FK Sūduva atributika

Marijampolė laukia „Spyrio“

Marijampolėje bus „Spyris“? Taip, ketviratadienio vakare bus kaunietiškas „Spyris“. Ką padarysi, kad toks yra klubo pavadinimas. Nieko nuostabaus, kad šį pavadinimą Kauno klubas lengva ranka mėgino iškeisti į padoresnį „Žalgirio“ vardą. Jei būtų sugalvoję kokį kitą – gal jį būtų ir gavę. O dabar belieka „Spyrio“ vartininkui „semtis“ patirties iš Kauno „Žalgirio“. Aikštės žaidėjai kažin ar gali ko nors naudingo iš krepšininkų išmokti.

Lietuvos lyga po 6,5 turo

Gerai. Pakaks juokų. Šiuo metu lygoje susidėliojo gan įdomi situacija. Metus lengvą žvilgsnį į turnyrinę lentelę, tegalima padaryti vieną išvadą. Lygoje yra trijų rūšių klubai. Visų pirma – čempionas. Klubas, kuriam jau šiandien galima užkabinti aukso medalius. Nepanašu, kad šiemet galėtų susiklostyti dvejų metų senumo padėtis, kai „Atlanta“ paskutiniame ture dar galėjo kibti „Žalgiriui“ į uodegą ir papildomose rungtynėse atimti medalius. Tą kartą pačiam „Atlantui“ į uodegą netikėtai įsikibo šiandien pirmoje lygoje iš pelenų kylanti „Banga“.

Tą kartą A lygos padėtis buvo tokia, kad tokios kiekvienas čempionatas galėtų pavydėti. Visų trijų spalvų medaliai buvo sprendžiami paskutinėmis čempionato minutėmis. Mums toji pabaiga buvo rūgštoka. Netikėtai Vilniuje nugalėjusi „Žalgirį“, „Sūduva“ vis viena liko be medalių, nes šiandien jau neegzistuojantį „Ekraną“ pro adatos skylę ištraukė buvusio „Sūduvos“ žaidėjo Vaido Slavicko įvartis.

Šiemet čempioną turime dar net pirmam ratui nepasibaigus. Už jo rikiuojasi keturios stipresnės komandos, kurioms greičiausiai teks dalintis medalius. O tada lieka penki silpnieji lygos klubai, kuriems, panašu, likimas lėmė stumdytis lentelės apačioje.

Per maždaug 7 turus (tiek rungtynių yra sužaista šiuo metu), ypatingų netikėtumų lygoje nenutiko. Padorus stebuklas buvo vienas ir dar du tokie pusiau stebuklai. „Granito“ pergalė prieš „Atlantą“ buvo netikėčiausia. Kiti du – „Sūduvos“ lygiosios su „Uteniu“ ir „Kruojos“ su „Šiauliais“. Beje, tai yra visi taškai, kuriuos apatinės komandos sugebėjo išpešti iš viršutinių. Visus likusius jos susirinko lošdamos tarpusavyje.

FK Sūduva atributika

 

Tačiau yra kita medalio pusė. Nors pirma lygos komanda turi 15 taškų, o paskutinė – 1, šiemet nėra akivaizdaus lūzerio, kurio silpnybę lemtų kokios nors objektyvios priežastys. Tokios, kurios pernai lėmė „Dainavos“ bejėgiškumą viso čempionato metu ir „Bangos“ – antroje sezono pusėje. Nepaisant aiškaus komandų susiskirstymo į dvi grupes, nė viena iš viršutinės grupės komandų negali tikėtis garantuotos pergalės lošdama su apatinės grupės komandomis. Išimtis – nebent „Žalgiris“, nors ir jo kai kurios pergalės toli gražu nebuvo tokios ryškios, kokių būtų galima laukti.

Aišku, tai tik sezono pradžia. Mes puikiai žinome, kad Lietuvos futbole negalioja geležinė taisyklė – „gera pradžia, pusė darbo“. Mūsuose „gera pradžia“ apskritai nieko negarantuoja.

