Granitas - Sūduva

14: „GRANITAS“ 1:2 „SŪDUVA“

Kad ir kaip norėtųsi palaikyti komandą klubo vadų sukurtame chaose, to padaryti negaliu. „Sūduva“ Klaipėdoje patyrė krachą. Šiuos žodžius parašiau į pirmo kėlinio pabaigą, kai „Sūduva“ dar nebuvo įmušusi įvarčio. Parašiau ir supratau, kad tokio požiūrio nepavyks pakeisti netgi tuo atveju, jei mūsų žaidėjai  kažkokiu stebuklingu būdu sugebės išplėšti tris taškus.

Viskas būtų tvarkoje, jei šį kartą būtų lošta prieš „Žalgirį“, „Trakus“ ar bent jau „Atlantą“. Tačiau džiūgauti tokia „atkaklia“ kova su „Granitu“ ir netgi pergale yra tas pats, kas džiaugtis Lietuvos rinktine, po atkaklaus mūšio „nugalėjusia“ kokį San Mariną, Lichtenšteiną ar Gibraltarą. Juk jei „Sūduva“ kaip lygi su lygiais kapojasi su „Granitu“, „Stumbru“ ar „Uteniu“, vadinasi ir mūsų komandos taškas yra kažkur tarp penktos ir devintos vietų. Jei tokia sezono projekcija tenkina tamstas ir komandos narius – puiku.

Pirmo kėlinio košmaras

Šių dienų nutikimus visi puikiai žinome, todėl nebesikartosiu. Buvo akivaizdu, kad į Klaipėdą iš Marijampolės keliaus destabilizuota komanda. Komanda, kuri neranda savo žaidimo ir yra tąsoma rimtų vidinių nesutarimų. Nepaisant to, norėjosi tikėtis stebuklo. Norėjosi galvoti, kad chebra pavarys nepaisant visų užklasinių nesąmonių.

Deja, jau pirmos minutės parodė, kad stebuklo teks palaukti. „Sūduva“ turėjo aikštės persvarą, spaudė, tačiau taip buvo tik dėl „Granito“ pasirinktos taktikos. Klaipėdos komanda lošė nuo gynybos, visokiais būdais mėgino mušti tempą ir rodė „Sūduvai“ kaip reikia kontratakuoti.

Kaip ir buvo galima prognozuoti, „Sūduvos“ atakos, praradus dar vieną padoresnį saugą, netapo kokybiškesnės. Tačiau kažkur išgaravo dar vienas sezono lyderių – Ugge. Gal ir vėl „nesutapo charakteriai“? Tikėkimės, kad taip nenutiko. Gal iš tikro apsinuodijo?

Faktas, kaip blynas – pirmą kėlinį „Granito“ atakos buvo žymiai pavojingesnės. Įvartis, kaip mėgsta banaliai sakyti komentatoriai, tiesiog brendo. „Sūduva“ nuolat palikdavo be priežiūros Papšį, atsainiai gynėsi ir saugai, ir gynėjai. Aišku, „Granitui“ įvartį sukūrė pati „Sūduva“. Vilmanto Bagdanavičiaus „perdavimas“ galėtų realiai pretenduoti į pasaulines „fail“ kompiliacijas.

Tačiau didžiausias liūdesys ėmė žiūrint į „Sūduvos“ puolimą. „Sūduvos“ puolimo krizę stebime jau kokį mėnesį, tačiau anksčiau bent jau matėsi kažkokia žaidimo logika. Šiandien net ir to nebeliko. Buvo daug chaoso ir daug žaidėjų, bandančių improvizuoti naujas pozicijas aikštėje.

Štai, pavyzdžiui, Tomas Radzinevičius mėgino vos ne playmakeriu lošt. Sunku pasakyt, ar tai buvo Veselinovičiaus planas, ar Tomo improvizacija, tačiau nebuvo panašu, kad komanda tokiam variantui buvo pasirengusi. Atiduoda Tomas neblogą pasą į šoną, tačiau nebespėja atlikti 30 m sprinto, kad tą perdavimą iš krašto „susirinktų“. O daugiau norinčių taip mušti įvartį dažniausiai neatsirasdavo.

