Stumbras - Sūduva

Ar pasikartos pernykštis scenarijus?

Taip, omeny turiu antrąsias pernykščio sezono rungtynes, kurios vyko toje pačioje vietoje kaip ir žaidimas šį sekmadienį. Žaista buvo su tuo pačiu klubu – Kauno “Stumbru”. Pernai sezonas prasidėjo gan smagiai – pergalėmis prieš “Kruoją” ir “Stumbrą” bei keturiais Tomo Radzinevičiaus įvarčiais. Vėliau komanda stabtelėjo ir atsigavo tik sezono viduryje.

Šiemet komandą ir vėl kankina futbolo bangos. Blankas rungtynes keičia sėkmingos, o šias – ir vėl nykios. Taigi – mūsų fronte kol kas nieko naujo. Kol kas “Sūduva” tebėra “ketvirtoji” lygos komanda. Tad scenarijaus pasikartojimas turi ir platesnių reikšmių.

Aišku, galim guostis, kad “Sūduva” vienintelė iš lyderių sužaidė su visais lyderiais. Tačiau “Sūduva” taip pat yra vienintelė iš lyderių, praradusių taškus su antrojo ketvirto komandomis. Žodžiu, padėtis standartinė.

Ir štai dabar “Sūduvai” liko trys rungtynės, per kurias komanda privalo imti maksimumą – 9 taškus. Jei taip ir nutiks, “Sūduva” po pirmo rato turės 13 taškų. Jei atmintis nemeluoja – pernai ir tiek neturėjo. Klasikinei ketvirtai vietai tiek taškų turėtų pakakti su kaupu.

Stumbras - Sūduva

Pirmas pernykščio sezono įvartis į „Stumbro“ vartus

 

Lygos kolegos per šią pertrauką tvarkė reikalus. Kai kurios lošė draugiškas, kai kurios – įregistravo naujų žaidėjų. “Sūduvos” stovykloje tvyrojo visiška tyla.

Tačiau nebūčiau tikras, ar “Sūduvai” iš tikro dabar reikia draugiškų ar naujų žaidėjų. Komanda sukomplektuota pakankamai neblogai, nors atsarginių suolas nėra labai ilgas.

O už draugiškas rungtynes komandai labiau reikia zulinti derinius treniruotėse ir vienos kitos “cementovkės”. Galbūt net pirtyje. Galbūt net su sportinio režimo pažeidimais.

Mat “Sūduva” šiemet turi visko, išskyrus drausmingą ir koordinuotą komandinę dvasią. Dėl to bėdų turi ne tik su stipriaisiais lygos klubais, bet ir su tais, kuriuos tiesiog privalo nugalėti (kaip daro ir pagrindiniai “Sūduvos” konkurentai kovoje dėl medalių).

Tomas Radzinevičius

Tomas Radzinevičius – pernai pirmose rungtynėse mušė du įvarčius.

 

Faktas – šiemet nugalėti Kauno komandas, “Utenį” ir “Lietavą” bus žymiai sunkiau, nei pernai. Kol kas lygoje nėra beviltiškų komandų. Ir nors antrojo ketverto komandos praktiškai viską pralošė pirmojo ketverto komandos, tačiau praktiškai nebuvo rungtynių, kurios baigtųsi dideliais rezultatais (išskyrus nebent “Žalgirio” pergalę prieš “Stumbrą”).

Tad nors sekmadienį “Sūduvai” būtina pergalė, ramu prieš šias rungtynes nėra. “Stumbras” šiemet yra garantuotai stipresnis, net jei kol kas ne visi veteranai gali žaisti. Čia pamatysime ir kelis buvusius “Sūduvos” žaidėjus (Snapkauską, Russo), jau nekalbant apie mus gerai pažįstamą Darių Gvildį. Beje, jei neklystu per pertrauką “Stumbras” sulošę net dvejas draugiškas – su “Jelgava” iš Latvijos ir FBK.