Tačiau net ir dabar galima įžvelgti visokių mistikų. Pavyzdžiui, iš to, kaip prieš „Sūduvą“ lošė „Trakai“ ir „Kruoja“, neatrodė, kad šios komandos gan lengvai įsitaisys lentelės viršuje. Tuo tarpu, pavyzdžiui, „Stumbras“ išrodė visai neblogai. O „Sūduva“ nė vienos iš šio sezono pergalių nepasiekė lengvai. „Granitui“ ir „Šiauliams“ mušė po 3 įvarčius, tačiau rungtynių baigtis ten sprendėsi tik antro kėlinio viduryje.

Taigi, lygoje stovi štai tokia mistinė padėtis. Iš vienos pusės – gan ryškus komandų pasiskirstymas į dvi grupes. Iš kitos – ko gero nerasi klubo, kuris galėtų sakyti, kad šiuo metu varo pilna jėga. Kas bus toliau – niekas nežino. Nors tiek gerai – čempionatas bent kol kas yra intriguojantis jei ne kokybišku futbolu, tei bent jau netikėtumo galimybe kone kiekvienose rungtynėse.

Ar Marijampolė – vis dar futbolo sostinė?

Juokauju. Nors dauguma pamenate tokio turinio plakatą Sūduvos sostinėje. Tačiau „Sūduvos“ situacija šiais metais taip pat įdomi.

„Sūduva“ į A lygą grįžo 2002 metais. Šiandien „Sūduva“ yra vienintelė komanda, kuri be jokių pertraukų A lygoje nuo to laiko žaidė. Vienintelis konkurentas šiuo klausimu – Panevėžio „Ekranas“ – iškeliavo anapilin. Beje, „Ekranas“, jei neklystu, turėjo dar geresnį rekordą. Šis klubas iki 2014 metų buvo vienintelis, sužaidęs visus Nepriklausomos Lietuvos aukščiausios lygos čempionatus.

FK Sūduva atributika

 

Ką gero „Sūduva“ nuveikė šiemet? Pavyzdžiui, pernai po I rato mūsų komanda teturėjo 11 taškų (įveikti „Šiauliai“, „Granitas“, „Dainava“ ir sužaista lygiom su „Ekranu“ bei „Kruoja“). Šiemet 13 taškų „Sūduva“ turi jau po 6 turų.

„Sūduva“ neblogai muša (12 įvarčių). Praleistų įvarčių „pasiekimas“ dar geresnis – antras lygoje (4). Mažiau, du, praleido tik „Žalgiris“.

Trys „Sūduvos“ įvarčiai buvo renkami į turo geriausiųjų trejetukus (autoriai – Povilas Kiselevskis, Karolis Chbedukas ir Ernestas Veliulis).

Net 7 „Sūduvos“ žaidėjai pateko į simbolines turo rinktines – Povilas Kiselevskis, Valentinas Baranovskis, Džiugas Bartkus, Maximiliano Ugge ir Tomas Radzinevičius buvo renkami po 1 kartą, o Vaidotas Šilėnas ir Marko Živkovič – po 2 kartus.

Kol kas kaip reta džiugina „Sūduvos“ naujokai – čia jau minėti Vaidotas Šilėnas ir Marko Živkovičius varo puikiai nuo pirmų rungtynių, o Ernestas Veliulis – kuo toliau, tuo geriau. Tomas Radzinevičius žaidžia ko gero įspūdingiausią savo atkarpą po sugrįžimo į „Sūduvą“ ir įvarčių mušikų sąraše atsilieka tik nuo rusiško monstro iš „Atlanto“.

Mažumėlę liūdinęs Povilas Kiselevskis, atgimė paskutiniame ture. Kaip visada padoriai varo Ugge, Chvedukas, Bartkus, Baranovskis ir Šoblinskas. Kai tiek gerai lošiančių žaidėjų – galima ramiai palūkėti kitų, kurie galbūt šiuo metu nerodo geriausios formos. Vienintelė fundamentali nelaimė – Armino Vaskelos trauma pirmose sezono rungtynėse, panašu, gerokai sujaukusi ir naujojo „Sūduvos“ trenerio planus.

