Valentin Baranovskij

„Sūduva“ grįžta namo

Puikios žinios – po dviejų turų svečiuose, „Sūduva“ pagaliau parvažiuoja į gimtąją Marijampolę. Nuo tų laikų, kai komanda pasistatė naują stadioną ir dengtą maniežą, mes įpratome futbolą Marijampolėje matyti nuo pat sezono pradžios. Buvo laikai, kai futbolą galėdavai žiūrėti visą savaitgalį, nes čia namų rungtynes lošdavo ne tik mūsų komanda.

Ką gi – laikai pasikeitė, visa Lietuva tapo nuklota plastmasine žole, todėl dabar Lietuvos futbolui žiema nebaisi. Galim pasidžiaugti ir tuo, kad sezonas Marijampolėje ir vėl startuoja ant žolės. Tad po Kauno ir Panevėžio mokyklų stadionų pagaliau bus galima pažvelgti į „Sūduvos“ judesį iš aukštai.

Naujas „Trakų“ veidas

Nors „Trakai“ ir toliau save vadina „riterių komanda“, tačiau akivaizdu, jog šiemet „riteriai“ nėra tokie kieti kaip pernai. Tarpsezonyje „Trakai“ paleido būrį žaidėjų. Prarado praktiškai visus, kurie pernykštėje komandoje užsiėmė kūryba. Žaidėjų, kurių pavardes žinotų vidutinio lygio lietuviško futbolo mylėtojas komandoje beveik nebeliko. Traumą gavus Česnauskiui, tų pavardžių tapo dar mažiau.

Tad nenuostabu, jog „Trakų“ sezonas prasidėjo ne taip linksmai, kaip „Sūduvos“. Smarkus pralaimėjimas „Atlantui“ ir lygiosios su nukraujavusia „Kruoja“ nėra pasiekimas, kuriuo galėtų didžiuotis pernykščiai „Trakai“.

Trakai prieš Sūduvą „Trakai“ atakuoja. 2013 metų LFF taurės rungtynės.


 

Žvelgiant į „Trakus“ – pirma mintis yra apie ženkliai sumažėjusį biudžetą. Jei pernai „Trakai“ prieš sezoną visus stebino vienu už kitą įspūdingesniais pirkiniais, tai šiemet ypatingų naujokų „Trakuose“ apskritai nebuvo. Nuostabą kelianti naujiena buvo tik apie tai, kad komandoje liko Česnauskis – vienintelis iš didoko būrio rinktinės veteranų, kuriuos pernai matėme šioje komandoje.

Sakykim, biudžeto sumažėjimo priežastys mums yra nežinomos. Iš kitos pusės, žvelgiant į Lietuvos futbolo biudžetus šiais metais, yra akivaizdus vienas faktas. Piniginės plonėjo visur, kur galima įžvelgti vienokius ar kitokius ryšius su Rusija ir kitais žemėlapio taškais rytuose. Taip, tiesa – mūsuose tie ryšiai yra migloti, todėl sąžiningai sakau, kad ši įžvalga paremta nuojauta, o ne faktais. Todėl galiu klysti. Galbūt Rusijos okupacinės ambicijos Ukrainoje ir neturi jokios įtakos Lietuvos futbolo lygiui. Ar, mažų mažiausiai, „Trakų“ komandos biudžetui.

Kaip ten bebūtų – bus įdomu stebėti šios komandos ateitį. Kol kas „Trakai“ žengia pavojingu keliu. Tuo, kuriuo eidami suklupo ne vienas klubas, turėjęs ambicijų įsikurti Vilniuje, „Žalgirio“ pašonėje. Kaip bebūtų juokinga, tačiau iš visų pastarojo meto Vilniaus klubų, konkrečiausias šaknis turėjo „Polonia“ ir „Granitas“. Mat šie klubai demonstravo aiškią „orientaciją“ – vienas nacionalinę, kitas, įsikūręs gan savarankiškame Vilniaus mikrorajone, taip pat galėjo tapti aiškesnį identitetą turinčių Vilniaus klubu. Jūs sakysite – o prie ko čia „Trakai“? Bet juk ir aklam aišku. „Trakai“ yra prie „Vėtros“.

