Tomas Radzinevicius

31: „SŪDUVA“ 3:0 „UTENIS“

Smagu, kad po rinktinės nesąmonių ir vėl galima pasižiūrėt padoraus futbolo. Jei galvojant, kad šiuo teiginiu noriu pasakyti, jog „Sūduva“ ir „Utenis“ lošia kietesnį futbolą už Europos rinktines – klystate. Tačiau kietumas, grožis ir visos kitos žurnalistinės nesąmonės neturi nieko bendro su tikrąją futbolo paskirtimi.

Futbole svarbu ne grožis, o kova. Jei futbolo rungtynėse yra kovos – tuomet galima gyventi be grožio, technikos stebuklų ar geriausių pasaulio žaidėjų. Vertinant šiuo būdu, Sekmadienio lygos rungtynės gali būti žymiai įdomesnė už Pasaulio futbolo čempionato finalą (šios, beje, dažniausiai ir būna nuobodžiausios čempionato rungtynės).

Tai, ką čia rašau – nėra vaizdingos metaforos. Aš tikiu tuo, ką sakau. Kaip ir tuo, kad nėra įdomesnių rungtynių už tas, kuriose žaidžia ta vienintelė tavo, kažkada savo bacila užkrėtusi, komanda. Net jei nutinka taip, kad toji tavo vienintelė komanda lošia Sekmadienio lygoje.

„Sūduva“ žaidžia ne Sekmadienio lygoje. Ir šiandien, kitaip nei Lietuvos rinktinė, kovojo. Daugiau nieko norėti ir nėra reikalo.

Nebent galima pasvajoti apie kokį Saudo Arabijos šeichą, kuris panorėtų investuoti į „Sūduvą“ pora šimtų milijonų eurų ir pamatyti ją Čempionų lygos finale.

Ar tai buvo vienos geresnių „Sūduvos“ rungtynių?

Taip teigti galima.

Be abejo, buvo šiemet stipresnių varžovų ir kietesnių pergalių. Pirmųjų buvo daugiau nei antrųjų. Tačiau kol kas „Sūduva“ laikosi geriau nei pernai. Gali būti, kad šios neblogos laikysenos priežastis yra ta, kad šiemet lygoje turime viena stipria komanda mažiau. Koks skirtumas.

Šiandien matėme kiek kitokią „Sūduvą“, nei esame pratę. Neretai „Sūduva“ gan energingai pradeda rungtynes, tačiau ką nors pavojingesnio kuria labai sunkiai. Todėl rungtynių pradžios energingas spaudimas pamažu transformuojasi į sunkų ir prakaituotą darbą, kuris įvarčiais ima virsti antro kėlinio viduryje, kai priešininkui ima trūkti kvapo. Toks yra šiemet tipinis „Sūduvos“ algoritmas.

Tuo tarpu šiandien nuo pat pirmųjų minučių jautėsi, kad „Sūduva“ atakuoja kokybiškiau. Tas ypač džiugino, nes žaista su vieną klampiausių gynybų lygoje turinčia komanda, kuri šiemet jau tris kartus įrodė, jog ginasi geriau, nei „Sūduva“ puola.

„Sūduva“ ne tik lengvai, erdviai ir protingai atakavo, bet ir įmušė greitą įvartį. Ir vėl – šiemet tai nutinka ypač retai. O kai įmuši greitą įvartį – gyvenimas iškart tampa lengvesnis.

Po pirmojo įvarčio mūsiškiai tempo nemažino – buvo gražu pažiūrėti, kaip vaikosi „Utenos“ žaidėjus aikštės viduryje. Toks požiūris į žaidimą ir padaro rungtynes „kovingu“ reginiu.

Už tai ir sakiau, kad šios rungtynės buvo įdomesnės, nei Lietuvos ir Anglijos žaidimas. Gaila, kad Lietuvos rinktinės treneriai nėra pajėgūs suprasti šią elementarią tiesą, kuri futbolą valdo nuo pat 19 a. pabaigoje, kai jį buvo pradėta lošti Anglijos aristokratų mokyklose.

