A lyga

Apie kostiumus ir kitus niekus

Tiesą pasakius, rašyti nelabai yra apie ką. Tad rašau pora pastraipų, kad diskutuojant nereikėtų braukti tinklapiu per pora šimtų komentarų.

Prieš pora savaičių buvau beveik pabaigęs rašinėlį apie tuomet užsimezgusias diskusijas dėl “Sūduvos” galimybių laimėti aukso medalius. Tačiau pritrūkau poros valandų pabaigti, o šiandien tą diskusiją gaivinti nėra jokio reikalo.

“Sūduva” lošia šiltuose kraštuose ir ten nežymiai pralaimi šiek tiek stipresnėms komandoms. Tai – dar viena priežastis mintis apie medalius palikti vėlesniam laikui.

Pasirengimas vyksta įprastu režimu – yra pergalių, yra pralaimėjimų. Tačiau realus komandos pajėgumas pasirodys tik kovo pradžioje.

“Sūduvos” sudėtyje ypatingų naujienų, atrodo, taip pat nėra. Šnekų buvo. Netgi paslaptingų. Vėliau šmėkštelėjo Edvardas Gaurilovas. Kaip suprantu, įspūdžio nepaliko ir komandoje nepasiliko. Pranešimuose iš Turkijos ši pavardė neminima.

Tad galime spėti, kad bent jau čempionato pradžią “Sūduva” pradės žaisti tos sudėties, kurią žinojome prieš kokį mėnesį.

O sezoną “Sūduva” pradės sekmadienį, kovo 6 dieną, 13 valandą. Gali būti, kad Jonavoje. Taip, štai čia ir prasideda įdomybės. Kostiumų bei kaklaraiščių istorijos tęsinys.

Panašu į tai, kad žymus Lietuvos rūbų dizaineris be reikalo šaipėsi iš garsaus Lietuvos futbolininko, dar ne taip seniai treniravusio Lietuvos futbolo rinktinę. Gali treningą pakeisti geriausiu kostiumu, tačiau varžtelių galvose taip lengvai nepersuksi.

Naujieji Lietuvos futbolo prezidentai priklauso geriausius kostiumus Lietuvoje nešiojantiems vyrams. Deja, nauji kostiumai į Lietuvos futbolą neatnešė nieko naujo.

Cituoju oficialų A lygos pranešimą:

“Vienas iš pagrindinių lygos tikslų – perduoti žiūrovams žinią, jog jie gali tikėtis stabilaus tvarkaraščio ir tokiu būdu planuoti savo laiką į priekį, siekdami stebėti rungtynes savo miestų stadionuose, per televizorių ekranus arba internetu.”

Taigi, ponuliai siekia, kad mes, vargšiukai, galėtume “planuoti savo laiką į priekį”.

O va kai pamėginau sužinoti, kur vyks pirmosios “Sūduvos” rungtynės, pasijutau lyg būtų gūdūs 2005-ieji.

Apie pirmąsias sezono rungtynes nieko nepranešė nei “Sūduva”, nei “Lietava”. A lygos svetainėje prie šių rungtynių taip pat nėra jokios informacijos. Visiškai tuščias ir A lygos svetainėje esantis “Lietavos” skyrelis. Jokios informacijos.

Jonavos "Lietava"

A lygoje lošiantis klubas apie kurį A lyga visiškai nieko nežino.

 

Nieko kito nebeliko, kaip kreiptis patarimo į ištikimą draugą.

Jo vardas – Google. Ir jis geriau žino, kur vyksta A lygos rungtynės, nei A lygos ar net visos Lietuvos futbolo federacijos prezidentai.

Šiaip ne taip pavyko atkapstyti straipsniūkštį “Delfyje”, kuris patvirtino, jog pirmąsias šio sezono rungtynes “Sūduva” žais tame pačiame Kauno mokyklos stadione, kuriame pernykščio sezono pradžioje nugalėjo “Stumbrą”.

