Radzinevičius ir Šemberas

„Sūduvos“ žygis į Vilnių

Pirmadienį vakare Vilniuje „Sūduvos“ laukia dviprasmiškas žaidimas. Aukso medaliai „Žalgiriui“ buvo užkabinti čempionatui dar neprasidėjus, o paties „Žalgirio“ žmonės žodžių nevyniodami į vatą kalbėjo apie tai, kad jiems įdomi yra tik Čempionų lyga.

Taigi, Marijos Žemėje susiklostė keista situacija – rungtynės, kuriose dalyvauja „Žalgiris“ yra pačios neįdomiausios. Jų baigtis – lengvai nuspėjama. O kai futbole gali nuspėti rungtynių baigtį – visas įdomumas prapuola.

Iš vienos pusės gali sakyt, kad ir „Sūduvai“ šios rungtynės nėra labai svarbios. „Žalgiriui“ pralaimi visi iš eilės, todėl eilinė „Žalgirio“ pergalė kitų komandų padėties nei pablogina, nei pagerina.

Tačiau yra kita mėnulio pusė. Jau šiandien yra aiškus ne tik lygos čempionas, bet ir keturios komandos, kurios kaposis dėl medalių. O tai reiškia, kad santykius tarp šių komandų gali nulemti keli taškeliai, kuriuos jos sugebės atimti iš „Žalgirio“ arba tie, kuriuos iššvaistys kartais suklupdamos prieš apatinio penketo komandas.

Čia ir glūdi visa pirmadienio rungtynių dviprasmybė. Iš vienos pusės – įsitempti nėra reikalo. Po keturių dienų teks lošti žymiai reikšmingesnį žaidimą su „Atlantu“. Tad jėgas derėtų pataupyti. Iš kitos pusės – net ir taškas, paimtas iš „Žalgirio“ šiandien, rudeniop gali tapti labai svarbus.

„Žalgirio“ prakeiksmas

Atgimęs ir fundamentaliai sustiprėjęs „Žalgiris“ Lietuvoje kelia keistus jausmus. Nepaisant čempioniško žaidimo ir kokybiškos komunikacijos, į A lygos rungtynes surinkti pilno stadiono „Žalgiriui“ vis nesiseka. Kitų miestų ir regionų piliečiai „Žalgirio“ nemėgsta. Kitaip ir būti negali – lietuvis niekada nepagarbins kaimyno, kuriam geriau sekasi. Net jei tas kaimynas daugelį dalykų už tave geriau daro.

Žalgiris - Sūduva

 

Tad kiekvienas „Žalgirio“ judesys susilaukia piktdžiugiškų komentarų. Liaudžiai nepatinka, kad Vilniaus savivaldybė futbolą smarkiausiai Lietuvoje remia, nepatinka kai kurių „Žalgirio“ žaidėjų iš piršto laužta „arogancija“. Nepatinka netgi tai, kad „Žalgiris“ vis viena lošia kaip lietuviškas klubas, o ne kaip „Barselona“ ar „Liverpulis“.

Tipinis „Žalgirio“ žaidimo komentaras yra maždaug toks: „Žalgiris“ žaidžia prasčiau, nei leidžia biudžetas ir surinktų futbolininkų lygis“. O juk tas biudžetas ir lygis nėra kosminiai. Biudžetas didesnis nei kitų Lietuvos klubų. Bendras žaidėjų lygis taip pat yra aukštesnis, nei tas, kurį gautume sudėję krūvon bet kurio kito klubo žaidėjų pajėgumus. Tačiau jokio kosmoso aš čia neįžvelgiu ir „Žalgirio“ futbolininkai nėra kosmonautai.

Jie tik šiek tiek geresni už kolegas iš kitų klubų. Esminė „Žalgirio“ stiprybė – lietuviškam lygiui maksimaliai subalansuota sudėtis. Čia nėra skylių ir kiaurymių, kurių atrastume bet kuriame kitame Lietuvos klube. „Žalgiryje“ visos pozicijos stiprios ir kiekviena jų turi bent po keletą tolygių variantų.

Kitas „Žalgirio“ privalumas – padoresnis požiūris į trenerio vaidmenį. Aukštesnio lygio treneriai ir pakankamai stabili sudėtis suteikia „Žalgiriui“ taktinio pranašumo. Šiuo parametru lygoje Vilniaus komandai iš tikro nėra lygių.

O žaidėjai… Po praeito sezono „Žalgiris“ net nebandė ieškoti naujokų užsienyje. Tiesiog susirinko geresnius egzempliorius iš kitų klubų. O tie, kurių „Žalgiriui“ nebereikėjo, taip pat labai sėkmingai nusėdo kitose A lygos komandose.

