Tomas Radzinevičius

13: „SŪDUVA“ 0:1 „UTENIS“

„0:1? Tai čia dar ne taip blogai“, – maždaug tokiais žodžiais buvau pasitiktas po rungtynių namuose. Juokus ir ašaras pradėjus į šalį, visiems yra akivaizdu, kas šiandien nutiko. Viskas yra viskas aišku. Ir mums, ir žaidėjams, ir treneriui. Taip aišku, kad net ir analizuoti nėra ką.

„Sūduvos“ prigimtis

O kadangi viskas yra aišku, tai pamėginkime pažvelgti į šiandienos nutikimą iš istorijos perspektyvos.

Atgimusios „Sūduvos“ istorija – šiek tiek panaši į kitų panašių komandų. „Bangos“, „Tauro“, „Dainavos“ ir to paties „Utenio“. Į geriausių Lietuvos klubų lygą sugrįžusios mažesnių miestų komandos viską pradeda nuo nulio.

Jos grįžta nė negalvodamos apie medalius, Europos taures ir kitus panašius stebuklus. Jos tiesiog nori nagais ir ragais įsikibti į A lygą ir kuo ilgiau čia išsilaikyti. Nenugrimzti atgal į žemesnių lygų bedugnę, iš kurios išsikapstyti pavyksta sunkiai ir retai. Šie klubai puikiai suvokia, kad šansą būti pasaulyje jos turi tik lošdamos aukščiausioje lygoje. Tik čia būdamos gali tikėtis rėmėjų pagalbos, gerbėjų dėmesio ir rimtesnių žaidėjų susidomėjimo.

Šios komandos į A lygą grįžta pasiryžę iš paskutiniųjų muštis su kiekvienu varžovu. Dėl tokio beatodairiško požiūrio kartais joms pavyksta netgi įkąsti lygos galingiesiems, kurie į jas žiūri kaip į dar vieną auką ilgoje kelionėje link medalių.

Štai dėl ko šios komandos iš prigimties yra „antrieji“ numeriai. Jos žino, kad praktiškai prieš kiekvieną varžovą visų pirma reikės apsiginti. Požiūris į puolimą taip pat visur panašus – kontratakuojam, o tada – kaip dievas duos.

„Sūduva“ kažkada buvo tokia pati komanda, kokia šiandien yra „Utenis“. Komanda, kuri visus nustebino dukart ant menčių paguldydama norvegų „Brann‘ą“. Tačiau tai buvo komanda, kuri nuolat stambiais rezultatais pralošdavo „Ekranui“, „FBK“ ar senųjų laikų „Žalgiriui“. Nepaisant visko, tai buvo komanda, kuri net ir nepretenduodama į medalius, sugebėdavo į stadioną sutraukti 2000-3000 žmonių.

Sūduva-Utenis

Nuo visų paminėtų komandų „Sūduva“ skiriasi tuo, kad ji vis tik sugebėjo išaugti „pikto naujoko“ kelnes ir tapo viena iš stabiliausių bei stipriausių Lietuvos futbolo klubų. Užtai galim padėkoti šiandieniniams „Sūduvos“ vadams, kuriems pavyko išvengti bankroto baubo, neišvengiamai užklupdavusi kitas panašios prigimties komandas.

Visi, kurie sekė „Sūduvos“ kelią per paskutinius dešimt metų žino, kad šiai komanda visada kažko pritrūkdavo, kad ji galėtų tapti tokia pati galinga, kaip ir vienų ar kitų metų sezono nugalėtojai. Kartais pritrūkdavo biudžeto, kartais pritrūkdavo profesionalios vadybos, o kartais tiesiog trukdavo didesnės, ambicingesnės vizijos.

Mažo miesto komandos kelias

Mes iš „Sūduvos“ visada reikalaudavome daugiau, nei yra padoru reikalauti iš mažo miesto futbolo klubo. Buvo laikai, kai mūsų netenkindavo trečia vieta, pralaimėjimai antrame Europos lygos rate. Dabar mūsų netenkina tai, kad reikės maksimalios įtampos, jei komanda ir vėl nori sugrįžti ant prizininkų pakylos.

