Tomas Radzinevičius

27: „SŪDUVA“ 3:1 „ATLANTAS“

„Sūduva“ šiandien iš tikro sužaidė kol kas geriausias sezono rungtynes. Manau, nebus nė vieno, mačiusio šio sezono „Sūduvos“ žaidimus, kuris mėgintų šį faktą užginčyti. Tiesą pasakius, tai buvo kol kas vienintelės rungtynės, kurias komanda sužaidė ne tik su maksimalia emocija, bet ir kokybiškai nuo pirmos iki paskutinės minutės. Kažin ar tiek gero futbolo, kiek matėme šiandien, surinktume per visas ligšiolines šio sezono rungtynes.

Gal komandai reikia dažniau papriekaištaut dėl to, kad aikštėje mažumą trūksta stebuklų? Kitaip šiandieninio žaidimo ir nepavadinsi. Juk dar visai neseniai „Sūduva“ sunkiai, minimaliais rezultatais guldė silpnąsias lygos komandas, o prieš pora dienų gan nykiai atrodė prieš „Žalgirį“.

O štai šiandien nuotaika visiškai kitokia. Pagaliau, po šimto metų, buvo nugalėtas „Atlantas“. Pagaliau šiemet pradėti rinkti taškai iš aukščiau lentelėje sėdinčių komandų. Apie bronzą taip pat galima pradėt galvot. Tokių galvojimų šiemet taip pat būta nedaug. Bet jei kaip sykis dabar prasidės geriausia „Sūduvos“ sezono atkarpa – manau, lengva ranka nubrauksime visus ligšiol komandai pareikštus priekaištus.

Pirmas kėlinys – taip pat geriausias sezone

Kad „Sūduva“ žaidžia geriausias sezono rungtynes matėsi jau po pirmo kėlinio. Šį kėlinį buvo galima sulyginti tik su pirmo rato „Spyrio“ rungtynių antruoju kėliniu. Tačiau nereikia pamiršti, kad aną kartą lošta prieš pakankamai silpną komandą, kuri pirma pelnė įvartį, tuomet neblogai laikėsi, tačiau pati praleidusi, visiškai sulūžo.

„Atlantas“ yra komanda, kuri dukart šiais metais nugalėjo „Žalgirį“ ir nepatyrė pralaimėjimo visą vasarą. Matematika paprasta – būtent tos dvi pergalės prieš „Žalgirį“ šiandien ir skiria turnyrinėje lentelėje Klaipėdos komandą ir „Sūduvą“.

Rungtynes „Sūduva“ pradėjo tradiciškai – praleisdama greitą įvartį. Kaip minėjau ankstesniame tekste – tai tapo 14 kartas šiais metais (iš 26), kai „Sūduvai“ ir vėl teko vytis varžovus. O ir įvartis buvo klasikinis – toks nei šioks, nei toks. Nebuvo jokios ypatingos „Atlanto“ kombinacijos, kamuolys kažkaip ten susimalė baudos aikštelėje, o prie jo atsidūrė laisvas „Atlanto“ žaidėjas.

Įdomiau yra tai, kad „Atlantas“, kitaip nei daugelis tokio likimo rungtynėse su „Sūduva“ ištiktų komandų, neatsitraukė atgal, neužsidarė prie vartų.

Dar įdomiau, kad „Sūduva“ nepradėjo lošti sau įprasto lėto pozicinio futbolo, kai kamuolys ritinėjamas po aikštės vidurį, o dauguma komandos narių vaikšto pėsčiomis.

„Sūduva“ šiandien lošė itin greitai, dinamiškai, protingai ir – netgi – įspūdingai.

Iki šiol per rungtynes gaudavome pamatyti kokias 2-3 atakas, kai kamuolys gražiai ir staigiai suvaikščiodavo tarp žaidėjų ir nukeliaudavo iki priešininko vartų. Tačiau net ir tokiais atvejais dažniausiai pritrūkdavo paskutinio smūgio.

Šiandien viskas buvo kitaip. Greitos buvo praktiškai visos „Sūduvos“ atakos. Kone kiekvienoje matydavo kamuolius, lekiančius ne žaidėjams į kojas, o į plotą. Smūgių taip pat buvo per akis. Galų gale – buvo tiek progų, kiek „Sūduva“ ko gero nesukūrė nė tose liūdnos reputacijos rungtynėse prieš „Kruoją“.