Milos Kovacevic

Po rungtynių Kaune – Milošas Kovačevičius ir „Sūduvos Sakalai“

 

Didžiausia šios pertraukos naujiena – “apmokestinos” futbolo.tv transliacijos. Tiesa, tai nebuvo perkūnas iš giedro dangaus – apie tokį futbolo “populiarinimo” posūkį Lietuvoje buvo kalbama nuo sezono pradžios. Ir štai dabar nutiko. Jei norėsi žiūrėti futbolą šiuo kanalu – turėsi mokėti pinigą. Arba – “mėgautis” vienos kameros transliaciją per TV3 internetą nemokamai.

Diskusijų šiuo klausimų jau buvo. Aišku, diskutuoti yra beprasmiška – mūsų nuomonė niekam neįdomi ir niekas jos mūsų neklausė. Bent jau man šis futbolo.tv “verslo planas” paliko labai nemalonų skonį.

Faktas, mokėti yra normalu. Ir kaina nėra didelė. Aišku, tai nėra tas pats, kas mokėti už bilietą į stadioną. Mokėdamas už stadiono bilietą bent jau žinai, kad pinigai keliauja komandai.

Kažkur skaičiau, kad ir futbolo.tv pinigais su klubais dalinsis, tačiau kadangi oficialiai apie tai lyg ir niekur nekalbėta, vadinasi, tai greičiau buvo gandas.

Faktas yra dar vienas dalykas – su futbolo populiarinimui šis posūkis neturi nieko bendro. Greičiau jau su mėginimu iš futbolo išmelžti paskutinį centą, kas Lietuvos futbolo biurokratams ir verslininkams yra žymiai labiau įprasta.

Žmonės seniai juokiasi, kad už lietuviško futbolo žiūrėjimą apskritai derėtų žiūrovams “primokėti”. Šis juokas reiškia vieną elementarų dalyką. Žmogus, kuris lietuvišku futbolo pernelyg nesidomi – už interneto transliaciją niekada jokių pinigų nemokės.

Tad futbolo.tv nusprendė pasipelnyti iš tų kelių tūkstančių bepročių, kurie ir taip palieka nemažai pinigų stadionuose.

Ir kvailiui aišku, kad futbolo.tv gyvena ne iš transliacijų. Iš ko ši organizacija gyvena – niekas nežino, nes niekada apie tai ji nekalbėjo. Žodžiu, kažkas kloja nemažus pinigus, kad lietuviškas futbolas būtų gyvai rodomas. Anksčiau kalbėta, kad tuo suinteresuotos lažybų kontoros iš tolimų šalių. Tačiau ir tai – gryni gandai.

Kvailiui taip pat aišku, kad naujasis “abonentinis” mokestis futbolo.tv išlaidų taip pat nekompensuos. Taigi, šis verslo planas primena Lietuvos respublikos finansinį valdymą – “trūksta pinigų? Ai, sumažinkime dar kartą atlyginimus mokytojams ir sutaupysim”.

Daugiausiai naudos iš šio judesio turės ne kas kitas, o lygos informacinis partneris – TV3. Gal čia viskas ir daroma teliko užsakymu?

Spėčiau, kad TV3 internetu labai mažai kas futbolą šiais metais žiūrėjo. Žmonės kietakakčiai – jie mėgsta elgtis taip, kaip yra įpratę ir kaip elgėsi pastaruosius kelerius metus.

O va dabar – jie plūstelės ten, kur futbolas vis dar yra nemokamas. Juk tipiškam lietuviui geriau jau viena kamera, bet svarbu – nemokamai. Tiesa, ne visai nemokamai. Už tai tūlas taupusis lietuvis turėsi pažiūrėti krūvą TV3 reklamų. Vadinasi, žiūrėdami futbolą jie telikui uždirbinės pinigus. Puikus verslo planiukas – praktiškai be jokių pastangų gauni per savaitę kokį 10 000 naujų turinio ir reklamos vartotojų.

