Sūduva - Žalgiris

„Žalgiris“ – prieš ilgas atostogas

Situacija keista – atrodytų, turėtų būti pats sezono įkarštis, o kalbėti nėra apie ką. Nebent ir vėl murmėti apie tvarkaraščio keistenybes, kurios kai kurias lygos komandas kone du mėnesius palieka be futbolo. „Sūduvos“ grafikas toks, kad pastaruoju metu komandai rungtynės – lyg Kalėdos. Kol ateina nauja galimybė pažaisti futbolą – praeitas kartas visai pasimiršta. Tačiau apie tvarkaraštį kalbėti jau seniai nusibodo.

Gandai ir naujienos

Pastaruoju metu „Sūduvos“ gyvenimą šiek tiek pagyvino keletas netikėtų gandų. Viena, pasklido kalbos apie tai, kad „Sūduvai“ gali būti suteikta teisė jau šiemet pažaisti Europoje. Antra, buvo pašnekėta apie tai, kad į „Sūduvą“ gali sugrįžti Nerijus Valskis, šiemet lošęs Suvalkų „Wigry“.

Tačiau šį kartą gandai tikrove netapo. Šiandien UEFA ištraukė visus savo lygų burtus ir juose „Kruoja“ (kurią, anot gandų, Europoje ir turėjo „Sūduva“ pakeisti) gavo Bialystoko „Jagiellonia“. Gan linksmi burtai, nes nuo Marijampolės iki Bialystoko – nė poros šimtų kilometrų nėra. O apie Nerijų Valskį kalbos taip pat nutilo. Tačiau, spėju, tokios kalbos greičiausiai galėjo būti susiję tik su „Sūduvos“ teorine galimybe pasivažinėti į Europą. Kitu atveju, dar vieno atakuojančio saugo samdymas kažin ar būtų prasmingas.

Buvo keletas ir oficialiai patvirtintų naujienų. Viena, „Sūduva“ gavo naujoką į aikštės vidurį – bosnį Nermin Jamak iš Kroatijos čempionato. Jamak jau spėjo pasirodyti draugiškose su FBK Kaunu, tačiau ar jam bus leista žaisti rytoj – kol kas aiškumo nėra. Antra, į peržiūrą atvažiavo trisdešimtmetis baltarusis gynėjas Pavelas Plastkonnyi. Dėl šio žaidėjo visi pakraipėm galvas, nes kol kas vietos pagrindinėje sudėtyje dar vienam gynėjui lyg ir nesimato. Apie peržiūros rezultatus „Sūduva“ dar nepranešė.

Paskutinė naujiena – iš „Šilo“ stovyklos. Į Kazlų Rūdą iškeliavo du Marijampolės devyniolikmečiai – Edvinas Puzara ir Mangirdas Radzevičius. Čia taip pat buvo galima galvą pakraipyti, nes ko gero šiedu jaunuoliai yra vieni iš įdomesnių „Sūduvos“ jaunimo personažų. Puzara jau pernai aikštėn buvo leidžiamas, o Radzevičius, kaip suprantu, įvarčių muša gerokai daugiau nei Markas Kardokas, kuris jau antrus metus „Sūduvos“ atsarginių suolą trina.

„Žalgiris“ taip pat keletą naujokų įsigijo. Aišku, šios komandos sprendimai – žymiai sudėtingesni. Ieškoti pastiprinimo prieš Čempionų lygą lyg ir racionalu, tačiau kažin ar gali labai smarkiai remtis racionalumu, kai viskas priklauso nuo tokio menkai prognozuojamo dalyko, kaip turnyro burtai. Štai ir gavo „Žalgiris“ švedų „Malmo“. Komandą, kurią įveikti, racionaliai galvojant, naujieji žaidėjai kažin ar padės įveikti.

Ironiška yra tai, kad Lietuvos klubams yra žymiai naudingiau lošti Europos lygoje – ten ir varžovai lengvesni, ir ilgiau turnyre gali išsilaikyt, ir pinigų daugiau uždirbt. Na bet „Sūduvai“ dėl to galvos sukti nėra reikalo. Laimėti Lietuvos čempionatą „Sūduvai“ artimiausius dešimt metų tikrai negresia. O vietą į Europos lygą pasiimti irgi nėra taip lengva, kaip buvo prieš kokius penkerius metus.

„Žalgirio“ iššūkis

Ta proga – pats laikas peršokti prie rytojaus rungtynių. Po praeito „Sūduvos“ pralaimėjimo „Žalgiriui“ sakiau, kad rungtynės su Lietuvos čempionatu bus būdas kiekvieno rato pabaigoje „Sūduvai“ pasitikrinti savo lygį. Tada atrodė, kad „Žalgiris“ kiekviename ture tiesiog atlikinės savo čempioniškus formalumus, o „Sūduvos“ vietą lentelėje lems žaidimai su kitomis komandomis.