Tad nederėtų iš „Žalgirio“ tikėtis žaidimo, kuris fundamentaliai būtų aukštesnis, nei tas kurį lošia dauguma Lietuvos klubų. „Žalgirio“ futbolas kokybiškesnis ir pastangų laimėti kiekvienas rungtynes šios komandos žaidėjams reikia mažiau. Tačiau „Žalgiris“ vis dar yra lietuviškas klubas.

„Žalgirio“ futbolas: 2015 laida

Pažiūrėjęs keletą „Žalgirio“ rungtynių, supratau keistą dalyką. „Žalgiris“ žaidžia futbolą, kurį šiemet mėgina žaisti ir „Sūduva“. Nesupraskite klaidingai – „Žalgiris“ tai daro keliskart kokybiškiau.

„Žalgiris“ labai mėgsta atakas pradėti iš lėto, kurį laiką paritinėdamas kamuolį savoje aikštės pusėje. Galėtum pagalvoti, kad taip bando priešininką truktelėti toliau nuo savų vartų, tačiau priežastis yra žymiai buitiškesnė. Ta pati, kuri taip atakas pradėti verčia „Sūduvą“. „Žalgiris“ taip pat nenaudoja aikštės vidurio, nes tam viduriui valdyti neturi žmonių.

Kendyšas iš esmės yra gynybinio stiliaus didelis žaidėjas, o Kuklys tokios atsakomybės akivaizdžiai privengia ir mieliau laikosi arčiau priešininko vartų. Todėl daugumą „Žalgirio“ atakų pradeda Šemberas. Ir kone 100 proc. atakų vyniojasi aikštės kraštais. Net jei kartais Kuklys ir pasirodo viduryje, tą daro tik tam, kad kuo greičiau iš gynėjų gautą kamuolį permestų į kurį nors atakos kraštą.

Maximiliano Ugge, Jakub Wilk

 

Tam, kad „Sūduva“ pirmadienio rungtynes sužaistų sėkmingai, reikės daugybės faktorių. Tačiau vienas svarbiausių bus tai, kaip mūsų gynėjams pavyks susitvarkyti su greitais, techniškais „Žalgirio“ krašto žaidėjais. Visų pirma su Wilku ir Nyuiadzi.

Lygiai taip pat yra organizuojamos kontratakos – kamuoliai visada yra metami toli į kraštus. Esminis „Žalgirio“ privalumas yra taktinis pasirengimas tokį futbolą lošti. Tolimi perdavimai į kraštus visada yra apgalvoti. Jie eina į tuščius plotus, žinant, kad krašto žaidėjai privalo į juos judėti. O tada belieka pasitikėti jų greitomis kojomis bei individualia technika.

Pozicinėse atakose kraštais taip pat aiškiai matosi išmoktos schemos. Galbūt jos yra gan paprastos ir neretai kartojamos po daug kartų per rungtynes, tačiau lietuviškam futbolo lygiui ir to yra per daug. Kolegos iš kitų klubų yra taktiškai nepasirengę skaityti elementariausias kombinacijas.

Tipinės lietuviškos komandos žaidėjai iš esmės fiksuoja tik tą aikštės vietą, kurioje yra kamuolys. Jie mato tik tą kryptį, kuria jis juda. Todėl „Žalgiris“ labai sėkmingai taiko paprastutes kombinacijas – keli žaidėjai su kamuoliu juda viena kryptimi, pavyzdžiui, iš krašto link baudos aikštelės vidurio. O vienas tylomis už jų nugarų skuta palei baudos aikštelę link galinės linijos. Priešininkai be kamuolio judančio žaidėjo nefiksuoja ir palieka jį laisvą. Tuomet belieka jam numesti kamuolį ir jis turi galybę laisvo ploto mušti, atiduoti aštrų pasą ar judėti arčiau vartų.

Kita labai panaši ir velniškai dažnai „Žalgirio“ kartojama schema taip pat remiasi tuo pačiu priešininkams būdingu taktinio elementoriaus neišmanymu. Štai, pavyzdžiui, Wilkas pasileidžia su kamuolio link galinės linijos, kartu nusitempdamas 2-3 gynėjus. Link galinės linijos pajuda ir visa priešininko gynyba. Ir kaip nejudėsi? Juk ten yra kamuolys!

