Karolis Laukžemis

4: SŪDUVA 0:2 TRAKAI

Kai po pralaimėjimo Vilniuje “Žalgirio” Dambrauskas kalbėjo apie savo komandos “čempionišką nusiteikimą”, norėjosi ironiškai šypsotis. Lengva kalbėti apie čempionišką požiūrį po to, kai nugali priešininką jam pačiam padovanojus pergalingą įvartį.

Deja, šiandien galime pakalbėti maždaug taip pat. Šį kartą ir vėl laimėjo komanda, kurios psichologinis pasirengimas buvo geresnis. O va komandinio stuburo trūkumas “Sūduvai” dar kartą pakišo koją.

Pulti į pesimizmą sezono pradžioje nėra jokio reikalo. Tačiau šiandienos rungtynės velniškai priminė klasikinę “Sūduvą” ir kelis pastaruosius sezonus. Komanda gal ir nebloga, tačiau esminiais sezono momentais jai vis pritrūksta tvirtumo bei maksimalizmo. Komanda lošia iš peties, tačiau pralošia, nes pati netiki, kad gali laimėti.

 

Vėjo blaškoma “Sūduva”

“Trakai” šiandien visiškai valdė rungtynių eigą. Tad “Sūduvai” beliko kapanotis iš paskos ir mėginti prisitaikyti prie scenarijaus, kurį ramiai aikštėje dėliojo priešininkai.

Rungtynės prasidėjo audringomis “Sūduvos” atakomis, didele aikštės persvara ir retomis, tačiau pavojingomis “Trakų” kontratakomis. Rungtynių vizija tuo metu atrodė pakankamai optimistiška.

Tačiau smagios “Sūduvos” atakos niekaip nesibaigdavo rimtomis progomis ir gerais smūgiais. O va “Trakai”, ramiai besigindami, surengė šimtaprocentinę kontrataką.

Kas ten nutiko? Dėsningas įvykis. Švrljuga nuskuto į puolimą (kur praktiškai visas rungtynes ir leido laiką), todėl jo kraštas liko tuščias. Mitrus “Trakų” krašto saugas gavo kamuolį, iš peties įsibėgėjo, įlindo į baudos aikštelę, apibėgo kelis lėtesnius “Sūduvos” gynėjus ir laiku atliko gerą smūgį. Beje, identiškos situacijos vien per pirmą kėlinį pasikarotojo dar bent 2-3 kartus.

Po tokio “netikėto” įvarčio, “Sūduva” pasimetė. Scenarijus – panašus į rungtynes su “Lietava”. Žaidimas sulėtėjo, “Trakai” atsitraukė atgal ir laukė, ką darys “Sūduva”. Didžiąją kėlinio dalį “Sūduva” nedarė nieko įdomaus. O “Trakai” toliau pavojingai kontratakavo.

Sūduva - Trakai

Į kėlinio pabaigą “Sūduva” pagaliau pabudo ir “Trakus” kaip reikiant užspaudė. Pagaliau pasipylė smūgiai į vartus ir kelios normalesnės atakos.

Beje, praktiškai visos jos įvyko per centrą, nors “Sūduva” visas rungtynes atkakliai mėgino brautis tik per kraštus. Atakos viduriu nutikdavo tik tuomet, kai iniciatyvos imdavosi Jamakas, čiupdavo kamuolį, apeidavo kelis “Trakų” žaidėjus ir atiduodavo pasą link baudos aikštelės.

Bėda ta, kad įvarčio taip ir nepavyko įmušti.

Antro kėlinio scenarijus buvo labai panašus. Iš pradžių – “Sūduvos” spaudimas. Vienas kitas pusėtinas smūgis, viena kita nebloga ataka. “Trakai” atsakinėjo kontratakomis, kurios ir vėl buvo labai padorios ir pavojingos.

O tada “Sūduvos” gynyba dar kartą suklydo. Ir gavo dar vieną įvartį iš to paties krašto. Tada normalus futbolas “Sūduvos” stovykloje pasibaigė.

Antras įvartis komandą iškirto ženkliai stipriau nei pirmasis. Pirmame kėlinyje “Sūduva” nepradėjo panikuoti ir ramiai vėl perėmė žaidimo vadeles į savo rankas. Didžiausias bėda pirmame kėlinyje buvo ta, kad šis “žaidimo perėmimas” vyko labai jau ilgai. Persigrupuoti derėtų žymiai greičiau.

O va antrame kėlinyje po antrojo įvarčio “Sūduvos” futbolas pavirto į chaotišką lakstymą ir desperatiškus mėginimus pralaužti “Trakų” gynybą. Maksimalus spaudimas ir jokios minties.

Komanda kaip visada varė iki dugno. Tačiau tai mūsų jau nebedžiugina – mes esame įpratę, kad komanda stengiasi ir netinginiauja. Deja, šis emocinis, tačiau neprotingas futbolas gali kartais nunešti kokį silpnesnį priešininką, tačiau jis visiškai netinka rimtesniems varžovams.

