Karolis Laukžemis ir Admir Kecap

TAURĖ: „SŪDUVA“ 3:0 „LIETAVA“

Jei pamirštume visokius turnyrinius reikalus, galėtume sakyti, kad šiandien gavome šiek tiek įdomesnio futbolo vien dėl to, kad prieš „Sūduvą“ stojo mums nematyta komanda.

Apie „Lietavą“ prieš rungtynes buvo visokių pasvarstymų. Daugiau teorinių, nes kažin ar kas nors iš mūsų būtų matęs daug „Lietavos“ rungtynių. Vieni džiaugėsi sėkmingais burtais, kiti sakė, kad jau geriau būtų koks „Spyris“, o ne pirmą lygą laimėjusi ir džiaugsmo lėktuvais skraidanti Jonavos komanda, į pabaigą pastiprinta kelių A lygos žaidėjų.

Pirmos lygos lygis pirmame kėlinyje

Nenuvertinant nei Pirmos lygos, nei jos nugalėtojos „Lietavos“, vis tik reikia pripažinti, kad lygis tarp Lietuvos lygų yra pakankamai didelis. Dar nė karto šiemet per pirmą kėlinį „Sūduva“ nebuvo sukūrusi tiek progų, kiek jai šiandien leido „Lietava“. Būtent – leido.

„Sūduva“ lošė taip pat gerai, kaip ir pirmą kėlinį prieš „Utenį“ – greitai, pakankamai tiksliai ir labai aštriai. Tačiau taip laisvai ir ramiai atakuojančios „Sūduvos“ A lygoje ko gero šiemet nesu matęs. Galbūt pirmo rato rungtynėse prieš „Spyrį“ mūsų komandos persvara buvo kosminė, tačiau ir pati „Sūduva“ tą kartą varė kokius penkis kartus galingiau nei šiandien.

Pirmos lygos gynyba – labai atsipalaidavusi. „Lietava“ suteikė „Sūduvos“ atakuojantiems žaidėjams daug erdvės, leisdavo ramiai pasiimti kamuolius ir nesugebėdavo taip išsidėstyti, kad „Sūduvos“ puolėjams rimčiau patrukdytų smūgiuojant į vartus. Ir visa tai – „Lietavai“ rungtynes pradėjus labai atsargiai ir labiau laikantis savo aikštės pusės.

Deja. „Sūduva“ nors ir žaidė gerai, tačiau nebuvo taip susikaupusi, kaip paskutinėse rungtynės prieš „Utenį“. Praktiškai visi „Sūduvos“ smūgiai buvo tiesiog beviltiški.

Labiausiai nusisekę Vaskelos ir Jamako smūgiai toli gražu nebuvo geriausios „Sūduvos“ sukurtos progos. Vien Tomas Radzinevičius galėjo įmušti kokius 4 įvarčius, Kecapas – bent 2. Trumpai tariant – „Sūduva“ per pirmą kėlinį sukūrė mažiausiai 10 situacijų, kurias privalėjo versti įvarčiais.

„Lietava“ laikėsi „ant emocijų“. Akivaizdu, kad tai yra komanda, kuri šiuo metu yra puikiai nusiteikusi. Tuo ji labiausiai ir skiriasi nuo tokių klubų, kaip „Šiauliai“ ar „Granitas“. „Lietavos“ garbei reikia pasakyti, kad „Sūduvai“ niekaip nesugebant įmušti, „Lietava“ ėmė vis drąsiau eiti priekin ir sukūrė pora situacijų, kurias taip pat derėjo versti įvarčiais.

Nepaisant to, reikia pripažinti, kad tokią prabangą „Lietava“ galėjo sau leisti tik dėl „Sūduvos“ žaidėjų klišų atakos pabaigų. Tik dėl to pasiteisino „Lietavos“ taktika nestatyti prieš savo vartus autobuso. Mat jei „Sūduva“ būtų smūgiavusi atidžiau, šiam elementui būtų paskyrusi bent jau 50 proc. rungtynių prieš „Utenį“ atidumo, tai „Lietavai“ po pirmo kėlinio būtų belikę tik galvoti apie kitą sezoną.