„Sūduva“ visais laikais buvo „antras“ numeris. Tai buvo komanda, kuri lošdavo nuo gynybos ir savo pergales grindė kontratakos startegija. „Sūduvos“ žaidimo modelis iš esmės nesikeitė nuo tų laikų, kai priešininkus gąsdindavo greitojo Giedriaus Slavicko krašte ir Tomo Radzinevičiaus atakos centre duetas.

Apibendrinant, galima pasakyti, kad „Sūduva“ dėl savo finansinio stabilumo ir visos lygos nestabilumo visiems netikėtai tapo vienu lietuviško futbolo lyderių, tačiau „naujoko“ mentalitetas taip ir nepasikeitė.

Dėl to visais laikais „Sūduvos“ žaidimas buvo vadinamas gražiu, tačiau nefunkcionaliu bei neefektyviu. „Sūduva“ galėdavo sulošti kosmines rungtynes, o tada pridaryti nesąmonių ir pralaimėti kokiam nors niekingam varžovui. Gražų futbolą „Sūduvoje“ diegė Algimantas Gabrys. Net Darius Gvildys du sezonus iš esmės teisingai įžvelgė esminius komandos tradicijos privalumus ir juos visai neblogai išnaudojo. O štai Igoris Pankratjevas bei Virginijus Liubšys, norėję kilstelėti „Sūduvą“ į kitą lygį, patyrė skaudžius pralaimėjimus. Komanda nepasidavė.

Pokyčių vėjas pučia ir niekur nuo jo nepasislėpsi

Tačiau keisti „Sūduvos“ mentalitetą būtina. „Sūduva“ nėra „Utenis“. Todėl amžinai žaisti „antro numerio“ futbolą negali. „Antro numerio“ galimybes „Sūduva“ jau seniai išsėmė. Tokia komanda, aplinkybėms sėkmingai susiklosčius, gali laimėti medalius. Tačiau ji niekada negalės kaip lygi su lygiais varžytis su kitaip sukonstruotais klubais. Tokiais kaip šiandieninis „Žalgiris“, „Trakai“ ar „Atlantas“. „Antro numerio“ komanda negali sezono maratone nugalėti klubų, kurie turi pakankamai finansų, daugiau mažiau profesionalų požiūrį į komandos valdymą ir neturi provincijos komandai būdingo nepilnavertiškumo komplekso.

Man atrodo, kad Aleksandaras Veselinovičius būtent tai ir mėgina šiais metais „Sūduvoje“ padaryti. Jis nori „Utenio“ ar „Bangos“ stiliaus komandą paversti kolektyvu, turinčiu visiškai kitokį požiūrį į futbolą ir savo vaidmenį Lietuvos čempionate.

Mes puikiai matome, kad šią transformaciją atlikti yra velniškai sudėtinga. Įpročiai ir mentalitetas nesikeičia per pora mėnesių. Gali būti, kad ir viso sezono tam nepakaks. Tačiau jei paklausytume to, ką šneka žaidėjai, galėtume padaryti išvadą, kad jokių disonansų komandoje nėra. „Sūduvos“ futbolininkai nori lošti kitokį futbolą, mato trenerio idėjų vertę ir iš paskutiniųjų stengiasi jo planus įgyvendinti.

Tačiau žaisti „pirmu“ numeriu nėra paprasta. Tam reikia visiškai kitokių įgūdžių ir kitokio požiūrio į kiekvieną veiksmą aikštėje.

„Sūduva“ šiemet sužaidė tiek rungtynių „pirmu“ numeriu, kiek jų nesulošė per pastaruosius penkerius metus. Tiesą pasakius, praktiškai visose šio sezono rungtynėse „Sūduva“ turėjo bent jau aikštės ir kamuolio persvarą. Šia prasme „Sūduva“ nenusileido nei „Žalgiriui“, nei „Trakams“. Anoms komandoms „Sūduva“ nusileido žaidimo kokybę ir efektyvumu.

Ar verta komandą nurašyti po pralaimėjimo „Uteniui“?

