Vaidas Slavickas

33: „SŪDUVA“ 5:0 „ŠIAULIAI“

Jei atvirai – nebūčiau nustebęs, jeigu „Sūduva“ šiandien nebūtų laimėjusi. Ko gero dėl tokios rungtynių baigties net nebūčiau nusiminęs. Būčiau tik bukai ir abejingai konstatavęs, kad emocijų sporte nebelieka, kai rezultatus lemia ne sportininkai, o biurokratai.

Tad tegaliu padėkoti „Sūduvos“ žaidėjams už tai, kad nenuleido rankų. Už šią pergalę komanda nusipelno žymiai didesnių padėkų bei aplodismentų, nei už tą nuostabų dublį prieš „Atlantą“.

Apuokai Lietuvos futbole

Prieš sezoną, sukrėstas „Sūduvos“ vadų sprendimo nusamdyti vaikų trenerį, nesusivaldžiau ir pareiškiau, kad taip „sezonas buvo nuleistas į kanalizaciją“ dar net neprasidėjęs.

Vėliau pasirodė, kad klydau. Dar vėliau paaiškėjo, kad klydau tik iš dalies.

Aleksandaras Veselinovičius sezono nesugadino. Visko šiemet buvo, tačiau į sezono pabaigą „Sūduva“ pradėjo žaisti taip, kad pagal visus parametrus tapo trečiąją lygos komanda – visų pirma omeny turiu lygos komandų žaidžiamą futbolą.

O tai reiškia, kad Veselinovičius yra vienas geriausių „Sūduvos“ trenerių per paskutinį penkmetį.

Deja, tuomet paaiškėjo, kad žymiai geresnių santechnikų yra kitoje organizacijoje.

Lietuvos futbolo federacija, vedina pono Kvedaro, nusprendė, kad supartalinto Lietuvos rinktinės pasirodymo jiems yra per mažai ir pasiryžo sumaitoti ir nacionalinį čempionatą.

Panašu į tai, kad šioji LFF karta iš tikro yra nusiteikusi Lietuvos futbolą ne tik paguldyti ant menčių, bet ir suspardyti kaunietišku stiliumi (tiesa, kauniečiai čia ne prie ko. Gulinčius lietuviai mėgsta spardyti visuose miestuose ir kaimuose).

Apie LFF sprendimą pačioje sezono pabaigoje išmesti vieną klubą ir anuliuoti visus rezultatus, galima užduoti begalią klausimų. Tačiau esminis atsakymas yra vienas ir labai aiškus.

Kai už sezono viduryje padarytus prasižengimus, nusprendžiama komandos rezultatus anuliuoti pačioje sezono pabaigoje, akivaizdu, kad vienintelis dalykas, kurio siekiama, yra pakoreguoti galutines vietas lentelėje. Ypač, kai baudžiama komanda, kuriai ši bausmė jos situacijos niekaip pabloginti nebegali.

Nebent federacijoje sėdi tokie nepakaltinami apuokai, kad jie net nesugeba suvokti, jog tokiais veiksmais kovoja ne už sąžiningą futbolą, o prieš futbolą apskritai.

„Klaipėdos Granitas“ šalinimo iš lygos ir apeliacijos klausimus svarstė autobuse pakeliui į Vilnių. Tuo tarpu žiniasklaida visą dieną „Atlantą“ sveikino su netikėtai lengvai laimėtais bronzos medaliais.

Kaip tą dieną jautėsi „Sūduvos“ žaidėjai – sunku pasakyti.

O štai futbolo bendruomenės galėjo dar kartą įsitikinti, kad Lietuvos futbolas yra žostkesnė diktatūra nei ta, kuri egzistuoja Šiaurės Korėjoje. Tai yra šalis, kurioje „tiesa“ visiškai sutampa su tokio pagyvenusio pono asmenybe. Kaip jis pasako – taip ir būna.

Liūdnas futbolas Marijampolėje

Po penktadienio bespredelo (rusiškas žodis tam yra tinkamiausias), kažin ar buvo galima Marijampolėje tikėtis normalaus futbolo.

Nelabai įsivaizduoju, kaip galima normaliai žaisti, kai žinai, kad galutinis komandos rezultatas priklausys ne tuo tavo pastangų ar net ne nuo to, kaip žais kitos komandos, o tik nuo to, ką nuspręs kažkoks Kvedaras.