Vilmantas Bagdanavičius Trakų stadiono tribūnos


 

Aš ne šiaip sau parinkau iliustracijoms kelerių metų senumo „Trakų“ ir „Sūduvos“ varžybų nuotraukas. Tos rungtynės buvo aukščiausias senųjų, tikrųjų „Trakų“ pakilimas. „Trakai“ tuomet buvo iš tikro Trakų komanda. Rungtynės vyko miestuko stadione, o jame buvo susirinkę keli šimtai tikrų šio klubo mylėtojų. Tai, kaip minimalistinės tribūnos džiūgavo po netikėtos „Trakų“ pergalės prieš „Sūduvą“ rodė, kad komanda yra pradėjusi leisti šaknis. Beje, tos šaknys galėjo gerokai išsikeroti. „Trakai“ nėra didelis miestas, bet tarp Trakų ir Vilniaus bei aplink Trakus gyvena nemažas procentas vilniečių.

Tačiau visa tai – praeitis. Šiandien visi „Trakų“ klubo adresai komandos profilyje A lygos svetainėje – vilnietiški. Klubas namų rungtynes lošia Vilniuje ir nelabai panašu, kad turėtų planų Trakuose statyti naują stadioną.

„Vėtra“ atliko panašią operaciją – tik dar drąstiškiau. Tiesiai šviesiai transportavo klubą iš Rūdiškių į Vilnių, nupirko stadioną ir… nesugebėjo rasti kelio į Vilniaus futbolo mylėtojų širdis.

Klausimas yra vienas ir tas pats. Kiek gali egzistuoti futbolo klubas, neturintis augančio ir nuolat atsinaujinančio būrio piliečių, kurie dėl klubo galėtų savanoriškai nuveikti ką nors gero ir gražaus? Elementariausias gražus dalykas – nusipirkti bilietą ir ateiti į rungtynes.

Praeito turo „Trakų“ rungtynių „namuose“ statistika sako, kad žiūrovų buvo 500. Rungtynių santrauka mums parodė, kad pagrindinėje tribūnoje gal koks 20 žmonių ir sėdėjo. Vadinasi, likę 480 matyt susėdo tribūnoje už kameros. Tačiau mes visi žinome A lygos žiūrovų skaičiuotojų „nuodėmes“.

Antrame ture 500 žiūrovų „stebėjo“ visas rungtynes, išskyrus „Stumbro“ – „Sūduvos“. Čia žiūrovų skaičiuotojus ištiko tikslumo priepuolis, todėl jie į protokolą įrašė 1020 galvų (nors žmonės kalba, kad tos stadiono tribūnos talpina tik 500). Akivaizdu, kad LFF ir A lygos pareigūnai nėra laikę matematikos egzamino.

Štai ir lieka nuojauta, kad prieš pora metų daugiau žmonių Trakuose atėjo pažiūrėti I lygos komandos, nei šiemet Vilniuje palaikyti klubo, kuris tik per plauką pernai nelaimėjo medalių.

„Sūduvos“ iššūkiai

Kritikuodamas „Trakų“ politiką, turiu nepamiršti ir savų reikalų. Mes visi puikiai žinome, kad ir „Sūduvos“ stadiono lankokumas pastaruosius penkerius metus tik smuko. Laikus, kai komandos rungtynes lankydavo 2500 – 3000 žiūrovų pakeitė atvejai, kuomet tie patys 500 nieko jau nebestebina.

Šį šeštadienį liūdeti mums neteks. Žmonių stadione bus. Žmonės pasiilgę futbolo ir kažkokiu būdu sugeba užfiskuoti sezono pradžią. Paprastai pirmas „Sūduvos“ rungtynes marijampoliečiai aplanko gausiai. Jei neklystu, pirmosios pernykščio sezono rungtynės su „Banga“ ir buvo tos, kurios surinko daugiausiai žmonių per visą sezoną (1500). Šį kartą skaičius privalo būti didesnis – juk „Sūduva“ namo grįžta po dviejų pergalių.

Karolis Chvedukas Karolis Chvedukas


 

Nors sezonas jau prasidėjo prieš pora savaičių, praktiškai visos lygos komandos vis dar reguliuoja savo sudėtis. O labiausiai graudu yra dėl to, kad kone visų klubų sudėtis fundamentaliai keičia traumos. Kur tik pažvelgsi – pilna klipatų. Aišku, LFF pareigūnai ir vėl galėtų papasakoti apie tai, kad Lietuvoje paklota plastmasinė žolė yra identiška natūraliai. Todėl nieko tokio pradėti ir baigti sezoną su kone minusine temperatūra, o vasaros viduryje padaryti mėnesio pertrauką. Ir šio sezono tvarkaraštis rodo, kad liepą A lygos praktiškai nematysime.

