Andro Švrljuga

1: LIETAVA 1:1 SŪDUVA

Štai toks tas futbolas – kaip taisyklė, laimi ne stipresnė komanda, o ta, kuri sužaidžia geriau konkrečias rungtynes. Visa kita – nesvarbu.

Jonavos “Lietava” šiandien neabejotinai laimėjo. Juk ne šiaip sau šios komandos gerbėjai po rungtynių džiaugėsi: “dabar mes – net už “Trakus” aukščiau”. Šis naivus A lygos debiutantų džiaugsmas byloja tiesą – “Lietava” tašką iškovojo, o “Sūduva” – du prarado. Nes sužaidė labai prastai.

 

Deja Vu

Šios rungtynės – sūduvietiška klasika. Tokių rungtynių pastaraisiais metais matėme daugybę. Pernykštės lygiosios Visagine su “Uteniu” ar pralaimėjimas “Spyriui” buvo to paties futbolo žanro pavyzdžiai.

Komanda didžiąją rungtynių dalį lošia bukai ir lėtai. Pabunda tik tuomet, kai lieka kokios 15 min. iki rungtynių pabaigos. Kaip taisyklė, geruoju tokia taktika nesibaigia, net jei lošiama prieš ženkliai silpnesnį varžovą.

Kaip taisyklė – lygiosios būna visai pakenčiamas rezultatas. Taigi, kol kas “Sūduvos” stovykloje – nieko naujo.

Jokio ypatingo kokybinio šuolio pirmose šio sezono rungtynėse nepastebėjome. Belieka tikėtis, kad toliau reikalai bus geresni. Nors ir labai norėjosi tikėtis, kad “Sūduvai” ir vėl nereikės vieno rato įsibėgėjimui.

 

Startas ir finišas

Rungtynes šiandien pradėjo 5 pernykščio sezono žaidėjai ir net 6 naujokai. Dauguma pozicijų buvo nuspėjamos, vienintelis įdomus dalykas buvo vidurio žaidėjų išdėstymas.

Čia Jamakas ir Janušauskas lošė kiek arčiau savo vartų, o Pavlovičius – tiesiai po Radzinevičiumi. Ko gero nereikėtų stebėtis ir tuo, kad Veselinovičius eilinį kartą kairiame krašte pasirinko ne Baranovskį, o Kecapą.

Rungtynės prasidėjo pakankamai intensyviai. To ir buvo galima tikėtis iš “Lietavos” – juk pirmosios rungtynės A lygoje yra stiprus simbolinis įvykis.

Mažiau buvo galima tikėtis, kad “Lietava” pasiūlys “Sūduvai” ne tik kietą bei sutankintą gynybą, bet ir gana aktyvų puolimą.

Ypatingų progų nesukūrė nė viena, nė kita komanda. Nei pirmame, anei antrame kėlinyje. Tačiau “Lietavos” žaidimas atrodė aštresnis ir piktesnis. “Sūduva” gi lėtai voliojo kamuolį ir vis mėgino surengti ramią pozicinę ataką.

Tai buvo pirmas Veselinovičiaus taktinis pralaimėjimas. Kauno mokyklos aikštė – akivaizdžiai sumažintų matmenų. Tokioje aikštėje gintis lengviau, o rengti pozicinį puolimą – žymiai sudėtingiau. Greitesniems žaidėjams tiesiog nėra erdvės įsibėgėti, o techniškesniems – vietos sėkmingai suktis tarp priešininkų.

Tokioje aikštėje reikia greičio, staigių perėjimų iš gynybos į puolimą ir žaidimo vienu lietimu. Šiandien “Lietava” buvo gerokai arčiau tokio futbolo nei “Sūduva”.

Miljan Jablan

„Sūduvos“ naujokai – Miljan Jablan ir Ivan Kardum antrame plane

 

“Sūduva” praleido elementarų įvartį. Visi puikiai žinome – įvarčiai po standartinių situacijų yra tokie, dėl kurių labai pykti ant komandos negali. Vieni šiek tiek pražiopso, kitiems – šiek tiek pasiseka. “Lietavos” įvartis buvo kaip tik toks. “Sūduvos” gynėjai pražiopsojo “Lietavos” Šušnjarą, o šiam pavyko tinkamai pasukti kamuolį į vartus.

