Predrag Pavlovic

3: ŽALGIRIS 3:2 SŪDUVA

“Sūduva” šiandien sužaidė geriausias rungtynes per paskutinius 2-3 sezonus. Apie “Žalgirį” nekalbėsiu, tegul apie tai sustiprėjo ši komanda ar susilpnėjo svarsto “Žalgirio” gerbėjai, kurie taip pat gali „Sūduvai“ padėkoti – jie seniai neturėjo progos A lygoje išgyventi tokios dramos.

O va taip žaidžiančią “Sūduvą” seniai matėme. Jei iš viso kada nors matėme. Mat “Sūduva” tokio futbolo apskritai niekada nežaidė. Vadinasi, žengtas didelis žingsnis priekin.

Pernykštės pergalės prieš kokį “Spyrį” ar net “Atlantą” negalėjo būti iš tikro pagerėjusio “Sūduvos” žaidimo įrodymais. Taip, elementų buvo ir tada. Tačiau tai būdavo fragmentai, o lošta toli gražu ne prieš rimčiausias lygos komandas.

 

Kas šiandien buvo gerai?

Rungtynės prasidėjo labai smagiu tempu ir atrodė, kad be reikalo rašiau, kad “Žalgiris” šiemet lošia lėčiau. Tempą pasiūlė “Žalgiris” ir pirmas minutes žaidė labai smagiai.

“Sūduva” iš esmės gynėsi. Ir tai – savaime suprantama. O va kas nėra savaime suprantama prisiminus pernykštę “Sūduvą”, kad mūsiškiai pakankamai kokybiškai kontratakavo.

Geros kontratakos buvo ta naujiena, kurios “Sūduvos” žaidime iki šiol velniškai trūko. Netgi lošiant prieš gerokai silpnesnes komandas. Pavyzdžiui, prieš “Lietavą”.

Geros kontratakos buvo ginklas, kuris padėjo aplyginti žaidimą ir gan greitai pelnyti labai netikėtą įvartį.

Kitas naudingas “Sūduvos” žaidimo elementas, kurio laukėme pirmuose turuose – pagaliau ėmęs aikštės viduryje veikti Jamako ir Pavlovičiaus duetas.

Galim drąsiai sakyti, kad aikštės viduryje “Sūduva” šiandien “Žalgiriui” nė trupučio nenusileido. Gal net priešingai – “Žalgiris” aikštės vidurį stengdavosi kuo greičiau prašokti, o va “Sūduva” po įmušto įvarčio aikštės viduryje atrodė pakankamai solidžiai.

Žalgiris - Sūduva

Anksti įmuštas įvartis turėjo didžiulės įtakos jėgų santykiui aikštėje. “Sūduva” gavo papildomo pasitikėjimo dozę, o va “Žalgirio” smagumai ir greičiai tapo iš esmės fragmentiški.

“Sūduvos” priešininkai šiandien netikėtai daug klydo, o jų žaidime broko buvo tikrai ne mažiau, nei pas mūsiškius.

Smagu, kad “Sūduva” nesustojo iki pat galo. Atrodė, kad praleisti įvarčiai komandos išvaizdai aikštėje neturėjo jokios įtakos. Tai dar vienas puikus ženklas, rodantis, kad ši komanda jau sugeba laikytis žaidimo plano.

“Sūduva” šiemet pirmą kartą veikė kaip komanda. Jei pirmose rungtynėse aiškiai išsiskirdavo keli žaidėjai, šiandien gerai žaidė visi. O esminiai dalykai nutikdavo būtent po komandinių veiksmų.

Net nuolat keiksnojamas Admiras Kecapas šiandien, sakyčiau, sužaidė geras rungtynes (net jei rungtynių pabaigai Valentinas Baranovskis tame krašte būtų labai pravertęs).

Galbūt dėl to Veselinovičius šiandien atliko tik vieną keitimą. Galbūt tai buvo šiokia tokia mūsų trenerio klaida. Sulošti sėkmingai rungtynes su “Žalgiriu” be keitimų – sudėtingas iššūkis bet kuriai A lygos komandai.

Kad ir kaip bebūtų, šiandien “Sūduvos” atakos buvo įdomiausias per trejas šio sezono rungtynes. Vadinasi, komandos žaidimas gerėja pakankamai sparčiai. O tai, savo ruožtu, leidžia mums labai optimistiškai žvelgti į šio sezono ateitį.

