A lyga, sezono pradžia

Auksas, sidabras… ir t.t.

Atrodė, diskusijos apie “Sūduvos” galimybes laimėti šiemet aukso medalius nurimo. Tačiau užteko komandos sudėtyje pasirodyti dar vienam neblogo lygio serbui ir vėl sugrįžome prie minties, kad “Sūduva” šiais metais turi vieną stipresnių sudėčių per savo istoriją.

Miljan Jablan (toks minėto serbų gynėjo vardas) nebūtinai kelsis į Lietuvą. Kol kas komanda apie jį nieko nepranešė. Kai gerbėjai ėmė Facebook’e teirautis, tiesiog mestelėjo nuorodą į “Transfermarkt”.

Kodėl pranešimas apie vieną žaidėją vėl atgaivino mintis apie auksą? Greičiausiai dėl to, kad tokios racionalios ir tikslingos komandos komplektacijos dar niekada neesame matę.

Aiški esminė komplektacijos kryptis – patyrę žaidėjai vietoje jaunų ir “perspektyvių”. Kitas dalykas – pakankamai protingai pildomos pozicijos, kurioms žaidėjų akivaizdžiai reikia.

Tą rodo ir Miljan Jablan atvejis. Vidurio gynėjo pozicijai labiausiai trūksta jėgos. Ir štai – bandomas žaidėjas iš komandos, kuri Serbijos čempionate žengia antroje vietoje. Svarstyti tokį žaidėjai Lietuvos klubui – racionalu ir protinga.

Tiesa, šnekos prieš čempionatą apie ateities pasiekimus yra teorinės. Tačiau tai yra įprasta ir natūrali vieta tokius klausimus svarstyti. Kai sezonas prasidės, tikslus bus galima koreguoti kiekvieną turą.

 

Šio sezono fantazijos

Klausimas apie komandos galimybes nėra toks, kurį paprastai keldavome pastaruosius penkerius metus – ar “Sūduva” laimės medalius?. Klausimas žymiai radikalesnis – ar “Sūduva” gali laimėti aukso medalius? Jaučiate skirtumą, ar ne?Nepamenu, kada sezono perspektyva buvo vertinta tokiu požiūriu. Tiesą pasakius, nesu tikras, ar taip klausimas apskritai kada nors buvo formuluotas.

Na gal kokiais 2008 m., kai visus buvo apėmusi euforija dėl naujo stadiono atidarymo, o komanda perpildyta kokybiškais lietuviško futbolo veteranais ir būriu jaunuolių iš Brazilijos.

Tačiau net ir tais laikais “Sūduva” rimčiau FBK pasipriešinti nesugebėjo. Greičiau atvirkščiai. 2007 m. laimėjusi sidabro medalius, kitais metais “Sūduva” liko tik ketvirta.

Valentin Baranovskij

Vilniuje pernai „Sūduva“ nė karto neturėjo šansų.

 

Tad kodėl apie auksą buvo pradėta kalbėti šiais metais?

Pamėginkime ramiai šį klausimą pasvarstyti. Žodį “ramiai” pabrėžiu sąmoningai. Mat neutralus stebėtojas iš tokių svarstymų gali tik pasijuokti. Pasijuoks iš jų ir pesimistai su realistais.

Tačiau jeigu vieni iš kitų juoksimės, jokia normali diskusija neįvyks. O ji – gali būti naudinga. Ne tik mums, bet ir komandai, kuri, nepriklausomai nuo mūsų, panašius klausimus neišvengiamai svarsto.

Tad ramus argumentų dėliojimas gali padėti visiems. O bjaurios pjautynės – niekam nereikalingos.

 

PLIUSAS: teigiami “Sūduvos” pokyčiai

“Sūduva” atsisakė jaunesnių futbolininkų ir rinko tik patyrusius žaidėjus. Taigi, “Sūduva” eina keliu, kurį jau seniai pramynė “Žalgiris” ir kai kurie kiti klubai. Patyrę žaidėjai garantuoja didesnį komandos stabilumą.

Tiesa, reikia pripažinti, kad ir “Sūduva” pastaruosius 10 metų bandė daryti tą patį. Šnekos apie “jaunimo ugdymą” pasigirdo tik tuomet, kai 2010 m. įkirto krizė ir komanda tiesiog buvo priversta remtis vietiniu jaunimu.

“Jaunimo ugdymas” taip ir liko šnekomis. Kaip visi puikiai žinome, jokio jaunimo Marijampolėje nėra.

Tuo “Sūduva” gerokai atsilieka nuo to paties “Žalgirio”, kuris sugebėjo sau pasiruošti jaunų žaidėjų. Gali būti, kad apie juos šiemet išgirsime žymiau daugiau.

Jau pernai “Sūduva” buvo mokoma žaisti kombinacinį futbolą, kurio pagrindas – kamuolio ir aikštės valdymas. Tik pernai tam vis dar trūko šiuolaikinį futbolo pradžiamokslį gerai įsisavinusių žmonių.

Tomas Radzinevičius

Tomas Radzinevičius ir šiemet bus komandos variklis. Bet papildomų „arklių“ būtų ne pro šalį.

 

Gali būti, kad šiemet komanda jau turės atlikėjų, galinčių užtikrinti kokybiškesnį aikštės vidurio valdymą ir tinkamą atakų organizavimą. Nors Tomas Radzinevičius ir tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju, pagalbos iš kolegų jam neretai trūkdavo. Gal šiemet bus kitaip?