Tad po antrojo įvarčio matėme dvi komandas. Viena – žaidė ramiai, solidžiai. Tvarkingai gynėsi, mandagumo ribose patemdavo laiką ir rentė žvėriškai pavojingas kontratakas. Kita komanda draskėsi iš paskutiniųjų, kūrė begalę pusprogių, kurių nė viena taip ir nevirto iš tikro pavojingomis atakos pabaigomis.

Buvo keletas neblogų smūgių – Chveduko, Laukžemio, Veliulio. Dažniau matėme, kaip “Sūduvos” žaidėjai tiesiog suvėluodavo mušti. Pakakdavo sekundės kitos, kad ant kamuolio kelio atsigultų “Trakų” gynėjas (kodėl to nenutiko pirmojo įvarčio į “Sūduvos” vartus metu – didelė paslaptis).

Antro kėlinio statistikai akivaizdžiai buvo “Sūduvos” pusėje – daugiau smūgių ir į vartus, ir šalia jų. Tačiau arčiau įvarčio ar trijų buvo “Trakai”. Jei “Sūduva” negalėtų sakyti, kad “galėjome išlyginti, tačiau sėkmė nuo mūsų nusisuko”, tai “Trakai” galėtų sakyti priešingai – “galėjome laisvai įmušti 4 ar 5 įvarčius, bet labai jau mums nesisekė”.

 

“Sūduvos” žaidimo bangos

Jei žaidi taip, kaip šiandien žaidė “Sūduva”, gali nesitikėt nugalėt pagrindinių konkurentų į medalius. Tiesą pasakius, taip žaidžiant reikia sėkmės ir išskirtinių pastangų netgi tuomet, kai nori nugalėti lentelės dugno komandas. O šiandien net ir lentelės dugne nėra beviltiškų klubų. Kovoti iš peties teks su kiekviena A lygos komanda.

Pagrindiniai “Sūduvos” varžovai galbūt ir nežaidžia idealiai, tačiau taškus stabiliai renka. Kol kas iš pirmųjų keturių komandų taškus antrojo ketverto komandos atidavė tik “Sūduva”. Jos varžovai muša paskutinėmis minutėmis, laimi minimaliu skirtumu, tačiau – laimi.

O va “Sūduva” šiemet jau spėjo parodyti du radikaliai skirtingus komandos veidus. Beviltišką, nuobodų prieš “Lietavą” bei “Trakus”, ir smagų, įkvepiantį bei pergales žadantį prieš “Atlantą” bei “Žalgirį”.

Pirmuoju atveju nežibėjo nei puolimas, nei gynyba, anei saugai. Antruoju atveju – praktiškai visos grandys veikdavo puikiai.

Valentin Baranovskij

Vienintelis pagyvėjimą tribūnose šiandien sukėlęs dalykas – Valentino Baranovskij pasirodymas

 

Jei “Sūduva” ir toliau taip banguos – garantuotai turėsime tokį patį sezoną, kaip pastaruosius trejus ar ketverius metus. Trumpai tariant, Aleksandaras Veselinovičius kol kas mums dar neįrodė, kad jo šiam sezonui suformuota komanda yra kuo nors geresnė už pernykščią.

 

“Sūduvos” naujienos

Naujienų buvo nemažai. Visų pirma – liūdnoji.

Deja, reikia pripažinti, kad Tomas Radzinevičius šiuo metu yra “ne formoje”. Šis mistinis junginys “forma / neforma” yra vienas iš paslaptingiausių futbolo fenomenų. Galbūt jis vis dar liudija, kad futbolą žaidžia žmonės, o ne robotai. Tačiau žaidėjų “formos” klausimas vis dar kankina visus pasaulio klubus, nepriklausomai nuo sumos klubo sąskaitoje.

Šiame sezono Tomas yra nematomas. Esu tikras, kad į žaidimą jis sugrįš, tačiau dabar galime tik dar kartą įsitikinti, kokios didžiulės reikšmės turi Tomo “forma/neforma” pastarųjų metų “Sūduvos” rezultatams.

Antras rungtynes iš eilės Tomas aikštę palieka neįprastai anksti. Sakyčiau, kad verta žengti dar ryžtingesnį žingsnį ir į startinę sudėti leisti Karolį Laukžemį. O Tomą – antrame kėlinyje, kai varžovai jau yra pavargę, o jis – dar ne.

Tokio dalyko nesiūlyčiau, jei nematyčiau, kad Karolis Laukžemis šiuo metu yra “labai formoje”. Gerai jis žaidė prieš “Žalgirį”, o ir šiandien antrame kėlinyje jis buvo vienas iš nedaugelio, kurie “Sūduvoje” elgėsi teisingai – ryžtingai verždavosi į baudos aikštelę ir smūgiuodavo į vartus pirmai progai pasitaikius.

