Maximiliano Ugge

18: „ATLANTAS“ 0:1 „SŪDUVA“

Šio sezono stebuklui prireikė vienos savaitės. Kad ir kaip bebūtų keista – tai yra tiesa. Dar praeitą antradienį „Sūduvą“ nuo „Atlanto“ skyrė 8 taškai ir galimybė nusikapstyti iki trečios vietos atrodė velniškai miglota. Lengviau buvo pasiguosti tuo, kad ketvirta vieta ir Europos lyga kitais metais jau yra kišenėje. Ir štai, po savaitės – prašom. „Sūduva“ sėdi trečioje vietoje. Tiesą pasakius, nelabai ir bepamenu, kada „Sūduva“ taip aukštai buvo užsikeberiojusi.

Iki sezono pabaigos dar liko 8 turai. Tad nutikti gali visko. Tačiau, nepaisant to, ką paporintų pesimistai, liūdėti šiandien nematau jokios priežasties. „Sūduva“ dukart nugalėjo „Atlantą“ ir trečioje vietoje sėdi visiškai pelnytai. Dabar beliko racionaliai užbaigti sezoną.

Pirmo kėlinio netikėtumai

Chm. Standartiškai visi tikėjomės atkaklios kovos nuo startinio teisėjo švilpuko. Ko gero galvojome, kad rungtynių energetika (kaip mėgsta sakyti Veselinovičius) bus tokia pati, kaip ir prieš savaitę. Buvo galima tikėtis ir to, kad didesnę „energetiką“ rodys „Atlantas“, kuris, teoriškai galvojant, turėjo būti baisiai piktas ir kovingai nusiteikęs po to, kai per paskutinius du turus praleido 8 įvarčius. Deja, viskas buvo kaip sykis priešingai.

Pirmas kėlinys buvo netikėtai keistas. Keistumais pasižymėjo abi komandos.

„Sūduva“ turėjo žaisti taip, kaip žaidė Marijampolėje. Deja, „Sūduva“ lošė panašiai, kaip sezono pradžioje – lėtas pozicinis futbolas, nebloga gynyba, tačiau jokio aštrumo priekyje. Plius – daug techninio broko, ypač atliekant svarbius perdavimus.

Vienintelis skirtumas – aikštės viduryje šiandien „Sūduva“ turi Jamaką su Vaskela, todėl atakų pradžios būdavo prasmingesmės. Deja, atakų pabaigoje nieko įdomesnio praktiškai nenutiko. Ne tik pirmą kėlinį, bet ir visas rungtynes.

„Atlantas“ daugiau mažiau lošė taip, kaip ir aną kartą Marijampolėje – labai blankiai. Faktas – tai buvo ne ta komanda, kuri dukart nugalėjo „Žalgirį“ ir dar neseniai galvojo apie sidabro medalius. Iš esmės „Atlantas“ atrodė kaip tipinė antrosios lentelės pusės komandėlė. Rungtynes „Atlantas“ pradėjo atsitraukęs prie savo vartų. Aikštė ir kamuolys buvo atiduoti „Sūduvai“.

Galima rinktis vieną iš tokios „taktikos“ paaiškinimų – arba „Atlantas“ galvojo, kad geriausias ginklas prieš „Sūduvą“ yra kontratakos, arba apskritai buvo nusprendęs šiandien pasitenkinti lygiosiomis.

Tačiau dauguma „Atlanto“ atakos bandymų neišvengiamai baigdavosi kokia nors nesąmone. Kreivu šleivu pasu arba klasikiniu aklu balionu iš toli link „Sūduvos“ vartų. Tiesa, vieną kartą kamuolys labai jau smagiai įkirto į „Sūduvos“ baudos aikštelę ir vos nepateko Maksimovui. Kitą kartą Isoda „Atlantui“ padovanojo tobulą baudos smūgį. Tačiau, žaisdamos prieš „Sūduvą“, net ir prasčiausios lygos komandos per kėlinį tiek sugeba sukurt. Kartais netgi sugeba įmušt. Tokią situaciją jau ne kartą šiais metais buvome matę. Ne kartą, bet ne šiandien.

