties uztenka auksui imti 😀

 22. Anonimas 2015, vasario 27 | 00:43 Atsakyti

  Mano manymu nusigvelbėt vieną įdomiausių jaunuolių. Tikėjausi, kad Dambrauskas eidamas į Žalgirį, prigriebs ir Tamulevičių. Deja..

 23. Jonas | SDV 2015, vasario 27 | 09:58 Atsakyti

  Dėkui už filmą. Jis puikiai parodo, kad Sūduva gavo padorų puolėją. Įdomu tai, kiek Tamulevičius įmušė balioninių bankių – po perdavimų iš toli, po kurių pernai pas mus koks Baranovskis ar Chvedukas beviltiškai mėgindavo iššokti aukščiau už gerokai aukštesnius gynėjus.
  .
  Kalbant apie Vaskelą pernai – vis dar galvoju, kad jo pasirodymui smarkiai sukliudė keistas Gvildžio požiūris sezono pradžioje. Daugiau laiko Vaskela pradėjo gauti vos ne antro rato vidury, o ir statomas dažnai būdavo į jam visiškai netinkamą atraminio saugo poziciją.
  .
  Būtent atraminio saugo vieta yra ko gero silpniausia ir šių metų Sūduvoje. Kai Chvedukas pernai buvo padarytas vos ne vidurio puolėju, kai neliko Snapkausko – ir yra vienintelis Šoblinskas, kuris toje vietoje gali užtikrintai sužaisti. Šilėnas, berods, pats minėjo, kad jam patogiau krašte lošt, Kiselevskiui atraminiu lošt trūksta svorio.
  .
  Štai tokia matematika. Turim 10 saugų. Iš jų 7 (Baranovskis, Chvedukas, Veliulis, Puzara, Aibaras, Brokas, Vaskela) yra griežtai atakuojančio stiliaus. Ir jei Sūduva rinks tiek geltonų kortelių, kiek pernai – bus reikalų.

  • griezhtas 2015, vasario 27 | 10:27 Atsakyti

   Kai jau yra centro gyneju su atsarga i atraminio vieta galim statyt, kad ir ta pati Ugge, gal ir is naujoku gyneju, kuris nors bus tinkamas tai pozicijai, zaidziant gynybine taktika. Zaidziant negynybine taktika gerai tiks ir Kiselevskis ar Chvedukas. O visiems normaliems atvejams taigi bus Soblinskas.

 24. Jonas | SDV 2015, vasario 27 | 14:08 Atsakyti

  Dar pora informacijų apie artėjantį sezoną. Lietuvos sporto filmukas, kuriame kalbinami Stasys Baranauskas ir Vitalijus Stankevičius:

 25. Marijus 2015, vasario 27 | 17:46 Atsakyti

  bandžiau klaustti tą laidą, bet štvėriau vos keletą minučių. ties ta vieta kur laidos vedėjas pradėjo pasakoti ką Pele yra pasakęs, išjungiau :)

 26. Jonas | SDV 2015, vasario 27 | 17:54 Atsakyti

  biš pirmo blyno efektas, tai galima kritiką ir ateičiai pasilaikyt. matysim kaip seksis.
  .
  apie vedėją nelabai ką ir yra pasakyt – čia labiau buvo prezidento monologas. o kad prezidentas kalbėjo be jokios žurnalistinės pagalbos – tai dar visai sklandžiai papasakojo. tik va – nuobodoka. ir jei paklaustum, kodėl nuobodoka – grįžtum prie tos pačios amžinos temos. kai nežinai, kam ši laida skirta, koks jos tikslas – tada ir neaišku, nei apie ką klausti, nei kur pokalbį vesti. žodžiu, kai neturi aiškios strategijos – net ir radijo laida nelabai kokia gaunasi.
  .
  tačiau didžiausia dilema yra tame, kad laidą operuoja pats klubas. vadinasi – joje niekada neišgirsime aštresnių temų ir klausimų. neišgirsime kalbų apie tai, kas klubo gerbėjams yra opiausia. užtat galėsim paklausyti pasisakymų tema „kokie mes faini ir kaip viskas yra gerai“, visokių smagių anekdotų iš komandos gyvenimo ir pan.
  .
  paprastai tariant, likus dviems dienoms iki sezono pradžios paskirt 20 min pokalbio istorijai, o likusias 10 – šnekoms apie dublerių čempionatą – tai rodo, kad chebra visiškai nesiorentuoja klausytojo „poreikiuose“. arba tiesiog apie tai negalvoja. šiandien žmonėms rūpi kaip prezidentas tapo prezidentu, o, pavyzdžiui, kodėl buvo atleistas Grigaravičius, ką komanda planuoja sekmadieniui, kokius artimiausius tikslus kelia ir t.t. Paprastai tariant, šiandien į laidą reikojo tempti trenerį, kokį naujoką ir pvz Tomą Radzinevičių. Prezidentas galėjo palaukt ir iki kito ketvirtadienio.