Tačiau nuo to laiko situacija fundamentaliai pasikeitė. Viena, panašu į tai, kad „Žalgiriui“ teks įdėti daugiau pastangų tam, kad ir vėl taptų Lietuvos čempionais. Jei „Žalgirį“ sugebėtų aplenkt „Trakai“ – „Žalgiriui“ tai būtų didesnė nesėkmė nei „Šiauliams“ užimti paskutinę vietą. O „Trakai“ kol kas varo kaip idealiai sutepta mašina. Kitas dalykas – „Sūduva“ taip prastai sulošė antrą ratą, kad taškai tampa esminiu tikslu lošiant ne tik su „Spyriu“ ar „Granitu“, bet ir su „Žalgiriu“.

Žalgiris - Sūduva

Taigi, rytoj „Sūduva“ turės puikią progą grąžinti mums visas skolas už skaudžius antro rato pralaimėjimus lygos naujokams. Pastaruoju metu „Žalgiris“ visiems parodė, kad žaisti prieš šią komandą įmanoma. Tad belieka pamatyti, kad šiuo metu kaip reikalas trūkčiojanti „Sūduva“ yra pajėgi prieš Lietuvos čempioną sužaisti taip, kaip „Atlantas“ ar bent jau „Kruoja“.

Bet kokiu atveju, laukia įdomios rungtynės. Nebent „Sūduva“ ir vėl aikštėn išeis atsipalaidavusi, gaus keletą kvailų bankių rungtynių pradžioje ir tuomet pusantro kėlinio kankinsis ir mus kankins. Viliuosi, kad taip nenutiks. Tikiuosi, kad „Sūduva“ šiam kartui turės aiškesnį planą rezultatui pasiekti. Viliuosi (nors ir nelabai tikiu), kad Marijampolės stadionas surinks šiam sezonui rekordinį skaičių žmonių tribūnose. Būtų smagu prieš atostogas pamatyti padorią futbolo šventę.

Pasidalink su draugais:

29 koment.

Komentuok!
 1. Varvalas 2015, birželio 22 | 20:22 Atsakyti

  jokio žiūrovų lankomumo rekordo tikrai nebus ! Ir čia tu, Jonai, su savo vardinėmis esi labai kaltas :) Dar Sūduva kalta. Na, visi, tik ne aš :) Manau, kad į stadioną (bent iš tradicijos) ateis lietus … ir kažkiek nejonų.

 2. Jonas | SDV 2015, birželio 22 | 20:48 Atsakyti

  na, neminėk dievo vardo be reikalo – tokia šio blogo taisyklė:) o Sūduva – tikrai nekalta. Juk nepaskelbė „visi Jonai bus įleidžiami nemokamai“, kas tradiciškai visada baigiasi Sūduvos pralaimėjimu:) Omeny turiu ne jonus, o nemokamą įleidimą į stadioną. nors, aišku, buvo galima kaip nors paagituot – „apšylat stadione, o tada tiesiai prie Šešupės liūdesio ar džiaugsmo vainikėlių pavandeniui leist“:)

 3. Jonas | SDV 2015, birželio 23 | 10:54 Atsakyti

  A lyga pranešė, kad šiandien abiejų komandų naujokai jau galės žaisti. O štai 15min informuoja, kad policija pagal Europos arešto orderį sulaikė Prienų „Rūdupio“ žaidėją, kuris, be kita ko, yra ir „Stumbro“ direktoriaus pavaduotojas.

 4. Varvalas 2015, birželio 23 | 11:31 Atsakyti

  tai vienintelis efektingas būdas padidinti žiūrovų skaičių. Į kiekvienas rungtynes turi atvykti Aras ir surengti parodomąsias gaudynes. Ir tuomet niekas neaiškins, kad Lietuvos futbolo stadionuose nėra ką žiūrėti. Yra, tik reikia, va, ieškoti tokių naujų patraukimo formų.

 5. Anonimas 2015, birželio 23 | 12:17 Atsakyti

  Stumbras yra tik dar viena komanda, kurios dienos jau suskaičiuotos. Jie tikrai ne išsilaikys A lygoje daugiau nei du metus. Aš asmeniškai norėčiau, kad FBK grįžtų į A lyga.

  • griezhtas 2015, birželio 23 | 14:47 Atsakyti

   FBK tradicijoms atgaivinti reikes naujo buratino, kad butu kas trenerius kas dvi savaites keicia, o namu stadione fanu geriausiais laikais, net 500 susirinkdavo… Kazlu Silas ir tas daugiau fanu turi, nei FBK turejo geriausiais laikais.