 

Kas šiandien buvo blogai?

Sakykim, tai nėra dalykai, kurie galėjo turėti ypatingos įtakos “Sūduvos” išvaizdai. Tai greičiau yra elementai, kuriuos sutvarkius ši komanda taps gerokai pavojingesnė.

Turint omeny, kad žaista buvo prieš “Žalgirį”, šiandien “Sūduva” parodė pakankamai gero lygio komandinį futbolą. Buvo fragmentų, kuriuose kamuolys tarp žaidėjų greitais perdavimais vaikščiojo ne ką ne prasčiau, nei čempionų komandoje.

Tačiau vis dar buvo nemažai momentų, kuomet situacijos eidavo šuniui ant uodegos dėl to, kad perdavimas būdavo šiek tiek per silpnas, per stiprus arba tiesiog netikslus. Perdavimas būdavo protingas ir teisinga kryptimi, bet “Sūduvos” žaidėjo nepasiekdavo ne dėl itin protingo “Žalgirio” futbolininkų žaidimo, o būtent dėl nepakankamo mūsiškių tikslumo.

Paprastai tariant, “Sūduvai” dar trūksta susižaidimo, susiklausymo ir geriau treniruotėse išmoktų kontratakos standartų. Jei kontaktas tarp perdavimą atliekančio ir į kontrataką skuodžiančio žaidėjo taptų tikslesnis, “Sūduvos” galimybės gerokai išaugtų.

Juk kontratakos labai dažnai būna panašios į standartines situacijas – jose dėliojasi panašios schemos, todėl ir jų sėkmė velniškai priklauso nuo tolimo perdavimo tikslumo.

 

Išvados: gerai ir gali būti dar geriau

Sakyčiau, svarbiausias šių rungtynių įvartis, be abejo, buvo tas, kurį įmušė Janušauskas su Pavlovičiumi.

Jokiais būdais nenoriu nuvertinti ir antrojo, kurį uždirbo Veliulis su Laukžemiu. Laukžemis, jau antrose rungtynėse sulaukęs Veselinovičiaus pasitikėjimo, ir žaidžiantis vis pavojingiau, yra viena iš geriausių šio sezono pradžios naujienų. Jei Karolis pagaliau pradės žaisti – “Sūduva” iš tikro gaus dar vieną ginklą, kurio labai trūko pernai.

Karolis Laukžemis

Karolis Laukžemis po pirmųjų šio sezono rungtynių

 

Tačiau, drįsčiau teigti, kad antrasis “Sūduvos” įvartis buvo tas “namas”, kuris buvo pastatytas ant pirmojo “pamatų”.

Rungtynių pradžia lyg ir rodė, kad jos bus klasikinis pernykščio sezono pakartojimas – didžiulis “Žalgirio” spaudimas, “Sūduvos” atsimušinėjimai ir retkarčiais nutinkantys mėginimai kontratakoti.

Greitai įmuštas įvartis fundamentaliai pakeitė “Sūduvos” žaidėjų tikėjimą savo jėgomis. Būtent po įvarčio žaidimas apsilygino. Ir ne todėl, kad “Žalgiris” palūžo. Todėl, kad “Sūduva” patikėjo savo jėgomis ir galimybėmis.

Štai kodėl manau, jog šiandien rungtynės nudirbo velniškai svarbų darbą – jei vertintume ne prarastus taškus, o viso sezono galimybes. Manau, šiandien į Vilnių atvažiavo viena komanda, o išvažiavo – visiškai kita. Ir jei šis sezonas atneš geresnių naujienų nei keli ankstesnieji, būtent šiandienos rungtynes ir Pavlovičiaus įvartį galėsime laikyti tuo lūžio tašku, kuris pakeitė pernykštę komandą į naujos kokybės futbolą žaidžiančią.

Neutraliam stebėtojui tokių niuansų sureikšminimas gali pasirodyti keistas ir nepagrįstas. Tačiau tie, kas atidžiai stebėjo kiekvieną “Sūduvos” žingsnį pastaruosius ketverius sezonus, puikiai žino, kad visų šių sezonų nesėkmes lemdavo būtent štai tokie niuansai ir smulkmenos.

Dėl to ir manau, kad šiandien įgauta patirtis ir pasitikėjimas yra žymiai svarbesni už gan apmaudžiai prarastus taškus.

