Marko Živkovič

15: „SŪDUVA“ 6:0 „ŠIAULIAI“

Pusę pirmo kėlinio neišvengiamai į galvą lindo bjaurios mintys – na, kodėl „Sūduvai“ šiais metais viskas taip sunkiai gaunais? Kodėl rezultatui reikia tiek daug pastangų netgi tuomet, kai priešininkas yra akivaizdžiais silpnesnis? Tą pusę kėlinio aikštėje buvo labai ramu. „Sūduva“ sunkiai mezgė atakas, o gynyboje ir vėl darė žiaurių klaidų, kurios priminė praeitas rungtynes su „Granitu“.

Tačiau kėlinio viduryje reikalai ėmė keistis. „Sūduva“ nepradėjo kaip nors ypatingai spausti, neėmė bėgti labai greitai. „Sūduva“ pradėjo taikyti paprastą triuką, kurio kone su ašaromis laukėme jau daug turų. Staigūs perdavimai vienu lietimu – štai tas stebuklas, kuris šiandien pradėjo keisti jėgų santykį aikštėje. Vienas kitas neblogas mėginimas – ir štai – Baranovskis jau skuodžia laisvas į „Šiaulių“ baudos aikštelę.

Radavičiui pavyti „Sūduvos“ saugą nebuvo jokių šansų. Kitas reikalas – Radavičius sužaidė labai neapgalvotai. Prasižengti nebuvo jokio reikalo – ko gero buvo daugiau šansų, kad Baranovskis neįveiks Valinčiaus, nei švariai išmušti kamuolį. Valinčius pasirodė puikiai ir įrašė į „Sūduvos“ statistiką pirmą neįmuštą 11 metrų baudinį. Tačiau ypatingo nerimo tai nesukėlė. Prieš „Sūduvą“, kuri pagaliau ėmė žaisti greitai ir aštriai, „Šiauliai“ atsilaikyti neturėjo jokių šansų.

Taigi, „Sūduva“ šį kartą reikalus išsprendė per pirmą kėlinį.

Antras kėlinys „Sūduvai“ tapo nebloga treniruote bandant prisiminti ir įtvirtinti geriausias šio sezono komandos savybes. Trys taškai svarbūs šiandien, tačiau galimybė susigrąžinti pasitikėjimą savo jėgomis reikalinga ateičiai. Juolab, kad šiandien „Sūduva“ turėjo puikų šansą atsigauti būtent toje aikštės dalyje, kurioje pastaruoju metu labiausiai ir nesiseka.

Galėtum sakyti, kad „Šiauliai“ buvo labai menkas priešininkas. Jei priekyje ši komanda rungtynių pradžioje dar šį tą nuveikdavo, tai „Šiaulių“ gynyba buvo mažų mažiausiai košmariška. Tačiau tai – „Šiaulių“ bėdos. O šiandieninei „Sūduvai“ toks priešininkas – pats tas. Į stadioną atėjusiems Marijampolės gyventojams šis rungtynių scenarijus taip pat turėjo patikti.

Ką dar galima apie „Sūduvą“ pasakyti?

Na, galime pasveikinti Marko Živkovičių su pirmu įvarčiu Lietuvoje. Jis jo tikrai nusipelnė. O štai kampinius kelti jis dar galėtų pasitreniruoti. Šiuo metu serbas tapo pagrindiniu kampinių kėliku „Sūduvoje“, tačiau šiandien iš galybės smūgių tik pora pavyko atlikti padoriau. Keista, nes perdavimai iš žaidimo šiam žaidėjui pavyksta beveik visada.

Galime pasidžiaugti, kad Ernestas Veliulis jau žaidžia maždaug taip, kaip iš jo ir tikėjomės.

Man visai patiko į atraminio saugo poziciją stumtelėtas Nikola Prebiračevičius ir keli jo neblogi perdavimai priekin. Ne į šonus, o centru.

Gerai, kad Veselinovičius pagaliau nepagailėjo laiko Edvardui Tamulevičiui. Smagu ir tai, kad Tomas Radzinevičius pasinaudojo galimybe neatsilikti nuo Paniukovo.