Įdomus ir lygos ponų “rūpestis” rengti rungtynes stabiliu laiku. Jei norite suprasti, ką tai reiškia – užmeskite akį į pirmų keturių turų tvarkaraštį lygos svetainėje (kodėl pateikti tik 4 turai, jei “tvarkaraštis patvirtintas”, geriau neklauskime).

Taigi, matematika paprasta. Per 4 turus įvyks 16 rungtynių. Ir jos vyks tokiais laikais: 13 val., 14 val., 15 val., 17 val., 18 val., 18.10 val., 18.30 val. ir 19.30 val. Pasakos apie tai, kad sezono pradžioje ne visos komandos lošia namų stadionuose, nelabai ką paaiškina. Juk nėra dienos, kad tame pačiame stadione loštų bent dvi komandos.

Žodžiu, kostiumai pasikeitė, bet darbo stilius ne. Šnekos eina į vieną pusę, o darbai – juda priešinga kryptimi. Kaip visada.

O juk viskas taip paprasta. Jei sakai, kad rungtynės bus vienodą valandą – tai taip ir parašyk tvarkaraštyje. O jei to nesugebi padaryti – tai nafig apie tai šnekėt?

Aišku, negali skųstis. Šemberas, romantiškai klampojantis po sniegu padengtą LFF stadioną labai gražiai per teliką “žiūrisi”. Faktas – Kvedaras taip gerai neatrodytų. Net Skaisgiris nesugebėtų taip giliai žvelgti iš TV ekrano.

Tačiau būtų žymiai geriau, jei pinigai būtų skiriami ne reklamai, o kokiam jaunam žurnalistui nusamdyti, kad tas visus duomenis į lygos svetainę suvestų. Mat jei po reklamos peržiūros tūlas pilietis norės sužinoti, kur vyks rungtynes ir šios informacijos neras – reklamai pinigai bus išmesti veltui.

Bet gal ir per daug aš čia noriu iš tokių rimtų ponų.

Susirasim patys tą informaciją apie rungtynes, jų laikus ir vietas. Kaip prieš penkis ar dešimt metų.

Susirasim ir žinias apie tai, kad Lietuvos futbolas šiuo metu yra žemiausioje reitingų vietoje (spėju, kad LFF svetainė apie šį “pasiekimą” pasigirti taip pat pamiršo).

Galbūt kada nors ir įvyks kokių realių pasikeitimų Lietuvos futbole. Tik, jaučiu, mes, veteranai, tų pokyčių kažin ar sulauksime.

Pasidalink su draugais:

58 koment.

Komentuok!
 1. carlos 2016, vasario 22 | 15:05 Atsakyti

  stabilus jis ta prasme, kad bent žalgiris pirmas rungtynes (kaip ir tu nematau kitų turų) loš tuo pačiu laiku namuose. o kad visi turai vienu metu vyktų tai taip niekur praktiškai pasaulyje nėra, plius niekas tos taisyklės, kad futbolo.tv laikai neturi kirstis dar neatkeitė :)

 2. Remis 2016, vasario 22 | 16:20 Atsakyti

  carlos, man rods, kad Jonas turėjo omenyje, jog rungtynių laikai turėtų būti stabilūs, o ne kad visi vienu metu pradėtų. Dabar per pirmus keturis turus yra aštuoni rungtynių pradžios variantai, nors per turą vyksta tik ketverios rungtynės.

  • carlos 2016, vasario 22 | 16:34 Atsakyti

   tai stabilus jis turi būti konkrečiai komandai, ar čia pvz., sūduvos fanui labai įdomu, kad jo rungtynių laikas nesutampa su atlanto

 3. Jonas | SDV 2016, vasario 22 | 18:06 Atsakyti

  Yra du laiptai – vienos komandos laikai ir viso čempionato laikai. Pirmas atvejis – labai ribotas. Nes jei kiekviena komanda pasirinks vis kitokį laiką, tai bendram tvarkarašty vis viena matysi bardaką. O va bendras laikas visam čempionatui neabejotinai palengvintų potencialių stadiono lankytojų žinojimą, kada reikia apie futbolą galvot.

