Džiugas Bartkus ir Tomas Radzinevičius

20: „STUMBRAS“ 0:4 „SŪDUVA“

Pasidžiaukime pergale. Prisimenant, kaip „Sūduva“ paprastai pradeda lošti po ilgesnių pertraukų, ši pergalė turi džiuginti ir mus, ir pačius žaidėjus. O štai rungtynes, kurių rezultatas, panaudojus komentatorių mėgstamą banalybę, galbūt neatspindėjo vaizdo aikštėje, galima vertinti dvejopai. Toks vertinimas – šiuo metu vienintelis įmanomas.

Esminis „Sūduvos“ bruožas pastaruosius penkerius metus (įskaitant ir pusę šio sezono) yra maksimalus nestabilumas. Tad galbūt keturi sausi įvarčiai nieko nereiškia. O gal – tai yra puikios sezono pabaigos šauklys. Visai tai pamatysime po 4-5 turų. Tad šiandienos rungtynes galima įvertinti ir optimistiškai, ir pesimistiškai.

Pesimistas: nieko naujo šiandien nepamačiau

Taip, „Sūduva“ laimėjo riebią pergalę, tačiau aikštėje aš mačiau tą pačią vargstančią komandą, kaip ir pirmoje sezono pusėje. Ši pergalė man priminė pirmo rato rungtynes su „Spyriu“, kuomet tik antro kėlinio viduryje buvo galima lengviau atsikvėpti. O iki tol vyko desperatiškas žaidimas su ugnimi.

Štai ir šiandien iki antrojo įvarčio „Sūduva“ prie „Stumbro“ vartų nebuvo sukūrusi nė vienos progos. Net pusprogių – ir tų nebuvo. Tiesą pasakius, šiandien apskritai „Sūduva“ nesukūrė progų. Įvarčiai buvo mušami iš „situacijų“, kurios įvarčiai virto tik dėl mušusiųjų meistriškumo. Bet kuris kitas komandos žaidėjas tose situacijose nieko doro greičiausiai nebūtų išpešęs.

Šiandien buvo akivaizdu, kad lošė dvi skirtingo lygio komandos. Viena – paprasta, tiesmuka. Kita – brandesnė, tačiau to brandumo niekaip nesugebanti paversti ryškesniu dominavimu. Įvartį mušė po žvėriškos priešininko klaidos, o po to pusvalandį savo gerbėjus vertė drebėti laukiant kokios nors nesąmonės gynyboje ir išlyginamojo įvarčio (beje, ir tų nesąmonių gynyboje buvo bent 2-3).

„Sūduva“ žaidė lėtai ir nuolat perlaikydavo kamuolį. Perdavimams stigo greičio, o būrys žaidėjų tarpusavyje varžėsi, kuris su kamuoliu nubėgs didesnį atstumą. O štai po antro įvarčio komanda taip atsipalaidavo, kad rungtynių komentatoriui leido vėl atgaivinti temą apie tai, ką reikėtų daryti „Stumbrui“, norint išpešti lygiąsias.

„Sūduva“ lošė klampų futbolą ir neįrodė, jog per čempionato pertrauką išmoko ką nors naujo. Priekyje trūko aštrumo („Sūduva“ praktiškai neturėjo standartų), kurio neatsirado net ir tuomet, kai imta žaisti dviem puolėjais. Naujokai atrodė pusė velnio, tačiau iš tikro pasidžiaugti derėtų vieninteliu Jamaku (ir ne dėl puikių įvarčių, kuriuos jis mušė ir dešine, ir kaire kojomis).

Esminė išvada – dauguma šio sezono „Sūduvos“ rungtynių buvo panašios į šiandienines. Kai kurias „Sūduva“ laimėdavo, kai kurias – pralošdavo. Tačiau ir pergalių, ir pralaimėjimų atvejais neapleisdavo jausmas, kad rungtynių baigtį lemdavo atsitiktinumai, o ne sąmoningos komandos pastangos. Vadinasi – nieko išskirtinio tikėtis iš antrosios sezono pusės neverta.

