Tomas Radzinevičius

SŪDUVA 2:2 KAUNO ŽALGIRIS

Pirmos “Sūduvos” rungtynės parodė, kad šis sezonas Marijampolėje bus geras. Tačiau to įrodymas yra ne komandos žaidimas, o žmonių kiekis, kuris šeštadienio vidudienį atvyko pažiūrėti jokios reikšmės neturinčių rungtynių. Žmonių šiandien futbole buvo kaip per normalias A lygos rungtynes.

Nepaisant to, kad aikštėje stebuklų nenutiko, žmonija buvo linksma, pakiliai nusiteikusi ir akivaizdžiai mėgavosi šiuo keistoku renginiu. Tikra tiesa – futbolo pasiilgo ne tik žaidėjai, bet ir tribūnų lankytojai. “Sakalai” net keletą giesmių ta proga sugiedojo.

Kaip ir galima buvo tikėtis – kokių nors išvadų apie “Sūduvos” žaidimą ir pajėgumą nėra įmanoma padaryti.

Visų pirma dėl to, kad komandoje trūko kelių kertinių žaidėjų. Nebuvo Jamako, Chveduko, nepastebėjau Janušausko, o Pavlovičius lošė tik pirmą kėlinį. Antrą kėlinį iš esmės žaidė antroji sudėtis – ypač, kai buvo pakeistas Tomas Radzinevičius.

Į pirmą kėlinį ir aš pats pavėlavau, todėl nežinau nei kaip, anei kas mušė įvarčius (oficialioji „Sūduva“ vis dar nieko apie rungtynes nepranešė) Tačiau, sakyčiau, pirmas kėlinys turėjo būti kokybiškesnis. Vidurio saugo misiją atliko naujokas Pavlovičius. Man pasirodė, kad šis žaidėjas tikrai nėra prastesnis už Jamaką. Gali būti, kad lietuviškam futbolo stiliui jis netgi yra tinkamesnis.

Predrag Pavlovič

Predragas Pavlovičius pirmojo kėlinio pabaigoje.

 

Jamakas lėtesnis, žaidžia elegantiškai, tuo tarpu Pavlovičius yra piktas, aštrus ir greitas. Nėra galiūnas, tačiau matosi, kad ant kojų tvirtai stovi. Jamakas paprastai lošia toliau nuo vartų, tuo tarpu Pavlovičius spėja ir surinkti kamuolius savoje aikštės pusėje, ir sudalyvauti paskutinėse atakos stadijose.

Pirmo kėlinio pabaigoje Pavlovičius šiek tiek susižeidė ir buvo pakeistas. Tad antrą kėlinį į “playmakerio” vietą stojo Antanavičius. “Sūduvos” atakos iškart tapo klampesnės. Įvarčio antrame kėlinyje “Sūduva” taip ir neįmušė, nors Kardokas turėjo kelias idealias progas.

Tačiau tokią “Sūduvą”, kokią matėme antrame kėlinyje, kažin ar dažnai šiame sezone išvysime. Tad ir išvadų apie šio sudėties komplekto galimybes daryti neverta.

Andro Švrljuga

Andro Švrljuga ir, panašu, naujoji „Sūduvos“ uniformos spalva.

 

O preliminarios mintys galėtų būti tokios.

Tikėtina, kad “Sūduva” gerokai sustiprino savo pajėgumą aikštės viduryje. Tai turėtų suteikti komandai daugiau jėgos kontroliuojant ir kamuolį, ir žaidimo eigą. Viskas logiška – link tokios žaidimo “Sūduva” keliavo pernai, apie tokį jau šiemet kalbėjo ir Veselinovičius.

Panašu, kad komandos greitis nė trupučio nesumažės. Greičiau priešingai – dar labiau išaugs ir taps kokybiškesnis. Tokią išvadą daryti galime tik iš pirmojo kėlinio.