  Aišku, visa tai – filosofiniai klausimai ir Lietuvoje niekas nežino, koks laikas ir jo dėliojimo koncepcija gali turėti pozityvios įtakos lankomumui. LFF mini kažkokius tyrimus, tačiau nelabai tikiu, kad tie tyrimai buvo kas nors daugiau nei intenetu išsiuntinėta anketa.

  Kitas klausimas – ar su lietuviškų stadionų mikroniniais lankomumais apskritai apsimoka leisti pinigus rimtiems tyrimams. Tą daryti vertėtų tik tuomet, jei turi aiškią strategiją, kuri numato aiškius sezoninius tikslus – pvz., padiidinti bendrą sezono lankomumą 30 proc.

  Bet kadangi niekas čia jokių strategijų nebraižo, tai ir visi sprendimai daromi iš lempos bei argumentuojami „ilgamete patirtimi“. Kad ir šiemet – lygos biurokratai gali kiek nori girtis apie rūpestį žiūrovais, tačiau juk patys aiškiai pasakė, jog esminę tvarkaraščio naujovė lėmė ne kokie nors norai ar planai, o elementariausias televizijos reikalavimas.

  O kadangi lietuviškas futbolas – prasta prekė, tai jokia komercinė televizija nenorės geriausio eterio laiko teršti tokiu nepopuliariu turiniu kaip lietuviškas futbolas.

  štai tuomet ir gaunasi, kad rungtynės vyksta maždaug tuo metu, kai pagrindiniai televizijos žiūrovai yra tarp darbo ir namų (sėdi kamščiuose, ima vaikus iš darželio, vakarieniauja ar apsipirkinėja). kitaip tariant – rungtynės rodomos ne tuomet, kai tai patogu žiūrovui, o tuomet, kai tai paranku televizijai.

  • carlos 2016, vasario 23 | 01:40 Atsakyti

   Yra du laiptai – vienos komandos laikai ir viso čempionato laikai. Pirmas atvejis – labai ribotas. Nes jei kiekviena komanda pasirinks vis kitokį laiką, tai bendram tvarkarašty vis viena matysi bardaką. O va bendras laikas visam čempionatui neabejotinai palengvintų potencialių stadiono lankytojų žinojimą, kada reikia apie futbolą galvot.

   nelabai pagaunu ribotas kam? kazkokiems univesaliems futbolo gerbėjams, kurie eina ne į konrečios komandos rungtynes, o į bendrai a lygos? ir kurie kažkaip žiūri į bendrą a lygos tvarkaraštį?

 4. Dilys 2016, vasario 22 | 23:41 Atsakyti

  Nauja lygos valdzia norejo kaip geriau o isejo kaip visada. Su Sembero atejimu tikejausi teigiamu pemainu bent jau rungtyniu laiko nustatyme. Kur tau!..

 5. Antonimas 2016, vasario 23 | 08:19 Atsakyti

  Vienas pliusas, kurį išgirdau šįmet, tai kad taurės finalai bus du ir bus normaliai pražaidžiama taurė nuo šiol per vieną sezoną, o ne mėtoma vėtoma per du.

 6. Jonas | SDV 2016, vasario 23 | 09:00 Atsakyti

  Minėtas interviu su Čekavičiumi – klasikinis sovietinio stiliaus pašnekėjimas apie nieką. Galima padaryti išvadą, kad daugiausia Lietuvos futbolo biurokratai dirba „nematomo darbo“. Nuostabu – užtenka pasakyti, kad dirbi, net iki vidurnakčio, bet kad darbas nematomas, tai ir parodyti nėra ko.

  Įsidėmėtinas ir šis fragmentas: KLAUSIMAS: Pavyzdžiui, nuo ko priklauso ir kokie dalykai? ATSAKYMAS: Nuo visko: nuo klubų interesų, nuo rinktinės interesų, nuo televizijos interesų, nuo rėmėjų interesų.

