Arminas Vaskela

21: „SŪDUVA“ 0:1 „TRAKAI“

Šias rungtynes ir vėl galima įvairiai įvertint. „Sūduva“ žaidė visai neblogai. Netgi gal – „visai gerai“. Tačiau taip galima žaisti sezono pradžioje, ne viduryje. Šiandien taškai yra svarbesni už gerą ir gražų žaidimą. O kadangi taškų šiandien „Sūduva“ gavo cielą nulį, tai nieko kito nelieka, kaip šio vakaro futbolą įvertinti blogu pažymiu.

Tiesą pasakius, pasikartojo pirmo rato scenarijus. Tik iki „Trakų“ įvarčio buvo daugiau laiko, tai ir normalaus futbolo matėm beveik visą kėlinį. O antrasis buvo toks, kokį ir buvo galima nuspėti – „Trakų“ autobusas ir žvėriškos pražangos, po kurių nelabai gaila ir anos komandos žaidėjo sulaužyta koja. Kaip šauksi, taip ir atsilieps.

Kadangi metas vėlyvas, o rytoj – laukia staklės, tai rašysiu trumpai ir drūtai.

Kas šiandien laimėjo?

Šiandien susigrūmė dvi gynybos. Nieko nuostabaus, kad „Sūduvos“ gynyba drūčiai pralaimėjo. Šiais metais „Sūduvos“ gynyba yra labai prasta. O va „Trakų“ – protinga ir kieta.

Esminis kriterijus yra paprastas. „Trakų“ žaidėjai visas rungtynes labai laisvai jautėsi aplink „Sūduvos“ baudos aikštelę ir aikštės viduryje. „Sūduvos“ žaidėjai lošė atsitraukę per pora metrų, todėl net Solominas savo krašte siautėjo keldamas vieną kamuolį po kito. Po kokio penkto tokio pakėlimo Veselinovičius net Bagdanavičių pasiuntė apšilti. Pats kaltas, Veselinovičiau, kad Kovačevičių leidai aikštėn, o Bagdanavičių palikai ant suolo.

Tad Aršakiano tolimas įvartis gali ir buvo kiek netikėtas (nes labiau tikėtumeis, kad šis žaidėjas bus pavojingas gerokai arčiau vartų). Tačiau jis buvo visiškai logiškas. Jam smūgis pavyko, tačiau jis pavykti galėjo dar daugeliui kitų „Trakų“ žaidėjų ir pirmame, ir antrame kėliniuose. Mat „Sūduvos“ gynyba buvo tokia švelni, kad „Trakai“ progas kūrė net ir nelabai stengdamiesi atakuoti.

Vaidas Šilėnas ir Valentin Baranovskij

O va „Sūduvos“ kraštai visas rungtynes duso, nes buvo prižiūrimi kone asmeniškai. Kaskart, kai gaudavo kamuolį, būdavo priversti eiti į personalines dvikovas tam, kad galėtų tą kamuolį link baudos aikštelės mesti. „Trakų“ gynyba buvo puikiai sustatyta ir gerai taktiškai apmokyta. Štai ir gavosi, kad net Baranovskis sunkiai galėdavo Šilėną aplenkti. Dėl to, kad Šilėnas visada būdavo tinkamą poziciją užėmęs.

Kaip Veselinovičius pralošė Urbonui

Vis tik šiandienos pralaimėjimą man norisi įmesti į Aleksandaro Veselinovičiaus kišenę. Ir kalba čia bus ne apie gynybą. Tiksliau – ne tik apie ją.

Urbonas tinkamai pažiūrėjo kelias paskutines „Sūduvos“ varžybas. Ir jose jis pamatė esminį „Sūduvos“ futbolo pokytį, kurio vardas – Nermin Jamak. Ir ką padarė Urbonas? Ogi paskyrė keletą žaidėjų, kurie prie Jamako buvo prilipę kiekviename aikštės metre, pradedant nuo vidurio. Taip pat Urbonas liepė savo žaidėjams kiekvienai progai pasitaikius kapoti „Sūduvos“ vidurio saugą per kojas, nugarą arba galvą.

Paskutinis niuansas – graudus. Graudu, kai viena geriausių šio sezono komandų imasi primityvios sąmoningo traumavimo taktikos. Tačiau tai tiesiog parodo lietuviško futolo lygį ir mentalitetą.

Bet kokiu atveju, toks elementarus taktinis triukas davė savo rezultatą. „Sūduvos“ atakos klimpo, Jamakas kaskart turėdavo įdėti maksimumą pastangų, kad ką nors padoresnio nuveiktų su kamuoliu, o visas rungtynes daužytas ir spardytas į pabaigą taip paduso, kad jau ir 10 m ilgio perdavimų nesugebėdavo atiduot.