Juokinga tik tai, kad tokie triukai yra atliekami su ko gero keisčiausiai ir sunkiausiai suprantama Lietuvos piliečių dalimi – lietuviško futbolo mylėtojais. Manau, šie žmonės tikrai nenusipelnė nei futbolo.tv mokesčio, nei pablogintos TV3 transliacijos viena kamera. Jie ir taip yra metų metus kankinami – komandų bankrotais, federacijos nesąmonėmis ir krūvomis sutartų rungtynių.

Tie, kas daugmaž stabiliai į Lietuvos futbolo stadionus vaikšto bent 10 metų, apskritai turėtų būti atleisti nuo bet kokių su lietuvišku futbolu susijusių mokesčių. Jie turėtų būti ant rankų nešiojami ir VIP tribūnose sodinami.

Lietuvos futbolo federacija ir kiti biurokratai turėtų galvoti apie tai, kaip šiuos žmones pagerbti, o ne lupti iš jų dar daugiau eurų. Juk jei ne šie žmonės, Lietuvos futbolas apskritai atrodytų košmariškai.

Štai tiek naujienų Lietuvoje. Pažiūrėsim, ar dar vienas futbolo verslininkų ir biurokratų triukas nužudys tą gležną augalėlį, kurį sąlygiškai galėtume pavadinti “lietuviško futbolo gerbėju”.

Greičiausiai nepavyks ir šį kartą. Mes – gajūs. Šilto ir šalto matę. Ne taip kaip jūs – kabinetiniai futbolo pilotai ir miklūs futbolo pinigų fokusininkai. Mes pergyvensime jus visus. Jus seniai bus pasaulis pamiršęs, o mes vis dar vaikščiosime į stadionus. Nes mums futbolas – ne darbas, ne verslas ir ne politika.

Aleliuja.

Pasidalink su draugais:

47 koment.

Komentuok!
 1. akva 2016, kovo 31 | 23:06 Atsakyti

  Dėl lažybų iš tolimosios Azijos – ne joks ne gandas. Už A lygos nesavaitgalines rungtynes moka iki 1000 dolerių. Pirmos lygos – dvigubai mažiau. Savaitgalinių kainos kiek mažesnės.

  • Jonas | SDV 2016, balandžio 1 | 10:30 Atsakyti

   Na jei tamsta skaitote šį blogą, turėtumėte suprasti, kad jūsų teiginys – klaidingas. Ar pageidautumėte susimokėti? Chm, gal ir nebloga mintis – juk jei kiekvienas šio blogo skaitytojas man per mėnesį duotų po pusę euro, tai galėčiau nieko kito neveikti, o tik blogą rašyti. O jei dar susimokėti ir kiekvienas komercinis tinklapis, kuris mano nuotraukas naudoja – tai net ir Karibuose galėčiau paatostogauti

 2. Varvalas 2016, balandžio 1 | 09:12 Atsakyti

  Neblogai per pertraukėlę Sūduva pasipildė naujokais. Galvoju – šiandien išvardinti juos ar palaukti balandžio antrosios? :)

 3. Remis 2016, balandžio 1 | 09:30 Atsakyti

  „Jei atmintis nemeluoja – pernai ir tiek neturėjo“. Meluoja :)
  Pernai po 7 rungtynių (t.y., tiek, kiek truks pirmas ratas šiemet) – 16 taškų. Po 9 (t.y., pernykščio pirmo rato) – 17 taškų.