  Nieko šio serijoje nepritrūkte? O va man pasirodė, kad pritrūko „gerbėjų ir žiūrovų“ interesų paisymo.

  Šiaip esminis interviu pranešimas aiškus – jei anksčiau reikalus sprendė Federacija, dabar viską spręs klubai. O kadangi žiūrovai klubų gyvenimui neturi nė menkiausios įtakos, vadinasi bus daroma taip, kaip patogu klubų savininkams. Darau elementarią išvadą – savaitgaliais vasarą nebus žaidžiama ne dėl to, kad tai nepatogu žiūrovams, o dėl to, kad tai nepatogu komandų savininkams. Juk ir jiems į sodą ar prie ežero norisi.

  Keikėm federaciją už mistinius čempionato organizavimo sprendimus, tačiau dabar, įtariu, bus žymiai blogiau.

  • griezhtas 2016, vasario 23 | 09:40 Atsakyti

   Iš interviu, bent jau aišku, kad mūsų klubas tokiam tvarkaraščiui nepritarė t.y. ir toliau Sūduva išlieka labiausiai realiais gerbėjų poreikiais besirūpinančia komanda.

   O dėl Vilniaus (Trakų) ir Kauno komandų ir taip aiškų jie turi per mažai gerbėjų, kad jais reikėtų rūpintis ir dėl to dėsto taip kaip patogiau klubui – žaidėjams, treneriams, vadovams. Be to toks tvarkaraštis labiau tinkamas teisėjams ir tam pačiam Šemberiui su Čekavičium, anksčiau trečiadieniais grįš namo, o ir savaitgalių daugiau laisvų bus

 7. MX 2016, vasario 23 | 11:05 Atsakyti

  Pirmi 7 A lygos turai. Namų rungtynės:

  Vilniaus Žalgiris: 18:10 18:10 15:00 16:00
  Trakai: 19:30 18:10 19:00
  Atlantas: 15:00 19:30 13:00 18:10
  Sūduva: 18:10 17:00 17:00
  Kauno Žalgiris: 15:00 18:30 14:00
  Utenis: 13:00 13:00 14:00 14:00
  Stumbras: 13:00 14:00 14:00
  Lietava: 13:00 18:00 14:00 16:00

  Stabilumas? Nebent imant leistiną paklaidą 1-1,5h.

 8. Jonas iš Sūduvos 2016, vasario 23 | 12:21 Atsakyti

  Kalbasi dvi blondinės:
  -Kajp tau sękasi šejmaj gaminti valgyjt?
  -Bl nesuprantu nej vyro, nej vaikū. Joniukiui patinka rūkyjti lashinukaj, Onutei – shokoledas, Andrjukui – jogurtas..
  -… tai ir majtini visus skirtingu majstu?
  -Ką tju durna, mishrajne darau. Bet nęvienas nevalgo. O vyras vis skundžęsi, kad š.. gaminju
  -Blogaj kjaip ner pasjitikiejymo šeimoje, nors galjie dieną valgjyt nenori, naktjy pabandyk..
  -Aha gerjai sakaj. Tik paklausju jių kurę valandą jems tinka najkty

  Vaikai ir toliau buvo nepatenkinti maistu, o vyras išėjo pas kitą.

 9. Dilys 2016, vasario 23 | 13:24 Atsakyti

  Cempionate dalyvauja tik astuonios komandos. Negi neimanoma padaryti tvarkarasti labiau tinkama ziurovam? Reiketu paanslizuoti praeitu kelii metu tvarkarascius, paziureti statistika ziurovu lankomumo, padaryti sirgaliu apklausas. Panasu kad pas mus futbolas zaidziamas kad del klubu savininku, televiziju interesu..Tai kaip galima populiarinti futbola Lietuvoj, jeigu viskas daroma ziurovu nepatogumui. Ir dar: koki mistini nematoma darba nuveike praeitas prezidentas, kad klubai is lygos krito kaip lapai, lyga skendo losimu skandaluose..