Klasikinis atakos pabaigos variantas buvo iki skausmo pažįstamas. Perdavimas iš centro į kraštą, o tada – balionas link vartų. O kad dažniausiai tokius perdavimus atlikdavo Bagdanavičius ar Baranovskis, tai didelių pavojų prie „Granito“ vartų ir nekildavo.

Kita naujiena – dar vienas kandidatas standartams atlikti. Marko Živkovičiui kampinių kelti ir baudos smūgių mušti šiemet dar neteko. Baudos smūgis antrame kėlinyje buvo visai neblogas. O va pirmo kėlinio kampiniai – labai nekokybiški.

Vienintelis žmogus, kuris mėgindavo kurti ką nors įdomesnio ir vėl buvo Tomas Radzinevičius. Tačiau šiandien jo gudrūs perdavimai kaip niekad nepraslįsdavo pro gynėjų kojas. Reikalai pasikeitė tik tuomet, kai Veliulis pagaliau įsidrąsino ne tik kelti balionus ar atmetinėti kamuolius kolegoms, bet ir pats imtis iniciatyvas. Po blankaus kėlinio „Sūduva“ išlindo pro adatos skylutę individualiomis vieno žaidėjo pastangomis.

Antro kėlinio bangos ir dilemos

Antrą kėlinį „Sūduva“ pradėjo intensyviai – taip, kaip pabaigė pirmą. Scenarijus buvo panašus – „Sūduva“ spaudė, „Granitas“ gynėsi. Gan greitas įvartis ir vėl buvo – tik šį kartą į kitus vartus. Turint omeny, kaip pastaruoju metu „Sūduvai“ nesisekė, galėtume pasidžiaugti, kad pagaliau futbolo dievai ir mūsiškiams nusišypsojo. Šis stereotipinis pareiškimas yra itin reikšmingas – ypač jei prisimintume, kad vėliau „Sūduvos“ žaidėjams nepavykdavo įmušti iš žymiai patogesnių situacijų.

Deja, įmušus antrą įvartį, rimtesnis „Sūduvos“ dominavimas baigėsi. Fragmentais „Sūduva“ blykstelėdavo ir pagamindavo neblogą greitą ataką. Kartais proga „susikurdavo“ dėl aikštėje tvyrojusio chaoso ar „Granito“ žaidėjų nuovargio. Jei ne Džiugas Bartkus visa tai galėjo baigtis apie 80 minutę, kai „Sūduvos“ gynėjai ir vėl supjovė solidų grybą.

Iš esmės ir antrą kėlinį mes matėme tipiškas lygos vidutiniokų rungtynes. Atviras, chaotiškas, pilnas klaidų ir visokių nesąmonių. Tai buvo rungtynės, kai labai sunkiai gali suprasti, kuri komanda stipresnė, kai nė viena komanda nerodo padoresnio futbolo ir kai laimėti gali bet kas. Dažniausiai tokios komandos įvarčius muša po kvailų priešininkų klaidų (šios dienos Bagdanavičiaus atvejis) arba tai būna įvarčiai-nesąmonės („Spyrio“ įvartis „Sūduvai“). „Sūduvai“ trūko jos lygio komandai derančio solidumo, pasitikėjimo ir suvokimo, kad priešininkas – tikra ne tas, su kuriuo yra normalu kautis lygioje kovoje.

Rungtynių pabaiga buvo apskritai graudi, nes nuo kojų nusivaręs „Granitas“ vis viena sugebėjo „Sūduvą“ užspausti prie vartų ir privertė bet kaip ir bet kur spardyti kamuolius.

Antro kėlinio scenarijus velniškai priminė ankstesnius sezonus. Žaidėjai, vedami didelio noros ir nežmoniškomis asmeninėmis pastangomis sugeba šiaip ne taip padaryti rezultatą. O tada paaiškėja, kad komanda neturi jokio plano. Visiškai jokio plano. Prasideda beviltiškas chaosas, kuris kartais baigiasi gerai, o kartais – nelabai.

„Sūduva“ šiaip ne taip persvėrė rezultatą. Tačiau vietoje to, kad truputį pristabdytų arklius, toliau maksimaliomis pastangomis lipo ant „Granito“ vartų. Iš vienos pusės – taip lyg ir turėtų būti. Tačiau spaudimas rezultato nedavė, o priešininkas sugebėjo žaidimą aplyginti ir pradėjo pats atakuoti. Turint omeny, kad ant suolo „Sūduva“ neturėjo nė vieno padoresnio atsarginio, galbūt vis tik derėjo žaisti ramiau ir daugiau galvoti ne apie trečią įvartį, o apie savų vartų gynybą. Juolab, kad gynyba nežibėjo nei pirmą, nei antrą kėlinį.

