Baranovskij

3: „SŪDUVA“ 0:1 „TRAKAI“

Viskas bus gerai. „Sūduva“ šiandien netyčia praleido įvartį ir pralošė prasčiausiai iš komandų, su  kuriomis šiais metais teko žaisti. „Trakai“ buvo beviltiški, bet „Sūduvos“ noro ir sugebėjimų šiek tiek pritrūko, kad pramuštų priešininko autobusus, išrikiuotus prie vartų. Tačiau komanda parodė, jog šiemet turi žymiai daugiau potencialo, nei kelis paskutinius sezonus. Todėl pralaimėjimas pernelyg nesugadino geros sezono pradžios nuotaikos. Mes galim palaukti, kol „Sūduvos“ mechanizmai pradės groti darniau ir efektyviau.

Netikėta pradžia

Nors vakaras buvo šaltokas ir vėjuotas, žmonių į stadioną susirinko visai padorus kiekis. Deja, komandos vadai sezono pradžios šventei pasirinko gan keistą sprendimą. Galbūt dėl to, kad teliko praktiškai nežiūriu, man tas jaunuolis blizgančiais štibletais ir laibu balsu nepasirodė įspūdingesnis už klasikines sezono pradžios šokėjas su dūdų orkestru. Velniai nematė, ne tame esmė.

Iš pradžių atrodė, kad bus apylygė kova. Pirmą kartą šį sezoną. Tačiau žaidėjams ir žiūrovams dar net nespėjus įsijausti į žaidimą, Džiugui Bartkui teko traukti kamuolį iš savo vartų. Po tokios netikėtos ir neplanuotos pradžios, reikalai aikštėje sugrįžo į jau įprastą šiam sezonui formatą. Priešininkas atsitraukia giliai prie savo vartų, o „Sūduvai“ ir vėl reikia galvoti apie lėta pozicinį futbolą.

Tas ankstyvas ir nelauktas įvartis mūsiškius kaip reikalas išmušė iš vėžių. Komanda pasimetė ir prireikė kone pusės kėlinio, kad pagaliau prisitaikytų prie pasikeitusio žaidimo scenarijaus. Taip, čia yra pirmas taškas, kurį teks koreguoti trenerių kolektyvui. Komanda neturi prarasti realybės jausmo netgi tada, kai akivaizdžiai silpnesnė komanda netikėtai įmuša įvartį. Futbolas yra toks žaidimas – čia gali nutikti patys netikėčiausi dalykai. Todėl komanda privalo būti paruošta bet kokiam įvykių posūkiui. Komanda privalo žinoti, ką turi daryti tuomet, kai įvartį įmuša pati, o ką – kai praleidžia.

Tad pirma pusė pirmo kėlinio buvo labai nyki. „Sūduva“ beviltiškai ir statiškai puolė ir darė galybę klaidų savoje aikštės pusėje. Tos klaidos netgi nebuvo gynybos problemos. „Trakai“ nelabai norėjo pulti. Tačiau netikslūs „Sūduvos“ žaidėjų veiksmai dovanojo „Trakams“ vieną po kitos atakos galimybes. Ačiū dievui, „Trakai“ šiandien yra tokia beviltiška komanda, kad nė viena iš tų „Sūduvos“ suteiktų galimybių pasinaudoti nesugebėjo.

Tiesą pasakius, panašios situacijos buvo viskas, ką „Trakai“ sugebėjo „sukurti“ per visas rungtynes mūsų komandos pusėje. Visi be išimties pavojai prie „Sūduvos“ vartų kildavo tik tuomet, kai progas „Trakams“ sukurdavo patys „Sūduvos“ žaidėjai. Visais be išimties atvejais mūsų žaidėjai sėkmingai tas klaidas ištaisydavo – atrodė, kad netgi atsidūrę taktiškai nepatogiose situacijose, mūsiškiai vis viena norėdavo labiau ir bėgdavo greičiau už „Trakų“ medinukus. Šie gi painiodavosi tarp savo kojų, griuvinėjo ir nesugebėdavo pabėgti net tuomet, kai mūsiškis į dvikovą įsitraukdavo būdamas priešininkui už nugaros. Smagu buvo matyti kovinę „Sūduvos“ žaidėjų dvasią, tačiau šios „kliurkos“ degino laiką, jėgas ir trukdė visą dėmesį sutelkti atakoms.

FK "Sūduva" „Sūduva“ pradeda sezoną Marijampolėje.


 

Į sau įprastą žaidimą „Sūduva“ sugrįžo maždaug po pusvalandžio. Tuomet žaidimas perėjo į klasikinį „vieni puola, o kiti aklai ginasi“ formatą. Pirmo kėlinio pabaiga lyg ir rodė, kad įvartį „Sūduva“ vis tik sugebės įridenti. Tokia buvo žaidimo ir jėgų santykio logika. Deja, laikas parodė, kad futbolas nėra pavaldus logikai. Kad ir kaip mums dėl to būtų liūdna šį kartą, tačiau tai ir yra didžioji futbolo magija. Tad „Sūduva“ gali pasveikinti „Trakus“ su nepelnyta pergale, pamiršti šią nesėkmę ir toliau žengti šiemet pradėtu kloti keliu.

Geriausias kėlinys šį sezoną

O tada – neišvengiamai – buvo antras kėlinys. Ir jis, mano manymu, buvo geriausias kėlinys, kurį šį sezoną sulošė „Sūduva“. Taip, pesimistai atšautų, kad kėlinys negali būti geras, jei jis buvo pralaimėtas. Tačiau tokiu tonu galėsime kalbėti sezono pabaigoje, kai, galbūt, pralaimėti bus tiesiog negalima. O kol kas mes esame tik trečiame ture ir matome komandą, kuri dar nežaidžia maksimaliai efektyvaus futbolo, bet yra yra teisingame kelyje. Vienas kitas pralaimėjimas neturi gadinti nuotaikos nei mums, nei komandos nariams.

Antras šių rungtynių kėlinys buvo toks, dėl kurio žmonės ir myli futbolą. Abi komandos lošė taip lyg žaistų paskutinį kartą. „Trakams“ buvo žymiai lengviau – jiems nebereikėjo nieko kurti. Pakako griauti ir kiek įmanoma tempti laiką vaizduojant sunkias traumas maždaug kas 10 minučių. Dėl to ant „Trakų“ pykti negali. Bet kokia komanda „Trakų“ vietoje būtų žaidusi lygiai taip pat. Tačiau ir „Trakų“ žmonės dėl trijų taškų mušėsi iš paskutiniųjų. Ir perkeltine, ir tiesiogine prasme.

Tuo tarpu „Sūduva“ mums parodė naują veidą – tokį, kokio buvome nematę per pirmuosius du turus. Todėl ir galvoju, kad šis pralaimėjimas psichologine prasme komandai gali duoti nemažai naudos. Pirmas dvejas rungtynes „Sūduva“ laimėjo žaisdama ramiai, solidžiai ir racionaliai eidama link tikslo. Šį kartą vien racionalumo nepakako.

Antrame kėlinyje komanda iš tikro supyko ir ant racionalaus pamato pastatė įkvėpto, emocinio futbolo namą. Šis derinys yra vienas iš esminių būdų laimėti rungtynes bei čempionatus. Štai, pavyzdžiui, pernai „Sūduva“ varydavo vien tik ant emocijos. Ir kartais laimėdavo, parodydami išskirtinius įkvėpimo atvejus. Tačiau, kai sezoną grindi vien emocijomis – didesnių rezultatų labai sunku tikėtis. Nebent vietoje trenerių nusamdytum dešimtų psichologų. O kai turi racionalaus žaidimo pamatą, pridėjus tinkamą emocinį nusiteikimą komanda gali tapti neįveikiama netgi gerokai galingesniam varžovui.