FK Sūduvos atributika

Tai ar yra ko nerimauti? Gal iš tikro iš savo komandos pernelyg daug norime? Klausimai retoriniai. Lygiai tokie pat retoriniai ir lietuviško futbolo klubo gerbėjų pageidavimai bei svajonės. Mes norime, kad komanda rodytų europietiško lygio futbolą. Tačiau kartais mes trokštame, kad komanda loštų bet kaip – svarbu imtų taškus ir sezono pabaigoje ką nors laimėtų. Taip pat slapčiomis pageidaujame, kad kokio milijono eurų (geriausiu atveju) biudžetą turinčio klubo vadyba tvarkytųsi panašiai, kaip tvarkosi tie didieji Europos klubai, kuriuose daugiau pinigų suėda pagalbinio personalo atlyginimai. Į žaidėjų ir trenerių algaraštį net žiūrėti nesinori. Tokie nepamatuoti kartais būna mūsų norai.

Išvada: viskas buvo gerai, yra gerai ir bus gerai!

Paprastai tariant – meskit dvejones bei abejones – ir – darniu žingsniu į stadioną ketvirtadienio vakarą! Šis šūkis, aišku, skirtas Marijampolės mieste gyvenantiems piliečiams, kurie turi didžią privilegiją maždaug kas dvi savaites už kelis niekingus eurus prie pat savo namų pamatyti gyvai miesto komandą. Tai – privilegija, kurios neturi šimtai Lietuvos gyventojų, per televizorių garbinančių visokius juventusus, realus bei liverpulius.

O kai eisit ketvirtadienio vakarą į Marijampolės stadioną, nepamirškite, kad jame galite patogiai įsigyti visokiausios „Sūduvos“ atributikos ir kitokių dalykų, kurie dieną naktį jums primins savos religijos spalvas bei simbolius.

FK Sūduva atributika

Keletą vaizdų panaudojau šio „straipsnio“ iliustracijoms. O viską galite apžiūrėti tam skirtame Facebook profilyje arba Pinterest paskyroje. Ir – aišku – gyvai stadione. Ieškoti reikia ne prie kasų, o jau už vartų. Taikykite į tą jaukų tarpą, kuris įsikūręs tarp alaus kiosko ir Sūduvos Sakalų tribūnos.

Štai tiek reikalų. Kita transliacija – ketvirtadienio vakarą.

Pasidalink su draugais:

31 koment.

Komentuok!
 1. Anonimas 2015, balandžio 8 | 13:40 Atsakyti

  Vis dar nesibaigia skandalai po rinktinės varžybų. Dabar rašoma apie Pogrebnojaus interviu ir Spalvio su Kazlausko komentarus facebook’e

 2. Jonas | SDV 2015, balandžio 8 | 13:48 Atsakyti

  na čia jau turgaus lygio šnekos. su futbolu tai nelabai ką turi bendro. nebent tą faktą, kad mūsų futbolistų niekas nepamoko, kada reikia patylėti ir savo nuomonę pasilaikyti sau.

 3. Jonas | SDV 2015, balandžio 8 | 16:22 Atsakyti

  toks jausmas, kad visas šis „projektas“ buvo padarytas tam, kad kiltų dar vienas mini-skandalėlis, kurį visi didieji portalai galėtų pora dienų patąsyt. žodžiu, užtrolino lietuvos futbolistus, o anie – pasidavė provokacijai.

 4. Anonimas 2015, balandžio 8 | 16:56 Atsakyti

  Abejoju, kad „projektas“ padarytas, nes tikėtis, kad atsiras tokių kvailelių, kurie užkibs, didžiausias optimistas nesitikėtų.

 5. Aurimas B 2015, balandžio 8 | 20:46 Atsakyti

  Nebuvo jokio „projekto“. Paskambinau Aleksandrui pakalbėt apie A lygos madas, o jis man atsakė, kad kokia prasmė kalbėt apie aprangas, kai nėra kam žaist. Visas tas „interviu“ buvo padarytas, prabėgus trims dienoms po rungtynių Anglija – Lietuva ir numestas į šalį.