Į pirmo kėlinio pabaigą lyg ir ėmė rodytis, kad „Sūduva“ šiek tiek padidino spaudimą, lyg gavosi keletas intensyvesnių, greitesnių atakų. Deja, nieko bent kiek panašesnio į link įvarčio vedančią kombinaciją taip ir nebuvo sukurta.

Štai tokia rūgtelėjusi buvo pirmoji rungtynių dalis. Be ypatingų gaisrų prie „Sūduvos“ vartų. Tačiau ir be normalių progų įvarčiui įmušti.

Antro kėlinio ramybė

Toliau viskas vyko panašiu ritmu. Kėlinio pradžioje „Sūduva“ lyg ir ėmė „Atlantą“ spausti, lyg ir pradėjo aštriau nardyti į baudos aikštelę. Lyg ir sukūrė keletą situacijų, kai marijampolietis tribūnoje būtų garantuotai reikalavęs 11 m baudinio. Tačiau iki įvarčio ir vėl būdavo pakankamai toli. O vėliau žaidimas apsilygino, nurimo ir pradėjo priminti pirmo kėlinio kamuolio paspardymus aplink aikštės vidurį.

Štai tada ir pagalvojau, kad gal vis tik būtent tokia yra šiandien „Sūduvos“ taktika. Žaisti ramiai, pernelyg nesiplėšyti, žiūrėti savo vartų ir laukti auksinės progos. Žodžiu, „Sūduva“ žaidė kaip komanda, suprantanti, kad pralaimėjimas šiandien būtų žymiai didesnė tragedija, nei lygiosios.

Savo auksinės progos „Sūduva“ sulaukė. Ir tą progą atnešė standartinė situacija. „Atlantas“ ir vėl labai vidutiniškai išsidėstė savo baudos aikštelėje, tad Ugge, šį kartą ne galvą, o kažkokiu karatistiniu smūgiu įmušė taip lauktą įvartį.

Tuomet „Atlantas“, aišku, bandė spustelėti. Keletą progų sukūrė, tačiau „Atlantas“, sakykime, šiandien nebuvo komanda, kuri galėjo laimėti rungtynes. Nepaisant rusiškų keiksmažodžių nuo atsarginių suolo, kurie aidėjo tuščiame stadione.

Beje, tuščias Klaipėdos stadionas stebino ne mažiau, nei prastas „Atlanto“ žaidimas (statistika rodo 250 žmonių, bet, kaip žinome, mūsų statistikai mėgsta žmonių kiekį padidinti). O juk „Atlantas“ galbūt lošė vienas svarbesnių šio sezono rungtynių. Taip, Klaipėdą ištiko kažkokia visuotinė futbolo krizė.

Pasiekimai ir rezultatai

Gali ir galima priekaištauti „Sūduvai“ dėl prastoko šiandienos futbolo. Tačiau nelabai išeina tai daryti. Tiesą pasakius, viskas šiandien buvo tiesiog tobula. Taip sakau dėl to, kad ko gero pirmą kartą šį sezoną „Sūduvos“ racionalus futbolas davė labai racionalų rezultatą.

„Sūduva“ laimėjo žvėriškai svarbias rungtynes – ir tuo viskas pasakyta. Visa kita – nesvarbu. Šioje sezono stadijoje visiškai nebesvarbu, kokį futbolą rodydama komanda laimi kertines rungtynes. „Sūduva“ laimėjo išnaudojusi standartinę situaciją. Ir vėl – tai yra klasikinė tokio futbolo priemonės rezultatui pasiekti. Iki šiol „Sūduvai“ retokai panašius planus pavykdavo įgyvendinti.

Įmušusi įvartį „Sūduva“ ramiai ir protingai nuvedė rungtynes iki pozityvios pabaigos. Tas likusias minutes komanda sužaidė itin racionaliai – mušė „Atlanto“ įkarštį ir siūlomą tempą, net atakuodama dažniau pasirinkdavo sprendimus, kurie labiau degino laiką, nei buvo skirti situacijos aštrinimui.

