2016-7

Mikaldos burtai apie A lygos sudėtį

Šiuo metu Lietuvos futbole vyksta… Tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvos futbole, labiausiai primena vėlyvosios Sovietų Sąjungos “prezidentų” rokiruotes. Vienas “miršta” (iš tikro arba morališkai), ji pakeičia kitas, tačiau niekas iš esmės nepasikeičia.

Štai ir dabar – turime krūva naujų prezidentų ir kitų pareigūnų, tačiau kokios komandos žais šių metų čempionatuose – vis dar nėra aišku. Nors, teoriškai, komandos jau turėtų aktyviai sezonui rengtis. Pasvarstykim bent jau A lygos galimybes.

Keturi galiūnai

Septynios A lygos komandos lyg aiškios – “Žalgiris”, “Trakai”, “Atlantas”, “Sūduva”, “Kauno Žalgiris”, “Utenis” ir “Stumbras”. Šios komandos A lygoje sėdi, nes pernai nesubankrutavo ir užėmė aukštas vietas. Žinių apie galimus šių komandų bankrotus nebuvo ir šiemet.

Tačiau sezonui komandos rengiasi skirtingai. Sprendžiant iš to, kaip elgiasi geriausieji Lietuvos klubai, galime žiebti išvadą – čempionatas šiemet bus silpnesnis. Nepaisant to, jis gali būti įdomesnis.

Juk praktiškai nė viena komanda kol kas neparodė ryžto tapti galingesne nei pernai ir siekti rimtesnių tikslų. Kol kas komandų perspektyvos identiškos pernykštėms – pavyzdžiui, “Žalgiris” ir toliau planuoja laimėti viską, o kitos trys dėl medalių pernai kovojusios komandos “ketina” kibti “Žalgiriui” į atlapus. Žodžiu, nieko naujo.

Veselinovič ir Švrljuga

„Sūduvos“ treneris Veselinovičius ir dabar jau „Sūduvos“ žaidėjas Andro Švrljuga

 

“Žalgiris” ko gero nei nusilpo, nei sustiprėjo. Krūva svarbių žaidėjų paliko komandą, tačiau atėjo naujokų būrys, kurie greičiausiai nėra nei silpnesni, nei ypatingai stipresni už buvusius. Galbūt “Žalgiris” šiemet jau pradės dažniau aikštėn leisti ir savos mokyklos jaunimą, apie kurį pernai buvo nemažai kalbama.

Buvo gandas, kad “Žalgirio” biudžetas susitraukė – nors naujokų kiekis lyg ir verčia šiuo gandu netikėti. Pats “Žalgiris” skelbė priešingą naujieną – Seimo sprendimais pagerinus lietuviškų lažybų kontorų gyvenimą, šios planuoja uždirbti daugiau ir – galbūt – daugiau pinigų skirti sporto rėmimui.

Viena iš tokių kontorų kaip sykis yra ir “Žalgirio” rėmėjas. Kad ir kaip viskas susidėliotų, “Žalgiris” neabejotinai ir šiemet išliks geriausiai sukomplektuota, rimčiausią sudėtį turinti komanda, kuriai neturėtų kilti didelių sunkumų ir vėl viską Lietuvoje laimėti.

Kitos solidesnės lygos komandos ypatingų pokyčių, panašu, neplanuoja. Įdomiausia yra tai, kad “Trakų”, “Atlanto” ir “Sūduvos” būrelyje kol kas rimčiausiai stiprinosi būtent “Sūduva”.

“Sūduvos” atvejis panašus į “Žalgirį” – paleista nemažai pernykščio pagrindo žaidėjų, tačiau juos pakeitė dar didesnis būrys naujokų.

Esminė “Sūduvos” šių metų komplektacijos kryptis akivaizdi – vietoje jaunesnių, mažiau patyrusių žaidėjų, ieškoma tokių, kurie jau būtų matę ir šilto, ir šalto.

Galima spėti, kad “Sūduva” šiais metais nebus tokia greita komanda, kokia buvo pernai. Tačiau ji turėtų būti stabilesnė, pastovesnė, mažiau banguojanti.

O va “Trakai” su “Atlantu” iš esmės nepasikeitė. “Trakų” naujokai – mizeriški. Kol kas pranešta apie du italus – jauną gynėją ir “gerai rusiškai kalbantį” trenerį.

