marius šoblinskas

Pamatysim, ko „Sūduva“ verta

Stambi, tačiau nelengva pergalė prieš „Stumbrą“ aiškumo apie „Sūduvos“ pajėgumą nepridėjo. Čempionato viduryje komanda drūčiai sustiprėjo – gavo gerų naujokų, aikštėn sugrįžo sezono pradžioje traumas gavęs žaidėjai. Tačiau žaidimas prieš „Stumbrą“ sukėlė dviprasmiškų minčių.

Tą kartą pirmą įvartį padovanojo „Stumbro“ vartininkas. O po 40 minučių įmuštas antras įvartis buvo pirmoji „Sūduvos“ pusprogė nuo pat rungtynių pradžios. „Stumbras“ per tą laiką sugebėjo bent dukart žymiai rimčiau pagrąsinti „Sūduvos“ vartams.

Kitas dalykas – „Sūduva“ savo pusproges sėkmingai vertė įvarčiai, o va „Stumbro“ žaidėjai švaistė geresnes galimybes mušti įvarčiui.

Visa tai verčia kalbėti apie du dalykus. Apie išaugusį „Sūduvos“ žaidimo efektyvumą – kai neturi nė vienos padorios progos, tačiau vis viena įmuši 4 įvarčius – nėra blogai. Tačiau galima kalbėti ir apie vis dar skylėtą gynybą, kuri buvo nenubausta tik dėl priešininko žaidėjų sugebėjimų stokos. „Žalgirio“, „Atlanto“ ar „Trakų“ žaidėjai kažin ar nepasinaudotų situacijomis, kurias tą kartą „Sūduva“ dovanojo „Stumbrui“.

Taigi, nori nenori, rungtynės su „Trakais“ bus dar vienas kartas, kurio metu bandysime įvertinti dabartinį „Sūduvos“ pajėgumą ir šio sezono galimybes.

 Ar „Trakai“ gali laimėti čempionatą?

Nors to niekas ir nesitikėjo (ypač po pirmųjų turų), tačiau šis klausimas labai greitai tapo vienu karštesnių šį sezoną. Kurį laiką „Trakai“ labai smagiai šlavė visus varžovus iš eilės ir žengė koja kojon su „Žalgiriu“, kuriam aukso medalius visi buvo avansu atidavę.

Lukas Kochanauskas ir Nikola Prebiracevic

Ar lygiosios su „Kruoja“ reiškia, kad „Trakų“ epopėja šiame sezone pasibaigė? Sunku pasakyti. Tų rungtynių nemačiau, tačiau, spėju, Urbonui teko gerokai pasukti galvą, keičiant dviejų puolėjų taktiką, kuri buvo naudota iki Kochanausko traumos. Nepanašu, kad „Trakai“ turėtų kuo šį žaidėją pakeisti.

Marijampolėje „Trakai“ neturės dar vieno svarbaus žaidėjo – ketvirtą kortelę gavusio Byčenoko. Apibendrinus, šį kartą komandoje nebus dviejų žaidėjų, kurie yra atsakingi už 14 įmuštų įvarčių (iš 42) ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Užmetus akį į „Trakų“ sudėtį praeitose rungtynėse, galima padaryti išvadą, kad ši komanda apskritai nelabai ką įspūdingo ant atsarginių suolo turi. Iš esmės – būrį jaunų žaidėjų, kurie aikštėje pasirodydavo fragmentiškai ir jokių išskirtinių darbų nenuveikė.

Štai kodėl kiekviena trauma ar diskvalifikacija gali turėti rimtos įtakos šios komandos žaidimui. „Trakų“ vadams belieka džiaugtis, kad nugriebė „Sūduvoje“ neprilipusį Šilėną.

Iš kitos pusės, „Trakai“ yra viena mažiausiai lygoje praleidžiančių komandų. O gynyba – pilnos sudėties ir nė trupučio nenukentėjusi. Vienintelis filosofinis klausimas gali būti apie tai, kas labiau prisidėjo prie netikėtos „Trakų“ sėkmės – patikima gynyba ar puolimas, kurio sustabdyti pirmuose ratuose nesugebėjo praktiškai jokia lygos komanda.

Aš nesilažinčiau už tai, kad „Trakai“ taps čempionu. Bėda ta, kad šis manymas neturi nieko bendro su tuo, kas nutiks šį sekmadienį Marijampolėje. Šių rungtynių baigtis greičiausiai priklausys ne nuo to, kaip išrodys „Trakai“, o nuo to, ką parodys „Sūduva“. Netgi nenustebčiau, jei matysime rungtynes, panašias į tas, kurios Marijampolėje vyko pirmame rate, nes nemanau, kad „Trakai“ labai nusiviltų iš Marijampolės išsivežę tašką, o ne tris.