Jei „Sūduvos“ futbolo mašina taip smagiai ir efektyviai būtų žaidusi visą sezoną, jis būtų buvęs žymiai linksmenis ir lengvesnis. Bet kad, nepaisant to, „Sūduvos“ sezono traukinys šiuo metu juda visai neblogai, tai ir apie praeitį daug plepėti nėra reikalo.

Tra-lia-lia

Atvirai pasakius, niekaip nesugalvojau, kaip pavadinti antrąjį šio rašinio skyrių. Todėl – „Tra-lia-lia“.

Gal sugalvoti kaip čia toliau tęsti rungtynių aprašymą sunku buvo dėl to, kad „Sūduva“ visus reikalus išsprendė pirmame  kėlinyje. Gerai, trečias įvartis antro kėlinio pradžioje iš tikro buvo paskutinis „Sūduvos“ argumentas, po kurio „Utenio“ žaidėjams beliko galvoti apie tai, ką šiandien valgys vakarienei.

Pasikartosiu – tokių rungtynių šiais metais matėme labai nedaug. Efektyvus žaidimas pirmame kėlinyje ir, kaip sakė Kesminas, „intensyvi treniruotė antrame“ – tokiais malonumais „Sūduva“ mus retokai lepino. Įprasčiau mums matyti nežinią dėl galutinio rezultato bent jau iki antro kėlinio vidurio net ir lošiant su silpniausiomis komandomis.

Tiesą pasakius, mažumą gaila, kad įmušę tris įvarčius „Sūduvos“ žaidėjai atsipalaidavo ir vėl grįžo į gerai šiemet išmintą techninio broko taką. Žaidė „Sūduva“ ir toliau gerai – ypač aikštės viduryje. Neblogai eidavo į atakas, kūrė progas – bet štai paskutinės atakų stadijos ir vėl tapo kreivų smūgių serialu.

Tą pirmo kėlinio efektyvų ir funkcionalų futbolą buvo galima iš tikro ilgiau „pasitreniruoti“.

Dar ne visi viščiukai suskaičiuoti

Iki sezono pabaigos dar liko reikalų.

Šiandien Tomas Radzinevičius pagaliau įmušė savo šimtąjį A lygos įvartį. Viso, mano paskaičiavimu, Tomas už „Sūduvą“ yra įmušęs jau 186. Taip kad yra šiemet šansų ne tik tapti rezultatyviausiu lygoje, bet ir pasiekti 200 įvarčių ribą.

Dabar „Sūduva“ išeina į sąlygiškai lengvų rungtynių kelią, tad šiandienos pirmas kėlinys nuteikia optimistiškai. „Sūduvos“ laukia „Lietava“ (jau trečiadienį), „Granitas“, vėl „Lietava“, „Šiauliai“ ir „Spyris“. O tada – tikrasis sezono finišas su „Žalgiriu“ ir „Atlantu“.

Tad sveikinam visus jubiliatus ir nugalėtojus. Lauksim mažiausiai 5 Tomo Radzinevičiaus įvarčių ateinantį trečiadienį.

Tags Utenis

Pasidalink su draugais:

14 koment.

Komentuok!
  1. griezhtas 2015, spalio 19 | 09:35 Atsakyti

Na taip Lietavos nurašyti nereikėtų, ji jau Granita patvarkė taurėje ir šiaip A lygoje ji nebūtų paskutinė, plius jei pasitaikys teisėjas leidžiantis žaisti šiurkščiai ir Sūduva į aikštę išreitų nepakankamai nusiteikusi, gali būti problemų.

2. diletantas 2015, spalio 19 | 09:44 Atsakyti

dėl Lietavos nejuokaukim- jei iš vienų rungtynių, tai dar nesamonių visokių būna, bet „namai-išvyka“ čia viską išsprendžia. Pirmos lygos komanda 2 kartus virš galimybių prieš a lygos komandą negali sužaisti. Čia ne Anglija ar pan

• griezhtas 2015, spalio 19 | 10:24 Atsakyti

Tai ne šiaip pirmos lygos komanda, o absoliutus I lygos lyderis, pagal forma tikrai stipresnis už granitus ar šiaulius…

• griezhtas 2015, spalio 19 | 10:56 Atsakyti

As irgi esu tikras, kad sūduva pajėgi lengvai patvarkyti Lietava, svarbu, kad būtų tinkamai nusiteikus ir negalvot, kad tam užteks vienos kojos, nes Lietava I lygos auksą jau paėmė ir jie be jokios psichologinės įtampos galės pabandyti skambiai užbaigti sezoną.