Deja, matydamas štai tokį vaizdelį, Veselinovičius taip ir nesiryžo aikštėn išleisti Vaskelos. Tiksliau, išleido jį tuomet, kai „Sūduvos“ dainelė iš esmės buvo jau sudainuota.

Nermin Jamak

Pastebėjote – šiandien visiškai nesimatė Šoblinsko. Nieko nuostabaus. Kadangi Jamakas buvo priverstas žaisti labai giliai, Šoblinskui teko judėti priekin. Tačiau visi žinome, kad Marius yra labiau gynybinio, nei atakuojančio stiliaus žaidėjas. Todėl priekyje jam nelabai buvo ką veikti.

Štai taip ir gavosi, kad aikštės vidurį „Sūduva“ stipriai pralošė ir ypač tai jautėsi antrame kėlinyje. Tad Vaskelą buvo būtina aikšėn leisti žymiai anksčiau. Tuomet „Sūduva“ gal būtų turėjusi šiokių tokių šansų. „Trakams“ tiesiog būtų pritrūkę jėgų asmeniškai prižiūrėti dar vieną „Sūduvos“ futbolininką, o Jamakas būtų gavęs daugiau veiksmų laisvės ir pasirinkimų.

 Kas toliau?

Pralaimėta – tai pralaimėta. Kadangi „Sūduvai“ aktualu laimėti bet kokios spalvos medalius, tai šis pralaimėjimas mūsų komandos kelio jokiais būdais nekoreguoja.

O kad komanda ima lošti įdomiau, įvairiau – faktas. Pirmo kėlinio pirma pusė apskritai buvo puiki. Pagaliau buvo galima pamatyti „Sūduvą“, kurios atakos nėra nuspėjamos. Akivaizdu, kad Laukžemis yra puikus pirkinys, šiek tiek pastebimesnis buvo ir Kecapas.

Labiausiai džiuginantis dalykas – žmonių kiekis tribūnose. Net nustebau, kai A lygos svetainėje pamačiau užrašytus 1500. Juk dažniausiai lygos matematikai žiūrovų kiekį didina, o ne mažina. Žmonių šiandien tikrai buvo virš 2000. Tiesą pasakius, tiek žmonių stadione jau seniai nebuvau matęs. Belieka viltis, kad šniūrais prieš finalinį švilpuką tribūnas palikę Marijampolės gyventojai pernelyg nenusivylė ir čia dar sugrįš.

Žodžiu, nusiminti neverta. Panašu į tai, kad viskas šiais metais bus gerai.

Tags Trakai

Pasidalink su draugais:

20 koment.

Komentuok!
 1. carlos 2015, rugpjūčio 3 | 01:14 Atsakyti

  nebuvo ten jokio samoningo traumavimo, epizode pries tai kazkuris suduvietis uzvaziavo segzdai per makaule, teisejas nesusvilpe, tai anas pirmai progai pasitaikius atsikersijo, o vat kad net dvi kortas uz vaidyba a lygoje komanda butu gavus, tai pirma karta maciau :)

 2. M 2015, rugpjūčio 3 | 09:15 Atsakyti

  Manau, pamatem tai, ka matome kiekviena karta komandai zaidziant pries pagrindinius konkurentus – kad auksciau 4 vietos mes negalime kilti. O jei ir pakilsime, tai nebent Atlantui butu krachas. Ir nesvarbu, koks treneris, kokia sudetis surinkta, ta pati vaizda matome jau bent penketa metu. Tiesa medalius keleta sezonu pavyko uzsikabinti, nes daugiau nebuvo kam to padaryti. Aisku, galetume sakyti, kad per anksti dar daryti isvadas, bet kai jau eile metu pries auksciau esancias komandas per sezona sugebama laimeti koki 1 ar 2 kartus ir dar mazdaug tiek pat suzaisti lygiosiomis, tai, manau, ir tokia isvada atrodo gana pagrista.

 3. Varvalas 2015, rugpjūčio 3 | 09:17 Atsakyti

  Nieko neįprasto nenutiko: tiesiog geresnė ir protingesnį futbolą žaidžianti komanda laimėjo rungtynes. „Trakai“ buvo geresni lyginant visas grandis. Tiesa, galima dar lyginti saugų ir puolėjų žaidimą, bet lyginti trenerių ir gynėjų veiksmų negalima, nes Sūduvoje tokių funkcijų atlikėjų nemačiau. 2 – 3 „Trakų“ žaidėjai antrajame kėlinyje ties Sūduvos vartais tiesiog tyčiodavo iš 5-6 baltais marškinėliais žaidėjų. Gaila, kad, Jonai, nepasilikai antrąjį kėlinį fotografuoti toje pačioje pozicijoje – būtum Sūduvos juodąsias skyles užfiksavęs. O kur dabar dėsi tuos daugiamečius „balionus“, pamatytus antrojo kėlinio antroje pusėje?