„Sūduva“ kone visam sezonui neteko vieno iš svarbesnių saugų – Armino Vaskelos. Kalbama, kad Armino trauma leis jam sugrįžti į aikštę nebent pačiame sezono gale. Vaskelos trauma neabejotinai sukėlė nemažai galvos skausmo naujajam „Sūduvos“ treneriui. Žvelgiant į didelį „Sūduvos“ saugų būrį, buvo akivaizdu, jog organizaciniais žaidimo reikalai gali užsiimti tik du žmonės – Vaskela ir Kiselevskis.

Aš nieko prieš suteikti Povilui Kiselevskiui daugiau atsakomybės ir pagaliau galutinai šį jauną žaidėją paversti pagrindinės sudėties žmogumi. Jau seniai aišku, kad jis tą daryti gali. Tačiau štai pernykštis sezonas Povilui nenusisekė. Sezono pradžioje jo vietą užėmė neapgalvotai įsigytas Marko Andelkovičius, o antroje sezono pusėje iškirto trauma.

Tačiau akivazdus ir kitas dalykas. Šių metų „Sūduva“ turi rimtesnių tikslų už jaunų žaidėjų integraciją į pagrindinę komandą. Nors klube niekas nekalba apie medalius (ir ačiū dievui), tačiau ko gero pirmą kartą nuo kokių 2008 metų „Sūduvos“ komplektacijoje jaučiama protinga ir tikslinga ranka. Spėju, kad ši ranka priklauso Aleksandarui Veselinovičiui. Tačiau reikia pasidžiaugti ir tuo, kad minėtai serbiškai rankai yra leidžiama priimti sprendimus.

O kad ranka yra protinga rodo ir tai, kad per pirmus du turus daugiausiai šnekos buvo apie komandos naujokus. Visi mažumą abejojome dėl Vaidoto Šilėno. Tačiau pasirodė, kad šio žaidėjo sugebėjimai ir požiūris į futbolą leido jam be jokio „integracinio“ periodu tapti vienu iš naudingiausių komandos žaidėjų. Panašiai galima kalbėti ir apie Marko Živkovičių. Šio žaidėjo indėlis į komandos rezultatus galbūt nėra toks ryškus, tačiau neapleidžia jausmas, kad jis gali tapti vienu geriausių legionierių per visą „Sūduvos“ istoriją.

Nerijus Valskis Nerijus Valskis 2013 m. LFF taurės varžybose prieš „Trakus“


 

Tai, kad rašau apie komandos naujokus, nereiškia, kad nuvertinu „Sūduvos“ veteranus, tuos, su kuriais leidžiame jau ne pirmą sezoną. Tačiau naujasis „Sūduvos“ treneris ir jo atvesti žmonės gali suteikti papildomą šansą visiems komandos nariams. Deja, futbolas yra toks sportas, kuriame vienas žmogus nieko nereiškia. Kartais vieno žmogaus sugebėjimai gali gyvenimą padaryti kiek paprastesnį (sezonai su Ledesma ir Valskiu), tačiau tik kieta komanda gali laimėti ne tik rungtynes, bet ir visą sezoną.

Grįžtant prie „Sūduvos“ sudėties, šią savaitę nutiko dar du dalykai. Viena, komanda išsiskyrė su ispanu Martinezu Aibaru. Ispanas Lietuvos lygai nebuvo prastas žaidėjas. Tačiau jis turėjo problemą, su kuria dažnai susiduria žmonės iš didžiųjų futbolo šalių, atvykę į Lietuvą. Jų žaidimas yra sunkiai nuspėjamas. Jiems dažnai reikia nemažai laiko „apsiprasti“ ir jie neretai „praranda įkvėpimą“. Aibaras padoriai lošti pradėjo tik pačioje praeito sezono pabaigoje. Keliose rungtynėse jis iš tikro tempė anais metais buksavusią komandą.

Tačiau rimtesnė bėda yra ta, kad Martinezo Aibaro žaidimo stilius ir vieta aikštėje yra tokie, kokių „Sūduvai“ šiandien nelabai reikia. Tiksliau, „Sūduva“ turi pernelyg daug atakuojančio stiliaus saugų, kad laikytų komandoje legionerių, kurį karts nuo karto gali išleisti pusei kėlinio. Tad išsiskyrimas su Aibaru buvo teisingas žingsnis.