Optimistas: „Sūduva“ atsigavo

Taip, „Sūduva“ sužaidė panašiai, kaip komandos lošia sezono pradžioje, kai žaidimas dar nėra iki galo įsibėgėjęs, nors jo pamatas – jau paklotas. Tokį žaidimą galima paaiškinti tik tuo, kad komandą papildė arba į ją po traumų sugrįžo didokas būrys žaidėjų, kurių integracija neišvengiamai dar kartą koreguoja žaidimo schemas. Daugumai žaidėjų tenka iš naujo apmąstyti savo vietą ir misiją aikštėje.

Tad „Sūduvos“ žaidimą iki antrojo įvarčio galima vertinti, kaip bandymą psichologiškai patikėti, jog tai yra stipresnė komanda nei „Stumbras“. Tuo tarpu antrasis įvartis šį psichologinį darbą puikiai atliko, žmonės atsipalaidavo ir jau sužaidė žymiai arčiau realių savo galimybių.

Ši pergalė – itin svarbi būtent iš psichologinio taško. Ji – brėžia antrosios sezono pusės perspektyvą. Galbūt žaidimas nebuvo tobulas, tačiau pergalė – daugiau nei užtikrinta. Galbūt nebuvo sukurta tūkstančio progų, tačiau reikiamais momentais geriausi komandos žaidėjai asmeniniais veiksmais pusproges vertė nuostabiais įvarčiais. Trys šiandienos įvarčiai gali laisvai keliauti į geriausių mėnesio įvarčių kompiliaciją.

Būtent šiandien „Sūduvos“ įmuštų įvarčių pobūdis ir rodo „darbinį“ pergalės charakterį. Tai – labai svarbu. Labai svarbu, kad komanda laimėtų ne tik tuomet, kai ją neša ant savo sparnų įkvėpimas (kuris atsiranda nežinia iš kur). Būtina, kad komanda suvoktų, jog mušti įvarčius ir skinti pergales ji privalo nepriklausomai nuo žaidimo kokybės.

Nesvarbu, kaip šiandien sekasi. Svarbiausia – trys taškai. Tik pergalė + pergalė + pergalė baigiasi medaliais sezono pabaigoje. Apie ką prieš šias rungtynes pakalbėjo ir Aleksandaras Veselinovičius, tuo lyg aidas pakartodamas kažkada seniai seniai Algimanto Gabrio nupasakotą sezono strategijos viziją („vienintelis svarbus dalykas sezono metu – laimėti visas dvikovas, kurios gali ką nors reikšmingo nulemti“ – cituoju laisvai ir iš atminties).

Esminė išvada – ši komanda jau gali planuoti pergalę ir kito turo rungtynėse su „Trakais“.

Dar keletas išvadų

Prieš „Trakus“ žaisti jau galima, tačiau, pavyzdžiui, Karolis Chvedukas tą žaidimą jau galės žiūrėti iš tribūnų, nes šiandien gavo ketvirtą geltoną kortelę. Laimė, šiuo metu Aleksandaras Veselinovičius jau turi tiek žaidėjų, kad tikrai turės kuo jį pakeisti.

Belieka viltis, kad nieko rimto nenutiko Tomui Radzinevičiui, kuris paskutines dešimt minučių po aikštę blaškėsi ryškiai šlubuodamas. Mes visi puikiai žinom Tomo Radzinevičiaus požiūrį į rungtynes – jis ir sugipsuotas į aikštę veržtųsi. Tačiau Veselinovičius galėjo šį žaidėją po traumos ir „pašalinti“ iš žaidimo. Rungtynių baigčiai tai įtakos tikrai nebūtų turėję, o va Tomo „traumelė“ nuo to priverstinio šlubavimo galėjo virsti ir kuo nors rimtesniu.

Nerminas Jamakas – džiugina. Aišku, labai džiugina jo įvarčiai, išsiskyrę retu Lietuvoje sugebėjimu mušti ir stipriai, ir taikliai. Tačiau dar labiau džiugina tas, kad šis vyrukas iš tikro tapo „Sūduvos“ šturmanu. Kol kas Jarmakas dar neįsirašė nė vieno rezultatyvaus perdavimo, tačiau jo teigiama įtaka atakų pradžiai akivaizdi.