Todėl nematau jokio reikalo kritikuoti Kardumą dėl praleistų įvarčių. Ypač dėl pirmojo, kuris velniškai priminė Kiselevskio bankę Vitkauskui prieš trejus sezonus. Trečiojo įvarčio atveju Kardumas kiek netiksliai įvertino situaciją, tačiau juk ne vieną kartą šiame sezone būtent šio vartininko ryžtingas žaidimas toliau nuo vartų spręsdavo gynybos problemas.

Ir jei galėtum sakyti, kad įvarčiai į “Sūduvos” vartus krito po to, kai mūsiškiai pralaimėdavo dvikovas-trikovas “Žalgirio” futbolininkams, norėčiau, kad nepamirštume, jog “Sūduva” įvarčius mušė lygiai taip pat. Abu “Sūduvos” įvarčiai nebuvo atsitiktiniai. Abu buvo mušti po gerų perdavimų kietose dvikovose, kuriose Pavlovičius ir Laukžemis buvo keliais centimetrais geresni už varžovus iš čempionų komandos.

Žalgiris - Sūduva

Tad jei kas kaltino mane pesimizmu prieš šias rungtynes – prašau, jums įrodymas to, kad aš niekada nesivadovauju “vakarykštėmis naujienomis” ir nė trupučio nepergyvenu dėl to, kad vienos rungtynės mano požiūrį gali radikaliai pakeisti.

Rungtynės šį sekmadienį prieš “Trakus” bus dar svarbesnės. Tačiau jų laukti galime pakankamai ramiai. “Sūduva” šiandien parodė, kad gali laikyti žaidimo vadžias savo rankose. Todėl mums nebereikia melstis futbolo dievams ir prašyti nežmoniškos sėkmės, kvailų priešininkų klaidų ir panašių stebuklų.

Tikiu, kad šiandien iš tikro argumentuotai galime tarti: “dabar – viskas pačių “Sūduvos” žaidėjų rankose.

Ačiū už puikų vakarą, chebra.

Tags Žalgiris

Pasidalink su draugais:

74 koment.

Komentuok!
 1. nmr 2016, kovo 16 | 22:43 Atsakyti

  Jo, tiktai galėtų dar atsikratyt ir to amžino sūduviško bruožo – nepadaryt iki galo. Taškas jau buvo kišenėj. Aišku, man irgi džiugu, kad žaidė tikrai normaliai, bet tikrai pateisinčiau, jei šita komanda atneštų rezultatus (taškai, pergalės, medaliai, Europa, pinigai), o ne tik teigiamą žaidimą. Kokiais 2018 m. manau nė vienas iš esančių serbų vistiek čia nebežais, tai šiandienos susigrojimas tolimesnės (kad ir kito sezono) ateities perspektyvoj nelabai ką lemia. Nu man šiaip šita sudėtis nėra artima, bet čia jau atskira tema būtų.

  • Anonimas 2016, kovo 16 | 22:52 Atsakyti

   turbut maloniau tureti smagia, avantiuriska komanda…bet niekas neturi to isauginto jaunimo, kuris uzgros po 5 metus…Zalgiris renka nuvarytus arklius, Atlantas megina bizni prasukt, Trakai…isvis nezinia is kur si komanda isdygo, na o Suduva nuolat investuodamas panasias sumas, negauna nei papildymo i savo kisene…Tai reikia kartais ziureti ir is nesavanaudisku paskatu, naudingu komandai, gal pramushim iki tiek kad bus galima jaunimelio gero nusipirkt, ir pritaikyt kita strategija.

