Lietuvos futbolo rinktinė

Kaip Lietuvos rinktinė futbolo gimtinę lankė

Visa tiesa apie futbolą

Pradėsiu nuo labai toli. Praeitame Pasaulio futbolo čempionate buvo viena ryški naujovė – nežmoniškai išaugęs futbolo populiarumas JAV. Amerikonai į Pasaulio čempionatą atvažiavo sau įprastu būdu – lyg ketintų pirmą kartą istorijoje išsilaipinti Marse.

O pačioje Amerikoje nutiko įdomi diskusija. Kažkokia konservatyvių pažiūrų žurnalistė suraitė straipsnį, įrodinėdama, kad tradicinis futbolas kenkia amerikoniškai dvasiai ir sielai. Mat, teigė ji, esminis amerikoniškos dvasios aspektas yra užaštrintas individualizmas. Idėja apie tai, kad vienas genijus gali kalnus nuversti. O štai futbolas yra fundamentaliai komandinis sportas, kuriame individas privalo paklusti komandai ir savo asmeninius pasiekimus aukoti bendram labui. Tad futbolas – ne tik amerikiečiams svetimas, bet netgi kenksmingas sportas.

Ir iš tikro – juk vienas iš dažniausiai pasitaikančių stereotipų žaidėjų interviu yra „mano įmušti įvarčiai nieko nereiškia, svarbu – komanda laimėjo“. Futbolas yra komandinis sportas. Tai – demokratinė futbolo savybė, kuri greičiausiai ir pavertė šį sportą populiariausiu visame pasaulyje.

Šiuolaikinis futbolas su jį sukančiomis verslo mašinomis šią tiesą mažumą koreguoja. Dažniausiai laimi tie, kas turi daugiau pinigų. Tačiau net ir šiandien komandinė dvasia karts nuo karto laimi prieš pinigus ir aikštėje bėgiojančius dievus.

Kas rausia duobę Lietuvos futbolui?

Ši įžanga buvo reikalinga, nes Lietuvoje komandinė futbolo prigimtis kaskart pamirštama, kai mūsų rinktinė ar klubai susiduria su rimtais priešininkais. Tokiais atvejais visi kaip vienas sako tą patį – „ką gali nuveikti su tokiais prastais žaidėjais?“

Taigi, visa kaltė už lietuviško futbolo nesėkmes yra suverčiama ant vargšų futbolininkų galvų. Tačiau ar iš tikro jie yra kalti? Ar galime kaltinti vaikinus, kurie negavo padoraus futbolo išsilavinimo vien dėl to, kad gimė Lietuvoje? Ar kalti, kad vaikystėje taip ir nesutiko normalaus, šiuolaikinį futbolą išmanačio trenerio? Ar kalti dėl to, kad Lietuvos futbolo rinktinė niekada neturėjo trenerio, kuris keltų sau ir komandai rimtus tikslus ir turėtų sugebėjimų tų tikslų siekti?

Kaltinti žaidėjus – labai patogu ir lengva. Juk jie – kraštiniai. Jie yra futbolo veidas. Aikštėje matome juos, o ne trenerius ar federacijų grietinėlę. Štai taip – suverčiam kaltę žaidėjams ir kažkokiu stebuklingu būdu visi likusieji tampa švarūs ir nekalti lyg Vėlykiniai avinėliai.

rooney

Dauguma Anglijos rinktinės žaidėjų yra kietesni futbolistai nei mūsiškiai. Tačiau anglai laimėjo ne dėl to, kad maudė lietuvius individualiai. Jie laimėjo todėl, kad lošė padorų šiuolaikinį komandinį futbolą. O štai Lietuvos rinktinė atrodė lyg draugų būrys, susirinkęs paspardyti kamuolio. Lietuvos pusėje komandos nebuvo.