Faktas – šiemet turėsime stabilesnę, labiau prognozuojamą komandą, kuri sugebės laikytis rungtynių plano nepriklausomai nuo to, kaip vienos ar kitos rungtynės pasisuktų.

 

MINUSAS: naujos sudėties perspektyvos

Deja, pesimistas bestų pirštų į kitą svarbų niuansą. “Sūduva” iš esmės turi maždaug po vieną gerą žaidėją į kiekvieną poziciją. Šią akimirką neverta gilintis į detales, tačiau akivaizdu, kad kokia nors netikėta trauma komandos veiksmus gali fundamentaliai išderinti.

Ar ne taip nutiko ir pernai, kai jau pirmose rungtynėse traumą gavo Arminas Vaskela, kuriam greičiausiai buvo planuotas žaidimo organizatoriaus vaidmuo?

“Sūduva” neturi jokių rezervų.

Standartiniai atsarginiai iškeliavo į “Šilą”. Iš šių žaidėjų perspektyvos žvelgiant – teisingas sprendimas. Juk geriau lošti pirmoje lygoje, nei sėdėti ant suolo “Sūduvoje”.

Iš komandos perspektyvos žiūrint – vietinio jaunimo išnykimas ir “dublerių ant popieriaus” komanda kuria itin pavojingą situaciją. Bet kokia trauma ar diskvalifikacija gali turėti tiesioginės įtakos rezultatams.

Nesunku netgi įsivaizduoti situaciją, kai apskritai nebus ką aikštėn leisti. Net ir pernai keletas tokių atkarpų buvo nutikę.

Kitaip tariant, “Sūduva” ir mes galime planuoti didelius planus, tačiau komanda nėra pasirengusi futbolui įprastiems netikėtumams. Tad tam, kad “Sūduva” šiais metais ką nors pasiektų – reikės ne tik pastangų, bet ir futbolo dievų pagalbos.

 

PLIUSAS: konkurentų situacija

Svarbiausių konkurentų stovyklose – nieko ypatingai naujo. Tad galima teigti, kad ko gero tik viena “Sūduva” komandą komplektavo į pliusą.

Tarp kolegų kol kas geriausiai atrodo “Trakai”, kurie komandą sudėliojo praeito sezono metu ir šiemet pildėsi minimaliai. Išėjusį Klimavičių pakeitė kitas Klimavičius, o rimtesni pastiprinimai (Valskis, Šilėnas) buvo atlikti jau pernai. Tad jei aikštėn sugrįš Kochanauskas, ši komanda gali turėti viena galingiausių atakos linijų lygoje.

O va “Žalgiris” kol kas komplektuojasi į minusą. Komanda prarado nemažai svarbių žaidėjų iš “š” raidės – Šemberą, Šerną, Švrljugą ir dar keletą, kurie pernai buvo tvirti pagrindo žmonės. Naujokais, kaip suprantu, net patys “Žalgirio” fanai pernelyg nesidžiaugia.

Galbūt “Žalgiris” ir nesustiprės, tačiau vis viena, manau, liks svarbiausias kandidatas aukso medalius laimėti. Tikėtina ir tai, kad aikštėje pamatysime žmonių, kurie pernai daugiau laiko leisdavo dublerių komandoje.

“Atlantas” – kaip visada mažumą chaotiškas. Draugiškas žaidė su geromis komandomis, tačiau apie savo sudėtį daug nekalba. Iš skurdžių pranešimų (remiantis draugiškų rungtynių startinėmis sudėtimis) galima padaryti išvadą, jog “Atlantas” bus panašus į tą komandą, kurią matėme pastaruosius kelerius metus.

Šiek tiek pernykščio sezono žmonių, šiek tiek tų, kurie “Atlante” žaidė prieš pora metų (Kazlauskas, Papšys, Razulis), greičiausiai – keletas žmonių iš žlugusių “Šiaulių” (pvz., Povilas Valinčius). Ypatingai įdomių legionierių lyg ir nesimato.

“Atlanto” situacija mus veda prie dar dviejų svarbių aplinkybių.

Visų pirma, pagrindiniai “Sūduvos” varžovai turės vieną privalumą, kuris tam tikromis aplinkybėmis gali būti lemiamas.

Jau minėjau, kad visi “Sūduvos” žaidėjų ištekliai yra surašyti pagrindinės komandos sąraše. O štai “Žalgiris”, “Atlantas” ir “Trakai” turės dublerių komandas pirmoje lygoje. Vadinasi, visada turės pakankamai “apšaudytų” žaidėjų, kuriuos galės pasitelkti, jei pagrindinę komandą išretins traumos, diskvalifikacijos ar kitos nelaimės.

Kitai aplinkybei verta paskirti visą rašinio skyrių.

 

MINUSAS: trenerių čempionatai

Įdomu tai, kad pastaraisiais metais A lygoje daugiau šnekos buvo apie trenerius ir jų dvikovas, nei apie žaidėjus. Iš dalies – tai dar vienas Lietuvos futbolo smukimo ženklas. Geri žaidėjai į Lietuvą važiuoti nebenori, o talentingo vietinio jaunimo nebėra.

Pernai geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu žaidėju buvo išrinktas mūsiškis Tomas Radzinevičius, o užpernai  – “Žalgirio” Deividas Šemberas.

Pastarųjų metų geriausio žaidėjo rinkimų penketukai atrodė štai taip:

2015

 • Tomas Radzinevičius
 • Deividas Šemberas
 • Linas Pilibaitis
 • Darvydas Šernas
 • Deividas Česnauskis

2014

 • Deividas Šemberas
 • Linas Pilibaitis
 • Ričardas Beniušis
 • Elivelto
 • Jakub Wilk

Išvados – tiesiog akis bado.