Tačiau praleistas įvartis neabejotinai sukomplikavo psichologijų pusiausvyrą. “Lietava” įgavo papildomos emocinės energijos, o “Sūduva” parodė, kad kaip ir anksčiau, turi problemų tuomet, kai tenka vytis silpnesnę komandą.

Antram kėliny Veselinovičius atliko netikėtą žaidėjų perstumdymą. Vietoje Veliulio įleido Činiką, o Švrljugą pastūmė į atakuojančio krašto saugo poziciją. Labai keistas sprendimas.

Nemanau, kad situacija reikalavo tokių eksperimentų. Juolab, kad “Sūduva” iš esmės valdė aikštę ir mūsų krašto gynėjai bet kokiu atveju daugiau laiko leido “Lietavos”, o ne savoje aikštės pusėje.

Bėda nėra Švrljugos ar Činiko žaidimas. Dešinys atakos kraštas neabejotinai buvo aktyviausias ir pavojingiausias. Švrljugos žaidimas buvo arčiau atakuojančio žaidėjo, nei tų, kuriems “pagal profesiją” tokius veiksmus atlikti priklauso.

Bėda, kad šis keitimas neleido sutvarkyti kairiojo krašto, kuris visas rungtynes buvo iš esmės miręs, nes ten šį tą įdomesnio rodė tik Vaidas Slavickas. Admiras Kecapas šiemet yra toks pats nematomas, koks buvo ir pernai.

Andro Švrljuga

Andro Švrljuga ir Tadas Eliošius

 

Antro kėlinio viduryje “Lietavos” žaidėjams pradėjo traukti raumenis, o “Sūduva” ėmė iš tikro spausti. Tačiau “Lietava” nesulūžo. Nors kartais atrodė, kad tiesiog “atsispardo”, tačiau kontratakuoti nenustojo.

Ir net jei kontratakos nekėlė ypatingo pavojaus, jos degino brangias sekundes ir vargino “Sūduvos” žaidėjus, kurie, net ir maksimaliai spausdami, vis viena privalėjo lakstyti į gynybą.

Niekas nepasikeitė ir aikštėn įleidus Laukžemį. Turiu omeny, kad nebuvo pastebėtas koks nors komandos persijungimas į būseną “žaidžiame dviem puolėjais”. O kadangi Kecapas savo krašte nieko doro neveikė, tai Laukžemis natūraliai ir greičiausiai be jokio išankstinio plano, “nuslydo” į kairį kraštą ir ėmė dirbti iš esmės atakuojančio krašto saugo darbą.

 

Priežastys ir rezultatai

Įvertinti bendrą komandos būklę man yra sudėtinga, nes rungtynes stebėjau “nuo žemės”. Toks žvilgsnis neleidžia matyti bendro vaizdo, todėl sunku nupasakoti kaip komanda juda ir kurios jos dalys atsilieka. Žiūrėdamas rungtynes iš žaidėjo perspektyvos tegali stebėti atskiras situacijas, o ryšiai tarp jų dažnai lieka nematomi.

Valentin Baranovskij

Valentinas Baranovskij šiandien turėjo kitų reikalų

 

Tačiau drįsčiau teigti, kad “Sūduvai” šiandien labiausiai trūko greičio ir Valentino Baranovskio.

Esminis “Sūduvos” žaidimo trūkumas – išskirtinai lėtas judėjimas aikštėje. Atakos buvo pradedamos ramiai, pasispardant kamuolį savoje pusėje. “Lietavos” vartininkas nuolat šaukė saviškiams kuo greičiau grįžti “namo”, tačiau skubėti jiems nebuvo ko – “Sūduva” visada kultūringai palaukdavo kol priešininko gynėjai ramiai išsidėstydavo gynybos veiksmams.

Iš Jamako ir Pavlovičiaus dueto tikėjausi rimtesnių ambicijų valdyti aikštės vidurį. Deja, aikštės vidurį šiandien valdė “Lietavos” gynėjai (plačiąją prasme). Kiti žaidėjai, ypač krašto saugai, per mažai šaudė priekin. Pirmame kėlinyje atakos kraštai apskritai buvo mirę.

Bendrai žvelgiant, man pritrūko pritrūko jausmo, kad veikia gerai suderintas organizmas. Geriausias to pavyzdys – vienas baudos smūgis nuo aikštės vidurio pirmame kėlinyje.

