Vaidotas Šilėnas

„Sūduva“ – į Klaipėdą

Prie jūros „Sūduva“ šiemet važiuoja pirmą kartą. Tačiau esminis klausimas šį kartą yra ne apie komandos formą ar būtinybę pagaliau pasiekti normalią pergalę. Klausimas yra apie tai, ar aukščiau kybanti Vaidoto Šilėno fotografija paskutinį kartą rodosi šiame bloge.

Pertraukos visada išmuša iš vėžių. Šių metų kalendorius kaip niekad gausus trūkčiojimų – tai rungtynės seka viena po kitos, tai iki sekančio žaidimo tenka laukti kone dvi savaites. Būtent taip šį kartą nutiko „Sūduvai“.

Per tą laiką lygoje buvo visokių klasikinių nesąmonių. LFF paskelbė „baudą“ „Kruojai“ už tas įsimintinas rungtynes Marijampolėje. Daugiausiai ten buvo nubausti žaidėjai sunkiai ištariamomis pavardėmis. Tą komandą taip pat paliko Dominykas Galkevičius. Žodžiu, „Kruojos“ likimias šiais metais – miglotas. Panašiausia į tai, kad pernykštis medalių laimėtojas prisijungė prie lentelės vidurio vidutiniokų.

Toliau vyniojasi „Žalgirio“ ir „Spyrio“ istorija. Čia ir vėl pasižymėjo Marijos Žemės žurnalistai, į teismus besižvalgančių pusių pozicijų taip iki galo ir neišsiaiškinę. Aišku, jei tiek dėmesio Lietuvos futbolas sulauktų ne tik tuomet, kai teismais pakvimpa – Lietuvos futbolo gyvenimas būtų žymiai įdomesnis. Šį kartą „Žalgirio“ žvanginimas kartais žurnalistams pasirodė žymiai įdomesnis, nei ant nosies kybojusios LFF taurės finalo rungtynės, kurias tas pats „Žalgiris“ eilinį kartą laimėjo.

O štai „Sūduvos“ stovykloje – labai tylu. Galėtum pagalvoti, kad komanda sunkiai dirba ir rimtai rengiasi A lygos kovoms. Tik štai –pasklido gandas apie tai, kad komandoje neliko Vaidoto Šilėno. Kol kas oficialioji komanda tyli, todėl interpretuoti šį gandą dar anksti. Galbūt jis iš tikro yra tik gandas.

Jei gandas pasitvirtins – beliks konstatuoti, kad „Sūduva“ toliau tęsia seną tradiciją pačiupti patyrusį žaidėją prieš sezoną ir nerasti jam vietos komandoje. Nors Šilėnas toli gražu neatrodė toks iš konteksto iškritęs, koks kaidaise buvo Andelkovičius. Greičiau priešiningai – kol kas yra penktas komandoje pagal aikštėje praleistas minutes. Tiesos bet kokiu atveju nesužinosime. Kaip visada informacija bus sausa – „abipusiu sutarimu…“ ir taip toliau.

Visa tai paaiškės jau rytoj, kai „Sūduva“ eis lošti prieš Klaipėdos „Granitą“. Ir jei Šilėno iš tikro nebus, bus labai įdomu pamatyti, ką apskritai treneriai aikštėn leis. Nes A lygai pasirengusių žaidėjų „Sūduvoje“ liko mažokai. Nebent komanda pradės lošti penkiais gynėjais.

Štai ir viskas šį kartą. Būtų galima eilinį kartą pakalbėti apie būtinybę laimėti. Tačiau visi ir taip šį faktą puikiausiai supranta. Pastaruoju metu ėmė rodytis, kad bent 8 lygos komandų pajėgumai apsilygino, tad lengvų rungtynių artimiausiu metu, panašu, nebebus.

Tad beliko tas pats klausimas – tebežaidžia Šilėnas „Sūduvoje“ ar jau nebe?

Pasidalink su draugais:

32 koment.

Komentuok!
 1. griezhtas 2015, gegužės 25 | 12:23 Atsakyti

  Del tu zaideju isejimo „abipusio susitarimu“, mes nezinom visu aplinkybiu, kad iskart butu galima kaltint kluba, del kazko nesugebejimo.