  Treneris laikė aikštėje tuščius Veliulį ir Kovaševičių, kai žiūrovai ėmė lipti iš tribūnos, tai sumąstė dar vieną keitimą …

  Urbonas tiek Ekrane, tiek Trakuose žaidimą lipdo nuo patikimos gynybos. Sūduvoje paskutinį kartą buvo ginamasi tą pusmetį prie Pankratjevo (keista, bet tai yra faktas). Tik bėda, kad šis, sutvarkęs gynybą, dėl įvairiausių priežasčių prarado kuriančiuosius saugus (brazilą ir Maciulevičių) ir komanda atakose žaidė panašiai kaip dabartinė rinktinė. O ir idėjų atakoms kurti jis, matyt, neturėjo ir neturi.

  Taigi, kol gynėjai ir jiems talkinantys saugai komandoje bus be koordinacijos ir bijos pradėti atakas, tol komanda iki medalių ir neartės. Su tokia gynybos linija ir neprisidedančiais prie gynybos saugais Sūduva verta tos vietos, kurioje ir yra. Taškas.

 4. Dovydas 2015, rugpjūčio 3 | 09:56 Atsakyti

  Ir siose rungtynese buvo neisvengta balionu fiestos. Kai tik Suduva atsiduria ceitnote ir reikia begti bent jau lyginti rezultata prasideda balionu fiesta.. Ir dar kele klaustuku kokiu tikslu buvo ileistas Vaskela likus 5 min, ka dar veikia Suduvoj Kovacevicius nors seniai turetu buti namuose, o kodel Suduvos ivarciu masina Radze zaide ne savo pozicijoj. Kad nebuvo Chveduko – cia ne priezastis. Galimi kiti vaijantai, ar treneriai ka nors naujo taktiskai gali pasiulyti pries zinoma varzova..

 5. Anonimas 2015, rugpjūčio 3 | 10:07 Atsakyti

  Šį sezoną tiek Žalgiris, tiek Trakai aukštesnio lygio komandos ir už Sūduvą, ir už Atlantą. Realiai, tai šiemet Sūduva turi labai geras galimybes iškovoti bronzą, tik reikia nebarstyti taškų prieš antro penketo komandas ( nors taip dažnai nutinka šį sezoną) ir tarpusavio dvikovose nepralaimėti Atlantui.

 6. griezhtas 2015, rugpjūčio 3 | 10:17 Atsakyti

  Tikrai netikiu, kad puse metu futbolo nezaides Vaskela, butu galejas kazka isgelbeti ar is esmes pakeisti. Vakar problema buvo, kad buvo suleista i aikste labai daug zaideju kurie gintis nei megsta, nei moka – Veliulis, Radze, Kovasevicius, Kecapas, tas pats Jamakas irgi gynybiniu ikarsciu nedege, o ir Zivkovicius ginasi tik laisvu nuo ataku laiku. Tai kai ginasi komandoj 3 zaidejai, tai tokia ir gynyba. Manau, kad Bagdonavicius ant suolo buvo del kokios mikrotraumos, o ne del to kad treneris, galvoja, kad Kovasevicius geresnis zaidejas. Su Chvedu, Bagdonavicium ir Baranovskiu (vietoj Veliulio) gynyba butu buvus bent jau gausesne.
  O del atakavimo, tai antram kelinyje komanda perdege, pradejo zaist ne savo zaidima, nesusitvarke su spaudimu ir nervais ir prasidejo chaosas, o ne kombinacinis futbolas. Tai psichologines problemos niekur taip ir nedingo.