Teisėjas švilpia ir Jankauskas su Jablanu keliauja į “Lietavos” baudos aikštelę. Kodėl taip daro? Nes tas baudos smūgis – puiki proga pakelti kamuolį į priešininko baudos aikštelę, o jie – gerai galva žaidžiantys futbolininkai.

Deja, saugai kažkodėl nusprendžia link vartų kamuolio nekelti, pasipasuoja tarpusavyje ir pradeda eilinę pozicinę ataką. “Sūduvos” gynėjams tenka sliūkinti atgal prie savo vartų it musę kandusiems.

Ši situacija – vienas iš bjauriausių pernykščio sezono prisiminimų. Kai artimiausi konkurentai tokias padėtis visada išnaudoja kamuolio pakėlimui į priešininko baudos aikštelę ir taip muša nemažai įvarčių, “Sūduva” vis dar kamuolį į žaidimą įveda perdavimu atgal.

Algis Jankauskas

„Sūduvos“ naujokai – Algis Jankauskas

 

Baranovskio šiandieninėje komandoje trūko ne tik dėl to, kad jis būtų galėjęs atgaivinti kitą kraštą ir taip pagelbėti Švrljugai. Komandoje šiandien labai trūko žmonių, kurių energija, psichologija ir nusiteikimas bent jau prilygtų tam, ką visų rungtynių metu rodė “Lietavos” žaidėjai.

O jei reikėtų spręsti dėl geriausio žaidėjo prizo, tai jį atiduočiau Nerminui Jamakui. Jis ko gero vienintelis žaidė ramiai, bet ir kokybiškai. Tiek valdydamas kamuolį aikštės viduryje, tiek ir atlikdamas tinkamus perdavimus.

Be abejo, minėti reikia ir Andro Švrljugą. Jis buvo ko gero vienintelis, kuris šiandien varė iki dugno. Tačiau šiam žmogui teko dirbti svetimą darbą. Nepaisant to, kad jo kraštu antrame kėlinyje vyko daugiausia atakų, gynėjui vis viena trūksta šiokių tokių instinktų, kurie reikalingi iš tikro geram krašto saugui.

 

Ateities perspektyva

Visi supranta, kad apie aukso medalius galima šnekėti ir toliau. Lygiai tiek pat yra priežasčių lieti ašaras arba reikalauti kokių nors “atsistatydinimų”. Vienerios rungtynės ir dar sezono pradžioje – nieko nereiškia. Tad optimizmo aš neatsisakau. Juk prarasti vis viena nėra ką.

Tačiau kol kas panašiau į tai, kad “Sūduva” sezoną pradeda sau įprastu būdu. Ne iki galo pasirengusi ir “reikalaujanti” papildomo laiko padoriam įsižaidimui.

Bėda ta, kad šis sezonas iš tikro bus labiau įtemptas. Panašu į tai, kad lygoje nebus kiaurų lūzerių, kurie dalins taškus į kairę ir į dešinę. Kovoti reikės dėl kiekvieno taško. Ne tik tuomet, kai bus žaidžiama su “Trakais”, “Atlantu” ar “Žalgiriu”.

Taškų, prarastų lošiant su antrojo ketverto komandomis kaina greičiausiai bus didžiulė. O “Sūduva” kaip sykis šiandien ir atidarė šią savo “sąskaitą”.

Predrag Pavlovič

„Sūduvos“ naujokai: Predrag Pavlovič

 

Esu tikras, kad komanda šiandien neparodė, ką iš tikro moka. Taip pat esu tikras, kad ir patys žaidėjai tai puikiai supranta.

Belieka laukti rimtų išvadų jau kitose rungtynėse, kurios net ir teoriškai bus žymiai sunkesnės už šiandienines. Tačiau jos – puiki proga atstatyti prarastų taškų balansą.

Neabejoju, kad trečiadienį pamatysime visiškai kitokią “Sūduvą”. Juk šį kartą net ir Veselinovičius rungtynes pakomentavo ne sau įprastu “mandagaus žmogaus”, o greičiau Konstantino Sarsanijos stiliumi.

“Blogiausios “Sūduvos” rungtynes, iš visų, kurias komanda sužaidė man vadovaujant” – maždaug taip kalbėjo treneris.