 4. Jonas | SDV 2016, balandžio 1 | 10:43 Atsakyti

  Beje, pirmose Šilo rungtynėse startinėje sudėtyje buvo 8 žaidėjai, kada nors žaidę Sūduvoje. Dar trys pasirodė po keitimo. Buvę Sūduvos žaidėjai įmušė 2 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Kitas niuansėlis – Pirmos lygos svetainė yra žymiai geresnė už A

 5. Vytenis 2016, balandžio 1 | 12:01 Atsakyti

  Aš vakar su kolegom turėjau diskusiją šiuo apmokestinimo klausimu. Kolegos tik mane vieną žinojo kaip sekantį A lygos daugiau mažiau varžybas (po FKE mirties nėra preferencijų ir tiesiog žiūriu beleką). Esminis jų klausimas buvo:
  – o tai mokėsi?
  Man perklausus, ar jie patys pernai nors vienas varžybas žiūrėjo ir ar šiemet mokėtų atsakymas buvo elementarus:
  – žiūrėjom kelias populiariausias (Žalgiris – Trakai, Sūduva – Atlantas, daugiau neįvardijo) ir ne, nemokėsim. Nėr už ką.

  Tai iš tų kelių reklamų parodytų gauti pinigai dar sumažės. O ant tokio grėblio užlipę praras ir tokius be aiškių preferencijų žiūrovus kaip aš. Načert man mokėti už Sūduvos varžybas, kai nesu jos sirgalius ir futbolo badui patenkinti galiu tiek ČL, tiek per IPTV kokių anglijos grandų varžybas žiūrėti.

  Tai jei paskaičiuoti savo miesto komandas sekančiuosius reguliariai spėju žiūrimumas kris trumpuoju laikotarpiu 10 kartų.

 6. jotvingis 2016, balandžio 1 | 12:13 Atsakyti

  Asmeniškai, pinigų (protingų) mokėti už transliacijas ar net už šito blogo skaitymą nebūtų gaila, bet nenorėčiau kad Lietuvos futbolo populiarumas sumažėtų. Nejauku pustuščiuose stadionuose.

 7. Favoritas 2016, balandžio 1 | 13:16 Atsakyti

  Pala, aš čia kažką praleidau? Juk žadėjo tik geros kokybės transliacijas apmokestint, o vieną kamerą palikt nemokamai. Tai dabar apskritai abonentinis už futbolo.tv žiūrėjimą bus?

 8. Jonas | SDV 2016, balandžio 1 | 13:28 Atsakyti

  panašu, kad būtent taip ir bus. kažkur mačiau parašyta, kad ‘vienos kameros’ transliacija bus nemokamai matoma TV3 play. Už tai ir rašiau, kad didžiuma greičiausiai persikels lietuviško futbolo žiūrėti ten

  • Favoritas 2016, balandžio 1 | 13:35 Atsakyti

   Tuomet ne pirmas kartas kai futbolo puslapis užsilenks. Lietuvoj kasmet po klubą ar kelis pranyksta, o čia internetinis adresas išnyks – mažiausia dėl ko turėtume pergyventi 😀

 9. Ramūnas 2016, balandžio 1 | 14:22 Atsakyti

  Dar reiktų iškelti klausimą, kiek žmonių žino, kad nemokamą vaizdelį galima bus per tv3 play žiūrėti, šitas dalykas nelabai komunikuojamas, taigi ir taip nišiniu reikalu buvęs futbolas dabar išvis gali pradėti trauktis iki dalyko, kuriuo domisi tik kietakakčiai entuziastai, tuo tarpu eiliniam praeiviui, kuris gal galėtų „užsikabinti“ už futbolo, jį kažkaip pamėgti gal, tiesiog uždaromos visos durys. Tipo, jei nori, tai eik pats ir ieškokis ir domėkis. Amen.

 10. Favoritas 2016, balandžio 1 | 15:42 Atsakyti

  Paieškojau to pranešimo apie mokamas transliacijas:
  http://www.futbolas.lt/lt/naujiena/nemokamos-a-lygos-transliacijos-per-futbolotv-praeitis

  Aiškiai tv3 ausys kyšo. Nori sukurti poreikį, kad už kokybiškas transliacijas būtų mokama. Bet gal tai nėra jau taip blogai? Prieš kokius 10m. niekas net dykai neidavo į LT krepšinio rinktinės draugiškas varžybas – dabar arenos sausakimšos. Gal čia ne tik TV3 nuopelnas, bet tas noras apmokestinti transliacijos prie to labai prisidėjo.