O tada Wilkas sustoja, apsisuka ir spiria kamuolį atgal. Šis pralekia kelis gynėjų sluoksnius ir atsiduria kur nors palei baudos aikštelės kampą. Ten jo laukia, pavyzdžiui, Kuklys. O prieš jį – tušti plotai ir tušti koridoriai link vartų. Juk pusė priešininkų gynėjų klapsi akimis palei galinę liniją apstoję Wilką. Be kamuolio.

Dar vienas tipinis „Žalgirio“ puolimo elementas. Kai krašto saugai kamuolį iš toliau leidžia į priešininko baudos aikštelę – stengiasi tai daryti kuo žemesniais pasais ir nuleisti kamuolį kuo arčiau vartų. O esminis fintas ten – turėti žaidėjų persvarą. Pavyzdžiui, kai „Sūduva“ rengia kontrataką kraštu, prie vartų dažniausiai atsiduria vienas žaidėjas. Chvedukas arba Radzinevičius. Labai retai mūsų komandos pajėgos būna gausesnės. Tuo tarpu „Žalgiris“ kažkaip sugeba į priešininko baudos aikštelę sugrūsti 3-4 savus žaidėjus net ir greitos atakos metu.

Tiek kartų išauga ir pavojus. Štai kodėl kone kiekvienose rungtynėse „Žalgiris“ muša įvarčius iš labai artimų distancijų. Ir labai dažnai iš kelių metrų į vartus mušantis žaidėjas tai daro būdamas laisvas. O laisvas jis gali būti todėl, kad šalia yra dar 3 kolegos ir priešininkų gynėjai paprasčiausiai nesugeba visų sužiūrėti.

Žalgiris, FK Sūduva

 

Toks efektas galimas, nes „Žalgiris“ visą laiką varžovą spaudžia. „Žalgirio“ priešininkai atakuoja menkomis pajėgomis ir retai, todėl „Žalgiris“ priekyje gali laikyt žymiai didesnius kiekius žmonių, nei įprasta mūsų futbole.

Šioje komandoje krašto gynėjai iš esmė lošia krašto saugų pozicijose. Dažniausiai juos pamatysi besimakaluojančius palei vidurio liniją, priešininkų aikštės pusėje. Gynybos liniją dažniausiai sudaro trys piliečiai. Du vidurio gynėjai ir vienas papildomas talkininkas.

Ir to visiškai pakanka. Viena, priešininkai dažniausiai atakuoja menkomis pajėgomis, nes visos pastangos yra skirtos saviems vartams ginti. Antra, „Žalgirio“ gynėjai, vedami Šembero, yra stipriai pranašesni taktiniu pasirengimu ir sugebėjimu skaityti įvykius aikštėje. Todėl gan lengvai susitvarko net ir tuomet, kai susiduria su panašiu atakuojančių priešininkų skaičiumi.

Štai, pavyzdžiui, „Atlantas“ atakavo retai, tačiau atakavo protingai ir dailiai. Greitai varinėdavo kamuolį ir netgi sugalvodavo protingų sprendimų. Matėsi, kad perdavimas atiduodamas teisingam žaidėjui. Tačiau to žaidėjo perdavimas dažniausiai nepasiekdavo. Mat „Žalgirio“ gynėjai tuos protingus sprendimus numatydavo, todėl sugebėdavo užsiimti tinkamas pozicijas perdavimas nukirsti.

Dar vieans svarbus „Žalgirio“ žaidimo niuansas – nuolat pozicijomis besikeičiantys žaidėjai. Matosi, kad Dambrauskas leidžia improvizuoti kone visiems, esantiems aikštėje. Kaitaliojasi kraštai, kraštai keičiasi vietomis su Elivelto ir Pilibaičiu, toli priekin nulenda gynėjai ir taip toliau. Beje, „Žalgiris“ ir vėl žaidžia be aiškiai išreikšto puolėjo. Pilibaitis sąmoningai šiek tiek atitrauktas, o „Žalgirio“ brazilas ir pats labai dažnai atsitraukia arčiau vidurio pasiimti kamuolio ar atsiduria aikštės kraštuose.

Beje, visų šiemet linksniuojamas Elivelto paskutinėse keliose „Žalgirio“ rungtynėse man pasirodė mažumą prigesęs. Arba – prigesintas. „Žalgiryje“ jam nesuteikiama tiek reikšmės, kiek jis gaudavo pernai lošdamas „Ekrane“. Kitas dalykas – visuotinės pagyros šiam žaidėjui greičiausiai padarė meškos paslaugą. Panašu į tai, kad priešininkai jį ėmė prižiūrėti ypatingai atdižiai. Tipiška tokios „meilės“ išraiška Marijos Žemėje yra gausios pražangos.