Išvertus tai į paprastų žmonių kalbą – žemiau kristi tiesiog nėra kur.

Pasidalink su draugais:

26 koment.

Komentuok!
 1. carlos 2016, kovo 6 | 20:24 Atsakyti

  „Visi puikiai žinome – įvarčiai po standartinių situacijų yra tokie, dėl kurių labai pykti ant komandos negali.“ kategoriškai nesutinku, ne veltui komandos tiek puolimo, tiek gynybos veiksmus standartuose atidirbinėja ypač kruopščiai, o gerai standartus kelt mokantis žaidėjas yra, atleiskit už klišė, aukso vertės…

  • Tbx 2016, kovo 6 | 20:54 Atsakyti

   Gal jau žinote, bet aš netyčia prieš kelias savaites netyčia išgirdau:

   Prieš kelis metus Bredas Pitas nusifilmavo filme moneyball. Filmas apie tai kaip beisbolo komandos GM nusprendė pakeisti požiūrį į komandos formavimą. Prieš tai buvusią sistemą kai daugiausia dėmesio buvo kreipiama į skautų nuomonę, pakeitė, kad pradėjo remtis plika statistika. Taip pakeitė beisbolo lygos komandų formavimo įpročius.
   Neseniai sužinojau, kad yra komandų, kurios moneybollą bando pritaikyti ir futbole. Kadangi futbolas sudėtingas sportas, kuriame gausu improvizacijos tai sunku suprasti kaip gali toks dalykas. Tačiau futbole yra standartai, kur kintamųjų ne tiek ir daug. Svarbu turėti ūgio pranašumą baudos aikštelėje ir labai tikslų kampinių kelėją.
   Komanda apie kurią išgirdau yra Midtjylland. Statiškai ši komanda muša daugiau nei vidurkis įvarčių po standartinių situacijų. Per vienas rungtynes yra sumušusi 4 įvarčius iš standartinių situacijų.

   Norintys pasiskaityti plačiau pasigooglinkit: Midtjylland moneyball
   p.s. kai kurie faktai gali būti netikslūs, nes jų netikrinau, o tik perpasakoju.

   • Jonas | SDV 2016, kovo 6 | 21:25 Atsakyti

    Tam filme yra kalbama apie žaidėjus, kurie nėra ypatingai geri, tačiau tobulai atlieka kokį nors vieną siaurą žaidimo funkciją. Sunku pasakyti, ar futbole toks požiūris įmanomas. O toji danų komanda jau pora metų aptarinėjama – geras skandinaviško požiūrio pavyzdys. Beje, buvo ir apie futbolo statistiką knyga, berods, vadinosi „Numbers Game“

  • Meistras 2016, kovo 6 | 21:22 Atsakyti

   Sutinku. Del standartu gali nepykti tik tuo atveju, kai nutinka didele nelaime(griuna gynejas, rikosetas…). SIuo atveju buto praziopsota, akivaizdziai matesi, kaip buvo nesuziureti Lietavos zaidejai. Kelti standartus nera kazkoks ypatingas mokslas, tiesiog turi papildomai po treniruotes praktikuotis.

 2. Vietinis 2016, kovo 6 | 20:38 Atsakyti

  Vienintelė mintis, kuri peršasi po rungtynių – trenerio taktinės klaidos. Kaip ir p. Pop minėjo, leisti į aikštę papildomą gynėję, buvo visiška klaida ir didžiausia nesąmonė. Galbūt Veliulis gavo mikro traumą ar kažkas panašaus (sakau taip todėl, nes mačiau kada pradėjo apšilinėti Činikas), bet jį buvo tada galima keisti Baranovskiu. Tačiau, jei tai buvo sąmoningas keitimas, tai Kecapas, buvo tas žaidėjas, kuris turėjo buti pakeistas dar iki pertraukos, manau tuo pačiu Baranovskiu. „Numirę“ žaidėjai pirmose sezono rungtynėse, absoliučiai nereikalingi. Ne tik komandai, bet ir sirgaliam.
  Antra Šoblinskas, kaip komandos senbuvis, manau pirmoms rungtynėms būtų tikęs žymiai geriau nei Janušauskas, kuris stengtis stengėsi, bet nesusikaupimas ar kažkokie kiti veiksniai, jam šiandien ištisai kaišiojo koją. Netikslūs perdavimai, atsikirtimai, nerealizuota 100% proga ir jokios matomos naudos viduryje, yra per daug žaidžiant prieš Lietavą. Nenuvertinu Lietavos, tiesiog žaidėjas atėjęs iš čempionų komandos, turėtų rodyti solidesnį žaidimą.