  Prisiminus kokius 5m. atgal kai apskritai niekas futbolo nerodė (neskaitant MTV :) ) , tai tenka pripažinti, kad dabartinė situacija kai rodomos visos Alygos rungtynės ir nemokamai – yra fantastika! O fantastika = nerealu!

  Tas mūsų įprotis gauti viską nemokamai, pvz per torrentus, nėra geras dalykas. Už pramogą-futbolą reikia mokėti! Pvz, Kauno Žalgiris ir Trakai parduoda bilietus į rungtynes. Absurdiška (Kaune būnant už tvoros geresnis vaizdas nei iš tribūnų :), bet pats principas, mano nuomone, yra teisingas. Kuo labiau ir daugiau žmonės bus linkę mokėti už futbolą, tuo geriau. Idealiausia, kad būtų sukurtas toks požiūris, kad futbolo kokybė yra 3 lygių: žemiausias – 1 kamera, vidutinis – HD 3 kameros, ir aukščiausias – stadione gyvai.

  Kalkit mane prie kryžiaus, bet viską palikti taip kaip yra – nemokamos/pigios varžybos stadione, nemokamos transliacijos ar iš vis jų nebuvimas – būtų tolimesnis LT futbolo stovėjimas vietoje. Kur mes nieko nedarydami pasistūmėjom Lietuvos futbole per 26 nepriklausomybės metus? Niekur. Tik krūva neaiškių projektėlių, lažybų ir uždaryti klubai.

  Su futbolo.tv atėjimu ledai pajudėjo ir teisinga linkme, tuo pačiu ir klubai pradėjo intensyviau dirbti. Ar mes lietuviai jau esam pasiruošę leisti pinigus futbolui? Turbūt ne, bet vartotojas visada nori rinktis. Ir šiuo atveju turim pasirinkimą – nemokama TV3, mokama Futbolo TV arba stadionas. Iš principo mažai kas keičiasi. Nemokamas transliacijas turėsim ir toliau, nėra ko verkšlent.

 11. Anonimas 2016, balandžio 1 | 15:49 Atsakyti

  Dėl transliacijų – siūlau nepanikuot. Aišku, kad TV3 nori taip pritraukt pas save žiūrovų. Bet kai lošėjai Azijoj supras, kad nėra realiai nemokamų transliacijų ir nustos lošt iš šitos lygos statymų, tada ir sugrįš realiai nemokamos transliacijos

 12. Jonas | SDV 2016, balandžio 1 | 15:56 Atsakyti

  oho, geras, nu čia dar viena konspiracinė teorija:)) mat jei lietuviško futbolo transliacijų esmė yra ne Lietuva, o Azijos lošikai, tai iš esmės galime kalbėti apie visiškai kitokios apimties „vartotojų“ kiekius:) tokiu atveju, reklamos parodymų skaičius per TV3 Play gali kosmiškai išaugti, o kažin ar šio kanalo reklamos pirkėjai turės tiek fantazijos, jog suprastų, kad jie moka už lietuviškos reklamos rodymą kokio Tailando ar Honkongo gyventojams:)

  • Anonimas 2016, balandžio 1 | 16:06 Atsakyti

   Tikrai taip – web pardavėjai labai labai labai nenoromis atskiria vartotojus pagal geografiją. Pasiūlys bet ką, tik ne geografinį ribojimą

 13. Jonas | SDV 2016, balandžio 1 | 15:58 Atsakyti

  P.S. tik dar kartą siūlau nepainioti bilieto į stadioną kainos ir mokesčio už transliaciją. Tai yra pakankamai skirtingi dalykai. Viena, stadiono pinigai eina tiesiai klubui, antra – į stadioną ateina jau „suorientuotas“ vartotojas. Tuo tarpu, jei LFF prioritetinis tikslas yra lietuviško futbolo populiarinimas, geresnės priemonės už nemokamas transliacijas kažin ar surastum.