Man patiko, kad pirmojo kėlinio pabaigoje atakų greitį “Sūduva” reguliavo ne smarkiu bėgiojimu, o staigiais kamuolio perdavimais. Atrodo, šįmetinėje komandoje yra pakankamai žaidėjų, kurie sugeba atlikti vieno lietimo perdavimus.

Ši savybė išgaravo antrame kėlinyje, kai aikštėje pasirodė daugiau atsarginių. Akivaizdu, jog mažumą sudarantis komandos jaunimas gerokai atsilieka nuo vyresnių kolegų. Jie lošia lėčiau, o kai reikia imtis iniciatyvos – stokoja pasitikėjimo.

Galbūt jie pasitemps. O jei ne – tuomet daug šansų pasirodyti šiemet kažin ar sulauks.

Patiko man ir tai, kad komandoje atsirado žmonių, galinčių kokybiškai ir staigiai pervesti kamuolį iš gynybos į tolimuosius atakos smaigalius. Labiausiai man įsiminė Jankausko perdavimai, tačiau ir Činikas su Švrljuga, panašu, bus geresni atakos asistentai, nei kai kurie iš pernykščių “Sūduvos” gynėjų.

Kas nelabai patiko – ypač antrame kėlinyje – vis dar išlikęs noras įsivaryti kamuolį į vartus. Kelis perdavimus buvo mėginama atlikti net priešininko baudos aikštėleje – kai kokie trys žaidėjai, iš esmės galintys smūgiuoti, vis viena nusprendžia geriau atiduoti dar vieną perdavimą.

Kitas dalykas, kuris buvo pastebimas antrame kėlinyje, yra senasis pomėgis perlaikyti kamuolį greitos atakos metus. Tačiau, kaip jau minėjau, gali būti, kad ši savybė labiau susijusi su žaidėjais, kurie kažin ar bus įprastiniai startinės sudėties nariai.

Pergalės nebuvo pasiekta, nors iš esmės Kauno komanda turėjo labai mažai galimybių įmušti įvartį. Tačiau dėl to pernelyg anksti. Vis tik gynyba yra labiausiai atnaujinta “Sūduvos” grandis. Tad ir treniruočių jai reikia daugiausiai.

O va Kauno komanda greičiausiai bus panaši į pernykštę. Kitaip tariant – ji turi galimybių užimti tokią pat vietą, kaip ir pernai. Juolab, kad iš “Stumbro” stovyklos naujienų mažoka, o va apie “Utenį” teko girdėti, kad ši komanda neatvyko lošti draugiškų su Kazlų Rūdos “Šilu”, nes… neturėjo ko įpilti į autobuso kuro baką.

Štai tiek pirmųjų įspūdžių. Nepaisant jų – komandos tikslai nesikeičia. Jaunimo (sąlygiškai tariant) keitimas vyresniais, labiau patyrusiais žaidėjais privalo kelti ne tik “Sūduvos” futbolo kokybę, bet ir žaidimo stabilumą viso sezono metu. Būtent stabilumo trūkumas labiausiai ir kišdavo koją “Sūduvai” praėjusius kelis sezonus.

Matysim, ar pavyks Veselinovičiui pasiekti to, kas – kartais gali susidaryti toks įspūdis – yra priešinga “Sūduvos” prigimčiai. Ir net jei brandesnio futbolo vardan bus prarasta dalis šiai komandai būdingos bravūros – dėl to, manau, nepyksime.

Ypač jei po sezono žaidėjai galės ant vinies pasikabinti kokios nors spalvos medalius.

Pasidalink su draugais:

72 koment.

Komentuok!
 1. Anonimas 2016, sausio 30 | 16:35 Atsakyti

  Juodos aprangos dar 2014 metais buvo pristatytos kaip antra išvykų apranga, bet lyg ir nei karto nevilkėjo. O šiaip galėtų kitam sezonui įdomesnes namų aprangas pasirinkti, pavyzdžiui, raudonos- baltos derinys arba juodos- baltos.