Šios nevaldomos „taktikos“ rezultatas – paskutinėms dešimčiai minučių praktiškai be kvapo likusi komanda. Reikia džiaugtis, kad ir „Granitas“ to kvapo turėjo nedaug, tačiau stebėti tą futbolo tenisą paskutines kelias minutes buvo nejauku. Tad galima daryti klasikinę išvadą – arba komanda neturėjo trenerio parengto plano, arba komanda nekreipia jokio dėmesio į trenerio parengtą planą.

Ateitis – daugiau kovų, daugiau bėdų

Kitame ture „Sūduvos“ žaidėjų komplektas bus dar skurdesnis. Pailsėti galės Marius Šoblinskas, kuris šiandien gavo ketvirtą kortelę už nereikšmingą veiksmą aikštės viduryje. Karolis Chvedukas taip pat grįžo prie įpročio rinkti korteles už niekus. Tiesa, Karolis, kaip bebūtų keista, vis dar turi dviejų kortelių „rezervą“. Tad belieka tikėtis, kad Ugge išsigydys savo ligas ir sekmandienio rungtynėse su „Šiauliais“ jau galės sustiprinti skylėtą „Sūduvos“ gynybą. Tad schema bus panaši – tiesiog Cyvilka bus pastumtas į Šoblinsko vietą. Šis visai neblogas žaidėjas pagaliau sulaukė ir savo šanso.

Rimtesnis klausimas yra apie tai, kiek šiuolaikinė futbolo komanda gali ištempti žaisdama be keitimų? Juk gyvename ne XX amžiaus pradžioje, kai net ir Anglijos čempionatus laimėdavo komandos, teturinčios 11 žaidėjų. Šiuolaikiniame futbole keitimai reikalingi ne tik tam, kad žaidėjai galėtų maksimaliai išnaudoti savo jėgas, bet ir tam, kad treneris galėtų rungtynių eigai daryti bent šiokios tokios įtakos. Apie traumas net nesinori galvoti. Šiuo metu vienintelė „Sūduvos“ taktika yra pradėti rungtynes dviem puolėjais, mušti kuo daugiau įvarčių per pirmas 15 minučių, o rungtynes baigti su 5-6 gynėjais. Kitokių variantų ant suolo Veselinovičius tiesiog neturi.

Šiandien šiaip ne taip buvo nugalėtas Klaipėdos „Granitas“. Kitame ture „Sūduvos“ laukia naujas iššūkis – „Šiauliai“. Greičiausiai ir vėl bus panašios įtampos kova. Juk „Šiauliai“, atrodo, yra mažumą atkutę, o rungtynės vyks Marijampolėje, kur „Sūduvai“, anot vieno žaidėjo, „kažkodėl labai nesiseka“.

Štai tokioje padėtyje šiandien yra Marijampolės kovotojai. Turi laukti susitikimo su silpniausia lygos komanda kaip padoraus iššūkio, kurio rezultatą nuspėti neįmanoma. Galvoti apie rungtynes prieš „Žalgirį“ birželio pabaigoje – apskritai nejauku.

Tad siūlau solidžiai nuleisti kraują sezono pradžioje „Sūduvai“ iškeltiems rimtiems tikslams. Laimėti medalius ir taip toliau. Jei to nepadarysime – stresuosime ir mes, ir žaidėjai. O prezidentas, trūkus filmui, ir vėl pradės švaistytis atleidimo lapais.

Geriau sutarkime, kad aukščiausia vieta, kurią laimėti yra pajėgi be keitimų lošianti komanda yra ketvirta. Jei mūsiškiams bent šiek tiek seksis, aplenkti likusias lygos komandas „Sūduva“ yra pajėgi. Ketvirta vieta bus žingsnis į priekį lyginant su pernykščiu sezonu, o vietą Europos lygoje ji taip pat dažniausiai suteikia. „Žalgirį“, „Trakus“ ir „Atlantą“ galima pasilikti kitiems metams. Gal jie bus išmintingesni?