O „Sūduva“ – ar gali laimėti čempionatą?

Štai čia – provokacinis klausimas!

Juk tokių fantazijų neturėjome nuo pat 2008 metų, kai “Sūduvos” sudėtis leido tikėtis panašių laimėjimų. Tam, kad aplenktų Romanovo valdomą FBK stebuklo reikėjo ir tais laikais, tačiau vėlesniais metais tiek optimizmo ši komanda niekada nespinduliavo.

Traikai - Sūduva

Jokių panašių fantazijų neturėjome ir šio sezono pradžioje. Matėme, kad komandos komplektacija nebloga, racionali, tačiau leidome sau pasvajoti tik apie trečią ar ketvirtą vietas. O kai sudėtį išretino traumos bei atleidimai – ėmė šviestis galimybė likti ten pat, kur “Sūduva” sėdėjo po pernykščio sezono.

“Sūduvos” vadų sprendimas nusamdyti vyrų komandos niekada netreniravusį trenerį taip pat kėlė abejonių. Veselinovičius per pirmus du ratus parodė, kad minčių turi. Taip pat turi ryžto radikaliai keisti lietuviškos futbolo komandos filosofiją.

Deja, pirmoji sezono pusė kažin ar ką nors įtikino, kad tokie planai ir ambicijos garantuos gerą rezultatą sezono pabaigoje. Komanda buksavo, o joje trūko Veselinovičiaus filosofijai būtinų žaidėjų. Štai tada ir buvo galima pradėt galvot apie tai, kad Urbonas yra geresnis treneris, nes “Trakams” sugalvojo paprastesnį planą ir jį sėkmingai įgyvendino.

Tačiau šiandien situacija yra radikaliai pasikeitusi. Jei pamirštume “Žalgirį”, galėtume drąsiai teigti, kad vienintelė “Sūduva” padoriai per vasaros pertrauką sustiprėjo. Tiesą pasakius, formaliai “Sūduva” šiandien ko gero turi vieną geriausių sudėčių lygoje.

Puikiai žinau, kad “Transfermarkt” duomenys nėra tobulas argumentas komandos galimybėms įvertinti, tačiau bent jau teorinį lygos pajėgumą ten surašyti skaičiai daugiau mažiau nupiešia.

Taigi, šiuo metu “Transfermarkt” duomenimis “Žalgirio” pajėgumas vertinamas 5 mln. eurų, “Sūduvos” – 4,2 mln. eurų, “Trakų” – 2,93 mln. eurų, “Atlanto” – 2,65 mln. eurų. Kitos komandos – gerokai atsilieka (pvz., “Spyrio” vertė – 1,6 mln. eurų).

Brangiausiu lygos žaidėju čia užrašytas “Atlanto” Paniukovas (500 000 eurų vertė). O štai toliau rikiuojasi Šernas iš “Žalgirio” ir trys “Sūduvos” žaidėjai – Živkovičius, Jamakas ir Kecapas. Visų jų vertė – 400 000 eurų.

Kaip jau minėjau – ypatingų išvadų su tokiais skaičiais daryti nėra prasmės. Žymiai prasmingiau būtų palyginti konkrečių pozicijų žaidėjų šių metų statistikas. Tačiau net ir toks tyrimas nesuteiks konkretesnių vizijų. Juk futbolas – tai ne tik atskirų žaidėjų kaina ir žaidimo kokybė. Futbolas – komandinis sportas, kuriame nusiteikimas ir laimėtojo dvasia yra ne mažiau reikšmingi, nei profesionalumas.

Iš kitos pusės – šie skaičiai gali laisvai būti naudojami komandos įkvėpimui. Akivaizdu, kad ši komanda gali kelti sau tikslus laimėti Lietuvos čempionatą. Ir jei, tokius tikslus išsikėlus, „Žalgirio“ pavyti ir nepavyks, tai bent trečia vieta turėtų būti užimti be didesnių problemų.

Kuo mes „Sūduvai“ galime padėti?

Kaip ir visais laikais – žmonės savo komandai gali padėti ateidami į stadioną. Šį kartą tam yra idealios sąlygos. Yra keletas aplinkybių, kurios kiekvieną „Sūduvos“ gerbėją turėtų paskatinti šio sekmadienio vakarą rezervuoti stadionui.

