spyris

34: „SŪDUVA“ 1:2 „SPYRIS“

Visko gali būti, kad man šios dienos rungtynių pamatyti nepavyks. Tai būtų pirmos „Sūduvos“ rungtynės, kurias šiemet praleisčiau (neskaitant tų nesąmonių, vykusių vidury darbo dienos). Visko gali būti, jog tai bus pačios svarbiausios šio sezono „Sūduvos“ varžybos. Todėl, galvoju, imsiu ir pamėginsiu atspėti jų rezultatą. O jūs galėsite patikrinti – teisus buvau ar ne.

Taip, galvoju, kad šiandien „Sūduva“ pralaimės. Taip galvoti yra itin svarių argumentų.

Internetas skleidžia gandą, kad kažkokia lygos komanda pagrąsino pasitrauksianti iš čempionato, jei bus sunaikinti „Klaipėdos Granito“ taškai. Žinia, yra tik viena komanda, kuriai ši operacija gali turėti neigiamos įtakos. Ir jūs puikiai žinote jos pavadinimą. Lygoje per mažai klubų ir pernelyg daug lūzerių, kad tokią matematiką būtų sunku sudėlioti.

Tuo tarpu Lietuvos futbolo federacija sprendimą dėl „Klaipėdos granito“ priims šį penktadienį, kaip akcentavo A lygos svetainė – „po 34-ojo turo rungtynių“. Gali būti, kad A lygos svetainės rašytojas dabar gaus per nagus, nes toks straipsnio užvadimas neišvengiamai kelia klausimų.

Kodėl būtent po šio turo? Kodėl ne prieš jį? Ar tai ką nors keistų?

Matote, ponai, situaciją iš esmės keis šiandienos „Sūdovos“ rungtynių baigtis.

Todėl ir manau, kad visi protingi žmonės šiandien turėtų bėgti į lažybų kontoras ir statyti už „Sūduvos“ pralaimėjimą. Tokios šių rungtynių baigties karštai lauks visi Lietuvos futbolo federacijos pareigūnai, įskaitant Marijampolės, Kalvarijos, Igliškėlių ir Kumelionių skyrius.

Jei „Sūduva“ šiandien praloš – bus galima ramiai laikytis ankstesnio plano: išpirdolinti „Klaipėdos Granitą“ iš čempionato, nubraukti taškus, atiduoti medalius „Atlantui“ ir dar mestelėti „Sūduvos“ link – „tai kad jie ir taip tų medalių nebūtų laimėję“.

Štai tokia čia matematika.

Todėl ir manau, kad „Sūduvai“ šiandien laimėti – jokių šansų. Taip pat galvoju, kad greičiausiai šiandien pamatysime pirmą pendelį į „Sūduvos“ vartus. O gal net ir ne vieną. Raudonų kortelių tikimybė irgi didelė. Ją gaus Chvedukas – jei tik žais – o jei nežais – tuomet Kecapas, nes jo Lietuvos teisėjai vis viena nemyli.

Pora „Sūduvos“ įvarčių bus neįskaityti, nes jie bus mušami „iš nuošalių“. Tribūnos eilinį kartą skanduos „Baranovskį – į aikštę“, o vėliau – „Teisėjas – gaidys“. Po rungtynių teisėjai luktelės, kol tribūnos aptuštės ir ners į tunelį lydimi apsauginių. O LFF pareigūnai galės ramiai įsijungti Čempionų lygą ir atsidaryti alaus bonką.

Žodžiu, gero futbolo, bičiuliai. Tikiuosi, esu neteisus. Ir – fuck them all.

>>

Tags LFFSpyris

Pasidalink su draugais:

21 koment.

Komentuok!
 1. DZHIT 2015, lapkričio 10 | 10:15 Atsakyti

  Stipru. Lauksim vakaro. Gaila, bet panašu, kad ir man nepavyks apsilankyti šiame spektaklyje. Na bet bent jau per futbolo.tv pavyks pažiūrėti.
  P.s Kvedarai su savo bachūrais eikit na###! Ten jums ir vieta.