Tai yra esminė priežastis, dėl kurios nematau pagrindo panikai ir komandos kritikai. Manau, „Sūduvos“ žaidėjai ir treneriai po šių rungtynių turi susilaukti tik padėkos ir palaikymo. Komanda eina teisingu keliu. Šiandien „Sūduva“ parodė, kad vis dar turi emocinio parako. Ir jei ji toliau dirbs tobulindama tą racionalų pamatą, greitai matysime visiškai kitokią „Sūduvą“, nei esame įpratę. Svarbu išmokti pralaimėjimų pamokas ir į kitą turą eiti eliminavus trūkumus, kurie sutrukdė nugalėti šiandien. Kažkodėl esu tikras, jog šio sezono „Sūduvos“ trenerių kolektyvas supranta šiuos dalykus.

Emocijas į šalį – tegyvuoja blaivus protas!

Gerai, dabar bandau pamiršti ką tik pasibaigusių rungtynių jausmus ir atlikti lengvą chirurginį „Sūduvos“ pasirodymo skrodimą. Esminius dalykus apie pirmą kėlinį jau pasakiau. Čia reikia vieno vienintelio dalyko – nepasimesti tuomet, kai netikėtai ir nepelnytai krenta įvartis pačioje rungtynių pradžioje. Neverta gaišti laiko chaosui. Komanda tiesiog privalo žinoti, ką tokiu atveju reikia daryti.

Tuo tarpu panagrinėti antrą kėlinį yra žymiai įdomiau. Mat būtent antrame kėlinyje „Sūduvos“ žaidime pasirodė spalvų, kurios man velniškai patiko.

Prieš šias rungtynes sau pasakiau – „jei tik Povilas Kiselevskis žais, pamėginsiu atidžiau apžiūrėti jo veiksmus aikštėje“. Juk traumą gavus Arminui Vaskelai, Povilui gali tekti išskirtinai svarbus vaidmuo. Didysis klausiams yra apie tai, ar Povilas pasinaudos likimo suteiktų šansu tapti ryškiu komandos nariu, ar vis tik liks žaidėju, kuris aikštėn leidžiamas „iš bėdos“.

Povilas Kiselevskis Povilas Kiselevskis – praeitame ture prieš „Stumbrą“


 

Taigi – Povilo Kiselevskio portretas. Žiauriai nenoriu šio jauno žaidėjo kritikuoti. Tačiau viliuosi, kad jis kritiką priims konstruktyviai. Juk ir jis, ir mes tenorime vieno – kad „Sūduva“ šiais metais pasiektų žymiai daugiau, nei pernai ar užpernai.

Povilo pozicijos žaidėjas turi būti lyderis. Jam nebūtina tapti komandos kapitonu ar žmogumi, kuris savo asmeniniais veiksmai sprendžia rungtynių baigtį. Tačiau jis privalo būti taškas, į kurį bet kurią rungtynių akimirką galėtų „kreiptis“ bet kuris komandos kolega. Suprantu, kad imtis iniciatyvos nėra lengvas dalykas. Tačiau labai noriu paskatinti Povilą Kiselevskį perlipti per „klaidos baimės“ slenkstį. Juk nieks nepyks, jei klaidų bus. Labai dažnai klaidas reabilituoja ryžtas ir noras nuveikti aikštėje didelius dalykus. O slėptis nuo kamuolio ir atsakingų sprendimų gali kone kiekvienas aikštės žaidėjas. Išskyrus tą, kurio vieta – pačiame aikštės centre.

Būtent ryžto imtis atsakomybės man Kiselevskio žaidime šiandien labiausiai ir pritrūko. Vidurio saugas negali lošti nugara į kamuolį. Nes jei jis bėga kamuoliui atsukęs nugarą – tuomet niekas jam perdavimo atiduoti negalės. Vidurio saugas privalo nuolat pats prašyti kamuolio – jis turi atsirasti laisvame plote visada, kai ataką pradeda gynėjai. Ir jo misija nėra tuoj pat kamuolį atmesti gynėjui atgal. Grįždamas pasiimti kamuolio iš gynėjų, viena akimi jis jau privalo planuoti savo sekančius veiksmus priekyje. Ir jei tavo mintys bėgs greičiau nei kojos, atmesti kamuolio net nereikės. Tu, prieš gaudamas kamuolį iš gynėjo, jau turėsi pora sprendimų priekyje.

Tą misiją, kurią teoriškai galvojant turėtų atlikti Povilas Kiselevskis, šiandien dažniau sau pasiimdavo Karolis Chvedukas ir Marius Šoblinskas. Tačiau Povilas turėtų suprasti, kad jis šiuo klausimu yra geresnis už minėtus kolegas. Karolis Chvedukas jau tapo žaidėju, kuris yra naudingesnis ne aikštės viduryje, o tiesiai po puolėjais (tiesa, šiandien Karolis sužaidė puikiai, bet apie tai vėliau).

Bėdų turi ir Marius. Jis – puikiai mato aikštę. Šiandien Marius Šoblinskas mane nuoširdžiai nustebino tobulais ir laiku priimtais sprendimais atiduoti kamuolį tolimais perdavimais krašto saugams. Visa bėda ta, kad jo perdavimai visada buvo gerokai per stiprūs. Todėl puikios mintys nepavirsdavo pavojumi „Trakų“ vartams. Bet ir pykti negaliu – juk Mariaus jėga geriausiai matosi atraminio saugo pozicijoje.

Štai taip ir gavosi, kad klasikiniu „playmeikeriu“ šiandien dažniausiai tapdavo Ugge. Ir vėl – ne dėl to, kad jis tai komandoje geriausiai darytų. Tiesiog dėl to, kad šis žaidėjas turi drąsos ir atsakomybės tokios funkcijos imtis, kai kiti kolegos tos drąsos stokoja. Dėl to tiek krašto gynėjai, tiek saugai labai dažnai atmetinėdavo kamuolį „Sūduvos“ italui. Taip elgtis nederėtų – aštrūs perdavimai taip pat nėra Ugge specializacija.

Povilas Kiselevskis turi visas sąlygas tapti esminiu komandos atakos sraigtu. Tačiau to nebus, jei prasidėjus atakai jis skuos kažkur į priekį atsukęs kamuoliui nugarą. Atakos pradžioje būtent Povilas turi stabtelėti ir paprašyti kamuolio aikštės viduryje. Ir nebus jokios bėdos, jei pradžioje bus klaidų, netikslumų ir kitų panašių nelaimių. Jų pasitaiko visiems. Tačiau tik drąsa ir nuolatinis noras imtis atsakomybės gali sukurti kitų žaidėjų pasitikėjimą. Povilas turi pakankamai sugebėjimų pradėti atakoms. Tereikia ryžto įveikti klaidos baimei.

Kai pyktis – geriausias pagalbininkas

Antrame kėlinyje pyktis padėjo „Sūduvos“ žaidėjams pasiekti to, ko jie greičiausiai neišdrįsdavo pirmuose turuose vien dėl to, kad anų rungtynių scenarijus mūsų komandai klostydavosi tik sėkmingai. Mane džiugino tai, kad papildomos emocijos nepartė „Sūduvos“ bet kur ir bet kaip bėgančia komanda. Pyktis mūsų žaidėjus intuityviai privertė žaisti kokybiškesnį futbolą. Vadinasi – fundamentlus pagrindas yra sudėliotas teisingai. Tereikia jį paversti kiekvienų rungtynių turiniu.