Štai ir viskas. Sveikinu visus su pergale. Laukiam kito sekmadienio.

Tags Šiauliai

Pasidalink su draugais:

35 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2015, gegužės 31 | 21:59 Atsakyti

  šį kartą norėčiau nesutikti – įvarčiu pakvipo tik tuomet, kai pradėjo eiti staigūs perdavimai į priekį. nepaisant progų, dėl realizacijos pykti taip pat nėra priežasčių. juolab, kad kai kurie įvarčiai buvo itin dailūs

 2. Jonas | SDV 2015, gegužės 31 | 22:01 Atsakyti

  tik, galvoju, ar tik mano mylimas delfis futbolo.tv gero darbo nesugadino? šiandien transliacijos kažkokios keistokos buvo, o ir įvarčių video, kurie būdavo kone po finalinio švilpuko pateikiami, vis dar nėra. įdomu, kokios ten priežastys.

 3. Jonas | SDV 2015, gegužės 31 | 23:12 Atsakyti

  Kiekvienam – savo. Šio sezono Sūduva nėra ta komanda, kuri turėtų save moralizuoti dėl to, kad priešininkas dėl vienų ar kitų priežasčių silpnas buvo. Kiekvienos rungtynės gali baigtis bet kaip. Todėl nesidžiaugti laimėjus net ir prieš Šiaulius ar Kruoja – būtų kvaila. Kad ir kokius cūdus tos komandos išdarinėtų.

 4. M 2015, birželio 1 | 08:47 Atsakyti

  Reikia pripazinti, kad pernelyg didelis dziaugsmas nekyla, kai is tikruju matai, kad svarbiausias gero komandos zaidimo veiksnys yra beviltiskas priesininkas. Kita vertus, reikia sutikti ir su tuo, kad net ir tokia pergale yra reiksminga, ypac psichologiskai. O kalbant apie Siaulius – turbut siu zaideju vietoje nedrisciau saves vadinti profesionaliu futbolininku. Ir ne del sugebejimu stokos (kuriu yra pakankamai, kad komanda pakovotu bent del tasko su Suduva) – del to niekas neteisia, – bet del zaideju poziurio i darba. Kad ir kokios butu to vidines priezastys (jei tokiu yra), iseiti i aikste pasivaikscioti ir aktyviai rankas kilnoti del nuosaliu, o ne gintis, yra pasityciojimas ir is saves, ir is treneriu, ir is ziurovu.

  Siek tiek ilindau i kitos komandos darza, bet kad jau kantrybe nelaiko, kai antra karta siame rate zaidziame pries tokia beviltiska komanda (net jei ankstesnese rungtynese is tikruju buvo dirbama lazybose, bet i tai as siuo atveju nesigilinu), kuri zaidzia panasiu lygiu, kaip pernykste Dainava, nors pagal pavardes yra keliom galvom uz pastaraja geresne. Faktas – tokios komandos labai tersia ir taip prastai atrodancia A lyga.

 5. Jonas | SDV 2015, birželio 1 | 09:19 Atsakyti

  Sūduvos čia nematyti. Tačiau matyt kas kita. Kadangi šiemet nutiko krūvos įtarimų, o išaiškintų atvejų ir realiai nubaustų personažų – nė vieno, kiekvienos rungtynės, kurios baigiasi daugiau nei 1 įvarčio skirtumu, būtinai sukelia naujus „įtarimus“. Kiekviena rimtesnė futbolininko klaida – ir vėl „įtarimai“, nors klaidos yra vienas iš esminių futbolo elementų. o kadangi iki galo išaiškintų sutarimo atveju mes galime nesitikėti – tai geriau apie tai net nediskutuoti.

