Tomas Radzinevičius

23: „SŪDUVA“ 1:0 „GRANITAS“

Matematika šį kartą labai paprasta. Tiek kartų šiais metais tokios rungtynės baigdavosi taip, kad niekas po jų net šypsotis nenorėdavo. Tiek kartų bent jau aš užtaikydavau Marijampolėje iš stadiono eiti nuleista galva, kad šiandien nesinori imtis klasikinio kritiko darbo.

Kritikuoti „Sūduvą“ galima – kaip ir po kiekvienų rungtynių. Tačiau šį kartą tiesiog norisi pasidžiaugti pergale.

Tiek rungtynių metu, tiek po jų stadione jautėsi bendra pozityvi nuotaika. Sakyčiau, kad ši bendras geras jausmas yra pats didžiausias šio sezono laimėjimas.

„Sūduva“ šiandien nežaidė tobulai, tačiau tribūnose jautėsi akivaizdus palaikymas. Tribūnose kybojo didelis burbulas, kuris tik ir laukė, kada galės sprogti įvarčio džiaugsmu. Karts nuo karto net ir centrinė tribūna pratrūkdavo „Sūduva-Sūduva-Sūduva“. Net jei kartais tokius emocijų pasirodymus paskatina vienas kitas alaus bokalas – ankčiau tokių dalykų Marijampolėje nutikdavo retokai.


 

Sūduva - Granitas

„Sūduva“ ir „Sūduvos“ žmonės


 

Po rungtynių vyko klasikinis šių metų ritualas. Komanda ir treneriai keliauja link Sakalų tribūnos, o grįždami spaudžia rankas visiems likusiems. Tarp spaudėjų šį kartą buvo ir pats Aleksandaras Veselinovičius. „Sūduvos“ treneris kratė visas rankas iš eilės (tarp jų pasitaikė ir maniškė) ir kaskart tardavo „Ačiū“.

Tai yra sunkiai nupasakojama komandos ir gerbėjų vienybė, kurią ne taip dažnai gali pastebėti šiuolaikiniame komerciniame sporte. Galbūt „Sūduva“ niekada nelaimės Čempionų lygos, tačiau tokių vakarų kaip šis aš niekada nepamiršiu. Ir už tai noriu Aleksandarui Veselinovičiui pasakyti tą patį, ką jis šiandien tarė būriui „Sūduvos“ gerbėjų – ačiū. Nutiesti tiltą tarp komandos ir žmonių šis treneris moka.

Trumpai apie futbolą

Šiandien buvo pasiekta sunki pergalė. Sunki – tačiau pasiekta. Ir tai yra svarbiausas praktinis tikslas, kurį „Sūduva“ sėkmingai įgyvendino. Pergalė, trys taškai – ir važiuojam toliau.

„Sūduva“ šiandien rungtynes pradėjo ir vėl šiek tiek kitos sudėties. Baranovskis vietoje Kecapo, o, pavyzdžiui, Isoda futbolą jau apskritai žiūri iš tribūnos.

Ir pirmas, ir antras kėlinys buvo gana chaotiški. „Granitas“ žaidė nuo gynybos ir karts nuo karto kontratakavo. Keli Klaipėdos komandos bandymai baigėsi puikiomis progomis, kurios buvo beviltiškai paleistos vėjais. Aikštės viduryje „Granitas“ kamuolį stumdė pusėtinai, tačiau toliau dažniausiai sužaisdavo primityvokai. Todėl ir jų progos kilo tik tada, kai „Sūduvos“ krašto gynėjai nespėdavo grįžti namo.

„Sūduva“ gi sunkiai brovėsi pro sutankintą „Granito“ gynybą ir šias pastangas labai dažnai griaudavo techninis brokas. Kitas dalykas – „Sūduva“ vis dar privengia kontratakuoti. Netgi tada, kai kontrataka prašyte prašosi. Pavyzdžiui, po nepavykusio „Granito“ kampinio ar baudos smūgio. Kartais tiesiog sunku suprasti, kodėl nebandoma greičiau įvesti kamuolį į žaidimą ir palikti pusę priešininkų komandos sau už nugaros.

Tačiau daugiausiai klausimų vis tik kelia „Sūduvos“ išsidėstymas aiktės viduryje. Kažkaip ten visą laiką atrodo, kad „Sūduvos“ žaidėjų yra labai mažai. Koks nors neblogas truktelėjimas aikštės kraštu labai dažnai pakimba ore vien dėl to, kad visi kiti į priekį juda per lėtai ir paprasčiausiai nėra kam pagrąsinti priešininkų vartams.