Nežinau, ar pastebėjote, tačiau atrame kėlinyje „Sūduva“ staiga pradėjo masiškai lošti „vienu perdavimu“. Vien per antrą kėlinį buvo gausybė tiesiog tobulų akimirkų – kai kamuolys žaibiškai keliaudavo nuo vieno žaidėjo prie kito niekur neužtrukdamas nė sekundės dalies. Tokio žaidimo seniai laukiau.

Vis galvodavau, kad Lietuvos futbolininkams jis yra neįkandamas. Tokį futbolą, galvojau, gali lošti tik tokie žmonės, kaip Radzinevičius ar Živkovičius – tie, kurie yra iki soties paragavę kitokių futbolo mokyklų. Pasirodo – klydau. Pasirodo, dauguma „Sūduvos“ žaidėjų gali lošti neperlaikydami kamuolio.

Pirmuose turuose tokio futbolo buvo, tačiau žymiai mažiau. Šiandien jo buvo daug ir pakankamai kokybiško. Reikia dar kelių rungtynių, sužaistų panašiu stiliumi, kad komandos nariai imtų vienas kitą jausti dar geriau. Štai tada bus ne tik gražios akimirkos, bet ir po jų krentantys įvarčiai.

Progų ir smūgių į vartus šiandien „Sūduva“ sukurė žymiai daugiau nei lošdama prieš „Stumbrą“ ar „Kruoją“. Žymiai dažniau šiandien kamuolys surasdavo Tomą Radzinevičių. Tomas šiandien jau galėjo lošti kaip padorus vidurio puolėjas. Labai maloniai nustebino Karolis Chvedukas. Šio žaidėjo įkarštis mūsų jau seniai nestebina. Tačiau šiandien Karolio įkarštis kaip niekad buvo efektyvus. Ir neverta pykti dėl to, kad nepavyko tas smūgis pačioje rungtynių pabaigoje. Karolis buvo vienas iš esminių variklių per paskutinį rungtynių pusvalandį.

Karolis Chvedukas Karolis Chvedukas ir jo šio vakaro kompanija.


 

Beje, būtent antro kėlinio viduryje, kai „Sūduvos“ energija pasiekė maksimumą, staiga ėmė „groti“ ir aikštės vidurys. Už tai irgi reikia padėkoti Karoliui. Dėkoti reikia ir Mariui Šoblinskui, kuris suteikė jėgos ir ramybės perimdamas kamuolius, tačiau būtent Karolio zvimbesys ko gero pirmą kartą šį sezoną sukūrė situaciją, kurią būtų galima pavadinti „Sūduva valdo aikštės vidurį“. Įdomu, kad Karolis labai sėkmingai į šį „centro užkariavimo“ darbą įtraukė Povilą Kiselevskį, kuris nuo antro kėlinio vidurio taip pat tarsi gimė iš naujo.

Man labai patiko, kad į „finalinį šturmą“ „Sūduva“ pakilo maždaug 60 minutę, o ne kokią 85-ą, kaip būdavo ankstesniais sezonais. Nieko tokio, kad šį kartą nepavyko. Pavyks antrą ir trečią kartą. Patiko ir trenerio nusiteikimas, kai iki rungtynių galo likus dar pakankamai daug laiko, jis nusprendė vietoje vidurio gynėjo išleisti debiutui dar vieną švarų puolėją. Edvardas Tamulevičius gavo laiko – taigi, aikštėje matėme visus „Sūduvos“ naujokus.

Štai tokios pakankamai optimistinės mano mintys po pirmojo „Sūduvos“ pralaimėjimo šiais metais. Beliko padėkoti visiems be išimties komandos žaidėjams už maksimalizmą ir norą į pergalę kabintis nagais, ragais ir dantimis. Net nėra kaip minėti kokius nors vardus – nes išvardinti tektų visus iki vieno komandos narius. Ir startinę sudėtį, ir tuos, kurie pasirodė antrame kėlinyje. Gaila trijų taškų, tačiau gali būti, kad šis pralaimėjimas komandai bus naudingesnis, nei galimybė kartu su „Žalgiriu“ būti vienintelėmis dar nepralaimėjusiomis komandomis. Važiuojam toliau.

Tags Trakai

Pasidalink su draugais:

69 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2015, kovo 14 | 23:21 Atsakyti

  Tiesą pasakius, tik dabar, pažiūrėjęs vaizdo įrašą, galutinai supratau, kad mūsiškiai patys įsimušė. Tuomet dar komiškiau skamba alygos ir futbolo.tv rašytojų vaizdingi posakiai apie Trakų riterius ir jų nelūžtančius kalavijus:) geriau jau būtų parašė, kad „riteriai“ stovėjo ryžtingai apsiginklavę šakėmis bei grėbliais, bet tada iš dangaus netikėtai nukrito mamutas ir sunaikino priešus.

 2. tolikas 2015, kovo 14 | 23:46 Atsakyti

  Toks jausmas kad skirtingas rungtynes ziurejom 😉 pirmas kėlinys totalus chaosas iš abiejų pusių praktiškai be progų ir su begalė klaidų ir pustraumiu… Antrame tradiciškai trakų fizika visiškai nuslabo, ten net kuruoja su jais atsigavusi atrodė, tačiau nieko konstruktyvaus išskyrus begale klaidų ir chaotiška spaudimeli paskutinės 10 minučių kai trakai jau visai nepaejo Sūduva neparodė. Toks milijonas galimybių kontraatakuoti., jei galima taip pasakyti, kai priešininkai net nebepajuda ir praktiškai jokių momentu per vaikiškas klaidas

 3. M 2015, kovo 15 | 00:20 Atsakyti

  Nesitikejau tokio optimistinio ivertinimo. Mano akimis, seniai tokias prastas rungtynes teko stebeti. Nors pirmuose turuose buvo matomos neblogo pozicinio futbolo uzuomazgos, siandien komanda vel grizo prie primityvaus „gvildisko“ balioninio futbolo. Jokio pozicinio futbolo nebuvo. Taip, kamuolys gal kiek reciau nei praejusi sezona be tikslo skraidydavo ore, galbut jis nebuvo taip ikiriai perlaikomas, kaip mums iprasta, bet is esmes buvo zaidziamas lietuviskas „mesk kamuoli kuo greiciau i prieki“ futbolas. Nekontroliavome rungtyniu taip, kaip pirmame ture pries Kruoja ramiai valdydami kamuoli. Bet aisku, kaip tu kontroliuosi kamuoli, kai vidurys tuscias (velgi primena pernyksti sezona). Tokiu atveju izaidejais tampa balionu metytojai centro gynejai. Pavojingu smugiu taip pat beveik nebuvo (turbut tik Radzineviciaus proga pirmame kelinyje ir pavojingas smugis antrame, bet ir sis buvo tiesiai i vartininka). Vel islindo nesugebejimo atlikti paskutini perdavima/smugi problema. Klaidu taip pat nors kibirais semk. Elementarios klaidos prarandant kamuoli aikstes viduryje ar nesugebant perduoti kamuolio uz keliu metru esanciam kolegai (turbut perdavimu tikslumas nei 50% nesiekia). Sutinku su tuo, kad Trakai siandien buvo prasta komanda. Speju, pernyksciai Trakai siandien butu bent kokius 3 ivarcius iridene, vertinant tai, kokia galybe progu suregzti gera kontrataka turejo. Finalinis sturmas? Nepastebejau tokio reiskinio nei nuo 60, nei nuo 85 minutes. Kaip buvo zaidziama nuo pat pradziu, taip chaotiskai rungtynes ir buvo uzbaigtos. Tad is esmes nuvilia ne pats pralaimejimas, bet tai, jog nebuvo tokio zaidimo, kuris leistu sakyti, jog „buvome visa galva geresni, bet nepasiseke“.
  Sutinku, vienas kitas pavienis neblogas epizodas tikrai buvo, taciau esmes tai nekeicia – rungtynes svelniai tariant nekokios. Taciau kita vertus, noretusi, kad sios rungtynes ir butu prasciausios siame sezone. Pirmuose turuose komanda parode, kad gali zaisti protinga futbola, tad galima manyti, jog sios rungtynes tebuvo nemalonus atsitiktinumas, nulemtas sugrizimo ant zoles, iprasto nesugebejimo gerai suzaisti namuose (pernai, kiek pamenu, didzioji dalis tasku buvo surinkta butent zaidziant isvykoje) ar dar velniai zino kokiu mistiniu aplinkybiu, bet ne prastu komandos sugebejimu ar blogo zaidimo plano.