“Atlantas” – paradoksaliai stabilus. Nors paleido berods 10 pernykštės sudėties žmonių, galima sakyti – visiškai nepasikeitė. Mat šioje komandoje liko Konstantinas Sarsanija. O šis treneris jau seniai įrodė, kad medalius Lietuvoje gali laimėti su bet kokia sudėtimi.

Sarsanija, versdamas medalių laimėtojais visus į komandą patenkančius žaidėjus, labiau diskredituoja lietuvišką futbolą, nei beviltiškas mūsų rinktinės žaidimas.

Sarsanija akivaizdžiai rodo, ką šiuolaikiniame futbole gali nuveikti padorus treneris; gyvu pavyzdžiu įrodinėja, kad net ir su Lietuvos futbolininkais galima šiokių tokių rezultatų pasiekti. Deja, niekas Lietuvoje iš šio pavyzdžio pasimokyti nenori.

Naujojo rinktinės trenerio paskyrimas – dar vienas įrodymas, kad Lietuvos futbolą tebevaldo kietakakčiai kaimiečiai. Ir pats dailiausias kostiumas kaimietiško mąstymo nepakeis.

Kovačevič, Ugge, Živkovič

Trys „Sūduvos“ legioneriai, kurių šiemet komandoje nebepamatysime.

 

Vienintelis skirtumas tarp šių trijų komandų – jų vadų sugebėjimas rasti gerų priešininkų draugiškoms rungtynėms. Visi trys klubai planuoja išvykas į šiltus kraštus.

“Trakai” ketina važiuoti į Italiją ir lošti su Serie C klubais. “Sūduva” varys į Turkiją ir žais su eiliniais Ukrainos, Armėnijos, Kazachstano klubais. O va “Atlanto” varžovų sąrašas Kipre – žymiai prašmatnesnis: Lenkijos, Rumunijos aukščiausių lygų klubai ir legendinė Belgrado “Crvena Zvezda”.

Trys mažyliai ir vienas riebus klaustukas

“Kauno Žalgiris” (ex-Spyris), “Stumbras” ir “Utenis”, panašu, A lygoje dalyvaus panašiu kukliu režimu  kaip ir pernai. Nė vienas nesubankrutavo, tačiau nė vienas kol kas nepateikė jokių naujienų, kurios įrodytų įdomesnes klubų ambicijas.

Faktas – šie klubai A lygoje bus, tačiau iš jų tikėtis stebuklų neverta.

Tad didžiausia įdomybė – kas bus paskutinė lygos komanda?

Nežinau, kaip lygos vadovai ir LFF vertina pernykščio sezono rezultatus. “Šiauliai” formaliai liko priešpaskutiniai, tačiau du klubai – “Kruoja” ir “Klaipėdos Granitas” – išlėkė anapilin.

“Šiauliai” kol kas labai tylūs. Tiksliau – komandos pranešimai labiau kelia nerimą, nei optimizmą. Turiu omeny informaciją apie tai, kad klubas “rado naują potencialų generalinį rėmėją”. Pranešta buvo sausio pradžioje ir nuo to laiko – tyla.

Per pastaruosius metus mes puikiai išmokome tokius pranešimus skaityti. Mat dažniausiai juos skelbdavo klubai, kurie vėliau turėdavo rimtų problemų. Žodis “potencialus” šiuo atveju yra labai iškalbingas.

Kad ir kaip čia viskas įtartinai beskambėtų, bent jau teorinių galimybių sužaisti dar vieną sezoną A lygoje “Šiauliai” turi.

Ernestas Veliulis

Ernestas Veliulis ir komanda, ankčiau žinota kaip „Spyris“.

 

Žymiai rimtesnis kandidatas užimti vienintelę laisvą likusią vietą aukščiausioje Lietuvos lygoje yra Jonavos “Lietava” – formalus pernykštės Pirmos lygos nugalėtojas, kuriam teisė keliauti aukštyn suteikiama automatiškai.

Dar daugiau – naujasis lygos prezidentas tiesiai šviesiai pareiškė, kad vieta tarp 8 komandų “Lietavai” yra rezervuota. Kitas dalykas – pati “Lietava” iškart atšovė, kad norės “išlygų”, nes licenzijavimo reikalavimų nesugebės įgyvendinti.

Tačiau mes puikiai žinome lietuviško futbolo tradicijas – “išlygos” niekada nebuvo kliūtis klubui žengti į aukštesnę lygą. Belieka sulaukti paties klubo, besirengiančio arenos Jonavoje statybai, sprendimo.

Ar gali būti daugiau kandidatų?