Tuoj pat paaiškėjo, kad gali būti, jog šis sprendimas yra dar vieno, žymiai reikšmingesnio sprendimo įžanga. Žmonės prakalbo, kad „Sūduva“ dairosi žmogaus, kuris galėtų pakeisti susižeidusį Arminą Vaskelą. Už tai galima tik paploti ir treneriams, ir komandos vadams. Jei tai tiesa – turim dar vieną įrodymą, kad sezonas planuojamas racionaliai.

Galim galvot, kad žaidimo organizatorius rasti žvėriškai sunku. Lietuvoje tokių žaidėjų yra labai mažai, o legioneriai – visada yra labiau loterija, nei garantuotas sprendimas. Reikalavimai tokiam žaidėjui ypatingi. Tačiau nesutinku, kad tokių žaidėjų nėra. Net ir „Sūduvoje“ jų buvo ne taip mažai.

Maciulevičius, Božinovskis, Ledesma, Andelkovičius. Net ir Arminas Vaskela. Iki šiol didžiausia bėda buvo ne šių žaidėjų sugebėjimai, o tai, kad „Sūduvos“ žaidimo stilius neleido maksimaliai jų išnaudoti. Pastaruosius pora metų „Sūduva“ lošė gan paprastą futbolą, pagrįstą intensyvia gynyba, spaudimu ir žaibiškomis kontratakomis. Tuo tarpu visi išvardinti žaidėjai nėra nei ypatingai greiti, nei mėgstantys gintis. Todėl ir atrodydavo, kad jie tinginiauja, nespėja, neranda aikštėje vietos.

Darius Isoda Darius Isoda bando įmušti „Trakams“


 

O šiais metais matome kitokią „Sūduvą“. Tai yra komanda, kuri žaidžia lėčiau, nelekia lyg akis išdegusi į priekį. Žaidimas tapo racionalesnis, labiau pagrįstas išankstinėmis schemomis, o ne improvizacijomis. Pernykštei „Sūduvai“ reikėjo poros Valskių – greitų ir techniškų žaidėjų, kurie galėtų patys greitos atakos metu susitvarkyti su pora priešininkų, o ne Andelkovičiaus. Tuo tarpu šiemetinėje „Sūduvoje“ sau vietą laisvai rastų ir tas pats šiuo metu be klubo esantis Andelkovičius ir Rafaelis Ledesma, vis dar iškylaujantis Maltos čempionate.

Palauksim ir pamatysim, ką „Sūduva“ sugalvos. O dabar belieka kaip nors sulaukti šeštadienio ir viltis, kad šių metų sezono pradžia Marijampolėje bus iš esmės kitokia, nei buvo pernai ir užpernai.

Pasidalink su draugais:

41 koment.

Komentuok!
 1. DZHIT 2015, kovo 12 | 13:49 Atsakyti

  Laukiu nesulaukiu šeštadienio vakaro, kuris atneš šventę į Marijampolę- futbolą. Stebint kaip facebook’o event’e Sūduva – Trakai auga dalyvaujančių skaičius leidžia daryti prielaidą, kad pasiilgusių futbolo tikrai bus. Susidaro tendencija, jeigu facebook’e užsičekina, kad dalyvus 256 (dabar tiek rodo), tai realiai šį skaičių galima drąsiai padauginti iš 7, tai gaunasi 1792 futbolo ištroškę galvos. Kodėl darau tokia prielaidą? Ogi todėl, nes per pastaruosius metus, kai fb’e pasičekindavo 100-120 žmonių, tai stadione susirinkdavo apie 700. Šiandien šis skaičius padvigubėjęs, tai darau prielaidą, kad netoli 2000 bus galima suskaičiuoti. Smagu vienok ir norėtųsi, kad rodomi rezultatai dar gerėtų ir žmonės grįžtų į stadioną.
  Manau bilietus verta įsigyti kur kas anksčiau, kad netektų laukti kilometrinėje eilėje (na okey, perdedu, bet eilės bus).
  Taigi, pirmyn už Sūduvą. Laukiam šventės :)

 2. Jonas | SDV 2015, kovo 12 | 13:58 Atsakyti

  Eilių garantuotai bus – juolab, kad bus visokių piliečių, kurie norės tuo pačiu abonementus įsigyti. O kadangi kaip taisyklė viena mergina bilietus štampuoja, tai taip ir gaunasi, kad jei ateini likus 10 min iki pradžios, tai pirmas 10 min „žiūri“ už stadiono vartų.