„Sūduvai“ vis dar labai trūksta konkretesnių jungčių tarp aikštės vidurio, kuriame nuolat būna Jamakas, Chvedukas ir Vaskela arba Šoblinskas ir puolėjų. Pasirodžius aikštėje Laukžemiui, tą vietą mėgino užpildyti Tomas Radzinevičius, bet kažkaip jam sunkokai sekasi šias funkcijas atlikti. Greičiausiai derėtų ten stumtelėti kurį nors iš kamuolį palaikyti ir perduoti galinčių saugų.


 

Nermin Jamak

Nermin Jamak


 

Bėda tik ta, kad šiandien „Sūduvoje“ yra tik du tokie žmonės – Jamakas ir Vaskela. Tačiau abu mieliau lošia atsitraukę. Štai taip ir gaunasi, kad tarp aikštės vidurio ir priešininko baudos aikštelės atsiranda didoka skylė.

Karolis Chvedukas šiam vaidmeniui irgi nelabai tinka. Jis žymiai geriau atrodo arčiau vartų, kur šiais metais neblogai ištobulino staigaus sprinto techniką, dažnokai paliekančią priešininkus už nugaros. Tereikia prisiminti antrąjį įvartį į „Kruojos“ vartus praeitame ture.

O va Nerminas Jamakas man kuo toliau, tuo labiau patinka. Šiandien galėjome pamatyti keletą tiesiog nuostabių šio žaidėjo momentų. Puikiai atitverti keli priešininkai nuo kamuolio, pro keletą kitų smagiai praslįsta ir kamuolys atiduotas visai neblogai. Tik va – kolegos galėtų dažniau spirti į vartus, o ne ieškoti galimybės papildomam pasui tarp miško kojų ir galvų.


 

Admir Kecap

Admir Kecap


 

Pagaliau driokstelėjo Admiras Kecapas. Reikia pripažinti, kad ir įvartis buvo tiesiog puikus. Tokių momentų, kai kamuolys staigiai vaikšto tarp žaidėjų ir pasiekia juos ne kovoje, o akimirką prieš prišokant gynėjui norėtųsi žymiai daugiau. Kecapas situaciją užbaigė užtikrintai ir tvirtai – štai tas labiausiai ir džiugina. Mūsuose tokios situacijos dažnokai baigiasi kokia nors nesąmone – juk kai keli žaidėjai bėga petys petin reikia pakankamai aukštos kamuolio valdymo technikos, kad išsilaikytum ant kojų, išsaugotum kamuolį ir dar sugebėtum tinkamai smogt į vartus.

Pagirt galima ir Vaidą Slavicką. Akivaizdu, kad šio žaidėjo lygis po pasivažinėjimų į Rumuniją tik kilo. Naudinga turėti komandoje žmogų, kuris gynyboje groja be jokių kvailų klaidų. O va Živkovičių galima pagirt už gerus veiksmus atakuojant – tiek už apeitus priešininkus, tiek ir už kokybiškus kamuolio kėlimus link priešininko vartų. Tiesą, vieną kartą šis žaidėjas solidžiai pražiopsojo „Granito“ krašto saugą – tai buvo viena iš situacijų, kai tik kreiva „Granito“ žaidėjo koja išgelbėjo „Sūduvą“ nuo įvarčio.

Vidurio gynėjai šiandien sulošė pakankamai solidžiai. Įdomu, kad Ugge paskutines kelias rungtynes vis giliau lenda į priešininko pusę. Šiandien netgi sugebėjo nulėkti su kamuoliu iki baudos aikštelės ir neblogai smūgiuoti. Nežinau, ar čia trenerio toks parėdymas, ar „Sūduvos“ italas pats improvizuoja, tačiau jo judesiai į priekį yra visai naudingi. Juolab, kad ir į gynybą sugrįžti jis paprastai suspėja.

Galbūt dėl to ir kyla aukščiau minėta dilema. „Sūduvos“ gynėjai lošia pakankamai aukštai. O vidurio saugai – pakankamai žemai. Dėl to gaunasi grūstis savoje aikštės pusėje, o priekyje – geriausiu atveju trys vieniši žmonės. Žodžiu, trenerio mintis lyg ir matosi, bet komandinė mašina kol kas dar neveikia tiek, kad tokius varžovus kaip „Granitas“ galėtų nunešti lengviau ir be įtampos.