 4. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 01:23 Atsakyti

  Visas smagumas ir yra tame, kad kiek žmoniu – tiek nuomoniu. Niekada nepretendavau i vienintelę tiesą. Parašiau taip kaip jaučiausi ir kaip pasirode. O kad skirtingi žmones mato skirtingas rungtynes – normalu. Tiesiog kai komanda laimi, nuomoniu skirtumai yra menkesni. Kol kas – visi teisus. O galutine ‘tiesa’ pasirodys sezono pabaigoje .

 5. hm 2015, kovo 15 | 01:35 Atsakyti

  TRAGIŠKOS VARŽYBOS. Kokia dar tiesa gali pasirodyti sezono pabaigoje, gal reziume ir viskas paaiškės, bet jei sezoną gerai suloš, nereikš, kad šiandien gerai sulošė. Nusivyliau stipriai, komanda žaidė be motyvacijos ir be minties. Žaidėjai lakstė pasikaustę teorinėmis žiniomis, ir tai ne visiškai teoriją iškalę. Perdavimai atliekami ten kur turėtų būti komandos draugas, bet atliekami net tada, kai jo ten nėra. Jokio adekvatumo pagal realią situaciją, jokio aštrumo, jokio atsidavimo. Pusę komandos po pirmo kėlinio būčiau keitęs. Čia buvo sezono atidarymas, o ne paprastos rungtynės, jokio pasiteisinimo, reikėjo pergalės ir taškas, o komanda tik per paskutines 5 minutes pradėjo lošti ir tuo aiškiai parodė, kad Sūduvai per sezono atidarymą prie savų žiūrovų tenkina prastas žaidimas ir lygiosios su silpnesne komanda, bet net lygiųjų nebuvo. Jei jie save vadina futbolininkais ir sieke palošti aukštesniame lygyje tai su tokiu žaidimu tegul pamiršta. Šianakt tikras sūduvos futbolininkas nemiegos, nes jam turėtų būti gėda už komandos žaidimą.

  • paulius 2015, kovo 15 | 02:05 Atsakyti

   Netragiskos :) o trakai su 10 autobusu, kaip imuse yvarti, t.y. kaip radze isimuse, trakai tik savoi pusei budavo ir tiek :) man patiko suduviu zaidimas, kad ir kiek as tu varzybu maciau. :) o kibinukam dar bus ragu kantora kitame susitikime :)

 6. lionia 2015, kovo 15 | 02:10 Atsakyti

  Sūduva turėjo daug progų? Valdė žaidimą? POP-ai, rimtai?
  Sūduva šiandien buvo tragedija, nes žaidė su komanda, kurios treneris turėjo aiškų planą.

  • paulius 2015, kovo 15 | 02:26 Atsakyti

   Ir koks traku planas? Pagal ju zaidima jokio plano jie neturejo, suduva kad ir chaotiskai, bet dominavo :) vienintelis planas ka jie turejo, kaip su autobusu namo gryzt :)

 7. Žilvinas 2015, kovo 15 | 07:57 Atsakyti

  rungtynių nemačiau dėl laiko skirtumo subtilybių, tad renkuosi tikėti pono POP žodžiu, ačiū už paguodą:) turnyriškai-nieko nepraradom bent jau:) važiuojam toliau!

 8. mone 2015, kovo 15 | 09:33 Atsakyti

  Dar vienas pastebejimas. Po praleisto ivarcio buvo aisku, kad Trakai statys autobusa prie savo vartu. Cia turejo keistis Suduvos taktika. Deja.. Atakos buvo statiskos, lengvai nuspejamos.. O dar pridekim mase netiksliu perdavimu. Cia iskyla klausimas apie komandos taktini bagaza. Si karta Traku treneris Urbonas aiskiai apzaide savo kolega is Suduvos..

 9. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 09:39 Atsakyti

  Panasu i tai, kad pralaimejimas pagaliau sukels astresne diskusija:) Suduva suzaide tris labai panasias rungtynes. Visose priesininkai labai mazai ka galejo Suduvai padaryt. Vienintelis skirtumas – vakar musiskiai patys isimuse, kas ir pakeite is esmes rungtyniu eiga. Trakai panasioj situacijoj siemet jau buvo ir pamoka ismoko. O rungtyniu vertinimas smarkiai priklauso nuo to kaip jos buvo ziuretos – gyvai ar internetu. Pirmu atveju vertinimui itakos turi tribunoje jauciamas komandos nusiteikimas, antru – labiau matai klaidas, o ne energija

   • Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 11:04 Atsakyti

    Šiemet ‘nusiteikima’ kiek kitaip vertint reikia. Pernai jis reiške lekima iki nukritimo. Šiemet – labiau sugebejima nusiraminti ir lošti racionaliau.

 10. Marijus 2015, kovo 15 | 09:41 Atsakyti

  Labai keistos ir nykios rungtynės. Futbolininkai žaidė kaip užhipnotizuoti, beveik nesukūrė momentų. Negi pavasarinės žolės kvapas taip paveikė? Sūduva nustebino iš blogos pusės. Jau 60-ą minutę buvo aišku, kad rezultato neišlygins. Trakai kiek įmanydami stengėsi stabdyti žaidimą, neleisti Sūduvai įsibėgėti, ir tai jiems pavyko.