Jei jau taip sprendžiami A lygoje medalių klausimai, tuomet svarbiausia yra ne surasti gerą trenerį ar surinkti stiprią komandą, o nutiesti kelią į pono Kvedaro širdį. Ir jei tai pavyks – sezonas bus sėkmingas.

„Sūduva“ šiandien žaidė žemiau savo galimybių. Labiausiai „Sūduvai“ trūko tos ugnies, kuri liepsnojo prieš savaitę Klaipėdoje netgi tuomet, kai rungtynių baigtis buvo daugiau nei aiški.

Pirmas kėlinys buvo tragiškas. Nė vienos padorios progos lošiant prieš komandą, kuri yra gerokai silpnesnė net ir už „Granitą“.

Tik tuomet, kai „Sūduva“ įkalė pirmą įvartį, pagaliau pabudo iš kvedarinės komos ir matyt suprato, kad, nepaisant visko, futbolą žaisti gali būti smagu net ir tuomet, kai žaidi ne dėl kokio nors rezultato, o tiesiog savo malonumui.

Smagu matyti, jog „Sūduva“ šiuo metu lošia iš tikro gražų kombinacinį futbolą. Gerai, kad Radzinevičius ir vėl įmušė pora įvarčių – jei LFF sunaikins „Granito“ rezultatus, tai ir Tomo atstumas nuo Aršakiano šiek tiek sumažės.

Penki įvarčiai per kėlinį – pastaruoju metu krūvos įvarčių jau tampa „Sūduvos“ norma. Tiesa, šį kartą beveik visą antrą kėlinį „Šiaulių“ komandoje žaidė vienintelis Valinčius. Tad „Šiauliai“ taip pat gali padėkoti LFF – jei ne jų improvizacijos, tai ir šį kartą „Sūduva“ greičiausiai be 8 įvarčių aikštės nebūtų palikusi.

Graudu, tačiau dabar jau norisi, kad ši komedija kuo greičiau pasibaigtų.

Galėtų LFF jau šiandien diskvalifikuoti visus, anuliuoti visus rezultatus ir uždaryti čempionatą. Kaip šios dienos rungtynių teisėjas, kuris prie antro kėlinio nusprendė nepridėti nė vienos sekundės.

Juk visi dalykai šiame Lietuvos futbolo sezone jau aiškus – medaliai išsidalinti, komandos, keliausiančios į nebūtį taip pat aiškios. Kam čia dar visą mėnesį kankintis, kai lauke šalta, o į stadionus jau niekas nebevaikšto?

Pasidalink su draugais:

61 koment.

Komentuok!
 1. Antonimas 2015, spalio 31 | 19:04 Atsakyti

  Reikia laimeti pries Zalgiri ir Atlanta ir parodyti visokiems Sarsanijoms ir kvedarams su kvedarriukais riebia spyga.

 2. Jonas | SDV 2015, spalio 31 | 19:28 Atsakyti

  tikrai netikrinau, rėmiausi, panašu, kažkur pamatyta neteisinga matematika apie tai, kad Granitui Radzinevičius įmušė daugiau nei Aršakianas:) Aišku, šis niuansas – pats menkiausias bendrame vaizdelyje.

 3. Marijus 2015, spalio 31 | 19:49 Atsakyti

  Galima pagalvoti, kad Kvedaras išbarstė Sūduvai taškus žaidžiant pvz. prieš Utenį ir kitus vidutiniokus. Situacija aišku bjauri, bet jokie verksmai ar demaršai čia nepadės. Beje, jeigu Atlantas būtų pralošusi pusė, spėju kad tonas būtų visiškai kitas :)

  • Anonimas 2015, lapkričio 1 | 15:29 Atsakyti

   O kas daugiau taskus isbarste jei ne Kvedaras??? Ar taip pat reiketu klausti, kodel Atlantas isbarste taskus Suduvai? Jeigu ponas nesigaudot aplinkoje, tai geriau isvis nerasykit.

