Valentin Baranovskij

32: „GRANITAS“ 1:8 „SŪDUVA“

Šiandien galėjome pasigailėti tik vieno dalyko – kad šios rungtynės vyko Klaipėdoje, o ne Marijampolėje ir „Sūduvos“ gerbėjai tokią krūvą įvarčių turėjo žiūrėti per kompiuterį, o ne savame stadione.

Rungtynių analizė šiandien yra velniškai paprasta.

„Sūduva“ žaidimą pradėjo taip, kaip darydavo paskutines kelias rungtynes – intensyviai, greitai ir kokybiškai atakuodama, iškart perimdama iniciatyvą į savo rankas ir mėgindama kuo greičiau išspręsti rungtynių baigties klausimą. Jei praeitą kartą prieš „Lietavą“ buvo sukurta begalė progų, tačiau įvarčio įmušti nesisekė, tai šį kartą scenarijus priminė rungtynes su „Uteniu“.

„Granitas“ taip pat mėgino pulti. O va gintis – Klaipėdos komanda šiandien nebuvo nusiteikusi. Pirmą kėlinį „Granitas“ dar atrodė pusėtinai – bent jau iki pirmojo „Sūduvos“ įvarčio. Tačiau „Sūduva“ šį kartą išnaudojo praktiškai visas progas.

Kėlinio pabaigoje ir visą antrą kėlinį „Granitas“ atrodė panašiai, kaip tos visos legendinės komandos, kurios žaisdavo A lygoje, nors to daryti joms nederėjo. Net sunku patikėti, kad dar praeitame rate „Sūduva“ sunkiai vargo Marijampolėje tam, kad šiaip ne taip šią komandą įveiktų.

Taigi, „Sūduva“ su kaupu išvengė lentelės kolegų likimo. Jei „Trakų“ lygiosios su „Uteniu“ mūsų visiškai nedomina, tai „Atlanto“ lygiosios su „Spyriu“, pasiektos po vartininko įvarčio paskutinėmis kėlinio sekundėmis yra džiugus ir naudingas rezultatas.

Tai ko gero ir yra gražiausia šio turo išvada – jei „Atlantas“ ir vėl netikėtai užbuksavo, tai „Sūduva“ pastaruoju metu lošia vieną smagesnių sezono atkarpų. Taip, lošiama su silpnomis komandomis. Tačiau ir su šiomis komandomis šiemet „Sūduvai“ žaisti lengva nebuvo. Galų gale, „Atlantas“ juk taip pat nėra silpnesnė komanda už „Spyrį“.

„Sūduvai“ dar lieka žaidimai su „Šiauliai“, „Lietava“ ir tuo pačiu „Spyriu“. Tad galima tikėtis, kad „Sūduva“ turės dar pora kartų pasitikėjimui pasigerinti. Ir nors tai nereiškia, kad pastkutiniai turai su „Žalgiriu“ ir „Atlantu“ bus lengvesni, tačiau vis viena smagiau į patį sezono finišą išeiti po panašių rungtynių į šias.

Ką gi. Belieka pasveikinti Veliulį su 4 įvarčiais, Radzinevičių su 3, Baranovskį – su 1 įvarčiu ir 2 rezultatyviais perdavimais, komanda – su sodria pergale, „Sakalus“ su sėkminga kelione į pajūrį. Važiuojam toliau.

Tags Granitas

Pasidalink su draugais:

62 koment.

Komentuok!
 1. Varvalas 2015, spalio 25 | 20:41 Atsakyti

  Dėl vieno teiginio galvočiau kitaip: Trakų lygiosios su Uteniu mus labai „sudomino“. Žalgiris iki čempionato pabaigos likus dviems turams gali tapti Trakams nepavejamu ir su Sūduva žaisti atbulomis kojomis …

 2. Meistras 2015, spalio 25 | 21:51 Atsakyti

  Kaip ir tas niuansas, kad mums reikia laimet pries Siaulius ir Spyri, ir tiketis kad Zalgiris bus supykes ant Atlanto, bei pasiims savo taskus… Tad su Atlantu mums paskutiniame mace, kai spresis bronzinis klausimelis, pakaktu ir lygiu.

