Andro Švrljuga

Čempioniški reikalai

Štai – nepraėjo nė poros savaičių po karštų diskusijų apie šio sezono medalių laimėtojus, o “Sūduva” jau turi progą savo čempioniškas ambicijas pasitikrinti praktiškai.

Visi puikiai suprantame, kad mūsų ir žurnalistų šnekos apie drūčiau prieš sezoną išaugusį kandidatų į aukso medalius skaičių kol kas nieko nereiškia. Jei kalbėtume dar tiksliau – jos reiškia tik tiek, kad komandinio sporto reikaluose visada gali tikėtis stebuklo.

O realybė kol kas yra tokia, kad tik stebuklas gali atimti aukso medalius iš pastarųjų metų lietuviško futbolo lyderio. Jėgos šiuolaikiniame futbole dažniausiai matuojamos pinigais, o “Žalgirio” finansinis argumentas yra daugiau nei du kartus solidesnis nei kitų lygos klubų.

Vaikiška yra burnoti ant klubo tiek dėl storiausios lygoje piniginės, tiek ir dėl riebiausios savivaldybės paramos. Vietoje to derėtų pasižiūrėti į veidrodį ir paklausti, kodėl aš taip gerai suktis nesugebu. Taip pat derėtų nepamiršti, kad tas pats “Žalgiris” dar ne taip seniai buvo bankrutavęs klubas.

 

“Žalgirio” argumentai aikštėje

Viltys apie tai, kad “Žalgiris” šiemet “smarkiai susilpnėjo” nepasiteisino. Visų pirma šias viltis sugriovė dvi šios komandos pergalės prieš labiausiai žandus pūtusį konkurentą – “Trakus”.

Aiškinti pralaimėjimus “Žalgiriui” trumpu suolu – kažkaip neprofesionalu. Taip galėtum kalbėti nebent sezono pabaigoje, o ne lošiant pirmąsias rungtynes.

Štai taip ir gavosi – išsaugotą pernykštę sudėtį (svarbiausias “Trakų” argumentas) nušlavė trys nauji žaidėjai “Žalgirio” startinėje sudėtyje antrosiose šių komandų rungtynėse.

Mačiau tik fragmentus iš trejų šio sezono “Žalgirio” rungtynių. Man pasirodė, kad komanda juda gerokai lėčiau, nei ankstesniais metais – lėčiau tarp žaidėjų vaikšto kamuolys, ilgiau delsiama prieš perdavimą (įvarčius “Stumbrui” galbūt kol kas galima nurašyti prastai šios komandos gynybai).

Iš kitos pusės, man taip pat pasirodė, kad pirmąsias rungtynes prieš “Trakus” Vilniaus komanda visų pirma laimėjo individualiomis kai kurių savo komandos narių pastangomis.

Prieš šį ginklą nepadėjo nei “Trakų” “susižaidimas”, nei tas faktas, kad ši komanda turi ko gero vieną geriausių gynybos linijų lygoje.

Apibendrinant, galime drąsiai teigti, kad sezono pradžia paneigė visuotinį troškimą šiemet pamatyti “Žalgirį” susilpnėjusį. Belieka pažiūrėti, ar keli artimiausi turai neparodys priešingos situacijos – kuomet “Žalgiris” yra maždaug toks pats kaip ir visada, o nusilpę – pagrindiniai pastarųjų sezonų konkurentai.

 

“Sūduvos” būklė ir tikslai

Jei atvirai – gaila, kad “Sūduvai” prieš “Žalgirį” reikia lošti būtent dabar. Komanda sužaidė du skirtingus turus, todėl kalbėti apie jos pajėgumą sudėtinga.

Akivaizdu viena – “Sūduvai” ir vėl reikės laiko įsibėgėjimui, todėl stipriausia lygos komanda trečiame ture – pernelyg sunki misija. Taigi, šios rungtynės – neprognozuojamos.