  Tada dar po 4 dienų man parašė iš eurofootball.lt ir paprašė interviu. Prisiminiau Aleksandrą ir pasakiau, kad vietoj manęs gal jis labiau tiktų. Man atsakė, kad tiktumėm abu. Kad sulauks tokio ažiotažo, net minties nebuvo.

  Galiu pasakyt tik tiek, kad dar ne viskas ištransliuota šiuo klausimu, o tęsinys turėtų būti visai įdomus.

 6. Jonas | SDV 2015, balandžio 8 | 21:50 Atsakyti

  Aurimai – interviu yra padorus ir visiškai į temą. Tekstas yra įdomesnis už daugelį tas rungtynes aprašančių „straipsnių“, kuriuose apsiribota įvykių atpasakojimu ir keliomis riebesnėmis britų žurnalistų citatomis. Pokalbiai su visuomenėje žinomais žmonėmis apie svarbius sporto dalykus – įprastas ir įdomus turinys. Ir čia net nėra klausimo apie tai, kiek tas žinomas žmogus išmano konkretų sportą ir vidinius jo virtuvės reikalus. Ne dėl to jo nuomonė yra įdomi. Iš kitos pusės Aleksandras nepasakė nieko tokio, kas nebuvo daug kartų pakartota iki jo.
  .
  „Projektu“ pavirto soc tinklų komentarų printscreenai. Spėju, daugiau piliečių perskaitė tik juos, o originalaus teksto taip ir nepasiekė. Jei neklystu, pvz., 15 min „paskelbė“ tik juos. Nuorodos į interviu net nebuvo. Ir vėl – gali sakyti, kad viskas pavyko idealiai. Kilęs triukšmas lyg ir turėtų rodyti temos aktualumą.
  .
  O liūdniausia yra tai, kad šioje istorijoje futbolininkai ir vėl liko kvailio vietoje. Iš esmės tų kelių jaunuolių komentarai gėdą užtraukė visai rinktinei, nes išprovokavo eilinę kritikos laviną. Tik dabar atsirado prieskonis „ne tik futbolo žaisti nemoka, bet dar ir nusišneka“.
  .
  Visa tai – šiuolaikinės žiniasklaidos realybė. Nei tu, nei Aleksandras, nei tie futbolininkai čia nieko nereiškia. Tačiau jiems, viliuosi, bus pamoka, kad viešai tariamus žodžius reikia gerai apgalvoti. Nes žiniasklaida tik ir laukia kuo galėtų dienai kitai pakeisti „straipsnį“ apie tai, kokią kepsninę Oksana padovanojo Simui ar kokius.

 7. Jonas | SDV 2015, balandžio 9 | 08:00 Atsakyti

  Gyvename demokratinėje valstybėje, todėl ir bloge gali lankytis kiekvienas, kuris nori. Esminis dalykas yra ne vardas ar reputacija, o tai, ką žmogus galvoja ir rašo. Todėl vienintelis socialinis sluoksnis, kurio čia nepageidaučiau yra lietryčių, delfių ir kitų panašių leidinių komentarų skilties lojikai, paprastai rašantys trijų žodžių sakiniais, kuriuose yra bent vienas-du keiksmažodžiai.

 8. Anonimas 2015, balandžio 9 | 10:00 Atsakyti

  Šios istorijos vyšnia ant pyrago galėtų būti „Lietuvos futbolo rinktinės treneris pagaliau užsidėjęs kostiumą nokautavo garsų dizainerį“ 😀

  • Remis 2015, balandžio 9 | 10:31 Atsakyti

   Treneris nebent iškirstų viso „skandalo“ varikliuką, nes dizaineris čia iš esmės „kraštinis“, kurio pavardė apskritai dažniausiai minima publikacijose su pavadinimu „A.Pogrebnojus įgėlė …“ (pavardę įsirašykite) :)

 9. Favoritas 2015, balandžio 9 | 10:31 Atsakyti

  Nu va kiek šaršalo dėl nieko! Lietuvos futbolas š… sėdi ir mes jame patys murkdomės. Bet kiek džiaugsmo, žmonės turi ką veikti – visi blogeriai jau tuoj bus apie tai parašę.
  Gal ir geriau šiuo atveju kaip sakant kelti š… ant šakių, nei tylėt ausis suglaudus, bet labai jau neskanu ir smirda!