Ir dar vienas paminėtinas dalykas. Valentinas Baranovskis ir vėl atliko tiesiog tobulą perdavimą iš krašto.

Gaila, kad tą perdavimą gavęs Jamakas nusprendė kamuolį įsivaryti į vartus. Tokio lygio žaidėjui derėjo tiesiog spirti į vartus. Nežinau kaip jūs, bet aš jau pasiilgau Baranovskio nuo pirmų rungtynių minučių. Manyčiau, kad tuo, ką jis nuveikė per paskutines dvi rungtynes su „Atlantu“ visiškai pakanka, kad tokios garbės šis žaidėjas kitame ture nusipelnytų.

Taigi, į šio sezono pabaigą galima žvelgti pakankamai optimistiškai. Šios dvi pergalės buvo svarbios ne tik dėl to, kad padėjo pasivyti ir aplenkti „Atlantą“. Šios pergalės ir patiems žaidėjams parodė, kad vis tik jie yra pajėgūs laimėti ne tik prieš lentelės dugno komandas. Dabar beliko sužaisti likusias rungtynes taip pat racionaliai ir nutempti sezono siūlą iki taip visų laukiamų medalių.

Ačiū komandai už pergalę. Susitiksime Marijampolėje sekmadienį. Tikiuosi, kad žmonių „Sūduvos“ stadione bus bent 10 kartų daugiau, nei šiandien buvo Klaipėdoje.

Tags Atlantas

Pasidalink su draugais:

21 koment.

Komentuok!
 1. DZHIT 2015, rugsėjo 22 | 22:54 Atsakyti

  Pergalė yra. Trys taškai taipogi. Važiuojam toliau. Sekantis varžovas- Stumbras, kurį privalo įveikti bent 2-3 įvarčių skirtumu.
  P.s kas dėl Baranovskio, tai jeigu treneris visgi neleis į startinę sudėtį, tai paprašysim skanduote „Baaaranvskij !“. Tai padarėm praeitą antradienį, tai pakartosim ir sekmadienį :)

  • griezhtas 2015, rugsėjo 23 | 15:30 Atsakyti

   Tik Baranovkis gali būti 3 vietose tuo pačiu metu, bet tik ne toje pozicijoje, kurioje tuo metu turėtų būti :) Patinka ir man Baranovskis, bet jis ne tas žaidėjas, kuris žaistu ramų, protingą, pozicinį futbolą, todėl suprantu kodėl treneris jį leidžia tik antrame kėlinyje, kai jau priešininkai nuvaikyti ir galima kažką nuveikti tiesiog dėka greičio ir energijos.

 2. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 23 | 13:55 Atsakyti

  na tikrai nejuokaukit:) net ir atsižvelgiant į tą keistą faktą, kad kelis pastaruosius sezonus Sūduva apskritai atrodo geriau fiziškai pasirengusi už daugumą lygos klubų, visiems turėtų būti akivaizdu, kad Baranovskis yra pajėgus pilnu pajėgumu atlakstyti kokius 3 kėlinius. Tai yra visiems žinomas faktas, panašus į tą, kad Žemė sukasi aplink Saulę, o ne atvirkščiai.

 3. Mamajus 2015, rugsėjo 23 | 15:21 Atsakyti

  Siaip kas nemaloniai nustebino, ir ka paminejo Jonas tai ziurovu skaicius stadione. Atsimenu 2000-uju pradzia, kai Klaipedoje rinkdavosi po kelis tukstancius ziurovu i svarbias rungtynes. Tai beje galioja ir kitoms komandoms ( Marijampolej senasis stadionas daznai budavo pilnas ). Vilniuje dar pernai i Traku – Zalgirio rungtynes virs 2000 ateidavo, praeita savaite nebuvo nei 1000.