 4. Varvalas 2015, spalio 31 | 20:03 Atsakyti

  grįžau iš stadiono, o vėliau iš kapinių – nuotaika panaši. Atrodo, kad šitos vėlinės tęsis kelias savaites …

 5. Jonas | SDV 2015, spalio 31 | 20:04 Atsakyti

  tonas būtų lygiai toks pats. joks padorus futbolo mylėtojas nebus laimingas, jei jo komanda medalius gaus panašiomis aplinkybėmis. galbūt neliūdės, tačiau ir nedžiūgaus – nieko nėra blogiau už tokią dviprasmišką ilgo sezono pabaigą. žymiai blogiau yra žaidėjams – nes jie praranda įrašą biografijose, o praėjus pora metų jau niekas ir neprisimins, kokiomis aplinkybėmis vieni laimėjo medalius, o kiti – liko be jų.
  .
  o teiginys, kad tokioje situacijoje komanda pati kalta, nes sezono metu ne tik laimėdavo, bet ir pralaimėdavo – mažų mažiausiai ciniškas ir verčiantis įtarti, kad tamsta pats esate federacijos pacukas. Sportas, net ir post-kapitalistinėje savo stadijoje, nėra pajėgus atsilaikyti prieš neprognozuojamų biurokratų sprendimus.
  .
  beje, tiek pat ciniškai skamba ir tamstos pastaba apie „verksmus“, kuri tik įrodo tą faktą, kad dalykas, kuris Lietuvos futbolo federacijai rūpi mažiausiai yra Lietuvos futbolo mylėtojai ir visuomenės nuomonė apskritai.

 6. nmr 2015, spalio 31 | 20:24 Atsakyti

  Šiaip absoliučiai visos galimybės iškovot medalius vis dar „Sūduvos“ rankose, todėl nėra reikalo nekovot. Aišku, reikės sužaisti turbūt galingiausią savo visų laikų sezono pabaigą, bet būtų tuo saldžiau. Jei viskas idealiai sukristų mūsų komandai, paskutinės rungtynės būtų su „Atlantu“ pirmaujant 3 taškais (neoficialiai atsiliekant dviem). Taip, tai labai sunku, turint omeny, kad priešpaskutinės su Žalgiriu, bet tokia situacija nėra iš fantastikos srities, prisiminus, tarkim, antrų rungtynių eigą Marijampolėj ir mikro-niuansus. Tai reikia patiems nenužudyt vilties, kol dar ji gali būt gyva. Su spyriu reikia imt 3 ir nemažiau.

 7. UCCM 2015, spalio 31 | 20:28 Atsakyti

  Sūiduvos – Atlanto priešstatoje esu už Atlantą. Bet ši situacija, kai ima jis ir išsivežia 5 taškais dėl to, kad LFF nesugeba savo rungtynių įstatuose pakeisti idiotiško įstato yra visiškas bredas.
  Tai dabar jei sugalvotų taip išpirdolint Utenį ir Šiaulius, Trakus jau gal ir čempionatą laimėjus būtų galima sveikint?

 8. Remis 2015, spalio 31 | 21:11 Atsakyti

  Jei manot, kad šis sprendimas dėl Granito diskvalifikavimo yra viskas, ką gali intriguojančio LFF išspausti, tai pasiūlysiu dar vieną galimybę. Nėra aiškiai apibrėžta per kiek laiko turi būti priimtas sprendimas dėl apeliacijos. Pavyzdžiui, pernai dėl vieno atvejo Drausmės komitetas sprendimą priėmė liepos 31 dieną, o Apeliacinis tik rugsėjo 19 dieną. Tai šiuo atveju dėl Granito apeliacijos labai ramiai sprendimą gali priimti kokią gruodžio 18 dieną. Žodžiu, ir sprendimą priimtų, ir medalius jau po čempionato pabaigos padalintų :)