Tags Granitas

Pasidalink su draugais:

48 koment.

Komentuok!
 1. FK 2015, gegužės 26 | 21:33 Atsakyti

  Tikrai nesuprantu, kodėl trėneris bijo išleisti Tamulevičių po keitimo. Vis dėl to Radzinevičius nesugebės ištempti viso sezono be poilsio.

 2. lrn 2015, gegužės 26 | 21:49 Atsakyti

  Dauguma teiginiu teisingi, bet siemet net ir tokia komanda manau pajegi laimeti bronza. Atlantas lygiai taip pat neblizga, barsto taskus ten kur neturetu ir zaidzia primityviai. Vasara vis tik komanda bus papildyta ( reikia tiketis ). Taip kad jau dabar pulti i pesimizma ir sakyti kad realiai si komanda kovos tik del 4 vietos tikrai negalima

 3. Jonas | SDV 2015, gegužės 26 | 22:08 Atsakyti

  O kas pasakė, kad ketvirta vieta yra blogai? Tačiau jei ir toliau reikės nežmoniškų pastangų įveikiant Granito lygio priešininkus, tai kurti rimtesnių planų neapsimoka. O jei susitaikysim su lygos vidutinioko pozicija – tai ir kiekviena pergalė labiau džiugins. Tiesą pasakius, mes čia galim ką tik norim planuoti. Tačiau visų pirma pati komanda turi ne tik tikslus piešti, bet ir atrasti būdų tuos tikslus pasiekti. Kol kas vaizdelis labai dviprasmiškas. Komanda šiaip ne taip susitvarko su Granitu, o treneris sako, kad viskas yra tiesiog tobula. Va šitas aspektas yra kažkoks kreivas. Ar čia jis iš vaikų futbolo tokią psichologiją atsinešęs – kad prastai lošiančios komandos žaidimą galima tik nepelnytomis pagyromis pataisyti. Bet juk čia profai lošia – jie turėtų suprasti, kada sužaidžia keliais metrais žemiau savo lygio.

  • lrn 2015, gegužės 26 | 22:19 Atsakyti

   Siu metu sezone 4 vieta tikrai butu blogai. Vis tik jei Spyris yra 5 tai nera net apie ka kalbeti. Jei imsime komandas nuo 2 iki 5 vietos, tai lygis lyginant su praeitais metais tikrai smukes (isskyrus Trakus)

  • griezhtas 2015, gegužės 26 | 22:57 Atsakyti

   Viskas tvarkoje su trenerio gyrimais, komandai paskutines varzybas labiausiai ir truko ramybes ir pasitikejimo savo jegom, koja kiso nervingumas ir skubejimas. ir zemiau savo lygio zaidzia is esmes del psichologijos (aisku ir del traumuotu zaideju). Tikrai klubas neplanavo sulauzyti Broko ir Vaskelos ir apnuodyti Ugge ir neliepe durniuoti Silenui (kaip treneris sake visiems elgesio kodeksas vienodas), o turet po 5 lygiavercius kiekvienai pozicijai zaidejus ant suolo, net ir Zalgirio biudzetas butu per mazas. Pradzioje sezono suduvos komanda buvo geriausiai sukomplektuota per visus laikus kiek as atsimenu.

   Del siulymo eit visai komandai gale varzybu gintis…. na nenustebintu jei taip sakytu dvejas suduvos varzybas mates ziurovas, bet kad Jonas taip sakytu… As asmeniskai atsimenu vieninteli varianta (su kazkuriais austrais isvykoje) kai autobusas veike, visais kitais atvejais suduvos autobusai baigdavosi golais varzybu paskutinemis sekundemis. Tikrai ne dabartines psichologines busenos suduvos zaidejams autobusus statyti