 2. Meistras 2016, kovo 16 | 22:49 Atsakyti

  Man lygiai tokie patys jausmai. tai buvo kamanda, kuri niekuo nenusileido cempionams (tiesa ir Lietava niekuom nenusileido Suduvai), o tai didele motyvacija, ir ambicijos. Tikrai nesutikciau su siuo Zalgirio trenerio interviu http://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/valdas-dambrauskas-po-sunkios-pergales-o-kas-gyvenime-lengva-24-597085 kai jis teige kad kontroliavo varzybas, ir galejo musti 3-4 ivarvius. Suduva puikiai gynesi, ir parode charakteri, atrode kad nesvarbu pries ka jie zaidzia, jie tiesiog kovojo be baimes kaip lygus su lygiu, ir tai buvo akivaizdu. To butent Suduvai ir truko, kovoti su varzovu kaip lygus su lygiu, ir niekur nenusileisti. Ar tas pendelis buvo? Galbut, teisejas ji turejo puikiai matyt skirdamas tokia atsakinga akimirka. Taciau vienas dalykas kas man buvo akivaizdu: Suduva siandiena buvo atvaziavus laimeti, nes praleidusi ivarti priverte Zalgiri gintis visomis pajegomis, ir jiems sunkiai sekesi perbegti i musu puse. Tai dar vienas irodymas, kad komanda buvo taktiskai paruosta puikiai. Gyneju grandis pradejus dirbti tinkama linkme, nelieka tiek daug pavojaus po standartu, Zalgiris siandiena tik irode, kad atakoms daug galimybiu neturejo, nes nuolat kele kamuoli i baudos aikstele,, o ten ji buvo svariai isvaloma musu gyneju,
  Apmaudu 2 kartus pirmavus, pralosti paskutinemis minutemis, taciau turnyras tik prasidejo, ir jeigu tapome brandzia, stubura turinacia komanda, progresas akivaizdus, ir vis tik dides. EUROPE mes ateinam, stipresni!

 3. Anonimas 2016, kovo 16 | 22:49 Atsakyti

  O man, bent jau šiandien, vis tiek skauda. Taškas buvo mūsų. Gali be galo gražiai žaist, bet taškus rinkti būtina! Vien tik viltim sotus nebūsi. Laikas išmokt pabaigt darbus iki galo. Tikiuosiu Trakai bus pervažiuoti be gailesčio

 4. Žalgirio fanas iš centrinės tribūnos. 2016, kovo 16 | 23:00 Atsakyti

  Ačiū Sūduvai už gerą kovą. Smagus vakaras stadione šiandien (jei Sportimos areną galima vadint stadionu 😉

  Kadangi būnant stadione kartais vertinimas būna subjektyvesnis, nei žiūrint per TV (o visas šio sezono Žalgirio varžybas žiūrėdavau Sportimoje), galiu tik pagirti Sūduvą. Kai lošėm su Trakais nebuvo nė menkiausios abejonės (tiek supertaurėje, tiek sezono pirmose varžybose), kad Žalgiris laimės.

  Šiandien tikrai buvo tas „kirbuliukas“, kad Sūduva gali laimėt. Jei nebūčiau Žalgirio fanas, sakyčiau, kad lygiosios būtų buvęs teisingas rezultatas. Tačiau, yra kaip yra. Sėkmės Jums.

 5. Apuokas 2016, kovo 16 | 23:09 Atsakyti

  Puikus futbolo vakaras, ačiū komandoms už reginį. Dėl to žmonės ir myli šį žaidimą. Pagarba Sūduvai, pasirodyme matau daug daugiau pliusų negu minusų.

 6. Meistras 2016, kovo 16 | 23:12 Atsakyti

  NA visi matem geru zenklu. Suduva tikrai zais dar geriau, bet ir priesininkai nesnaus. Tiek Zalgiris, tiek visi kiti tikrai rodys dar geresni futbola. Dabar varzybos vel kas 4 dienas. nesuprantu, kokio velnio i tuos maniezus lysti kas keleta dienu. Tikrai didziulis kruvis sezono pradzioje, o ir ziurovams budose, kur kamuolys dauzosi i metalines konstrukcija, nera malonu ziuret. negalima pamazu isibeget, kaip tai daroma normaliai? Atsilus orams galima ir paspartinti tempa, o ir komandos isibegeje labiau butu

 7. Anonimas 2016, kovo 16 | 23:50 Atsakyti

  Del 11m baudinio as nezinau, is vienos puses ziurint, butent is ten kur buvo teisejas. tai atrodo tikrai buvo, is kitos, tai salia buvo gynejas, ir dar ji saugojo vartininkas,kuris buvo pirmesnis prie kamuolio.
  Pati rungtyniu pabaiga, sakyciau gana drasus sprendimas, tai nebuvo 100% baudinys, ir toks pavojus vartams.

  • Juozas 2016, kovo 17 | 00:36 Atsakyti

   Sakykim pargriovė tą žalgirietį, bet tikrai reikėjo atsižvelgti į tokius aspektus, kaip 1. 90 minutė-vadinasi teisėjo valioje spręsti rungtynių baigį 2. taip, varžovas buvo pirmas prie kamuolio, bet kardumas irgi akivaizdžiai siekė kamuolio, o ne žmogaus ir kad tą kamuolį jam praspyrė prieš trečdalį sekundės, tai jau jis tik iš inercijos čiuožė į tą kryptį. 3. žalgirietis turėjo visas galimybes peršokti vartininką, bet kažkodėl nesistengė to padaryti :) Na, priėmė tokį sprendimą teisėjas ir tenka susitaikyt.

