2016-3

Futbolas lietuvišku stiliumi

Laikas baigti atostogas. Užtruko jos ilgai, bet tam buvo svarių priežasčių. Po ilgesnės pertraukos pasidairius po lietuviško futbolo klonius, lengvai gali pasivaidenti, kad situacija nuo praeitų metų menkai tepasikeitė.

Lietuviškas futbolas toliau tampomas priešmirtinių traukulių. Čia, jei žiūrėtum pesimistiškai. O jei pažvelgtum optimistiškai, galėtum pasakyti, kad daugiadienės išgertuvės, prasidėjusios pernai vasarą, šiuo metu perėjo į stadiją, kurią liaudis vadina “baltais arkliais”.

Taip, nebuvau atidus lietuviškam futbolui pastaruosius pora mėnesių. Tad mano palakstymas “greitų ir įsiutusių” stiliumi po lietuvišką sporto žiniasklaidą galėjo sukurti iškreiptą vaizdą.

Štai ką aš pamačiau.

 

2016-6

Bachūras mirė, tegyvuoja bachūras

LFF prezidento rinkimai buvo iki ašarų tradiciniai. Daug dantų griežimo ir keiksmažodžių rinkiminės agitacijos metu. Tačiau iki “finalo” likus keletui dienų, į “Lokomotyvo” stadioną Vilniuje nusileido Jėzus Kristus, visiems padalino bananų ir šiame pasaulio užkaboryje vėl stojo taika.

Perversmininkai tapo draugais. Prakeiktieji išėjo į pensiją. Karaliumi buvo išrinktas senosios Romanovo gvardijos seržantas, kuris nesugalvojo nieko geresnio, kaip susijaudinti dėl tokios rinkimų baigties ir popiežiaus stiliumi pareikšti esąs už “evoliuciją”, o ne “revoliuciją”. Štai taip kalba jaunas žmogus, nė mėnesiui nepraėjus nuo nt-ųjų Sausio įvykių paminėjimų.

Gal jis ir teisus. Juk anais laikais Brazauskas irgi buvo už “evoliuciją“, o pasiekė daugiau nei “revoliucionierius” Landsbergis.

Kaip suprantu, net Tauragės dilema buvo išspręsta taikiai. Vienintelis neaiškus dalykas liko LFF būstinės klausimas – taip ir nesupratau, kur ši mistinė organizacija bazuojasi – Kaune ar Vilniuje?

 

2016-2

Dugną pasiekusi rinktinė šiemet mėgins kastis į dumblą

Rinktinės treneriu tapo dar vienas futbolo veteranas, taip ir nesugebėjęs užbaigti savo pirmojo sezono su Marijos Žemės klubu. Geras buvo jis žaidėjas ir žmogus, spėju, yra geras.

Tik šių “buvo” ir “yra” nepakanka ką nors geresnio nuveikti tokioje apverktinoje komandoje, kokia pernai tapo Lietuvos futbolo rinktinė. Į Europos čempionatą važiuojančių islandų patirtis primygtinai rodo, kad visi mūsų futbolo biurokratų sprendimai rinktinės klausimu yra totaliai neteisingi.

O čia dar ir žurnalistus futbolo pažaisti kvietusio Arlauskio karjera Anglijoje susifakapino taip ir neprasidėjusi… Totali tragedija.

Tik beprotis gali tikėtis pergalės Formulės I lentynėse į trasą išažiavęs senu pasatu. Net jei didžiuma lietuvių ir šventai tiki, kad pasatas – geriausia mašina pasaulyje.

Galim būti tikri, kad ir šis treneris paliks savo galvą besočiame aukure, į kurį metamos aukos, viliantis mistinio Lietuvos futbolo atgimimo. Nieko, futbolo veteranų Lietuvoje visada yra per akis. O po dešimtmečio kito bus sunku surasti veteraną, kurio biografijoje nebūtų eilutės „Lietuvos rinktinės treneris“.