Lietuvos rinktinė atrodė taktiškai nepasiruošusi skaityti angliškų kombinacijų. Keturi žaidėjai supuldavo ant vieno anglo, todėl kiti trys anglai turėdavo didžiulius laisvus plotus įsibėgėti, apsidairyti arba tiesiog nosį pakrapštyti. Lietuvos rinktinėje buvo pilna gynybio plano žaidėjų, tačiau jie dažniausiai stovėjo ir žiūrėjo, mėgindami sugaudyti kamuolio judėjimą. Deja, futbole stebėti reikia ne kamuolio, o žaidėjų judesį.

Lietuvos rinktinė šį penktadienį ir vėl nebuvo komanda. Tik ar gali tikėtis, kad tiesiog į aikštę suleisti žaidėjai, kad ir kokie neblogi jie bebūtų, savaime taptų komanda? Kažin. Čia juk elementari tiesa – gerus žaidėjus komanda paversti gali tik geras treneris. O jei treneris – klišas, neišsigelbėsi net ir atskiedęs lietuvius kokiais 4-5 anglais.

Kai šneka eina apie klubą, už trenerį ir jo darbo kokybę atsako klubo vadybininkai, direktoriai ir savininkai. O kas atsako už šalies rinktinės trenerį ir jo darbą? Taip, Lietuvos futbolo federacija. Tie patys, kurie ir vėl džiaugsis masine psichoze, maišančia su žemėmis Lietuvos rinktinės futbolininkus ir dėl to pamirštančia tikruosius kaltininkus – trenerius bei jų užnugarį ginančius LFF bosus.

Šlamštą gali parduoti tik vieną kartą

Tokia yra geležinė marketingo taisyklė. Blogą daiktą parduoti gali. Reikia tik užversti televizijas, laikraščius ir internetą didinga reklama. Tačiau antrą kartą to paties blogo daikto žmogus nepirks. Net jei ir vėl mėginsi jį didinga reklama suvilioti.

Panašiai nutiko ir šį kartą. Lietuvos futbolo federacija užsuko tokį reklaminį šaršalą, kad perspjovė ir krepšinio rinktinės rėmėjus su jų debiliškais vaizdeliais, kuriuose krepšininkai apsimeta valgantys dešreles, krabų lazdeles, sūrį ir silkę.

Teoriškai – lyg ir viskas teisinga. Lietuvos rinktinės rungtynės su Anglija – ideali proga plačiajai visuomenei pranešti apie tokį mažai kam žinomą dalyką kaip Lietuvos futbolas. Tikra tiesa – apie šias rungtynes sužinojo kaip niekad didelis Lietuvos piliečių kiekis. Spėju, kaip niekad didelis būrys Lietuvos piliečių rungtynes netgi pažiūrėjo. Bent jau pirmą kėlinį.

Ir ką jie gavo? Jie gavo labai prastą produktą. Ir šie žmonės antrą kartą susidurti su Lietuvos futbolu jau nerizikuos. Nors ir esu užsigrūdinęs lietuviško futbolo pogrindžio gyventojas, tačiau net mane pribloškė tai, kad komentarai po straipsniais apie rungtynes pasidalino tarp bekeikiančių Lietuvos futbolą ir besidžiaugiančių to jauno anglų žaidėjo iš K raidės sėkmingu debiutu savo šalies rinktinėje. Galvojau, kad jau niekas manęs negali nustebinti. Tačiau nesitikėjau pamatyti, jog nemažai daliai mūsų futbolo „mylėtojų“ angliško futbolo pasaulio niuansai buvo žymiai aktualesni nei lietuviško futbolo godos. Bet gal ir negali būti kitaip?

Lietuvos kamikadzių rinktinė

Aš suprantu, kad futbolo versle rungtynės už rinktinę yra nepaprastai svarbus kiekvieno žaidėjo biografijos punktas. Šis punktas tau gali garantuoti geresnį kontraktą ir didesnę algą. Tačiau joks rimtai į savo gyvenimą ir profesiją žvelgiantis futbolininkas neturėtų rizikuoti savo reputacija lošdamas komandoje, kuriai diriguoja šiandieninė Lietuvos futbolo federacija.