  • Anonimas 2015, spalio 26 | 10:46 Atsakyti

   kad su Žalgirio – Atlanto draugyste kaip tik priešingos kalbos kyla. Gali būt, kad Žalgiris pasidalins bent 1, o gal net ir 3 taškais su prietėliais iš pajūrio, o prieš mus kovos iš paskutiniųjų

    • Anonimas 2015, spalio 26 | 15:46 Atsakyti

     Tas tiesa, šiemet tas retas atvejis, kai mes patys laikome savo rankose savo medalių likimą. Taigi, tereikia tuo pasinaudot

 3. Jonas | SDV 2015, spalio 26 | 12:46 Atsakyti

  Ypač turint omeny, kad Atlantas šiais metais jau du kartus Žalgirį patvarkė. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad Trakams liko (be Žalgirio) lengvai įveikiami varžovai, o va Žalgiriui teks lošti ir su Atlantu, ir su Sūduva, ir su tais pačiais Trakais. Tad netikiu, jog jau kitame ture Žalgiris ims planuot kokias nors „pagalbos“ akcijas Atlantui (tiesą pasakius, pati ši idėja skamba gan vaikiškai)

  • Anonimas 2015, spalio 26 | 16:42 Atsakyti

   Idejos tikrai gan vaikiskos, bet bent jau paskutiniuose turuose daznai tokios „akcijos“ kaip kad komandu motyvacija isplest pergale ar lygiasias, tikrai vykdavo.

 4. Jonas | SDV 2015, spalio 26 | 16:42 Atsakyti

  Lyg buvo minėta, kad kažkokią traumą per treniruotę gavo. Iš kitos pusės – yra džiugu, kad Sūduvos sudėtis ir atskirų žaidėjų žaidimo kokybė yra tokia, kad vieno ar kito žaidėjo iškritimas net nesijaučia.

 5. Meistras 2015, spalio 27 | 12:14 Atsakyti

  Kai zaidziama pries tikrai silpniausias sio cempionato komandos, tai taip nesijaucia, bet zaidziant lemiamas varzybas, atkaklias, toks kaip Karolis labai reikalingas, vien del savo kovingumo, tad tikiuosi paskutiniuose macuose suzais.

 6. Žalgiris 2015, spalio 30 | 00:37 Atsakyti

  ir Atlantas draugauja kalbant apie fanus, kas liečia klubus – menka draugystė, jokių nuolaidžiavimų nebus tikrai

 7. Antonimas 2015, spalio 30 | 14:28 Atsakyti

  Tai taip išeina patraukė „Atlantą“??? Galėjo palaukt pora rungtynių ir mest nafik kitiem sezonam, o dbr jokio tolko….

 8. Antonimas 2015, spalio 30 | 14:32 Atsakyti

  Kiek matau „Atlantas“ 5tšk praradęs su „Granitu“, o „Sūduva“ 0tšk. Tai kaip ir bronza nuplaukia. Jpškmt…

 9. Lukas 2015, spalio 30 | 14:42 Atsakyti

  Pagal LFF Varžybų nuostatų 96 str., pašalintos iš varžybų komandos rezultatai anuliuojami.

  Jei anuliuoja rezultatus, tai kaip gali likti taškai, surinkti kitų komandų? Teoriškai bus laikoma, kad tų varžybų nė nebuvo, reiškia, kad ir taškai dingsta.

 10. Kuzma SS 2015, spalio 30 | 15:08 Atsakyti

  Nesąmonė – iš Granito paimtų taškų niekas neanuliuos. Pačiam Granitui anuliuos – bet mums nuo to jau mažas skirtumas. Taip kad mums dabar svarbios visos mūsų likusios varžybos. Šiek tiek dar šiandienos Atlanto-Žalgirio. Bet ne daugiau

  • Lukas 2015, spalio 30 | 15:13 Atsakyti

   Kuzma, abejočiau. pvz jei komanda pati pasitraukia iš čempo sužaidus mažiau nei 50% varžybų, rezultatai anuliuojami ir persiskaičiuoja lentelė (pvz kaip kad buvo su Visagino Interu). Jei sužaidžia virš 50%, lieka rezultatai (Kruoja).

   Šiuo atveju aiškiai pasakyta, kad PAŠALINUS komandą, rezultatai anuliuojami be jokių išimčių. nematau priežasties, kodėl turėtų nesikeist taškai. Bet čia mano spėjimas, reikėtų, aišku, komentaro iš kažko iš LFF.

   • Kuzma SS 2015, spalio 30 | 15:51 Atsakyti

    Blemba… ko gero tikrai taip. Kažkodėl buvau įsitikinęs, kad tiek pašalinimo, tiek savanoriško pasitraukimo atveju galioja > / < 50% varžybų skaičiavimo formulė. Panašu, kad tikrai eilinį kart likom ant ledo – teks ne tik patiems laimėt ir prieš Žalgirį, ir prieš Atlantą (taip pat Šiaulius), bet ir tikėtis šiandienos Žalgirio sėkmės…
    Vienu žodžiu: LFF eikit NX!