 4. Jonas | SDV 2015, gegužės 26 | 23:33 Atsakyti

  na aš juk nesiūliau autobuso statyt. čia buvo lengvas žvilgsnis į atsarginių suolą, ant kurio vis dar sėdi Tamulevičius ir būrelis gynėjų. toks nedidelis būrelis – sudarytas iš Isodos, Kovačevičiaus ir Cyvilkos. Daugiau aikštėn nebėra ką leist, o kad ne visi pajėgia visas rungtynes pilnu tempu atvaryt – tai ir šiandien matėsi. Tiesiog nėra labai efektyvu, jei pirmaujant po kontratakos pačioje rungtynių pabaigoje 3-4 žaidėjai namo eina pėsčiomis, nes bėgti jėgų nebėra. ir problema yra net ne idealioje komplektacijoje prieš sezoną. problema yra ta, kad Sūduvos sudėtis ir praktiškai, ir teoriškai šiais žaidėjais baigiasi. Atlantas fontanais netrykšta, bet paskutiniuose dvejuose turuose sugeba kone dvi skirtingas komandas aikštėn išleist. Tokios situacijos, kurioje šiandien yra Sūduva – ideali proga į pagrindą įmest vieną kitą ant pagrindo slenksčio stovintį žaidėją. Deja, jų nėra ne tik kad ant slenksčio. Jų nesimato net ir už kiemo vartų, nes kol kas jie nepajėgia nė antros lygos mėgėjų nugalėt.

 5. hhh 2015, gegužės 26 | 23:43 Atsakyti

  Nepergyvenkit, Atlantas vasara ruosiasi dar kelis veteranus pravyt, tai ir ta 3vt jei negrybausit antroj sezono dalyje – labai reali.

 6. M 2015, gegužės 27 | 07:48 Atsakyti

  Pritariu, kad komanda siuo metu zaidzia zemiau savo galimybiu, bet tikrai nepasakyciau, kad Granitas su mumis zaide kaip lygus su lygiais. Toki ispudi nebent sudare keletas pavojingu Granito kontrataku, bet jos is esmes ivyko vien del Suduvos neapdairumo gynyboje ar kvailai prarastu kamuoliu aikstes viduryje. Nors aiksteje vyravo sioks toks chaosas, Suduva vis tik kontroliavo rungtynes (gal tik antro kelinio viduryje zaidimas apsilygino), nors gana sunkiai sekesi palaikyti kamuoli, bet tai turbut vien del mums iprasto skubejimo greiciau reikalus issprest. Jei nebutu pavedusi realizacija, rungtyniu pabaiga butu buvusi kaip reta rami, bet, deja, isnaudojome vos viena proga (pirmo ivarcio proga nepavadinsi). Tad is esmes galima sutikti, jog rungtynes nebuvo itin geros, bet po keliu praejusiu katastrofisku rungtyniu sios jau yra sioks toks progresas.

 7. Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 08:46 Atsakyti

  tamsta labai teisingai viską sudėliojai. rungtynių kontrolė yra labai slidi, kai atlieki viską, ką išvardinai – darai kvailas klaidas gynyboje, nevaldai aikštės centro, skubi puolime. tokio kontroliavimo rezultatas – jausmas, kad net ir silpniausiam varžovui yra suteikiama pakankamai galimybių pasukti rungtynių eigą sau naudinga kryptimi. vakar iš esmės negalėjai būti tikras iki paskutinės sekundės kaip baigsis rungtynės. tokia situacija būtų normali lošiant su Trakais ar Atlantu, tačiau nėra gerai žaidžiant su Granitu ar Uteniu. Sūduva vis dar neranda tinkamo balanso tarp agresyvumo, energijos ir lyderiui būtino solidumo bei ramybės. Situacija, po kurios Granitas įmušė įvartį yra pats geriausias to pavyzdys. Tą situacija sunku logiškai paaiškinti ir pateisinti, nes eilinę dvikovą toli nuo vartų mūsiškiai pavertė įvarčiu į savo vartus. ramiai ir solidžiai lošianti komanda tokių kvailysčių nedaro, tačiau jei paskaičiuotume, kiek bankių Sūduva tokiu būdu šiais metais praleido, suprastume, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl vis dar abejojame Sūduvos galimybės užimti sezono pabaigoje padoresnę vietą.