 9. DZHIT 2015, spalio 31 | 23:18 Atsakyti

  Cirkas o ne futbolas. Pirmas kėlinys buvo visiškas nenoras iš Sūduvos, bet tai puikiai suprantama. Šiauliai kaip Šiauliai. Sūduva paspaudė, sumušė savo įvarčius. Viskas. Skirstomės namo. Rungtynės be emocijų ir tai puikiai matėsi tribūnose. Manau, kad dauguma futbolo gerbėjų į šias rungtynes atvyko tik iš pagarbos savo miestui, klubui, spalvoms.
  Kitas reikalas federacija- pederastija (nesupykit už šį išsireiškimą, nes tai atitinka realybę). Deja. Kyla filosofinis klausimas: kokio velnio viso sezono metu dirbti, stengtis, žaisti, kovoti, jeigu galutinėje stadijoje esi „išniekinamas“? Nekalbu tik apie Sūduvą, o apskritai apie visą šį keistą čempionatą. Puiku, Kruojos (laisvo elgesio komandos) jau nebėra- ramu. Granitas išvis mistinė komanda, kuri stengdavosi sužaisti retkarčiais ir tai daugiausiai prieš Atlantą (rezultatas tą rodo). Keistai ir įdomiai skamba tos „prielaidos“ dėl kurių šalinamas Granitas. Ir graudu ir juokinga, bet čia ne mūsų problema, o problema didžiai negerbiamo „pederastijos ir co“ snukio- Kledaro bėda.
  Kiek dar būsime mulkinami, vedžiojami, tampomi lyg marionetės. Gal jau visa to gana? Gal tikrai pats metas visiems kartu (klubai, sirgaliai) susivienyti ir išreikšti protesto akciją prieš Julių Kvedarą bei jo visa šiknalaižių kompaniją? Skamba keistai, bet kentėti jau gana. Lietuvoje futbolas ir taip merdi, o čia dar labiau drabstomi purvai ir stengiamasi kuo greičiau „palaidoti“ negrįžtamai. Lengviausia sugriauti, o pakilti iš naujo sunku. Pakilti tuomet bus įmanoma, kai viskas iš esmės pasikeis. Kai nebebus „bachūrų“ futbolo ir viso kito briedo. Norint išnaikinti šį blogį reikia tiesiog imtis kardinalių priemonių. Viešai prabilti bei parodyti tikrąją viso to priežastį. Suinteresuoti asmenys dabar tik dangstosi, slepiasi, bet visam šitam „bardakui“ turi ir ateis galas.
  Rytoj puiki proga prie LFF uždegti žvakes, padėti vainikus ir taip tylos minute pagerbti, deja jau mirusį lietuvišką futbolą. Amen.

 10. Jonas | SDV 2015, lapkričio 1 | 16:48 Atsakyti

  Rinkimų fakto aš nepervertinčiau, ypač, kai kalbame apie organizaciją, ne kartą akcentavusią savo buvimą už įprastinių demokratinės tradiicijos ribų („mes atsakingi ne Lietuvai, o UFEA“). Čia maždaug būtų tas pats, kas kaltint Šiaurės Korėjos ar Baltarusijos gyventojus, kad jie nuolat diktatorius“ prezidentais renka“

 11. Anonimas 2015, lapkričio 1 | 21:00 Atsakyti

  Treneris tikrai gerai dirba, per šį sezoną pakeitė komandos žaidimo stilių, kuris tikrai malonesnis, nei žaidimas kontratakomis, išmokė žaidėjus nepanikuoti, kai ne viskas sekasi. Skirtumas tikrai didelis nuo tos komandos, kuri žaidė sezono pradžioje ir kuri žaidžia dabar. Manau, kad nusipelno Sūduva medalių.

 12. Meistras 2015, lapkričio 1 | 22:01 Atsakyti

  Vienas dalykas irgi kad Veselinovicius gavo neblogu zaideju. Jamakas tikrai auksto lygio futbolininkas, Zivkovicius irgi rimtas pastiprinimas, o kur dar grizes Slavickas. Komanda visa rimta, islaikius tokia pat kitiems metams, tikrai butu galima tiketis geresniu rezultatu.

  • Antonimas 2015, lapkričio 2 | 09:01 Atsakyti

   nesvarbu ką jis kalba spaudai, svarbu ką kalba komandai ir kaip ją moko žaisti. Komandos žaidimas gražus, orientuotas į puolimą, kamuolio kontrolę. Ačiū dievui, kad gavome tokį trenerį, žinoma labai didelis indėlis čia yra ir antrojo serbo.

 13. Jonas | SDV 2015, lapkričio 2 | 10:43 Atsakyti

  Trenerį verta palaikyti, tačiau giriant taip pat nederėtų persistengti. Turint omeny Sūduvos sudėtį, vis tik nelabai gražu, kad prieš Trakus ir Žalgirį visiškai nieko nesigauna – tiesiog tuščios rungtynės kaskart nutinka. Žiūrėsim, kaip bus paskutinėse rungtynės su Žalgiriu. Žodžiu, progresas, lyginant su keliais pastaraisiais sezonais, akivaizdus. Tačiau – faktas – tokios sudėties komanda turėtų iš A lygos lupti gerokai daugiau nei ima dabar.

