Žalgiris - Sūduva

Apie Pabaigą, „Žalgirį“ ir kitus reikalus

Ką gi – aistros mažumą nurimo. Toks yra futbolas – kartais atrodo beprotiškai svarbus, tačiau praeina diena kita ir atsiranda svarbesnių reikalų.

Kabinetinės batalijos dėl A lygos pabaigos užtruko kokią savaitę, nors jų galėjo apskritai nebūti. Tačiau Lietuvos futbolo federacija nusprendė į sezono pabaigą mūsų kraują greičiau pavarinėti.

Džiaugsmas pro ašaras

Laimė, jaunimo rinktinė užtikrintai nugalėjo Airiją (tai – vieni iš futbolo grandų, ar ne? Na, tegul – vis viena rimtesnis varžovas nei Malta ar Andora) ir dėl to sulaukė net ir didžiausių kritikų pagyrimų.

Tiesą pasakius, lietuviai šį kartą mažumą pagudravo – komandoje pirmu smuiku pagrojo žmonės, kurie šiaip jau yra vyrų rinktinės nariai, nors pagal amžių jie į jaunimo rinktinę ir patenka. Vienas jų net buvo pagirtas už tai, kad „savaitę atostogų“ iškeitė į „kruviną darbą“ rinktinėje, lyg jis būtų koks senukas Javtokas, sutikęs pagelbėti krepšiasvydžio rinktinei Pasaulio čempionate, nes nėra kam daugiau žaisti.

Žodžiu, Lietuvos jaunimo rinktinė pasirodė lyg dublerių komanda, kuri apsidžiaugia nugalėjusi, nors pusę jos sudarė už bausmę į dublerius pasiųsti pagrindinės sudėties žaidėjai. Pernelyg džiūgauti lyg ir nėra ko.

Jaunimo rinktinėje neturėtų lošti vyrų rinktinės žmonės. Jaunimo rinktinė yra skirta vyrų rinktinės pamainai ruošti. O kai jaunimo rinktinėje lošia vyrų rinktinės nariai, tai pamainos klausimas keliauja į antrą planą.

Ko tik nepadarysi, kad nors kartą per sezoną galėtum pasidžiaugti normalia pergale ir trimis įvarčiais (čia ko gero didžiausias Lietuvos pasiekimas šiais metais per visas įmanomas rinktines).

Siūlyčiau į kokį mėgėjų pasaulio čempionatą nusiųsti rinktinę, sudarytą iš A lygoje diskvalifikuotų futbolininkų. Gal tokia komanda net ir mėgėjų čempionais taptų!

Stot, teismas eina!

Tuo tarpu minėtos kabinetinės batalijos teoriškai turėjo vieną progresyvų aspektą. Pamenate? “Klaipėdos Granito” teisininkas kreipėsi…Atlanto” teisininkas pareiškė… Lietuvos futbolo federacijos teisininkai nusprendė…

Štai – pagaliau Lietuvos futbolo klubai pradėjo kalbėti teisininkų lūpomis. Iškart viskas ėmė skamėti rimčiau. Juk iki šiol paprastai dalykus komentuodavo komandų direktoriai, prezidentai, netgi treneriai.

Teisininkų pasirodymas – šioks toks žingsnis į priekį. Pamenate – prieš pora metų kilo daug triukšmo, kai keli “Ekrano” žaidėjai kreipėsi į nepriklausomus teisininkus, ieškodami būdų atgauti klubo nesumokėtus pinigus? Tą kartą būtent LFF atstovas šiuo žaidėjų sprendimu labai piktinosi – ne todėl, kad nesumokėtų pinigų reikalavo, o būtent dėl to, kad kreipėsi į teisininkus (vietoj to, kad viską tyliai spręstų LFF komitetuose).

Žiūrėkite, gal po poros metų atsiras ir futbolininkų profsąjunga? Jei tokia organizacija funkcionuotų, šįmetinės diskvalifikacijos galėtų būti panagrinėtos žymiai rimčiau. Galbūt netgi LFF tektų viešai parodyti argumentus, kuriais pasiremdama meta lauk vieną ar kitą žaidėją arba klubą.

Klaipėdos Granitas

“Klaipėdos Granitas” pasirodė keistame atsisveikinimo filme. Akivaizdu, kad klubo savininkams ir vadovams jau į viską nusispjaut – jie kalbėti atsisakė, o vietoje jų gan atvirai pakalbėjo treneris ir kai kurie žaidėjai.

Taip ir likau nesupratęs to filmo. Ar čia dar vienas propagandinis judesys, turintis tarsi patvirtinti LFF sprendimą pašalinti tą komandą? Nors tiek treneris, tiek žaidėjai atrodė labiau įtikinti, nei patys ką nors tikro žiną. Visi nusičiupo tuos pokalbius kaip “įrodymą”, nors jie įrodo tiek pat, kiek ir iki šiol pateikti argumentai.