Viena, sąraše – praktiškai 100 proc. Lietuvos futbolo veteranų. Antra – tik du legioneriai ir tik penketuko pabaigoje. Šiais metais jau turime naujų to paties žanro kandidatų – Lietuvon žaisti sugrįžo Žaliūkas, Mikoliūnas, Kalonas.

Supertaurės rungtynės parodė, kad bent jau Mikoliūnas į tokį penketuką garantuotai pretenduos.

Geriausio lygos trenerio rinkimai pastaraisiais metais būdavo žymiai įdomesni:

2015

 • Valdas Urbonas (“Trakai”)
 • Valdas Dambrauskas (“Žalgiris”)
 • Konstantin Sarsanija (“Atlantas”)
 • Aleksandar Veselinovič (“Sūduva”)
 • Laimis Bičkauskas (“Spyris”)

2014

 • Marek Zub (“Žalgiris”)
 • Vladimir Cheburin (“Kruoja”)
 • Valdas Dambrauskas (“Ekranas”)
 • Edgaras Jankauskas (“Trakai”)
 • Konstantin Sarsanija (“Atlantas”)

Nieko nuostabaus – kai įdomių, išskirtinių žaidėjų verkiant trūksta, kai komandų sudėtys “ant popieriaus” yra panašaus pajėgumo, trenerio sugebėjimai iš tų sudėčių išspausti maksimalią naudą tampa vos ne esminiu faktoriumi, lemiančiu komandos vietą lentelėje.

Šiuo klausimu “Sūduva”, bent jau teoriškai, yra silpnesnė už pagrindinius konkurentus. Nors Aleksandaras Veselinovičius pernai pasirodė kaip teisingai mąstantis treneris, jis taip pat įrodė, kad komandos “užsukimo” darbuose jam dar trūksta patirties.

Kaip visada tokiose vietose prisimenu Algimanto Gabrio žodžius – “svarbiausia yra tinkamai sužaisti kelias esmines sezono rungtynes”.

Tokių “Sūduva” pernai turėjo trejas ir visos jos buvo su “Atlantu” (turiu omeny trejas paskutines rungtynes).

Šių trijų rungtynių svarba kaskart augo. Procentiškai tą svarbą būtų galima taip išdėlioti: pirmosios – 20 proc. (“Sūduva” laimi), antrosios – 30 proc. (“Sūduva” laimi), trečiosios – 50 proc. (“Altantas” laimi).

“Sūduva” sugebėjo nuvesti šią kreivę pozityvia linkme iki paskutinių, pačių svarbiausių rungtynių, o tada – ištiko nesėkmė.

Visi suprantame, kad trečiosios rungtynės buvo praloštos ne dėl to, kad “Sūduva” žaidė prasčiau. Taip nutiko, nes “Atlanto” treneris savo komandą geriau parengė psichologiškai.

 

MINUSAS: “Sūduvos” psichologija

Kitas akmuo, kuris į “Sūduvos” daržą mėtomas kiekvieną sezoną – itin menkas sugebėjimas pasipriešinti lygiaverčiams ar kiek stipresniems varžovams.

Pernai su “Atlantu” mūsiškiai dar žaidė kaip lygūs su lygiais, o “Žalgiriui” ir “Trakams” viską beviltiškai pralaimėjo.

Šiuo atveju svarbus ne konkrečių rungtynių rezultatas, o tai, kad “Sūduva” labai sunkiai ir tik fragmentiškai šiems varžovams sugebėdavo pasipriešinti.

Esame ne vieną kartą pastebėję, kad “Sūduva” pastarąjį dešimtmetį dažniausiai rikiuojasi paskui stipriausias lygos komandos. Todėl ir medalius paprastai laimi tuomet, kai tų stipresniųjų yra mažiau, nei medalių komplektų.

Energijos, pykčio ir užsidegimo “Sūduvos” žaidėjams niekada netrūko. Mažų mažiausiai, komandoje visada būdavo žmonių, kurie varydavo iki dugno, nepriklausomai nuo komandos vietos lentelėje ar konkrečių rungtynių galimos baigties.

Deja, futbolas – komandinis sportas. Todėl svarbus ne tik konkrečių žaidėjų nusiteikimas, bet ir visos komandos, kaip vieningo organizmo, veiksmai. O štai juos dažniausiai lemia trenerio sugebėjimai.

Čia svarbus viskas – ir trenerio taktinė patirtis, ir jo kaip psichologo sugebėjimai. Komandos protą reikia tinkamai “užtaisyti”, kad ji galvotų tik apie teigiamą rezultatą ir nepalūžtų, kai jį pasiekti tampa sunku.

Tuo pat metu komanda privalo turėti treniruotėse išmoktų konkrečių sprendimų rinkinį, kurį galėtų pritaikyti visais rungtynių atvejais. Taip, aš čia viską labai supaprastinau, tačiau patys suprantate apie ką kalbu.

Aleksandar Veselinovic

Veselinovičius po vienų iš prasčiausių pernykščio sezono rungtynių.

 

“Sūduvos” taktinis-psichologinis komplektas visais laikais būdavo skylėtais. Kartais noro laimėti būdavo per akis, tačiau komanda neišmanydavo, ką reikia daryti aikštėje, kad būtų pasiektas rezultatais.

O kartais, kai rezultatą, atrodo, pavykdavo beveik pasiekti, jis išsprūsdavo vien dėl to, kad komandai pritrūkdavo koncentracijos.