  Gi jeigu paskelbtu atleistas (cia visiskai hipotetiskai) „del itarimu dalyvaujant lazybose“, tai pilnai galetu kluba uztampyti teismuose, nes itarimai tei neirodymas (o irodyt, kad dalyvauta lazybose, Lietuvoje praktiskai neimanoma). Arba jei paskelbtu (vel visiskai hipotetiskai) „del to kad isvadino treneri ar prezidenta visokiais negraziais zodziais“ atrodytu dar zemesnio bobu pestyniu lygio viesas santykiu aiskinimasis. Todel visom toms situacijoms ir lieka „abipusiu susitarimu“. Ir tokiu „susitarimu“ vyksta sezono eigoje beveik visose komandose ir suduva cia jokia isimtis.

  Tikrai nemanau, kad nors vienas atleidimas ivyko visiskai is lempos, kad kazka paveike pilnatis ar pan. Matyt buvo priezasciu, kuriu nenorima tempti i dienos sviesa ir paskui rizikuot del ju tampytis teismuose.

 2. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 12:35 Atsakyti

  Viską čia teisingai surašei. Tačiau kai ne pirmą kartą sezono eigoje iškrenta teoriškai pajėgūs futbolininkai, belieka daryti išvadą, kad tam tikri asmeniniai niuansai yra reikšmingesni už finalinius komandos pasiekimus. Sutinku, kad niekas atvirai nepasakoja istorijų apie tai, kodėl vienas ar kitas žaidėjas komandą paliko, tačiau normaliai važiuojančiose komandose (kaip ir normaliai važiuojančiose įmonėse) tokie atleidimai „lyg perkūnas iš giedro dangaus“ nutinka labai retai. Juk jie – gali fundamentaliai išmušti komandą ar įmonę iš įprastinio darbo ritmo. Dėl to yra „personalo valdymas“ yra savarankiška profesija – su įmonei naudingais žmonėmis yra dirbama tam, kad tie žmonės įmonės nepaliktų labiausiai įtemptais momentais. O būtent tokioje būsenoje šiuo metu ir yra Sūduva. Juk artimiausios kelios rungtynės parodys, ar racionalu šiais metais iš Sūduvos tikėtis medalių, ar – kaip ir kelis paskutinius sezonus – teks pasitikikėti sėkme bei likimu.

 3. griezhtas 2015, gegužės 25 | 12:58 Atsakyti

  As tai manau del kokiu lazybu ar ciurksciu disciplinos pazeidimu turi buti salinama is komandos nepaisant jokiu salygu (net medaliu), nes kitu atveju labai greitai komanda pataptu palaida bala, galu gale rizikuotu tu paciu medaliu praradimu del diskvalfikaciju.
  Net didziojo verslo pasaulyje, kai yra itarimai korupcija (vogimas, kenkimas imonei, seksualinis priekabiavimas ar pan.) zaibiskai atsisakoma, net auksciausio lygio vadovu, nepaisant galimu sukretimu likusiems darbuotojams.

  Silenas buvo labai svarbus zaidejas komandai (tikrai svarbesnis nei ledesma ar andelkovicius ismetimo momentu, ypac ivertinus dabartine krastu saugu situacija suduvoje) todel tikrai nemanau, kad jeigu ji pasalinio, tai pasalino uz menkaverte priezasti, tikrai turejo buti uz ka.

 4. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 13:16 Atsakyti

  jo, tuoj diskusiją apie gandą nuvesim iki baisių nusikaltimų:) bėda, kad tokiais kaltinimais sunku patikėti. tuo tarpu realybė – apverktina. vienu svarbesnių sezono momentų iš komandos dingsta vienas svarbesnių žaidėjų, o pakeisti jo – visiškai nėra kuo. Formalieji Sūduvos dubleriai niekaip nesugeba mėgėjų iš antros lygos nugalėt, o komandos sąraše esantys keturi U-18 žaidėjai kartu sudėjus aikštėje praleido 10 min

 5. griezhtas 2015, gegužės 25 | 13:25 Atsakyti

  tai as ten nieko nekaltinu, as kalbu hipotetiskai, kad jei kas ir ivyko, tai del pakankamai svarbiu priezasciu :)

  O situacija aisku, kad bloga tiek su viduriu, dabar dar ir su krastu, o sezono pradzioje nezinjom kur tiek saugu sutalpint.
  Serbijos cempionatas kaip ir baigesi, kazin cia reikia atsiverusio LT perejimo lango ar galima, bet kada su pasibaigusiu Serbisku kontraktu naujus zaidejus registruot?