Nemažindama tempo visą esminį darbą „Sūduva‘ nudirbo per pirmą kėlinį. Jam pasibaigus, kirbėjo vienintelė mintis. Ar sugebės tokiu tempu komanda nulėkti iki pat finalinio švilpuko? Juk tik prieš tris dienas žaidė su „Žalgiriu“. O štai „Atlantas“ – kokias 3 savaites poilsiavo.

Turint omeny, kad po ankstesnių rungtynių laiko atsigauti praktiškai nebuvo, „Sūduvos“ priešininkui primestas tempas, kuris iš esmės laikėsi visas rungtynes, buvo įspūdingas.

 Kur dingo „Atlantas“?

 Tarkime, „Atlantas“ šiandien buvo „lyg nesavas“. Velniškai prastas šios komandos žaidimas gerokai nustebino. Sarsanija po rungtynių skundėsi savo žaidėjų stovyklavimais rinktinėje, tačiau ir po stovyklų komanda turėjo pakankamai laiko, kad sugrįžtų į normalų ritmą.

Tačiau prastai lošė ne tik jaunimo rinktinių nariai. Vėževičius, kuris ligšiol man atrodė vienas geresnių šio sezono lygos žaidėjų, buvo visiškai nematomas. Jo pavardę komentatoriai paminėjo kokius du kartus per visas rungtynes (vienas iš jų buvo tas kreivas pasas Malinauskui, po kurio „Sūduva“ kėlė lemiamą kampinį).

Buvo keista matyti, kaip jaunesni ir pailsėję „Atlanto“ žaidėjai akivaizdžiai nespėja paskui „Sūduvos“ kamikadzes. Kiek kartų „Atlanto“ futbolininkai stabdė „Sūduvą“ tempdami už marškinėlių ar tiesiog įsikibdami rankomisį jau tolstantį priešininką? Keturis? Penkis? Šešis? Tiek panašių pražangų per vienas rungtynes senokai neteko matyti.

Raudona kortelė neabejotinai sujaukė Sarsanijos planus, tačiau ir iki jos, ir po jos „Atlanto“ žaidėjai nuolat žaidė ne prieš „Sūduvą“, o su ugnimi.

Jei neklystu, tai „Sūduvai“ galės padėkoti ir „Trakai“ – šiandien kortelėmis „Atlantas“ prarado 3 pagrindinės sudėties žaidėjus. Galbūt radikaliai žaidėjus rotuoti mėgstančiam Sarsanijai tai nesukels ypatingų problemų. Nerimauti galbūt galima nebent dėl psichologijos – juk visas be išimties korteles „Atlanto“ žaidėjai gavo už pavojingų atakų stabdymą aukščiau minėtu būdu (tampymai už marškinėlių, rankų ir pan.).

Aišku, čia jau „Atlanto“ reikalai. Juos šiai komandai ir palikime.

Antro kėlinio chaosėlis

Gal ir gerai, kad antrame kėlinyje „Sūduva“ neužsidarė gynyboje. Tokia taktika būtų buvusi suprantama ir racionali. Jėgų lyg ir nėra daug, rezultatas jau yra – tai galima leist pažaist ir priešininkui, o patiems pasilikti kontratakas.

Tačiau „Sūduva“ visą antrą kėlinį „lipo“ ant „Atlanto“ vartų. Tiesa, dabar jau buvo taikomas ne tiek masyvaus, nuolatinio spaudimo metodas, o greičiau trumpų, greitų sprogimų derinimas su ramesniu kamuolio pastumdymu prie savo vartų.

„Atlantas“, ir iki raudonos kortelės stebuklų nerodęs, pašalinus Baravyką ėmė žaisti atvirą, palaidą ir chaotišką futbolą. „Sūduva“ prie tokio stiliaus visai neblogai prisderino – leido „Atlantui“ krėsti nesąmones, o pati bandė žaisti kiek ramiau ir gaudyti „Atlantą“ tolimais perdavimais priekin skuodžiantiems žaidėjams.

Tiesą pasakius, „Sūduvai“ atakuojant šiandien sekėsi beveik viskas, kas iki šiol keldavo daug problemų. Įmušė įvartį po kampinio. Įmušė įvartį po tolimo perdavimo iš paties aikštės krašto. Įmušė įvartį po Baranovskio perdavimo iš krašto. Atliko ko gero pavojingiausią baudos smūgį per visą sezoną – gaila, kad Živkovičiaus spyris surado skersinį – būtų buvęs labai dailus įvartis.