  • Anonimas 2016, kovo 17 | 00:21 Atsakyti

   Klausimas ne izvelgei ar neizvelgei, komandu gerbejai, nuolatos izvelgia tam tikrus dalykus, kuriuos adekvaciai gali pakomentuoti tik profesionalai.

 8. Karolis 2016, kovo 17 | 06:07 Atsakyti

  A lygoj palaikau abi šias komandas, tad rungtynes žiūrėjau kaip neutralus žiūrovas. Tai buvo puikios rungtynės, puikus futbolas. Aišku, komandos fanai mato žaidimo trūkumų, bet manau, kad Sūduva niekuo nenusileido Žalgiriui. Greiti, trumpi ir tikslūs (!!!) perdavimai atrodė labai smagiai. Atrodė, kad Sūduva pro Žalgirio žaidėjus praeina lyg pro stovinčius. Manau, rungtynių baigtį visų pima lėmė Dambrausko sprendimai ir individualus Mikoliūno meistriškumas.

 9. griezhtas 2016, kovo 17 | 07:34 Atsakyti

  Pendelis ten tikrai buvo, tik nustebino Slyva, kad neištraukė Kadrumui antros geltonos kortelės, suminkštėjo į senatvę…

  • Remis 2016, kovo 17 | 08:52 Atsakyti

   O už ką duoti tą geltoną? Ten realiai net neįvartinė situacija buvo. Nebūtų vartininkas lindęs, tai viskas būtų be problemų pasibaigę.

 10. senelis 2016, kovo 17 | 08:40 Atsakyti

  rezultatas …hm, neblogas kaip žaidžiant Vilniuje prieš čempioną, bet kaip bevartysi ir į viską žiūrėsi Sūduvos gerbėjo akimis, pendelis daugiau negu akivaizdus, o visa tai po Kardumo klaidos

 11. Jonas | SDV 2016, kovo 17 | 09:14 Atsakyti

  sakyčiau, tas pendelis – mažumą nesuvaldytų emocijų padarinys. Kaip Remis ir sakė – situacija buvo neįvartinė. O Žalgirio puolėjas sulošė labai protingai – kai pamatė, kad kontantas šimtaprocentinis, prasimetė kamuolį (kurio jau būtų nebepavijęs) ir tam kontaktui „atsidavė“. O kam jam šokti per vartininką, kaip čia kažkas klausė? Teisingai įvertino situaciją ir išspaudė iš jos maksimumą.

  Mano manymu, mažumą suklydo ir Veselinovičius. Kai Sūduva įmušė antrą įvartį, derėjo išnaudoti likusį keitimą ir įmesti kokį Šoblinską. Abejų Žalgirio įvarčių atvejais, sakyčiau, Sūduvai jau mažumą trūko kvapo.

 12. Linskis 2016, kovo 17 | 11:28 Atsakyti

  Viskas su Sūduva vakar buvo gerai. Fantastiškos rungtynės. Aš kaip Žalgirio sirgalius būčiau nenusivylęs ir lygiosiomis. Tokio futbolo iš tiesų trūksta ant Lietuvos. Linkėčiau Sūduvai išlaikyti tokį lygį ilgiau, kad tai nebūtų epizodas. Meistriškumas yra tada kai tu pastoviai rodai gerą žaidimą ir rezultatą. Nenuleiskit kartelės.

 13. anonimas 2016, kovo 17 | 11:43 Atsakyti

  Viskas beveik teisingai pasakyta bet galejo aisku isleist ir baranovsky i ta krasta vietoj kecapo ba matem kad ten pagalbos reiks jau ir mika praejo juos o jie stovejo o kaip vale butu nezine kaip butu, bet kaip butu taip butu,pendelis 50/50 kokiam finale toke minute ir tokiam rezui kazi ar duotu, bet cia matai negali pykt gi ZALGIRIS menteliteta turi tai reik duot ba suzlugs mentelitetas dar neduok dieve (seip cia ironija) nes europoj uzsiaugine pralaimetoju menteliteta galima sakyt tada,nors dambrausko filosofija girdim,nors uz Lietuva visa sirdim europoj bet tokia tiesa…O seip suduvele super aisku neramina jai prades krist zmones bet manau jai pateksim i europa(99%) pora da atsargai pasims..ka laukem traku ir dar vieno gero grajaus.sekmes