 6. M 2015, gegužės 25 | 13:37 Atsakyti

  Taip, jei gandas pasitvirtins, tuomet pernelyg spalvu nesutirstinant galima teigti, kad zaisti nera kam. Siemet kaip niekada turime pakankamai gyneju, taip pat su puolejais situacija padori, kol Radzinevicius gyvas ir sveikas, bet saugu teturim 5, is kuriu vienas sunkiai isipaiso i komanda, o likusieji atrodo labai nestabiliai ir neuztiktintai. Esant tokioje situacijoje turbut beliks grizti prie stiliaus „ginames ir ziurim, kas gausis“, nes labai sunku isivaizduoti, kad tokia sudetis gali zaisti efektyvu pozicini futbola. Na bet viska greitai pamatysim.

 7. akva 2015, gegužės 25 | 13:38 Atsakyti

  ką tik futbolas.lt buvo parašyta apie tai, kad Šilėną vadovai iš tikro kaltina rungtynių pardavinėjimu. Tad griezhtas hipotezė gali būti, kad visai ne hipotezė. Dabar ta žinutė išimta.

 8. griezhtas 2015, gegužės 25 | 14:02 Atsakyti

  Nu as kazkaip sunkiai isivaizduoju, kaip vienas silenas zaizdamas savo pozicijoj galetu rezultatu prekiauti… jis vienas nera lemiantis veiksnys

 9. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 14:03 Atsakyti

  na nekelkim bangų anksčiau laiko. futbolas.lt nieko panašaus nerašė – tiesiog paminėjo faktą, kad Šilėnas buvo atleistas. bet kokiu atveju, pardavinėjimo korta labai silpna – vien dėl to, kad tokios pozicijos žaidėjai rungtynių eigai gali padaryti mažiausios įtakos ir dažniausiai jie nebūna fixintojų „taikiniai“.

 10. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 14:06 Atsakyti

  aha, iš tikro futbolas.lt paminėjimas yra, nors prieš akimirką bent jau man dar nerodė. tik tas pranešimas situaciją piešia dar absurdiškiau, nei atrodė dabar.

 11. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 14:09 Atsakyti

  ….na dabar belieka tikėtis, kad atsiras koks žurnalistas, kuris pamėgins spustelėt komandą kokį nors oficialų paaiškinimą duot.

 12. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 15:16 Atsakyti

  aš vis tik būčiau linkęs kol kas nuo didelių išvadų susilaikyti. vis tik futbolas.lt interpretacija kol kas yra panašesnė į kosmosą, o ne į realybę. ir bet kam, sekančiam sūduvos gyvenimą pastaruosius keletą metų, visa tai ir toliau bus panašu į kosmosą – nebent bus pateikta geležinių, nepaneigiamų įrodymų.

 13. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 16:30 Atsakyti

  ačiū už nuorodą. tačiau išvada, deja, standartinė – Sūduva vis dar yra viešųjų ryšių akmens amžiuje. yra gėdinga, kad pirmi pranešimai apie tokius svarbius pokyčius visų pirma pasirodo gandų formatu, tada – žiniasklaidoje, o komanda savo kanalais visiškai nesinaudoja. todėl ir tenka „paneiginėti“. kitas dalykas – komanda visiškai nekontroliuoja to, kaip informacija yra formuluojama. Štai ir dabar 15min rašo, kad „Sūduva yra gilioje duobėje“, nors dėl tokio posakio galima būtų rimtai pasiginčyti.