“Banga” (3 vieta Pirmoje lygoje) tokios galimybės dar pernai nusprendė atsisakyti. Ko gero teisingas sprendimas – klubas šiais metais švęs penkiasdešimtmetį, todėl geriau ta proga kovoti dėl pirmos vietos Pirmoje lygoje, nei būti patrankų mėsa A lygoje.

Apie norą jau šiemet keltis, berods, nekalbėjo ir Kazlų Rūdos “Šilas”. Nors iš to, kaip ši komanda komplektuojama galima drąsiai daryti išvadą, kad Pirmą lygą ji tikrai šiais metais planuoja laimėti. Į “Šilą” jau persikraustė “Sūduvos” Bagdanavičius su Kiselevskiu ir “Atlanto” vartininkas Mindaugas Malinauskas.

Kol kas “Šilo” būklė aprašyta tik dviprasmišku straipsniu, kuriame teigiama, jog šios komandos tikslas – A lyga, tačiau neužsimenama, kada tą tikslą ketinama įgyvendinti – šiais ar kitais metais.

Tuo tarpu “Lietava” informavo, kad sukirto rankomis su Dominyku Galkevičiumi, pernykščiu “Stumbro” vartininku Kvedaru, Aleksandravičiumi iš “Utenio”. Panašu, kad Jonavoje nusėdo ir Tadas Eliošius.

Lauksim prezidentų kalbų

Štai tokios tokelės. Ir kai jas įvertini, imi galvoti, kad tas 8 klubų A lygos projektas galbūt buvo ne iš piršto laužtas, o paskatintas labai praktiško suvokimo, kad šiandien Lietuva nėra pajėgi surinkti 10 šios lygos reikalavimus atitinkančių klubų.

Tad kalba yra ne apie tai, kad siekiama sulyginti komandų pajėgumą, o labiau apie norą išvengti situacijos, kai kone už rankos dėl apvalaus skaičiaus atvesti klubai vidury sezono ima braškėti, o į pabaigą neretai subyra lyg kortų nameliai.

Lygos formatas nuspręstas. Beliko kelios “nereikšmingos” smulkmenos.

Kas bus toji paskutinė lygos komandą? Koks bus tvarkaraštis? Antrasis klausimas yra itin keblus dėl sklindančių gandų lygos rungtynes rengti darbo dienomis ir tokią valandą, kuri visiškai sutampa su didelio būrio dirbančių žmonių oficialia darbo pabaiga.

Ar A lyga pavirs “antro kėlinio” čempionatu? Ar bus taip, kad visą pirmą kėlinį į stadioną pėdins žiūrovai, o skaičiuoti juos bus galima pradėti tik antram kėliny?

Kažkuriam iš naujųjų prezidentų tai bus pirmas reikšmingas darbas.

 

Pasidalink su draugais:

37 koment.

Komentuok!
 1. griezhtas 2016, sausio 27 | 07:39 Atsakyti

  Su šiauliais au kaip ir viskas aišku, perspektyviausi žaidėjai jau Atlanto stovykloje, vadinasi komanda išsivaikščioja.

 2. Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 09:12 Atsakyti

  Dėl tvarkaraščio, kaip suprantu, dar nėra nuspręsta. Kol kas tos mintys – kalbų ir gandų lygyje. Tiesą pasakius, būtų visiškai nesuprantamas sprendimas – ne tiek darbo dienos, kiek rungtynių laiko aspektas.

 3. UCCM 2016, sausio 27 | 09:36 Atsakyti

  Tai jie įsitikinę, kad jie daro gerą darbą žiūrovams, kuriems susirinkti trukdo tik tai, kad dalis rungtynių yra vykdoma ne darbo dieną. Jie pernai prisirašydavo per rungtynes tiek žiūrovų, kiek jiems patikdavo ir po to padarė labai rimtas išvadas iš tos statistikos, kad darbo dieną žmonių ateina kur kas daugiau.
  Dar jie sakosi padarę apklausas ir iš to padarę dar rimtesnes išvadas.
  O tokie, kaip mes su tamsta – marginalūs rėksniai, norintys, bet vargu ar galintys sutrukdyti lietuviško klubo futbolo progresui.
  Šiaip mes visada keikiam federaciją ir jos sudaromus tvarkaraščius. Bet jau senokai pastebėjau, kad kuo didesnė federacijos, o ne klubo įtaka tvarkaraščiui – tuo žiūrovui geriau.
  Aišku ne tam virtualiam, kurių masės šiemet darbo dienos 18 valandą užpildys stadionus.