 11. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 09:48 Atsakyti

  Apzaide? Geriau sakytum – pasiseke. Suduvos ivartis – visisks nelaime. Nusipjpove kamuolys tuomet kai salia ne vieno Traku zaidejo nebuvo. Trakai nesugebedavo atakos pasidaryt net tuomet kai musiskiai leisdavo jiems kiekybine persvara turet. O Traku baudos aiksteleje antram keliny buvo bent dvi situacijos ant pendelio jegos. Jei ten butu sekesi Suduvai, o ne Trakams – rezultatas galejo buti visiskai kitoks. O kad truksta tikslumo paskutinese atakos stadijose ir tai yra esmine siu metu Suduvos problema – apie tai rasiau po kiekvienu rungtyniu

 12. Remis 2015, kovo 15 | 10:07 Atsakyti

  Kaip tik žiūrėjau tik tą išgirtąjį antrąjį kėlinį. Bet gal ne tų rungtynių :)
  Tiesa pasakius, keistai atrodė, kad Sūduva jau 60-tąją minutę nervinosi ir skubėjo. Nors, kaip liaudis sako, skubos darbą velniai gaudo. Vietoj to, kad žaistų tą žaidimą, su kuriuo sėkmingai nukeliaudavo iki Trakų baudos aikštelės (t.y., trumpais perdavimais), siųsdavo kamuolį į kraštą ir kabindavo balioną. Ir tokio žaidimo buvo daugiau nei to sėkmingojo.
  Ir Chvedukui tiek pliusų nerašyčiau. Chvedukas ir toliau yra geras iki 16 metrų, o vėliau kažkur viskas dingsta – nei paskutinio perdavimo, nei smūgio.
  O Trakai padarė, ko jiems ir reikėjo. Išvažiavo su trim taškais. Ir nesakyčiau, kad pas juos viskas taip jau prastai buvo. Antrame kėlinyje buvo kelios visai vykusios kontratakos, kuriose pritrūko to paties, kaip ir Sūduvai – sėkmingos pabaigos. Plius, akivaizdu, kad Trakams yra bėda su fiziniu pasirengimu, nes ir su Atlantu, ir su Sūduva paskutines dvidešimt minučių vos vilko kojas.

  • Marijus 2015, kovo 15 | 11:23 Atsakyti

   Man Chvedukas irgi nedaro įspūdžio. Jam aiškiai trūksta mąstymo, vaizduotės ir technikos. Labai tiesmukas, nuspėjamas žaidėjas.

 13. mone 2015, kovo 15 | 10:39 Atsakyti

  Aiskiai matesi vidurio saugu problema. Kisilevskis ne ta figura kuris gali imti zaidima ant saves.. Iskritus Vaskelai Suduvai skubiai reikia ieskoti pakaitalo. Antrame keliny vienintelis Radzinevicius zaide savam lygyje. Broko pasirodymas nepagyvino zaidimo. Kodel buvo pakeistas Silenas?? Aiskiai matesi kad reikia keisti Soblinska kuris dare mase klaidu

 14. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 10:45 Atsakyti

  Matai, as meginu vertinti visas 3 rungtynes. Tai štai kaip gaunasi. Kruoja eme žaisti tik praleidusi 2 ivarčius ir sugebejo ne tik Suduvą užspaust bet ir dailu ivarti irident. Stumbras bande lošt futbolą nuo pradžiu ir gavo 2 bankes, nors Suduva progu praktiškai neturejo. Ši kartą Suduva isimuše 5 min ir rungtynes baigesi. Suduva pralaimejo nes neatsirado komandoje ‘paniukovo’ kuris galetu iš pusprogiu laužti ivarčius. Vieniems pasiseke, kitiems – ne.
  O kad Lietuvoje nera padoru ir šiuolaikišką futbolą žaidžiančiu komandu – seniai aišku. Greičiausiai niekada ir nebus. Todel kai rašau ‘sužaide neblogai’, šiu žodžiu nederetu vertinti Čempionu lygos kontekste.

 15. realiai 2015, kovo 15 | 11:36 Atsakyti

  žiūrint tai buvo prastos rungtynės – Sūduva nepalaikė kamuolio, prarado daug kamuolių pavojingiausiose vidurio zonose, absoliučiai nieko nesukūrė per dešinį Živkovičius-Baranovskio kraštą. Prie to prisidėjo veja, tokioje aikštėje daug lengviau gintis, ką Trakai sėkmingai ir darė. BET Sūduva vis viena turėjo laimėti, nes žaidė geriau, turėjo daugiau noro ir progų. Trakai trečiose rungtynėse paeiliui antrajame kėlinyje vos vilko kojas ir net iš geriausių kontratakų nieko neišspaudė.

  Kas keista, kad visiškai nepasitikima Tamulevičiumi, kuris antroje sezono pusėje žaidė labai gerą futbolą ir rinktinėje ir klube. Reikėjo jį leisti į aikštę anksčiau. Dar nustebino Trakų sprendimas savo geriausią žaidėją nugrūsti kažkur į kraštą, kur iš jo jokios naudos.

 16. M 2015, kovo 15 | 11:53 Atsakyti

  Negaletume sakyti, kad komanda nebuvo nusiteikusi. Pasikartosiu, buvo zaidziamas „gvildiskas“ futbolas – daug energijos, mazai proto; daug balionu, mazai kombinacinio, pozicinio futbolo. Po pirmuju dvieju rungtyniu buvo galima manyti, jog is tokio futbolo bent is dalies isaugome. Deja, dar yra kur dirbti ties siuo klausimu.
  Trakai state autobusa ir puikiai susitvarke su Suduvos puolimu, kadangi progu beveik nesukureme (primine praejusiu metu rungtynes pries Kruoja berods antrame rate). Nors is tikruju del progu stygiaus ne Traku gynyba kalta, kuri anaptol nebuvo gelezine, o paciu nesugebejimas priimti tinkamu sprendimu galutineje fazeje.
  O vertinant atskirus zaidejus, i akis krinta Brokas, kuris, panasu, po traumos sunkiai isivaziuoja, bei Veliulis, turintis sugebejimu, bet absoliuciai neturintis jokio pasitikejimo savimi. Imu manyti, jos ispano atleidimas yra totaliai prastas sprendimas, kai siuo metu turime vos du neblogos formos krasto saugus.
  Zinoma, tiek apie komanda, tiek apie atskirus zaidejus daryti konkrecias isvadas ar prognozes dar per anksti, bet kritika niekam nepakenks.

 17. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 12:14 Atsakyti

  Sakyciau, truksta ne lyderiu, o geresnio susizaidimo. Zmoniu, kurie imtusi iniciatyvos yra – Radzinevicius, Silenas, Zivkovicius, Ugge, Soblinskas, Baranovskis rodo pakankamai gera forma. Nesutinku del Chveduko – antram keliny jis zaide tikrai gerai. Veliulis vakar taip pat jau atrode zymiai geriau nei pries Stumbra. Jam tiesiog reikia pagaliau suprasti kad kol kas jis yra praktiskai vienintelis komandoje, galintis astrinti zaidima individualiais veiksmais, o ne tik skersais pasais i baudos aikstele. O Tamuleviciaus per pirmas dvi rungtynes leisti nebuvo reikalo – Radzinevicius lose stipriai ir abiem atvejais pabaigoje reikejo stiprint gynyba, o ne puolima. Kas ir buvo daroma. Vakar reikejo kitokio sprendimo ir Tamulevicius ejo aiksten vietoje vidurio gynejo. Kad ir kaip pyktume del pralaimejimo, taciau vakaf mateme pakankamai logisku ir teisingu ataku, kurias gadino arba nepakankamai tikslus paskutinis pasas, arba nevykes smugis. Del to ir nematau dideles tragedijos. Tragedija bus jei ta pati matysime ir antro rato viduryje.