 14. Jonas | SDV 2016, kovo 17 | 12:32 Atsakyti

  Ka jus prie ro pendelio kabinejate – buvo jis tikrai. Geriau kalbet apie tas kelias sekundes iki pendelio kur pavarges gynejas pralose pozicija ka tik ileistam Zalgirio puolejui. Toliau vyko taktiskai pralostos situacijos gelbejimas

  • anonimas 2016, kovo 17 | 12:45 Atsakyti

   mes nekabiname prie ro tik diskutuojame ir tiek,ar cia jau draudi ir tai ponas?gavom taj gavom bet pasneket apie tai verta,diskutuot yr gerai ar nemanai,tik kam tu isvedziojimu pavarges nepavarges ,gal dar kas sugalvos kad pardave ant galo varzybas 😀

 15. Meistras 2016, kovo 17 | 13:02 Atsakyti

  Teisingai, kai kuriais momentais jau truko kvapo, visgi nera lengva pries Zalgiri zaisti, ir dar paspausti, ir dar ivarti imusti. Tenka pripazint, kad Zalgirio komanda geresne, todel 93 minutes zaisti kaip lygus su lygiais neuzteko jegu.

 16. Favoritas 2016, kovo 17 | 13:06 Atsakyti

  Buvo tas pendelis, nėra čia ko ieškot mistinių kaltųjų.

  Man jau pirmam kėliny buvo neramu, kad Sūduva fiziškai neištemps visų rungtynių. Taip ir atsitiko. Kas ištraukė Žalgirį? Nuo suolo pakilę švieži Mikoliūnas ir pendelį uždirbęs Chula.

  Kodėl pas mus nebuvo atlikta daugiau keitimų? Geras klausimas! Ar atlikti keitimai būtų pakeitę rungtynių baigtį? Dar geresnis klausimas!

  Turbūt per daug buvau pripratęs prie Džiugo, tai man Kardumas nekelia didelio pasitikėjimo. Bet sezonas dar ilgas, tikėkimės įgaus daugiau pasitikėjimo. Taip pat įdomu bus sekmadienį pamatyti ką Urbonas pastatys prieš Veselinovičių išanalizavęs šias rungtynes.

  Žiūrint ne į atskiras detales, o į bendrą vaizdą – komanda išsklaidė tam tikras abejones kilusias po pirmų rungtynių su Lietava. Sūduva rodo, kad gali žaisti ir kibti į atlapus top3 komandoms, o tai šiuo metu yra svarbiausia.

 17. anonimas 2016, kovo 17 | 13:15 Atsakyti

  nu jis buvo bet buna gi kad tokiu neskire,gi yr tam priezasciu kamuolio pasispyrimas i auta ieskojimas pacio zaidejo kontakto rungtyniu baigties spendimas tik tiek,nors uzteks jau visa to reik zet i prieky..

 18. rolas73 2016, kovo 17 | 13:22 Atsakyti

  sveiki
  cia ponas
  metrastininkas biski lazda perlenke pareiksdamas kad suduva tokio futbolo nezaide niekad
  15 rupjutis 2002 ir 29 rugpjucio 2002 padejom i pavesi brann
  aisku ne zalgiris ar fbk .bet visus golus marijampolieciai muse ir starte kokie 5-6 zaide

  • Jonas | SDV 2016, kovo 17 | 15:17 Atsakyti

   kalba ėjo ne apie pergales ir pasiekimus, o apie futbolo stilių. Sūduva, kaip ir dauguma lietuviškų komandų, niekada nežaidė pozicinio futbolo, kurio tikslas – kamuolio ir teritorijos kontrolė. štai ir viskas. o laikyti dideliu pasiekimu pralaimėjimą Žalgiriui paskutinėmis minutėmis – nederėtų. taip, tai yra geras žingsnis į priekį lygininant su praeitais sezonais, bet iš tikro džiaugsimės tuomet, kai ne tik pora bankių Žalgiriui muš, bet ir praleis mažiau.