„The Guardian“ kalbintas Simonas Stankevičius šnekėjo apie komandinę dvasią, grįsdamas ją istorine „vieningos Lietuvos“ tradicija. Deja, šis dalykėlis tegali būti papildomas stimulas, o ne pagrindinis Lietuvos komandų argumentas. „Lietuviška dvasia“ jau nepadeda net ir krepšinio rinktinei.

„Lietuviška dvasia“ – pasenęs reikalas. Tai buvo svarbus faktorius mano kartos sportininkams, tiems, kurie gimė Sovietų Sąjungoje ir savo akimis matė naujos Lietuvos atgimimą. „Lietuviška dvasia“ buvo Šembero, Stankevičiaus ir Danilevičiaus kartos Lietuvos rinktinės variklis.

Vyriokai, gimę Nepriklausomybės laikais yra kitokie žmonės. Jie – laisvi pasaulio piliečiai, todėl visi tie ankstesniųjų kartų nacionaliniai marazmai nėra jiems įaugę į kraują. Net jei jie bando kartoti žodžius, kurie jų tėvams turėjo kitą, žymiai gilesnę ir asmeniškai išgyventą prasmę. Meilė tėvynei negali į pergalę nuvežti šiandienos sportininkų. O tie, kas taip kalba – vengia atsakomybės, nes apsimeta tikį, jog pergalių šiuolaikiniame sporte galima pasiekti ne sunkiu bei protingu darbu, o pasinaudojus angelų, fėjų ir kitų mistinių būtybių pagalba.

Autobusai, istorinės progos ir kiti nusišnekėjimai

Jo, buvo kalbos apie tai, kad Lietuvos rinktinė „nestatys autobuso“. Net britų spauda tas šnekas pasigavo. Treneriai ramiais balsais pasakojo visokias pasakas. Žaidėjai, įsukti reklamos kampanijos, labiausiai rūpinosi kaip nusifotografuoti Londono stadione. Po gatves šlaistėsi euforijos apimti delegacijos nariai. Ir niekas nekalbėjo apie futbolą.

Gausios šnekos apie „autobuso nestatymą“ rodė, kad mūsų rinktinėje niekas jokių rimtų planų šioms rungtynėms nekuria. Nieko neanalizuoja ir net nebando išlaikyti rimto bei susikaupusio veido. Ir kam vargti? Juk ir vėl galima bus praleistus įvarčius nurašyti ant „žaisti nemokančių“ žaidėjų galvų.

Po pralaimėjimų serijos, kurią išgyveno Lietuvos rinktinė, padorus trenerių kolektyvas jau būtų atsistatydinęs. Tačiau mūsiškiai treneriai to tikrai nepadarys. Juk jie rinktinę treniruoja ne todėl, kad tai sugebėtų daryti. Jie „dirba“ treneriais, nes yra bachūrai.

Sąmoningas „autobusas“ prie savų vartų galbūt būtų suteikęs mūsų komanda bent šiokį tokį šansą. Vietoje jo mūsų „treneriai“ pasirinko kažką kitą, ko niekas iš mačiusių rungtynes negalėjo suprasti. To „kito“ tiesiog nebuvo. Buvo „autobusas“. Tik jį pastatė anglai. „Autobusas“, kurį prie tavo vartų pastato priešininkas yra netgi dažnesnis atvejis, nei suplanuotas, apgalvotas ir treniruotėse atitidirbtas. Lietuvos rinktinės autobusas nebuvo planuotas, todėl gavosi išdaužytais langais ir sprogusiomis padangomis.