Mano manymu – jokiu būdu. „Utenis“ sužaidė puikias, tačiau tipiškas „naujoko iš mažo miesto“ rungtynes. Pasiaukojančiai gynėsi, bandė atakuoti, nesukūrė nė vienos progos, tačiau dievas jiems leido įmušti įvartį. O tada ši komanda žvėriškomis pastangomis sugebėjo savo persvarą išsaugoti. „Uteniui“ galima tik paploti. Ir nėra ko pykti ant teisėjo ar visas rungtynes tempiamo laiko. „Utenio“ vietoje bet kuri kita komanda būtų lošusi panašiai.

O štai „Sūduvos“ žaidimą vertinti yra sudėtinga. „Sūduva“ šiandien taip pat nesukūrė nė vienos rimtesnės progos. Darė kvailų klaidų lygiose vietose. Dažnokai klydo taktiškai. Nepakankamai agresyviai ir judriai lošė puolime.

Prebiracevic ir Šilėnas

Tačiau buvo akivaizdus ir kitas dalykas. Visi iki vieno „Sūduvos“ žmonės, įskaitant ir Aleksandarą Veselinovičių, kapojosi lyg tai būtų paskutinės jų rungtynės. Toks atsidavimas negali nekelti pagarbos – net jei efektyvumo fundamentaliai trūksta. Tačiau bet kas, buvęs stadione, ir matęs „Sūduvos“ žaidėjų veidus po rungtynių, kažin ar išdrįstų jiems priekaištauti už nepakankamą „iškrovą“ rungtynių metu.

Toks jausmas, kad komandai trūksta labai nedaug. Dar šiek tiek tikslumo, šiek tiek greičio, daugiau pasitikėjimo savimi ir mažumėlę sėkmės – ir jau galėtų įvykti sprogimas. Deja, tas sprogimas nevyksta jau ne pirmą turą.

Ateitis? Ji bus puiki

Esu tikras, kad „Sūduva“ eina teisingu keliu. Kito kelio šiai komanda tiesiog nėra. Ji turi pamiršti futbolą, kurį žaidė pernai ar užpernai ir keliauti toliau. O štai pasakyti, kiek laiko reikės, kad lūžis įvyktų yra sunkiau. Ar sugebės Aleksandaras Veselinovičius pasiekti to, ko siekia mojuodamas rankomis visas rungtynes – nežinau.

Man kantrybės pakaks. Aš esu pasiryžęs laukti ir šį, ir dar kelis sezonus. O kur skubėti? Jei esi tikras, kad eini teisingu keliu – tiesiog reikia juo eiti ir nepaisyti to, kad nesėkmių kartais yra daugiau, nei pergalių. Tad belieka viltis tik vieno – kad ir komandos Prezidentui, kuris, kaip žmonės šneka, yra gan karšto būdo žmogus, užteks tos kantrybės ir blaivaus proto palaukti.

„Sūduva“ pralaimėjo komandai, kurią nugalėti tiesiog privalėjo? Velniai nematė. Sezonas šiandien nesibaigia. Svarbu ne vienos rungtynės, o rezultatas ilgosios distancijos finiše. Todėl svarbiausia yra, kad komanda anksčiau laiko nepalūžtų, spaudžiama būtinybės laimėti ir dėl to niekaip negalinti pasiekti pergalės.

Štai todėl visiems mums norėčiau palinkėti ramybės, kantrybės ir tikėjimo „Sūduva“. Noriu padėkoti ir komandai, ir visiems, kurie šiandien buvo kartu stadione. Nors mūsų nebuvo daug, tačiau rankų nuleisti nederėtų. Pergalės ateis. Esu tikras, kad šiame stadione išgyvensime dar ne vieną beprotišką ir šlovingą akimirką. Žaidėjai ir mes tribūnose. Kartu, lyg vienas kūnas. Lyg vienas priešus nuo kelio šluojantis monstras. Aleliuja.

Pasidalink su draugais:

77 koment.