Nepaisant pranašumo, nurimti buvo galima tik po trečiojo „Sūduvos“ įvarčio. Tuomet jau tapo galutinai aišku, kad daugiau jokių radikalių posūkių šiose rungtynėse nebus.

Viens, du, trys – važiuojam toliau

Dabar „Sūduva“ gaus savaitę poilsio. O „Atlantas“ – negaus. „Atlanto“ laukia ne mažiau sunkios rungtynės prieš „Trakus“.

Rungtynės, kuriose abi komandos ir vėl žūt būt sieks pergalės. Juk, kaip sakė per spaudos konferenciją Sarsanija, dabar keturios pirmosios komandos pradeda lenktynes dėl visų spalvų medalių.

Taigi, kitą antradienį jėgų santykis bus priešingas. Mat „Sūduva“ likusią savaitės dalį galės žiūrėti teliką ir laukti, kol įkris taškai už neįvykusias rungtynes su „Kruoja“.

Viskas.

Ačiū komandai už padovanotą šventę. Bet jei manote, kad tiek mums pakaks – klystate.

Susitiksime kitą antradienį.

Tags Atlantas

Pasidalink su draugais:

32 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 16 | 12:15 Atsakyti

  „Sunkiau“ bus kiekvienose likusiose rungtynėse, išskyrus tas, kurias šią savaitę Sūduva „žais“ su Kruoja. Mat laimėti reikės viską iš eilės. Tačiau tas pats galios ir pagrindiniams varžovams – visų pirma, Atlantui. Kiekvienas kurios nors iš šių dviejų komandų kluptelėjimas – paslauga tiesioginiam varžovui. O dėl kitos savaitės – tai reikia turėti omeny, kad Sūduva dabar gauna savaitę poilsio, o štai Atlantas tuo metu dar turės tiek pat reikšmingas rungtynes prieš Trakus. Tad būti gali visaip – pvz., Atlantui ilgas poilsis į naudą neišėjo, o prieš pora dienų rungtynes žaidusi Sūduva buvo greitesnė net ir rungtynių pabaigoje.

 2. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 16 | 12:17 Atsakyti

  O va Atlanto nusiteikimas – ko gero yra dar mistiškesnis dalykas šiais metais nei Sūduvos nusiteikimas. Akivaizdu, kad Sarsanijai šiemet žymiai sunkiau sekasi užsukti savo komandą, nei ankstesniais metais. Kvailai taškų Atlantas išbarstė ne mažiau nei Sūduva. O turimų taškų skirtumą visų pirma užtikrino Atlanto pergalės prieš Žalgirį ir Trakus.

 3. griezhtas 2015, rugsėjo 16 | 12:31 Atsakyti

  Cia net ne Atlanto nusiteikime esmė, tiesiog Atlantas žaidė tai kaip leido varžovas. O šiaip Sarsanija sakė, kad planas buvo per 60 min. nuvaikyt suduvą, o tada būtų išleidę maksimova ir rakauska reikalus sutvarkyt. Bet čia padėjo raudona kortelė ir varžybose su žalgiriu sutaupytos jėgos.

  Kas dar iš interviu patiko, kad Veliulis pripažino, jog golą įmušė todėl, kad buvo toje zonoje ir laiku, kur ir turėjo būti pagal trenerio nurodymus. t.y. iš to darom išvadą, kad sūduvoje šiemet visi žaidėjai žino, kada ir kur turi būti, tik ne visada sugeba tą padaryti.

 4. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 16 | 12:37 Atsakyti

  Teisingai čia parašei. Vienintelis keistas niuansas Sarsanijos plane yra tas, kad gavosi atvirkščiai – toks jausmas, kad Sūduva nuvaikė Atlantą ir tas nutiko dar pirmame kėlinyje, iki tos raudonos kortos. Pražangos graibant priešininką už marškinėlių iš nugaros tą Atlanto desperaciją labiausiai ir rodo. Be to, Sarsanija, atrodo, pamiršo, kad ir Sūduva turėjo slaptą ir greitą ginklą – Baranovskį:))