Anglija - Lietuva

Prieš rungtynes buvo daug šnekų apie tai, kad reikia „nepasimesti“, kad būtina „nebijoti“. Tačiau, kaip gali „nebijoti“, jei į komandą nekvieti žaidėjų, kurie panašaus futbolo yra ragavę iki soties? Ar šioje rinktinėje tikrai nėra vietos Stankevičiui, Šemberui ir Česnauskiams? Ar jie tikrai būtų dar labiau pagadinę žaidimą? Juk prieš pora metų LFF masiškai varinėtos šnekos apie rinktinės atjauninimą jau senokai yra nuleistos į klozetą. Apie kokį jauninimą galima kalbėti, jei į rinktinę kviečiamas Ričardas Beniušis? O jei kviečiamas jis – kodėl negalima pakviesti Šembero su Stankevičiumi?

Taip, viską suprantu. Ir dėl to noriu nuoširdžiai bei viešai Ričardo Beniušio atsiprašyti. Jam jau tikrai nusibodo būti linksniuojamam dėl tų kvietimų į rinktinę. Ir jis čia niekuo dėtas. Juk jei mane į rinktinę pakviestų – ir aš važiuočiau. Na ir kas, kad lošti nemoku ir per aikštę kažin ar perbėgčiau sparčiu tempu. Tokie kvietimai gatvėje nesimėto.

O Stankevičius su Šemberu nėra kviečiami dėl to, kad jie yra ne tik geri žaidėjai, bet ir asmenybės. Žaidėjai, kurie maksimaliai išnaudojo savo galimybes. Žaidėjai, kurie aukščiausio lygio futbolo iš arti matė keliskart daugiau nei visas Lietuvos rinktinės trenerių kolektyvas kartu sudėjus. Galim prie šio būrelio dar visą Lietuvos futbolo federaciją pripliusuot. Stankevičius su Šemberu vis viena šiuolaikinį futbolą geriau išmano.

Aikštėje jie atiduoda ne širdį ar kitokius mistinius niekus, o patirtį ir sugebėjimus, kurių Lietuvoje daugiau niekas neturi. Tačiau svarbiausia – jie yra asmenybės, kurios žodžio kišenėje neieško ir nerodo deramos pagarbos Lietuvos futbolo veikėjams, jei tam nemato priežasties.

Aš gerbiu Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjus. Gerbiu už tai, kad jie eina aikštėn, nebijodami apsijuokti. Jie – visiški kamikadzės. Gerbiu už tai, kad jie stoja plikomis rankomis prieš angliškus tankus, nes tie, kas turėjo parūpinti ginklų, visus pinigus išleido reklamai. Plakatams ir vaizdo klipams.

Tačiau aš negerbiu Lietuvos rinktinės trenerių, kurie turi įžūlumo imtis šio svarbaus ir sudėtingo darbo, nors tam neturi nei sugebėjimų, nei kvalifikacijos.

Taip pat aš negerbiu Lietuvos futbolo federacijos, kuri jau daugelį metų dusina Lietuvos futbolo rinktinę ciniška idėja apie tai, kad mažos ir futbolą nelabai mylinčios šalies rinktinę gali treniruoti eilinis karaliaus dvaro jefreitorius. Negerbiu už tai, kad Federacija jau daugelį metų rinktinės žaidėjus atiduoda žiniasklaidos ir visuomenės susidorojimui pati niekada neprisimdama nė mažiausios atsakomybės už niekingus rezultatus.

Pasidalink su draugais:

37 koment.

Komentuok!
 1. M 2015, kovo 28 | 11:12 Atsakyti

  Panasu, kad pokycius matysime nebent tada, kai jau dedes is LFF fiziskai nebus pajegus savo postuose sedet. Nors dar neaisku, kokie asmenys juos pakeis. Na bet iki to laiko turbut teks spjauti i visas sias problemas, kurios jau eile metu minimos, bet, deja, yra neissprendziamos del visiems ir taip zinomu priezasciu, ir empatiskai stebeti zaidziancia rinktine lyg koki psichine negalia turinti individa, kuris neturi jokiu galimybiu tokios savo bukles pakeisti ir yra bejegis pries aukstesnes jegas.
  O del zaidimo: turbut bet kuris pirmaujanciu A lygos komandu treneris butu geriau zaidejus paruoses rungtynems. Nebuvo jokio plano. Net zaideju treneris normaliai aiksteje nesustate. Bet idomiausia, kad po rungtyniu jis labai ramiai kaltino zaidejus del praleistu ivarciu. Mat, anot jo, truko koncentracijos, vaikiskos klaidos, etc. O kaip tiems zaidejams gintis, jei jie net nezino, kaip turetu gintis? Kaip sugaudyti tokius zaidejus, kaip Sterlingas, Welbeckas, jeigu nera jokio plano, paruosto butent gynybai pries juos? Garsiai rekeme, jog „autobuso nestatysime“. Ir is tikruju nestateme. Bet patys del to labiausiai ir nukentejome.