Komentuok!
 1. Na.. 2015, gegužės 16 | 23:46 Atsakyti

  Atsibodo.. palaikau 9 metus sūduvą, bet tai kas buvo šiandien perpildė taurę. Šios rungtynės tiesiog vainikavo sūduvos stilių kuris pasigautas jau kokie 6 metai. Didelis pasityčiojimas iš žiūrovų. Būkas puolimas, žaidimas be minties, pralaimėjimas 11 prieš 10 autsaideriams. Nustoju sirgti už sūduvą, čia nebe ta komanda kurią palaikiau ir tiek metų aukojau. Sugrįšiu nebent nustos komanda žaist kaip šūduva.

   • Anonimas 2015, gegužės 17 | 08:22 Atsakyti

    Ar tikrai manai, kad bus džiugu matyti kai stadione susirenka kokie 300 žiūrovų. Dabar Sūduva likti to eina. Dabar pagalvojau, kad geriau sezono pradžioje įkristi į duobe, kaip buvo ankstesniais sezonais, nei visa sezoną banguotai žaisti ir kovoti dėl ketvirtos vietos su spyriu.

 2. Jonas I SDV 2015, gegužės 16 | 23:52 Atsakyti

  Prieš darydamas tokias generalines išvadas, geriau pagalvok kaip šiuo metu gyvena dauguma kitu komandu iš panašiu miestu. Iškart tamstos savijauta taps geresne

 3. griezhtas 2015, gegužės 16 | 23:57 Atsakyti

  Jo, per sias varzybas emocijos perejo visas stadijas, vienu metu buvo neviltis, kitu pyktis ant trenerio del taktikos nebuvimo, paskui nusiraminimas, su mintim, kad barsa taktikos irgi nenaudoja ir su visais varzovasi zaidzia is esmes vienodai…
  Aisku reiketu gal daugiau komunikacijos is klubo puses, jeigu komanda mokosi si sezona zaisti futbola, tai butu ramiau ziureti i tokius pralaimejimus ir vertintume tai kaip sekasi slifuoti savo zaidima. Siandienos zaidima pripjove zaideju klaidos lygioj vietoj, o klydo lygioje vietoje is esmes visi, o paskui dasidejo dar kazkoks nervingumas ir nesusitvarkymas su itampa (o tai irgi yra suduvos genuose)
  O Utenis buvo gerai pasiruoses ir gerai isanalizaves suduvos zaidima: vietomis utenis akivaizdziai denge net ne suduvos zaideja su kamuoliu, o potencialu paso gaveja, zodziu utenis labai norejo lygiuju, bet gavo visus 3 taskus.
  Beje maciau lygtais Vaskela stadione, kaip ir be „ragazes“, gal jau zino kas kada jis gales pradet treniruotis?

 4. Meistras 2015, gegužės 17 | 00:11 Atsakyti

  Iskart sumojau, kad serbas visu pirma i sia komanda nori inesti disciplina ir nugaletoju mentaliteta, ka ir rodo kamuolio kontrole, ir kova kiekviename aikstes centimetre. Tik labai apmaudu, del kitu veiksmu. Pavyzdziui del puolimo, atrodo komandoje nebeliko nei vieno zaidejo kuris galetu smugiuot i vartus. Juk nevisada reikia is 3 metru musti ivarcius? Priekyje komanda visai nesusikalba, arba neturim tam tikru atlikeju. Reikia dar poros zaideju panasaus lygio i Zivkoviciu, kuris budamas gynejas, daugiau pavojaus kelia nei priekyje kiti lakstantys zaidejai.
  O del sekancio sezono manyciau yra ramu, kad gausime vieta zaisti Europoje, juk tik lb dideles staigmenos atveju, 4ta komanda negauna teises palakstyti uz Lietuvos ribu.