 19. rolas73 2016, kovo 17 | 13:26 Atsakyti

  ps rungtynes kaune (marijampolej apsvietimo nebuvo) Prezidentas V.Adamkus stebejo ir uz musiskius sirgo . koks dar Lt prezidentas buvo futbole?

 20. Jonas | SDV 2016, kovo 17 | 15:17 Atsakyti

  Na, atsakymo, greičiausiai, kaip visada dar kurį laiką teks palaukt:) nors komandos pildymas dar vienu legionieriumi man skambėtų kiek keistokai.

 21. griezhtas 2016, kovo 17 | 15:36 Atsakyti

  O kiek šiais metais A lygoj legionierių limitas? O dar grynas atraminis ar krašto gynėjas (primetant kad Svrliuga gali žaist ir krašto saugu) kaip ir nepamaišytu. Beje Vičius ar su kuo nors susitarė?

 22. Favoritas 2016, kovo 17 | 15:47 Atsakyti

  Noriu pastebėt, kad Alygos svetainė „tvarkosi“ į teigiamą pusę.

  Ir jau yra pilnas sezono tvarkaraštis. Iš 14 reguliaraus sezono varžybų Marijampolėj Sūduva 8 kartus žais trečiadieniais, 1 antradienį, 1 penktadienį, 2 šeštadienius ir 2 sekmadienius!

 23. Varvalas 2016, kovo 17 | 16:51 Atsakyti

  Jonai, o tai kuo pasireiškė, tas Kecapo gerumas? Komentatorius gal pora kartų jo pavardę paminėjo. Gal du kartus jis nusivarė kamuolį iki baudos aikštelės krašto, bet abu kartus tragiškai pažeme mėgino skersuoti. Gintis jis irgi nespėjo ar nenorėjo, nes žalgiriečiai daugiausia jo kraštu (teisingai sakai, kad pro centrą ir nelabai mėgino veržtis) tiesiog „apibėgdavo“ Sūduvos saugų pozicijas. Prabanga turėti žaidėją, kuris kas penktose rungtynėse būna matomas

  • Jonas | SDV 2016, kovo 17 | 19:02 Atsakyti

   Zinai, meile siam zaidejui as niekada nedegiau. Bet si karta buvo nemazai situaciju kai jis sugebedavo issaugot kamuoli keliu Zalgirio zaideju apsupty, kas tokiose rungtynese yra svarbu. Taigi, jis si karta bent truputi buvo matomas. Taciau esmes tai nekeicia – jis vis dar yra zmogus, kurio stabilus buvimas starto sudety kelia daugiausiai klausimu. Lygiai taip pat manau kad Baranovskis tam kraste vis viena butu naudingesnis.

  • Anonimas 2016, kovo 18 | 13:13 Atsakyti

   Nėr ko ir kontačint – tinginys visiškas tas Ledesma. Tai net jei ir padaro kokią bankę iš standarto, vis tiek žala likusiai komandai didesnė, nei ta bankė. Nes niekas kitas nežaidžia kaip turėtų

 24. Juozas 2016, kovo 17 | 22:57 Atsakyti

  Na reik tikėtis tai bus visi taškai kuriuos praradom šiame rate. Lygiosios su Trakais būtų tolygu pralaimėjimui.

 25. Favoritas 2016, kovo 18 | 16:01 Atsakyti

  Rungtynės su Trakais bus labai įdomios. Apie tai, kad lygiosios būtų tolygu pralaimėjimui nėra reikalo net kalbėt. Iš tiesų manęs joks rezultatas nenustebintų, net ir pralaimėjimas.
  Mes ant popieriaus sustiprėjom, bet nepamirškim, kad ir Trakai ne pėsti. Vakar su Stumbru gražiai žiūrėjosi Valskio ir Aršakiano tandemas (priminė žaidimą su Radze prieš kelis metus). O dar pridėkim Mamajevą!
  Nebus taip paprasta ir lengva medalius imti. Nu nebent Lietava stebuklą padarytų, tada spjaučiau į visas ilgalaikes strategijas, užsieniečius, vaikų ugdymą ir futbolo infrastruktūrą 😀

  • Juozas 2016, kovo 18 | 17:01 Atsakyti

   Kol kas Lietava gražiai atrodo:) Bet šiaip sužaidus 3 rungtynes sena dainelė skamba-visi sako oi kaip čempionatas sustiprėjo, visi su visais kovos. Bet žiūrint į istoriją tai per pastaruosius 10 metų ne tik kad čempionato nebaigdavo komandos kas antri metai, bet ir netempdavo viso (kartais ir pusės) sezono tokių entuziastingu žaidimu kaip sezono pradžioje. Aišku norėtųsi, kad šie ir visi ateinantys metai būtų išimtis iš šios taisyklės :)

 26. Meistras 2016, kovo 20 | 14:46 Atsakyti

  A tai cia tas populiarinimas, kad sekmadieni patogiu metu nerodys varzybu per televizija? Beje tam klipe su Ciniku,. pacioje pabaigoje kai visa komanda rekia uz SUDUVA, ar ten nera viena epizode ir Chvedukas komandos buryje?