 18. Anonimas 2015, kovo 15 | 13:24 Atsakyti

  praėjusio turo rungtynėse su Stumbru buvo suskaičiuoti 1020 žiūrovų. Vakar „skaičiuotojai“ sezono atidarymo rungtynėse užrašė 1200. Klausimas tiems, kurie buvo rungtynėse Kaune: Ar tikrai žiūrovų skaičius skyrėsi tik 180 galvų? 😀

 19. griezhtas 2015, kovo 15 | 13:37 Atsakyti

  Viskas gerai buvo su tuo zaidimu, vakar kaip tik pasimate sekmingu priesu gynybos istampymu ir isvedimo kurio nors zaidejo i pavojinga situacija, tiesiog daug situaciju truko tikslaus paso ar uzbaigimo, del ko is dalies galima kaltinti aikste. Kitas dalykas, kad visas varzybas buvo skubinama ir nervinamasi, kai tokia zaidimo koncepcija, kaip tik reikalauja ramybes ir saltu nervu.
  Del Chveduko, tai as labiau vertinciau neigiamai, nes visi zaide tuo vienu lietimu, bet kai kamuoli gaudavo Chvedukas tai jo nepaleisdavo, kol neprarasdavo nuspirdamas bile kur. Labai teigiamai vertinu ji uz energija ir gynybinius veiksmus, bet puolant vakar jis buvo komandinio zaidimo gadintojas.
  Veliulis… matau, kad ji stengiasi, bet jis vis dar pasimetes ir nerandantis vietos ir nezinantis ka turetu daryti, jauciasi, kad pas ji galvoje ikyri mintis „kad tik ko nesugadinus“.
  Brokas gynesi gerai, bet puolime kazkoks labai atsargus ir letas, ar jis cia fiziskai dar neatsigaves ar gaves komanda rupintis gynyba, o puolimu lai Zivkovicius uzsiema, bet iki pernykscio Broko dar daug truksta.
  O dabar laukiam sekanciu varzybu, ar ten pamatysim suduva ramiai zaidziancia savo zaidima ar vel isivelima i nervu kara.

 20. Meistras 2015, kovo 15 | 14:26 Atsakyti

  Pirmos rungtynes namuose, praleistas ankstyvas ivartis, ir komanda siais metais dar nebuvo atsidurusi tokia situacija ir tik sezono pradzia. Tai galima pateisint ir klaidu skaiciu, ir perskubejima, kai zmones, kurie daug komandai atidave stengiasi kuo greiciau islyginti rezultata. Sprendimai taktiniai geri is trenerio puses, pritruko salto proto. Bet komandos braizas jauciamas, ir cia labiau buvo Traku sekme o ne musu nesekme. Visgi kad ir kaip Trakai beisrodytu, sustatyt gynyba jie gali, Urbonas tikrai ta moka, galima atsimint nykuji Ekrano zaidima su Urbonu. Ner reikalo erzintis, manau serbas sustatys viska i savo vietas, ir siemet Suduva tikrai neliks nei 5 nei 4.

  • carlos 2015, kovo 15 | 15:24 Atsakyti

   kaip gi tu toje 4-5 vietoje liksi, kai tiek atlantas, tiek trakai taip ženkliai susilpnėjo, o apie kruoja net kalbėti nėra ko… čia reiktų labai smarkiai žemiau savo galimybių žaisti…

 21. Sinonimas 2015, kovo 15 | 14:36 Atsakyti

  Truputį ne į temą: rugsėjo mėnesio tvarkaraštį galima pavadint beprotybe, nes nuo 09-12 iki 09-22 laukia rungtynės su Žalgiriu, Kruoja ir du susitikimai su Atlantu. Kosmosas :))

 22. Meistras 2015, kovo 15 | 15:27 Atsakyti

  Beje perziurejes netgi futbolo.tv santrauka, tai matosi kad Suduva tikrai turejo ne viena gera proga, ir graziu atakos tesiniu. Tuo tarpu Traku pavojingiausia ataka, kai vos ne nuo centro kele baliona i Suduvos baudos aikstele. Tai tiesiogiai apibudina ir komandu zaidima. Viena komanda atakavo, pritruko sekmes, tikslumo, o kita tiesiog stovejo ir megino islaikyt 1 ivarcio rezultata, kas yra menka persvara. Bet tai irodo kad Trakams isvykoje lygiosios su Suduva prilygsta pergalei.

   • Anonimas 2015, kovo 15 | 20:11 Atsakyti

    Nenorejimas net kontraatakuoti, ir saugomas tas vienas ivartis, parodo kad Trakams tinka ir lygiosios, nes musti jie ivarcio nenorejo, o gal nesugebejo, ta turejau omenyje, jeigu nesupratai :)

 23. Varvalas 2015, kovo 15 | 16:21 Atsakyti

  Specialiai neskaičiau komentarų. Rungtynėse nebuvau, nes futbolo tv perskaičiau kažkokio pranašo mintį apie Sūduvos įprotį „banguoti“. Ir patikėjau, kad Sūduva šįkart nelaimės. Nuojauta neapgavo – „subangavo“. Stebėjau tik transliaciją. Įtariu, kad jūs komentuojate tik paskutines trejas rungtynes. Aš pažiūrėjau, kaip toje reiklamoje sakoma, giliau, bet iš toliau.
  Pastebėsiu, kad šįmet komanda per trejas rungtynes neįmušė nė vieno įvarčio „iš žaidimo“. Laimingą pabaigą turėjo tik trys Radzinevičiaus galvos po kampinio (arba beveik nuo kampinio) ir pendelis. Tą vienintelį įvartį „iš žaidimo“ Radzinevičius įmušė ne po Sūduvos žaidėjų perdavimo. Taigi, pernai per tris pirmąsias rungtynes buvo įmušta daug daugiau žaidybinių įvarčių, o šįmet- 0.
  Šiaip tai man nelabai svarbu būtų, kokius tuos įvarčius muša (bile tik įmuštų), ale įvairovės jokios nematau. Balionų lyg ir neliko, bet galva … kažkodėl ėmė mušti įvarčius. Kamuolys lyg „barcos“ stiliumi gula ant žemės,bet po tokių perdavimų įvarčių vis tiek nėra.
  Gerai pagalvojus suprantu, kad tų žaidybinių įvarčių mušėjų komandoje kaip ir nėra. Čia net koks a la 2012 m. Urbšys atrodytų kaip priešininkų vartų siaubas. Nežinau, nežinau, kas čia tuos normalius, „iš žaidimo“ įvarčius šioje sudėtyje gali mušti … Tikrai ne Chvedukas, ne Brokas, ne Kiselevskis. Na, nematau tokių atlikėjų ir gana.

  • Anonimas 2015, kovo 15 | 20:32 Atsakyti

   O pernai kas galejo mustis? Siemet sakyciau daugiau zaideju yra, net visi sitie isvardinti. O pernai juk buvome lyderiai pagal imustus ivarcius. Cia tik menkas pastebejimas, paneigiantis mastyma, apie ivarcius..

 24. Jonas l SDV 2015, kovo 15 | 17:28 Atsakyti

  na pernai primušė ir Chvedukas, ir Brokas, ir Šoblinskas su Baranovskiu po pora pridėjo. Jau nekalbant apie Radzinevičių. Veliulis, Šilėnas ir Tamulevičius taip mušti gali. aišku, nė vienas iš jų nėra Valskis ar Ledesma. Bėda, kad per trejas rungtynes padoresnes progas ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti. Matysim kas gausis kitame ture.