“Sūduva” gali iššauti, tačiau lygiai tiek pat gali smarkiai gauti į skudurus.

Praėjo tie laikai, kai šių komandų susitikimai iš tikro būdavo išskirtiniai. Kadaise “Sūduva” buvo geresnė ir dažniausiai laimėdavo. Vėliau ėmė daugėti lygiųjų. Tuomet “Sūduvai” laimėti pasisekdavo tik retkarčiais. O pastaraisiais metais net ir lygiąsias ištempti tapo beveik neįmanoma.

Pernai per ketverias rungtynes “Sūduva” sugebėjo “Žalgiriui” padoriau pasipriešinti tik kokį kėlinį. Visa kita – nuobodūs bandymai atakuoti ir maksimalios pastangos nepraleisti įvarčio. “Žalgiris” prieš “Sūduvą” pernai taip pat nežaidė įspūdingai. Pergalėms pakakdavo uždaryti visus kelius “Sūduvos” atakoms.

Tačiau net jei “Sūduva” pastaraisiais metais mūsų ir nedžiugindavo savo žaidimu prieš čempioną, šių rungtynių vis viena lauki labiau, nei prieš kitus lygos kolegas.

 

“Žalgiris” prieš “Žalgirį”

Vienas iš įdomesnių šių rungtynių niuansų – trijų pernykščių “Žalgirio” žaidėjų persikėlimas į “Sūduvą”.

Šį faktą galime interpretuoti dvejopai. Neabejotinai šie žaidėjai norės parodyti, kad “Žalgiris” be reikalų jų nepasiliko komandoje. Tačiau pakovoti jiems su savimi vis viena teks. Ypač Švrljugai, kuris pernai buvo “Žalgirio” gerbėjų išrinktas geriausiu komandoje ir Jankauskui, kuris, kaip suprantu, kadaise turėjo pasirinkti, kur būti – aikštėje ar tribūnoje.

Algis Jankauskas ir Andro Švrljuga

Algis Jankauskas ir Andro Švrljuga pirmose sezono rungtynėse

 

Žiūrėdamas, kaip Švrljuga prieš savaitę doroja “Atlanto” Kazlauską ir prisimindamas, kaip pernai šis žaidėjas dorodavo Veliulį – galvojau, kad sprendimą atsisakyti šio žaidėjo pastangų kol kas sunkiausia suprasti.

Švrljuga – neabejotinai vienas ryškiausių personažų “Sūduvoje” per pirmąsias dvejas rungtynes. Ar taip bus ir toliau – matysime. Juk pernai Šilėnas pirmuosius turus taip pat buvo vienas komandos lyderių, tačiau vėliau ne tik kad aprimo, bet ir apskritai iš komandos dingo ir sugrįžo į Vilnių laimėti medalių su “Trakais”.

Faktas – ir Švrljugai, ir Jankauskui, ir Janušauskui šiemet tenka pratintis prie visiškai kitokio futbolo. Čia tenka kapotis nuo pirmos iki paskutinės minutės ir čia niekada neini į aikštę galvodamas, kad pergalę pasiimsi žaisdamas puse kojos. Iš tavęs čia žymiai daugiau tikisi ir treneriai, ir kolegos, ir gerbėjai.

Nori nenori – tenka matuotis lyderio batus ir pasislėpti nėra už ko. Tad nieko nuostabaus, jog šiems žaidėjams per pirmąsias rungtynes tenka išskirtinis psichologinis krūvis. Jie puikiai supranta, kad nenusisekus rungtynėms, visų žvilgsniai pirmiausiai kryps į juos.

Štai ir šį kartą – svarbiausia “Sūduvos” grandis bus gynyba, kurios tinkamam funkcionavimui buvę žalgiriečiai šiemet turi didžiulės įtakos. Su “Atlantu” “Sūduvos” gynyba suklydo vieną kartą. Panaši statistika būtų rimtas pagrindas teigiamam rezultatui ir trečiadienį.