Pastebėjote – šiandien Ugges ir Prebiračevičiaus vardai nuskambėdavo tik „Stumbrui“ atakuojant. Tuo tarpu anksčiau centro gynėjus nuolat matydavome su kamuoliu, nes būtent jie dažniausiai ir pradėdavo atakas. Lietuvai, kuri jau seniai nebekuria kuriančių žaidėjų, Nermino Jamako sugebėjimų yra per akis.

O štai Kecapas kol kas labai menkai matomas. Aikštėje pastebimas jis nebuvo, daugumą dvikovų su toli gražu ne pačiais galingiausiais „Stumbro“ gynėjais jis pralaimėdavo. Įsiminė tik įspūdingas sprintas link savų vartų, kai jis lyg kokį vaiką pasivijo ir pralenkė Mindaugą Grigaravičių, vieną greitesnių lygos žaidėjų. Tad žiūrint Kecapo pasirodymą buvo gaila ant suolo dėl to likusio Baranovskio. Ir džiugu, kai pagaliau Veselinovičius nusprendė nutrauktį šį ne itin vykusį eksperimentą.

Dėl Laukžemio ypatingų abejonių nėra. Antro tvirto ir pikto puolėjo „Sūduvai“ labai trūko. Trūko žaidėjų, kuris turėtų instinktą mušti į vartus pasitaikius pirmai progai. Aišku, su Tamulevičiumi „Sūduvos“ naujoką lyginti nekorektiška – tačiau akivaizdu, kad „aklimatizacijos“ problemų Laukžemis neturi. Tam, be abejo, padeda ir tai, kad šį žaidėją „Sūduva“ nučiupo jo formos viršūnėje – šiais metais jau įmušti įvarčiai yra naudingas pasitikėjimo savo jėgomis šaltinis.

Štai ir viskas. Lauksim po pusantros savaitės „Trakų“. O tada ir pažiūrėsim, kas buvo teisus – pesimistas, ar optimistas.

Pasidalink su draugais:

43 koment.

Komentuok!
 1. griezhtas 2015, liepos 22 | 22:15 Atsakyti

  Chveduko pasedejimo ant suolo, as net noriu (kad pasiziureti koks butu vaizdas be jo). Nes siandien man kaip tik pasirode, kad zaidimas pradejo klijuotis, kai Chvedukas buvo nuvytas i gala, nes priekyje jis issiskyre tik kamuolio perlaikymu, bereikalingu bandymu demonstruot technikas ir spyriais dievui i langus.
  Laukzemis man patiko kaip ir kombinacija, kai Radzinevicius buvo pozicijoj po puoleju.
  Kecapo gerumo vis dar nematau, ar jis vis dar ne formoj ar jo CV suklastota, nes tas ka matau aiksteje ir ka pasakoja jo CV kazkaip niekaip nesusirisa.
  O siaip tai visi zaidejai siandien kazkokie issiblaske ir dare nesamoningas klaidas lygioje vietoje, gerai kad sekme siandien buvo musu puseje :)

 2. zalgirio fanas 2015, liepos 24 | 19:41 Atsakyti

  sakyciau siai dienai suduva ant popieriaus atrodo kur kas rimciau nei trakai 😉 tik neaisku ar atitaisyti pirmos puses klaidas uzteks laiko. :)

 3. Aidas 2015, liepos 25 | 13:03 Atsakyti

  Sezono pradžioje irgi atrodė rimčiau. Ir daug metų prieš tai už daug ką atrodė aukščiau. Tad Sūduvos sudėtis dar nieko nereiškia.

 4. Jonas | SDV 2015, liepos 28 | 09:40 Atsakyti

  tikra tiesa – juolab, kad ir Sūduva šiais metais taip pat pakankamai „pasidarbavo“ viršuj esančių komandų labui

 5. griezhtas 2015, liepos 28 | 09:52 Atsakyti

  Nera ziniu apie Radzineviciaus trauma? Su stumbru buvo tik sumusimas ar dar kas daugiau?
  O aplinkybes suduvai dabar neblogos, svarbiausia sugebet jomis pasinaudoti. nes pernai pamenu, kai tik atlantas ar trakai pabarstydavo tasku, suduva tam paciam ture isbarstydavo juos su autsaideriais.