 5. Anonimas 2015, rugsėjo 16 | 13:25 Atsakyti

  bet Baranovskį išleist į aikštę išreikalavo žiūrovai, jau nuo pirmo kėlinio vidurio pradėję skanduoti jo pavardę, Veselinovičius neturėjo kur dėtis neišleidęs :)

 6. Favoritas 2015, rugsėjo 16 | 15:36 Atsakyti

  Kaip žinia, Sūduvoj nuo euforijos iki nusivylimo – vienas žingsnis. Mėgstam vaikščioti peilio ašmenimis. Duokdie ši pergalė bus tas taškas nuo kurio atsispyrus komanda iki čempionato pabaigos demonstruos solidų žaidimą. Ir nesvarbu kurią vietą užims 3 ar 4-tą.
  Sutinku su griezhtu, kad Veliulio interviu pasisakymai parodo, jog einama tinkama linkme. Deja, ne visada žaidėjai išpildo tą, ko treneris nori.
  Kadangi Veselinovičius turi kontraktą ir kitam sezonui, tai seniai taip buvo, kad laukčiau kito sezono su viltimi, kuri dar šiame sezone neužgesus :)

 7. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 16 | 15:52 Atsakyti

  Chm, tai kad dabar jau ir įsitempt labai nėra reikalo. Ketvirta vieta kaip ir daugmaž užtikrinta. Ketvirta vieta – praktiškai garantuota Europa kitais metais. Sakyčiau, tai yra svarbiau nei medaliai, nes žaidimai Europoje, manau, daugelį labiau motyvuoja. O ir planuot komandos biudžetą yra kiek lengviau. Tad reikia tiesiog pažaist futbolą savo malonumui – liko 9 rungtynės. Nes vakar buvo tas vienas atvejis, kai chebra džiaugėsi žaisdama visai neblogą futbolą.

 8. Meistras 2015, rugsėjo 17 | 02:20 Atsakyti

  Tiesa pasakius senai maciau taip smagiai lekiancia Suduva. Uz Atlanta buvom pranasesnis kiekvienam aikstes centimetre. Dar siame sezone nemaciau, kad Jamakas budamas per kokia 5 metrus uz nugaros varzovui, tokiu greiciu nuskuostu ir perimtu kamuoli. Atlantas geltonu ir korteliu prasyte prasesi, jau pirmame kelinyje taip tampe suduviecius, lyg zaisdami koki regbi. Tokia jau ta Suduva, gali jos nekesti, bet atejes i varzybas gali isimyleti is naujo, viska pamirses, lyg Ievute pirmoje klaseje 😀

 9. Nitro 2015, rugsėjo 17 | 09:56 Atsakyti

  Radzinevičius skaičiuojant įvarčius vien tik A lygoje yra įmušęs 98 įvarčius. Dar du tikslūs smūgiai ir turėsim jubiliejų :)

 10. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 19 | 17:27 Atsakyti

  ką gi – bus įdomiau laukti antradienio. kažkaip neatrodė, kad toji trečioji vieta gali būti taip greitai pasiekta.

  • Meistras 2015, rugsėjo 19 | 18:23 Atsakyti

   Ale Suduva irgi nevare su Zalgiriu ant pilno gazo, bet bent garbingai pastovejo, ir jei ne paskutine minute praleistas ivartis tai rezultatas nebut triuskinantis. Nu manau visi suvokia siu rungtyniu svarba, drisciau teigti kad Atlantui cia ir lygiosios tiktu. Ar ne?

 11. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 19 | 20:02 Atsakyti

  Nemanau, kad Atlantas sąmoningai nelošė prieš Trakus tam, kad pataupytų jėgas kovai dėl trečios vietos. Panašiau man būtų į tai, kad Atlantas šiuo metu apskritai pateko į jiems eilinę sezoninę duobutę. Galbūt tai susiję su Paniukovo išvykimu, o gal ir ne. Taip pat nemanau, kad Atlantas bus labiau pailsėję nei Sūduva. Lygiai taip pat nemanau, kad Atlantui tiktų lygiosios (kas, aišku, yra žymiai geriau nei pralaimėjimas) – vis viena atstumas yra pernelyg menkas. Ir, nepaisant visko, mes puikiai žinome du dalykus. Sūduva – nenuspėjama komanda. Po gerų rungtynių gali sulošti beviltiškas. O Atlantas – Sarsanijos komanda. Kitaip tariant, tai yra komanda, kuri po pralaimėjimo, gali išeiti į aikštę pakeitusi du trečdalius sudėties ir sunešioti bet kokį priešininką. Iš kitos pusės – Sūduva ir vėl nėra kur dėtis. Pastarųjų trejų-ketverių sezonų pabaigos buvo labai panašios – nori geresnės vietos, privalai nugalėti artimiausius konkurentus. Ir ne po vieną, o po kelis kartus. Vienžo – antradienį bus dar įdomiau, nei buvo praeitą šeštadienį.