 2. Remis 2016, sausio 30 | 17:39 Atsakyti

  pop, visada reikia tikrinti informaciją, o tai prarasi pasitikėjimą. Utenis šiandien žaidžia su latviais (ir tikrai žaidžia), o su Kazlų Rūdą planavo žaisti vasario 3 dieną. Ar tu čia jau į ateitį matai? :)

 3. Jonas | SDV 2016, sausio 30 | 17:58 Atsakyti

  Remi, jei profesionalus zurnalistai info tikrinti nesivargina, ko tu nori is megejo blogerio? Juolab, kad visada bendruomeneje yr zmoniu, kurie patikslina zinias:)

 4. suvalkas 2016, sausio 30 | 18:00 Atsakyti

  Utenis pats prašė Šilo žaisti Vasario 3 dieną ir Bangos Vasario 10 dieną. O poto atšaukė nes sąskaitoj šiai dienai 0 ir neturi už ką atvažiuoti tiek iki Kauno, tiek iki Gargždų.

 5. FK Šilas 2016, sausio 30 | 20:47 Atsakyti

  2016-02-02 19:00 (Draugiškos)
  TAIP – : – Šilas
  Fabijoniškių st. Vilnius

  draugiškos su Utenu dingo, Jonas teisus?

  • griezhtas 2016, sausio 30 | 21:20 Atsakyti

   Smagu dėl Bartkaus, pas Gornika peržiūroje ir Ugge lygtais vaidenosi, kažin dar vaidenasi, ar jau į Sūduva grįžta :)

 6. griezhtas 2016, sausio 30 | 21:32 Atsakyti

  Dėl šiandienos varžybų, tai man patiko, kad Jankauskas daro tai ko iš jo tikėtasi, reguliuoja gynybą t.y. turim gynyboje lyderį, aišku užtruks kol sureguliuos.
  Vartininkas darbo neturėjo, bet vizualiai pasirodė kūdas ir mažas (bet rankos ilgos), nežinau kaip jam seksis po kampiniu stumdyt dramblius gynėjus.
  Patiko, kad atakuojant žaista labai įvairiai, ir kraštais ir skersais ir užmetimais už kalnieriaus ir sienele ir tolimu smūgių bandymų buvo, žodžiu įdomus sezonas laukia kovoje dėl aukso.

 7. Jonas | SDV 2016, sausio 31 | 00:43 Atsakyti

  Tiesą pasakius, kalboms apie auksą, LFF taurę ir Europos lygos grupių etapą – laikas kaip sykis pats geriausias. Kalbėti apie tai galima šiandien, galbūt buvo galima pradėti iškart po pernykščio sezono. Mat po kokio pusmečio tokios kalbos gali būti visiškai beprasmiškos. O kol sezonas normaliai neįsibėgėjo – kodėl gi nepasvarsčius dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanomi? Jei žmonija nebūtų svarsčiusi neįmanomų dalykų, tai greičiausiai nebūtų anei į Ameriką nuplaukusi, nei į Mėnulį nuskridusi

 8. Dilys 2016, sausio 31 | 09:56 Atsakyti

  Kalbos apie auksa siek tiek per ankstyvos nes mes nelabai zinome kokiu siurprizu ruosia Zalgiris, Trakai, Atlantas. Kitu komandu nei nevardinu, nes potencialiai jos nebus pirmu keturiu komandu rimti priesininkai. Kad vel nebutu pagal ta posaki- norejosi kaip geriau isejo kaip tris paskutinius sezonus..

  • griezhtas 2016, sausio 31 | 15:36 Atsakyti

   Neįdomu ką ruošia Žalgiris, Trakai ar Atlantas, žaidžia žaidėjai, o ne pavardės, mes turim komandą galinčią imti auksą ir auksą imsim.