 3. griezhtas 2015, kovo 12 | 16:27 Atsakyti

  Oras gali sujaukti tuos planus, nes varzybu laikui zadamas vejas lietus ir +2 laipsniu komforto pojutis… as kazkaip labiau noreciau i manieza :)

 4. DZHIT 2015, kovo 12 | 19:24 Atsakyti

  Kaip gali oras trukdyti futbolui? NIEKAIP ! Aš niekaip tikriausiai nesuprasiu tų, kurie eina į futbolą, jeigu ORAS tik „TINKAMAS“….. Gal geriau tada sėdėkit namuose ir valgykit mamos cepelinus…Asmeniškai aš jau 10 draugų prikalbinau ateiti į futbolą, kurie tikisi išvysti gerą reginį. Taigi, nesugadinkite šventės Marijampolės futbolui.

 5. Jonas | SDV 2015, kovo 13 | 15:07 Atsakyti

  tiesą pasakius, nieko gero. pasiimt žmogų, kuris nori ir gali apie futbolą pakalbėt ir tiesiog pakartot tai, ką prieš sezoną transliavo futbolo.tv – anoks čia gėris. jau nekalbant apie tai, kad iš „laidos“ beliko 10 min reportažas su kažkodėl į „radijo laidą“ įmontuotu Joma reklaminiu filmuku.

 6. M 2015, kovo 13 | 15:44 Atsakyti

  Taip, is tikruju nuvilia, kad sioje laidoje is esmes nieko naujo nepasakoma, o tik jau n kartu girdeta informacija. Daugelis turbut tikejosi dar pries kalbinant prezidenta isgirsti naudingos, apciuopiamos informacijos apie klubo gyvenima, bet…
  Imu abejoti, ar siuo atveju tinka pasakymas „geriau nei nieko“.

 7. Jonas | SDV 2015, kovo 13 | 16:03 Atsakyti

  jei atvirai – tai, pavyzdžiui, jei tokio projekčiuko imtųsi Sakalai, tai laida būtų įdomesnė net ir tuo atveju, jei būtų daroma be prezidento ar trenerio. kad būtų gera laida apie futbolo komandą, reikia dviejų elementų (nors, manau, geram produktui pakaktų ir bent vieno iš jų): fanatiško atsidavimo komandai ir/arba žurnalistinio profesionalumo. dabartiniams laidos organizatoriams, panašu, trūksta ir vieno, ir kito. tik taip gali įvertinti banaliausią klausimą, kokį gali užduoti žmogui iš Balkanų – apie „karštą temperamentą“.

 8. Diviriks 2015, kovo 13 | 16:30 Atsakyti

  Nagi, velniai, nebūkite tokie priekabūs. :) Dar prieš gerą pusmetį neturėjome nei reportažų, nei radijo laidų, pasisekdavo, jei kas nors sukurpdavo interviu su žaidėjais ar treneriu ir įmesdavo į internetinį puslapį. Ogi dabar vos ne kiekvieną dieną gauname žinių iš komandos, – dėl to džiaugiuosi. Nepaisant to, jog turiniui išties trūksta kokybės.

  Kita vertus, geram turiniui reikia įdirbio ir patirties, pagaliau daugiau žmonių, geresnės technikos, o kartu ir daugiau išlaidų, kas „Sūduvai“ kažin įkandama. Kaip matau, dirba keli žmonės, sukasi kaip moka, todėl bent jau kiekybiškai padaugėjo informacijos, be to, dirbama žymiai operatyviau nei pirmiau. Šiuo atžvilgiu, sukamasi geriau už daugumą A lygos klubų.

  Na, retkarčiais kiek glumina akivaizdžios gramatikos klaidos tekstuose. Į tai turėtų būti žiūrima atsakingiau.
  Žodžiu, duokim jaunikliams laiko.

 9. Jonas | SDV 2015, kovo 13 | 16:42 Atsakyti

  Taigi, niekas nepeikia už tai, kad daro:) tik už tai, kad daro nekokybiškai:) Nes jei nepeiksi – ims ir pagalvos, jog viskas yra cool ir daugiau stengtis nėra prasmės:)
  .
  O kritikuoju (nors ir iš paskutiniųjų valdausi ir stengiuose rašyti kuo švelniau), nes šiuo atveju esmė yra ne vaikinų gera nuomonė apie save, o komandos reputacija. Reikia suprasti, kad kiekvienas šlamštas išleistas Sūduvos vardu, kiekviena gramatinė klaida tinklapyje iš peties kerta per komandos reputaciją ir gerą vardą. Tiems, kas terlioja Sūduvos gerą vardą – gailesčio negali būti. Net jei tai daro ne iš piktos valios.