 

2016-4

A lyga toliau išradinėja dviračius

Klubiniame futbole taip pat išaušo naujovių metas. Naujas prezidentas ir naujas lygos formatas. Esu tikras, girdėjote apie jį – 8 komandos, 4 ratai, tada lieka 6 komandos, kurios sužaidžia dar vieną ratą.

Taip, sakyta, pavyks išvengti beprasmiškų rungtynių, kurių tiek daug būdavo ankstesniais sezonais. Bėda ta, kad tokių rungtynių daug būdavo ne dėl to, kad pusei klubų nebuvo ko siekti, o todėl, kad toji pusė klubų tesugebėdavo 1-2 ratus pažaisti, o tada nustodavo mokėti saviškiams atlyginimus ir keliaudavo į komą iki sezono pabaigos. Tam, kad kitą sezoną galėtų pradėti šnekomis apie “naujus potencialius rėmėjus” ir su tuo susijusias naujas ambicijas.

Šiaip formatas man pasirodė neblogas. O ir pinigų klubai sutaupys – dvi komandos Vilniuje, dvi – Kaune. Tik “Atlantui” nenuskilo – jam vienam kas antrą savaitę teks per visą Lietuvą trenktis.

Galėtų du naujieji prezidentai pasistengti ir kitas komandas taip pat į Kauną ir Vilnių perkelti. Ir pavadinti visas vienu pavadinimu. Gautųsi toks jaukus ir draugiškas čempionatas – 8 “Žalgiriai” ir jokio vargo “gerbėjams”. Kad ir į kokias rungtynes eitum – vis viena Kauno arba Vilniaus “Žalgirį” sutiksi.

 

Klubai kvailioja arba tyli

Šiame fronte, sakyčiau, pasižymėjo tik komandos minėtu pavadinimu. Su Kauno “Žalgiriu” – viskas aišku. Pasinaudojo suirute LFF, ir padarė ką norėjo. Panašiai kaip Tauragės futbolo federacija.

Aplink Vilniaus “Žalgirį” apsivyniojęs gandas dėl šios komandos kosminio skrydžio į Lenkiją tik dar kartą įrodė, kad lietuviškame futbole viskas yra įmanoma. Ir jau net nebesvarbu, ar tas gandas turėjo bent kokį realesnį pagrindą.

Kiti klubai sėdi ir tyli. Ruošiasi kokiems nors čempionatams – kas bus tos 8 A lygos komandos lyg ir nebuvo pranešta.

Užtat pasklido gandas apie tai, kad rungtynės bus žaidžiamos darbo dienomis ir prasidės jos 18 val. Jeigu taip – tai gal ir nelabai svarbu, kas toje A lygoje loš.

 

2016-5

“Sūduvos” naujienos

“Sūduva” kaip niekad intensyviai užbaigė praeitą sezoną – dar nė kėdės stadionuose nebuvo atšalę, o jau Marijampolėje buvo pradėta atleidinėti ir samdyti žaidėjus. Paskui komanda aprimo ir šiuo metu tik formaliai įmeta vieną kitą naujieną.

Krūvos žmonių komandoje nebeliko, būrys naujų – pasirodė. Pora iš Balkanų, pora – iš “Žalgirio”, na ir mums puikiai pažįstamas Marius Činikas.

Kai užmeti akį į sudėti komandos tinklapyje, išvadas galima padaryti dvi.

Viena, komanda lyg ir sukomplektuota.

Gynėjų gal ir mažoka, bet užtat saugų – ir vėl nebus kur dėti. Ypač turint omeny, jog kai kurių žaidėjų vietos startinėje sudėtyje yra garantuotos nepriklausomai nuo jų formos. Juk Kecapas ne šiaip sau pirmu numeriu tarp saugų įdėtas.

Antra, komandoje akivaizdžiai nebeliko “jaunimo”. Tokio, kurį aikštėn galėtum leisti (Antanavičius su Kardoku jau dabar gali pradėt derybas su “Šilu”). Jau nekalbant jaunuosius Marijampolės futbolo “mokyklos” atstovus, kurių komandoje pastaraisiais metais tik stabiliai mažėjo.

Ir ką tie dubleriai veikia?