 2. Jonas | SDV 2015, kovo 28 | 11:47 Atsakyti

  Matai, galima būtų paklaust ir apie tai, kiek laiko rinktinė šioms rungtynėms rengėsi? Susidarė įspūdis, kad chebra susitiko oro uoste ir pora kartų pabėgiojo Londone. Kur draugiškos rungtynės? Anglams jų reikia, o mūsiškiams? Ar čia dar prieš atrankos ciklą LFF nusprendė, kad nieko gero nebus, todėl net neverta pinigų švaistyt.
  .
  O kad žaidėjai bus kaltinami – tą buvo galima numatyt dar praeitą savaitę.

 3. Favoritas 2015, kovo 28 | 11:58 Atsakyti

  Kad ir visas tas piaras buvo apie tai, kad va važiuojam pažiūrėt į Weblį ir anglus. Beno reportažai apie tai koks stadionas pro langus matosi. Stankevičius apakęs nuo 5 Anglijos lygos klubo bazės.

  Primena sovietinius laikus, kai krepšininkai su Sovietų rinktine išvažiuodavo į Ameriką. Didžiausi jų įspūdžiai būdavo apie tai kaip amerikiečiai kietai gyvena ir apie prisipirktus maišus džinsų.

  Apie rungtynių tikslus niekas nekalbėjo ir tų tikslų nesimatė per varžybas. Aš išjungiau TV nesulaukęs net antro įvarčio.

 4. Meistras 2015, kovo 28 | 18:03 Atsakyti

  Ploju atsistojes ir juokiuosi uz si perliuka: „Aš gerbiu Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjus. Gerbiu už tai, kad jie eina aikštėn, nebijodami apsijuokti. Jie – visiški kamikadzės.“

 5. Jonas | SDV 2015, kovo 28 | 18:19 Atsakyti

  Jo, bet tame ir yra amžina tiesa. Kadangi futbolas – komandinis sportas, be padoraus trenerio lošiantys žaidėjai yra neturi jokių šansų tapti komanda ir ką nors pasiekti.

 6. X 2015, kovo 28 | 19:05 Atsakyti

  Vau, puikus straipsnis – aštru ir taiklu. Mūsų futbole nebus permainų tol, kol neįvyks kardinalių permainų futbolo piramidės viršuje – pirmiausiai LFF ir kitose viršūnėlėse. Mūsų futbolininkai – paskutinė grandis, kuri yra tik kaip pasekmė.

 7. slash 2015, kovo 28 | 20:35 Atsakyti

  Norėčiau paklausti autoriaus, kuo toks Lietuvoje paskutinį dešimtmetį svarbus klubas , kaip Sūduva , prisidėjo prie Lietuvos rinktinės geresnių rezultatų?

 8. diletantas 2015, kovo 28 | 21:47 Atsakyti

  slashai, o fbk? nespjaudyk į šulinį iš kurio pačiam gerti. bėda viso LT (lff) futbolo, o ne kažkieno kiemo.