 27. Juozas 2016, kovo 20 | 15:52 Atsakyti

  Naivu tikėtis, kad kai sekmadienį tuo pačiu metu vyksta LKL ir A lygos rungtynės, televizija rinktųsi A lygą:)

 28. Mantas 2016, kovo 20 | 17:52 Atsakyti

  Ką Janušauskas šiandien grybauja.. 90% perdavimų netikslūs, ant kojų irgi vos pastovi, nesuprantu, kodėl aikštėje laiko..

 29. voleur 2016, kovo 20 | 18:26 Atsakyti

  Kada bus laikas keist treneri? Ar lauksim sezono galo? Siemet maciau dvi rungtynes su lietava ir sitas tai jokio teigiamo vejo nematyti

 30. Anonimas 2016, kovo 20 | 18:30 Atsakyti

  gynyba sūduvos labai silpna 😉 su visa pagarba algeliui, mano akimis, tik atsarginniu tinkamas bebut. o svrljuga i atakas beskuosdamas neretai gynyba uzmirsta. andro labiau i wingerius stumti

 31. Mantas 2016, kovo 20 | 18:33 Atsakyti

  Kas tiesa, tai tiesa – tikra paliava Sūduvos žaidime, trūksta braižo. O kad Veselinovičius eilinįkart pralaimi kovą savo oponentams, tai nieko nestebina..

 32. Juozas 2016, kovo 20 | 19:10 Atsakyti

  Net nežinau kas šiandien kaltesnis treneris ar gynėjai. Dėl praleistų įvarčių tai gynėjai-pirmas identiškas mikoliūno įvarčiui šią savaitę, kai vienas žaidėjas eina iš krašto, du-trys gynėjai žiūri. Tai ar negali subauduot protingai? Padaryk lengvą baudą ir nutrauksi ataką iškart, o čia identiškas įvartis kaip trečiadienį. Antras įvartis-išvis kliūrka kažkokia Jablano, taip atkirto tuo perdavimu komandą kad negalėjo neįmušt trakai. O dėl neįmuštų įvarčių sakyčiau treneris taktiškai nesugebėjo nieko sugalvot-pusę antro kėlinio sūduva užgulus trakų vartus buvo, bet kas iš to kai smūgių atliko kokia 15, kai visi trakų žaidėjai autobusą pastatę, ar negalima buvo kažkaip pralaisvint tą baudos aikštelę duodami trakam kamuolį ar dar kažkaip? Sunervino rungtynės.

  • Anonimas 2016, kovo 20 | 19:16 Atsakyti

   Praėjusį sezoną abi namų rungtynės prieš Trakus buvo identiškos šioms. Per du sezonus skaičiuojant jau dešimtą kartą iš eilės pralaimėjom Trakams ir Žalgiriui.

  • Anonimas 2016, kovo 20 | 20:47 Atsakyti

   Tai kad ten nebuvo tikslo bauduot, zaidejo spejo grizt, ir jeigu 3yse vieno nesugaudo, cia jau kitas reikalas

 33. voleur 2016, kovo 20 | 19:48 Atsakyti

  na jeigu si sezona nebus medaliu, treneris eina velniop kaip ir jo parinkti zaidejai ir komanda vos ne reiks surinkt is naujo. suduvai viskas kazkaip sunkiai gaunasi gerai pamenu senesnius laikus kai net vetra be algu ar su 10 zaideju aiksteje vistiek nugaledavo suduva …

 34. Varvalas 2016, kovo 20 | 23:17 Atsakyti

  Pasirodo, kad ne su verba reikėjo šiandien paplakti. Aleliuja iki dar kitų Šv. Velykų. Ir dar kitų. Ir taip toliau. O toliau – viską skaityti iš naujo.

Naujas komentaras