Tad štai serija klausimų, nuo atsakymų į kuriuos ir priklausys, kas ir kokius medalius šiais metais gaus:

 • Ar Urbonui pavyks antrą sezoną išlaikyti tą savo komandos efektyvumą? Juk tai pavyksta ne taip dažnai.
 • Ar Sarsanija sugebės padidinti savo komandos stabilumą? Juk pernai būtent ši savybė daugiausiai “Atlantui” trukdė.
 • Ar Dambrauskui pavyks pasiekti dar geresnių rezultatų nei pernai su silpnesne komanda? Juk šiemet reikės rūpintis ne tik tuo, kaip nuteikti komandą eiliniai “kovai”.
 • Ar Veselinovičiui pavyks perlaužti komandos pasitikėjimą ir pakovoti su pagrindiniais varžovais? Juk pernai galimybę laimėti medalius suteikė ne “Sūduvos” žaidimas, o nuolatinis “Atlanto” klupinėjimas.

 

IŠVADOS: ar minusai virs pliusais?

Racionaliai svarstant, “Sūduvai” šiemet dar anksti galvoti apie aukso medalius. “Sūduvos” tikslas turėtų būti suręsti rimtos komandos branduolį, laimėti bet kokios spalvos medalius, gerai pasirodyti Europos lygoje ir laimėti Lietuvos taurę.

Visa tai – pakankamai solidus, tačiau pasiekiami tikslai. Juos įveikus – galėtume džiūgauti.

Beje, apie auksą “Sūduvos” vadai ar žaidėjai nekalbėjo. Čia tik mes apie diskutuojame. Apie auksą nekalbėjo ir “Atlantas” (jis apskritai mažokai kalba).

O va “Trakai” ir “Žalgiris” išsijuosę varžosi dėl to, kas pateiks įmantresnius čempioniškus argumentus.

Karolis Laukžemis prieš "Trakus"

Karolis Laukžemis prieš „Trakus“

 

“Trakų” atstovų ir žaidėjų esminis sėkmės argumentas – tai, kad komandoje neįvyko jokių pokyčių. Žodžiu, “Trakai” planuoja lošti taip pat kaip pernai ir mano, kad to auksui laimėti bus per akis.

Supertaurės rungtynės parodė, kad “Trakų” ketinimas tuo pačiu vežimu šiemet nuvažiuoti dar toliau gali būti ne toks paprastas. Šiose rungtynėse “Trakams” pritrūko kaip tik to, ko “susižaidusiai” komandai trūkti neturėtų – koncentracijos, veiksmų koordinacijos ir psichologinio tvirtumo. Gali būti, kad koją pakišo ir tai, jog šios komandos pareiškimai liudijo manymą, kad Supertaurė – jau kišenėje.

Nermin Jamak prieš "Žalgirį"

Nermin Jamak prieš „Žalgirį“

 

“Žalgiris” šneka įdomiau. Nieko nuostabaus – jie viską Lietuvoje ima jau ne pirmą sezoną. Kažkur teko skaityti, kad “Žalgiriui” klubo vadai kelia tikslą “Lietuvoje nieko nepralaimėti”.

O juk nepralaimėti nė vienų rungtynių reiškia tą patį – laimėti visus įmanomus titulus. Aišku, “Žalgiriui” ką nors kita kalbėti paprasčiausiai neišeina. Tačiau faktas – kol kas šiame žodžių čempionate “Sūduva” ir “Atlantas” yra antrame plane.

Kad ir kaip bevartytume, “Sūduvai” šis čempionatas bus didžiausias iššūkis tarp šių keturių komandų. Ji vienintelė tris paskutinius sezonus nelaimėjo medalių, nors kasmet dėl jų kapojosi ir praktiškai visada kovą dėl medalių baigdavo pačiame sezono gale.

Kitas klausimas – ar būtent “Sūduvos” žaidėjus kankins didžiausia psichologinė įtampa? Juk niekas Lietuvoje nenustebtų, jei “Sūduva” ir vėl liktų be medalių. Tai jau tapo tradicija – “Sūduva” amžina ketvirtokė.

Tad bent jau sezono pradžioje “Sūduva” rungtynes su pagrindiniais varžovais visada pradės “antruoju numeriu”. Varžovai kalbės apie pergalę, mūsiškai – apie “maksimaliai gerą žaidimą”.

Ar pavyks “Sūduvai” pakeisti tokią schemą pirmiausia priklausys nuo “Sūduvos” trenerių sugebėjimo perlaužti komandos psichologiją ir suteikti jai taktinių įrankių, leisiančių teisingą nusiteikimą efektyviai versti teigiamu rezultatu.

Paprastai tariant – “Sūduva” medalius laimės, jei šiemet taps komanda, kuri supranta, kad medalius laimėti gali ir būtent su tokiu požiūriu žais nuo pirmo iki paskutinio čempionato turo.

“Sūduvos” sudėtis yra A lygai pakankamai konkurencinga. Belieka ją maksimaliai išnaudoti. O kad ypatingų rezervų komanda neturi, todėl ir svarbu taškus rinkti nuo pirmų turų ir baigti kalbas apie tai, kad “komandai dar reikia susižaisti”.

Marius Šoblinskas

Marius Šoblinskas ir „Sūduvos Sakalai“ po antrosios pernykščio sezono pergalės

 

Taigi, išvados nėra pesimistinės. Optimizmo šiame bloge niekada netrūko. Netrūksta jo ir šiais metais. Deja, mūsų optimizmas ir įkarštis menkai tegali žaidėjams padėti aikštėje.

Mes – visada tikimės ir laukiame geriausio.