  • Tbx 2016, kovo 6 | 20:56 Atsakyti

   per futbolo.tv rodė kaip treneris bandė Vėliulį palinksminti sėdintį ant suoliuko, kad tas nebūtų toks nepatenkintas žiūrėdamas į Kecapo žaidimą.

 3. H 2016, kovo 6 | 20:57 Atsakyti

  Dar praeita sezona sakiau kad treneris silpnas taktikas. Ir dar labai krito i akis tie iki skausmo ikireje balionai i baudos aikstele..

 4. Remis 2016, kovo 6 | 21:11 Atsakyti

  Šioje vietoje („Kauno mokyklos aikštė – akivaizdžiai sumažintų matmenų“) yra klaida, nes tos aikštės išmatavimai – 105 ant 68. T.y., standartas.

 5. Meistras 2016, kovo 6 | 21:27 Atsakyti

  Na nezinau. Komandoje zaide tai kokie 3 zaidejai, Andro, Radzinevicius ir Jamakas. Toks vaizdas ir buvo, kad tiesiog nejuda aiksteje, ir dar veluoja paskui Lietavos zaidejus, atsilieka greiciu. Nemanau kad Veselinovicius, liepe zaisti letai, ir pasyviai. Toks zaidimas visos komandos nuopelnas. Sitam fronte nieko naujo, kada Suduva gerai pradejo sezona?

 6. Anonimas 2016, kovo 6 | 21:31 Atsakyti

  Kaip zaide tas kecapas taip ir zais nes turi trenerio uznugari kaip ir kiti serbai. Su normaliu ir objektybius sprendimus komandos naudai priimanciu treneriu siandien suduva butu laimejus be didelio vargo. Keist treneri!:)

 7. Jonas | SDV 2016, kovo 6 | 21:44 Atsakyti

  Chm, na gal po pirmų rungtynių nevertėtų nieko atleisti arba keisti:) Manyčiau, reikia palaukti dar bent tris turus – va tada ir matysim situaciją geriau. Jau kitas rungtynes bus įdomu pamatyt – tiek sudėties pokyčius, tiek komandos veiksmus, tiek ir paskirų žaidėjų pasirodymus.

  Beje, tradiciškai norisi privegti pagyrų tiems keliems šiandien iki dugno variusiems žaidėjams, nes tai ir tai mažai kur veda. Pastaruosius sezonus tokių dalykų prisižiūrėjom – vienas rungtynes pavaro vieni, kitas – kiti, o kad pavarytų visi kartu – gaunasi tik keliskart per sezoną.

 8. Jonas | SDV 2016, kovo 6 | 21:48 Atsakyti

  Kitas dalykas – man rods, banaloka diskutuoti apie tai, kad serbas treneris „remia“ serbus žaidėjus. Vis tik čia – ne vaikų lyga. Treneris aikštėn leidžia tuos, kurie jo manymu turėtų duoti rezultatą. Nes tik nuo rezultato priklauso ir jo kėdė bei alga. Taip pat reikia pripažinti, kad grečiausiai trenerio „serbiškumas“ padėjo jam surinkti į komandą žmonių, kurie bent jau teoriškai, „ant popieriaus“ atrodo padoriai. O tai vis tik yra mažesnė loterija nei žaidėjai, apie kuriuos net Google’as jokios informacijos neduoda, kaip neretai pasitaikydavo ankstesniais metais.

 9. Anonimas 2016, kovo 6 | 22:02 Atsakyti

  Kiek prisimenu, toks komandos nusiteikimas ir beviltiškas žaidimas buvo paskutinėse praėjusio sezono rungtynėse.