 10. Diviriks 2015, kovo 13 | 17:11 Atsakyti

  Tiesą sakant, nėra blogiau nei buvo. Bet faktas tas, jog chebrai reikia dar daug kur tobulėti. Pavyzdžiui, ir tos radijo laidos, kur pateikiamas vienas reportažas, sunku pavadinti radijo laida. Čion galima daug ką nuveikti: juk yra visokių fūlės ekspertų, kurie galėtų įvertinti „Sūduvos“ sezono pradžią, surengti kokį konkursiuką ir bla bla. Pagaliau pirmosios varžybos ne už kalbų, o apie – jas nė žodžio. Ir pati laida kažkaip per pusę sutrumpėjo. Stebuklinga.

  Ką gi, gyvenam ir mokomės. Tikėkimės :)

 11. Jonas | SDV 2015, kovo 13 | 17:54 Atsakyti

  Matai, gal geriau būtų buvę pasiimt vaizdo kamerikę ir pafilmuot tą 10 min pokalbį su treneriu? Kaip sykis dėl to, kad 10 min pokalbį nelabai gali „laida“ pavadint. Juk vaikų tai prifilmavo:)
  .
  Geriau ar blogiau – čia niuansai. Vieniems gali atrodyti vienaip, kitiems – kitaip. Esmė yra ta, kad pora prastų radijo laidų atbaidys žmones – dar po kelių tokių atveju nebesinorės jų nei klausytis, nei jomis dalintis. Mes gal dar sukandę dantis paklausysim – bet visi potencialų gerbėjai-naujokai rinksis ką nors kitą. Ir susigrąžinti nekokybišku produktu atbaidytus žmonės bus žvėriškai sunku.

 12. Jonas | SDV 2015, kovo 13 | 17:56 Atsakyti

  Ir liūdniausia čia yra tas, kad pvz Sūduvos Sakalai komandą reklamuoja keliskart profesionaliai, smagiau ir energingiau. Ir mėgėjiškumo pas Sakalus yra ženkliai mažiau. O turėtų būti atvirkščiai.

 13. diviriks 2015, kovo 13 | 18:43 Atsakyti

  Sūduvos sakalų negaliu vertinti, kadangi esu iš tos pačios operos. O dėl laidos… pirmieji blynai visada nelabai skaniai kvepia: idėja – puiki, laidos apie futbolą seniai reikėjo, ypač turint gana padorią regioninę radijo stotį. Tikėkimės su laiku viskas susitvarkys, nereikia norėti, kad iš pirmo karto viskas eitųsi kaip per sviestą.

  • Anonimas 2015, kovo 13 | 18:47 Atsakyti

   idėja gera, iniciatyva taip pat yra, reikia palaikymo ir naudingų patarimų jaunimui, o ne nuvertinimo ir spaudimo :)

   • Jonas l SDV 2015, kovo 13 | 21:34 Atsakyti

    Naudingu patarimu? Kazkada buvau naivus ir galvojau kad kam nors Marijampoleje naudingi patarimai yra reikalingi. Netgi meginau ju duoti. Kadangi paaiskejo kad visi viska zino ir net padekoti neketina – beliko patarimus susirinkti. Dabar pasitenkinu tuo kad i gramatines klaidas pirstu pabaksnoju.

 14. lionia 2015, kovo 13 | 19:49 Atsakyti

  Tomas Danilevičius: „Manau, kad rungtynės baigsis lygiosiomis. „Sūduva“ geriau nei „Trakai“ pradėjo šį sezoną, tačiau dvejos rungtynės sezono starte dar nieko nereiškia. Marijampoliečiai pastaruosius keletą metų negalėjo pasigirti stabilumu, tad neabejoju, kad banguotumo šios komandos rezultatuose šiemet irgi netrūks. Jaučiu, kad ir šiose rungtynėse, iš „Sūduvos“ pusės, bus neįvertintas varžovas“.

  http://fkt.lt/component/k2/item/375-t-danilevicius-dvejos-rungtynes-sezono-starte-dar-nieko-nereiskia

  • Anonimas 2015, kovo 13 | 21:44 Atsakyti

   ar esat matę, kad čempionų lygoje arba EPL kuris nors teisėjas už žaidėjo žodžius iškart raudoną kortelę parodytų? Slyvanosis tą sugeba, praėjusį sezoną iškart raudoną kortelę parodė jį pasiuntusiam Labukui, o šiandien Jasaitis sulaukė tokio pat likimo…