 2. Remis 2015, lapkričio 10 | 10:22 Atsakyti

  Pasikabinėsiu. Matau vieną matematikos klaidą ir dvi neteisingas prielaidas :)
  Pirma, tai, ką rašo A lygos svetainės rašytojai, apskritai neturi jokių sąsajų su LFF sprendimais ar kabinetuose sklandančiais gandais (tie rašytojai dažniausiai būna paskutiniai, kuriuos tie gandai pasiekia, jei pasiekia). Kaip susišvietė tam rašytojui, taip jis ir parašė. Be jokių paslėptų minčių.
  Antra, matematinė klaida ir tuo pačiu neteisinga prielaida: šiandien Sūduvai pralošus negalima būtų mestelti „tai kad jie ir taip tų medalių nebūtų laimėję“. Jei KG niekas nepašalina, tai Sūduvai net ir pralaimėjus 34 ir 35 ture vis vien bus galimybė laimėti bronzą paskutinėse rungtynėse. Todėl šios dienos rungtynių rezultatas situacijos nei pagerina, nei pablogina. Ir rankų Apeliaciniam komitetui neatriša.
  Ir pabaigai. Manau, kad šiandien Sūduva laimės. Ramiai, be kančių ir kišamų kojų :)

 3. Jonas | SDV 2015, lapkričio 10 | 10:35 Atsakyti

  tu teisus Remi – viltis turi mirti paskutinė:) o va dėl matematikos nesutinku. mat čia yra dvi matematikos. viena matematika galioja tuomet, kai čempionatas vyksta normaliu ritmu. antra matematika įsijungia tuomet, kai prasideda kalbos „išmes-neišmes“, „anuliuos-neanuliuos“. antruoju atveju prasideda visokie marazmai, kurie neišvengiamai turi įtakos ne tik žiūrovų jausmams, bet ir žaidėjų psichologijai. tiesą pasakius, kad ir koks bus tas sprendimas penktadienį, vis viena bus galima kalbėti apie tai, kad čempionatas buvo supartalintas. Ir šiuo atveju nėra svarbu, kad to supartalinimo priežastys yra gražioji „kova už futbolą be lažybų“. man matosi, kad tai yra labiau kovos imitacija, panaši į tą, kai vidury sezono LFF „diskvalifikavo“ Kruojos trenerį ir būrį legionierių, kurių jau seniai Lietuvoje nebuvo.

 4. Jonas | SDV 2015, lapkričio 10 | 11:54 Atsakyti

  beje – nepamirškite, kad šiuo metu renkam geriausią Sūduvos sezono žaidėją. Neatidėkite rytojui to, ką galite padaryti šiandien ir siųskite man savo balsavimo biuletenius!!!!!

 5. Robertas 2015, lapkričio 10 | 12:00 Atsakyti

  Labai nemalonu skaityti tokias prognozes ir begalines spekuliacijas, tačiau tokia jau ta Lietuvos futbolo padangė. Visą sezoną stebėjau Sūduvos varžybas tiek stadione, tiek ir prie monitoriaus būdamas užsienyje ir džiugu, jog Sūduva yra favoritė laimėti bronzą šiais metais, tačiau pašalinus „Klaipėdos granitą“ Atlantas iš karto gautų 5 taškus ir Sūduvai apie galimybę vėl žaisti europoje ir medalius gali tekti tik pasvajoti. Kodėl taip yra, kad pašalinus Kruoją sezono eigoje užrašomos techninės pergalės, o Klaipėdos granito atveju klubas yra šalinimas su rezultatų anuliavimu? Kas man protingieji žmonės gali paaiškint visa tai?

 6. Jonas | SDV 2015, lapkričio 10 | 12:02 Atsakyti

  Europa toli gražu nenuplaukia ir su 4 vieta. Tiesą pasakius, Europa – mažiausias galvos skausmas. O situacija tokia yra dėl LFF nuostatų. Mat Kruoja nebuvo pašalinta – ji pati pasišalino. O šalinant komandą LFF rankomis, taškai privalo būti anuliuoti.

 7. Robertas 2015, lapkričio 10 | 12:05 Atsakyti

  Įvykus tavo aprašytam scenarijui, ko tikrai nenorėčiau, tai manau būsiu priverstas daugiau niekada nesilankyt LFF organizuojamuose renginiuose, kol LFF vadovaus visiem mums puikiai pažįstamas prezidentas.