Tačiau futbolas dėl to ir yra įdomus sportas. Kitaip nei krepšinyje – didžiulis žaidybinis pranašumas čia gali atnešti nulinį rezultatą. Tad po pirmo kėlinio „Sūduvai“ teko viską pradėti iš naujo. O štai „Lietava“ galėjo pasidžiaugti sėkmingai nukeliavusi ketvirtadalį taurės dvikovos.

Antro kėlinio Pirmos lygos privalumai ir trūkumai

Antras kėlinys pasiūlė kitokį siužetą. Banaliai tariant – „Lietava“ per pirmą kėlinį apsiprato, penkių įvarčių nepraleido ir antrą kėlinį ko gero pradėjo žaisti geriausią futbolą, kokį moka. Ir jei didžiąją pirmo kėlinio dalį „Sūduvos“ pranašumas buvo didžiulis, tai antras kėlinys prasidėjo apylygiu futbolu.

„Sūduva“ nebekūrė progos po progos, o „Lietava“ pradėjo kiek padoriau atrodyti aikštės viduryje ir visai smagiai kontratakuoti. Ir progą padorią pirmieji sukūrė. Gal ir gaila, kad tą kartą „Lietava“ neįmušė – būtų gal pažadinę „Sūduvą“ rimtesniems veiksmams. Po kokių dešimt minučių „Lietava“ kuria dar vieną progą – ir vėl pro šalį.

Galėtum sakyti, kad menkesni Pirmos lygos greičiai ir lėtesnis žaidėjų mąstymas yra kaltas dėl gan beviltiškai iššvaistytų progų, tačiau, kai prisimeni, kiek kartų iš idealių padėčių šiandien į vartus nepataikė Tomas Radzinevičius…

Tačiau stebuklas neįvyko. Iš to kaip „Lietavos“ žaidėjai pyko ir leido žemyn rankas po kiekvieno įvarčio, galima spręsti, kad jie tokios baigties neplanavo. „Sūduva“ paprasčiausiai „suvalgė“ nuo kojų nusivariusią „Lietavos“ komandą – įmušė kelis darbinius, tačiau dailius įvarčius ir greičiausiai išsprendė visus šios poros klausimus.

Spėju, kad ir „Sūduvos“ žaidėjai neketino kone du kėlinius vargti, kad sutvarkytų pirmos lygos komandą. Nieko nepadarysi – kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi. O štai Veselinovičius greičiausiai neplanavo, kad kai kurie reikšmingi žaidėjai šiandien pasirankios ribinių kortelių.

Visiems trims kortelės gavusiems iki diskvalifikacijos trūksta dar po vieną. Beje, tokių žaidėjų „Sūduvos“ pagrindinėje komandoje šiuo metu yra šeši. Tad būtų gerai, jog jie gautų tas diskvalifikacines korteles per artimiausias kelias rungtynes, kad spėtų pailsėti iki finalinių žaidimų su „Žalgiriu“ ir „Atlantu“.

Beje, šiandien derėtų pagirti Admirą Kecapą, kuris kai kuriais momentais atrodė lyg koks žvėris. Kad taip ir prieš A lygos komandas varytų! Taip pat norisi pasidžiaugti pirmuoju Karolio Laukžemio įvarčiu.

Štai ir viskas.

Galim paploti „Sūduvai“ už tvirtą pergalę. Galima pagirti „Lietavos“ komandą už žaidimą su įkvėpimu. Įdomu bus šią komandą pamatyti kitais metais A lygoje.