 7. R 2015, rugpjūčio 3 | 11:47 Atsakyti

  Smagu Jonai matyti tavo toleranciją. Mes, šiek tiek vyresnė karta, kažkiek užaugę olimpiniu principu: „Svarbu ne pergalės, o dalyvavimas“. Mes vis norim įžvelgti gerą savo komandos žaidimą, nors vis nepasiseka ir nepasiseka. Vadinasi gero žaidimo ir nėra. Ir realiai šiais metais Sūduva gal sulošė gerai tik keletą rungtynių. Vienos iš jų paskutinės su žalgiriu namuose, nors ir buvo pralaimėta. Galima stengtis, galima arti, galima norėti, bet tai nereiškia gerai žaisti. Jei rungtynių metu gerai sužaidžia vienas kitas, tai nereiškia, kad gerai žaidė komanda. Ir kam švaistyti pinigus tokiem užsieniečiam. Susirinktų vidutiniokus lietuvaičius, paimtų trenerį iš Lietuvos, gal jie tada puse žodžių susišnekėję pradėtų vienas kitą suprasti ir ketvirtą vietą visada paimtų. O jei dar pritaikius papildomą finansinį paskatinimą… Kažką išugdžius ir parduoti galima… Nes jau ne pirmi metai mums medaliai nesišviečia… O Europos, jei ten ir pateksim, daugiau pirmo turo nematysim. Realybė yra tokia. Žodžiu neverta veltui mėtyti pinigų brangiems žaidėjams. Turėkim vidutinę, bet savą komandą, sirkim už ją ir tikėkimės…Juk kažkada „prie Gabrio“ mes labai gražiai augom…

 8. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 3 | 12:18 Atsakyti

  nemanau, kad yra problema „užsienio žaidėjuose“ ar žaidėjuose apskritai. šios rungtynės labai akivaizdžiai parodė fundamentalią Sūduvos bėdą, kuri šią komandą kankina jau daugelį metų. Greičiausiai tai lemia net ne turimi biudžetai, o tai, kad komandos vadai, nepaisant jų nuopelno Marijampolės futbolui, vis viena turi labai mėgėjišką požiūrį į šį sportą. Todėl kalbėti apie ‘ugdymą ir pardavimą’ net prasmės nėra. Iki to – kaip iki Mėnulio.
  .
  Štai esminiai skirtumai tarp Sūduvos ir Trakų. Trakuose yra puikiai sutvarkytas futbolo elementorius. Gerai taktiškai paruošta gynyba, kurioje visi žmonės žino savo funkcijas ir tikslus. Komandai yra akivaizdžiai įdiegtas požiūris, kad rungtynių sėkmė remiasi gynyba. Todėl gynybinės funkcijos atliekamos maksimaliai – net jei kai kurie veiksmai gręsia traumomis priešininkų žaidėjams.
  .
  Tuomet – yra žvėriškai gerai atitidirbtas staigus perėjimas iš puolimo į gynybą. Sūduvoje ir vėl jautėsi, kad kamuoliai į priekį metami „bet kur“ arba iš viso vėluojama su perdavimais. Todėl Sūduvos žaidėjai labai retai kada užsikabindavo. Tuo tarpu Trakų praktiškai visi pirmieji staigūs perdavimai pasiekdavo konkretų žaidėją. Pasktutinis punktas – rimtas požiūris į standartus, tiek prie savų vartų, tiek ir prie priešininkų.
  .
  Visais šiais parametrais Sūduva beviltiškai Trakams nusileido. Dėl to ir nepadėjo „noras“ ir „užsidegimas“ bei Baranovskio mėginimai dar labiau „uždegti“ komandinę dvasią. Sūduva galėjo vakar laimėti. Tačiau tam reikėjo išskirtinės sėkmės. Va Aršakianas ir tą kartą būtų į vartus nepataikęs – būtų buvę galima galvoti apie lygiąsias. O būtų pirmam kėlinį Kecapas įmušęs, kai vienas prieš vartus buvo išvestas – gal ir apie pergalę būtų buvę galima pasvajot. O štai racionalių argumentų Sūduvos pergalei kaip ir nebuvo.

 9. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 3 | 12:23 Atsakyti

  O Vaskelą žymiai anksčiau aikštėn mesti reikėjo ne dėl to, kad jis galėjo tapti Sūduvos „gelbėtoju“. To ir nereikėjo. Reikėjo kuo greičiau suteikti paramos Jamakui tą pačią akimirką, kai tapo akivaizdu, jog jis yra visiškai uždarytas Trakų gynėjų, o komandoje nėra nė vieno žmogaus, kuris galėtų jam kokybiškai asistuoti. Šoblinskas tai misijai netiko, Radzinevičius atitraukto puolėjo pozicijoje lošė gan nekokybiškai, kraštai buvo uždaryti. Vaskelą aikštėn leisti reikėjo jau tada, kai Laukžemis pradėjo leistis vos ne iki aikštės vidurio, matydamas, kad kitaip kamuolio negaus. Beje, sakyčiau, tai yra didžiulis pliusas šiam jaunam žaidėjui, kuris turi pakankamai košės, kad nuskaitytų situaciją ir mėgintų ją pakeisti.