 14. Jonas | SDV 2015, gegužės 25 | 16:35 Atsakyti

  Visa kita – taip pat apgailėtina. Argumentas „nesutapo charakteriai“ – niekinis ir tik toliau kurstys paskalas apie tai, kad „charakteriai nesutapo“ tarp žaidėjo ir prezidento. Kadangi visos kalbos apie lažybas „griežtai paneigtos“, tenka ir vėl grįžti prie mūsų senos dainelės – Sūduva nesugeba rasti kalbos su gerais žaidėjais, kurie nenori pūsti kažkokios mistinės dūdelės, kas ir turėtų garantuoti „charakterių sutapimą“. Apgailėtina ir tai, kad komandos vadovas nežino, kaip ši situacija bus sprendžiama – ne vasaros vidury, o šiandien. O tai rodo, kad niekas nepasivargino suformuluoti padoraus teksto, kurį visi komandos nariai galėtų vieningai transliuoti žiniasklaidai. Jei komandos vadovas nežino „ką daryti“, tai sunku įsivaizduoti, kaip jis apskritai „vadovauja“

 15. akva 2015, gegužės 25 | 17:28 Atsakyti

  Beje, užfiksavot tai, kad Mindaugas Grigaravičius palaikino futbolas.lt postą?
  Sutapimais netikiu. Tikrai netikiu, kad jis nežino daugiau, nei pasakė direktorius.

  • griezhtas 2015, gegužės 25 | 18:12 Atsakyti

   Sileno komentaras – isvertus i zmoniu kalba teigia, kad klubas neturi jokiu irodymu tuo kuo kaltina. Bet tai reiskia, kad vistik kaltinimai buvo ir vel nelabai noriu tiket, kad tie kaltinimai butu sugalvoti visiskai is oro…

  • Anonimas 2015, gegužės 25 | 18:22 Atsakyti

   O aš tikiuosi, kad kažkas pasikarščiavo dėl nepateisintų lūkesčių ir užmetė kokią nesąmonę lyg pasiteisindamas dėl nelabai logiškų savo sprendimų, o kažkas tą nesąmonę priėmė už gryną pinigą ir toliau ištransliavo. Bet čia galim fantazuot iki numirimo.

 16. Jonas I SDV 2015, gegužės 25 | 18:29 Atsakyti

  Nu chebra, nesuprantu kaip jus ten skaitot, nes jokiu lazybu as Sileno kalboje neizvelgiau. Lygiai tiek pat realus gali buti argumentas apie tai, kad Suduva neturi is ko Silenui atlyginimo moket.

  • Jonas I SDV 2015, gegužės 25 | 18:37 Atsakyti

   Del to nebuciau toks tikras – cia reik komentaro is zmogaus, kuris mokescius ismano. Kiek suprantu, musu istatymai is principo labiau skatina uzsieniecio nei vietinio samdyma

 17. Jonas I SDV 2015, gegužės 25 | 18:34 Atsakyti

  O jei komanda laukia kol zinia gandais apaugs ir kol zurnalistai prades skambinti, o paskambinus nieko doresnio nesugalvoja be ‘nesutapo charakteriai’ – tai ir neturetu niekas pykt kad visi toliau nesamones sneka

 18. Diviriks 2015, gegužės 25 | 22:40 Atsakyti

  Prieš pora metų Ladesma, prieš metus Andjelkovičius, dabar – Šilėnas: tendencinga, ane? „Sūduva“ šio sezono pradžioje lyg ir bandė keisti savo veidą, įnešti naujų spalvų, bet metodai nesikeičia. Toks žingsnis rodo, jog klubo vadovybė jau palaidojo sezoną, ir, geriausiu atveju, tikisi trečiosios vietos. Su tokiu požiūriu mano svajonė, kad Sūduva kada nors taps LT čempionais – gali prailgti. Na, dar jaunas esu, galiu šiek tiek palaukti, bet vykdoma klubo politika, tie nemotyvuoti sudėties pokyčiai prasidėjus sezonui, jam įsibėgėjus, ypač, atleidžiant pagrindinės sudėties žaidėjus, ne statistus – na, dėl tokių sprendimų jau eilę metų velkamės tarp stiprių vidutiniokų, gal kiek aukščiau, bet aukščiau ir nekilsim, kol neatsiras normalaus mąstymo.

Naujas komentaras