Kita naujiena – du papildomi šio sezono debiutai.

Karolis Chvedukas

Šiandien – pirmosios Karolio Chveduko rungtynės šiame sezone.

 

Ko gero komentaruose minėtas mistinis “naujokas” iš tikro buvo Karolis Chvedukas. Taip pagalvojau, kai pamačiau jį bėgiojantį prieš rungtynes. Smagu, kad šis žaidėjas sugrįžo taip greitai.

Tiesa, šiandien Chvedukas sulošė maždaug 60 proc. savo įprastinių galimybių, tačiau stebėtis tuo gal ir nederėtų. Stebėtis galbūt verta nebent treneriu, kuris tiki, jog priešsezoninį pasiruošimą praleidęs žaidėjas gali iškart tapti rezultato gelbėtoju.

Rezultato neišgelbėjo ir Valentinas Baranovskis, kurį, kaip ir dera, Marijampolės arena pasitiko karštais plojimais.

Šiandien “Sūduvos” niekas negalėjo išgelbėti. Kai komanda lošia chaotišką futbolą, kiekvienas naujas žaidėjas tiesiog paskęsta nekokybiškose improvizacinėse schemose. “Sūduvą” šiandien galėjo išgelbėti tik išskirtinė sėkmė ir keletas netyčia įmuštų įvarčių.

 

Kas mūsų laukia toliau?

Toliau mūsų laukia dviejų savaičių trukmės A lygos pertrauka, kurios metu keistoji Lietuvos futbolo rinktinė mėgins pasitreniruoti su varžovais, kurie dėl vienokių ar kitokių, tačiau su futbolu greičiausiai nesusijusių priežasčių, sutiko pažaisti su komanda, kuri pastaraisiais metais stabiliai smunka UEFA reitinguose.

Ar ši pertrauka išgelbės “Sūduvos” sezoną – sunku pasakyti. Prieš sezoną norėjosi tikėti, kad kai kurie negatyvūs “Sūduvos” žaidimo aspektai, kurių per keturis turus jau spėjome prisižiūrėti, jau bus išnykę.

Ar jiems palaidoti pakaks dar dviejų savaičių treniruočių – vienas dievas težino. “Sūduva” ir šiemet puikiai parodė, kad gerą futbolą žaisti gali. Tačiau kartais gerą futbolą “Sūduva” pažaisdavo ir ankstesniais metais. Didžioji problema buvo tą gerą futbolą sužaisti bent 85 procentuose sezono rungtynių.

Šiuo metu “Sūduvai” trūksta susižaidimo, pasitikėjimo savo jėgomis ir aiškiai išreikštų lyderių. O mums belieka viltis, kad šiuos tris žaidimo aspektus komanda sutvarkys iki sekančio A lygos turo.

Pasidalink su draugais:

60 koment.

Komentuok!
 1. Meistras 2016, kovo 21 | 00:53 Atsakyti

  As tai sakyciau vienas dalykas, kad per trumpas laikas tarp varzybu sezono pradzioje, ypac kai tenka visi stipriausi priesininkai is eiles, ir dar kas keleta dienu, vos sezonui isibegejus. Jau maciau Ciniko interviu tam klipe, kad po Zalgirio varzybu, nebuvo kazkokiu treniruociu rimtesniu, daugiau laiko buvo skirta atsistatymui, baseinai.. tas sakyciau ir pasijaute, kai Trakams nuolat buvo palikti laisvi pakilimo takai link musu baudos aiksteles.
  O kad pries sutankinta gynyba kilnojo kamuoli i baudos aikstele, Traku gynejams, cia kitas reikalas. Bet komanda siandien zaide prastai, zemiau galimybiu ribos. Dabar toks kaip Jamakas pasiemes kamuoli per viduri apibega keleta zaideju, ir ismeta laisvam saugui i krasta, bet daugiau skerso kamuolio jokio pavojaus nebuvo, sakyciau truksta jungciu uzbaigime, paprastu sieneliu, isbegimu, per daug viskas nuspejama.

 2. Anonimas 2016, kovo 21 | 07:02 Atsakyti

  Ne Sūduvai apie aukas galvoti. Kaip ir rašiau pries sezoną, kad mane bronza tenkintų, bet ir ją nebus lengva iškovoti.