 27. albinosas didysis paukščių valdovas 2015, vasario 27 | 21:39 Atsakyti

  Pradedant erzinančiu garso takeliu, baigiant laidos vedėju ir pokalbiais apie paukščius…. tikrai tragiška laida. Čia iš tos serijos, kur geriau nieko, negu tokia. Siūlyčiau laidą vesti pačiam Karoliui Skinkiui, būtų šimtą kartų geriau :)

 28. Jonas l SDV 2015, vasario 27 | 23:37 Atsakyti

  O matete – siemet LFF nusprende atpirkimo oziu Kruoja padaryt – neleido 3 zaideju registruot, suprask, del lazybu gresmes:) linksma. Nors sezonas dar net neprasidejo

 29. Tbx 2015, vasario 28 | 00:57 Atsakyti

  Keista, aš pasiklausiau tos laidos kaip fono ir man visai patiko, o tiems kuriems ir buvo skirta ji – ne. Tikriausiai todėl, kad man Sūduvos reikalai nebuvo svarbūs, o jūs tikėjotės kažko konkretaus.

 30. Jonas | SDV 2015, vasario 28 | 11:26 Atsakyti

  Matai – mes labai reiklūs:)
  Esmė čia ir yra tame, kad neaišku, kam ta laida buvo skirta. Istorinė laidos dalis galėtų būti tapti fragmentu interaktyvios „Sūduvos“ svetainės dalies, kuri galėtų vadintis „Sūduvos istorija“. O jei darytume prielaidą, kad ši laida buvo skirta marijampoliečiams ir ‘Sūduvos’ gerbėjams – tuomet joje pateiktos žinios iš esmės visiems jau yra žinomos ir ne kartą girdėtos. Galbūt ji gali būti įdomi platesnei publikai – tačiau tuomet jos vieta man minėtoje sveitainės dalyje, o ne radijuje, kuris girdimas tik Marijampolėje.
  .
  Savo bloge aš milijoną kartų kritikavau klubo administraciją dėl to, kad jų veiksmus dažniausiai lydi beviltiškas motyvas „geriau kažkas negu nieko“ ir už tai, kad jaunieji klubo viešųjų ryšių darbininkai nekelia sau jokių ambicingesnių tikslų. Radijo laidos atveju tikslas galėjo būti kurti „geriausią Lietuvoje audio turinį apie futbolą“. Tuomet prieš ką nors apskritai darant, būtų buvę naudinga susipažinti su tuo, ką iki šiol yra nuveikę Pietų IV radijas ar „Ekrano“ viešųjų ryšių žmonės. O dabar – mūsiškė „laida“ keliais dešimtmečiais atsilieka nuo minėtų futbolo žurnalizmo pavyzdžių.
  .
  Galėtum sakyt – „nieko, svarbu, kad jaunimas bando“. Tačiau liūdniausia yra tai, kad, nepaisant pateikiamos informacijos gausumo, šiandieninė „Sūduvos“ viešųjų ryšių komanda savo „produktų“ kokybe stipriai nusileidžia tam, ką kažkada nuveikdavo vienas pagyvenęs ponas, vardu Arūnas Reinikis.
  .
  Mat Reinikis suprasdavo, kas yra kokybiška, o kas – ne. Todėl nė nemėgindavo pats savo rankomis visko padaryt, o atiduodavo profams. Jo laikais tekstų būdavo mažiau, bet dauguma jų buvo kokybiškesni už šiandieninius, nes juos rašydavo Reinikio nusamdytas profesionalus žurnalistas. Fotkių gal irgi būdavo mažiau, bet jos būdavo šimtą kartų kokybiškesnės – todėl, kad jas atlikdavo Reinikio nusamdyti profesionalūs fotografai.
  .
  Aš jau nelabai tikiu, kad „Sūduvoje“ šiuo klausimu kas nors gali pasikeist. Tiesą pasakius, jau ir kritikuoti bei pirštais į klaidas baksnoti nusibodo. Apie radiją irgi nenorėjau nieko sakyt (juk tokį dalyką atskiru tekstu buvo galima pristatyt). Kaip ir dar apie kai kuriuos „Sūduvos“ šiandieninės komunikacijos elementus, dėl kurių man asmeniškai būtų žvėriškai gėda.

 31. DZHIT 2015, kovo 4 | 14:26 Atsakyti

  Perklausiau tą audio įrašą…kas labiausiai užstrigo- suvalkietiškas akcentas…sorry, bet tai šlykštu. Suprantu, kad tai kaip simbolis, kuri kalba yra bendrinė bet… Šiaip nepasisekė..beskonybė…Viskas sumaketuota pagal rėmus. Nuobodu, neįdomu. Kito įrašo nesiruošiu klausyti, nes rezultatas bus tas pats. Gal iš ties geriau išvis nedaryti, nei daryti bet kaip….

Naujas komentaras