  • carlos 2016, vasario 23 | 14:44 Atsakyti

   darė gi tas apklausas ir paaiškėjo, kad geriausiai pasirodo futbolui tinka darbo dienos, galėtų daugiau tų apklausų ir nebedaryti…

   • griezhtas 2016, vasario 23 | 14:51 Atsakyti

    Gal pasiaiškinam pvz. kiek šio blogo skaitytojų, o tuo pačiu futbolo gerbėjų buvo apklausti, dėl tinkamiausio futbolui laiko. Manes neapklausė, greit prisipažinkit kas buvot apklaustas :)

    • Anonimas 2016, vasario 23 | 17:24 Atsakyti

     O, apklausa yra toks slidus dalykas… Pvz. gal ir apklausė studentė LFF stadike eilinį trečiadienį kokius 10 žmonių. Gal ir klausimas buvo: ar patogu jums šiandien žiūrėti futbolą? Ir štai – rezultatas

 10. Jonas | SDV 2016, vasario 23 | 16:07 Atsakyti

  nu tai aš ir sakau, kad strategijos reikia… bet jau nusibodo sakyti, nes dešimt metų apie tai šneku. mat jei tikslas – nauji žmonės, tai mūsų klausti net ir nederėtų. o va jei tikslas yra padažninti mūsų apsilankymus stadione – tuomet apklausos adresatas jau turi būti kitas. iš kitos pusės – jei jau klubai tokių strategijų su konkrečiais tikslais nedėlioja (nes tai baigiasi labai konkrečiais pinigais už bilietus, kurie įplaukia į klubų sąskaitas), tai ko tikėtis iš lygos ar LFF administracijų.

  • Jonas iš Sūduvos 2016, vasario 24 | 17:56 Atsakyti

   Laidos vedėjas M.Mikutavičius klausia:
   „..kaip padaryti, kad žmonės tuo (futbolu) susidomėtų?..“
   Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lygos prezidentas Deividas Šemberas atsako:
   „…tam yra kompetetingi žmonės, ar pakaks tos kompetencijos jiems, kurie tiesiogiai turi tai daryti, aš nežinau, man sunku atsakyti į šitą klausimą…“

 11. Dio 2016, vasario 24 | 20:27 Atsakyti

  Turkijoj vel pralaimeta.Bet yra ir geru naujienu,pagaliau sulaukem centro gynejo.Rungtynese zaide serbas Miljan Jablan atvykes is Serbijos super lygos borac klubo.

 12. griezhtas 2016, vasario 24 | 20:37 Atsakyti

  Nu tas Jablan, bent pagal CV tai labai rimtas žaidėjas, žaidė faktiškai visose varžybose pastarą pusmetį už Borac, kuris yra antras serbų lygoj. O seniau žaidęs ir atraminiu, tai pagal cv net labai tinka.

 13. Meistras 2016, vasario 24 | 23:27 Atsakyti

  O puolime sustiprinimo kaip supratau jau nebeieskoma. Jablan dar nebuvo galimybes ivertint, jeigu pagal CV turi but kietas, lietuviskam futbolui. Pavlovicius tikrai sauniai atrode. Vienintelis rupestis del progu realizavimo, per didelis Radzineviciui kruvis.

 14. Favoritas 2016, vasario 25 | 10:22 Atsakyti

  Pala, čia jau tas dėl kurio turėtume labai apsidžiaugti?
  Turbūt kad ne, nes nieko apie jį nežinom o ir klubas nieko nePRino, kad pradėtume juo džiaugtis.
  Tikėtų būt dar puolėjas, kuris užpildys mūsų širdis neapsakomu džiaugsmu :)

 15. Jonas | SDV 2016, vasario 25 | 10:51 Atsakyti

  Džiaugtis pamažu galima pradėti, nes: a) panašu į tai, kad yra patyręs gynėjas b) panašu į tai, kad lošęs gerame klube (iš lietuviškos perspektyvos žvelgiant) c) turint omeny, kad praktiškai visi bandomi Balkanų žaidėjai lieka komandoje, o šis eina į verkiant reikalingą poziciją – galima spėti, kad bus bandoma su juo tartis. O kad komanda nieko oficialaus nepraneša – tai čia juk nieko naujo ir nuostabaus. Kada buvo kitaip?