Žalgiris - Sūduva

 

Šiuo klausimu Elivelto gerokai nusileidžia „Žalgirio“ prancūzui. Šis yra tvirtesnis ir mėgsta greitai skuosti priekin. Mėgsta tiesiog pabėgti nuo priešininkų. Tuo tarpu Elivelto, kaip ir dera brazilui, patinka suktis mažuose plotuose ir vos pastebimais judesiais „apšokti“ kelis čia pat esančius kolegas. Deja, lieutviški priešininkai „nesiceremonija“ – kol brazilas atlikinėja savo šokius, kerta per kojas ir štai taip nekultūringai užbaigia braziliškos technikos demonstracijas. O Elivelto, matosi, nuo to jau yra pavargęs. Todėl po ketvirtos ar penktos pražangos ima nervintis, mojuoti rankomis ir skaldyti komentarus. Kokybės jo žaidimui šie niuansai tikrai neprideda.

Esminė „Žalgirio“ žaidimo ašis vis dar tebėra Deividas Šemberas. Ir tai greičiausiai yra didžiausia šios komandos bėda. Priežastis, kuri ir lemia tai, jog „Sūduva“, „Trakai“ ir „Atlantas“ yra mažiau už „Žalgirį“ pasiekę pergalių, tačiau įvarčių muša daugiau.

Šemberas yra puikus žaidėjas. Aš taip pat gerbiu visas nuomones, kurios byloja apie tai, kad „Šembero lygio žaidėjas, Lietuvoje gali kokybiškai lošti bet kurioje pozicijoje“. Šemberas žaidimo negadintų net ir į puolėjo vietą pastatytas. Tačiau kad ir kaip bevartytum – Šemberas yra gynėjas. Ir nieko čia jau nepakeisi. Ir kai gynybinio plano žaidėjas tampa komandos atakų organizatoriumi, kažin ar gali tikėtis, kad tos atakos bus maksimaliai agresyvios – kad ir kokio lygio tas žaidėjas bebūtų.

„Sūduvos“ argumentai

„Sūduvos“ reikalus pirmadienio rungtynėse yra žymiai sunkiau nupiešti. Labai svarbus bus žaidimas gynybos kraštuose. Jei „Žalgirio“ kraštai kamuolius gaus laisvi, jei galės įsibėgėti – bus bėdų. Taip pat reikia nepamiršti visų tų schemų, kurios išveda „Žalgirio“ žaidėjus į tuščius plotus tiesiai priešais vartus.

Vienintelis šansas atakuojant – staigūs ir maksimaliai tikslūs perdavimai vienu lietimu. Panašūs į tuos, kurie atvedė „Sūduvą“ į pergalę prieš dvejus metus. Tikslumas ypač svarbus dėl to, kad daug galimybių atakoms bet kokiu atveju „Sūduva“ greičiausiai neturės.

FK Sūduva

 

Bus labai įdomu pažiūrėti, ką šiuo klausimu sugalvos Veselinovičius. Ir autobusas, ir mėginimai lošti agresyviau turi ir pliusų, ir minusų. Autobusas gali padėti pasiekti lygiąsias, tačiau jis reikštų, kad „Žalgiriui“ bus leidžiama spausti maksimaliai gausiomis pajėgomis.

Tas pajėgas savoje aikštės pusėje gali sumažinti tik agresyvesnis žaidimas puolime. Čia jau elementari matematika – jei „Žalgiris“ jaus bent šiokį tokį pavojų, gynyboje paliks daugiau žmonių.

Kaip minėjau – „Žalgiris“ yra Lietuvos, o ne Austrijos, Šveicarijos ar Danijos čempionas. Tad jis tik šiek tiek stipresnis už kitas lietuviškas komandas. Deja, dauguma tų kitų jau iš anksto save pasmerkia, galvose nusipiešdamos Vilniaus komandos monstrą, prieš kurį palūžta dar net žaidimui neprasidėjus. To „šiek tiek“ yra per akis, kad „Žalgiris“ laimėtų visas rungtynes iš eilės, tačiau tas „šiek tiek“ nėra šimtprocentinės sėkmės garantija.

„Sūduvos“ žaidėjams taip pat reikia turėti omeny, kad „Žalgirį“ nejučiomis palaiko ir teisėjai. Tame nematau jokios sąmokslo teorijos, o tik elementariausią žmogišką psichologiją. Apie „Žalgirio“ jėgą ir kokybę yra tiek per pastaruosius metus prikalbėta, kad vien to pakanka, kad teisėjai kartais į kai kuriuos dalykus pažiūrėtų pro pirštus. Pavyzdžiui, į tai, kaip Wilkas po švilpuko nuspyrė kamuolį rungtynėse su „Kruoja“. Visais kitais atvejais be išimties tokiose situacijoje mūsų teisėjai rodo žaidėjui kortelę. Tuo tarpu Wilkui tebuvo pirštu pamojuota.