 4. Remis 2016, sausio 27 | 10:02 Atsakyti

  Eilinį kartą galiu pasiginčyti dėl K.Sarsanijos gebėjimų :) Kai jis kalba, tai gali pagalvoti, kad Atlantas – jaunimo komanda, kur žaidžia aštuoniolikmečiai. Kai pasižiūri į tai, kas aikštėje laiką leidžia, tai pamatai A.Bartkų, A.Jokšą, K.Gnedojų, R.Veževičių ir panašius diedukus. O kad su diedukais galima Lietuvoje imti medalius įrodė ir Kruoja :)
  Bangą ir Šilą reiktų palikti ramybėje :) Ir tą tekstą apie Šilą paleido ne pats Kazlų Rūdos klubas, o futbolo.tv. Matyt delfio stiliaus antrašte nusprendė prisigeneruoti paspaudimų.
  Ir pabaigai. Kai kurios licencijavimo išimtys iš I lygos ateinančiam klubui numatytos pačiose licencijavimo taisyklėse. Tiesa, tas skaičius ribotas. Galbūt Lietava ten tik bandė išsimušti viena kita išimtimi daugiau :)

  • Juozas 2016, sausio 27 | 15:53 Atsakyti

   Sutinku su Remiu, Sarsanija yra toks populistas, amžinai piešia, kaip jo komandai sunku, visi traumuoti, žaidžia vien jaunimas ir t.t. Prieš porą sav. davė interviu ir aiškino, kaip cituoju „turėjo pasiūlymų iš „gerų“ klubų, bet nusprendė likt Klaipėdoj, nes čia kuria gerą projektą, nors ir klubas turi finansinių problemų“ :)

 5. Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 10:04 Atsakyti

  Ta internetinė apklausa labai daug dvejonių kėlė, nes, tikėtina, ją pildė „teoriniai“ žiūrovai, tie, kurie į stadionus nevaikšto, bet galbūt tokią galimybę pasvarstytų. Kiek pamenu, ji ir buvo taip sukonstruota, kad vaikščiotojams nelabai ten buvo ką bepaaiškinti. Iš tamstos komentaro suprantu, kad šis „gandas“ yra labai netoli realaus sprendimo.

 6. Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 10:09 Atsakyti

  Remi – nelabai svarbu, kas Atlante žaidžia. Svarbu – kad, nepriklausomai nuo to, medalius vis ima. Kruojos atvejis ko gero buvo panašus – medalis pirmiausia turėjo būti treneriui užkabintas. Tik va – skirtumas tas, kad Kruojos treneris metus Lietuvoj pabuvo ir išlėkė. Kruoja irgi išlėkė. Šilo teksto atvejis irgi tipinis – futbolo.tv antraštė buvo aiškesnė, bet ne tokia intriguojanti, o 15min, portalų įpročių, truputį suktelėjo ją tolyn nuo tiesos, bet arčiau – ‘intriguojančios’ naujienos.

 7. Juozas 2016, sausio 27 | 13:26 Atsakyti

  Šiaip visose pozicijose Sūduva turi gerus lygiaverčius žaidėjus, tiek startui, tiek keitimui, gal tik puolėjas vienas geras būtų reikalingas ir gynėjai kokie 2:)

  • griezhtas 2016, sausio 27 | 14:15 Atsakyti

   Atraminio antro reikia ir dar vieno centro gynėjo, dar didelio pasitikėjimo savim – arogancijos ir tada jau turėsim viską ko reikia auksui imti.

    • griezhtas 2016, sausio 27 | 15:26 Atsakyti

     Nekrites Janušauskas į akį kaip jis atraminiu žaidžia, bet aš kažkaip kaip antrą atraminį įsivaizduoju labiau gynybinio stiliaus žaidėją, kuris būtų toks pusiau 3 centro gynejas.