 8. Favoritas 2015, gegužės 27 | 09:38 Atsakyti

  „Šiomis dienomis plačiai aptarinėti su futbolininko Vaidoto Šilėno likimu siejami Marijampolės “Sūduvos” komandos pokyčiai.“
  Kalba matyt eina apie sdv blogą ir mūsų diskusijas. Apie Šilėną nieko nepasakė, vienžo klubas mano supratimu transliuoja tokią žinutę „nekelkit bangų, juk sakėm kad nesutapo charakteriai ir ne jūsų čia reikalas“. Kaip su vaikais, štai jums naujas saldainis (Jamak) ir būkit laimingi :)

 9. Sargėnas 2015, gegužės 27 | 10:06 Atsakyti

  Skaitant visas šias istorijas, teorijas kilo noras vėl parašyti kelias savo neprofesionalias mintis. Ką dariau jau labai seniai. Vakarykščios rungtynės daug analizuotos ir aprašytos už mane futbolą geriau suprantančių. Tačiau noriu pasakyti, kad pirmiausiai reikia išnaudoti sukurtas progas, pusę, trečdalį jų. Tada bus visai kitoks grajus. Sena čia mūsų bėda. To nepadarius atsiranda papildomos įtampos, skubėjimas, klaidos ir t. t. Apie gynybą nenoriu kalbėti. Rungtynės parodė ką reiškia žaisti be italo.
  Apie vidinę situaciją komandoje galiu pasakyti, kad reikalų ten yra. Ne viskas gali būti atvirai sakoma. Vadovų žingsnis čia buvo teisingas. Dar bus kai kurių sprendimų. Čia tikrai niekas nesusiję su pinigais, atlyginimais ir t.t. Klubo finansinė situacija stabili, kaip jau įprasta daugelį metų. Dabar turime lipti iš psichologinės duobės. Tam parankus metas, nes žaidžiame namuose ir ne su lyderiais. Tikiu, kad šeštadienį niekas neužbaliavos…

 10. griezhtas 2015, gegužės 27 | 10:06 Atsakyti

  Na kaip sakiau, Murauskas yra racionalus zmogus ir puikiai supranta komandos problemas ir jos sprendziamos. Naturalu, kad dabartiniu laikotarpiu geru ir laisvu zaideju (nes geri laisvi nebuna) rasti neimanoma, tai be isteriju pasirenkami kokybiskos CV zaidejai ir sutinkama ju menesi palaukti, nei imti bile ka, kad tik uzkisti skyle dvejoms varzyboms.

 11. Anonimas 2015, gegužės 27 | 10:14 Atsakyti

  Sekmadienį galima bandyti žaisti dviem puolėjais. Tuo labiau, kad Radzei tenka atlikinėti ir dalį plaimeikerio funkcijų. Na bet čia treneriui geriau matyti…

  • niekas 2015, gegužės 27 | 10:36 Atsakyti

   Tai kad tik vieną puolėją turim. Ai dar yra Tamulevičius ir Kardokas, bet jie žaisdami už dublerius prieš mėgėjus abu kartu sudėjus gal kokį įvartį ir pelnė arba ne. Tai gal vis tik žaiskim vienu puolėju, anie tegul dar pasitreniruoja.

 12. Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 10:25 Atsakyti

  Gal Murauskas ir racionalus žmogus, gal Sūduvos finansinė situacija ir stabili. Tačiau dabartinė Sūduvos padėtis gerokai pjaunasi su optimistinėmis trenerio ir prezidento šnekomis. Kai racionaliai ir strategiškai planuoji, esminis tikslas yra suvaldyti galimas rizikas. Tuo tarpu šiandien niekas negali pasakyti nieko užtikrinto. Sūduva žaidžia taip, kad vakar laimėjo, tačiau laisvai galėjo ir pralaimėti. Ir tai susiję ne su sėkme, likimu ar panašiomis mistikomis, o su nestabilia komandos būkle ir elementariu žaidėjų trūkumu. Tas pats galioja ir artimiausioms rungtynėms su silpniausiais šio sezono klubais – Šiauliais ir Spyriu. 50/50 prognozė – gal Sūduvai pasiseks, o gal ir ne. Jei pasiseks – visi plosime. O jei ne… Na paskutinius kelis sezonus Sūduvai vis „nepasisekdavo“. Ir „nepasisekdavo“ taip, kad paskui įšokti į nuvažiuojantį traukinį komanda jau nebespėdavo.

  • griezhtas 2015, gegužės 27 | 10:44 Atsakyti

   Ko kas niekas nesipjauna su komandos tikslai, komanda yra 3 vietoje tai yra medalineje, kaip ir planuota. Netiketai del traumu ir kai kuriu zaideju sudurniavimo atsirades zaideju trukumas bus kompensuotas per artimiausias savaites. Pagrindine problema yra komandos psichologija, bet pergales padetu ja pataisyti. Lygiai taip pat po Eurpiniu varzybu psichologiniu problemu neisvengs ir musu konkurentai, ateis ir pas juos traumos ir korteles, taip, kad viskas labai normaliai.