Aišku, kitais metais A lygoje „Lietava“ gali būti visai kita komanda. Kaip kad dauguma šiais laikais daro, pusę šio sezono užsidegusių aktyvistų ji greičiausiai pakeis gyvenimo nuobodulį jau pajutusiais A lygos žaidėjais iš finansiškai nestabilių klubų. Jie garantuos „Lietavai“ kokią 8 vietą, tačiau komandos futbole jau nebebus tos ugnies, kurią dar galima pamatyti šiais metais. Tokios jau tos paprastos ir aiškios Lietuvos futbolo klubų trajektorijos. Jonavos futbolo mylėtojai gali džiaugtis nebent tuo, kad jų komandos niekas neiškels į kokį netoliese esantį, tačiau didesnį miestą.

Viskas. Laukiam savaitgalio ir kito turo su „Granitu“. Iki pabaigos jau liko visai nedaug.

Pasidalink su draugais:

18 koment.

Komentuok!
 1. Valdas K. 2015, spalio 22 | 02:14 Atsakyti

  Apie kitą A lygos sezoną dar anksti kalbėti, nes ir pati LFF kol kas nežino, kiek komandų 2016-aisiais žais A lygoje: 8, 9 ar 10. Neatmetami visi paminėti variantai.

 2. Jonas | SDV 2015, spalio 22 | 08:57 Atsakyti

  žinant kokiu būdu LFF šį klausimą sprendžia, nesunku nuspėti, kad skaičius priklausys ne nuo LFF, o nuo to, kiek komandų norės A lygoje lošti. Juolab, kad kol kas nesimato ryškesnių judesių link keistųjų investuotojų, kurie galėtų vienam ar kitam klubui užkirsti kelią į A lygą

 3. griezhtas 2015, spalio 22 | 10:21 Atsakyti

  Geriausias šių rungtynių aspektas, kad komandos žaidime matosi pasitikėjimas savim ir ramybė – kad ir ilgai nepavyko imušti golo, bet nebuvo isterikavimų, desperatiško kamuoliu spyrimo, bet kur bi tik link priešo vartų (tam gal kažkiek padėjo ir chveduko nebuvimas), viskas padaryta ramiai žaidžiant savo žaidimą.
  Beje klausimas kur yra Bagdonavičius, nes nėra net tarp atsarginių? Irgi ką nors prisidirbo ar traumuotas?

 4. M 2015, spalio 22 | 13:10 Atsakyti

  Komanda išties žaidė gana dinamiškai, efektyviai ir intensyviai. Bet vėl nesusitvarkyta su viena didžiausių problemų – pastovus kamuolio praradinėjimas neleistinose zonose. Šiose rungtynėse broko buvo pastebimai daugiau, nei įprastai, ir ne tik pradinėse atakos stadijose ar atliekant paskutinį perdavimą, bet ir smūgiuojant.
  Kalbant apie individualius pasirodymus, reikėtų paminėti Kecapą, Isodą ir Radzinevičių. Negalėtume sakyti, kad pastarasis žaidė blogai, bet atakų užbaigimas šlubavo kaip niekad. Gal žmogui poilsio trūko, o gal šiaip mistiškai nesėkminga diena, bet faktas, kad tai nėra sugebėjimų klausimas, kadangi jų yra per akis.
  Isoda, apie kurį atsiliepiau gana teigiamai po to, kai jis pakeitė atleistąjį serbą, vakar žaidė žemiau kritikos ribos. Tiek klaidų, kiek jis padarė vakar, turbūt koks Ugge per visą sezoną nepadaro.
  Na o Kecapas nustebino iš teigiamos pusės. Nors pirmame kėlinyje buvo kaip įprasta gana pasyvus, antrajame, matyt, suerzintas komandos nesugebėjimo įmušti, užsispyrė ir ėmėsi iniciatyvos, sukurdamas ar pats sau susikurdamas tiek progų ir pavojingų momentų, kiek turbūt per visą laiką, praleistą Sūduvoj, nebuvo sukūręs. Tikiuosi toks jo žaidimas taps tendencija, o ne liks retkarčiais įvykstančiais atsitiktinumais.