“Sūduvos” perspektyvos

Komanda ir šiais metais buvo drūčiai atnaujinta. Sakyti, kad “pagrindas išliko” nelabai išeina. Ar ši komanda loš efektyviau nei pernykštė – sunku pasakyti.

Kad ir kaip besisuktum, tam tikro tendencingumo komandos komplektavime negali neįžvelgti. Mat nėra taip, kad po praeito sezono buvo atleisti nevykėliai, o atėjo – vien tik genijai.

O kai mainai nerodo aiškaus kokybinio šuolio, tuomet neišvengiamai imi galvoti apie visokias povandenines sroves. Asmeninius santykius, personalines vizijas ir taip toliau.

Tai nėra nei gerai, nei blogai. Jei klubo vadai pagaliau ėmė tikėti treneriu – galim tik pasidžiaugt tokia filosofijos transformacija.

Tačiau “Sūduvos” varžovai greičiausiai bus panašaus pajėgumo. Ir jei “Sūduvos” atnaujinimas neparodė kokio nors ypatingo žingsnio priekin, yra nemažai tikimybės, kad ir šiemet jėgų santykiai A lygoje bus panašūs į pernykščius.

Gali būti, kad “Sūduva” nebarstys taškų sezono pradžioje. Tačiau jei ir toliau juos rinks tik lošdama su apatinėmis komandomis, tai daugiau nei patekimo į “finalinį” šešetuką kažin ar turėtume tikėtis.

Nieko tokio. Mes mokame laukti.

 

2016-1

 Kas toliau?

Tai yra vienintelis klausimas, į kurį atsakyti galima tiesiai ir argumentuotai. Bardakas. Toliau mūsų laukia bardakas.

Pernai Lietuvos futbolas kokį dešimtį kartų trenkėsi į dugną – ir galva, ir nugara, ir šikna. Viskas, kas nutiko po to (žr. aukščiau), nesuteikia jokios vilties tikėtis, kad šie metai bus bent kiek geresni.

Kažkur skaičiau, kad sumažėjo ir “Žalgirio” biudžetas. O tai reiškia, kad vienintelis pastarųjų metų padoresnis Lietuvos klubas turi galimybių sugrįžti į kitiems klubams įprastą lygį. Tad pora metų rusenusi viltis pagaliau sulaukti kokios nors Lietuvos klubo sėkmės Čempionų lygoje taip pat gali būti atidėta neribotam laikui.

Štai šioje vietoje susimąsčiau apie savo garbų amžių.

Ir atėjo mintis, kad Lietuvos futbolo atgimimo aš jau nebesulauksiu. Ech. Geriau einu parūkysiu. Gal nubaidysiu tas bjaurias mintis apie tai, ko per likusį man šioje Žemėje laiką aš jau nebesulauksiu.

Pasidalink su draugais:

36 koment.

Komentuok!
 1. Anonimas 2016, sausio 21 | 12:13 Atsakyti

  jei visi Sūduvos auginti jauni ir perspektyvūs jau Šile, tai tik sėkmės Šilui kovojant dėl vietos A lygoje :) nors pirmoj gal ir geriau..

 2. Remis 2016, sausio 21 | 12:29 Atsakyti

  Sakyčiau, Jonai, pernelyg daug lietuviškos žiniasklaidos prisiskaitei. Anie irgi taip pat baisisi pavytusiomis ir papuvusiomis viršūnėmis, nors jos tokios yra dėl to, kad šaknys papuvusios.

 3. griezhtas 2016, sausio 21 | 12:33 Atsakyti

  Nesupratau pesimizmo dėl komandos komplektavimo. Kur ten tendencingumas ir kuris iš paimtųjų blogesnis, nei atleistasis. Ugge ir Bartkus bando įsitvirtinti lenkų aukščiausioje lygoje, kas yra natūralų įvertinus jų žaidimą ir amžių, nes „dabar arba niekada“ laikas jiems ir nemanau, kad algos padidinimas juos būtų išlaikes Sūduvoje.
  O kad susilpnėjo Žalgiris, tai čia gerai, bus proga mums jamti auksą. Ir tikiuosi sumažinti pinigai privers žalgirį pakeist savo požiūrį ir susikurti kažkokią ilgalaikę komandos strategiją, o ne taškyti pinigus žaidėjams, kuriems žalgiris tik poros mėnesių stotelė.