O ar taip pat yra nusiteikusi ir komanda – pamatysime jau po savaitės.

Pasidalink su draugais:

66 koment.

Komentuok!
 1. Juozas 2016, vasario 28 | 19:52 Atsakyti

  vilniaus žalgiris išsikėlė kiek kitokį tikslą-nepralaimėti nei vienų rungtynių a lygoj. labai kvailas pareiškimas profesionaliai komandai.

 2. Jonas | SDV 2016, vasario 28 | 19:56 Atsakyti

  sakyčiau, pakankamai kūrybiškas tas pareiškimas. O ką jiems sakyti – n-tąjį kartą kartoti „sieksim tapti čempionais ir laimėti taurę?“. nes „geras pasirodymas Čempionų lygoje“ yra jau girdėtas dalykas.

  • Anonimas 2016, vasario 28 | 20:34 Atsakyti

   Pažiūrėsim, ar šis jų tikslas jau pirmame ture nesuduš, nes Trakai šiandien 90 minučių tikrai nenusileido Žalgiriui.

   • griezhtas 2016, vasario 28 | 21:33 Atsakyti

    Gal skirtingas varžybas matėm, nes trakai gavę išlyginamą golą psichologiškai sulūžo, o nuo kokios 70 minutės sulūžo ir fiziškai. Aš kažkaip iš trakų daugiau tikėjausi, nes Žalgiris gerai irgi nežaidė, bet pernykščio trakų žaidimo užteko tik 40-čiai minučių

    • Jonas | SDV 2016, vasario 28 | 21:39 Atsakyti

     Jau nekalbant apie tai, kad likus trims dienoms iki A lygos pradžios Urbonas vis dar kalba apie komandos stiprinimą. Aišku, nereikia pamiršti, kad ir praeitą sezoną Trakai pradėjo skambiais pralaimėjimais.

   • Actas 2016, vasario 28 | 22:00 Atsakyti

    Net plika akimi matėsi, kad Trakai šiandien daug kuo nusileido Žalgiriui. Trečiadienis Takams irgi bus nesaldus, ar spės atsistatyti? Tas Urbonui kelią susirūpinimą. Žalgiris gi pusei žaidėjų praktiškai gali duot pasiilsėt be ypatingo kokybės nepraradimo.

    • Diviriks 2016, vasario 28 | 22:30 Atsakyti

     Nusileido – gal, bet po 90 min. turėjo teigiamą rezultatą, kas čempionate reikštų 1 tašką. Nebuvo Žalgiris totaliai geresnė komanda. Visko galėjo nutikti, ypač iki Rapalio kliurkos. Po to – tikrai basta ir formalumai.

     Žalgirio pranašumas – kokybė ant atsarginių suolelio, kas ypatingai išryškėjo pratęsime. Tą Urbonas pastebėjo, todėl ir kalba apie komandos pastiprinimą. Galbūt „Trakai“ turi užslėptų kozirių, užsitęsusių derybų ir pan, nežinia.

 3. Marijus 2016, vasario 28 | 21:36 Atsakyti

  Tiesą sakant aš nesuprantu Sūduvos „darbo“ su dubleriais. Šiuolaikinis klubas privalo dirbti su jaunimu, rengti sau pamainą. Sūduvos vadovybė kažkaip keistai, nesistemiškai viską daro.

 4. Jonas | SDV 2016, vasario 28 | 22:25 Atsakyti

  Reikėtų sakyti – „nedarbo“, nes jokio darbo, kiek galima suprasti, nedaroma. O kažkur lošiantys oficialūs dubleriai – nežinia kas tokie. net oficialioje svetainėje seniai antros komandos skilties nebelikę.

 5. Anonimas 2016, vasario 28 | 22:54 Atsakyti

  Sūduvos vadovybė negali pakeisti viso futbolo Marijampolėje.Kur sporto tai yra futbolo mokyklos trenerių ir direktoriaus atsakomybė?

 6. . 2016, vasario 28 | 23:04 Atsakyti

  Netgi Šemberas pasake jei jums nepatinka žaisti futbolą už 500e tai eikit dirbt kito darbo o Sūduva niekada nepasižymejo perspektyviems dubleriams mokanti bent po 300 tai ir darosi taip kad dirbas kitus darbus arba losia Šile. O apie perspektyva Sūduvoj net nekalba.

  • griezhtas 2016, vasario 29 | 07:37 Atsakyti

   Tai ir tai per daug mokėjo žinant, kad iš tų dublerių nieko nesigavo.
   Iš klubo pozicijų nežinau ar apsimoka kelis metus mokėt 20 žaidėjų po 300 eurų per mėnesį, kai iš to dvidešimt a lygai tinkamas žaidėjas gausis vienas arba du. Geriau už tuos pinigus nusipirkt iškarto 3 galinčius gerai žaisti žaidėjus.

 7. Jonas | SDV 2016, vasario 29 | 09:11 Atsakyti

  Savaime suprantama, kad paprasčiau iškart pirkti gerus legionierius. Dublerių klausimas apsimoka tik ilgalaikėje perspektyvoje. Kitaip tariant, turi galvoti apie tolimą ateitį ir nestresuot. Vaikų futbolas, spėju, Marijampolėje nėra toks jau ir prastas – nuolat apie vaikų komandų pasiekimus girdime. Juolab, kad ir trenerių su vaikais dirbančių yra neblogų. Ko labiausiai trūko – tai „technikos“ kaip vaikus adaptuot pagrindinei komandai.