   • Juozas 2016, sausio 27 | 15:55 Atsakyti

    Na, bet kai pasižiūri kiek saugų dabar komandoj yra ir pirkt dar vieną saugą, kai yra tik du padorūs puolėjai ir tik 5 gynėjai…

 8. Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 14:33 Atsakyti

  o kas liečia Sūduva – akivaizdu, kad vidurio gynėjas – labiausiai reikalingas. O va saugų – kaip ir perteklius. Didžioji dilema, sakyčiau, kad Sūduvoje praktiškai nebeliko jauniklių, tose pozicijose, kur jie galėtų karts nuo karto pakeisti pagrindinius žaidėjus. Ananavičius, Kardokas ir Popiera šansų pasirodyti aikštėje praktiškai neturi. O va tarp gynėjų tokių žmonių galėtų būti. Kitu atveju, lieka klausimas, kokio žaidėjo ieškot – samdyt itin gerą, patyrusį kaip ir neapsimoka, jeigu jo misija – būti atsarginiu. Jau tarp saugų pilna žmonių, kurie bus atsarginiai, nors galėtų lošti starte. Va – būrelis Sūduvos dublerių, perkeltų į pagrindinę komandą – tikrai nepamaišytų. Tik, kaip suprantu, tokių dublerių Marijampolėje jau senokai nė su žiburiu nerasi

  • griezhtas 2016, sausio 27 | 15:21 Atsakyti

   Žinant Jankausko ir Isodos amžius centro gynejo reikėtų su patirtim, bet dar ne seno. Manau reikia daryti prielaida, kad dėl amžiaus labiau atsarginiu – žaidžiančiu gynybos treneriu bus Jankauskas. O Isoda dar turi mažai patirties, kad vienas užsiimtų visos gynybos rykiavimu.
   O kas dėl jaunų žaidėjų šansų, tai jie labiau priklausys, nuo varžybų skaičiaus, kuriose jau po pirmo kėlinio bus aiški jų baigtis. Kadangi imdami auksą, beveik su visom antros pusės komandos po pirmo kėlinio turėsim aiškias pergales, tai ir jaunimas turės pakankamai šansų pasireikšt :)

   • Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 15:49 Atsakyti

    Klausimas tik – ar šiemet bus tokių komandų, su kuriomis žaidžiant, po pirmo kėlinio viskas aišku tampa. Juk net ir Lietavą pernai toli gražu ne į vienus vartus sutvarkė. o ką jau kalbėti apie Spyrį su Uteniu…

    • griezhtas 2016, sausio 27 | 15:58 Atsakyti

     Stumbras, Utenis panašu, kad bus silpnesni, Lietava kosmoso užkariavimo planų taip pat nerengia. Plius šiemet Sūduva bus stipresnė ir labiau pasitikinti savim, taip, kad pakaks varžybų, kur jau po pirmo kėlinio ar bent po 60 min bus aiški sūduvos pergalė.

 9. nmr 2016, sausio 27 | 20:24 Atsakyti

  nelabai seku „Kauno Žalgirio“ transferų ir gyvenimo (kiek suprantu, oficialiai net ir jų tinklapyje jie yra Kauno „Kauno Žalgiris“ – čia kažkoks matyt triukas), bet krepšinio Žalgiris gal ne veltui čia „užraugė“ savo dukterinę komandą – matyt kažko tikisi. Plius pernai nervus truputį patampė iki vidurio sezono. Gal kas plačiau žino jų lūkesčius? Pasiekimai pernai kaip naujai komandai pusė velnio.

 10. Jonas | SDV 2016, sausio 27 | 23:26 Atsakyti

  na, sakykim, tas operatorius – toks kaip aš ar tamsta:) manau, prasčiau nepasirodytume:) aišku, smagu, kad apskritai tokie filmukai yra daromi, nes mūsų atveju svarbiausia yra ne filmavimo ar montažo kokybė, o kalbančio žmogaus žodžiais.

  beje, smagiausias pokalbio fragmentas nuskambėjo pačioje pabaigoje – „Sūduva susitinka su Kauno komanda“:)

 11. Favoritas 2016, sausio 28 | 07:32 Atsakyti

  Matai, Jonai, kaip jau esu ankščiau minėjęs, padarys kelis šimtus Sūduvos klipų ir galės lygiuotis į Kisielių. Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti :)

  Neapsivertė jam liežuvis ištarti „Žalgirio“ vardą 😀 Šiaip smagu, kad ištikimybę klubui ir jo vardui rodo jau žaisdamas kitoj komandoj :)

 12. Favoritas 2016, sausio 28 | 10:38 Atsakyti

  Žaidžia Atlante tie kas žaidžia ir tų senukų reikia norint laimėt medalius. Bet Atlantas buvo tramplinas Gertmonui, Adamoniui ir Paniukovui. Iš pastarojo klubas neblogai uždirbo, iš Gertmono turbūt taip pat. Dėl naudos iš Adamonio nežinau, nes iš informacijos kurią pateikė internete, tai susidarė įspūdis kad agentas labai pasistengė jį prastumt. Ir visiškai nesvarbu kokiomis priemonėmis tai padarė, gal žaidėjas ten net už dyką žais ir už kambario nuomą susimokės, bet Anglijos Premier lyga tai ne Kazlų Šilas. Baravykas taip pat peržiūroje pas anglus buvo.