 5. M 2015, gegužės 17 | 00:12 Atsakyti

  Busiu kategoriskas ir siek tiek izulus, bet, mano nuomone, tokie zudanciu isvadu, kaip „vyt treneri“ ir pan., darytojai apskritai galetu siame bloge nesilankyti.
  Idomu, kaip galejo butent sios rungtynes „perpildyti kantrybes taure“, jei per pastaruosius 5-6 metus dar ne tokiu skambiu ir idiotisku pralaimejimu patirta? Pralaimejimas Zalgiriui 8-1, matyt, pasimirso? Tiesa, juk mes megejai isvadas padaryti is vienu rungtyniu, o kas buvo anksciau – velniai nemate. Pralaimesim 4 rate kokiam Granitui (duokdie, kad taip neivyktu), reksim, kad cia jau „virsune“ ir „tokiu tragisku rungtyniu dar nesu mates“. Ir taip pasaka be galo.
  O siaip sutinku, kad belieka kantriai dirbti ir stengtis isaugti is to provincinio futbolo, kuris giliai i mus iauges. Kito kelio tiesiog nera. O apie pati zaidima – problemos tos pacios, kaip ir visada, tad nelabai yra ka ir komentuoti. Treneris, matyt, tai puikiai supranta.

  • Meistras 2015, gegužės 17 | 00:27 Atsakyti

   Sutikciau. Juk neveltui treneris kamuolius padavineja, ir sitaip aistringai mojuoja rankomis, bei gaves proga aiskina zaidejams ka daryti, atrodo tuoj pats i aikste isbegs ir „padarys tvarka“. Tad gal ir reikia tvirtos rankos isaugt is to komplekto, kuomet turime padoru biudzeta, padoriu musu lygai zaideju, padoru pasiruosima cikla…bet ambicijos visad tos pat, kabintis i medalius, tik nutylima, kad jei pasiseks tai bronzinius medalius… Atrodom lyg vargsai, nors tokie neesam, ir galim isspausti daugiau. Taip gal ir nedidelis miestas, bet nuo to tik smagiau.Suduvos komanda, turedama tradicija, patikimus remejus,, gerbeju kone daugiausiai besirenkanciu i stadiona, gali lipti tik aukstyn, ir net ne tik gali bet ir privalo. Tam yra suteikta galimybe, belieka ja pasinaudoti. Tikiuosi dabar ir dirba zmones ta linkme, puikiai viska suprasdami.

 6. Jonas I SDV 2015, gegužės 17 | 09:53 Atsakyti

  Mitologija – geras zodis. Taciau jis nera tinkamas vien Suduvai. Pvz buvo Bangos 6 vietos mitologija. Yra Zalgirio mitologija ‘siemet tikrai pateksim i Europos tauriu grupes’. Suduvos mitologija ‘Siemet zaisim labai gerai’ egzistuoja maziausiai nuo 2008 metu. O trenerio pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo biudzeto. Ir Lietuvoje, be finansiskai pajegesniu komandu is Vilniaus ir Klaipedos, geresniu trenerio alternatyvu nelabai matosi

 7. man tai 2015, gegužės 17 | 12:42 Atsakyti

  labai nesuvokiama, ant suolo yra Tamulevičius – puolėjas mušęs rinktinėje, mušęs Ekranui, gerai einantis į kamuolį po skersų (geriausiai iš visų Sūduvos žaidėjų), bet tada, kai komandai žiauriai reikia golo, jis net minutei neišleidžiamas į aikštę. Kas čia per taktika?

  • Meistras 2015, gegužės 17 | 12:57 Atsakyti

   Aha as ir pagalvojau kad vakar tokiu atveju buvo galima imesti 2a puoleja, vis kazkokios naudos butu, juolab kai gintis nereikejo praktiskai. Bet gal yra kazkokiu priezasciu. Brokas irgi berods nebuvo isleistas vakar.

  • griezhtas 2015, gegužės 17 | 13:28 Atsakyti

   Tai kad problema vakar ne uzbaigimas buvo, o saugu grandis nes is ju niekas neatejo iki puolimo. Ir vietoj ko Tamuleviciu buvo galima leist? Vietoj Radzes? Radze vistiek geresnis, besikabinantis uz kiekvieno kamuolio ir galintis padaryti gola is nieko. Ar issimant ka nors is saugu, kas dar pablogintu situacija saugu grandyje. Na nabent isimant kuri nors is vidurio gyneju.
   Didziausia problema yra su centro saugais, Kiselevskis perdege, o Silenas nera centro zaidejas, jo privalumas (pries Kiselevski), kad jis isejas futbolo elementoriu ir gali atiduoti tikslu pasa rankos iskelimu paso prasanciam zaidejui, bet Silenas nieko gudresnio ar orginalesnio sukurti nepajegus, ne tokia jo ir misija. O kai centro nera, lieka zaisti per krastus, o kadangi vakar krastus pavyko uzdaryti, tai zaidimo ir nebeliko.