   • tolikas 2015, kovo 14 | 02:09 Atsakyti

    tai, kad taisyklėse parašyta red card už abusive language, šiaip už keiksmažodžius geltona, rooney iš vis kam į kamerą nusikeikė dviejų mačų baną gavo…

 15. nmr 2015, kovo 14 | 10:50 Atsakyti

  Radijo laida tikrai bloga, bet už ką vyrukai be reikalo gauna velnių yra formato išpildymas. PR pranešime buvo paminėta, kad tai yra radijo laidų ciklas (http://www.suduvosgidas.lt/senas/idomu/item/9206-radijo-stoties-kapsai-eteryje-nauja-laida-i-vienus-vartus), kas nors kiek susidūrusiam (kai kuriems supervadybininkams aišku nereikia su niekuo susidurti, kad viską žinotų, bet kartais praverčia) jau kažką pasako, nes paprastų laidų laidų ciklais be reikalo nevadina. Gana akivaizdu, kad laida kaipo tokio yra baigtinė ir labai nustebsiu, jei truks iki sezono galo. Netgi galima būtų spėti, kad yra kažkoks planas ar tai konkretus skaičius.

  Ta prasme, jie ne tai, kad nesupranta, ką daro, o greičiausiai tokia ir yra idėja ar formatas – daryti NE einamos informacijos laidą, o matyt apžvalginę lėto tempo laidą apie komandą. Elemetarus, nors ir nekokybiškas podcastas. Tikriausiai žiūrėdami kino trilerį nesistebim, kodėl niekas nedainuoja (kaip matėme kažkada seniai kitame filme „Kabaretas“).

  Klausimas. ar tikrai gerbėjai norėjo tokio formato laidos ir pamažu ryškėja atsakymas, kad ne, nenorėjo. Jų lūkesčiai kitokie. Tai stipriai prašauta, iš tiesų

 16. Meistras 2015, kovo 14 | 23:04 Atsakyti

  Viskas gerai, zaidimas palaikomas, gal buvo nemazai broko, bet cia daugiau del aikstes buvo broko, nes akivaizdizia tiesus pasai gavosi kreivi, Na o Trakai, tai ka gali pasakyt,…na sunku pries komanda zaisti kur viska gynybai sustato, turi padoresni treneri ir zaidejus…savo progu kaip ir nebereikejo jiems kurtis, o tiksliau jie to nesugeba, bent jau matesi is paskutiniu 3ju varzybu. Neabejoju kad Vilniuj apzaisti bus, nes Suduvos fanu ir Vilniuje buna daugiau nei Traku. Cia turbut vienas is nedaugelio pralaimejimu, kuris manes nenuvilia.

 17. fyuwjopqxe 2015, rugpjūčio 1 | 04:54 Atsakyti

  BigCar предлагает широкий ассортимент автозапчастей для грузовой и прицепной техники европейского производства в Воронеже. У нас на сайте Вы без труда сможете найти именно то, что ищете: запчасти для импортных грузовиков, а также запчасти для прицепов и полуприцепов.
  Наш сайт – http://goo.gl/qWzBJv
  BOSCH Стартерная аккумуляторная батарея.(Система стартера) – DAF XF95, XF105, LF, CF ()

  все предложения

 18. avaivaMot 2016, vasario 25 | 11:39 Atsakyti

  Chemist’s peach on is the kingdom and technic of preparing and dispensing drugs.
  It is a salubrity case that links salubriousness sciences with chemical sciences and aims to confirm the safe and functioning use of pharmaceutical drugs.
  The link of pharmacy preparation includes more established roles such as compounding and dispensing medications, and it also includes more modern services affiliated to fettle dolour, including clinical services, reviewing medications in the mending of refuge and efficacy, and providing stupefy information.
  Cheap drug store, quest of that mind, are the experts on soporific psychoanalysis and are the origination vigour professionals who optimize functioning of medication with a observe the help of the patients.
  An establishment in which drugstore (in the to begin discernment) is practiced is called a chemist’s peach on (this title is more garden in the Cooperative States) or a chemist’s (which is more run-of-the-mill in Great Britain).
  In the Connected States and Canada, drugstores commonly retail drugs, as roll as mixed items such as confectionery, cosmetics, room supplies, and magazines and every now refreshments and groceries.