 3. Favoritas 2016, kovo 21 | 08:29 Atsakyti

  Kaip visi žinome, futbolas – nenuspėjamas, o Sūduva ypač! Vienas labai svarbus etapas praėjo t.y. Atlantas, Žalgiris, Trakai. Dabar laukia apatinė lentelės dalis, su kuriais lengva nebus. Va jei čia pradėsim barstyt taškus, bus labai įdomu :)

 4. griezhtas 2016, kovo 21 | 08:52 Atsakyti

  Dėl žaidimo man labiausiai kliūna, taktinių pražangų nebuvimas ginantis ir kad viduryje niekas iš saugų (neskaitant Chveduko) neina į dvikovas (nedaro podstavų). Tiek Mikoliūno, tiek vakar 1 golas krito, kad sūduvos saugai per pagarbaus metro atstumą, palydėjo atakuojantį žaidėja, bet jokių veiksmų nedarė.
  Komentatorius per Zalgirio mačą irgi vardijo statistikas, tai sūduvos ir žalgirio visi rodikliais buvo panašūs, didžioji dalis dar geresnė nei žalgirio, bet keletą kartų skyrėsi pražangų ir laimėtų dvikovų skaičius, sūduvos nenaudai.

 5. Varvalas 2016, kovo 21 | 09:03 Atsakyti

  Norint komandai rungtynėse pasiekti gerą rezultatą, pirmiausiai reikia susitvarkyti gynybos reikalus. Taip šito tikslo siekia Atlantas ir Trakai (net Utenis). Na, Žalgiris dažnai galvoja kitaip, maždaug braziliškai – vis tiek primušim daugiau. Sūduvos žaidimo filosofijoje niekada nebuvo vietos žaidimo taktiką ir strategiją statyti ant patikimos ir „teisingos“ gynybos. Nėra ir dabar. Treneris akcentuoja tik vieną dalyką – kuo daugiau kontroliuoti kamuolį. O tuomet 9-10 kontroliuotojų nueina į priešininko pusę ir nebūdami „barcais“ vis tiek kažkada tą kamuolį praranda. Kas būna taip praradus kamuolį – jau žinome. 2-4 priešininko žaidėjai įvairaus ilgumo kamuolio perdavimais atsiduria skylėtose smūgio į Sūduvos vartus pozicijose. Ir net jeigu nieko iš tos situacijos nepeša, tai žino, kad didesnė komandos dalis dalyvaus savo vartų gynyboje. Sūduvoje yra priešingai. Visą antrą kėlinį Činikas prastovėjo „aukščiau“ Veliulio. Švrljuga nuolat budėjo ties priešininko kampinio vėliavėle. Kas kaltas, kad gynėjai nežino, ką jie pirmiausiai privalo veikti aikštėje? Ir treneris, ir šiek tiek patys žaidėjai. Tiesa, gal premijos už įvarčius skatina taip elgtis. Taigi, kol treneris nepareikalaus, kad gynėjai būtų savo darbo vietose, tol bus taip, kaip yra. Galėtų šią savaitę savo kiaušinius į bažnyčią atnešti – tvarkos aikštėje ABC per pamokslą paaiškinčiau. Ir dar kelis šventus lenciūgus dovanočiau – kai iš maniežų ir gumos išeis į ganyklas, tai labai pravers.

 6. Favoritas 2016, kovo 21 | 10:24 Atsakyti

  Tik jau nereikia suverst visų įvarčių ant Kardumo. Sutinku, turi jis minusų ir Matuzas nebūtų blogiau. Bet ir jis neišgelbėtų komandos nes įvarčiai su Trakais ir Žalgiriu (išskyrus uždirbtą baudinį) praleisti dėl gynėjų/saugų klaidų. Kiek turėjo Mikoliūnas laisvės, tas pats Gurenka maudė žaidėjus baudos aikštelėj, Jablano perdavimas Aršakianui.

 7. Jonas | SDV 2016, kovo 21 | 10:26 Atsakyti

  Būtų keista, jei gerą biografiją turintis legionerius sėdėtų ant suolo, o ne tokią gerą turintis lietuvis – žaistų. Man atrodo, kad dabar žaidėjų pasirinkimą svarstyti galime labai rezervuotai. viena, komanda neturi labai ilgo suolo. antra, ji buvo sąmoningai taip komplektuota ir tam yra racionalių priežasčių (serbas treneris pažįsta regiono žaidėjus, todėl galbūt gali paimti pigiau reliatyviai geresnius žaidėjus). balkanų žaidėjų kiekis komandoje neturėtų kelti ypatingų klausimų

  Kitas dalykas – kaip visi tie žaidėjai virsta komanda aikštėje. Ir čia yra akivaizdžių problemų. Iš esmės Sūduva šiemet – nauja komanda. toks buvo trenerio ir prezidento sprendimas – ne švelniai modifikuoti pernykštę sudėtį, o radikaliai ją pakeisti. taigi, vadelės yra tik trenerio rankose ir Sūduvos sezono rezultatas priklausys nuo to, kaip treneris susigebės maksimalizuoti komandos pajėgumą per vieną sezoną. Štai Urbonas – sugebėjo. Sarsanija kažkada irgi. Tas kazachas iš Kruojos – jam irgi gavosi. Sūduvoje gi tokių stebuklų niekada nepasitaikydavo. Reikia tikėtis, kad šie metai bus išimtis.