 8. Meistras 2015, gegužės 17 | 14:00 Atsakyti

  Taip isimant viena is gyneju, juk 10tyje zaide, uzspausti pries savo vartu, tai kam tu gyneju . O skersus kamuolius Zivkovicius mete viena po kito i baudos aikstele, tai Tamulevicius galejo ir pagelbet toje maisalyneje.

 9. delo 2015, gegužės 17 | 14:31 Atsakyti

  Tomo fizika akivaizdziai senka su kiekvienom rungtynem. Kodel marinuojamas Tamulevicius- zino tik treneriai. O ju tikslai aiskus taskai bet kokia kaina. Visi bent kiek mastantys lygos treneriai jau isstudijavo Suduvos zaidimo taktika krastais. Ir juos uzdaro. Zivkoviciaus – Baranovskio tandemas tikrai galetu buti efektyvus jeigu pastarasis be greicio dar ijungtu prota ir saltus nervus.. Brokas gavo rimta trauma zaizdamas uz antra komanda ir vargu ar ji sezona dar matysim

 10. Meistras 2015, gegužės 17 | 15:42 Atsakyti

  Na va jei dar ir Brokas trauma gavo, tai vel su zaidejais slidus reikalas. O tiek Baranovski darosi lengviau gint, kai zinai kad jis i vartus mus tik vienas is 3ju metru, visais kitais atvejais net turedamas puikiausiai proga, ja susigadins megindamas kamuoliu iskisti uzdengtam kolegai.

 11. niekas 2015, gegužės 17 | 18:16 Atsakyti

  Vakar jau prieš rungtynes žinojau, kad bus kažkas negero. Tik nesitikėjau, kad nebus nei taško. O kaltas dėl to Atlantas, nesugebėjęs įveikti Šiaulių. Dar pernai pastebėjau tendenciją, kad vos netikėtai taškus praranda artimiausias Sūduvos konkurentas (toks šiemet yra Atlantas), vietoj to, kad pagerintų savo padėtį turnyro lentelėje, būtinai susimauna ir Sūduva.

 12. M 2015, gegužės 18 | 10:17 Atsakyti

  Na as neturesiu nieko pries joki balkana, araba, cecena ar koki indena, jeigu jis bus geresnis uz turimus jo pozicijos zaidejus. Turbut niekas nera nepatenkintas, pavyzdziui, Zivkoviciumi.

  • Anonimas 2015, gegužės 19 | 20:42 Atsakyti

   pripuciama lele su kruojos marskineliais, kruojai zaidziant vilniuj, klaipedoj, marijampolej ir siauliuose butu didesne bausme nei dave lffas ir prevenciskai naudingesne

 13. Jonas | SDV 2015, gegužės 20 | 08:54 Atsakyti

  Kas tas paskutinis specialistas iš Ekrano? Atlanto ir Spyrio žaidimo nemačiau, tačiau, įtariu, panašiai kaip ir Marijampolėje, ten kalbėt reikėtų ne apie išskirtinį Utenio ar Spyrio žaidimą, o apie problemas Sūduvoje ir Atlante. Apie Spyrio „pakilimą“ kalbėti dar anksti, o kad Atlantas žaidimo nerodo – Sūduvai tik į naudą.