Tačiau akivaizdus ir kitas faktas. Kiekvienas įvartis, kiekviena pergalė suteikia komandai vidinės stiprybės. Šiandien ir vėl „Sūduva“ ėmė lošti geriau po įvarčio. Dingo įtampa ir nervai. Žaidimas tapo įvairesnis, įdomesnis. Galbūt šiandien yra svarbiausia, kad komanda suvoktų, jog įvartį vis viena įmuš, todėl jo ir siektų ramiai ir neskubėdama.

O jei tokios darbinės pergalės kaip ši ir toliau kapsės – nieko daugiau mums ir nereikės. Tad taip ir palinkėsiu. Ramios nakties ir ramios pergalės kitame ture.

Tags Granitas

Pasidalink su draugais:

41 koment.

Komentuok!
    • S.Kierkegaard 2015, rugpjūčio 16 | 22:42 Atsakyti

     Nežinau, Marijau, man regis, iš nuotraukų puikiai matosi, kad žaidė namie. Bet kaip jau kai kas pastebėjo, komanda per pastarąsias 4 dienas sužaidė rungtynėmis daugiau nei priešininkas ir tose rungtynėse turėjo ne, palyginimui, laukti, kol priešai susikalibruos taikiklius ir įmuš įvartį, bet dar ir kažkiek aktyviai pažaisti – kurti progas įvarčiams ir dar juos mušti. Tai gal ir ne tas pats, bet irgi atima jėgų. Šiaip neteisinčiau nuovargiu (nors kapitono baterijos pasėdusios šiek tiek), bet matau, populiaru, tai ir aš neatsiliksiu.
     Aišku, jei netinka šitos rungtynės, galima prisiminti kad ir praeitus metus kaip lygiai tokios pat geros formos žali šiai priešpaskutinei lygos komandai yra net ir pralaimėję, bet taip, taip, aš gerai pamenu kodėl taip atsitiko – mėnulis buvo Jaučio ženkle, be to, buvo lietingas mėnuo.

   • Anonimas 2015, rugpjūčio 16 | 16:18 Atsakyti

    Ar kiekvienam prastam zaidimui turi but pasiteisinimas? stadione duobe buvo, autobusas 5min velavo…sudeti belekokia isleido. Juokingai tokie pasiteisinimai skamba, kai biudzetu ir zaidjeu lygio skirtumai 20x…

    • carlos 2015, rugpjūčio 16 | 17:46 Atsakyti

     tame ir džiaugsmas, kad jokių pasiteisinimų nebuvo, tai buvo vienos prasčiausių žalgirio rungtynių net įskaitant europinį moralinį pachmelą, o jums kasdienybė…

     • Anonimas 2015, rugpjūčio 16 | 22:12

      Tai kad teisini, isleido neaiski asudeti …tai leiskit pirma ir zaiskit geriau.Ar pries Atlanta irgi buvo prasta sudetis? Taip paciai pries Suduva ? turedami toki biudzeta, kad galima geriausius lietuvius supirkt. Kad laimet Lietuvos cempionata nereikia ir tokiu kastu :)
      Na Europoj buvo gana aisku viskas po burtu istraukimo, pakliuvo viena stipriausiu galimu komandu, tai niekas spaudimo ir nejaute.

     • carlos 2015, rugpjūčio 17 | 10:19

      po rungtynių neteisinau, čia labiau buvo akmuo į damrbrausko daržą, kad išleido dviem puolėjais ir dviem atraminiais, bet pamiršo aniems pasakyt, kad žaidžiant dviem puolėjais nereikia kamuolio taip pat kaip su vienu vidurį aikšės mudylint, nes toks jausmas kad tada mažumoje žaidėm, na anyway čia sena istorija…

     • carlos 2015, rugpjūčio 17 | 10:20

      esmė, kad mes čempionatą ir laimėsim, o jūs turėdami lygiavertį bidužetą metai iš metai iš normalių komandų paskutiniai….

     • S.Kierkegaard 2015, rugpjūčio 17 | 23:10

      „lygiavertį biudžetą“ – spaudoj randami ir deklaruoti biudžetai skiriasi tris kartus Žalgirio naudai. Suprantu, sekmadienį gal kai kas perkaito, realybė tapo miglota ir raibuliuota, bet šiandien visai vėsu Vilniuje buvo, peršasi išvada, kad filosofą ne karštas oras veikia.

      O su arogancija „mes tokie kieti“ reikėtų atsargiau. Taip, šiandien tikrai kieti. Tiktai tai, ką trečius metus mala Sūduva, Žalgiriečiai malė nuo kokių 2002 iki tų metų, kai teko prašytis į A lygą. Ir nežinau, ar kas iš sūduviškių ateidavo pažvengt iš jūsiškių gerbėjų džiaugsmo kiekvienąkart nepraknisant pirmoj lygoj. Tikriausiai neateidavo. Taip kad šitie trolinimai carloso telieka savigarbos klausimu.