 6. Jonas | SDV 2015, liepos 28 | 10:36 Atsakyti

  Yep, tik nepamiršk, kad ir Chveduko nebus. Aišku, Sūduvos atveju čia visaip tokį dalyką šiuo metu gali vertint – kai ant suolo Vaskela su Baranovskiu sėdi ir dar Slavickas tuoj prisijungs – tai gal ir naudingos galimybės paeksperimentuot sudėtimi

 7. Meistras 2015, liepos 28 | 23:59 Atsakyti

  O kaip dabar bus su Vaskela? Paemus toki zaideja kaip Jamakas neimanoma jo laikyt ant suolo, tai kaip Vaskela vel i zaidima ipaisyt, o dar Brokas grizta, ir Baranovskis yra ir dar Kecapas. Atrodo keitimai yra, bet tai juos isjudint reiketu, ypac zaidejams po traumu.

 8. Jonas | SDV 2015, liepos 29 | 10:39 Atsakyti

  Bet kokiu atveju – tokia situacija yra geresnė, nei buvo prieš mėnesį, kai apskritai keitimams žmonių nebuvo. Kol kas daugiausiai klausimų Kecapas kelia, nes prieš Stumbrą nieko gero neparodė, o Veselinovičius, matosi, labai nori jį naudoti. Taip pat dar reikia Vaido Slavicko nepamiršt – jis greičiausiai kažką taip pat ant suolo pasodins.

 9. Varvalas 2015, liepos 29 | 11:33 Atsakyti

  Kovacevič niekada nebuvo reikalingas … Buvo gynyboje panašių „personažų“ ir anksčiau: Pedro, Kijanskas, krepšininkas baltarusis… Jamakas jau irgi turėjo laiko atsiskleisti. Manau, kad ir atsiskleidė:)

 10. s 2015, liepos 29 | 11:33 Atsakyti

  Jo jo nereikalingi, nereikalingi, o paskiau negali niekados žinoti kas atsitiks ateityje, gal vėl nebeturėsime žaidėjų ant suolelio, dabar komplektacija akiai tikrai gana patraukli ir daug žadanti, o Slavickas ko gero pasodins Bagdanavičių ant suolelio.

 11. griezhtas 2015, liepos 29 | 12:02 Atsakyti

  Nieko nereikia sodinti, tiesiog cia bus etapas po dvejas varzybas per savaite tai labai pravers normali rotacija. Po to prasides korteles, todel darbo uzteks visiems. Zalgiris irgi pastaruosius metus cempionu tapo tik deka ilgo suolo

 12. Jonas | SDV 2015, liepos 29 | 12:17 Atsakyti

  Tiesą pasakius, komandos papildymai iš tikro gali mus stebinti. Toks įspūdis, kad sugrįžo 2008 metai. O juk pastaruosius kelerius metus buvo galima gan aiškiai suvokti, kad žaidėjų skaičių komandoje tiesiogiai įtakoja turimi finansiniai resursai, kurie greičiausiai gerokai nusileido pagrindiniams konkurentams kiekviename konkrečiame sezone. Todėl ir įdomu, kokiam laikui yra sudaromos sutartys – o apie tai komanda nelabai kalba. Jei žinotume sutarčių trukmes, galėtume aiškiau įsivaizzduoti, koks yra klubo vadų tikslas – ar trūks plyš šiemet laimėti medalius, ar yra galvojama ne tik apie šį sezoną, bet ir apie tolesnę perspektyvą. Bet kokiu atveju – toks gausus komandos papildymas turėtų mums kelti didesnę nuostabą, nei kelia dabar:)

  • griezhtas 2015, liepos 29 | 14:36 Atsakyti

   Kazkur lyg mineta, kad su naujais pirkiniais sudaryti kontraktai dviems metams. Tai gal kitu metu planas yra auksas.