 14. Favoritas 2015, gegužės 20 | 10:00 Atsakyti

  „reikia vidurio saugų“, „reikia ne vaikų trenerio“ ir taip toliau… Visada reiks tų geresnių, kol pasieksim Barcelonos lygį.
  Jei jau Utenis ar Spyris sugeba dešimtyje nugalėti Sūduvą su Atlantu, tai pasakykit kuo jų centrai geresni nei mūsų? Be to reikia turėti omeny, kad gynybos linija, kraštai, Radzė ir vartininkai yra tikrai stiprūs A lygos kontekste.
  Sutinku, kad turint patikimą saugą centre, Sūduvos komplektacijoj būtų užpildyta paskutinė spraga. Bet nepaisant Vaskelos traumos, su dabartine sudėtim mes pajėgūs imti ir Utenį ir Stumbrą ir kitas žemiau esančias komandas.
  Mano nuomone turim dar vidinių resursų, ypač su žaidėjų psichologija. Kaip kitaip paaiškinti prastą žaidimą namuose ar komentatoriaus frazę „muškit pagaliau įvartį, kas jums darosi?“ :) Taip pat Tamulevičius tikiu, kad gali iššaut.

 15. Jonas | SDV 2015, gegužės 20 | 10:15 Atsakyti

  visiška tiesa. ir vėl – ko gero nė viena lygos komanda, išskyrus Žalgirį ir gal dar Trakus, nerodo stabilaus žaidimo. Taip, Spyris nugalėjo Atlantą. Tačiau visi puikiai pamename, kaip Spyris atrodė Marijampolėje antrą kėlinį. Tiesą pasakius – atrodė prasčiau už Kruoją tose įsimintinose rungtynėse. Kad kartais komanda paslysta – nieko čia tokio. Visiems taip būna. Bėda, kai „slidinėjimas“ trunka 3-4 turus. Ir priežastys vis viena yra psichologijoje, kurios Sūduvai niekaip nepavyksta suveržti jau daugelį metų.

 16. Remis 2015, gegužės 20 | 10:36 Atsakyti

  Na Atlantas vakar pralaimėjo, nes matyt norėjo pralaimėti. Kitaip antros sudėties išleidimo nepaaiškinsi. Kažkaip Žalgiris nesugalvojo taip „taupytis“ taurės finalui.

  O čia dar keli skaičiai sezono pradžios vertinimui. Po 13 turų 2014 metais Sūduva nuo pirmos vietos minus 9 taškai, nuo antros – minus 3 taškai. 2015 metais tuo pat metu nuo pirmos – minus 15 taškų, nuo antros – minus 13 taškų.

 17. Favoritas 2015, gegužės 20 | 12:13 Atsakyti

  Remi, ir iš kur pas tave toks žiaurumas?
  Sezono pradžioj buvo išsakyta minčių „imsim Žalgirį“, o dabar tu sakai, kad esam dar prastesnėje situacijoje nei pernai. Ne gana to, kad Sūduvos žaidėjai turi psichologinių problemų tai dar ir mus nori psichologiškai sužlugdyt 😉

 18. Sūduva 2015, gegužės 20 | 12:22 Atsakyti

  viską pramiega – praeitais metais Kochanauską, kažkada dar kelis gerus žaidėjus, dabar ir operatorių, kuris būtų pakėlęs į kitą lygį visą Sūduvą,

   • Anonimas 2015, gegužės 20 | 14:54 Atsakyti

    Teisybės dėlei turim mes ir savų, jaunų žmoniu, kurie tikekimes patobulės. Tik A.K. darbas Ekrane žavėjo dėl jo atsidavimo klubui ir kokybiškų ir originalių sprendimų. O ir ekranui jis pigiau atsiėjo dėl to pačio atsidavimo.

 19. Favoritas 2015, gegužės 20 | 15:32 Atsakyti

  Kažkaip net neramu pasidarė po tokių perėjimų. Žinau vieną gerą blogerį (sklinda kalbos, kad jis net legendinis), kuris gyvena Vilniuje, bet rašo ne apie Žalgirį… kad tik nepramiegotume