 8. Fa 2016, kovo 21 | 11:54 Atsakyti

  Gal kas nors žinot kokio rimtumo trauma Slavickui? Nes kaip visada sūduva pati tyli,o bent mano nuomone Slavicko labai trūksta.

 9. Jonas | SDV 2016, kovo 21 | 12:23 Atsakyti

  Greičiausiai neįpatinga – Trakus žiūrėjo iš tribūnos ir neatrodo labai „sužeistas“. Įdomu bus pažiūrėt, kaip Chvedukas integruosis.

 10. H 2016, kovo 21 | 12:46 Atsakyti

  Uzdavinei siam sezonui buvo nubrezti, bet kol kas nelabai matosi per kuria vieta jie gali buti igyvendinti. Ar nepasikartos paskutiniu treju metu istorija? Ir dar. Treneris ikyrei nekeicia Kecapo nors aiskiai matosi kad jo letos apsukos darosi problema kaomandai.

 11. Anonimas 2016, kovo 21 | 13:41 Atsakyti

  Akivaizdu, kad kai kieno kompetencija visiškai neveža iki bent Utenio ar Spyrio lygio. Rezultatai jau antrą sezoną (kol tas nekompetetingasis vadovauja) apgailėtini, konkretūs sprendimai apgailėtini, vadovaujama žaidimui visiškai be nuovokos, vilties gerėjimui nėra, bet kažkodėl nieko negirdime apie padarytą sprendimą išmest jį lauk. Laukiama, kol bus visiškai vėlu?

 12. Jonas | SDV 2016, kovo 21 | 14:25 Atsakyti

  bent jau aš nesu trenerių kaitaliojimo vidury sezono šalininkas. istorija akivaizdžiai byloja, kad Sūduvoje tokie fintai niekada nepriveda prie gero. geriausiu atveju duoda efektą pora rungtynių. kalbėti apie krizę po keturių rungtynių – apskritai yra nelogiška.

  kitas dalykas – atleidus vieną, kuo gi jį keisime? treneris yra toks, kokį leidžia komandos finansinės galimybės ir visi žinome aplinkybes, kuriomis jis buvo nusamdytas. jei klubas galėtų imti rimtesnį trenerį – tai ir imtų. o kai samdai tokius trenerius kaip Veselinovičius, negali tikėtis, kad jis iššaus per vieną sezoną.

  dėl to ir manau, kad derėtų jam šiuos metus atiduoti, o įvertinimai bus padaryti remiantis rezultatais. užduočių yra per akis – LFF taurės pusfinalis, medaliai šiame sezone, galimybė žaisti Europoje kitame ir, galų gale, pasirodymas šįmetinėje Europos lygoje. manau visi supranta, įskaitant ir trenerį, kad tik nuo konkrečių pasiekimų, o ne ateities vizijų priklausys, ar Veselinovičius ir Co liks komandoje ir kitam sezonui

  faktas, kad kol kas treneriui sunkiausiai sekasi iš Sūduvos padaryti nugalėtojų komandą. Žaidėjai su pakankamai gerais duomenimis yra, finansinė ir kitokios bazės yra, o va pergalių kol kas – mažoka.

 13. Meistras 2016, kovo 21 | 15:03 Atsakyti

  o negalvoja komandai paimti psichologa? Kiek zinau krepsinio klubai kai kurie turi, idomu ar bent viena Lietuvos futbolo komanda toki turi?

 14. Jonas | SDV 2016, kovo 21 | 15:18 Atsakyti

  na, manau, psichologai, mitybos ir miego specialistai yra prabangos prekė, kurią naudoja didžiųjų lygų klubai:) įdomu, ar apskritai Lietuvoje būtų galima atrasti padorų šiuo klausimu specialistą:) Manyčiau, baziniame lygmenyje būtent treneris ir turi šį darbą atlikti ir, spėju, tokie žmonės kaip Sarsanija ar Urbonas nemaža dalimi jį sėkmingai ir dirba:)

  Veselinovičiaus gi atveju gali būti ir tautinių niuansų, kuriuos didelis būrys Balkanų regiono žaidėjų tik pagilina.

  • Meistras 2016, kovo 21 | 15:42 Atsakyti

   Taip irgi pagalvojau apie tautinius niuansus, bet jeigu kitaip nepavyksta, o turi padoru biudzeta Lietuvos mastu, tai butu galima maza maza dalelyte nuo to skirti specialistui, kurio mano manymu truksta siai komandai. Komandai,kuri visad dega noru, plesosi, bet psichologiskai suluzta praleidus ivarti.

  • griezhtas 2016, kovo 21 | 15:56 Atsakyti

   Na pamiršome Dambrauską, nors daug ką labai sunervino jo kalbos apie „nugalėtojo mentalitetą ir kontroliuotas varžybas“, tačiau tokios kalbos irgi yra komandos psichologinio nuteikimo dalis ir jis duoda net labai gerus rezultatus. Kažkaip tikėjausi, kad iš žalgirio atėją žaidėjai irgi atsineš žalgirietišką aroganciją, bet kol kas jos trūksta.