 16. Favoritas 2016, vasario 25 | 11:23 Atsakyti

  Per daug tikiuosi iš Sūduvos :)
  Iš tiesų Jablan atrodo pajėgus ir, svarbiausia, reikalingas komandai žaidėjas. Tik jei jau gerbėjai turėtų džiaugtis tai tas žaidėjas turi būti pažįstamas, pradedant Zlatanu Ibrahimovičiumi ir baigiant Leimonu, Rimkevičiumi ar tuo pačiu Bašičiumi.
  Anyway, čia tik detalės. Komanda šiais metais komplektuojama labai kokybiškai. Silpniausia grandis – gynyba – sustiprinta kaip reikiant. Tetrūksta vyšnaitės ant torto – puolėjo (nors čia jau būtų ne paprastas komandos papildymas, o visas „bonusas“). Sakyčiau vadyba tarpsezoniu atliko gerą darbą, belieka tas pastangas paversti rezultatais sezono metu.

  • Anonimas 2016, vasario 25 | 14:58 Atsakyti

   Taip, sakyčiau komplektacija jau tikrai nebloga.
   Bet tai tik pusė darbo. Dabar svarbiausia sustatyt, paruošt, kiekvieną kart sudėliot tą turimą komplektą taip, kad pagaliau rimtai kibtume į kovą dėl aukso!

 17. Anonimas 2016, vasario 25 | 14:28 Atsakyti

  Jeigu pakvietė-reiškia kad tariasi.Jeigu tiks abiem pusėm ir susitars,tai parašys, kad pasirašė sutartį,pagal mane čia viskas normalu.

 18. Varvalas 2016, vasario 25 | 16:06 Atsakyti

  vis tik išlieka amžina bėda – komanda vėl kalba apie tai, kad reikės laiko susižaisti (pvz. Jankausko interviu). Kiek laiko reikės? Iki kito „lango“ vasarą? „Kruoja“ 2014 m. susirinko treniruotis likus savaitei iki pirmenybių pradžios ir buvo antri. „Trakai“, lygos debiutantai, tais pačiais metais surinkę beveik naują komandą, vos medalių nepaėmė. Ir daug geriau jie lošė sezono pirmojoje dalyje, t.y. kai turėjo būti nesusižaidę. Sūduva turi maniežą, kitas normalias sąlygas ruoštis pirmenybėms, bet jie – kaip nesusižaidę, taip nesusižaidę. Nors patys negalvotų ar neįsišnekėtų sau tokią nuomonę. Pernai tikrai buvo mažai pasikeitimų sudėtyje, bet žaisti pradėjo antrame pusmetyje. Dabar daugiau pakeitimų, bet … kitaip ir nebus. Dar ilgai Sūduvoje reikės kasmet leisti vos ne pusę naujų žaidėjų.

  • Anonimas 2016, vasario 25 | 16:57 Atsakyti

   Spėju čia trenerių štabas nesuvokia strategijos ir taktikos skirtumų. Kažkodėl turime tokią bėdą, kad visada kalbama apie kažkokius laikotarpius, pusmečius, etapus. Bet itin retai (o ir tais retais atvejais – itin profaniškai) kalbama apie konkrečias varžybas, konkretų priešininką, konkrečią taktiką ir uždavinius. Čempionais tampama ne tada, kai sustrateguoji metus ir susidėlioji komandos sudėtį, o tada, kai „stepas po stepo“, varžybos po varžybų surenki daugiausia taškų už visas kitas komandas

 19. Anonimas 2016, vasario 25 | 16:38 Atsakyti

  Norėčiau, kad būtų jimami ne tik tie, kuriems jau 30+ metų, bet ir jaunesni, nes dabartinėje sudėtyje jaunimo tikrai labai trūksta.