  • griezhtas 2015, rugpjūčio 3 | 12:45 Atsakyti

   Tai vietoj Soblinsko imetus Vaskela anksciau, Trakam butu atviras greitkelis i suduvos vartus ir butume gave dar kokius tris golus. Didesne klaida buvo sukeist kecapa su veliuliu, nes silena kecapas maude kaip norejo, aisku Veliulis pries Cesnauski visiskai nieko nepadare, sukeitus vietomis nebegrojo nei vienas.

 10. Varvalas 2015, rugpjūčio 3 | 13:15 Atsakyti

  kamuolį į tašką x Sūduvos žaidėjai stengėsi nusivaryti, o Trakai – nuspirti. Niekas neabejoja, kad antrasis būdas yra greitesnis. Ir gana gerai Trakų atidirbtas. Sūduva pamėgino kelis tokius perdavimus atlikti ir beveik nė vienas nepasiekė adresato. Nesakau, kad būtina tik taip atakuoti (tada kiti būdai taptų nereikalingi – reikia įvairovės), bet tas sūduvinių kamuolio varymasis iki sienos, užribio ar dar kažkokios neapeinamos kliūties, yra visiškai neefektingas. Ir jėgų daugiau išeikvojantis. O tada belieka paskutinį pusvalandi leisti balionus.

 11. Anonimas 2015, rugpjūčio 3 | 13:21 Atsakyti

  Kitos rungtynės prieš gynybinį futbolą žaidžiantį Utenį, todėl Veselinovičius turės pamąstyti, kaip pralaužti Utenio gynybą ir patiems nepraleisti įvarčio.

 12. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 3 | 14:16 Atsakyti

  Sėkmės nebuvimas? Gal rungtynių santrauką pažiūrėk. jei pirmam kėlinį pusprogių skaičiumi komandos buvo lygio, tai antrame – akivaizdi Trakų persvara. Nepaisant to, kad Sūduva turėjo akivaizdžią kamuolės kontrolės persvarą. Trakai turėjo bent tris idealias progas. Sūduva – nė vienos. O kai proga lyg ir pradėdavo pieštis – iškart sekdavo netinkamas sprendimas – prastas perdavimas vietoj smūgio arba prastas smūgis tada, kai reikėdavo perdavimą atiduot.

 13. Dovydas 2015, rugpjūčio 3 | 22:42 Atsakyti

  Praejo puse sezono bet niekaip negaliu izvelgti koki nors Suduvos zaidimo braizo. Visi seniai istudijave komandos taktines gudrybes (jei tokiu yra). Kazkada sezono pradzioj sakiau kad matosi treneriu taktinis skurdumas. Sios rugtynes tik dar vienas to patvirtinimas. Labai “ netiketas“ trenerio ejimas likus 5 min isleisti Vaskela. Ka sprendi sis keitimas? A! Trakai laimejo dar 15 -30 sek kaiko..

 14. Anonimas 2015, rugpjūčio 4 | 09:18 Atsakyti

  Kaip teko susitaikyt su realybe, kad net tarp Baltijos šalių jau seniai atsiliekam nuo latvių, taip ir čia tapo akivaizdu, kad mes pajėgūs kovoti tik dėl trečios vietos. Ir dėl jos teks gerokai pakovot. Įskaitant ir taip vadinamus autsaiderius, nes ir jie sugeba imt taškus iš gerokai stipresnių komandų.

 15. Lukas 2015, rugpjūčio 4 | 14:44 Atsakyti

  Pritariu Dovydui, matosi taktinis skurdumas. Kokia čia taktika laikyti kamuolį aikštės viduryje? Puikiai matome, kaip prieš tokias mūsų taktikas žaidžia kitos komandos, ypač pirmos komandos – aktyvi gynyba viduryje, neleidžiant laisvai skirstyti kamuolių. Todėl perdavimai gaunasi į kovą, dažniausiai netikslūs. Be to, daug atsikertama, ko pasekoje gaunamos geros kontros – tai puikiai mums parodė tiek Žalgiris, tiek Trakai, tiek kitos komandos.

  Norint žaisti pirmu numeriu, trumpais perdavimais ant žemės, reikia visų pirma turėti daug itin aukštos klasės tą sugebančių žaidėjų. Tokių turime gal tik kelis komandoje, ir tai tik retkarčiais pavyksta jiems gerai sužaisti. O raičioti kamuolį vienas kitams ir neva imituoti, kad žaidžiam pirmu numeriu, gali daug kas.

  • Antonimas 2015, rugpjūčio 4 | 15:23 Atsakyti

   „O raičioti kamuolį vienas kitams ir neva imituoti, kad žaidžiam pirmu numeriu, gali daug kas.“

   Na aš čia absoliučiai nesutinku su tavimi…

Naujas komentaras