 9. d 2016, sausio 31 | 17:43 Atsakyti

  Šaunuoliai vyrai taip ir reikia mąstyti – imsim auksą – imsim. Neveltui Žalgiris turi tą aroganciją ir kalba apie save iš aukšto, todėl turėtume ir mes to mokintis.

    • Juozas 2016, vasario 1 | 18:41 Atsakyti

     O sakydamas Žalgiris ir turėdamas omeny vilniaus komandą pats tamsta turėtum sakyt Vilniaus Žalgiris arba Žalgiris-Vilnius.

     • Anonimas 2016, vasario 2 | 11:22

      Nesutinku – futbole jau mažiausiai 40 metų buvo žinomas tik vienas Žalgiris. Ir tai Vilniaus Žalgiris. Tiesa, sovietiniais laikais buvo net ir Marijampolės Žalgiris, tačiau tradiciją turi tik Vilnius, todėl ir nekeliamas šis klausimas. Ir tai, kad kažkoks Spyris pasivadino Žalgiriu, jis netapo Žalgiriu. Geriausiu atveju – Kauno Žalgiriu. Nes čia dar blogiau – čia tiesiog pasivogė patinkantį pavadinimą be jokios istorijos futbole

     • Juozas 2016, vasario 2 | 13:46

      Na, jūs pabrėžiat žodį futbole. Bet kalbant apie Kauno Žalgirį, kuris yra krepšinio klubas tai būtent jis yra istorijos pradininkas šito vardo „kauno žalgiris“ Lietuvoje, todėl aš manau jis gali elgtis su savo vardu kaip tinkamas. Kalbant apie patį Žalgirio vardą, tai čia net nesulyginami dalykai, kur Kauno krepšinio klubo žinomumas tiek Lietuvoj (esu tikras, kad net nelabai sportu besidomintys žmonės Lietuvoje daug daugiau žinių gauna apie Kauno Žalgirį nei Vilniaus), tiek pasauly (eurolygos čempionas, pasaulio čempionas, elitinis europos klubas žaidęs ir su NBA komandomis, bendradarbiaujantis su PAR krepšiniu, ugdo europos talentus ir t.t. ir pnš). Kai Vilniaus futbolo klubo vardas Lietuvoje paskutiniu metu tik pradėjo vėl augti prisidengdamas žodžiu legendinis (nors tiesą sakant nežinau kur ta legenda-vieną kartą pasisekė laimėti SSRS bronzą? Keliskart tapo Lietuvos čempionu? Kol kas Lietuvos istorijoje buvo stipresnių klubų). Na o apie Vilniaus žalgirį europoje ar pasaulyje net nėra ką kalbėti-toks vardas neegzistuoja. O kaip pats sakėt Sovietų laikais kas antra komanda buvo žalgiris (tiek tam pačiam kaune-tiek sovietų laikais, tiek nepriklausomybės trumpai).
      Tai va, kol kas tai gal ir netapo, bet jeigu krepšinio klubas užsiims šituo projektu rimtai (kol kas sunku pasakyt ką jie bando padaryt su tuo) tai perspektyvos didesnės nei Vilniaus komandai, nes bus ir stadionas Kaune po kelių metų aukšto lygio ir krepšinio klubas išbridęs iš skolų turi visas galimybes augti (Eurolygos sutartis).

 10. auksas 2016, vasario 1 | 06:35 Atsakyti

  atiteks Zalgiriui, cia turbut klausimu niekam nekyla. O toliau Trakai, Atlantas ir Suduva dalinsis vietas. Visu kitu komandu lygis zenkliai zemesnis, turbut net be treneriu bet kuri is siu komandu butu ketverte.

 11. Anonimas 2016, vasario 1 | 10:34 Atsakyti

  Chvedukas netraumuotas. Na, nevisai, ne taip, kaip mes suprantam traumas. Broko likimas. Kaip kažkas sakė, dar švenčia naujuosius. Gavo nuo kažko lupt. Ir gana nemažai. Lyg tai šonkauliai sulaužyti.