   O ilgesniam suolui is vienos puses reikia lesu is kitos man asmeniskai butu gaila jei tokie zaidejai kaip Bagdonavicius, Chvedukas, Kiselevskis, Brokas, Baranovkis marinuotusi ant suolo gaudami ar negaudami pazaist po 10min., o pirkti zaidejus silpnesnius uz juos nematau isvis jokios prasmes.

   • Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 10:54 Atsakyti

    pirkti silpnesnius – aišku nėra jokios prasmės ar reikalo. turėti padoresnių dublerių – štai būtų racionalus sprendimas tokiose situacijose. panašu į tai, kad eilinį kartą viskas pastatyta ant psichologijos, todėl ir laukia artimiausiu metu „lemiamos“ rungtynės su lygos autsaideriais. ar jos nulems medalius? velniai žino. paskutinius du sezonus panašios duobės medalius iš Sūduvos ir atimdavo. Teoriškai galvojant – vienintelis šio sezono privalumas yra padorus trenerių kolektyvas. Tik mes dar iki galo taip ir nesupratome ar šis faktas iš tikro yra privalumas.

 13. Varvalas 2015, gegužės 27 | 10:25 Atsakyti

  Sūduvai liko šiame rate žaisti trejas rungtynes (su Žalgiriu neįskaitau – ten jau jokia sudėtis nepagelbės). Kaip nors ištemps ir ši sudėtis, nes daugiau nieko ir nelieka. Antrosios komandos žaidėjai net ir pievų komandoms neprilygsta, tai jau geriau yra žaisti dešimtyje (patirtis rodo, kad tiek žaidėjų paprastai laimi rungtynes :) )
  Kovačevičius gali žaisti krašto saugu, nes koks jis yra „gynėjas“ visi žinome. Aš net Radzinevičių su Atlantu ir Žalgiriu atitraukčiau atgal, o priekyje statyčiau buvusį ekranietį. Taigi, mizernų rezervų manevruoti saugų keitimais yra.
  Po to atsiras permainų ir papildymų. Laukiu nesulaukiu, kuomet namo bus išsiųstas Kovačevičius …

 14. Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 16:54 Atsakyti

  eik jau, nejuokink žmonių:) nekalbant apie tai, kad, panašu, futbolininkai iš to regiono apskritai Lietuvoje ko gero geriausiai integruojasi

  • carlos 2015, gegužės 27 | 17:56 Atsakyti

   aš asmeniškai be jokių žinių apie susitarimus ir panašiai, pastačiau už šiaulių pergalę, nes, manau realiai, apylygės komandos, o šiauliai anksčiau ar vėliau išaus, o būtent prieš kruoją tas realiausia…

 15. s 2015, gegužės 27 | 18:21 Atsakyti

  Tas balkanas visai geras gali būti žaidėjas, ant lapo tai tikrai geras jo rinkos vertė 400 tūkstančių eurų t.y. bus didžiausia dalinsis 1-2 vieta su Živkovičiumi.

  • Remis 2015, gegužės 27 | 18:43 Atsakyti

   Apie rinkos vertę galėtume kalbėti, jei kažkas norėtų jį įsigyti iš kitų už tokią (ar mažesnę sumą). Dabar eina iš vieno klubo į kitą už 0 eurų.

 16. griezhtas 2015, gegužės 27 | 20:00 Atsakyti

  Gal vistik pralaimejimas uteniui truputi kitoj sviesoj nusvis, tiesiog uteniui pirmame rate ziauriai nesiseke, o dabar jau stoja i savo vezes.
  Iskalbinga statistika su trakais, traku 1 smugis i vartu plota utenio 6 ar 8…

 17. Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 20:11 Atsakyti

  Iš Trakų panašaus dalyko buvo galima laukti. Per anksti medalius pradėjo kabintis. Tad jau galima pradėti juoktis iš tų Trakų žaidėjų, kurie žurnalistams aiškino, kad lygoje mato tik vieną savęs vertą varžovą – Žalgirį. Iš Kruojos ir Šiaulių taip pat panašių reikalų ko gero buvo galima laukti. Gal čia Honkongas kerštauja už tai, kad LFF į lygą jų neįsileido? Kodėl gi ne – tokioms „korporacijoms“ juk nieko nereiškia ir toliau drumsti vandenį

 18. Jonas | SDV 2015, gegužės 27 | 21:18 Atsakyti

  Panašu į tai. Bet tai nieko nereiškia. Beje, tais laikais Krasnovskis visai perspektyvus atrodė, tačiau taip ir neiššovė kol kas.