 9. Naglis 2015, kovo 28 | 23:36 Atsakyti

  „Tačiau joks rimtai į savo gyvenimą ir profesiją žvelgiantis futbolininkas neturėtų rizikuoti savo reputacija lošdamas komandoje, kuriai diriguoja šiandieninė Lietuvos futbolo federacija.“

  Nesutikau ir nesutiksiu – visgi reiktų skirti personalijas ir šalies garbę. Žaidžiama ne dėl Petraičio ir Jonaičio, o dėl šalies garbės
  Kitas momentas – atsakomybę turi dalintis visi – ir treneriai ir žaidėjai. Net neteisingai parinkus taktiką, kovoti gali ir privalai, treneris neįpūs tau kovinės dvasios (gal kažkiek ir gali). Pas žaidėją, žaidžiantį legendiniame stadione, prie 80 000 žiūrovų turi degti akys. Mačiau Andriuškevičių kovojant (ir klystant), mačiau Arlauskį. Kitų mačiau- tik geltonas aprangas su skaičiais ant nugaros …

  • Meistras 2015, kovo 29 | 01:46 Atsakyti

   Akys turi is baimes degti, kai neesi zaides pries daugiau nei 10000 ziurovu, dar ir tokia proga retai pasitaike daugeliui. Pries zaidejus, pries kuriuos turi stoveti minimum 2 gynejai, neatsiranda nei vieno, nes tiesiog visi bega bet kur ir belekaip… Palyginsiu gal ir blogu pavyzdziu, bet krepsini su futbolu. Ltu rinktine ne kart zaide pries Afrikos salis, kur yra atletisku,greitu, sokliu zaideju, taciau visiskai be supratiko taktinese schemose, ir buvo triuskinami. Taigi palyginkime Lietuvos futbolininkus, techniskai silpnesius, ir taktiskai nepasiruosusius., pries pajegia futbolo komanda. Tiesa ji pajegi, kol nesusiduria, su ispanais, vokieciais, olandais, prancuzais, tad net tokie grandai, turedami neitiketai stipria vidine lyga, toki zaideju pasirinkima, tarptautinej arenoj yra paciu anglu nusivylimas ir geda.

  • Anonimas 2015, kovo 29 | 01:53 Atsakyti

   Taip sutinku ir treneriai ir zaidejai turi dalintis atsakomybe, bet pas mus kas renka trenerius, kas renka zaidejus? Katilas vietoj verdamas jau nezinia kiek metu, tad cia gali paskirt ir Fabio Kapelo su 20M euru metiniu atlygiu, ir jei jam bus nurodoma kas turi but kvieciama i rinktine, ir tiesiog pastovet kazkieno vietoj nieko neveikiant, tai efektas bus tas pats: 0-4 ne musu naudai. Skirtumas toks, kad joks padorus,save gerbiantis treneris prie tokios vadovybes neis ir nevadovaus jokiai komandai uz jokius pinigus,l
   Beje paminejai cia musu didziausius talentus Lietuvos futbole dabar, kurie nebijo zaisti. Dar Novikovas, tas zaidejas kuris daugeli dabartiniu Lietuvos nariu perspjauna savo technika, o zaidzia 2joe vokieciu lygoje. Viskas tuom ir pasakyta.

 10. siaulys 2015, kovo 29 | 00:35 Atsakyti

  Kodel nesugeba Pankrarjevas, kuris savo laiku buvo tikrai padoriai spuriantis zaidejas drasiai pasakyti – mane nuims nuo pareigu, bet pripazistu, kad man neleidzia LFF sulai kviesti i rinktine „nepatogiu“ zaideju. :(

 11. cv 2015, kovo 29 | 07:08 Atsakyti

  Atejus juliui buvo ikurta uab “ Li futbolo rinktine“ per kuria grynai savo asmeninius finansiniis reikalus tvarkosi pats julius, edviniukas, visokio plauko treneriai, agentai, stankai ir panasus tipai. Viskas vardan pinigu.. Salies garbe ir prestizas – paskutinej vietoj. Auksciausio lygio cinizmas.
  Isvyka i Anglija ir zaidimas pagrinde kai kuriems zidejams buvo kaip padeka uz praeitu metu nuopelnus dalyvaujant turgui, kitiem sansas susirasti geresni kluba. Jau tai kad tu pakliuvai i startine sudeti rungtynese su Anglija- didelis pliusas prie CV. Tai statomi kam reikia pasgerinti cv.