 20. Jonas | SDV 2016, vasario 25 | 17:02 Atsakyti

  Dėl jaunimo – viskas aišku. Šiemet komplektacijos kryptis šimtu procentų aiški – vietoje jaunų, kurie „galbūt driokstelės“, imami tik patikrinti žaidėjai, kurie galbūt „nedriokstelės“ aukščiau savo galimybių, tačiau sugebės stabiliai kokybiškai sulošt visą sezoną. Dėl tokios krypties galima diskutuot iki begalybės. Tačiau „Sūduva“ nuo sugrįžimo į A lygą niekada nebuvo orientuota į jaunimo rengimą. Jaunimo komandoje buvo tik pinigų taupymo sumetimais.

  Todėl aiškią šių metų kryptį palaikyčiau. Sakyčiau, komanda eina patikrintu keliu ir yra nusprendusi jau komplektacijos metu atlikti veiksmus, maksimaliai užtikrinančius medalius.

  Ar taip nutiks – kol kas sunku pasakyti. Tačiau faktas – treneriai šiais metais gauna maksimaliai gerą sudėtį – apie kokią gali svajoti Lietuvos provincijos klubas. Žalgirio, Trakų ar Atlanto gerbėji gali šaipytis, tačiau reikia nepamiršti, kad Marijampolė toli gražu ne to paties kalibro miestas. Tad ir sudėtis yra dėliojama kiek kitaip. Nors nesakyčiau, kad, pvz.. Žalgirio šįmetinė komplektacija buvo kaip nors ypatingai kietesnė.

  Bet kokiu atveju, jei šiemet medalių nebus laimėta, esu tikras – trenerių štabas bus pakeistas.

  • carlos 2016, vasario 26 | 12:39 Atsakyti

   nepagaunu aš tų aliuzijų apie meisto dydį, ko čia reikia nepamiršti? tai jeigu fabrikas neša reikiama pelna ir yra noras football manager palošt tau skurkn tu tą klubą nors ir kazlų rudoje (na tiesa sus tadionu sunkoka) ir koks blin skirtumas kiek ir kokių gyventojų, ar čia tamsta turi ilizuiją kad kažkos klubas pats save išsilaiko.

   • M 2016, vasario 26 | 12:56 Atsakyti

    Tamsta turbūt pamirštai, kad apie du trečdalius tavo klubo biudžeto surenka savivaldybė. Jeigu tokias sumas skirtų, pavyzdžiui, Marijampolės savivaldybė Sūduvai, turbūt surinktume didesnį biudžetą ir už paties Žalgirio. Tad, manau, neturėtų kilti klausimų, kodėl miesto dydis (arba tiksliau savivaldybės finansinis pajėgumas) yra svarbus veiksnys.

    • Jonas | SDV 2016, vasario 26 | 13:39 Atsakyti

     Paminėti vertėtų ir rėmėjų perspektyvas. Faktas – didesnių miestų klubams rėmėjus surasti yra žymiai paprasčiau. Juk nieko nuostabaus, kad Top Sportas remia Žalgirį, o ne kokią provincijos komandą, kurios „gyventojų“ potencialas neviršija 100 000 galvų.

     Didesnių miestų klubai taip pat turi potencialą surinkti daugiau pinigų ir iš žiūrovų – žinia, kuomet Sūduva lošdavo Europos lygoje, niekada nerinkdavo tiek stadiono lankytojų, kaip renka tas pats Žalgiris.

     Beje, niekas čia niekam nepriekaištauja. Žalgirio atgaivinimo istorija yra viena gražesnių šių dienų Lietuvos futbole. O va kodėl tos pačios istorijos nepakartojo Kaunas, Panevėžys ar Alytus bent iš dalies susiję ir su minėtų miestų visokeriopu „potencialu“.