 6. Jonas | SDV 2015, birželio 1 | 21:54 Atsakyti

  na Sūduvai iš tos Atlanto pergalės – nieko gero. Iš esmės tai reiškia, kad prieš pertrauka Sūduva liks ketvirta. Nebent lygiai taip pat nugalėtų Žalgirį. O mane toliau linksmina lygos partneris Delfis, kuris šios dienos rungtynes aprašyti, matyt, davė apie Lietuvos futbolo nieko nenutuokiančiam praktikantui. Tai tars ir supalkė Utenio-Stumbro ir Atlanto-Žalgirio rungtynes į vieną straipsnį, pirmiausia papasakojo apie reikalus Utenoje (matyt dėl to, kad chronologiškai jos buvo pirmesnės), o Atlanto pergalę pavadino „kiek netikėta“. Bravo, matosi, kad A lyga puikų partnerį pasirinko!

 7. Wayn 2015, birželio 1 | 22:23 Atsakyti

  Buvau dublerių varžybose su Vidzgiriu.
  Sūduviečiai kaip kitam lygy žaidė.
  Ypač pirmam kėliny. Minkė Vidzgirio chebrą kaip norėjo.
  Breivė labai gerai sulošė, dar Antanavičių pažinau, tai ir tas neblogai vidury lakstė ir dar Kardoką atpažinau. Tas tai nekažką šįkart. Nors savo bankę ir įmušė.
  Vidzgirio bičiukai paskutines 15-20 minučių žaidė be vieno žaidėjo, nes buvo jau keitimus išnaudoję, o anas traumą gavo.
  Isoda, aišku, dar gerai atrodė ir vidurys gerai sukosi.

  Vartose stovėjo Popiera, matyt. Taip daug šnekančio vartininko nemačiau dar :)

  • nmr 2015, birželio 2 | 09:39 Atsakyti

   ne tai, savaime aišku, juk kaip žinom „Kruoja“ pralaimėjo tik dėl to, kad „lošė sau neįprastai aukštai. Saugai buvo aukštai pakilę, du puolėjai, gynyba irgi toli nuo savų vartų“. Va ir viskas išaiškinta

 8. Jonas | SDV 2015, birželio 4 | 21:46 Atsakyti

  Pastaba: kadangi mažumą turiu bėdų su spamu, tai nustatymus įjungiau taip, kad sulaikytų visus komentarus su linkais. Tad kartais padorūs linkai pasirodys su šiokiu tokiu pavėlavimu.

 9. KO 2015, birželio 6 | 13:59 Atsakyti

  Trakai važiuos lošt su BATE draugiškų. Man įdomu, kas Marei trukdo per pasirengimą sezonui į kokią Belarusiją nuvažiuot ir su stipresnėm komandom sulošt. tikrai dauigiau naudos nei su šveicarų n-tos lygos klubais ar kipro jaunimu.

  • Meistras 2015, birželio 6 | 16:51 Atsakyti

   Trukdo turbut kontaktu, rysiu stoka. Turbut paskambinus ir pasakius, kad norime su jumis sulost, nors musu lygis daug zemesnis, o komanda nelabai zinoma, tai nedaug ka suviliosi. O vat Traku savininkas itakingas Baltarusijoj, turi rysiu, tai ir susitare.

  • griezhtas 2015, birželio 6 | 17:52 Atsakyti

   O tikslas koks? Europoje siemet nelosim, tai ruostis nera kam. Geriau reikia orientuotis i Lietuvos lygi, toliau mokytis futbolo elementoriu, ugdyti charakteri ir pasitikejima savim. Garbingi (o juolabiau gedingi) pralaimejimai kokiai stipriai komandai, nei vieno is tikslu pasiekt nepades.

 10. Jonas | SDV 2015, birželio 7 | 16:32 Atsakyti

  Ne, apie rinktinę minčių iš tikro nėra. galima būtų mąstyti apie naują LLF projektą – ‘užauginti Ronaldo’, ar panašiai. Ironiška, tačiau net ir tokį pavadinimą gavęs projektas yra ne apie žaidėjų rengimą, o apie aikščių statybas. Įdomu, kiek tokiuose futbolo statybų projektuose eurų eina pro šalį?

Naujas komentaras