   Man kazkaip labiau noretusi atgimusiu ir stipriu Taurages Tauro, Alytaus Dainavos, Gargzdu Bangos, Mazeikiu komandos, nes tuose miestuose bent jau zmones futbola myli.

  • Kuzma SS 2015, birželio 23 | 15:12 Atsakyti

   Taip, reikia pripažinti, kad FBK turi savo fanus ir tradicijas. Tačiau kalbant apie Kauną, dar senesnes tradicijas turi ir Inkaras.
   Nežiūrint to, aš taip pat už bent vieno iš jų sugrįžimą su stipria ilgalaike strategija, ne kokiu nors nauju buratinu

 6. D 2015, birželio 23 | 14:59 Atsakyti

  Ironiška yra tai, kad Lietuvos klubams yra žymiai naudingiau lošti Europos lygoje – ten ir varžovai lengvesni, ir ilgiau turnyre gali išsilaikyt, ir pinigų daugiau uždirbt – na nenorėčiau sutikti su šiuo teiginiu. Pvz už dalyvavimą ČL atrankoje Žalgiris gauna po 1 įskaitinį klubo reitingo tašką, o dalyvaujant EL norint gauti tiek pat gautų tik jeigu pasiektų(ir išskristų) trečiajame raunde. Dėl pinigų irgi panašiai – jeigu lietuviška spauda viską teisingai išvertė, tai už dalyvavimą 2 ČL raunde klubas nuo šių metų gauna 0,5mil eurų, kai tuo tarpu sudalyvavęs 3 EL atrankos raunduose(o juos dar reikia įveikti) gautų 0,63mil, o juk ČL galimybių kilti aukščiau ir gauti daugiau, bei šansą nepasisekus dalyvauti EL irgi yra…

 7. Actas 2015, birželio 23 | 15:14 Atsakyti

  Nu nežinau, Ž už 13/14 metus gavo 1,750 taškų, o už 14/15 – 1,100, tai dėl kofo atrodo lyg ir eurolygoj geriau. Aišku priklauso kiek eisi tolyn. Jeigu netyčia Ž praeis malmiškius, tai tada kofas stipriai pakils.

  • D 2015, birželio 24 | 13:02 Atsakyti

   13/14 metais Žalgiris iki play-off’ų nuėjo, todėl ir gavo daugiau taškų. Bet prisiminus kovas su Lech’u ir pasižiūrėjus kokie oponentai tuose atrankos raunduose laukia, tai tikrai ne visada dalyvaudamas EL jis galėtų tiek pasiekti…

 8. Anonimas 2015, birželio 23 | 15:35 Atsakyti

  Būtų labai gerai, kad Lietuvos komandos gerai pasirodytų Europos lygos atrankoje, nes per kelis metus labai krito Lietuvos klubų koficientas ir jei šiais metais bus prasti pasirodymai jis dar labiau kris.

 9. Jonas | SDV 2015, birželio 23 | 15:49 Atsakyti

  Šnekos apie tai, kuriame turnyre Lietuvos klubams labiau „apsimoka“ dalyvauti nėra rimtos. Labiausiai norisi, kad ten žaistų komandos, kurios turi kokių nors tikslų, o ne tik tos, kurios džiaugiasi, kad galės sąskaitą papildyti. Man, pvz., šiais metais labai patiko Žalgirio kalba po burtų, kurioje vyravo ne įprasti motyvai „pasisekė burtai/nepasisekė burtai“ arba „gerai, nereikės toli važiuot / oi, kokia brangi kelionė“, o ilgalaikio plano pasitikrinimo galimybė. Suprantu, kad tai yra tik žodžiai, bet faktas – sėkmės Europoje gali tikėtis, tik projektai, kurie ne vienus metus ir ne birželį, o sezono pradžioje sėkmingą pasirodymą Europoje traktuoja kaip vieną iš esminių komandos tikslų.

 10. jotvingis 2015, birželio 23 | 17:10 Atsakyti

  Marijampolės vietiniame laikraštyje „Suvalkietis“ straipsnis pavadinimu „Kam naudinga šmeižti LFF prezidentą Julių Kvedarą“ po ilgu tekstu mažom raidėm parašyta „Užsak. Nr.1285″. Interviu su LFF vadovo advokatu, autoriaus nėra.

  Čia MAFF nelojali ar mariajmpoliečių nuomonė labai svarbi ar LFF per daug pinigų turi? ir kas keisčiausia ne kiek apie LFF, bet apie J.Kvedarą

Naujas komentaras