  O kur mūsų Bagdanavičius, Kiselevskis?

  Atlanto vartininkai 18 ir 19m, o mūsų Popierai jau 20. Turim tikrai gerą vartininkų trenerį (čia mano subjektyvi nuomonė), bet visus vartininkus kažkaip paprastai paimam ir paleidžiam: Vitkauskas, Klevinskas, Bartkus. Kodėl negalėtume pozicionuoti, kaip vartininkų kalvė?
  Taip pat aš į Veselinovičių žiūrėjau būtent kaip į vaikų trenerį ir tikėjausi, kad Sūduva eis jaunimo ugdymo keliu, bet pagal šių metų komplektaciją, tai pasukta visai kitu keliu. Nu nebent „Šilas“ – neoficialūs Sūduvos dubleriai, bet ir tai ne Kiselevskiui ar Bagdanavičiui ten žaist.

  Kame bėdos? Sarsanija apskritai labiau vadybininkas nei treneris, va čia manau ir yra atsakymas į klausimą – vadybos spragos ir ambicijų trūkumas tiek iš vadybos, tiek ir iš žaidėjų pusės.

  • griezhtas 2016, sausio 28 | 11:50 Atsakyti

   Sarsanija geras pardavėjas, moka produktą parduot, tiek kad tą jo produktą po metų gražina atgal kaip nekokybišką t.y. gero produkto ir jis nepagamina.

  • Favoritas 2016, sausio 28 | 15:56 Atsakyti

   Lietuvoj sukurti gerą produktą sudėtinga. O tas nekokybiškas po metų grąžintas produktas pasistažavęs gerame klube jau yra geriau nei tas kuris lieka Lietuvoj. Juolab, kad ir pinigų iš to komanda uždirba.
   Pardavimuose sėkmingų sandorių skaičiaus procentas nėra didelis, bet užtektų vienos sėkmės istorijos ir tie nekokybiški produktai nueitų į antrą planą.
   Atlantas turi kryptį ir daro tai ką geriausiai moka – pardavinėja. O štai Sūduvos krypties nematyt.

  • Marijus 2016, sausio 28 | 18:39 Atsakyti

   Žaidėjus parduoda ne Sarsanija, o Atlantą „kuruojantys“ abejotinos reputacijos prancūzai agentai – apie juos jau buvo rašyta. Kiek pinigų iš transferų nubyra Atlantui – atskiras klausimas, į kurį atsakymo nesužinosime :) Tas pats Atlantas iki šiol neastsiskaitė su Tauru už Gertmoną.

  • M 2016, sausio 28 | 13:40 Atsakyti

   Yra tiesos. Tie, kurie perėjo į Šilą, jau pasiekė amžių, kuriame būtina pastoviai žaisti (taigi, kaip, tamsta, ir sakai, dubleriais jų nepavadinsi), o prasimušti į Sūduvos pagrindą jie neturėjo galimybių, nebent sulaukdami traumų ar netikėtai paliekančių komandą žaidėjų (kaip, pvz., pernai Šilėnas). Išskirti galima nebent anksčiau prie Šilo prisijungusius Puzarą ir Radzevičių, kurie dar kiek jaunesni. Kita vertus, jei kuris nors iš buvusių sūduviečių Šile pradės stebuklus rodyti, tikėtina, kad į Sūduvą gali sugrįžti.

   • Anonimas 2016, sausio 28 | 16:13 Atsakyti

    Iš Radzevičiaus ir Puzaros, vis dar tikiuosi, kad išaugs geri žaidėjai ir po poros metų jie žais Sūduvoje. Dabartinė komandos sudėtis- stipri, bet padėtis su jaunimu- tragiška.

 13. ? 2016, sausio 29 | 12:48 Atsakyti

  Gi pernai Šilas ir drenaža padarė. Kodėl ten ganykla? Gal jie treniruojasi ten par kur ir žaidžia nes Kazlų Rūdoje žemės trūksta ar labai brangi

  • griezhtas 2016, sausio 29 | 13:10 Atsakyti

   Drenazą padare, bet nauja žolę užsėjo tik ten kur kasinėjo drenažą, gal kokie 10 proc. aikštės ploto, o visa kita taip ir liko kupstuota natūrali laukinė pieva.

Naujas komentaras