  Labiausiai tai liūdina išėjusių, ypač Bagdonavičiaus, pasitikėjimo savim ir ambicijų lygis, jeigu pasitenkino šilu… vadinasi, ten jiems ir vieta.

 4. Anonimas 2016, sausio 21 | 13:46 Atsakyti

  o is kur cia istraukta, kad zalgiris susilpnejo?
  atsikratyta daug balasto, o bendrai kalbant as matau tik konkreciai viena didesne netekti – sembera, kuriam pakaitalas nesurastas, ir vargu ar tai imanoma padaryti. Kerlai pamaina rasta tikrai neprastesne, o gal net ir geresne, nes i zvezda tikrai ne uz grazias akis pateko Mbodjas. aikstes viduryje nieko neprarasta – paimtas pastiprinimui, atrodo, neblogo lygio kroatas. Krastai vienareiksmiskai sustiprejo po mikoliuno atejimo. Del puolimo galima diskutuoti, nes bosnio lygi sunku nuspeti, bet tikrai nemanau, jog sernas yra nepakeiciamas.

  • griezhtas 2016, sausio 21 | 15:03 Atsakyti

   Žinant žalgirio buratino ižvalgą, manau tas už Kerlą neprastesnis Mamadukas, po pripjautų grybų kūgio, jau balandį bus pardavinėjamas.

   • Juozas 2016, sausio 21 | 21:40 Atsakyti

    Šiaip kalbant apie futbolo legionierius Lietuvoje, tai jei jis nežaidė A lygoj anksčiau tai katė maiše, nes iš gerų lygų (anglų, ispanų, vokiečių tarkim…) legionierių A lygos komandos neįperka:)

 5. Jonas | SDV 2016, sausio 21 | 13:57 Atsakyti

  na dėl Sūduvos komplektacijos aš pesimizmo ypatingo nerodžiau. Vienintelis dalykas, kurį galima konstatuoti (nors tai buvo aišku pastaruosius penkerius metus) – jaunų futbolistų rengimas Marijampolėje galutinai pakratė kojas. Likusias komandas jau dabar galima į Kazlų Rūdą perkelt, arčiau pagrindinės komanos bus.

  Tiesiog pokyčių Sūduvoje toli gražu negali pavadinti „akivaizdžiai stiprinančiais“ komandą – turiu omeny, kad panašaus lygio žaidėjai pakeitė panašaus lygio žaidėjus. Todėl ir kyla klaustukas klausant Murausko kalbą apie tai, kad komanda sieks „aukščiausių“ tikslių. Tokia kalba, prisiminus Sūduvos istoriją, verčia manyti, kad šis sezonas Veselinovičiui gali būti ir paskutinis.

 6. Anonimas 2016, sausio 21 | 14:21 Atsakyti

  Kol kas apie auksą Sūduvoje tik pasvajoju. Nors esu optimistas iš prigimties, racionalusis smegenų pusrutulis nemato argumentų, kad tai šiemet pavyktų. Sakyčiau sidabras būtų daugiau nei puikus tikslas, kuo tikrai būčiau labai patenkintas. Ir tai kol kas dar per daug nežinomųjų tiek Sūduvoje, tiek kitose komandose

  • griezhtas 2016, sausio 21 | 14:59 Atsakyti

   Jau tie mūsų kompleksai ir nepasitikėjimai savim, turbūt juose ir yra pagrindinė problema. Psichologiškai pralaimėjom, dar prieš prasidedant čempionatui. Nieko, tikiuosi nauji žaidėjai, ypač iš Žalgirio užneš arogancijos ir pasitikėjimo savim, bent jau žaidėjams.