 13. Actas 2015, liepos 29 | 12:22 Atsakyti

  feisbūche rašoma

  futbolas.lt
  10 mins ·
  Marijampolės naujienos.
  Nori nenori artėja ta diena, kai Sūduvių komandoje susiformuos dvi grupuotės. Lietuviškoji ir serbiškoji. Anot sekančių aplinkybę, jau dabar tai matyti net plika akimi. Toks procesas susidarė dėlei to, kad serbiškojojojoje pusėje esti net septynios personos.
  Lietuviškoji grupuotė jau pradeda skundimosi procesą, mat pasirodo, jog užsienio atstovai uždirba didesnį pinigą. Kalbama, kad vidutinis didesnis pinigas skaičiuojamas trimis tonomis europietiškųjų pinigų.
  Anot sekančių aplinkybę asmenų, akivaizdus ir dar vienas faktinas dalykas. Jeigu komandai nesekasi, kalti lieka Lietuvos futbolistai. Pateiksime pavyzdį: suklydo serbas gynyboje. vartininkas praleido sviedinį. kaltas vartininkas. Ir svarbiausia, tai nevienkartinis priekaištas.
  Ir dar.. Skyrelis: To dar nebuvo. Sūduvių prezidentas, kaip niekada pasitiki glauniausiojo trenerio darbu! Tad serbiškoji invazija į Suvalkijos sostinę dar nebaigta.
  Naujienų pabaiga. Reklama.

  • griezhtas 2015, liepos 29 | 14:48 Atsakyti

   Tai visiem besidomintiems yra aisku, kad buna vartininko ivartis, kada neisimamas, o kada gynejo klaida. O siemet vartininkiniu ivarciu buvo ir nemazai…
   O del zaideju atlyginimu, tai kokybe kainuoja. Kazi barsoj irgi kiti zaidejai maistus kelia, kad Messiui ir Suarezui dvigubai daugiau, nei kitiem algos moka.
   Ir siaip jei sudvoj kuriam per mazai moka, tai gali eit i kitas komandas kur mokes daugiau, bet kol kas iseina tik i kazlu sila, siaulius ar pas kitus lyderius, kur kazi ar daugiau gauna.

   Zodziu budraitis cia visiska brieda nusnekejo

 14. Jonas | SDV 2015, liepos 29 | 13:19 Atsakyti

  tiesą sakant, šį kartą iš tikro pakalbėti vėjai. tą patį, net nesigilinant, galima pasakyti apie bet kokią komandą, kurioje yra daugiau legionierių ir nebūtinai vietinis treneris. Lietuvoje, Latvijoje ir bet kur kitur. Juolab, kad mūsų galvose dirva tokioms kalboms puikiai išpurenta – ko gero nėra nesėkmingos Lietuvos futbolininko karjeros užsienyje istorijos, kuriame nebūtų motyvo „žaidžiau, bet atėjo naujas treneris ir pasodino ant suolo“. jau nekalbant apie tai, kad algos klausimą visada reguliuoja žmogaus sugebėjimai – pirma reikia gerai žaisti, o tada jau gali laukti pasiūlymo kad ir iš pačios Barselonos.

 15. akva 2015, liepos 29 | 13:31 Atsakyti

  Jeigu iš tikrųjų, serbų algos yra 3000 eurai, tai reiškia, kad jie yra Žalgirio lygio žaidėjai. Vos keli žalgiriniai uždirba daugiau. Vadinasi, laikas kelti tikslą kovoti dėl pirmos vietos. O jeigu nekovoja, vadinasi, problemų vis dėlto yra ir faktas, kad nemažai.

 16. akva 2015, liepos 29 | 13:36 Atsakyti

  futbolas.lt Beje, matau, kad Edvardas Tamulevičius šį postą palaikino. Kaip Justinas Langvinis, manote, jis tą daro šiaip sau ar dėl to, kad žino už patį šiek tiek daugiau?

 17. s 2015, liepos 29 | 14:32 Atsakyti

  akva, tai aišku, kad laikins tokius postus, kurie prieš Sūduvos trenerių štabą/vadovus, nes gi nepritapo ir tiesiog atsisakė jo, galima sakyti atleido, o dabar pyktį jausdamas jaunuolis tiesiog laikina kažkokio pusdurnio straipsnius, kuris kaip turgaus bobą tik išgirsta pletką nepasidomėjęs ar tai tiesa ar ne jį paskelbia.

 18. Antonimas 2015, liepos 29 | 14:38 Atsakyti

  Vietiniams žaidėjams mažiau verkti reikėtų, o žiūrėt į save ir savo tobulinimą, jei tai tiesa, kas yra rašoma.