Šio fakto nereikia išpūsti – spėju, tą patį galima pasakyti ir apie bet kurį kitą Europos čempionatą, kuriame yra vienas ar keli klubai, akivaizdžiai stipresni už visus likusius. Tačiau tokį faktą verta turėti omeny. Tam, kad susikoncentruotum tik į žaidimą, o ne į ginčus su teisėjais dėl „abejotinų“ sprendimų, ką kai kurie „Sūduvos“ žaidėjai labai mėgsta ir dažnokai praktikuoja.

Valentin Baranovskij

 

Štai ir viskas. Viskas yra aišku ir paprasta. Beliko pirmadienį atvažiuoti į Vilnių, išeiti į aikštę ir… Ir sužaisti geras rungtynes.

Pasidalink su draugais:

36 koment.

Komentuok!
 1. a 2015, balandžio 11 | 19:58 Atsakyti

  Ko jūs taip neoptimistiškai visi žiūrit į artimiausias rungtynes. Žalgiris nieko gero tikrai nežaidžia, o žinant Sūduvos potencialą atakose tai gali būti tikrai geras pasipriešinimas Žalgiriui, o jei dar kraštus uždarytų, kad kraštiniai neišbėgtų ir neįmestų kamuolių kaip visados į baudos aikštelę, aš tai manau, kad Sūduva laimės (tikras fanas visados tikės geriausiu kas galėtų įvykti)

 2. Jonas | SDV 2015, balandžio 11 | 20:05 Atsakyti

  Priežasčių pesimizmui yra daugiau nei optimizmui. Aš sakyčiau, kad Sūduvai kaip sykis su Žalgiriu pastaraisiais metais labai nesiseka lošti, išskyrus tas vienintelis paskutines sezono rungtynes prieš pora metų. Visa kita iš esmės buvo dviejų skirtingo lygio komandų rungtynės – netgi tuomet, kai žaidimas būdavo apylygis, o rezultatas – pakenčiamas. Dažniausiai Sūduva „pralošdavo“ taktikos ir psichologijos reikaluose. Tad vienintelis optimizmą skatinantis dalykas – tikėjimas, kad serbiška trenerių komanda sugebės pagerinti būtent tuos žaidimo elementus.

 3. carlos 2015, balandžio 12 | 12:27 Atsakyti

  nelabai sutikčiau su įžvalgomis, visų pirma šemberas žaidė gynėju tik paskutines dvejas rungtynes, ar taip yra dėl kerlos traumos, ar dėl to, kad kažkaip reikia sutalpinti kuklį, pilibaitį ir kendišą aikšėje nežinau, bet tikiuosi, kad dambrauskas leis šemberą sauguose, nes su juo komanda centras yra visiškai kitoks. kuklys realiai po traumos, o pilibaitis kažkokia žaidimo organizacija niekad ir nepasižymėdavo, realiai, kad ir kaip vizualiai lėtai šemberas judėtų ar atiduotų pasą, butent baudos aikštelės prieigose kažkaip su jo mintimi priešininkai niekaip nespėja susitvarkyti, ir iš vis ne jokie kraštai, o būtent centras yra pagrindinis žalgirio pranašumas prieš likusias komandas. Pagrindinis minusas, be aiškių kokybinių minusų yra pykčio nebuvimas, vieninteles rungtynes, kurias realiai sužaidė piktai buvo su atlantu, ko pasekoje atlantas nepadarė nei vienos atakos (ir čia ne kažkokia literatūrinė klišė), o realiai visiškai nei vienos, net turėdami savo paniukovą. Kas dėl vilko nuspyrimo, tai žiūrėjau bene 75 proc., a lygos rungtynių ir tikrai ne 100 duodamos tos geltonos, net gi sakyčiau atvirkščiai, kokiais 25, jeigu nėra akcentuoto smūgio į vartus, iš trakų praeitose rungtynės ir kažkuris pramušė ir nieko…
  p.s. “ o paties „Žalgirio“ žmonės žodžių nevyniodami į vatą kalbėjo apie tai, kad jiems įdomi yra tik Čempionų lyga.“ šita frazė tai čia pagal Gebelso modelį sukurta, kai ką nors kas nors daug kartoja tai tiesa patampa, nes apie tai kalbėjo visi (kesminai, kitų komandų treneriai, sirgaliai ir pan) išskyrus patį žalgirį,,,
  p.s.s. tikiuosi kažko panašaus (žinoma ne kokybe, o kova) į vakarykštes savelijos barsos rungtynes, tik kad atrodo orai kaip užkeikti vėl atšalimas ir lietus…