  • Favoritas 2015, gegužės 21 | 11:45 Atsakyti

   Kuzma, apie tą patį :)
   Tiesiog, norėjau pasakyt, kad neįmanoma visus geriausius specialistus/sportininkus surinkti į vieną vietą. Ne viskas priklauso nuo klubo, o bet tačiau ne viską ir pramiegam.
   Turim krūvą labai gerų nepramiegotų žaidėjų. Nepramiegojom ir progos pasistatyti stadioną, turim bene geriausią blogerį ant Marijos žemės. Žinoma, tobulėjimui ribų nėra, bet mokėkim pasidžiaugti ir tuo ką turim 😉

   • Kuzma SS 2015, gegužės 21 | 14:23 Atsakyti

    Teisingas požiūris – kartai bebėdavojant reikia prisimint, kad būna ir blogiau…
    Bet iš kitos pusės siekt aukščiausių tikslų tikrai neatsisakom. Apskritai, visi žinom, kad mūsų komanda TIKRAI GALI kur kas geriau, taigi, tik vardan tos tobulybės ir bambam :)

 20. Jonas | SDV 2015, gegužės 21 | 11:47 Atsakyti

  Prajuokinot:) Žalgirį stadione žiūrėdavau dar tais laikais, kai nemažai šiandieninių Žalgirio mylėtojų dar nė gimę nebuvo. Tačiau ne žmogus renkasi komandą, o komanda – žmogų. Ir nieko čia nepadarysi ir nieko nebepakeisi. Aš esu eilinis Sūduvos gerbėjas – toks pats, kaip ir visi kiti. O štai gauti iš futbolo atlyginimą – kol kas neplanuoju. Tiesiog nemanau, kad Lietuvoje yra klubas, kuris galėtų mano paslaugas įpirkti. Taip, kad galit būti ramūs:)))

  • griezhtas 2015, gegužės 21 | 13:15 Atsakyti

   Bandydamas atgamint nuo kuriu metu as ziurejau (per TV) zalgiri, rusiskom raidem radau ir tokiu idomybiu:

   С апреля 1985 Зелькявичюс снова был главным тренером «Жальгириса». Однако наставник полностью не простил отдельным игрокам «бунта». Так, после проигранного домашнего матча против «Торпедо» (Кутаиси) со счетом 1:2 (27 апреля 1986), Зелькявичюс обвинил в продаже матча и отчислил из команды 3-х игроков: Вальдаса Каспаравичюса, Стасиса Данисявичюса и Римантаса Турскиса. Постепенно вывел из основы и вратаря — Вацловаса Юркуса.

   Zodziu parduotu varzybu tema musuose sena kaip ir musu futbolas :)

 21. Jonas | SDV 2015, gegužės 21 | 15:08 Atsakyti

  aha, pamenu, kaip sykis tą dieną, kai Sūduva ir Kruoja lošė tas įsimintinas rungtynes anglai kaip sykis vieną buvusį žaidėją nuteisę už tarpininkavimą sutariant rungtynes jų žemesnėse lygose. Toks simboliškas sutapimas buvo nutikęs.

 22. rolas73 2015, gegužės 22 | 18:28 Atsakyti

  Name history

  1947 – Dinamo
  1948 – Spartakas
  1962 – Žalgiris
  1993 – Žalgiris-EBSW
  1993 – FK Žalgiris
  2009 – VMFD Žalgiris
  2015 – FK Žalgiris
  nuo kada vel patapo fk zalgirirs?

  • griezhtas 2015, gegužės 25 | 08:24 Atsakyti

   O del ko nebeliko? lazybu, drausmes pazeidimu ar del konfliktu su kuo nors?
   Nebuvo mano megstamiausias zaidejas, nes mego patinget, bet buvo gerai ismokes futbolo elementoriu ir gerai dare visus bazinius dalykus (kas reta kitu suduvos zaideju tarpe).

 23. diletantas 2015, gegužės 25 | 12:16 Atsakyti

  Murauskas nusprendė, kad eurotaurės ir taip kabo ant klausimo, tai kokio velnio mokėti tokiam „tūzui“ Šilėnui vieną didesnių atlyginimų komandoj, jei galima nemokėti ir toliau lygiai taip pat kabėti ant klausimu. Švelniai apibūdinant šitą situaciją ir šitą sprendimą- ŠŪDAS

Naujas komentaras