3. Jonas | SDV 2015, spalio 19 | 10:46 Atsakyti

Norėtųsi tikėti, kad taip ir bus. Dar labiau norėtųsi tikėtis, kad Sūduva pagaliau išlauž kokio nors laipsnio stabilumą – kai žaidžiamos ne 1-2 geros rungtynės, po kurių seka mistinė duobė. Tačiau ir aš manau, kad Lietava buvo ko gero geriausias burtų rezultatas.

4. Kuzma SS 2015, spalio 19 | 11:45 Atsakyti

Vos prieš kelis sezonus Trakai (tada dar lošdami pirmoj lygoj), nubaudė Sūduvą po pendelių serijos… Jie tada taip pat neturėjo jokių psichologinių įtampų, o mūsiškiai tada buvo visiškai nepasiruošę. Tiesa, tame taurės etape tebuvo 1-os varžybos.
    Bet kuriuo atveju neabejoju, kad mūsiškiai ir tinkamai pasiruoš, ir tinkamai nusiteiks Lietavai.

5. Varvalas 2015, spalio 19 | 13:19 Atsakyti

Nei Sūduvai burtai pasisekė, nei nepasisekė. Tikrai būtų lengviau žaisti su bet kuria Kauno komanda, kurios jau atprato nuo pergalių, o „praslysti“ per dvejas rungtynes neturi galių. Jie tik laukia sezono pabaigos ir kai kurie žaidėjai vargu, ar tose komandose pasirodys kitą pavasarį. Jiems ta taurė – vizija dzin. Be to, Sūduva Kauno komandas geriau pažįsta. Lietava – jau taip priprato prie pergalių, kad nelabai kitokį rezultatą ir galėtų įsivaizduoti. Šįmet tikslas pasiektas, jėgų taupyti lyg ir nėra kam. Jų ir kitų metų ateitis aiškesnė: pasistiprins keliais legionieriais, bet daug žaidėjų suinteresuoti ir kitais metais pažaisti taurėje. Taigi, Lietavai netrųksta jokios motyvacijos, o apie jos pajėgumą Sūduva nelabai ir įsivaizduoja. Net neabejoju, kad abi komandos į rungtynes žiūrės pakankamai atsakingai, bet „žiūrėjimas“ dar neduoda nei reikiamo žaidimo, nei rezultato.

• diletantas 2015, spalio 19 | 18:15 Atsakyti

seniai bebuvau skaitęs tokį niekinį VARVALO komentarą.pavadinčiau jį- komentaras dėl komentaro statistikai.

• Varvalas 2015, spalio 19 | 20:59 Atsakyti

neprieštarauju tau nė kiek :), nors nė vieno parašyto žodžio neišsižadu. Man labiau prie dūšios yra analizuoti tai, kas buvo, o ne būrimais užsiiminėti. O statistiką tai aš smarkiai apleidau – per mėnesį parašau kokius du tris komentarus …

6. s 2015, spalio 19 | 13:27 Atsakyti

Sūduvos pirmas kėlinys buvo pavyzdinis ir vienas iš geriausių sužaistų Sūduvos kelinių šį sezoną, totali ramybė, gražūs deriniai, o va antrame kažkas atsitiko vėl ir tiesiog nesąmonių darymas buvo.

7. niekas 2015, spalio 21 | 18:23 Atsakyti

Įdomu, kokia Sūduvoj padėtis su gynėjais prieš taurės rungtynes? Prieš Utenį Isoda nebuvo net registruotas, Tcivilko gavo 4 geltoną, Bagdanavičius aplamai senokai matytas. Neteks žaist 3 gynėjais?