 25. Anonimas 2015, kovo 15 | 18:30 Atsakyti

  Mane nustebino, kad Sūduvoje žaidė daug „nežiniukų“. Štai komentatorius Kiselevskį paminėjo vardindamas sudėtį ir po to – tik apie 60 minutę. Ta pats pasakytina apie Broką – pasakė, po pertraukos ir pamiršo … Ėmė šnekėti apie jo buvusią traumą, gerą startą pernai ir nė žodžio apie jo veiksmus šiose rungtynėse. Turbūt, negirdėjau ir Baranovskio pavardės. Atrodo, kad jų tąsyk ir nebūta. Ir nelabai buvo priežasčių juos minėti.
  Susidaro įspūdis, kad Baranovskis, kai niekas iš jo nereikalauja su kamuoliu nubėgti iki kampinio vėliavėlės (nežinau, kodėl Gvildys jį ten vis siūsdavo … – gal beisbolo per daug prisižiūrėjo), nelabai kur bėgti ir turi. Veliulis nepanašus į Veliulį – bijo pats savęs. Pernykštis serbas liko komandoje tik todėl, kad atėjo treneris serbas – užsibovina su kamuoliu, nei jis kietai ginasi, nei blatnai veržiasi. Nu, nykus iki nykumo.
  Patenkinamai vakar krutėjo Šilėnas, Šoblinskas, Radzinevičius, gal dar du gynėjai serbai ir Ugge. To mažai …
  Bet žinant, kad Sūduva namuose laimi tik kas trečias rungtynes (žr. 2014 m. rezultatus), tai gal ir norma. Išvis reikėtų sugalvoti kokį nors remontą stadione, tai va tada į medalius trukteltų. Geresnio pasiūlymo nesugalvoju.
  Vis tik pažangą matau – treneris teisingą mintį duoda, bet atlikėjų – baba. Kažkiek susigros …

  • Meistras 2015, kovo 15 | 20:19 Atsakyti

   Tai zvelgiant per visa A lyga tokiu atlikeju pilna komanda su atsarginiais kazin ar susidarytu… Norit geriausiu atlikeju kokie tik buve per visa Suduvos istorija? Na tai grazint reikia geriausius Ledesmos laikus, pasiimt Valski, koki Oliveira… Kurie tiesiog galva aukstesni uz savo oponentus. Todel vertinam bendra vaizda. O tas vaizdas tikrai nera baisus, ir turi potencialio tik gereti, o ne blogeti.

 26. Jonas | SDV 2015, kovo 15 | 20:28 Atsakyti

  Taip, Lietuvos lygiui geras komandinis žaidimas yra visiškai pakankamas medaliams laimėti. Štai Paniukovas traukė Atlantą pirmus du turus, o trečią – ėmė ir neištraukė. Sūduva prieš pora metų turėjo rezultatyviausią lygos žaidėją, o medalių vis viena nelaimėjo. Tuo tarpu pernykštė Kruoja medalius pasiėmė neturėdama nė vieno net Lietuvai išskirtinio žaidėjo. Taip, Mačiulis ir Eliošius gerai varė, Beniušis antrą jaunystę išgyveno – tačiau nė vienas iš šių žaidėjų nebuvo toks, kurio, pvz., prisireiktų kokiam Žalgiriui.
  .
  Todėl Aleksandaro Veselinovičiaus pabrėžtinas noras kalbėti tik apie komandą, o ne apie atskirus žaidėjus teikia vilties. Svarbiausia, kad jam pavyktų susidoroti su užduotimi, kurios siekia pirmą kartą per savo karjerą – ne vaikų, o vyrų būrį paversti medalius laiminčia komanda.

  • Meistras 2015, kovo 15 | 20:38 Atsakyti

   Pilnai sutinku su P.O.P , o sekme manau priklausys kaip treneris sugebes valdyti ta komanda, ar jis bus gerbiamas ir ar zaidejai pasitikes. Juk rusu futbolo lygis yra pakankamai aukstas, todel tie vaikai techniskai nebutu silpnesni uz musiskius, o ir pradmenis turbut lengviau savinasi…tai sitiems Suduvos „suagusiems vaikams“ tereikia tvirtos rankos, ir nebebus pasimete, jei praleis ivarti 5 min…ar imus 2 ivarcius per pirmasas 5 minutes.

 27. Jonas | SDV 2015, kovo 15 | 20:45 Atsakyti

  Beje, štai ką po pralaimėjimo Granitui sakė Sarsanija, tiktų ir mūsų atveju: „Mūsų laukia dar daug rungtynių ir šis pralaimėjimas komandai padės judėti į priekį, kaip keistai tai beskambėtų. Geriau pralaimėti dabar. „

 28. griezhtas 2015, kovo 16 | 08:03 Atsakyti

  Nu ka, keiciasi Zalgirio generalinis remejas ir garbes prezidentas… gerai zaizdami ir investave i gera centro zaideja, galim pradet auksa matuotis 😀

  • Kuzma SS 2015, kovo 16 | 10:04 Atsakyti

   Nebūčiau toks tikras – net ir Lietuvoje futbolas pernelyg populiarus, kad naujasis meras drįstų staiga nutraukti visą finansavimą. Gal sumažins, gal pareikalaus daugiau skaidrumo, bet tikrai nenubrauks

   • griezhtas 2015, kovo 16 | 10:52 Atsakyti

    Manau perlenkiam su tuo populiarumu. Mano manymu uzlenkus parama Zalgiriui naujas meras isigytu paciu maksimaliausiu atveju 5 tukst. priesu (realiau 1000-2000, tai yra tie kurie eina i stadiona), kiti gerbejai yra epizodiniai ir jiems zalgirio remimas ar neremimas nera toks svarbus, kad lemtu pasirinkima rinkimuose. O tie 5 tukst. tai viso labo nepilnas 1 procentas rinkeju.
    Aisku tas milijonas EUR duodamas Zalgiriui yra maziau, nei 0.25% nuo Vilniaus biudzeto…

    Bet aukso vistiek noretusi, tai naujasis Vilniaus meras lai imasi ziaurios taupymo programos 😀

    • Jonas | SDV 2015, kovo 16 | 11:05 Atsakyti

     Skaičiuoti stadiono lankytojus neverta – ne tame esmė. jei jau taip – derėtų suskaičiuoti ir visus vaikus bei jų tėvus, kurie į „Žalgirio“ futbolo mokyklėles vaikšto.
     Bet svarbiausia – dailus projektas, kurį visiems gali parodyt ir medžiagos dailios pasigamint tema „politikas kartu su liaudimi“. ne, nemanau, kad šiuo klausimu kas nors fundamentaliai keistis.
     Bet tegul ir nesikeičia – man negaila, kad politikai futbolą savam piarui naudoja. tegul tik pinigų duoda. negaila buvo ir to, kad amžinasis Marijampolės meras prieš šeštadienio rungtynes kažką ten pakalbėjo.

 29. Jonas | SDV 2015, kovo 16 | 08:58 Atsakyti

  Galbūt Žalgirio garbės prezidentų požiūris į politiką ir miesto valdymą ir skiriasi keliais nereikšmingais niuansais, tačiau nemanau, kad skirsis požiūris į Vilniaus Žalgirį. Šiandien Žalgirio projektas pernelyg gražiai sustatytas ir dėl to yra pernelyg dėkinga reklaminė priemonė politikams. Tokie jaunikaičiai kaip naujasis Vilniaus meras puikiai tai supranta.

  • carlos 2015, kovo 16 | 11:14 Atsakyti

   nu šimašius tiesiai šviesiai pasakė, kad profesionalias komandas Vilniuje savivaldybė ir toliau rems finansiškai, nes tai svarbu ir bla bla bla, klausimas tik kiek ten rems, kažkaip didelių nuogastavimų nelebai bent aš turiu….