  • Anonimas 2015, balandžio 9 | 22:41 Atsakyti

   Sveiki .visu pirma turim tokia rinktine kokios esam verti . Visu antra 100 mazdaug vieta pasaulyje nera sudas .bent jau mano manymu. Ps nereikia valgyti smirdinciu maisto produktu

 10. Jonas | SDV 2015, balandžio 9 | 11:00 Atsakyti

  nėra ko čia pergyventi, pykti ir naikinti savas nervų ląsteles:) tokiose mažose visuomenėse kaip mūsų kitaip ir būti negali. čia visi visus pažįsta, tačiau vis viena skirstosi į chebras, nors žmonių nepakaktų net ir vienai didelei chebrai.
  .
  iš kitos pusės – jei nori futbolo reikalą viešinti, tai šiuolaikinės komunikacijos taisyklė reikalauja naudotis bet kokia galimybe tą daryti. net jei tai – rūbų dizainerio pareiškimas apie futbolo situaciją. taip sakant, blogos reklamos šiais laikais nebūna.

 11. Favoritas 2015, balandžio 9 | 11:37 Atsakyti

  Ryškaus nervų ląstelių skaičiaus sumažėjimo nepastebėjau :)
  Suprantu, kad tokia komunikacija yra reikalinga, bet šitas futbolo Pogrebnojus labai primena Tapino Šalčiūtę. Visi ir taip žinojo, kad Monika ne ekonomikos, o Aleksandras ne futbolo žinovai, bet va kiek erzelio dėl to: „va pažiūrėkit į šiuos durnelius“ (lietuvių liaudies ir L. Spalvio terminai – red. past.)
  Kalbant apie futbolą tai mažiausiai norėtųsi, kad pasitvirtintų posakis „šunys loja, o karavanas eina“, tuomet iš šitų visų rašliavų jokios naudos. Va jei įvyktų pokyčiai LFF ir rinktinėje bei duotų geresnių rezultatų negu turim dabar, tada čia būtų ta skani vyšnaitė ant viso šio piarinio torto 😉

 12. Anonimas 2015, balandžio 9 | 11:47 Atsakyti

  Kad kažkoks Pogrebnojus mekena iš savo varpinės – tikrai niekas nepasikeis. Jis gi be to dar ir bandė futbolininkams aprangą kurti, siūlė spalvas keist… Vienžo, ieško sau reklamos. Ir dzin – tegul sau ieško dėmesio nors ir Petruškevičius su Valentaite, ar antiskalūnininkai su seksperte. Nei LFF nei futbolo lygis Lietuvoje nuo to nepasitaisys.
  Tik va kyla svetima gėda, kad mūsų futbolininkų protas neneša tiesiog praignoruot tokius dizainerius

 13. Jonas | SDV 2015, balandžio 9 | 11:55 Atsakyti

  Visiška tiesa – „šunys loja, karavanas eina“. Man atrodo, kad per paskutinius 10 metų buvo šimtą kartų įrodyta, kad LFF ar futbolo padėties Lietuvoje neveikia niekas – jokie rašinėliai, jokia kritika, jokie neoficialių ar oficialių asmenų pareiškimai. Netgi sukrečiantys pralaimėjimai. Todėl, pavyzdžiui, kai aš rašiau apie žaidimą su Anglija, tą dariau vardant teorinės diskusijos su protingais žmonėmis, o ne dėl to, kad siekčiau ką nors pakeisti ar nunešti kokią nors žinią iki futbolo biurokratų ausų. Aš net nemanau, kad tie futbolo biurokratai apskritai ką nors internete apie lietuvišką futbolą skaito. Girdėjau, kad kai kurie jų iš viso tokio dalyko kaip kompiuteris nepažįsta. O kad rinktinės žaidėjams uždraudė feisbuke komentarus rašyt – esu tikras, kad ne patys tai sugalvojo, o gavo advokatų patarimą. To dar betrūko, kad koks Pogrebnojus paduotų Spalvį į teismą už nekorektiškas šnekas webe:)))

