Sūduva - Stumbras

Antras kartas su „Stumbru“

Praeito antradienio rungtynių aistros jau nurimo. Beliko sulaukti, kaip šiandien „Kruoja“ atrodys prieš „Trakus“ ir ką kitą savaitę pasakys Lietuvos futbolo federacija. Kol kas situacija mistinė ir juokinga – „Kruojos“ viršininkai pareiškė, kad viskas yra gerai ir komanda tiesiog sužaidė labai prastas rungtynes, tačiau nušalino portugalą trenerį. Futbolo visuomenė patriukšmavo, bet ši nutikimas greičiausiai taps dar viena iki galo nesuprasta lietuviško futbolo istorijos dalimi.

Vėlų sekmadienio vakarą „Sūduvos“ lauks jau padorus varžovas. „Stumbras“ nėra pati stipriausia lygos komanda, tačiau ko gero kiečiausia iš visų antros lentelės grupės klubų. Vadinasi, „Sūduva“ ir vėl privalo laimėti, tačiau neteisingas požiūris į varžovą gali kanuoti taškus, kaip kadaise tai nutiko su „Uteniu“.

Apie „Stumbro“ futbolą daug kalbėti nėra reikalo – mes jį puikiai pažįstame. Juk „Stumbro“ treneris pora metų sprendė „Sūduvos“ reikalus. „Stumbras“ iš esmės lošia labai panašiai, tik jo atlikėjai nėra tokie geri, kokius Darius Gvildys turėjo Marijampolėje.

„Stumbras“ stengiasi aktyviau gintis, o perėmęs kamuolį – kuo greičiau skuosti į atakas. Tačiau dauguma šios komandos atakų vystosi be ypatingų kombinacijų. Perdavimas į kraštą, tuomet trumpas sprintas su kamuoliu ir tolimas perdavimas link priešininkų vartų.

Nerijus Mačiulis

Nerijus Mačiulis ir Vaidotas Šilėnas pirmame rate


 

Pagrindinis „Stumbro“ personažas ir toliau yra Nerijus Mačiulis. Pernai „Kruojoje“ atgimęs futbolininkas gali ir pats imtis iniciatyvos, gali mušti iš toli, tinkamai atlikti standartus ir atiduoti gerą perdavimą. Tad dėmesys Nerijui Mačiuliui buvo vienas iš svarbesnių „Sūduvos“ gynėjų darbų.

Teoriškai, „Stumbro“ atakų stilius „Sūduvai“ turėtų būti gan parankus, ypač turint omeny, kad Artūras Rimkevičius vis dar yra traumuotas. Su tolimesniais perdavimais iš kraštų „Sūduva“ šiemet tvarkosi visai neblogai. Tokių įvarčių, kokius paskutiniuose turuose „Stumbras“ mušė „Kruojai“ ir „Šiauliams“ mūsų komanda šiemet nepraleidžia.

Tiesą pasakius, „Sūduvos“ šiemet praleistų įvarčių analizė gan iškalbinga.

„Sūduva“ praleido 8 kartus (mažiau yra praleidęs tik „Žalgiris“). Tik vieną kartą – daugiau nei vieną įvartį per rungtynes (du gavo nuo to paties „Žalgirio“). Tiesą pasakius, normalūs įvarčiai irgi tebuvo du.

Vienas jų – pirmame ture žaidžiant su „Kruoja“. Tą kartą po apygreitės „Kruojos“ atakos kamuolys atiteko Tomui Birškiui baudos aikštelės viduryje. Nors šalia buvo nemažai „Sūduvos“ gynėjų, tačiau nė vieno – prie pat „Kruojos“ futbolininko. Šis mušė nedelsdamas – taip užbaigdamas dailią ir padorią „Kruojos“ ataką. Kitas pakenčiamas įvartis krito po kampinio žaidžiant su „Žalgiriu“.