  Tiesą pasakius, kol Sūduva turėjo dublerius kartu su jiems dedikuotu komandos treneriu, reikalai nebuvo tokie prasti. Per paskutinius dešimt metų buvo talentingų žaidėjų, kurie peršoko į pagrindą (Leimonas, Chvedukas, Vitkauskas, Kiselevskis, Isoda, Bagdanavičius), buvo ir tokių, kurie tiesiai į užsienį išlėkė. Ir rinktinės marijampoliečių visada buvo (nors tai gal ir nėra ypatingas kriterijus, turint omeny Lietuvos futbolo lygį).

  Dabar gi Marijampolė tapo pagrindine Kazlų Rūdos futbolo maitintoja. Vienintelis klausimas – ar tie žaidėjai bus reikalingi, jei Šilas į A lygą išlips.

  • Remis 2016, vasario 29 | 10:01 Atsakyti

   Man atrodo, kad savų žaidėjų ugdymas ir įliejimas į pagrindinę komandą yra mažų miestelių (Lietuvoje šiai kategorijai nepriklauso tikriausiai tik trys didžiausi miestai) klubų identiteto reikalas. Jei to neliktų, kaži kaip klubams pavyktų užtikrinti ryšį su bendruomenę.

 8. Anonimas 2016, vasario 29 | 09:37 Atsakyti

  Dublerių čempionatas yra panaikintas.Sukurta U-19 irU-17 elitinės lygos.U-19 Sūduva nors nesėkmingai,bet žaidžia.Deja bet U-17 į šią lygą nepapuola.Sūduvos2 reikalingumas yra abejotinas.

  • Remis 2016, vasario 29 | 09:56 Atsakyti

   Bet nepanaikinta A lygos klubams prievolė turėti dublerių komandą. Tik ji žaisti privalo arba I lygoje, arba II lygoje (kur pernai žaidė Sūduva-2 ir kur žais šiemet).

  • Remis 2016, vasario 29 | 10:43 Atsakyti

   Norėtųsi šioje vietoje kaip nors „kiečiau“ tamstą pavadinti :) Ir kuo skiriasi dabartinės dublerinės komandos nuo tų dublerinių komandų, kurios buvo 2014 metais? Beje, B tik nuo 2017.

 9. Jonas | SDV 2016, vasario 29 | 14:14 Atsakyti

  ir ko gi jūs to puolėjo taip norit? geriau norėkit, kad Laukžemis imtų lošti taip, kaip pernai sezono pradžioje už Granitą lošė.

  • s 2016, vasario 29 | 14:25 Atsakyti

   Norim todėl, nes Laukžemis grybas ir vienas prieš vieną išeidamas gal 5 kartus nei karto neįmušė įvarčio. Norim todėl, nes jei Radzinevičiui neduok dieve kas nors atsitiktų būtų lygiavertis pakeitimas, nes be Radzinevičiaus neįsivaizduoju Sūduvos… ne kartą buvo įrodyta, kad be radzės sūduvos nėra

 10. Jonas | SDV 2016, vasario 29 | 14:36 Atsakyti

  Nėra ko Laukžemio nurašyti. Mažai jis pernai pasireikšt gavo. Kitas dalykas – šįmetinė komanda teoriškai turėtų geriau aikštę valdyt, tad ir puolėjams daugiau galimybių bus sukuriama. Radzinevičius labai daug nuveikdavo individualiai. Tai yra gerai, tačiau reikia tikėtis, kad šiemet atakoje geriau gros visa komanda.

 11. untanas 2016, vasario 29 | 21:05 Atsakyti

  nesu Suduvos fanas,nes esu Zalgirio gerbejas :) na ,bet cia ne apie tai…Labai dziaugiuosi ir zaviuosi Suduvos komplektacija siemet ir neabejoju,kad Zalgiriui bus labia sunku su jumis kovoti!Bet nepykit xebryte uzejau siandien I suduvos svetaine ,nu bet tokio websaito siame amziuje gedu,geda tureti,kaip kokios afrikos sallies websaitas…Komanda viena geriausiu Lietuvoje turetu rodyti neatsilikti nuo Zalgirio netik aikstelleje ,bet ir internetineje erdveje…Perziurejau neseniai Estijos lygos klubu internetines svetaines,na musu A lygos kllubus deda kaip reikalas I viena vieta.Dar vienas dalykas,na suprantu,kad neviskas buna kaip mes norime siame gyvenime,bet as asmeniskai vaizduoteje Suduva matau su adidas aprangomis,juoda ir raudoni marskineliai atrodyti tiesiog SUPER ADIDAS firmos,o ne Joma :( Sekmes siame cempionate ;)!

  • Anonimas 2016, vasario 29 | 21:35 Atsakyti

   Apie Sūduvos darbą internetę visi mes daug kalbėjom, o kad svetainės dizainas tragiškas irgi matom. Gaila, bet nieko negalim pakeist.

  • Anonimas 2016, kovo 1 | 10:54 Atsakyti

   Dėl svetainės jau ne kartą esame šia tema iškalbėję – panašu, kad niekas ten taip ir neišgirsta. Kažin ar išgirs. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų – aš visada atsidarinėju tik p.Pop blogą, bet ne fksuduva.lt svetainę. Todėl kad čia randu tai, ko man reikia.
   O dėl Adidas ar Joma, tai čia jau itin subjektyvu ir ne mums apie tai spręst. Tegul klubo vadovai uždirba pinigus klubui iš aprangos kontraktų kaip geriau gaunas, o žaidėjai renkasi su kuo patogiau žaist. Jei reikės – pritarčiau kad ir Audimo. Apskritai, grožis – subjektyvus dalykas. Pvz. man asmeniškai Adidas yra pati baisiausia apranga iš visų ką esu matęs profesionaliame futbole

 12. DZHIT 2016, vasario 29 | 21:51 Atsakyti

  Laukžemis nėra prastas, jis turi viską ko reikia tikram puolėjui, bet va kad su realizacija prastai, tai čia faktas. Granitas ir Sūduva, tai du nesulyginami dalykai. Tikėkimės, kad Laukžemis šį sezoną įsilies į komandą ir žais taip kaip gali. To ir palinkėčiau.
  P.s o kur Chvedukas dingo?