 19. Favoritas 2015, liepos 29 | 14:42 Atsakyti

  Normalu, kad yra grupuotės serbai ir lietuviai, čia nieko stebėtino. Pačiam teko matyti Trakų futbolininkus einančius iš Vingio parko po treniruotės, ryškiai išsiskyrė dvi grupės – rusiškai ir lietuviškai kalbantys. Nereikia čia daryti didelių dramų. Jeigu tame yra tiesos, kad lietuviai kelia bangas, tai sakyčiau kad ta „žaidėjų profsąjunga“ per daug išpindėjus.
  Futbolo žaidimas yra darbas ir kolegų nepasirinksi. Galim mes sirgaliiai burbėti, kad nežaidžia vietiniai futbolistai, bet jau kaip ne kartą čia diskutavom Sūduvos lygio tokių nėra ir kažin ar greit bus.
  Dėl algų. Įprasta praktika, kad legionieriai gauna daugiau. Gaunamos naudos ir kokybės santykis keblus reikalas, tačiau pažiūrėjus į žaidėjų sąrašą: Živkovič ir panašu Jamak tikrai savo piniigus atžaidžia. Kecap pagal CV irgi geros algos nusipelno, ar jis atidirbs tuos pinigus pamatysim, kol kas panašu, kad vadyba stipriai prašovė. Kovačevič tikrai negauna tiek pinigų, už tokią algą jis tiek sezonų nebūtų laikomas Sūduvoj. Tai klaustukas tik dėl Prebiračevičiaus?

  Čia tuo pačiu atsakymas į Jono retorinį klausimą „kokia vadovų strategija?“. Sakyčiau akivaizdu kad tikslas yra žūtbūt laimėt medalius šiais metais. Dėl to ir metami nemaži pinigai žaidėjams su gerais CV. Gerų žaidėjų už mažesnius pinigus panašu kad nerado arba tiesiog nėra. Ir jei Budraitis teisus dėl algų, tai pagal suvalkietišką logiką brangieji kontraktai ne ilgiau kaip iki šio sezono pabaigos.

 20. Lukas 2015, liepos 29 | 16:33 Atsakyti

  O užsieniečiui ir taip labiau apsimoka didesnę algą mokėti – mokesčiai sudaro 15 proc, kai nuo lietuvio – 40 proc.

 21. DZHIT 2015, liepos 29 | 16:42 Atsakyti

  Eilinis Budraičio sapaliojimas. Kalba tam, kad kalbėti. Manau, kad sukompromituoti jis tesiekia, nes nujaučia, kad jo Trakai gali būti švelniai tariant sudaužyti sekmadienį (pagal dabartinę situacija labai galimas variantas).

 22. s 2015, liepos 29 | 20:33 Atsakyti

  Konspiracijos teorijos, laidos vedėjas: Budraitis, arba kitaip, kodėl Tamulevičių išvijo ir prisimė serbų? Jugi jis toks geras ir vienintelis.

 23. Juozas 2015, liepos 29 | 21:46 Atsakyti

  Eilinis bandymas Trakų žm. kelti bangas prieš rungtynes. Eilinis nereikšmingų gandų skleidimas, fb postų pritrūko.
  Grupelės yra, bet ne priešiškumo. Pusę užsienio legiono angliškai nekalba, tai kas belieka?
  Atlyginimai tikrai ne tokie, po 3000 nei vienas negauna. Ir beje Žalgiryje yra ir kas po 4000-5000 gauna:)

 24. jotvingis 2015, liepos 29 | 23:35 Atsakyti

  Toli nuo namų, šeimos tikrai norėčiau dirbti už didesnius pinigus nei vietiniai, bet tų didesnių pinigų gavimo trukmė priklausytų ir nuo asmeninių rezultatų ir nuo komandinių. O komandos rezultatai š.. bus, jei komanda bus nevieninga, ir elgsis kaip maži vaikai – ‘kodėl mama broliuką myli labiau nei mane? Kodėl jo žaislai geresni, drabužiai gražesni?’. Stenkis, ark, pasiek rezultatą ir gausi didesnį atlyginimą, jo net neprašydamas, vienam arba.. kitam darbe.
  Reiktų komandos treneriams ar kapitonui pikniką organizuoti, kad kuo mažiau atsirastų durnių laiptinės plepiausiai bobai besiskundžiančių kad mama jo nemyli.

Naujas komentaras