  • jotvingis 2015, balandžio 9 | 12:16 Atsakyti

   O kada pasikeis? Arba – ką daryti, kad pasikeistų? Tiesiog laukti kol išmirs? Spėju, viltis daugumai daužai su tokiu komentaru, kad nelabai tolimoje ateityje situacija pasikeis. Tai kam tada Budraičiui ir kitiems rašyti kritikuojančius straipsnius, kad irgi tik padiskutuotų su protingais žmonėmis? Sėdėkim, nieko nedarykim ir nieko nesakykim, nes naudos vis tiek nėra?

   biškel provokuoju 😉

 14. Jonas | SDV 2015, balandžio 9 | 12:29 Atsakyti

  Žinai, aš jau 7 metus rašau apie futbolą. Dažnai rašau aštriai ir kritiškai. Parašytų teksto vienetų skaičius jau artėja link 1000. Kartais tie tekstai sukelia nedidelį šurmuliuką. Dažniau – tylomis nusėda ant internetinio vandenyno dugno.
  .
  Kad ir kaip norėčiau (nes tai būtų rimtas argumentas rašyti toliau) – aš nematau jokio tokios veiklos poveikio „aplinkai“. Nemanau, kad kas nors būtų fundamentaliai pasikeitę Lietuvos futbolo pasaulyje jei prieš 7-erius metus būčiau nusprendęs rašyti ne apie Sūduvą ir futbolą, o apie maisto gaminimą, anarchizmą ar lietuviškų žirgų auginimą. Lygiai taip pat nemanau, kad kas nors nutiktų, jei imčiau ir nustočiau rašyt. Nepamiršk – aš čia apie visokių raštų ir veiksmų poveikį bendrai situacijai.
  .
  Čia yra Lietuva ir žmonės čia vis dar gyvena nuleidę galvas ir bijodami dėl savo reputacijos, rytojaus, atlyginimo ir kitų išgyvenimo dalykų. Ir juos visiškai gali suprast. Nors aš nesu žurnalistas ir tai yra visai kita tema, bet mane asmeniškai sukretė tai, kaip buvo atleistas 15min redaktorius ir kaip tame leidinyje redaktoriaus apskritai neliko. Ir ką? Nieko. Niekam tai nerūpi. Gal kokioje Prancūzijoje žurnalistų profsajunga ir surengtų kokį streiką, po kurio visi pagrindiniai šalies laikraščiai turėtų kelias dienas verstis be streikuojančių žurnalistų. O pas mus – visiška tyla. Nors 15min taikomi metodai lyg ir turi įtakos visos žurnalistinės bendruomenės ateičiai. Tačiau visiems labiau rūpi, ką darbdavys rytoj perves į sąskaitą, o ne kažkokios revoliucinės, tačiau teorinės idėjos. Ir negali dėl to ant tų žmonių pykti.

 15. jotvingis 2015, balandžio 9 | 13:05 Atsakyti

  Kalbu ne tik apie tavo raštus. Jei nematai poveikio tai nebūtinai reiškia kad to poveikio nėra. Mano domėjimasis Sūduva (ir futbolu) nebūtų toks, koks dabar yra, be tavo raštų. Aišku, tai ne fundamentalūs pokyčiai :) bet pokyčiai, kurie tikrai yra ir aš juos žinau, o kiek tokių, kurių nežinau?

  O bendra situacija (nepamiršau) ir susideda iš mažų pokyčių.

  O konkrečiai dėl Valatkos :) manau, jis nukentės mažiau nei 15 minučių. Nes jis rūpi delfiui, lrt, žinių radijui, Ambrazevičiui 😀 (gal ir daugiau) ir jie atkreipė dėmesį. O kas tas 15minučių, lygis kris, o ir konkurentų netrūksta.

  Taigi daugiau optimizmo, viskas juda teisinga linkme, jei pesimizmą paliksim nuošalyje, nes judėjimui jis naudos tikrai neduoda.