 11. Lionia 2015, spalio 30 | 15:12 Atsakyti

  futbolas.lt

  Dabar V.Murausko vietoje reikia važiuoti į Klaipėdą su dideliu lagaminu, kad „Granitas“ teiktų apeliaciją. Kol ji išsispręs, baigsis čempas. Be to, dar klausimas, kieno naudai išsispręs.

 12. Iš LFF 2015 m. nuostatų 2015, spalio 30 | 15:13 Atsakyti

  96. Komandai, pasitraukusiai iš pirmenybių, nesužaidus pusės (50%) varžybų, jos pasiekti
  rezultatai anuliuojami (visa rungtynių statistika yra anuliuojama, išskyrus rungtynių
  drausmines nuobaudas). Komandai, sužaidusiai pusę (50%) varžybų jos pasiekti
  rezultatai paliekami. Komandai, sužaidusiai daugiau kaip pusę varžybų, jos pasiekti
  rezultatai paliekami, o nesužaistose rungtynėse užskaitomi pralaimėjimai rezultatu 0:3.
  Pasitraukusiųjų komandų žaidėjams ir oficialiems asmenims drausminės nuobaudos
  išlieka galioti, nebent LFF Drausmės Komitetas priima kitą sprendimą. Komandai,
  pašalintai iš pirmenybių, jos visų sužaistų rungtynių rezultatai anuliuojami (visa
  rungtynių statistika yra anuliuojama, išskyrus rungtynių drausmines nuobaudas).
  Pašalintosios komandos žaidėjams ir oficialiems asmenims drausminės nuobaudos išlieka galioti, nebent LFF Drausmės komitetas priima kitą sprendimą.

  • Kuzma SS 2015, spalio 30 | 16:04 Atsakyti

   Kam intriga, o kam – eilinį kart pačioje pabaigoje čempionato reikia vėl priklausyt nuo kitų komandų „sėkmės“. Matyt Sūduvai lemta taip kiekvienais metais. Jei anksčiau buvo galima kaltint tik save, tai dabar pasirodo dar ir suknistus LFF su visais jų „apgalvotais“ sprendimais

 13. Kuzma SS 2015, spalio 30 | 16:20 Atsakyti

  Apeliacija lyg ir paduota. Bet panašu, kad tai nieko nepakeis. Net jei atmes apeliaciją (kad ir likus ir vienam turui), vis tiek anuliuos viso sezono rezultatus! Paaiškės, paskui, kad tiek auksas tiek bronza pasikeičia. O „lialkoms“ kas? – jie juk „kovoja“ su nešvariu žaidimu, bl…
  Mane dar vienas aspektas neramina: juk žaidėjai taip pat juk puikiai supranta, kad be visų kitų klausimų bronzos (o gal net ir aukso) likimas dabar sprendžiamas ne aikštelėse, o kabinetuose. Ką dabar jie galvoja? Ką rytoj galvos? Su tokia „motyvacija“ net rytoj prieš Šiaulius bus sunku laimėt…

 14. Anonimas 2015, spalio 30 | 17:09 Atsakyti

  Būtų palikę rezultatus, o likusiose rungtynėse techninius pralaimėjimus užskaitę ir visi būtų laimingi, o dabar Sūduva tokioje situacijoje, nei pakartas, nei paleistas.

 15. DZHIT 2015, spalio 30 | 17:18 Atsakyti

  Nu joptvaj…. O kas juokingiausia, kad Granitas rytoj žais su Trakais. Ta prasme rungtynės įvyks. Briedas kažkoks… Tragedija. EINA NX VISA TA LFF. Kledarai- tu PYDERASTAS !

 16. Vytenis 2015, spalio 30 | 17:27 Atsakyti

  Lempinė idėja – o jei Sūduva pagrasintų pederacijai, kad jei:
  – bus išmestas Granitas
  – likus turui iki rungtynių bus aišku, kad Atlantas čempionai

  Sūduva priims sprendimą ir:
  – pasitrauks ir nebaigs čempionato?

  Situacija įdomi tuo, kad tada čempas būtų 7 komandų ir klubinėse pagal nuostatus ar 1 ar 0 komandų būtų? Aišku klūbui pačiam skaudėtų, bet jei kabinetiniai sprendimai vykdomi, tai galima ant naglumo gal eit?:)

 17. DZHIT 2015, spalio 30 | 17:28 Atsakyti

  Tai yra aukščiausia futbolo lyga Lietuvoje ! Jeigu taip, tai kitais metais A lyga su 8 komandomis ir ne daugiau ( Iš pirmos lygos realiausiai gali prisijungti Banga).