     Savaime suprantama, šiuolaikiniame sporte visada gali ateiti ūsuotas dėdė su maišu pinigų ir kaimo komandą padaryti čempionu. Tačiau ne apie tokią situaciją kalbame.

   • Anonimas 2016, vasario 26 | 23:48 Atsakyti

    pagautum, jeigu zinotum kiek % prie biudzeto prideda miesto savivaldybe. Ir tada suprastum kad kazlu ruda nebutu pajegi primest kokius 500k euru. Ar kad koks topsportas nedes reklamos ant komandos, kur visam miestely-kaimely maziau gyventoju, nei kai kuriuose didziausiu miestu rajonuose.
    Sakyciau Suduvai teko isskirtine teise, tureti toki remeja, ir tiek metu laikytis stabiliai be visokiu lietuvisku marazmu su skolomis, aferomis, teismais…Kiek klubu Lietuvoje gavo tokia sekme? Tebunie ir neuzkariaus Suduva cempionu lygos, nereiks pretenziju i Lietuvos cempionato titula, bet tiek kiek gerbeju turi, ir kiek renkasi ziurovu i varzybas, sakyciau Suduva yra laimetoja.

 21. Anonimas 2016, vasario 25 | 17:10 Atsakyti

  Mano asmeninis pasiūlymas paskutinį sakinį formuluot taip:
  „Bet kuriuo atveju, jei šiemet aukso medaliai nebus laimėti, esu tikras – trenerių štabas bus pakeistas.“

  • Meistras 2016, vasario 26 | 00:08 Atsakyti

   Dar yra variantas jeigu puse sezono rezultatai bus prasti, tai treneriu stabas nesulauks sezono galo, ir nesuzinos ar visgi bus medalis…

  • Algirdas 2016, vasario 26 | 16:08 Atsakyti

   Čia apie tą auksą turbūt nerimtai? Būkim realistai, vien ant popieriaus nesam geresni už kitus pretendentus, o dar tas faktorius, kad nemažai naujų žaidėjų (praktiškai nauja visa gynybos linija), pliusų nedadeda.

   • griezhtas 2016, vasario 26 | 17:38 Atsakyti

    Nu tai gal paanalizuojam, kas yra ant popieriaus už mus geresni? Kuri komanda turi visose pozicijose geresnius žaidėjus, nei šiemet turi sūduva?

  • Anonimas 2016, vasario 26 | 16:41 Atsakyti

   Algirdai, būtent. Tame ir esmė: per visą mūsų istoriją A lygoj, pagal sudėtį, biudžetus, bazę ir žaidimą sezono pradžioje niekada nebuvome nei geresni, nei prastesni už kitas „stipriąsias“ komandas (su kai kuriom išimtim, pvz. FBK, kartais Ekranas ar Žalgiris). Būdavo metų, kai tokių komandų būdavo 5, būdavo, kai vos 2. Bet kiekvienais metais sezono pabaigoje buvome paskutiniai iš visų panašaus lygio komandų! Jums nesinori dėl to keiktis? Man norisi. Nes mano akimis praktiškai kiekvienais metais komanda galėjo ir turėjo pasiekti daugiau.
   Todėl užteks kas met myžčiot apie lengvai pasiekiamus tikslus – laikas pradėt reikalaut paties aukščiausio tikslo! Pradžiai bent A lygoje

 22. Algirdas 2016, vasario 26 | 14:39 Atsakyti

  futbolas.lt paskelbė, kad buvęs žalgirietis S. Kerla buvo arti susitarimo su Sūduva. Tai čia manau ir buvo tas Veselinovičiaus minėtas paslaptingas žaidėjas.

  • Anonimas 2016, vasario 28 | 01:45 Atsakyti

   isgert savaitgali ir pachmiega dar padaryt? turbut zinome kodel Kalonas neprasimuse auksciau…ogi del tos ydos, kuri neleidpo zvelgti profesionaliai i savo darba

Naujas komentaras