 4. M 2015, balandžio 12 | 12:59 Atsakyti

  Sutinku, Sembera statyti gynyboje tikrai yra didele nuodeme, nes zmogus turbut vienas is geriausiu (arba geriausias) playmakeriu musu lygoje. Protingiau butu ji sukeisti vietomis su Kendishu, kuris daugiausiai gynyba ir rupinasi.

  Na bet is kitos puses, cia juk Zalgirio reikalai, tad mums ir esmes rupi tik tiek, kiek tai liecia mus. Todel siuo atzvilgiu as labiau dziaugsiuosi Sembero aikstej isvis nematydamas :)

  O griztant i savo kiema – kamuolio kontroles statistika pries Spyri atrodo isties ispudingai.

 5. Jonas l SDV 2015, balandžio 12 | 15:03 Atsakyti

  Taip, ziurejau kelias paskutines rungtynes. Zaidimo su Kruoja net statistika rode kad daugiau Zalgiris puola krastais, o vizualiai tas dar labiau jautesi. Atlantas atakas dare iki paskutinio perdavimo, kuriuos visus iki vieno Zalgirio gynejai skaite. O kai kamuolys ateidavo pas Paniukova, prie visada budavo Semberas – nepriklausomai nuo to, kur stovedavo rusas. Kalba apie Cempionu lyga uzvede pats Dambrauskas pirmo interviu metu. Nieko nuostabaus, kad kiti irgi pasigavo. Juolab kad ir logiskai galvojant Zalgiriui daugiau issukiu nesimato. O tam kad gerai suzaistum su Zalgiriu, reikia ne tik energijos, bet ir sekmes, kuri buvo viena is esminiu minetos Suduvos pergales priezastis

  • carlos 2015, balandžio 12 | 15:33 Atsakyti

   nu tai negi pasakos, apie a lygą ir kokia įdomi čia kova laukia ir taip gi aišku, kad laimėti privaloma, bet kaip iš šito įskaityti, kad „jiems įdomi tik čempionų lyga“ tai čia jau labai labai tolima interpretacija…

   • Meistras 2015, balandžio 12 | 20:12 Atsakyti

    Tai jeigu ir taip laimeti privaloma, o tiksliau jau viskas nuspresta ir uzkabinti medaliai, tai kaip galima is to neiskaityti kad svarbu tik cempionu lyga? Cia ir taip akivaizdu, kad A lygoj jokio stimulo ner zaist, nes ir taip viskas aisku. Gerai kad dar nepyksta kad liepiama zaisti A lygoj o tai galetu tik CL atranka suzaist 😀 Treneris pats taip issireiske ir daugumai eiliniu ziurovu susidare toks ispudis, o ji sukure komandos vairininkas.

 6. Remis 2015, balandžio 13 | 09:32 Atsakyti

  Man taip pat atrodo, kad labai jau nuvertinate Sūduva. Šiai akimirkai Sūduva atrodo vienintelė galinti mesti bent kiek rimtesnį iššūkį Žalgiriui. Ir, visų pirma, dėl to, kad Sūduvos aikštės centras niekuo nenusileidžia vilniečiams. Atlantas būtent centre buvo beviltiškas. Ir Radzinevičius, mano supratimu, yra pavojingesnis nei Paniukovas. Rusas tada yra sunkiai stabdomas, kai jam įmeta kamuolį į plotą ir jis gali nurūkti bei staigiai užsikirsdamas palikti gynėją už nugaros. Jei judesio nėra, tai jo visas pavojingumas kažkur dingsta.

 7. Diviriks 2015, balandžio 13 | 10:35 Atsakyti

  Aš irgi nesutinku su gerbiamo metraštininko raštais ir bandymu įteigti tariamą Žalgirio didybę bei kitų klubų varganą koegzistenciją vilniečių atžvilgiu. Ramia širdimi važiuosiu į Vilnių palaikyti Sūduvos, su intencija, kad sūduviai gerai pašėls beigi sunešios žalgiriečius. :) Nuojauta kužda, jog bus gerai, o ir Žalgiris šiais metais manęs dar neįtikino.