 12. trrr 2015, rugsėjo 21 | 11:40 Atsakyti

  Ir dar vaikinukas del neaiskiu priezasciu buwo pralaikytas ant suolo kai tikriausei butu turejas geriause sawo sezona .Gaila,nemanau kad reikejo to serbo gynejo isvis nes niekuo nebuvo ispudingas .

 13. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 21 | 11:42 Atsakyti

  Yra kaip yra. Ir šio sezono dar liko. Galbūt, jei Isoda likusias rungtynes tinkamai suloš, tai kitiems metams į jo vietą nieko ir ieškot nereikės.

 14. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 21 | 12:40 Atsakyti

  :) aha, tik Sūduvai nuo to kažin ar lengviau bus. Kažkaip Sūduva mėgsta paslysti su komandomis, kurios lyg ir turi vidinių problemų.

 15. griezhtas 2015, rugsėjo 21 | 13:37 Atsakyti

  Skolos reiškia, kad kiekvienam žaidėjui yra peržiūra ir norėsis parodyti savo maksimumą. O fiksinimui su suduva koeficientas bus per prastas.

 16. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 21 | 15:56 Atsakyti

  chm, galvoju, kad gal iš viso tas neturėtų turėti ypatingos įtakos. vis tik čia Atlantas, o ne koks klubas, sėdintis lentelės dugne. jei Aurimas ir teisus, netikiu, kad tai – kokių nors rimtų problemų padarinys. iš Atlanto žaidimo tas taip pat nematyti – kartais lošia geriau, kartais – prasčiau. pralaimėjimai Sūduvai ir Trakams ypatingų išvadų daryti neskatina. Bent jau Sūduva, vis tik, geriausias sezono rungtynes sulošė.

 17. Favoritas 2015, rugsėjo 21 | 17:37 Atsakyti

  Čia kaip pernai su Kruoja. Irgi buvo kalbama, kad pinigų žaidėjai negauna, tačiau gavom 2 įvarčius ir palaidojom viltis į medalius. Pas alkanus žaidėjus motyvacija daug didesnė :)

 18. Aurimas B. 2015, rugsėjo 22 | 11:57 Atsakyti

  Dar žmonės kalba, kad Kostia dalyvauja toli gražu ne kiekvienoje treniruotėje, nes vis dažniau leidžia laiką Maskvoje.. „Dinamo“ bazėje. Net jei tai ir tiesa, faktas, kad „Sūduvai“ nuo to lengviau nebus.

 19. Jonas | SDV 2015, rugsėjo 22 | 14:49 Atsakyti

  Ne, kodėl šis gandas – žymiai įdomesnis. Be to, kad galbūt, reiškia, jog projektas pavadinimu „Atlantas“ yra mažumą pristabdomas, jis rungtynių įtakai gali turėti žymiai didesnės reikšmės. Stebint „Atlantą“ pastaraisiais metais, susidaro įspūdis, kad Kostia yra 50 proc „Atlanto“ pergalių. Ir net ne jo, kaip trenerio sugebėjimai čia groja, o, panašu, sugebėjimas kažkokiu būdų taip užsukt komandos psichologiją, kad ji atlieka lietuviškam futbolui sunkiai įsivaizduojamus dalykus

 20. DZHIT 2015, rugsėjo 22 | 15:10 Atsakyti

  Kaip po paskutinių rungtynių Sarsanja išsireiškė, kad žais tie, kurie nori, o ne pusfabrikačiai. Nevynioja šis strategas žodžių į vatą. Rėžia tiesiai šviesiai ir taip yra gerai, kadangi šiuo metu per daug diplomatiški visi pasidarė. Antlanto komandoje išskirtinumas ir žavi. Tikiuosi, kai Sarsanja baigs darbus Klaipėdoje, tai neištiks vė tas pats kas buvo prieš Sarsanjai atvykstant.

Naujas komentaras