 15. Varvalas 2016, kovo 21 | 15:58 Atsakyti

  nemanau, kad Sūduvai reikalingiausias yra psichologas. Nors reikia daug ko … Drausmės ir dar kartą drausmės reikia – tuomet nereikės atsilošinėti. Dėmėsio koncentracijos irgi „nepakrausi“ prieš rungtynes. Koncentracijos viršutinius taškus reikia mokėti derinti su atsipalaidavimais. Ir atvirkščiai. Pasiaukojimo ginantis, krintant po kamuoliu irgi mažai – smūgiuoja į vartus visi, kas netingi. Žaidimo, „užvedimo“ lyderis irgi formuojasi kitaip, ne pas psichologą. Jis arba yra, arba ne. Kol kas Lietuvos futbolo komandos tegul mažiau psichologinasi, o racionaliau dirba per treniruotes ir rungtynes. Psichologai už juos rezultatų nepadarys.

 16. Meistras 2016, kovo 21 | 16:15 Atsakyti

  Na pradedant nuo tu trukumu, tai atrodo Suduva nuteikta iseit ir pasiimt lengvai pergale,bet desperatiskais ir neprotingais veiksmais jos neiseina pasiimt, ypac kai priesininku komanda kietai ginasi. Atrodo iseina jau nugaleje, nes kamuoli kontroliuoti, tai nera tolygu pergalei, o prasileide ar neimuse, jau pradeda erzintis, dar net varzyboms nepersiritus i antraja puse.

 17. Jaris 2016, kovo 21 | 21:57 Atsakyti

  Del ivarciu kalti gynejai,bet vartininkas irgi ne del skaiciaus.Per 4 rungtynes ne karto neatreme simtaprocentinio smugio.Jo lygis,kaip Bartkaus pirmais metais.

  • Favoritas 2016, kovo 22 | 09:18 Atsakyti

   Visiškai nesutinku, kad pralaimėjimai gėdingi. Manęs nenustebino tai, kad pralošėm Trakams. Jie yra vicečempionai, o pernai mes prieš juos nei taško neiškovojom. Gerbkim varžovą – Trakai stiprūs. Su Žalgiriu žaidėm lygiai ir bene geriausias varžybas šį sezoną.
   Turim nusileisti ant žemės ir pamiršti tuos laikus kai lygoj buvo vos vienas ar du stiprūs klubai (Ekranas, FBK). Tuo metu tereikėjo turėti kiek stabilesnę sudėtį, tam kad paimtum medalius, nes kiti klubai tiesiog kovojo su vėjo malūnais.

   • Juozas 2016, kovo 22 | 14:01 Atsakyti

    Nereikia čia ir savęs nuvertinti, gerai? Visi čia mėgsta sakyt, tais laikais nebuvo stiprių komandų ir t.t. Nė velnio. MES buvom stiprūs, mes buvom 2-3 komanda Lietuvoj. Dabar atsirado daugiau panašaus pajėgumo komandų, o mes nepasistūmėjom į priekį nuo to laiko nė kiek (na kitose srityse, kaip komunikacija ir pnš tik). Ir Trakų aukštinti nereikia, mes patys leidom jiem iškilti, nes nesuburiam pakankamai stiprios komandos, jei mes juos įveiktume, jie nebūtų antri.

 18. Jonas | SDV 2016, kovo 22 | 09:54 Atsakyti

  Labai teisingas pastebėjimas. Šiemet čempionatas iš tikro stipresnis – net ir antrojo ketverto komandos nė karto (išskyrus gal Stumbrą prieš Žalgirį) taškų neatidavė lengvai. Ar taip bus iki sezono pabaigos – kitas klausimas, tačiau kol kas – kiekvienos rungtynės maksimalus išbandymas.

  Nors pralaimėjimai Žalgiriui ir Trakams nuliūdino, tačiau aš taip nesu linkęs jų sureikšminti. Kaip teisingai sakė Favoritas – tai neabejotinai dvi stipriausios lygos komandos. Apie rungtynes su Žalgiriu – viskas aišku. Tačiau netgi su Trakais buvo sužaista žymiai geriau, nei pernai. Galimybių įmušti komanda turėjo, o įvarčius greičiau patys pasidarė. Kitaip tariant – reikia tik padaryt teisingas išvadas ir ypač su Trakais lošti pagal griežtą planą, ko šį kartą ko gero labiausiai ir pritrūko.