   • Jonas | SDV 2015, kovo 16 | 11:44 Atsakyti

    Būtent. Šiuo metu Žalgiris žiūri į Čempionų lygą. O lietuviškiems žaidimams jų biudžetas ir taip per didelis. Manau, aukso medalius galima laimėti ir su mažesniais pinigais – jei tik turi planą ir sistemą tam planui įgyvendinti. Tiesiog tegtų atkakliau pasikapoti. Nesąmonių galėtų būti nebent tuo atveju, jei Vilniuje vėl susiklostytų panaši situaciją į tą, kurią dabar turime Kaune – kai pridyksta visokių klubelių, už kurių nugarų kyšo įvairiausi politiniai interesai.
    .
    Tiesą pasakius, man bus įdomiau pamatyti, kas dabar vyks Kaune. Štai ten pamatysi, kurio iš trijų klubų šeimininkai yra artimesni naujajam imperatoriui:)

    • Anonimas 2015, kovo 16 | 12:25 Atsakyti

     Problemą Žalgiriui keltų (JEI KELTŲ) ne visokie klubeliai (futbolo), o krepšinis, tiksliau Lietuvos rytas, kuriam lietuviškiems žaidimams biudžetas nėra per didelis. Per debatus kandidatams į Vilniaus mero postą buvo užduotas trumpas klausimas – „futbolas ar krepšinis?“. Tik vienintelis zuokas (nežinau, nuoširdžiai ar protingai) atsakė – abu, kiti rinkosi krepšinį. O ir sutarimas su didžiausiu šalies dienraščiu būtų politikams priimtinesnis.

     Aišku čia tik teoriniai svaičiojimai, bet rizikos, manau, yra.

    • griezhtas 2015, kovo 16 | 12:26 Atsakyti

     Su Kaunu aisku, vienas is stumbro vadovu yra „vieningojo kauno“ deleguotas naujos kauno tarybos narys, tai stumbro finansai turetu pagereti.
     O del Vilniaus, tai kazkur taupyti vistiek reikes, kad skolas sumazinti

     • griezhtas 2015, kovo 16 | 13:29

      Suduvos stiprinimas iki Zalgirio finansinio lygio, nebutu tvarus ir ilgalaikis projektas. Vistik tai mazas ir ne pats ekonomiskai stipriausias regionas.
      Todel belieka laukti kitu nesekmiu 😀 o tai juk taip lietuviska 😀

 30. Lukas 2015, kovo 16 | 13:18 Atsakyti

  Tai kas čia kalbėjo apie patogų tvarkaraštį? Su Uteniu trečiadienį, 3 val. Juoktis ar verkti, net nežinau.

  • Favoritas 2015, kovo 16 | 13:43 Atsakyti

   Apie patogų tvarkaraštį kalbėjau aš ir turėjau omeny rungtynes Marijampolėje. Viso sezono metu rungtynių laikai tikrai geri. Manau kad rungtynių laiko nustatymui įtaką gali daryti ir klubai, ne tik Kvedaras. Bent jau man taip atrodo, kad šiais metais Sūduvos vadų dėka į komandos poreikius buvo atsižvelgta. Gal aš klystu… ir čia tik sutapimas.
   O kas liečia išvykas, tai toks pats bardakas kaip ir kiekvienais metais. Gal kiti klubai tiesiog bijo Sakalų? :)

  • griezhtas 2015, kovo 16 | 14:41 Atsakyti

   Istorija rodo, kad antri klubai vilniuj taip ir numirsta, taip ir nesurade savo gerbeju, tep ka geriau suduva tegul buna su tiek pinigu kiek yra, bet mylima suvalkieciu.

   Ir siaip, kad du klubai viename mieste isgyventu jie turi akivaizdziai vienas su kitu susipriesinti, remiantis socialiniu, tautiniu, religiniu ar dar kokiu pagrindu.

   Galvoju, kad abu kauno klubai mastydami apie ateiti, turertu eskaluoti savo skirtumus, kad ir ta politine skirtingu politiniu jegu parama, o ne bandyti itikti visiems ir galu gale neitikti niekam.

 31. Jonas | SDV 2015, kovo 16 | 14:36 Atsakyti

  Netikrinau viso tvarkaraščio, tačiau ir trečdalio pakanka, kad suprastum, jog yra bardakas. Sūduva loš praktiškai visomis savaitės dienomis – pirmadieniais, antradieniais, trečiadienis, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Laikai taip pat šokinėja. Man asmeniškai tai reiškia, kad gyvai matysiu žymiai mažiau žaidimų, tačiau mano interesas matyti futbolą savaitgaliais gal ir nėra toks reikšmingas.
  .
  Tačiau mesdami kiekvieną turą vis į kitą dieną, organizatoriai kaskart praras po šimtą kitą žioplių, kurie paprasčiausiai nespės paskui tvarkaraščio šokinėjimus. Prie futbolo populiarinimo tai tikrai neprisideda. Čempionų lygą ne šiaip sau lošia tomis pačiomis dienomis jau šimtą metų. Nes net ir žmogus, labai smarkiai nesidomintis futbolu, žino, kada įsijungęs teliką gali tikėtis futbolą pamatyt. Tuo tarpu lietuvių gudručiai tikisi, kad žmonės šalia šeimos nuotraukos piniginėje dar nešiosis ir atsispausdintą A lygos tvarkaraštį.

  • carlos 2015, kovo 16 | 14:42 Atsakyti

   čia dar ta mistinė taisyklė, kad būtinai turi laikai nepersidengti neaišku kam irgi reikalinga…taip ir gaunasi, kad atlantas darbo dieną žais 17 00, nes trakai 19 00, o 21 jau tipo nebepadarysi, totaliai man neaišku kam tai reikalinga, nes su lažybomis sieti tai gali tik asmenys kurie realiai lažinesi nėra, nes jokio esminio skirtumo ar vienu metu ar ne nėra…

 32. griezhtas 2015, kovo 16 | 14:44 Atsakyti

  Del treciadienio varzybu laiko, speju bus kalciausias faktas, kad tam visagine nera apsvietimo, todel ir reikia suzaisti iki sutemu.

 33. Jonas | SDV 2015, kovo 16 | 14:49 Atsakyti

  tai aišku, kad taip – bet tada yra elementarus klausimas – kodėl komandos nesusitarus ir neperkėlus šio turo į Marijampolę? Tuomet kitas rungtynes ir Utenis greičiausiai galėtų lošti nebe Visagine, o Utenoje.

  • Remis 2015, kovo 16 | 15:16 Atsakyti

   Sužaidęs krūvą rungtynių išvykoje ir nieko nelaimėjęs Utenis gali psichologiškai ir nebeatsigauti. Plius, kai vyksta 3 rungtynės per 6 dienas, tai vien nuo kelionių gali nupušti. O dabar va Sūduva pakeliaus tuos 267 km „puikiaisiais“ Lietuvos keliais :)

   • griezhtas 2015, kovo 16 | 16:16 Atsakyti

    Uteniui „geras“ grafikas sudarytas, pirmos penkios vazrybos su praejusio sezono top5, bet jeigu ju psichologiskai tokia pradzia nesuzlugdys tai tada niekas ju psichologiskai nebus pajegus palauzti.
    O siaip Utenis visai neblogai ziurisi, zaidzia futbola ir dar megsta kamuoli laikyti ir nebuvo jie labai prastesni uz visus priesus – Zalgiri, Kruoja, Atlanta.

 34. coburg kfz versicherung sf-klasse 2017, vasario 5 | 21:34 Atsakyti

  This will be the proper weblog for anyone who desires to discover more about this matter. You realize a good deal its essentially exhausting for you to argue with you not that i really would require�� HaHa. You favorably put a new spin on a topic i��m talking about been revealed for many years. Great things, simply fantastic!

Naujas komentaras