 8. Jonas | SDV 2015, lapkričio 10 | 12:47 Atsakyti

  Nereikia mano „scenarijaus“ priimti už gryną pinigą. Reikia įjungti ironijos aparatą ir suprasti, kad ir kokia bebūtų šios istorijos pabaiga – tai nėra pasaulio pabaiga. Aš taip pat nematau, kad būtų prasmingi bet kokie realūs demaršai „mes tada irgi išeiname iš lygos“. Nemanau, kad kas nors rimtai tokiais grasinimais švaistytųsi. Galbūt ir vyksta tam tikri pasistumdymai argumentais, kurių atgarsis ir yra šis gandas, tačiau juk kalbame apie darinius, kurių idėja sieka žymiai toliau, nei vieno sezono rezultatai (čia neturiu omeny darinių, kurie iš principo vienam-kitam sezonui yra kuriami). Todėl ir nepritariu šūkiams: „jeigu jau taip – geriau išvis nieko. gal tai bent sistemą supurtys“. Sistemos tokie dalykai nesupurtys – jei purtytų, ji seniai jau būtų subyrėjusi. Tad nėra reikalo nukabinti nosies – ateis nauji metai, ateis ir naujas sezonas. O po penkerių metų šitų nesąmonių net neprisiminsim.

  • Remis 2015, lapkričio 10 | 13:37 Atsakyti

   Pasakei ir pats nepatikėjai. Ir po penkių, ir po dešimt nepasimirš. Kaip nepasimiršo bandymai pašalinti Ekraną 2004 metais ar 2009 metų demaršas (iki tol dauguma futbolo gerbėjų net tokio termino nežinojo :)).

   • Jonas | SDV 2015, lapkričio 10 | 13:49 Atsakyti

    Pasimiršo, Remi, tikrai pasimiršo. Turiu omeny, faktas galvoj lieka, bet plikas faktas be emocijų neturi jėgos. Tačiau didžiumai atsainesnių stebėtojų net ir faktai išdulkėję iš makaulių. Va tu datas užrašei – o aš tai nebūčiau iš lempos pasakęs, kuriais metais Ekraną mėgino mest:) ir FBK bei Atlanto atvejo metus būčiau turėjęs Wikipedijoj tikrinti:)

 9. Algirdas 2015, lapkričio 10 | 13:16 Atsakyti

  Na ir kriminalą čia išvystėt. Vakar nusipirkau bilietus į rungtynes su Spyriu ir Žalgiriu, ir viliuosi pamatyt futbolą, o ne jo parodiją.

 10. Favoritas 2015, lapkričio 10 | 14:36 Atsakyti

  Aš į visą šį jovalą ramiai reguoju, nėra čia ko pergyventi.

  Visų pirma, kelionę po Europą kitiems metams praktiškai turim. Tai manyčiau yra daug svarbiau nei trečia vieta, nors medaliai būtų ta „vyšnaitė ant torto“.

  Visų antra, bet kuriuo atveju turim visus šansus savo rankose patys laimėti bronzą nepaisant LFF sprendimų. Spyrį privalom nugalėt. Atsipalaidavusį ir atšventusį aukso medalius Žalgirį galim įveikti, juolab žaisdami namie. Nu o Klaipėdoje, telaimi geriausias.

  Šiaip man smalsu, o kas žais kitais metais Alygoj? Kaip ten su tais nuostatais? Aš būčiau už 8 komandas ir kokiu mėnesiu trumpesnį sezoną :)

  • nmr 2015, lapkričio 10 | 19:42 Atsakyti

   prisidedu prie Favorito klausimų – gal kas supranta, kokia „Granito“ padėtis būtų po pašalinimo? Ar pašalinti iš A lygos jie teoriškai gali pretenduoti žaisti I lygoj ar net vėl A lygoj? Įdomu, nes jei dabar skirta bauda siekiama skirti piniginę baudą ir išmesti fixintojus „Granitą“ iš A lygos, tai tas pats pasiekiama atėmus iš jų iki 20 taškų, taip nustumiant juos į paskutinę lentelės vietą, bet tuo pačiu nemaišant kovos lentelėje.

 11. Anonimas 2015, lapkričio 10 | 15:09 Atsakyti

  Jono ironija suprantama. Bet vis tik kol kas nepulkime į depresiją – dabar itin svarbus tikslas – pasiimt pergalę prieš kauniečius. Akivaizdu, kad nebus lengva, bet tai tik į gera. Dėl šios priežasteis mūsiškiai iš pat pradžių imsis maksimalių apsukų. Tikiu, tada ir rezultatas bus mūsų. To ir linkiu

 12. M 2015, lapkričio 10 | 22:08 Atsakyti

  Pirmam kėliny buvau išties pradėjęs galvot, kad Sūduva, Budraičio žodžiais tariant, „pridavė rungtynes“. Ačiū komandai, kad antram kėliny paneigė tokias katastrofiškas prielaidas.

Naujas komentaras