  • carlos 2016, kovo 22 | 10:20 Atsakyti

   „Tačiau netgi su Trakais buvo sužaista žymiai geriau, nei pernai.“ nu pirmas rungtynes trakams, jūs praeitais metais sugebėjote pralaimėti, kai trakai patys nė kart į vartus nepataikė ir vargiai centrą praeidavo, tai čia jau greičiau trakai geriau sužaidė…

 19. Jonas | SDV 2016, kovo 22 | 10:52 Atsakyti

  Yra tiesos, tačiau tos pirmos rungtynės pernai buvo tokios, kad Sūduva sau įsimušė, bet ko gero nė vienos padoresnės atakos nepadarė. Šiemet vaizdelis buvo žymiai geresnis – spėju, jei ne gerai sulošęs Trakų vartininkas, rezultatas galėjo būti ir kitoks.

 20. Anonimas 2016, kovo 22 | 11:55 Atsakyti

  Bet tikrai jau atsibodo tie pralaimėjimai Trakams ir Žalgiriui, ypač Trakams, nes jų sudėtis panašaus pajėgumo kaip ir Sūduva, bet žaidžia žymiai užtikrinčiau.

 21. Anonimas 2016, kovo 22 | 13:25 Atsakyti

  aš visiškai nesutinku, kad Trakai stipresnis varžovas. Taip, reikia pripažint, kad praėjusį sekmadienį jie buvo stipresni. Bet tai nereiškia, kad jie ir yra stipresni, ar mes silpnesni. Apskritai kas čia per požiūris – „ai, jų sudėtis stipresnė“?! Gal tada apskritai nedarom čempionato, o suskirstom visus pagal sudėtį..?
  Reikia pasiruošt kiekvienai atskirai kovai, kiekvienam atskiram žaidėjui, taktikai, turėt planus įvairioms situacijoms, ir tada laimėt. Nepakanka tik sudėties ir tinkamo psihologinio nusiteikimo. Ne pirmą sezoną mus apdeda kur kas labiau pasiruošę treneriai. Siutas ima, kad mūsiškiai niekaip to nesugeba padaryt

 22. Jonas | SDV 2016, kovo 22 | 14:29 Atsakyti

  Bet man atrodo, kad būtent apie tai ir yra kalba:))) ir jau ne pirmus metus – Sūduva turi ant popieriaus gerą sudėtį, gerus žaidėjus, bet jų kaip komandos galimybių niekaip nesugeba išnaudot. Visiškai sutinku, kad šiandieninių ar pernykščių Trakų sudėtis nėra kuo nors išskirtinai geresnė nei Sūduvos. Galbūt atskiri žaidėjai turi tam tikrų išskirtinių sugebėjimų – pvz., tokio lygio žmonių kaip Klimavičius, Česnauskis ar Valskis šiandieninė Sūduva nelabai turi. Tačiau tinkamai parengus komandą, šiuos skirtumus tikrai galima kompensuot.

  Man atrodo, panašiai nutiko lošiant su Atlantu, kai pavojingiausi Atlanto žaidėjai buvo visiškai nematomi, kai buvo gintasi itin drausmingai, kai buvo išlauktas momentas įvarčiui, o tada – protingai išsaugota persvara. Rungtynių su Trakais situacija buvo priešinga – dėl gynybinuo aplaidumo praleisti įvarčiai, po kurių komanda įkrisdavo į chaotiško žaidimo liūną.

 23. Varvalas 2016, kovo 22 | 14:55 Atsakyti

  Nėra jokių tyrimų, įrodančių, kad Sūduva „popieriuje“ kietai atrodo. Kokie kietuoliai Sūduvoje egzistuoja? 1.Radzinevičius 2.Švrljuga (bet tik atakuojant). Na, ir lyg viskas. Va, šitų dviejų geistų gal visos Lietuvos komandos. Antrasis ešelonas kietuolių yra su dideliais klaustukais. 1.Vartininkas (pora rungtynių gerame austrų klube) 2.Veliulis (rinktinės kandidatas, bet rinktinė irgi labai aiški) 3.Jamakas (pernai įrodė, kad gali organizuoti žaidimą ir jo lygio Lietuvos pirmenybėms pakanka) 4.Pavlovič (lyg ir iš gero klubo, mušė per priešsezonines rungtynes, bet ) 5.Chvedukas (sudie, kvietkeli, tu brangiausias) 6.Slavickas (lyg ir rinktinės žaidėjas, bet apie rinktinę visi viską žino). Tai va, tų kietų turime 2-3, bet lyderio (organizacine prasme aikštėje) nėra. Komandinio „laikroduko“ irgi ne. Apie Atlanto ir Trakų kietuolius galima būtų daug daugiau rašyti … Patys sau įsikalbėjome tą kietą sudėtį. Būtų gerai, kad ir žaidėjai patikėtų, kad jie tokie kieti. O patikėję, imtų laikytis žaidybinės drausmės – ypač, gynyboje. Paprasčiau nebūna.