Mažokai reklamuotas „Sūduvos“ žurnalistų pokalbis su Algiu Jankausku

 

Matysim, kuo visa tai baigsis.

Dabar svarbiausia iš anksto nusipirkti bilietą ir kažkaip prasibrauti per vakarinius kamščius iki Sportimos Vilniuje.

Būtent čia vykusios “Žalgirio” rungtynės su “Trakais” šiame sezone surinko didžiausią žiūrovų skaičių – 1500 vienetų pagal oficialią statistiką. Antra buvo Klaipėda pirmam ture (1200), trečia – Marijampolė antrame (1100). Tiesa, reikia paminėti, kad Supertaurė surinko daugiau nei 3000 žmonių.

Pasidalink su draugais:

39 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2016, kovo 15 | 10:25 Atsakyti

  Ačiū, Remi – tikra tiesa, kol kas pilnos žinios tik pas mėgėjus:) Juokas pro ašaras – futbolo organizacijos vis sugeba taip pakeisti savo tinklapius, kad fragmentais pusė info tiesiog išnyksta. Ką jie be tų mėgėjų darytų:)) Vakar Paulius Jakelis Facebook’e žadėjo, kad visa pernykštė naudinga info greitu laiku turėtų į A lygos svetainę sugrįžti.

 2. anonimas 2016, kovo 15 | 10:35 Atsakyti

  kas tik lietuvoj su futbolu iskart nesklandumu pylna,uztat dziugu kad marijampolej ejo ir eis zmones ir +-1000 ir ner ka skaiciuot,o dar jai atsirastu tokiu kur sugebetu pritraukt zmogu tai isvis but saunu..

 3. Jonas | SDV 2016, kovo 15 | 11:10 Atsakyti

  Na Marijampolės pernelyg girti taip pat nederėtų. Būtų lygoj Banga, Dainava, Tauras ar Utenis loštu ne Visagine, o namie – tai tą tūkstantį Marijampolėje lenktų ne tik Vilnius ir Klaipėda. Kitas dalykas – tie, kas bent dešimt metų į Sūduvą vaikšto, puikiai pamena, kad tais laikais, kai komanda į medalius dar nesidairė ir 2000 stadione nebūdavo retas nutikimas. Jau nepamenu kada šitokį skaičių Sūduvos gerbėjai buvo pasiekę.

 4. anonimas 2016, kovo 15 | 11:41 Atsakyti

  Na kaip budami pirmoj lygoj dar atlanta sutvarkem taurej prasidejo tas zmoniu didesnis domejimasis,kazkaip senasis stadijonas su kitokia aura budavo,bet nieko ainama manau teisynga linkme papulk i europa laimek kazka lietuvoj ir bus tie zmones stadione..nors anksciau kazkaip didesne svente budavo,po miesta su racijom vazinedavo kviesdavo vien taj demesio kazkiek pridedavo db jai koki plakata iskabina tai jau svente..

  • nitro 2016, kovo 15 | 14:23 Atsakyti

   Senojo stadiono vieta buvo arciau centro ir tuo patogesne miestelenams. Todel tai irgi turejo itakos lankomumui

   • anonimas 2016, kovo 15 | 15:37 Atsakyti

    tai cia tu kabliuku gali visokiu pririnkt,pakviesk radzi koncertuot pries varzybas tai pamatysi kiek prisirinks

     • anonimas 2016, kovo 15 | 16:48

      Nuo to ir prasideda viskas reik kur publika ir auditorija kitaip nieks nekils,tegu klause o kas ten tas viens vidury begioja koks skirtumas

 5. Juozas 2016, kovo 15 | 13:56 Atsakyti

  Na reikia nepamiršti, kad ir gyventojų Marijampolėj prieš dešimtmetį buvo +10tūkst:) O šiaip, manau ir šį sezoną neturėtumėm užleisti pozicijų lankomume, na jei ne patys pirmi tai bent tarp 3 lankomiausių tikrai būsim, gal klaipėdoj žmonės pradės vaikščiot, Vilniuj tai manau tik dėl to kad sezono pradžia ir visi buvo pasiilgę, nematau galimybių Žalgiriui ar Trakam būt lankomiausiem šį sezoną:)