 18. Anonimas 2015, spalio 30 | 17:32 Atsakyti

  Banga ir Lietava, jei prisijungtų būtų neblogai, bet manau pirmiausia reikia sulaukti kaip ši istorija pasibaigs.

 19. Varvalas 2015, spalio 30 | 18:07 Atsakyti

  Yra dar viena įdomi išeitis. Sūduva rytoj pralaimi Šiauliams sakykime 1 – 21 … Pašalinus Sūduvą, liktų kvederacijoje tik 7 komandos. Ir visi prizininkai tada važiuotų arba trijų raidžių kryptimi arba su šakėmis į kvederaciją.

 20. Jonas | SDV 2015, spalio 30 | 21:29 Atsakyti

  Dėkui, Remi, gera suvestinė. Papildomai galima konstatuoti dar du dalykus. Pirma – LFF klubų priešsezoninio licenzijavimo yra niekinė, nes jau kelintą sezoną nesugebama užtikrinti, kad čempionate loštų klubai, kurie turi galimybių baigti čempionatus. Nė vienas iš gangrenuojančių klubų sezono metu nepatyrė jokio išskirtinio kracho – tokie patys beviltiški buvo jau sezono pradžioje. Antra – LFF taikomos sankcijos už sutartą futbolą yra beprasmės, nes sutarto futbol mėgėjams neturi jokios įtakos. LFF būriais diskvalifikuoja žaidėjus, o tie vos ne kitose rungtynėse daro tą patį. Taigi, LFF bandymai „sutvarkyti“ Lietuvos futbolą yra paprasčiausios piarinės kampanijos, kurios, tiesą pasakius, nieko aiškaus apie lietuviško futbolo padėtį nepasako. Po tokio sezono kaip šis, tiek pat galima teigti, kad visi Lietuvos futbolai fixina, kiek ir tai, kad visa tai – LFF pareigūnų sapnai.

 21. DZHIT 2015, spalio 30 | 23:39 Atsakyti

  Kad ir kaip baigsis šis sezonas, tai bus vienas iš daugiausiai intrigos, diskusijų ir aistrų sukėlęs sezonas per pastaruosius 5 metus.

 22. Remis 2015, spalio 31 | 11:13 Atsakyti

  Iš tikrųjų tai Sūduva turėtų užduoti klausimą LFF, kodėl iš visų galimų bausmių pasirinkta ne, pavyzdžiui, 20 taškų nubraukimas (kuris taip pat yra įrašytas tarp nuobaudų), o būtent pašalinimas. Nes iš pašalinimo akivaizdžiai kai kas laimi, kai kas pralaimi.

 23. Jonas | SDV 2015, spalio 31 | 12:15 Atsakyti

  Tai va taip ir gaunasi – klasikinis Kvedaro chebros kreivas šleivas piaras. Mat jei iš tikro yra įmanomos bausmės, kurios neapverčia aukštyn kojomis dabartinės lentelės – tuomet, nori nenori, bus interpretuojančių situaciją būtent taip – kad šie reikaliukai yra ne kova už švarų futbolą, o elementariausia kova dėl pinigų. Juk tokio sprendimo vertė – pora šimtų tūkstančių eurų, kurie iš vienos piniginės gali persikelti į kitą piniginę.

 24. Jonas | SDV 2015, spalio 31 | 12:18 Atsakyti

  P.S. – ir apie stebuklus kalbėti nederėtų. Rimtai korumpuotose valstybėse atsitiktinimumų nebūna – net jei iš pirmo žvilgsnio įvykiai gali pasirodyti kaip neįtikėtinai keisti. Dalykus nulemia interesai ir kuo valstybė ar organizacija yra labiau korumpuotai (tai yra, kuo mažesnė yra bausmės už įstatymo pažeidimą tikimybė), tuo dažniau galima stebėti tokio tipo „stebuklus“.

 25. DZHIT 2015, spalio 31 | 15:09 Atsakyti

  Apie Stumbrą, ta trūksta žodžių. Kam eiti ir vaidinti, kad žaidi futbolą? Tokiems tik į akis spjauti ir toli pasiųsti. Tai dar vienas parazitaujantis klubas A lygoje. Tfu. Šlykštu.

Naujas komentaras