Viena aišku – “Klaipėdos Granitas” toliau žaisti futbolą bet kokiu atveju neplanavo. Greičiausiai tikėjosi ramiai pabaigti sezoną, išvengti “Kruojos” likimo ir uždaryti cirką. Spėju, kad komandos pašalinimas ir to sąlygotas skubus bankrotas lems, kad žaidėjai liks be atlyginimų, kuriuos klubas jiems skolingas. Galbūt LFF vis tik derėjo baudos “Klaipėdos Granitui” neanuliuoti, o gautus pinigus panaudoti bent šiokiai tokiai atlyginimų komensacijai žaidėjams, kurių sutarimais neįtaria?

Eilinės „Žalgirio“ draugiškos rungtynės

Nepaisant visų šio sezono pabaigos niuansų, dvi A lygos komandos paskutinius turus loš iš peties. Gaila, kad dramą dėl bronzos medalių pagadinų LFF piarai. Spėju, likę lietuviško futbolo sekėjai sezoną jau uždarė, tad sekmadienio rungtynės Marijampolėje garantuotai bus lankomiausios ture.

Tiesa, ir tų rungtynių bus mažoka. Trejos viename ture, trejos – kitame. Pavyzdžiui, „Stumbras“ aikštėn jau neis, nors 6 taškus už tai gaus. Patys žinote, kaip tai įmanoma. O štai LRT vis dar planuoja paskutiniame ture transliuoti nieko nereiškiančias rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Trakų“, o ne galbūt bronzos medalių vertės „Atlanto“ ir „Sūduvos“ žaidimą.

„Žalgiris“ į Marijampolę atvažiuos kaip niekad atsipalaidavęs. Tai nereiškia, kad „Žalgiris“ atvažiuos pralaimėti. Taip pat nereiškia, kad „Sūduvai“ bus lengva. Juk kai vienai komanda jau niekas neberūpi, o kitai pergalė labai reikalinga, dažnokai būtent antroji komanda atrodo prasčiau, nes ją slegia atsakomybė.

Tiesą pasakius, labai bus įdomu pamatyti, kaip „Žalgiris“ šį sekmadienį atrodys ir kokią sudėtį atsiveš. Primenu, šį ketvirtadienį „Žalgiris“ dar loš draugiškas rungtynes su „Minsko“ komanda. Ir nors pastaruoju metu „Žalgiris“ aikštėn leidžia nemažai jaunimo, nepanašu, kad į Marijampolę jie važiuotų plėšytis iš paskutiniųjų. Manau, kad į paskutinio turo rungtynes Vilniuje prieš „Trakus“ „Žalgirio“ žaidėjai ir treneriai žvelgia žymiai rimčiau.

Sūduva - Žalgiris

„Sūduva“ ir „Žalgiris“ šiemet sužaidė tris skirtingas rungtynes. Abu žaidimai Vilniuje iš esmės vyko į vienus vartus ir ten „Sūduva“ neparodė visiškai nieko. Tuo tarpu antro turo rungtynės Marijampolėje, nors ir pralaimėtos, vyko daugmaž apylygiai.

Spėju, dar pamenate – pati rungtynių pabaiga, Radzinevičius pataiko į skersinį, o vos ne sekančioje atakoje „Žalgiris“ muša antrą įvartį. Visa tai leidžia tikėtis neblogo futbolo ir šį sekmadienį.

„Sūduvos“ oficialioji svetainė labai kruopščiai išvardijo tuos, kurie negalės šį kartą žaisti už „Žalgirį“. Nebus Šembero, Pilibaičio ir Švirljugos. O va apie „Sūduvos“ žaidėjus oficialioji svetainė neužsiminė. Tačiau mes pamename, kad bent keturi žaidėjai – Chvedukas, Vaskela, Baranovskis ir Isoda – gali būti traumuoti. Diskvalifikuotų „Sūduvoje“, berods, nėra.

Pataisykit jei klystu, tačiau man atrodo, kad pergalė prieš „Žalgirį“ „Sūduvai“ garantuotų bronzos medalius. Jei taip – sekmadienio vakaras Marijampolėje gali būti labai linksmas.

Pergalė bent jau iš dalies išspręstų ir aukščiau minėtas kabinetines intrigas. Bet kokiu atveju, yra smagu, kad pagaliau „Sūduvos“ galimybės laimėti medalius priklauso nuo pačios „Sūduvos“, o ne nuo to, ką parodys aplinkiniai. Tokioje situacijoje „Sūduva“ nebuvo jau keletą metų.