 8. Varvalas 2015, balandžio 13 | 13:02 Atsakyti

  Jau žinau rezultatą – įtikinamai laimės Žalgiris. Priežastis – man ryte sekėsi … Vakare – verksiu. Bet neilgai – mano CV padarė mane ir Žalgirio gerbėju. Gražių rungtynių ir aistrų!

 9. nesutinku 2015, balandžio 13 | 13:54 Atsakyti

  visiškai su blogo autoriaus taktine analize, kaip nesutinku ir su tais, kurie sako, kad Sūduvos vidurys prilygsta Žalgiriui. Žalgiris kiekvienoje pozicijoje turi aukštesnio meistriškumo žaidėjus, o ir treneris aukštesnio lygio. Realiai žiūrint, jeigu Sūduva pralaimėtų vienu įvarčiu, tai būtų netgi labai gerai

  • Remis 2015, balandžio 13 | 15:47 Atsakyti

   Kalbam apie šiandieninę formą. Chvedukas ir Kiselevskis demonstruoja beveik geriausia, ką yra kada lošę, o Kuklys ir Pilibaitis kol kas „plaukioja“. Tarp Šoblinsko ir Kendyšo dėčiau lygybės ženklą.
   Ir dar labai įdomu, per kurią vietą V.Dambrausko aukštesnis lygis spėjo pasireikšti? :)

   • Jonas | SDV 2015, balandžio 13 | 16:07 Atsakyti

    Remi, tu čia meti malkas į laužą:))) Pats būdamas neutralus stebėtojas, aktyvizuoji diskusiją tarp dviejų komandų gerbėjų, tarp kurių bendrą sutarimą labai sunku būtų rast:) Nelabai įsivaizduoju Žalgirio gerbėją, kuris pripažintų, pvz., Chveduką geru žaidėju. Ir taip yra ne dėl to kokių nors objektyvių priežasčių, o dėl to, kad Chvedukas yra tokio tipo futbolininkas, kuris sunkiai įsipaišytų į pastarųjų metų Žalgirio futbolo stilistiką. Todėl ir Žalgirio gerbėjai jo žaidime didelio gėrio neįžvelgs. Tas pats ir dėl Kendyšo su Šoblinsku – tūlam piliečiui Kendyšo kokybiškesnio futbolo įrodymui pakaks to fakto, kad būtent jis, o ne Šoblinskas šiandien Žalgiryje lošia.
    .
    Tačiau kad ir kaip bevartytum – vis tik Sūduva pastaraisiais metais visus pralaimėjimus Žalgiriui visų pirma patirdavo „ant trenerių suolo“. Todėl, manau, ir šį kartą rungtynių baigtį lems būtent trenerių galvos. Visų pirma – Sūduvos trenerių.

    • Remis 2015, balandžio 13 | 16:57 Atsakyti

     Tai aš irgi Chveduko labai geru futbolininku nelaikau :) Bet šiai dienai jis žaidžia geriausiai, kiek aš jį matęs. Tiek Atlantą, tiek Kruoją Žalgiris aplošė būtent aikštės viduryje, todėl tiems nieko nesigavo atakoje, o patiems viskas degė. Taip pat padaryti su Sūduva nebus taip lengva. Čia tokia mano „pogrebnojiška“ įžvalga :)

 10. Jonas | SDV 2015, balandžio 13 | 14:41 Atsakyti

  O žiūrint pro langą Vilniuje yra akivaizdu, kad šiandien įtakos rezultatui turės ne tik komandų pajėgumai, bet ir tai, kuri turės mažiau slystančius bucus:)

 11. Jonas | SDV 2015, balandžio 13 | 15:21 Atsakyti

  Taip. Sūduvos rungtynių su Žalgiriu Vilniuje per paskutinius dešimt metų esu praleidęs labai mažai:) Užtat visada būna sudėtinga senas nuotraukas iliustracijai parinkt – labai jau daug jų prisikaupę:)