Trečiame ture („Trakai“) „Sūduva“ įsimušė pati po kampinio. Nuo „Utenio“ ir „Granito“ gavo labai kvailus įvarčius per greitas atakas aikštės viduriu. Ten buvo ir didesnės komandos dalies atsikirtimo, ir taktinių klaidų. Kokį įvartį „Sūduvai“ įmušė „Spyris“ visi dar puikiai atsimename. Antrasis „Žalgirio“ įvartis buvo mūsų žaidėjų klaidų serijos padarinys. „Atlantas“ taip pat įmušė specifinį įvartį – Paniukovas ten nusitempė prie galinės linijos gal tris „Sūduvos“ gynėjus, tačiau vis viena sugebėjo atiduoti kamuolį į vartininko aikštelę, kuris surado visiškai laisvą Norvilą.

Trumpai tariant, iš 8 praleistų įvarčių vienas buvo pelnytas normalios atakos metu, kitas – po padoraus standarto, o likusieji šeši – nesąmonės, susiformavusios dėl nepakankamo „Sūduvos“ gynėjų susižaidimo ir dėmesio stokos. Netinkamas taktinis gynėjų išsidėstymas ir vaikiškos klaidos sukurdavo idealias sąlygas priešininkams mušti lengvus įvarčius.

Aišku, tokios statistikos ir matematikos nieko neįrodo. Futbole visko nutinka. Vienintelė išvada ko gero aktualesnė yra ne „Sūduvos“ priešininkams, o treneriams. Juk kai dauguma įvarčių krenta ne po įspūdingų priešininkų veiksmų, o po vaikiškų „Sūduvos“ gynėjų klaidų – išvadas daryti verta. Tik pasvajoti galima būtų apie pirmo rato rezultatus, jei „Sūduvos“ gynyba būtų sužaidusi atidžiau.

Audrius Brokas

Audrius Brokas prieš „Kruoją“ pirmose sezono rungtynėse


 

Vakar mus pasiekė liūdna žinia.

Antros lygos rungtynėse prieš Kybartų „Sveikatą“ traumą gavo Audrius Brokas. „Sveikatą“ reikia pasveikinti su pergale. Jei tik sveikata būtų leidusi, šias rungtynes būčiau žiūrėjęs gyvai – labai jos intriguojančiai skambėjo. Tokios ir buvo – 7 įvarčiai ir namų komandos pergalė visada reiškia, kad futbolo spektaklis buvo kaip reikiant.

O va pats „Sūduvos“ dalyvavimas šiose rungtynėse mane privertė galvą kraipyti. Kas ten per komanda lošė ir kam apskritai to reikia? Faktas – ten žaidė tikrai ta komanda, kuri nupaveiksluota „Sūduvos“ svetainėje po antrašte „Dubleriai“.

Komandoje buvo būrelis pagrindinės sudėties žaidėjų – vartininkas Popiera, Isoda, Kovačevičius, traumą gavęs Brokas ir Tamulevičius. Kažkokiu būdu „Sūduvos“ marškinėlius vėl apsivilko Breivė. Tačiau komandoje nebuvo kitų jaunuolių iš pagrindinės komandos sąrašo, pavyzdžiui, Kardoko ar Puzaros. Ar dėl to, kad šie žaidėjai priklauso U-18 komandai?

O tai kas likusieji? Ir kaip ten buvo, kad traumuoto Broko nebuvo kam pakeisti, nors iki to laiko „Sūduva-2“ buvo atlikusi tik du keitimus. Ar tik tiek atsarginių ta komanda turėjo? Ir kaip ten gavosi, kad prieš mėgėjus lošianti komanda, sudėtyje turinti 4 A lygos žaidėjus, sugebėjo praleisti 4 įvarčius?

Bent jau iš šalies „Sūduvos-2“ egzistavimui aš nematau jokių priežasčių. Ko gero nėra labai protinga A lygos žaidėjus leisti lakstyti po Antros lygos stadionus. Audriaus Broko trauma – tam puikus įrodymas. Iš aprašymo aišku, kad trauma buvo gauta ne po priešininko pražangos, o lygioje vietoje, po paties žaidėjo smūgio Jei tą komandą sudaro mistiniai žaidėjai, kurių žaidimas po „Sūduvos“ vėliava neturi jokio ryšio su pagrindinės komandos egzistavimu, tuomet apskritai neaišku, kam tokia komanda reikalinga.