 19. Povilas 2015, gegužės 27 | 22:50 Atsakyti

  Krasnovskis visada buvo laikomas itin talentingu žaideju, tačiau įj nuolat stabdė rimtos ir sunkios traumos. Šiaip technine prasme, IQ prasme yra vienas geresnių lygos saugų. Plius gali ir baudos smūgius atlikti.

 20. delo 2015, gegužės 29 | 00:15 Atsakyti

  Ot tai V M racionalumas Prasitese kontraktus su Vaskela ir Baranovskiu. Neaisku kaip pirmasis atrodys po traumos ir kokia kondicija bus. O Baranovskis tik greitai bega tik niekas nezino kur..O prie didziojo racionalumo pridekim nulini Kovaceviciu kuris marinuojamas kelinta sezona

 21. Ramunas 2015, gegužės 29 | 10:51 Atsakyti

  Baranovskis isvis yra fenomenas. Realiai zmogus neturi jokio talento futbolui, tik nemaza istverme, gal greiti dar ir tiesiog nora kovoti. Sugebejimas smugiuoti tiksliai i vartus ne is tolo nepanasus i profesionalaus futbolininko. Ir net kai budamas geroje padetyje jis bando atlikti perdavima, tai visiskai nereiskia, kad jis yra nesavanaudis, tai reiskia, kad jis ir pats supranta, kad jis neturi jokiu sugebejimu gerai pramusti.

 22. griezhtas 2015, gegužės 29 | 11:06 Atsakyti

  Viskas gerai su tuo Baranovskiu, pradzioje sezono jis isipaise i naujo zaidima schema ir net man paciam buvo keista, kad Baranovskis gali zaisti protinga futbola. Bet po geros pradzios visi konkurentai pradejo statyt po du zaidejus jam dengti ir naturalu, kad neturi kaip pasireikst. Bet mano akimis zaidejas tikrai visada atidirba 100 proc. netingi atlikt gynybines funkcijas, plius matosi progresas atakuojant, todel as asmeniskai dziaugiuosi del pratesto kontrakto.

 23. Meistras 2015, gegužės 29 | 11:47 Atsakyti

  Baranovskis jau 2a sezona varo kaip ant zariju pakaitintas. Kamuoli jis varytis sugeba, ir perdavimu atlieka. Cia jei nebut to baranovskio tai isvis zlugimas. Puikiai dirba komandai, teikia geras emocijas, uzsivedima. Nezinau kaip galima peikt kontrakta su juo… Bet kai nori prisikabint, tai gali ir stulpa apkaltint kad ne vietoj stovi…

 24. Marijus 2015, gegužės 29 | 22:13 Atsakyti

  Giluminė Sūduvos problema aiški – savininkas užsiima tuo, kuo neturi užsiimti, t.y. sporto ir komandos komplektacijos reikalais. Šiuolaikiškuose, normaliai dirbančiuose klubuose tam yra samdomi šitas sritis gerai išmanantys profsionalai. Kuo labiau ambicingi savininkai kišasi į dalykus kurių gerai neišmano, tuo blogiau klubui.

  • griezhtas 2015, gegužės 29 | 22:32 Atsakyti

   Kur cia tokiu pasakeliu paskaitei? Gal pavyzdziu tokiu klubu ivardinsi? Abromovicius tikriausiai i Chelsea reikalus visai nesikisa ar norejai pasakyt, kad Chelsea niekam tikes klubas?
   Visuose klubuose paskutinis zodis ir sprendimas yra prezidento yra jis savininkas ar ne, ar tai bus Chelsea, Realas ar Barsa, ar Bayernas. Viso kitu klubu darbuotoju zodis renkantis zaidejus yra tik patariamasis.

Naujas komentaras