      Over and out

 1. Jonas l SDV 2015, rugpjūčio 16 | 09:04 Atsakyti

  Nieko isskirtinio ir nebuvo. Buvo pergale. Tiesa pasakius, futbole daugiau nieko ir nereikia. Ypac kai gali zaidima stadione pamatyt.

 2. Meistras 2015, rugpjūčio 16 | 11:30 Atsakyti

  As tai manyciau kad Suduvai truko jegu, dauguma zaideju buvo gana vangus. Ir cia todel kad per 10 dienu suzaidziamos 3 rungtynes? Pataisykit jeigu klystu, bet tiek poilsio zaidejams mazokai, ypac kai ilgesni laika laikesi tokie tropiniai karsciai. As tik taip galiu pateisinti, toki vangu zaidima, kai Granitas atrode lygiavertis priesininkas. Bet taskai yra taskai, o zaideju ir trenerio bendravimas su publika grieba uz sirdies :) Taip ir toliau, komanda bus visad mylima.

 3. Varvalas 2015, rugpjūčio 16 | 18:07 Atsakyti

  Mačiau tik tą pusvalandį po įvarčio. Atakose Sūduva atrodė gerai – lyginu su paskutinėmis trejomis rungtynėse. Gynyboje – kaip visada: niekas nenorėjo (ar nemokėjo) gintis.

 4. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 18 | 14:52 Atsakyti

  lygios ar nelygios, bet faktas, kad šiuo metu tik Stumbras sugeba smarkiai pralošt. Visos kitos komandos iš esmės žaidžia pakankamai lygiai (neskaičiuojant, aišku, tokių nesusipratimų, kaip Šiauliai ar Kruoja)

 5. DZHIT 2015, rugpjūčio 19 | 02:01 Atsakyti

  Kodėl „Kruoja“ pernai metų vicečempionė tampa vis didesnius pajuokos objektu Lietuvos futbole? Kas tai įtakoja? Kokios povandeninės jėgos? Įdomu kas yra tie veikėjai, kurie žaidėjus verčia žaisti pagal „planą“? Nejaugi žaidėjai neturi kiaušų ir negali atsisakyti? Ar tai yra jų atlyginimas, iš to jie duoną valgo?
  Arba „Kruoja“ pavaldi kažkam ir su ja elgiamasi lyg su marionete, arba jie patys visa tai inscenizuoja. Ar LFF suprasdami grėsmę Lietuvos futbolui į tai vėl pažvelgs pro pirštus? Surengs eilinį seminarą kaip negalima daryti, kokios už tai sankcijos gali būti pritaikytos. Kol nebus imtasi kardinalių priemonių- šalinti iš lygos, tai tol ir tęsis šis cirkas. O žinant LFF abejingumą realiems veiksmams- statom toliau, lobstame ir visi laimingai „aklai“ gyvename šių dienų lietuvišku futbolu.
  P.s Duok die, kad Sūduvoje tokie cirkai nepradėtų vykti.

 6. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 19 | 10:00 Atsakyti

  Visko gali būti, kad visko būdavo visada. Tik ne visada viskas matydavosi. Tačiau tai, kas dedasi šiais metais – peržengia bet kokias padorumo ribas. Esminis pokytis vis tik yra įvykęs sutartų rungtynių „suvokime“. Žmonės jau net nebando slėpti, viskas yra daroma visiškai atvirai bei ignoruojant ne tik biurokratus, tačiau ir eilinius piliečius. O ir eiliniai piliečiai jau pradeda tai priimt kaip normalų dalyką, kuris yra visiškai tikėtinas lošiant kai kurioms komandoms. Tiesą pasakius, sutarto futbolo viešas „legalizavimas“ yra dalykas, kuris gali galutinai nužudyti lietuvišką futbolą kaip socialinį reiškinį. Tikėtina, kad futbolas persikels į būrį mistinių sporto šakų, kurios turi federacijas ir vieną kitą sportininką, tačiau visuomenė net nežino apie jų egzistavimą.

 7. neteisinga 2015, rugpjūčio 19 | 11:36 Atsakyti

  šioje istorijoje minėti tik „Kruoją“, nes panašu, jog ir „Šiauliai“ šiose rungtynėse kėlė daug klaustukų. Taip pat siūlyčiau atkreipti dėmesį į „Šiaulių“ ir „Stumbro“ rungtynes, kur situacija buvo analogiška, tik niekas apie tai nekalbėjo viešai.