Gal ir be reikalo „Sūduvos“ valdžia prieš pat sezono pradžią paleido iš komandos Mindaugą Grigaravičių. Toks jausmas, kad kuo toliau, tuo labiau dėl šio sprendimo teks graužtis. O dabar belieka sulaukti, kuo „Sūduvos“ treneriai pakeis traumuotą Audrių Broką, kuris pastaruoju metu kiekvienose rungtynėse gaudavo laiko. Galbūt šansas bus suteiktas jau pernai nemažai laiko gavusiam Puzarai. O gal palakstyti dažniau galės Tamulevičius.

Tiek naujienų. Pats laikas grįžti prie normalaus futbolo.

Pasidalink su draugais:

12 koment.

Komentuok!
 1. Remis 2015, gegužės 2 | 14:09 Atsakyti

  Užpildysiu kai kurias spragas :) „Kas ten per komanda lošė ir kam apskritai to reikia?“ – reikia, nes LFF varžybų nuostatuose yra punktas Nr.17, kuriame užrašyta: „LFF A lygos klubų Dublerinės (antrosios) ar Susijusios komandos privalo dalyvauti LFF I arba LFF II
  lygose“. Kadangi I lygoje gali žaisti tik 4 dublerinės/susijusios (nors realiai yra 5), tai kitoms lieka tik II lyga. O Sūduvos U-18 šiandien žaidžia su Šiauliais, tad niekas matyt nenorėjo nuvaryti jaunuolių. Galima kelti nebent klausimą, o ar negalėjo Sūduva nueiti paprastesniu keliu ir, pavyzdžiui, pasirašyti sutartį su ta pačia Sveikata, kuri ir būtų atlikutsi tos „susijusios komandos“ vaidmenį. Atlantas taip „įdarbino“ Palangą, O Kl.granitas – Miniją.

 2. Jonas | SDV 2015, gegužės 2 | 14:29 Atsakyti

  Ačiū, Remi. Tiesą pasakius, taip ir galvojau. Tik „įstatymo“ patingėjau ieškot. Tačiau esmės tai nekeičia – kadangi tai nėra „Sūduvos“ dubleriai, vadinasi įstatymais numatyta sistema neveikia. O kadangi oficialioji Sūduva nėra išvardinusi nei U-18, nei antrosios komandos narių – tai net ir atidesniems komandos gyvenimo stebėtojams nėra aišku, kas yra tie žmonės, lošiantys už Sūduva-2. Pagrindinės komandos žaidėjų „treniruotė“ likus 2 dienoms iki pagrindinės komandos rungtynių taip pat neatrodo ypatingai prasminga.

 3. Jurgis 2015, gegužės 2 | 16:06 Atsakyti

  suduva 2 los pagrindines komandos atsarginiai tie kur ir lose vakar .Gal but sykeis prisijunks kardokai puzaros ir pns kai jiem nebus varzybu.O likuse komandos daly sudaro geriausi zaidejai is miesto pirmenybiu.

 4. Jonas | SDV 2015, gegužės 2 | 19:03 Atsakyti

  Užmetėt akį į Kruoją prieš Trakus? Vos ne pusė komandos pakeista ir žaidimas buvo visai padorus. Dabar jau gali sakyt, kad Sūduvai vėl pasisekė gaut lengvą pergalę. Trakams laimėti taip paprasta nebuvo.

 5. Sinonimas 2015, gegužės 2 | 20:07 Atsakyti

  Utenis mokosi realizacijos iš Sūduvos. Kokias 6 mirtinas progas prieš Atlantą prapylė, bet šiaip labai gerai žiūrisi žaidimas :)

 6. Anonimas 2015, gegužės 2 | 20:47 Atsakyti

  visi antroje komandoje žaidę žaidėjai, jei ne klystu, yra žaidę už „Sūduvos“ dublerius ir anksčiau, o dabar žaidžia miesto pirmenybėse. Komanda yra todėl, nes ji privalo egzistuoti, kaip ir minėjo Remis

Naujas komentaras