  Vyksta didelis turgus kur aplinkui sukiojasi juliaus draugeliai dar nuo tarybiniu laiku.. Vyr treneris ir jo asistentas patogus ta prasme ir del to jie buvo paskirti, neatsizvelgiant i kompetencija, kad jie statys i sudeti kas bus nurodyta turgaus administatoriaus.. Asistentas apskritai nepaskandimas jau daugiau kaip desimtmeti prie rinktines. Sugeba zmogus prisitrinti..

 12. Meistras 2015, kovo 30 | 02:44 Atsakyti

  Idomu ar POP negavo grasinimu? O gal jau uzdarytas, apklausiamas, namuose krata atliekama?
  Gerbiu si zmogu, ne as vienas, uz drasa uz zodi!

 13. Anonimas 2015, kovo 30 | 08:29 Atsakyti

  Atrodo, ponaspop bando intensyviai praplėsti šio blog’o auditoriją, reklamos FB, straipsnis eurofootball.lt, manau ir mes visi galime šiek tiek padėti – dažniau kokį įdomesnį straipsnį pasidalindami su draugais 😉

 14. Jonas | SDV 2015, kovo 30 | 09:39 Atsakyti

  jo, šiokių tokių pastangų dedu, bet stengiuosi nepersistengt, nes blogo paskirtis nesikeičia – jis yra skirtas „Sūduvai“, o tai reiškia – pakankamai siaurai auditorijai. lygiai taip pat kreivokai žiūriu į mūsuose įprastą praktiką, kai komerciniai tinklapiai lyg niekur nieko perskelbia svetimą medžiagą. bet yra kaip yra.

 15. Jonas | SDV 2015, kovo 30 | 11:23 Atsakyti

  ne. aišku, galėtum pasiteisint, kad šitam blogo variante mano joks emailas nenurodytas, tačiau yra milijonas kitų būdų surast žmogui, jei iš tikro nori tai padaryt.

 16. Anonimas 2015, kovo 30 | 12:14 Atsakyti

  Net į galvą neatėjo, kad visą tekstą perpublikavo neatsiklausę. Tai Lietuvos sporto žurnalistikos lygis neaukštesnis nei Lietuvos futbolo?

 17. Jonas | SDV 2015, kovo 30 | 15:58 Atsakyti

  nagi, tragedijos iš to daryti neverta. tai juk įprasta mūsuose praktika – pažiūrėkit, daugumoje futbolo saitų sukasi tie patys pranešimai, kurie dažnausiai publikuojami originalia forma, nuo savęs nė žodžio nepridedant. . jeigu ir aš čia reklamą transliuočiau – tada kita kalba būtų. o dabar – neverta nervų ir energijos gadint dėl tokių smulkmenų.

  • Remis 2015, kovo 30 | 18:27 Atsakyti

   Linksmiausiai tai delfiai atrodo, kurie pakeičia pavadinimą (dažniausiai į kretinišką) ir drąsiai prirašo savo prie „bendraautorių“ :)

 18. Anonimas 2015, kovo 30 | 17:19 Atsakyti

  Tragedijos isto nieks ir nedaro ,noto tik ydomiau.4000 suvirs perziuru ,vacia tai smagu. Tiek uz rinktine nelabai sirkti stadijone susirenka.

  • Anonimas 2015, kovo 31 | 20:19 Atsakyti

   Dėl blaivumo – suabejojau:) Kovingumo gali užtekti tik retkarčiais, tik su vidutiniokais, tik startinėse atrankos rungtynėse. Anglija – šiek tiek pagerintas vidutiniokas. Bet kai meistriškumo ne trūksta, o jo visai nėra, tai kovingumas atstoja tik prieskonius indelyje. Va, tik ant ko juos barstyti?

   Beje, Jono straipsnį dar kažkur kitur nukopijuotą šiandien mačiau …

Naujas komentaras