 16. Varvalas 2015, balandžio 9 | 14:01 Atsakyti

  jau kelinta diena ieškau išmanančių ir galinčių komentuoti lietuvišką futbolą sąrašo (du tokie sakė, kad yra). Googlėje įvedus raktinius žodžius „lietuviškas futbolas“ irgi neišmetė nuorodų. Taigi, esu ieškojimų kelyje. Įmeskite nuorodą, jei tokį sąrašą radote (LFF darbuotojų sąrašo nesiūlyti!). Kol kas man leidžiama tik apie orą komentuoti …

 17. Jonas | SDV 2015, balandžio 9 | 14:44 Atsakyti

  O rinktinės sąrašas netinka? Taip pat galėtum pasidomėti mados dizaineriais:))) gal kokios Mados Infekcijos programėlė galėtų už sąrašą pasitarnauti:)

 18. Favoritas 2015, balandžio 9 | 14:59 Atsakyti

  Sakyčiau neatsitiktinai diskutuojam temoje „Marijampolė laukia Spyrio“, tik siūlyčiau pakeisti pavadinimą į „LFF laukia spyrio“! Tik kas jiems gali įspirt? Štai kur klausimas :)

 19. Vytenis 2015, balandžio 9 | 21:02 Atsakyti

  Skaitau šį blogą jau kokie ketvirti metai. Nuo to laiko, kai dabar jau žmoną iš Suvalkijos radau ;). Kiekvienas raštas yra mažas vinukas į federacijos padus. Ar tai veikia kaip akupunktura ar kankinimo priemonė – kitas klausimas. Tačiau pozityviam pokyčiui tai turi tikrai įtakos. Internetai augina naują kartą, internetai turi ilgą atmintį ir internetai mobilizuoja žmones.

  Aišku kad „ugnis“ būtų kryptingą ir atneštų naudos reikia katalizuojančių žmonių. Pats šiuo metu nė vieno tokio nematau, gal ir nesu tiek įsigilinęs į situaciją. Tačiau tie žmonės pasinaudos ilga internetų atmintimi, kai ateis laikas. Dėl to ir tikiuosi, kad Jonas tęs savo pradėtą darbą. Ir kad kai pribręs nauji žmonės, jiems irgi tęs „akupunktūrą“.

  • Remis 2015, balandžio 9 | 23:02 Atsakyti

   Jei internetai rinktų federacijos prezidentą, tai jau seniai būtų pakeitę :) Bėda, kad tai daro žmonės, kurie sėdi apskričių federacijose. Kai tie užauginti internetų pradės veikti apskričių fedracijose (t.y., kartu su savo futbolo klubais bus tų federacijų nariais), išsirinks sau naujus vadovus, tada gal ir bus galima pakeisti LFF viršūnę. Artimiausioje perspektyvoje tokio stebuklo nenusimato.
   Julius ne pats pasiskelbė prezidentu. Jį išrinko (jei gerai pamenu, tai netgi vienbalsiai). Reiškia problema ne tik viršūnėse, bet ir apačiose.

   • Vytenis 2015, balandžio 10 | 12:42 Atsakyti

    Aš sutinku, kad dabar pagal pastatytą piramidę pasikeitimo tikėtis neverta. Tiksliau naivu. Tačiau aš labiau noriu atkreipti dėmesį į internetų atmintį, kuri bus kažkada panaudota ateityje. Analogiškai II pasaulinio karo karių dauguma jau išmirė, bet kas buvo blogai žmonėms yra primenama. Istorijos knygų, k.t., bet primenama.

 20. Jonas | SDV 2015, balandžio 10 | 16:12 Atsakyti

  ačiū, Vyteni, už gerus žodžius, tačiau kaip nors įtakoti futbolo biurokratų veiksmų aš niekada neplanavau. mano vidinis, viešai nedeklaruotas tikslas buvo įtakoti globalią lietuviško futbolo savimonę – skatinti žmones rimčiau futbolą analizuoti bei suvokti globalesnę futbolo kaip socialinio reiškinio prasmę. Ar pavyko bent truputį pakrutinti reikalus minėtomis kryptimis – nežinau. Todėl ir varau toliau ne dėl to, kad šis darbas būtų prasmingas, o todėl, kad man pačiam bent jau kol kas jis suteikia vidinio pasitenkinimo.

Naujas komentaras