  • Juozas 2016, sausio 21 | 21:45 Atsakyti

   ką aš mėginčiau konstatuot apie tarpsezonio darbus tai – Žalgiris-nesustiprėjo, Trakai-nesustiprėjo, Sūduva-nesustiprėjo, Atlantas-galbūt susilpnėjo.

 7. Favoritas 2016, sausio 21 | 15:18 Atsakyti

  Murausko ambicijos labai aiškios – medaliai, šiais metais dar ir taurės finalai su bilietu į Europą. Ir tai akivaizdžiai matosi žiūrint į komandos komplektaciją tiek pernai, tiek ir šįmet. To jaunimo, kuris žaidė prieš kelis metus uždarius „Sūduvos sanatoriją“ , pastaruoju metu treniruojant VAIKŲ/JAUNIMO treneriui praktiškai neliko. Kur trenerio įdirbis? Taip keičiant žaidėjus, kas pusę metų po pusę komandos, ieškant vis geresnių, tai ir su Černiausku galėtume pakovot dėl medalių. Susidaro toks įspūdis, kad žiūrima tik į rezultatą. Jis aišku bus.Pagal sudėtį kitaip ir neįmanoma, bent vieną komandą t.y. Trakus ar Atlantą tikrai galime aplenkti. Bet tai nebus kryptingo darbo rezultatas… Bet kita vertus, ar ne pergalių mums sirgaliams reikia? :)

 8. Dilys 2016, sausio 21 | 22:39 Atsakyti

  Puikus Jono sttaipsnis naujo sezono pradzioje. Nieko naujo Marijos zemeja. Lff valdys tie patys. Padare rokiruote, nes ant Kvedaro pylesi kritika is visu pusiu. Eimantas tos pacios kompanijos zmogus. Vsio zakono.

 9. Jonas | SDV 2016, sausio 22 | 09:09 Atsakyti

  Jo, tai yra iš tikro retas aukščiausio lygio profesionalumo atvejis Lietuvos futbole. Tik jei jau neužsilaikė Žalgiryje, nemanau, kad Sūduva galėtų pasiūlyti ką nors geresnio. Kitas dalykas – prieš tokius žmones samdant, pirmiausia reikia suvokti jų darbo reikšmę, o tada dar pagalvoti apie tai, kaip jų kuriamus dalykus maksimaliai išnaudoti. Nemanau, kad net ir Žalgiris į šiuos klausimus buvo atsakęs

 10. Favoritas 2016, sausio 22 | 10:35 Atsakyti

  Čia kaip nusipirkus vieną Ronaldo Sūduva nelaimės čempionų lygos, taip ir pasiėmus labai gerą operatorių ypatingų rezultatų neverta tikėtis, kol kitos grandys net pusės tiek nepadaro kiek Kisielius. Manau tikrai galima rasti ir vietinių kurie norėtų ir galėtų gerus video daryt. O kai sukurs 250 klipų ar daugiau apie Sūduvą tada ir profesionalumo lygis bus kitos kokybės.

 11. Jonas | SDV 2016, sausio 22 | 10:45 Atsakyti

  Tiesą pasakius, aš net ne apie tai. Kalbėjau, kad net Žalgiris nesugebėjo Kisieliaus išnaudoti tikslingai – tas tiesiog gamino puikius filmukus, kurie buvo elementariausiai platinami socialiniuose tinkluose; vietoje to, kad būtų pagalvota konkreti strategija, kaip tokį dalyką išnaudoti tikslingai išnaudoti siekiant praktiškų verslo tikslų. Skirtumas šiuo atveju yra tarp tiesiog gražaus filmo apie komandos treniruotę ir gražaus filmo, kurio tikslas – parduoti, pvz., abonementus.

 12. Algirdas 2016, sausio 25 | 22:06 Atsakyti

  fksuduva.lt atnaujino komandos sudėtį, tik va visi ten žemaūgiai ir sunkiasvoriai. Čia T. Radzinevičius:
  Pozicija: Puolėjas
  Ūgis ir svoris: 80cm. 183kg.
  Gimimo data:1981-06-05
  Tautybė: Lietuvis
  Sūduvoje nuo: 2013

Naujas komentaras