 12. Jonas | SDV 2015, balandžio 13 | 17:27 Atsakyti

  Diskutuot objektyviai apie žaidėjų pajėgumus nėra įmanoma. Nebent lyginame Elivelto su Messi arba Baranovskį su Ribery. Daugeliu kitų atvejų dalykai priklauso nuo galybės sąlygų ir aplinkybių. Elementariausias pavyzdys, galėtų būti Sarsanijos požiūris. Štai jis apkeitė Papšį, lošusį Atlante pernai, pakeitė Vėževičiumi. Ar tai reiškia, kad Vėževičius yra geresnis futbolistas už Papšį, kuris šiemet liko labai vidutiniškoje komandoje? O gal tiesiog Sarsanijos minkome komandos vaizde ir agentiniuose planuose Vėževičius yra tinkamesnis futbolo atlikėjas? O šįmetinis Kendyšas ar yra geresnis už pernykštį vien dėl to, kad lošia Žalgiryje? Arba štai Šilėnas – ar tai, kad Žalgiris jį paleido reiškia, kad Šilėnas tapo prastesniu futbolininku? O gal tiesiog Žalgirio schemoje jam nebeliko prasmingos vietos ir komanda nematė prasmės mokėti žaidėjui atlyginimą ir laikyti jį ant suolo? Tą patį galima pasakyti ir apie Radavičių su Velička. Gal šie pokyčiai elementariausiai yra lemti pasikeitusių trenerių ir pakoreguotų komandos perspektyvinių planų?

 13. Wayn 2015, balandžio 13 | 18:11 Atsakyti

  O gal nė viena iš šių priežasčių? :)
  Nepalyginsi žaidėjų, nes jie neturi identiškų sąlygų.
  Žaidžia juk komandos 😉 Geriau lyginkim komandas, nors už valandos jos pačios pasimieruos.

 14. Meistras 2015, balandžio 13 | 19:12 Atsakyti

  Na galima palygint ir ka zaidejas duoda tai komandai. Pvz: Radzinevicius dabar taip zaidzia, kad atrodo geriausias puolejas visoje Alygoje, ir ne vien del savo rezultatyvumo, bet del kitu darbu kuriuos atlieka. Tikras kapitonas, ir komandos lyderis.

 15. Marijus 2015, balandžio 13 | 20:16 Atsakyti

  Sūduva žaidžia pernelyg korektiškai, leidžia Žalgiriui kontroliuoti kamuolį ir kombinuoti. Vat jums ir rezultatas – Žalgiris nepersistengdamas dominuoja. Sūduviams reiktų žaisti agresyviau, išmušinėti Žalgirį iš ritmo

  • Remis 2015, balandžio 13 | 20:27 Atsakyti

   Atrodo, kad skirtingas rungtynes žiūrėjom. Žalgiris įmušė du įvarčius nei kontroliuodamas, nei kombinuodamas. Galima sakyti, kad abu įvarčius pati Sūduva pasidarė. Ypač antrąjį, kai gynėjai įvarė vartininką į kampą ir tam gavosi beviltiškas išmušimas.

 16. Meistras 2015, balandžio 13 | 21:22 Atsakyti

  2aji ivarti Suduva pati isinese sau. Nors ir nieko nesukurem, kas dziugu kad Zalgiriui irgi nieko nebuvo leista sukurti. Puikiai dirbo gynejai, ypac Zivkovicius, deja panasu, kad nepajegus uzpulti, na gal jei nebutu anksti prasileide ivarcio….Bet zali puikiai stabde prazangomis, nors ir derejo parodyt kokia viena kortele.

 17. Meistras 2015, balandžio 13 | 21:44 Atsakyti

  1-0 dar nesakyciau kad toks labai palankus rezultatas. Zalgiris stipresne komanda, nieks to nepaneigs. Bet nepasakyciau, kad jie kure progas po progos, o net bandydami kurt, daznai buvo sustabdyti, tai yra + Suduvos komandai. Na o tokia komanda uzpult tikrai nera lengva, ypac kai daugiua demesio skiria gynybai.
  Amzina bus Zalgirio beda, kai A lygoj S maldami, laimi rungtynes po rungtyniu, ir atejus atrankoms nezino i kuria puse kamuoli spirt…Ir tokioms varzyboms nerado vietos i televizija ikisti, toliau puikiai dirbama… o ir sirgaliu turbut geri 200 buvo susirinke, zinoma oras tobulas .

 18. Bukim 2015, balandžio 13 | 22:02 Atsakyti

  Šiaip (ne)būkim biedni, bet teisingi. Žalgiris atsitraukė tikrai ne todėl, kad Sūduvos saugai gerai atrodė. Atsitraukti ir atiduoti inicatyvą po įvarčio buvo Dambrausko planas ir tai puikiai matėsi, kai jis dalino nurodymus rungtynių metu. Galbūt taip kažkiek šlifuojama taktika Eurotaurėms, kai tokį žaidimą teks propaguoti.

  Kitas dalykas, kaip neutralus stebėtojas, galiu pasakyti, jog Veselinovičiui laikas pagalvoti apie poilsį Bartkui. Šiandien vien per pirmą kėlinį suskaičiavau kokias 3 grubias klaidas (viena jų baigėsi įvarčiu).

Naujas komentaras