    • Vytenis 2016, vasario 4 | 10:13 Atsakyti

     Jei dar realistiškai skaičiuoti žiūrovus, kurie žiūrėjo visas rungtynes – skaičiai būtų dar kiti. Ir juokinga lyginti ir sakyti, kad Trakai vos ne labiausiai nežiūrimi, kai nuo 4-5 vietos skiriasi 400-500 internetinių atsidarymų. Vien PPC reklamos užpirkus tuos „milžiniškus“ skaičius būtų galima išprievartauti.

     P.S. šiukštu negalvokit, kad sakau, jog Trakai turi didelį palaikymą. Komentaras labiau į tą pusę, kad girtis dviem tūkstančiais atidarymų, kai esant netobulai transliacijos kokybei/interneto greičiui vienas žiūrovas sukuria 3-4 peržiūras yra labai jau drąsu :)

 12. Favoritas 2016, vasario 2 | 14:57 Atsakyti

  Labai tikiuosi, kad jie turi ambicijų ir ryžto įrodyti sau ir kitiems, kad buvo verti žaisti Sūduvoj. Nes kitu atveju taip ir pabaigs savo karjeras Šile.

  • Anonimas 2016, vasario 3 | 08:53 Atsakyti

   Koks šito video tikslas? 22 min. video ir jokio paaiškinimo. Čią ką reikėtų žiūrėt? Anonso pradžioje žinių kelias sekundes?

 13. Jonas | SDV 2016, vasario 3 | 08:59 Atsakyti

  „Šilo“ startinė sudėtis prieš vakarykštes draugiškas – Fk „Šilo“ startinė sudetis: M.Malinauskas, V.Bagadanavičius, G.Urba, I. Tsvylka, A. Skroblas, A. Urbšys, A. Brokas, P. Kiselevskis, A. Raginis, E. Grigaitis, R. Beniušius. Neblogai, ane? Spėju, laisvai ir A lygoje galėtų lošt:)

 14. M 2016, vasario 3 | 17:53 Atsakyti

  Na net jei ir Banga laimėtų I lygą, antrą vietą Šilas drąsiai užimt galėtų, o pagal naują sistemą antra vieta žais su A lygos priešpaskutine dėl vietos A lygoj. Taip kad šansų vis vien patekti į A lygą yra daug. Iš kitos pusės, dėl mūsų klubų pomėgio bankrutuoti (nebent toks dalykas šiemet neįvyktų) galima tikėtis vietos A lygoj net ir be jokių sportinių principų, jeigu tik Šilas licencijavimą sugebėtų praeiti.

 15. Favoritas 2016, vasario 4 | 19:10 Atsakyti

  Interviu su Eimontu:

  „– Kaip pats esate susijęs su futbolu?

  – Nei žaidžiau futbolą, nei treniravau, bet su futbolu esu jau 15 metų. Per tiek laiko LFF perėjau visas grandis – nuo eilinio darbuotojo iki prezidento, todėl gerai žinau, kaip federacija veikia. Tai mano stiprybė.“

  Kad žino kaip LFF veikia, tai nemanau jog didelis privalumas 😉 Manau reikėjo tokio kuris nežino kaip ji veikia.

  Visas interviu http://www.veidas.lt/po-ketvircio-amziaus-%E2%80%93-vel-kelio-pradzia

 16. Juozas 2016, vasario 4 | 22:36 Atsakyti

  Labai gera mintis jūsų: „Manau reikėjo tokio kuris nežino kaip ji veikia.“ 😀

  O čia iš to interviu dar viena ištrauka (prezidento kliedesiai): „Visų sporto šakų federacijos susiduria su daugybe problemų. Futbolas nukenčia dėl per didelio dėmesio. Bet šis dėmesys rodo, kad futbolas yra sporto šaka Nr. 1 ir Lietuvoje“

Naujas komentaras