 13. Jonas | SDV 2016, kovo 1 | 08:50 Atsakyti

  Pokalbis su naujoku: https://www.youtube.com/watch?v=Ug51OIh9CT4

  Svarbiausios naujienos: rusiškai kalba geriau už Veselinovičių, fiziškai yra pasirengęs, nes Serbijoje spėjo vieną turą sulošt, draugais iš Balkanų komandoje džiaugiasi, o vienintelis žodis, kurį žinojo apie lietuvišką futbolą buvo „Žalgiris“.

 14. UCCM 2016, kovo 1 | 13:39 Atsakyti

  Kažkam Mikio žaidimas supertaurėj patiko?????
  Būtent po to, kai jį pakeitė, Žalgiris ėmė žaisti, kaip iš jo laukta.

  • Jonas | SDV 2016, kovo 1 | 14:03 Atsakyti

   Prisipažinsiu, visų rungtynių nežiūrėjau. Pirmame kėlinyje atrodė, kad Mikoliūnas labai jau lengvai dorojasi net ir su keliais Trakų gynėjais. Turint omeny, kad Trakų gynyba yra viena geresnių lygoje, tai ir padariau išvadą, kad šis žaidėjas gali būti ne tik naudingas, bet ir pažiūrėti įspūdingas. O tai, savaime suprantama, yra vienas iš kriterijų renkant sezono geriausius.

  • Favoritas 2016, kovo 1 | 14:33 Atsakyti

   Kokių dar ten žinių gali būti???
   * Skelbė, kad komplektacija baigta, viskas čia aišku.
   * Tikslai aiškūs, kaip visada – „kovoti dėl aukščiausių vietų“.
   * Nu dar pvz „surinkom stiprią komandą, tikimės didesnio aistruolių palaikymo“.
   * Kas dar gali būti? Gal maikes naujas gavo.

 15. anonimas 2016, kovo 1 | 14:51 Atsakyti

  nu pvz del chveduko nieks neaisku,del to ar is tiesu sila galima vadinti musu antra komanda,del atributikos yr klausimu del tu pacio pateikimo komandos ir seip kaip murauskui sekasi jug buvo gandu budraicio kad paliks suduva ar kazkas panasaus

 16. Jonas | SDV 2016, kovo 1 | 16:21 Atsakyti

  Chm, na sunku tikėtis iš tokio renginio ko nors daugiau nei įprastinių istorijų. Galų gale, jo ir paskirtis yra kitokia – ne atsakyti į fanams rūpimus sudėtingus klausimus, o labiau pasidžiaugti, pašvęsti ir sezoną atidaryti. Jei veiksmas vyktų Vilniuje – gal net žurnaistų būrys sulėktų. Marijampolėj, manau, renginys buvo ramus ir tvarkingas.

 17. Algirdas 2016, kovo 1 | 19:34 Atsakyti

  Komandos pristatymas buvo 12 val., o oficiali fksuduva.lt vis dar skelbia „Rytoj 12 val………“ Negi taip sudėtinga bent pavadinimą pakeist į „Šiandien vyko…….“ arba iš vis tą „naujieną“ ištrint. Apsileidimas nekitaip.

 18. gedas 2016, kovo 1 | 20:56 Atsakyti

  oficialiame puslapyje Tai nuotraukai rėmeliuose trūksta tik juodo kaspino kampe. Žiaurus dizainas ir begalvių darbas.

 19. griezhtas 2016, kovo 3 | 10:10 Atsakyti

  Vakar pažiūrėjau, žalgirio su trakais varžybas…. gražiai rupūžės žaidžia, gal ne toks lengvas mūsų auksas bus kaip kad įsivaizdavau, bet mes vistiek galim

 20. Ramūnas 2016, kovo 3 | 11:42 Atsakyti

  Gal tai nėra galutinės versijos, bet žiūrint į alyga.lt ir futbolo.tv tinklapių atsinaujinimus ir toliau peršasi mintis, kad Lietuvos futbolo žmonėms pagaminti išties gerą tinklapį ir toliau yra misija neįmanoma.

 21. Jonas | SDV 2016, kovo 3 | 12:24 Atsakyti

  Tikra tiesa. Dėl grožio, kaip visada, galima ginčytis, bet nauja svetainė velniškai nepatogi. Tačiau taip visada būna, kai svetainės daromos nė trupučio nepagalvojus apie jos vartotojų poreikius. O telefone – tai apskritai bardakas. Vakar per telefoną taip ir nesugebėjau sužinoti Trakų – Žalgirio rezultato. Košmarėlis lengvas.

 22. s 2016, kovo 3 | 13:59 Atsakyti

  Girdėjau, kad už futbolo.tv alygos transliacijas jei norėsite žiūrėti turėsite sumokėti už sezoną 10 eurų

  • bronius 2016, kovo 3 | 14:48 Atsakyti

   Ne visai taip. Jei norėsi žiūrėti be visokių navarotų, bus nemokamai kaip iki šiol. Jei norėsi kelių kamerų, HD rezoliucijos, I lygos, UEFA taurių ir ekskliuzyvinių reportažų, kainos bus nuo 10 Eu iki 20 Eu metams. Šiuo metu ten registracija 0 Eu mėnesiui.