 8. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 19 | 11:48 Atsakyti

  Matai, kadangi viskas egzistuoja gandų lygyje, tai ir kalbama apie tai, ką akivaizdžiai gali pamatyti savo akimis transliacijų metu. Šiauliai šiuo klausimu taip pat šiemet buvo pakankamai linksniuoti. Juk net vadovą prarado. Yra tiesos tame, kad Kruoja „sugeria“ visą kritiką. Tačiau, sutikt, ir nesąmonių ši komanda šiais metais pridarė tiek, kad keliems sezonams pakaktų – pradedant keistų investuotojų paieškomis, būriais besikeičiančiais žaidėjais ir rungtynėmis, kuriose prikišamai demonstravo tamsiausias šiuolaikinio futbolo puses. Todėl net juokinga yra skaityti apie tai, kad Kruojos treneriui paskutinėse rungtynėse buvo „neaiškių įvarčių“.

 9. DZHIT 2015, rugpjūčio 19 | 14:18 Atsakyti

  Galima daryti prielaidą, kad šiame sezone fix’ino/ fix’ina šie klubai:
  1. Kruoja
  2. Šiauliai
  3. Stumbras
  4. Granitas

  Taigi, lieka kiti 6 klubai, kurie dar neperžengė šios nepadorumo ribos. Lentelėje tas ir atsispindi, kad 4 kekšės (nepabijokime šio išsireiškimo) rikiuojasi vienas šalia kito (Utenis įsimaišęs, bet greitu metu pakils). Atsisijoja 6 klubai, kurie dirba švariai, ir galiausiai lieka 4 klubai, kurie žaidžia „purvinus žaidimus.

  Aiškiau ir būti negali :)

 10. Jonas | SDV 2015, rugpjūčio 19 | 15:01 Atsakyti

  :) tai čia tą matematiką gali dėliot kaip tik nori, kol viskas – gandų ir nuomonių lygyje. esu, pvz, girdėjęs kalbų ir apie Spyrį (tiesa, ne tokio tipo fixinimo kontekste), o ir Šiaulių pergalė prieš Trakus atrodo velniškai keistai. Juolab, kad ir ten buvo kalbų apie pagyvėjusius statymus už Šiaulių pergalę. Tačiau tokių ir panašių šnekų būdavo visais laikais ir niekada nebuvo jokių realių patvirtinimų ar paneigimų. Todėl ir privengiu laidyt prakeiksmus vienai ar kitai komandai – vis tik demokratinėje visuomenėje egzistuoja nekaltumo prezumpcija:)) Juolab, kad tokiu atveju iš futbolo dingtų bet kokia intriga, nes kiekviena netikėtą rezultatą būtum linkęs aiškinti sutarimu. Kruojos atvejis išskirtinis dėl mano minėtų dalykų – akivaizdžių ir akis badančių vaizdų aikštelėje, kurie kaip tyčia sutampa su bangavimais lažybų rinkoje.

 11. Marijus 2015, rugpjūčio 19 | 17:50 Atsakyti

  Offtopic: labai įdomus straipsnis apie tai, kaip Atlanto žaidėjai atsiduria Prancūzijoje. Tikrai verta paskaityti :) Šioje grandinėje esminės pavardės: Christophe Hutteau – Prancūzijoje neblogai žinomas, tačiau prastokos reputacijos futbolo agentas bei jo emisaras Rytų ir Vidurio Europoje Christian Larièpe. Lietuvoje jie dirba būtent su Atlantu. Christophe Hutteau pats buvęs žurnalistas ir turi gerus ryšius medijoje, tad verčiasi per galvą visaip promotindamas savo proteguojamus žaidėjus Prancūzijos žiniasklaidoje, suarydamas iliuziją, kad jie yra tikri perlai, nenušlifuoti deimantai. Kai kurie klubai ir užkimba :) http://peuple-vert.fr/dossier-panyukov-est-il-une-arnaque-bien-orchestree/

  • Marijus 2015, rugpjūčio 19 | 18:17 Atsakyti

   Kodėl Atlantas? Christian Larièpe yra dirbęs Maskvos Dinamo klube, kuriame taip pat darbavosi… na žinoma, dabartinis Atlanto vyr. treneris Sarsanija! 😀 Taigi, dabartinis Atlantas iš esmės yra Christophe Hutteau agentūros farm klubas.

Naujas komentaras