  • xxx 2016, balandžio 3 | 15:37 Atsakyti

   Tai ir išlieka nemokama galimybė tv3 play. Už aukštesnę produkto kokybę normalu susimokėti. Be to futbolas toks daiktas kad tau arba duota meilė jam arba neduota. Jei neduota – nesuviliosi nei nemokamos transliacijom nei saldainiais.
   Kitavertus norėtusi pono, kaip berods dirbančio prie marketingų, nuomonės – ką sako pats apmokestinimo iškomunikavimas tik trumpa žinute, be jokių pvz Šembero paaiškinimų kodėl verta mokėti, kur eis pinigai? Ar patys futbolo.tv nenorimis įvedė tą apmokėjimą, kaip atlygi TV6 už tai kad susimilo per TV transliuoti (nors ir ne itin palankiu laiku 18:10)

 14. Meistras 2016, balandžio 2 | 15:55 Atsakyti

  Bet tai per ta Tv3 play nevisas varzybas rodys…kaip suprantu. Tai dabar bus pigiau susimetus keliems zmonems is Vilniaus vaziuot i kitus miestus pasirgt uz Suduva. Va toks ir populiarinimas, dazniau lankysimes „stadikuose“, kabutese rasau, nes normaliu stadionu per visa Lietuva kokie 2 😀

  • Juozas 2016, balandžio 2 | 18:32 Atsakyti

   Norisi sakyt sekasi žalgiriui, nes nemėgstu šio klubo, bet matyt sekasi geresniems ir tas čempioniškas mentalitetas vėl paėmė viršų.

 15. Jonas | SDV 2016, balandžio 2 | 20:34 Atsakyti

  Kuo daugiau tokiu rezultatu – tuo idomiau. Tik butu neblogai, jei taskus su antro ketverto komandomis barstytu ne tik Suduva ir Zalgiris

 16. Anonimas 2016, balandžio 2 | 22:20 Atsakyti

  Lietava siaučia. Nieko gero Sūduvai – pasirodo esame geriausiu atveju TOP penketuke. Žinant mūsiškių įprotį visada būt paskutiniais iš ‘geriausiųjų’, optimizmas neapima…
  Laikas pamiršt žalingus įpročius. Chebra, tik nebandykit barstyt taškų artimiausiose keturiose varžybose ir taurėje!

 17. Favoritas 2016, balandžio 3 | 09:39 Atsakyti

  Geras startas dar negarantuoja ir gero finišo. Lietava šaunuoliai, bet viščiukus skaičiuosim rudenį.
  O dėl artimiausių keturių turų, tai manau visai realu Sūduvai tašką kitą pabarstyt.

 18. Anonimas 2016, balandžio 3 | 10:41 Atsakyti

  Lietava mane stebina tiek savo žaidimų, tiek žaidėjų užsivedimu, nebijo žaisti nei prieš Sūduvą, Žalgirį ar Atlantą. Jei išlaikys tą entuziazmą, tikrai taps šio sezono staigmena, kaip pernai buvo Spyris.

 19. Mantas 2016, balandžio 3 | 14:47 Atsakyti

  Koks vartininkas.. Tragedija. Ne pirmos ir ne antros rungtynes gauna įvarčius po savo klaidų.. Leistų Matūzą, šita namo siųstų greičiau..

 20. Juozas 2016, balandžio 3 | 14:52 Atsakyti

  Nė karto šiame sezone (iš tikro jau keletą sezonų neteko) nekritikavau vartininko, bet pirma mano kritika jam būtų iškart tokia – KEIST MATUZU.

 21. griezhtas 2016, balandžio 3 | 16:45 Atsakyti

  Eda sveikata tokios varžybos 😀
  O Kadrumui jau tikrai reikia pasilsėt, jau išnaudojo savo klaidų limitą.
  Beje pagal aplink besisukinėjančių stipriai įdegusių trenerių ir kitų veikėjų skaičių, spėju, kad stumbras sezono nebaigs ir pasikartos Kruojos istorija.

Naujas komentaras