  • Juozas 2016, kovo 3 | 16:09 Atsakyti

   Labai puikus interviu. Iš tiesų nemanau, kad klubas turi tikslą slėpt tokią informaciją, kuri mus paprastus sirgalius labai domina, gal tiesiog kaip pats prezidentas sako, kad jis „nesupranta marketingo“ ir jam taip paprastai nekyla mintis pasidalint mintim apie biudžetą, chveduką, algas ir pnš savo noru, o ir klubo viešųjų ryšių specialistai nepuola viešint tokios informacijos. O čia tiesiog, žurnalistas drąsiai paklausė, ir gavo visą informaciją kokią tik norėjo.

 23. Jonas | SDV 2016, kovo 3 | 16:01 Atsakyti

  Nu bet futbolo biurokratai vis viena su savo protu niekaip nesusitaria:) Apmokestinti turinį – normalus dalykas. Tačiau tą daryti reikia, kad viena, gamini superinį turinį, o antra – kai tavo esminis tikslas pinigai. Dabar gi, galime suprasti, kad esminis futbolo biurokratų tikslas – populiarinti futbolą. O va jau šitas tikslas su turinio apmokestinimu niekaip nesutaria. Belieka daryti išvadą, kad vis tik futbolo biurokratai labiausiai norėtų pinigų uždirbti. Taip šito nori, kad pradeda pardavinėti bilietus į dalykus, kurių vertė daugumai Lietuvos piliečių, įskaitant ir globalaus futbolo mylėtujus, yra labai abejotina. Visiškas feilas.

  • bronius 2016, kovo 3 | 16:36 Atsakyti

   Nesutinku. Tai yra asmeninis pasirinkimas. Aš pasiruošęs mokėti tuos 20 Eu metams, jei transliacijų kokybė bus tokia kaip vakar Žalgiris – Trakai rungtynėse. Visai kitas vaizdas, visai kitas lygis. Priedo, kaip viename interve kalbėjo Čekavičius (dabartinis A lygos direktorius), gauti pinigai už transliacijas eis klubams. Jei kas nenori paremti savo (ar Lietuvos) klubo, gali žiūrėti įprastą vaizdą, kokį jau kelis metus matėme iš futbolo.tv.

 24. Anonimas 2016, kovo 3 | 16:14 Atsakyti

  Kaip suprantu, dabar norint pažiūrėti Lietuvos klubus, žaidžiančius Europos lygoje, reiks mokėti 20 eurų.

  • Anonimas 2016, kovo 3 | 16:24 Atsakyti

   Na, per teliką žiūrėsi nemokamai, jei rodys koks nors kanalas. Kol kas viską rodydavo LRT, bet jaučiu, kad šiais metais tas pats TV6 gali įsigyti teises.

 25. Marijus 2016, kovo 4 | 08:41 Atsakyti

  Labai gerai apie renginių apmokestinimą pasakė naujasis Lietuvos rankinio federacijos prezidentas D.Pasvenskas, atėjęs iš BC Kauno Žalgirio: „Nemokami renginiai turi baigtis. Jeigu darai renginį, organizuoji varžybas ir visa tai nemokama, vadinasi, jie nieko verti, jų vertė nulinė. Bent kelis eurus už rungtynes reikia imti. Mano patirtis sako, kad žmogaus norui eiti stebėti varžybų kaina didelės įtakos nedaro, kaina – nėra lemiamas dalykas. Ar tu paimsi už rungtynes 2 eurus, ar 3, ar nieko – žmonių skaičius bus tas pats. Bet paėmęs 3 eurus iš 30 žmonių, jau turėsi 100 eurų. Galėsi susimokėti už salę, valytojui, apsaugai ar dar kažkam. Rungtynės turi būti pajamų, o ne išlaidų šaltinis.“

  Čia pasakyta apie varžybas, bet iš esmės tinka ir tam, ką daro futbolo.tv

   • Marijus 2016, kovo 4 | 09:18 Atsakyti

    na taip, nes viskas juk kainuoja, už viską reikia mokėti: rungtynių operatoriams, komentatoriams, montuotojams, tinklapio administratoriams ir t.t. Kad ir kiek pinigų surinks – vis bus bet šioks toks pliusas. Kas domisi lietuvišku futbolu, susimokės tuos 10 ar 20 eurų už visą sezoną geros kokybės transliacijų. Čia tikrai ne tokie pinigai, kad negalėtum sau leisti.

 26. UCMM 2016, kovo 4 | 23:33 Atsakyti

  Pasvensko patikrtis sako vienaip, mano – kitaip.
  Nors ilgą laiką negalvojau, kad bilieto kaina turi įtakos lankomumui, bet Žalgiris pernai tai įrodė, padidinęs kainą iki 5 eurų ir susimažinęs žiūrovų kelis kartus.
  Tai, padėjo gal ir kiti veiksniai, bet esu įsitikinęs, kad per didelė kaina – irgi.

 27. att discounts 2017, kovo 30 | 21:01 Atsakyti

  Quello che mi scoccia è che pubblicità idiote come questa vengono prese seriamente o come fossero un giudizio politico attendibile o "super partes". La musica col mandolino rappresenta la mafia. Ok, wow, che ridere. Ma sì, i napoletani devono essere tutti mafiosi, lo dice la pubblicità di Le Monde! Simone

Naujas komentaras