Pirma, rungtynių nerodys per teliką. Anksčiau A lygos svetainėje prie šių rungtynių kybojo LRT ženkliukas, tačiau dabar jis išnyko. LRT nusprendė sekmadienio vakarą savo darbuotojų nevarginti.

Antra, tai bus pirmos oficialios „Sūduvos“ rungtynės namuose po beveik mėnesio pertraukos.

Trečia, kitas rungtynes namuose „Sūduva“ loš beveik po 20 dienų – rugpjūčio 17 dieną.

Ketvirta, artimiausių turų tvarkaraštis toks beviltiškas, kad net ir internetu „Sūduvos“ rungtynes pamatyti nebus lengva.

Aišku, žmogui, kuris myli savo miestą ir savo miesto komandą šie racionalūs argumentai neturėtų būti reikalingi. Jis ir be pamokymų ir pamokslų supras, kad tokiose rungtynėse komandai reikalingas kiekvienas žmogus tribūnose.

Taigi, nepamirškit. Sekmadienio vakaras, 19.30, „Sūduvos“ stadionas.

Pasidalink su draugais:

30 koment.

Komentuok!
 1. Remis 2015, liepos 30 | 12:06 Atsakyti

  Kad jau provokuoji su tokiu klausimu, tai reikia pasakyti, kad stebuklo „Sūduva – čempionai“ tikimybė yra tokia maža, kad tikriausiai skaičiuojama dešimtosiomis procento dalimis. Ir net ne dėl Sūduvos, o dėl to, kad nerealią įgriuvą turi patirti Žalgiris. Jei net manysime, kad Sūduva du kartus paturės Žalgirį, vilniečiams dar reiks įsigudrinti per likusias 15 rungtynių prarasti 10 taškų. T.y., suklupti 4-5 kartus (jei 4, tai bent du iš tų kartų – pralaimėjimai). Žinant Šiaulių, Granito, Utenio, Spyrio pajėgumus, tų rungtynių, kuriose yra galimybė merkti taškus, skaičius sumažėja tikriausiai iki kokių 8.

 2. Jonas | SDV 2015, liepos 30 | 12:11 Atsakyti

  taip, esi visiškai teisus. niuansas yra tik toks, kad visiškai būčiau patenkintas, jei Sūduva liktų trečia. o kas viršuj – nelabai ir svarbu. nors ir Šiauliai su Spyriu:)

 3. s 2015, liepos 30 | 12:49 Atsakyti

  Aš tik tiek pasakysiu, tikiu pilnai, kad Sūduva įkrės Trakams ir savaitgalį parodys kaip žaidžiamas Suvalkietiškasis Barcelonos futbolas :)

 4. Sinonimas 2015, liepos 30 | 14:29 Atsakyti

  Teko užmest akį į Trakai – Kruoja varžybas tai sakyčiau Kruoja bus daug kietesnis riešutukas nei buvo ligi šiol.

 5. Anonimas 2015, liepos 31 | 16:32 Atsakyti

  Tikrai daug įdomiau žiūrėti, kai filmuojamas pats žaidėjas, dabar laida daug gyviau atrodo. Ir pokalbis įdomus gavosi su Slavicku.

 6. Dovydas 2015, rugpjūčio 1 | 06:04 Atsakyti

  Kas daro toki idiotiska tvarkarasti? Kao pats geriausias laikas zaisti daromos menesiu pertraukos. Matyt lff elitui reikia aplankyti geriausius Europos, ir ne tik, kurortus. Apie koki fubolo marketinga ir jo populiarinima galima kalbeti?? Teko girdeti, kad tvarkarascius sudarineji zmogus nelabai sugebantis dirbti kompiuteriu..

 7. griezhtas 2015, rugpjūčio 2 | 11:34 Atsakyti

  Dziugina, kad Kruojos ir Granitai atimineja taskus is pagrindiniu konkurentu, tiek kad tas pats atsigaves granitas ir Kruoja laukia ir musu paciu.
  O siaip parodys siandienos varzybos, kiek psicholgiskai sustiprejo suduva.