 5. Juozas 2015, spalio 22 | 13:26 Atsakyti

  Na chebra, to broko gynyboje yra, kai kartais prarandami kamuoliai pavojingose situacijose, BET manau, kad kritikuoti dėl to tiesiog negalima, nes daugeliu atvejų tos klaidos yra tuoj pat ištaisomos, o pažiūrėjus į A lygos lentelę, matom, kad Sūduva yra praleidusi vos 27 įvarčius (2 rezultatas lygoj), tik 3 daugiau nei žalgrybis. Taip kad atsiminus keletos praeitų sezonų rezultatus, kai komanda pasikliaudavo taktika „įmušk daugiau nei varžovas ir laimėsi“, man atrodo kad šiemet gynyba veikia puikiai!

  • M 2015, spalio 22 | 18:27 Atsakyti

   Tos klaidos ištaisomos, kai žaidžiama prieš granitus ar stumbrus. Tiksliau sakant, jos dažniausiai netampa įvarčiais vien dėl varžovų ribotų sugebėjimų (kai, pvz, žaidėjas nesugeba įmušti vienas prieš vartininką ir pan.). Kitokią situaciją matome prieš Žalgirį ar Trakus – ten neturim jokių šansų, nes grubesnių klaidų jie nedovanoja, o ir patys, tarkime, praleidę kokius 2 įvarčius prieš šias komandas, 3 įmušti nesugebėtume (nors tiek praleidus sunku atsitiesti ir prieš vidutiniokus). O šiaip daugiau akcentuoju ne broką gynyboje (nors jo irgi dar pakankamai nemažai), bet atakoje, kai dar nepasiekus priešininko baudos aikštelės labai nesaikingai prarandami kamuoliai. Tai ne tik mažina puolimo efektyvumą, bet ir leidžia silpnesnei komandai sėkmingai kurti atakas.

   • Varvalas 2015, spalio 22 | 21:05 Atsakyti

    labai kvalifikuoti komentarai +, geriau tų dalykų aš nepakomentuočiau. Nepykstu ant klaidų atakoje, bet taip sugebėti užsibovyti su kamuoliu gynyboje net Lietava nesugebėjo. Vien kiek kartu abu marijampoliečiai gynėjai užsistovėjo, kol prarado kamuolį.

 6. Jonas | SDV 2015, spalio 22 | 14:51 Atsakyti

  apie puikią gynybą kalbėti ankstoka. sakyčiau, kad krūvelė kvailokai praleistų bankių, ypač sezono pradžioje ir lėmė, kad Sūduva šiandien yra 4 vietoje, o ne pvz 2. Štai kad ir vakar – net Lietava sugebėjo sukurti bent 5 superines progas – pora pirmo kelinio pabaigoje ir bent tris antrame. Praktiškai visais atvejais progas lėmė ne Lietavos meistriškumas, o visų pirma Sūduvos taktinės klaidos

 7. Anonimas 2015, spalio 22 | 15:18 Atsakyti

  Beje, įdomus faktas, dauguma Lietavos žaidėjų net nėra pilnai profesionalūs futbolininkai, nes jie turi ir antrus darbus.

  • niekas 2015, spalio 24 | 21:08 Atsakyti

   Ne Lietuvos teisėjai A lygoj teisėjauja ne pirmi metai, tiesa anksčiau būdavo latviai, kartais estai, bet iš Š.Airijos turbūt pirmą kartą.

 8. niekas 2015, spalio 25 | 15:05 Atsakyti

  Šiandien panaršiau plačiau šiame bloge, ne tik naujienas. Rubrikoje Stadionas yra nurodytos 2 datos, kai Sūduvos stadione buvo daugiausia žiūrovų. Galima įrašyt trečią: 2013-08-01 U19 finalas Prancūzija – Serbija, žiūrovų 6211.

Naujas komentaras