 19. WilliamCor 2016, kovo 13 | 19:14 Atsakyti

  Queen Victoria es un centro socio sanitario acreditado por el Gobierno de Canarias que dispone de 99 plazas como centro de atencion residencial para personas mayores. MUJER que alzas la mirada para contar las estrellas del firmamento, y las aprisionas en tus manos para alumbrar la vereda del caminante. Hola buenas noches, quisiera informarme para saber que indemnizacion me corresponde por un accidente con la art Galeano, tengo 26 anos y un sueldo de 3.200$, me fracture tibia, perone y tobillo. HSBC Argentina Holdings S.A. no se ofrece como asesor legal, financiero u otro por medio del Sitio. Me chocaron llendo al trabajo y me fracture la clavicula,cuanto me tendrian que pagar?gracias,tengo Provincia art.

  La Defensoria del Pueblo de la provincia de Buenos Aires convoco a las autoridades y los gremios a una audiencia de conciliacion para destrabar la protesta. En una localidad de la provincia de Rio Negro, 1.200 kilometros al sur de Buenos Aires, vecinos atraparon el domingo a un joven cuando intentaba ingresar a una vivienda certain con fines de robo y le propinaron una fuerte paliza. El abanico y la cigarrera: la primera generacion de mujeres ilustradas en el Peru.

  Hola soy de san luis trabajo en una empresa donde mi tarea habitual es el uso permanente con las manos, y he denunciado una enfermedad profesional a la ART la cual me esta tratando con un diagnostico de cuello de ganso el dedo medio de la mano izquierda, el cual se traba permanentemente a realizar una manipulacion y esfuerzo con la mano. Esto hace que se convierta en colaborador de Manuel de Falla durante su exilio en Argentina.

  Gran parte de las participantes ya tienen un negocio establecido donde venden sus manufacturas y accedieron a participar en la exhibicion con el fin de aumentar el numero de clientes potenciales. Agradecida de la sugestion y dispuesta a realizarla, Luz del Dia manifesto a Figaro el deseo de recibir de su experiencia la comunicacion de algunos datos practicos sobre la condicion actual de la libertad en Sud-America, que pudieran serla utiles para tener una conferencia publica.

  porno el diablo

  En la parroquia de la localidad Remedios, al centro de Cuba, por ejemplo se corta el cabello a personas sin recursos y se les entrega comida para que se lleven a casa y en un sotano de Santiago, una de las ciudades que visitara el papa, se creo una biblioteca que proporciona acceso a computadoras, impresion, copias y que presta best-sellers. Hola Jorge, Lo deberia ver un medico legista para determinar % de incapacidad, nosotros contamos con ese servicio sin cargo para nuestros clientes.

  Se ha organizado un gran evento en sede de la Universidad Nacional de Avellaneda (UNDAV) que reune a gestores culturales, educadores, investigadores, comunicadores y estudiantes para debatir, formar, reflexionar, comprender y analizar el panorama actual de la gestion en cultura. Estas imagenes te llevan a traves de los renombrados vinedos, las montanas de los Andes, la fria Patagonia, y hasta por los desiertos.

  Cervantes observo la vida ampliamente y del rico caudal de su existencia, de sus andanzas de soldado, de cortesano, de amigo de comediantes y cobrador de contribuciones, extrajo muchos apuntes y notas sicologicas que utilizo y mezclo para los personajes de su ficcion. Con una rapidez asombrosa, se tendio entre Buenos Aires y el poeta una doble via por donde discurre la mirada enamorada de Lorca por la ciudad portena y la apropiacion amorosa del poeta granadino por parte de la Argentina que, a 75 anos de su muerte, todavia persiste. Pero eso no es todo… En el siglo XVI, la ciudadela viene a completar las defensas de la ciudad.

  Hola, tiene que generar una moratoria, pagar la primer cuota y luego se la descuentan de la jubilacion. Le dieron el alta el 15 de marzo del 2013 y recibimos una carta de la Art para que se presentara a la citacion medica, donde dicen conciderar una incapacidad de caracter permanete que estiman en 10. el gana $8000 con una antiguedad de 14 meses. Estoy interesado en emprender la venta particular de calzado , ya estoy vendiendo ropa y sabanas, and so forth.

  Laura Garcia acepto encantada aquella apuesta, remato sus compromisos y estreno la Diatriba de amor contra un hombre sentado el 23 de marzo de 1994 en el Teatro Nacional de Bogota para despues mostrarla al mundo en una gira que duro cerca de tres anos. Es considerado como el dia de nacimiento del peronismo y uno de sus maximos simbolos, asi como uno de los momentos mas importantes de la historia del movimiento obrero argentino.

Naujas komentaras