 8. DZHIT 2015, rugpjūčio 2 | 13:23 Atsakyti

  Šiandienos rungtynėse visų pirma tikiuosi, kad bus įvarčių. Kažkaip Sūduvai Trakai nėra parankus varžovas. Nors pagal esamą situaciją sakyčiau Sūduva šių rungtynių favoritai. Garantuoju, kad Trakai žais antru numeriu. Nervins Sūduvą, kuri iš gerų padėčių tikiuosi pradės mušti, nes kitu atveju rungtynės baigsis 1:1. Džiugu, kad Granitas Atlantą su Sarsanja priešaky skriaudžia. Aišku, kad nereik džiaugtis, nes patiems visų pirma reik laimėti. Geras oras+ futbolas+ sekmadienio vakaras. Ko daugiau reikia? Gero futbolo :) Susitiksim stadione.

 9. UCCM 2015, rugpjūčio 2 | 20:47 Atsakyti

  Nežinau, kaip pas jus, bet pas mus, tai vasarą – pats mažiausias lankomumas. Kiek mačiau, ir kiti stadionai nebūna pergrūsti. Taip kad vasarą žaisti laikas visiškai ne koks, nežiūrint į visus stereotipus.

  • jotvingis 2015, rugpjūčio 2 | 22:33 Atsakyti

   Iš šono žvelgiant, tiek dar šį sezoną nebuvo, norisi tikėtis, kad ne dėl ledų. Eilė buvo prie bilietų dar 10 min po rungtynių pradžios.Anksčiau, kai tiek būdavo, komisaras rašydavo 2000 ir daugiau.

   • Anonimas 2015, rugpjūčio 2 | 23:34 Atsakyti

    Sakė Jakelis, kad daug žiūrovų. Bet šiaip jis visada taip kalba. Vilniuje nuo birželio antros pusės iki rugpjūčio pabaigos – bene tuščiausias laikas. Išskyrus, aišku, Eurotaurių mačus.

 10. Favoritas 2015, rugpjūčio 2 | 22:03 Atsakyti

  Nuo euforijos iki nevilties – vienas žingsnis! Pergalės atveju būtume kabinę medalius, gal net aukščiausios prabos. O dabar „Iki greito Stumbre, Uteni, Kruoja… ir gal kada nors pasimatysim Spyri su Atlantu“

 11. DZHIT 2015, rugpjūčio 2 | 22:20 Atsakyti

  Žiūrovus dykai neleido. Bilietai buvo pardavinėjami kaip ir kaskart. Susidomėjimas didelis, ir ta VIENA bilietų kasa, kuri pardavinėjo bilietas, tai kažkas tragiško. Aišku nereikia ateiti 5 min iki rungtynių.
  Rungtynės buvo geros, bet tik kažko pritrūko….atmosfera fantastiška. Bravo!

  p.s Budraiti apsiverk iš laimės !

 12. MM 2015, rugpjūčio 2 | 22:37 Atsakyti

  prie ko čia tas budraitis? ar ne patiems reikėtų biškį nusileist ant žemės, dar neseniai žadėjus tam pačiam AB, kad Trakai bus sumušti nepadoriu rezultatu?

 13. Favoritas 2015, rugpjūčio 2 | 23:26 Atsakyti

  Myžčiot nėra ko – kitaip nebus, bet faktas: iš 6 rungtynių žaistų su Žalgiriu, Atlantu ir Trakais turim 1 tšk.
  Kažkaip Progresas kažkur dingo be žinios…

 14. DZHIT 2015, rugpjūčio 3 | 00:43 Atsakyti

  Atšalo emocijas, tai realiai vertinant kur esame, tai tos vietos ir esame verti. Klausimas kodėl šiandien VISI serbai žaidė nuo pradžios iki galo? Kuo toliau tuo labiau pradedu galvoti, kad komandoje kažkas ne taip. Susiskirstymas yra per daug ryškus. Nesakau, kad serbai blogai žaidė, bet….Įdomu, įdomu…

  • griezhtas 2015, rugpjūčio 3 | 08:52 Atsakyti

   Na del serbu, tai tik Kovasevicius kelia klausima, bet speju jis zaide tik del to, kad Bagdonaviciaus su kokia mikrotrauma. Visi kiti serbai siandien diena yra geresnis nei lietuviski analogai ir ju zaidimas vakar man dideliu klausimu nekelia.

  • kredit zins p.a 2017, vasario 7 | 18:41 Atsakyti

   When I got frustrated with my husband before he “got it” (and he did eventually!) is that he’d want me to watch television and I’d finally say, “You want me to watch a boring documentary while you fall asleep in front of the tv?” Once I did, he fell asleep 10 minutes later, I went to the den, and an hour later he wakes up and asks where I went. I said he fell asleep and he denied it. LOL.

Naujas komentaras