  • Anonimas 2015, rugsėjo 23 | 16:06 Atsakyti

   Liūdna situacija su lankomumu ir apskritai lietuviško futbolo susidomėjimu ( tas neliečia Europos futbolo lygų susidomėjimo, nes jis visada buvo pakankamai aukštas). Gaila, bet kiekvieną sezoną krinta A lygos klubų lankomumas, jeigu pavyzdžiui 2013 metais į Atlanto rungtynes net po 2500 žmonių susirinkdavo, tai šį ir praėjusį sezoną maksimalus skaičius buvo apie 1000 žmonių ir tai tik sezono pradžioje, tas pats ir su Žalgiriu ar Šiauliais. Anksčiau dar būdavo tokie klubai kaip Dainava ar Tauras, kurie sutraukdavo ir nemažai gerbėjų, ir turėjo savo ultrų, o dabar net jie nukritę iki mėgėjiško lygio. Kiek nebloga situacija tik su Sūduva ir Uteniu.

 4. Favoritas 2015, rugsėjo 23 | 15:25 Atsakyti

  Kad Valentinas gali atlakstyt 90min, visi puikiai žinome. Tačiau aš noriu tikėt, kad Veselinovičiaus komandoje kiekvienas žaidėjas turi savo konkrečias užduotis ir žino ką jis turi nuveikti aikštėje.Taigi nematau nieko blogo, kai toks vijurkas įeina į aikštę antrame kėlinyje su tam tikromis užduotimis. Ir kaip dažnai komentatoriai ieško ant suoliuko kas galėtų „paaštrinti“ žaidimą, tai Valė bene geriausias „aštrintojas“ Alygoj.
  O jei dar žaidžia Marijampolėj ir žiūrovų prašymu Baranovskis išleidžiamas į aikštę, nu tai euforija aukščiausiam lygyje – sirgaliai turi galimybę pajaust, jog turi įtakos komandai ir jos rezultatams. Geriau nebūna!

 5. Meistras 2015, rugsėjo 23 | 22:58 Atsakyti

  Na daba viskas musu rankose, nors realiai mes 2 taskais atsiliekam o ne pirmaujam, nes Atlantui dar bus iskaityta pergale pries Kruoja. Tad reikia visas pergales imti, ir laukti Atlanto kluptelejimu, kitu atveju ar ne paskutinese sezono varzybose 3-4 vietos pasiskirstys?

 6. DZHIT 2015, rugsėjo 24 | 15:52 Atsakyti

  Jonai, stebėjai Taurės burtų traukimo ceremonija? Kaip manai ar ne laikas tam senam nupiepusiam legendai- Pikčilingiui į pensiją? Neskiria kur ketvirtfinalis, o kur aštuntfinalis. Nevykusiai juokauja apie, tai jog Banga vis dar A lygoj… Tai nieko keista, kad jis ir sudarinėja mistinį tvarkaraštį, kai neskiria kurioj lygoj Banga žaidžia….

 7. Ponulis 2015, rugsėjo 25 | 11:48 Atsakyti

  Viena yra atlakstyti 90-135 min. bet kitas dalykas atlakstyti naudingai. Baranoskis pastarasias dvi rungtynes (o ypac pastarasias) taip ir dare. Kol kas matosi, kad trenerio sprendimas duoti Baranovskiui zaisti po 40 min duoda rezultata. To laukiu ir ateinanciose rungtynese.

 8. Meistras 2015, rugsėjo 25 | 23:53 Atsakyti

  Turbut Silas kyla A lygos link, ir net nenuostabu. Dabar Kazlu Rudoje vyksta rimtos derybos del formules 2 trasos statybu ir panasau kad tai ivyks. Sis miestelis panasu, kad gali tapti populiarus ir pritraukti dar daugiau investiciju. Tad kodel nebendradarbiaut ir dar labiau pakylet Marijampoles futbolo mokyklos lygio.

  • griezhtas 2015, rugsėjo 26 | 11:44 Atsakyti

   Ta lenktynių (lenktynių serijos, kurios nėra) trasa (vietoje, kur iki artimiausio kelio, kuriame galėtų prasilenkti dvi mašinos 10km) yra visiška afera.
   O del populiarumo ir investicijų, tai vistik 8 tūkst. gyventojų turintis miestelis, A lygoje galėtų turėti tik kruojos ar trakų tipo klubą t.y. trumpalaikį. Geriau jau I lygos vidutiniokas su ilgalaike perspektyva.

Naujas komentaras