Taigi, nepaisant visko, labai rekomenduoju sekmadienio vakarą užsukti į stadioną. Penkių tūkstančių tikėtis neverta, tačiau net ir du tūkstančiai žmonių tribūnose paverčia lietuvišką futbolą visai padoriu reginiu.

Ir paskutinis dalykas. Nors „Geriausio Sūduvos žaidėjo“ rinkimuose liaudis gan aktyviai dalyvauja, tačiau tuos, kurie dar neatliko savo pilietinės pareigos – primygtinai prašau tą padaryti. Čia rasite visas rinkimų taisykles.

Susitiksime sekmadienį.

Pasidalink su draugais:

28 koment.

Komentuok!
 1. carlos 2015, lapkričio 19 | 13:57 Atsakyti

  nesąmones dėl tos rinktinės parašėte ir tiek, čia pas italus nei vieno iš u-21 pagrinde nežaidžia nes iš principo tokių nėra, o pas mus ką? dar suprasčiau, kad tuo [at metu pagrindas būtų žaidčs, o dn čia šiaip, kad pakritikuot, nes sudūva pseudo nuskriaudė

  • Anonimas 2015, lapkričio 19 | 18:25 Atsakyti

   Prie ko cia rinktine ir Suduva? 2 atskiri vienetai, jus Zalgirio gerbejai keisti zmones…I varzybas dazniau savo komandos nueikit, nes visai nyki ta komanda pasidarys, neturedama kam zaidima demonstruoti

 2. Jonas | SDV 2015, lapkričio 19 | 14:38 Atsakyti

  komentaras apie rinktinę neturėjo nieko bendra su Sūduva. Beje, dabar lyg ir gaunasi, kad pykti neturėčiau, nes „nuskriaustas“ liko Atlantas? O va štai Lekevičius aukščiau pateiktame straipsnyje išmezgė dar vieną įdomią konspiraciją – apie tai, kad visa kova prieš sutartas rungtynes vyksta ne pačios LFF iniciatyva, o spaudžiant UEFA. Tačiau mažų mažiausia tiesa yra ta, kad čempionatas buvo galutinai suvarytas, su kuo, beje, tas pats Lekevičius visiškai sutiktų. Todėl ir „kovoja“, ne dėl niekam nereikalingų medalių, o tiesiog už „tiesą“.

 3. Varvalas 2015, lapkričio 20 | 00:30 Atsakyti

  Vaciui lietuviškai kai kas paaiškino banalią bachūrų tiesą: arba iki tam tikro termino iš UEFA susirenka visus donosus, arba Atlantas nepraeis pro LFF filtrus ir galės žaisti kur tik nori, kad ir silkių lygoje. Pasibovys, o be gruzino – ruso, gal net ir pasitrauks iš lažybų rinkos.

 4. Jonas | SDV 2015, lapkričio 20 | 11:28 Atsakyti

  brolau, nekilijuotas nei vienas, nei kitas. čia LFF stadiono plastmasė nuotraukoms suteikia tokį jausmą. na ir apysenis fotoaparatas, kuriam iš tribūnų viską teisingai „pamatyti“ nėra lengva savų niuansų prideda:)

 5. griezhtas 2015, lapkričio 22 | 15:07 Atsakyti

  Galvoju del siandien dienos varzybu, ar verta komandai mirtinai draskytis, ar kartot 3 turo varianta ir suzaisti protingai, pataupant jegas ir zaidejus atlantui

  • Algirdas 2015, lapkričio 22 | 16:11 Atsakyti

   Tai manau reikia ne mirtinai draskytis, bet sužaist protingai, ir po pirmo kėlinio įvertinus galimybes laimėt, priimt sprendimą antram kėliniui: arba kabintis visom jėgom dėl pergalės, arba pasitaupyt dėl lemiamos kovos su Atlantu. Taupytis iš anksto net nepabandžius neprotinga, nes paskutinės su Atlantu išvykoj ir dar neaišku kokios oro sąlygos bus.

   • Anonimas 2015, lapkričio 22 | 16:34 Atsakyti

    Taupyti būtų klaida, nes Žalgiris vis tiek jau iškovojęs titulą ir nebus toks motyvuotas, koks buvo praeitą kartą Marijampolėje.

    • Juozas 2015, lapkričio 22 | 16:45 Atsakyti

     Dar taupytis klaidinga, nes liko tik dvi varžybos, nėr jau kur čia sutaupyt, man atrodo atlantui bus kita problema- jie 20 dienų be rungtynių.

  • Anonimas 2015, lapkričio 22 | 22:15 Atsakyti

   Kad Sernas auksto lygio zaidejas, nieko cia keisto, neveltui zaide Lenkijoj, kur buvo vienas lyderiu, o ir i Turkija uz grazias akis niekas neima.

Naujas komentaras