 14. Dovydas 2015, lapkričio 2 | 22:26 Atsakyti

  Visa beda daug metu ir buvo sudievinti trenerius. Paziurekim kaip buvo suzaisti pirmi du ratai. Zalgiris ir Trakai kol kas neikandamos komandos nors Suduvos sudetis ne ka blogesne. Visciukus skaiciuosim lapkricio 28..

  • Favoritas 2015, lapkričio 4 | 15:10 Atsakyti

   Niekas dar čia neaišku.
   Ypač žinant, jog „SDV yra jokiems oficialiems futbolo ar verslo dariniams nepriklausantis asmeninis blogas“, tai bet kuriuo metu Jonas dėl vienokių ar kitokių priežasčių turi teisę pašalinti bet kurį žaidėją iš rinkimų. LT futbolas tuo ir įdomus – jis nenuspėjamas 😉

 15. Anonimas 2015, lapkričio 4 | 15:54 Atsakyti

  Laukžemio reakcija po įmušto įvarčio kaip reta įdomi. Pagal savo asmenines nuotaikas spėju, kad tai tebesitęsiantis kabinetinių sprendimų liekamasis reiškinys. Jei tokia nuotaika žaidėjams liks ir toliau – net ir Spyrio nenugalėsim, nekalbant apie Žalgirį ar Atlantą :(

 16. Jonas | SDV 2015, lapkričio 4 | 16:19 Atsakyti

  O kuo ta nuotaika užskliuvo? Na įmušė žmogus nieko nereiškiantį įvartį tiesiog pakišęs koją link lekiančio kamuolio paskutinėmis minutėmis per rungtynes, kurios vyksta vidury dienos ir kurių niekas nežiūri? Kaip sykis, sakyčiau, jei būtų puolęs šokinėti ir vartytis per galvą, būtų galima įtarti neadekvačiu realybės suvokimu:)

 17. nmr 2015, lapkričio 4 | 21:17 Atsakyti

  durnas klausimas – Šemberas dar žais iki sezono pabaigos ar jau atseit viskas? Nes logiškai atrodytų, kad dar atžais tą sezono galą, bet iš tokio naujienų pateikimo tai velnią čia suprasi.

 18. Favoritas 2015, lapkričio 4 | 21:56 Atsakyti

  Sakyčiau logiška butu kad dar sužaistų dvejas likusias varžybas. O paskutines kaip tik Vilniuje su Trakais butu jo atsisveikinimo rungtynes ir tuo pačiu bandant pritraukt vilniečius pažiuret į žaidžiantį Šemberą

  • carlos 2015, lapkričio 6 | 12:43 Atsakyti

   su trakais tikrai žais bo bus atsisveikinimo rungtynės, su sūduva gali ir nežaisti, na vien tam, kad traumos negaut, o ir šiaip tegul jaunimas prasilaksto…

 19. Favoritas 2015, lapkričio 5 | 12:20 Atsakyti

  Dar apie Laukžemio nuotaikas ir ne tik…
  Pats vakar buvau Jonavos stadione, nu sakykit ką norit bet man lapkričio mėn futbolas neteikia didelio malonumo. Lemiamos kovos, o į stadioną eit nelabai norisi. Ir apskritai dėl rezultato dabar ardysis tik Atlantas su Sūduva tai kituose stadionuose tų atnešusių širdis užšaldymui bus iš vis tik saujelė.
  Paaiškinkit kas nors kodėl negalime sezono pabaigti spalio mėn.?
  Dabar 34 turas bus 10d. o 35 tik 21d., su 36 turu pasitiksim sniegą. Kodėl ta pertrauka? Rinktinė poilsiauja, tai kas dabar? Taurės varžybas dar kažkas žais, ar kaip?

 20. Meistras 2015, lapkričio 6 | 00:03 Atsakyti

  Nu kalbeta milijonus kartu, kad pas mus reikia cempa kuo daugiau prazaist vasaros metu…bet ten menesi ismeta. Paskui dar va ziemos gale jauniai zaidzia tai isvis sniegynuose turesim suzaist 😀

 21. Anonimas 2015, lapkričio 6 | 18:24 Atsakyti

  Beje, kitą sezoną turėtų keistis Sūduvos rungtynių aprangos, nes sutartis su Joma galioje 2014-2015 metų sezonams. Įdomu, ar bus toliau bendradarbiaujama su Joma, ar bus keičiamas prekės ženklas.

Naujas komentaras