 24. Jonas | SDV 2016, kovo 22 | 15:15 Atsakyti

  Varvalai – bet Trakus galima labai panašiai aprašyt. Na gal būtų ne du „kietuoliai“, o kokie trys. Tačiau, kai matai, kaip Trakai protingai išnaudoja Aršakiano fizinius privalumus – gražu žiūrėt. O va mūsiškiai panašaus sudėjimo Laukžemį nuolat verčia pasiimti kamuolį už baudos aikštelės ribų ir savarankiškai link vartų veržtis.

  Švrljugos žaidimo stilių buvo galima nuspėt. Jis yra geras gynėjas ir Žalgiryje tas matėsi. Bėda ta, kad Žalgiryje gynėjams ir reikia mažai gintis. Tuo tarpu Sūduvoje reikalavimai gynybai yra kiek kitokie. Tačiau, galima suprast, kad nuolat lindėti priešininko aikštės pusėje Švrljugą ir treneriai skatina. Štai ir turim situaciją, kai įvarčiai krenta dėl to, kad gynėjų nėra ten, kurie turėtų būti

  • Varvalas 2016, kovo 22 | 22:30 Atsakyti

   Čia tiksliai pastebėjai apie Laukžemio įmetamus užribius. Aš vis galvojau, kad jam skirta užduotis mesti kamuolį 33 metrus, o pasirodo tik 3 arba triskart 3. Gal jis ir numestų tuos 33, bet tokio poreikio nėra nei iš partnerių, nei iš tų, kurie sugalvojo jam tokią užduotį.
   Neaišku ir ką turi veikti Kecapas, kai jo pozicijoje beveik nuolat trinasi Švrljuga. Jeigu tik mums tokie dalykėliai būtų neaiškūs ar nesuprantami, tai čia jokios bėdos ir nėra. Bet panašu, kad ir grajokai nesupranta. Beje, Kecapo žaidimas paskutinėse rungtynėse mane tenkino.

   • Jonas | SDV 2016, kovo 23 | 09:09 Atsakyti

    Kas iš to, kad Kecapas saugojo Švrljugos vietą, kai Trakai pirmą bankę mušė – jis buvo kokius dukart per lėtas, kad Trakų krašto saugą sugaudytų. Jei vietoj Kecapo Baranovskis būtų buvęs – gal ir kitaip toji situacija būtų pasibaigusi. O Sūduvos „atraminis“, Šoblinskas, kaip taisyklė ant suolo šiais metais sėdi.

 25. Anonimas 2016, kovo 22 | 17:56 Atsakyti

  Kai prades visa komanda gintis tada ir bus rezultatai, vienas atleistas nuo gynybos, kitas nenori, tai ka radzineviciui gal reik begt apsigint

 26. Meistras 2016, kovo 23 | 20:34 Atsakyti

  A musiskiai kokiu draugisku nesusiorganizavo prasibegiojimui? Kad jau truksta to susipratimo tarpusavyje, tai vienintelis budas susizaisti yra zaisti

 27. Fa 2016, kovo 28 | 23:36 Atsakyti

  Visi beveik varžovai stiprinasi pastariasias kelias dienas,o sūduva tyli kaip visada.Nors buvo kažkur gandas apie dar vieną naują serbą,gal kas nors ka nors girdėjot kokiu gandu??

 28. Favoritas 2016, kovo 29 | 08:38 Atsakyti

  Sūduva gerai pasistiprino prieš sezoną, komanda pilnai sukomplektuota laiku, nevėluojant. Tai nėra čia ko bumbėt

  • Meistras 2016, kovo 30 | 01:16 Atsakyti

   Tikrai teiiip. Vienintele spraga del, kurios bijojau, tai buvo puolejas. Bet matant kad Laukzemis pilnai isijungia i komanda po keitimo, sakyciau kad komanda yra uzpildyta su musu biudzetu. Tad belieka zaisti.

  • griezhtas 2016, kovo 31 | 07:31 Atsakyti

   Prie Vencevičiaus buvo pats šūdiniausias naujųjų laikų Sūduvos futbolas, nebuvo nei gynybos, nei gražaus žaidimo, nei komandos charakterio, nei kokių nors perspektyvų, nebuvo nieko, tik totali nykuma.

 29. Anonimas 2016, kovo 31 | 11:45 Atsakyti

  Jus man pasakykit, ar gali futbolininkas teuzdirbdamas 300 – 400 Eur. pragyventi, nemastydamas apie yvairius susitarimus ir panasiai? juk tiek net normaliam visaverciam sportininko maitinimuisi neuztenka.. o tiek giriasi temokantis A lygos klubas „Lietava“??

  • griezhtas 2016, kovo 31 | 12:52 Atsakyti

   Tai didžioji dalis tiek gaunančių Lietavos žaidėjų turi kitus darbus.
   Žemesnėse lygose nei tiek negauna, tai pagal tavo logiką, visi žemesnėse lygose gyvena tik iš statymų?

Naujas komentaras