 10. Juozas 2016, kovo 6 | 22:21 Atsakyti

  Man tai toks žaidėjų pasirinkimas buvo keistas, gal tai ir lėmė mūsų atakas. Ta prasme Realiai be Radzės nebuvo kas atakoj galėtų dalyvaut, Švrljuga dalyvaudavo, bet jis gynėjas ir dažniausiai vidurinėj atakos stadijoj dalyvaudavo, Pavlovičius-na nežinau, aš maniau kad jis atraminis saugas, o ne po puolėju turėtų žaist, visi kiti-vos ne irgi atraminiai saugai (ir dar buvo Šoblinskas po keitimo įleistas, kuris irgi yra atraminis saugas). Na taip, Veliulis dar tarp atakuojančių žaidėjų, bet jam pritrūko aštrumo šiandien. O laukžemis, jis tik ant popieriaus puolėjas, realiai jokio aštrumo nesukuria išėjęs į aikštę. Tai va, kai lakstė aikštėj tokia komanda tai ir keista buvo, nes atrodo kamuolį valdo, ginasi neblogai, bet smūgių neatlieka ir aštrumo jokio atakoj nėra. Manau, jei Baranovskis būtų žaidęs, nebūtų taip viskas per vieną pusę ėję bent. Laukiam trečiadienio :)

 11. Varvalas 2016, kovo 6 | 23:01 Atsakyti

  Niekur nedingsta „amžinasis“ klausimas: Kaip Sūduva per treniruotes „atidirbinėja“ standartines situacijas? Nei puolant, nei ginantis nematyti jokio įdirbio. Ir logiška. Jei nemoki įvairiai ir efektyviai jas realizuoti puolant, tai ir gynėjai neišmoks gintis nuo standartinių situacijų. Juk per treniruotes Sūduvos gynėjai lengvai apsigina nuo balionų, kamuolio įžaidimo atgal ir kitos panašios baltosios poezijos. Apsigina ir galvoja, kad panašiai seksis atsifutbolinti ir per rungtynes. O dabar vien per pirmą kėlinį Galkevičius triskart numetė žemą kamuolį prie artimojo virpsto tam pačiam savo komandos žaidėjui (ir dar gynėjui), o mūsų miegančios gražuolės ir toliau sapnuodavo tą patį posmą.

 12. Jonas | SDV 2016, kovo 6 | 23:11 Atsakyti

  Va čia – mistikos nemažai. Juk gynėjai – praktiškai visi nauji. Ir, spėju, lošę komandose, kurios tokius futbolo elementorius išmano. Iš kitos pusės – šiandien iš tikro atrodė, kad Sūduvai pakelti padorų kampinį – praktiškai neįmanoma. Kampinių buvo begalė, bet tokių, po kurių kas nors įdomesnio nutikdavo – vienos rankos pirštų suskaičiuoti pakakdavo. Labiausiai stebino tai, kad kampinius kėlė bent trys žmonės, o dažniausias rezultatas – per baudos aikštelę beviltiškai perspirtas kamuolys.

  • carlos 2016, kovo 7 | 00:04 Atsakyti

   čia yra komandinė gynyba, kažkaip atskirai tų elementų išmanyt neįmanoma, turi būti banaliai susitarimas kas ką ir kaip saugo. Standartuose šiomis pareigomis beje užsiima toli gražu nebūtinai nominalūs gynėjai…kas dėl kampinių, tai kai andro kėlė lygtais normalesni pasidarė, na ir įvartis buvo…

 13. Diviriks 2016, kovo 6 | 23:46 Atsakyti

  Puikiai kažkurio pastebėta – vyriausias treneris yra taktiškai silpnas. Jau praėjusiais metais tai buvo aišku. Dambrauskas, Urbonas, Sarsanija yra stipresni treneriai.

  Veselinovičius galėtų būti geras trenerio asistentas, bet pagrindiniu paskirčiau vieną iš likusių trijų – tą, kuris tarp žaidėjų turi didžiausią autoritetą.

  Turėsim 3 smagius turus. Po jų bus aiškiau.

 14. Anonimas 2016, kovo 6 | 23:49 Atsakyti

  Tai, kad suduvos zaidejai zonose stovi per baudos smugius, o ne zaidejus dengia, lygiai toki pati ivarti gavom su zalgiriu, kai kerla 90 min imuse ivarti, tai gal laikas treneriui keist kazka, cia nera jokios mistikos, dar ne viena ivarti gausim po standarto, pasiseke, kad siandien tik 1

 15. rolas73 2016, kovo 8 | 16:57 Atsakyti

  su tokiu zaidimu siulyciau atleist visus jugus
  ir susigrazinti visus marijampoliecius is kazlu . blogiau nebus

Naujas komentaras