   • Anonimas 2016, kovo 15 | 16:36 Atsakyti

    Dėl Trakų visiškai sutinku. Kaip kitaip gali būt su benamiais? Juk jų net pavadinimas rodo, kad namai – Trakai, o gyvena, treniruojasi, žaidžia kažkodėl sostinėj…

 6. S 2016, kovo 15 | 17:13 Atsakyti

  Aš tai iš viso nenoriu jau net ir komentuoti, nes kaip matau ponas blog’eris ir kiti jau nurašė iš karto Sūduvą ant pralaimėjimo. Tokie jūs ir fanai, jei netikite savo komanda ir jos nepalaikote, o tik kalbate kaip būtų gerai lygiosios. Man nusispjauti į lygiasias, lygiosios būtų blogai mano atžvilgiu, pateisinčiau tik pergalę.

 7. Jonas | SDV 2016, kovo 15 | 21:21 Atsakyti

  Ponas blogeris „savo komandą“ galėjo nurašyti nebent tiesiogiai – turiu omeny tą faktą, kad jau aštuntus metus kone kas savaitę apie tą „savo komandą“ po rašinėlį parašo. deja, visi rašinėliai baigtųsi „kad ir kas bebūtų – mes laimėsime“, tai greičiausiai šių rašinėlių jau seniai jokie skaitytojai neskaitytų. O ant žemės nusileisti padėtų aukščiau komentaruose pateiktas video su Andro Švrljuga, kuriame yra nemažai protingų pamąstymų apie gerbėjų viltis ir objektyvią realybę

 8. jotvingis 2016, kovo 16 | 08:11 Atsakyti

  O kaip kitaip jie sau įrodys, kad jie žino, ką daro, jei neprirašinės. Seniau daug marijampoliečių į Vilnių atvažiuodavo, šiandien, spėju, net vietiniai į varžybas vėluos. Rimvydai, tu esi durnius!

 9. Anonimas 2016, kovo 16 | 20:58 Atsakyti

  Jei Kecapas būtų lietuvis, dabar žaistų Uteny arba Šile, bet Kecapas yra serbas ir jis yra nepakeičiamas Sūduvos žaidėjas, nors nuolat „groja“ į minusą.

   • griezhtas 2016, kovo 16 | 22:02 Atsakyti

    Atsimenu Luksi irgi visi visisku nuliu vadindavo, nors buvo rezultatyviausias suduvoj.
    O Ketcapas, atmetus tai Mikoliuno paleidima ,siandien suzaide labai gerai, ypac ginantis kelis sykius galva po standartu (o standartai siai dienai yra didziausia musu problema) surinko kamuoli (iskart primeti o ka tuo atveju butu padares baranovskis) ir atakuojant savam stiliuj efektyviai zaide.

  • Anonimas 2016, kovo 16 | 21:51 Atsakyti

   Jus taip neburbekit ant to Kecapo. Taip daro jis klaidu, kas ju nedaro. Bet kai palaiko kamuoli, ir ismaudo pora varzovus, viskas tvarkoje buna…Sutinku ir man jo zaidimo stilius nelabai patinka, taciau jis zaidzia protingai, atrodo lyg ir nepersistengia, bet komandos braizui tinka

 10. Anonimas 2016, kovo 16 | 22:02 Atsakyti

  Dambrauskas: pirmame kelinyje
  galėjome įmušti tris ar keturis įvarčius, bet nepavyko. Oho, net man nepavyko izvelgti sitiek progu per visas varzybas. bet matyt kiekviena kreiva kelima i baudos aikstele, ir prislietima prie kamuolio dabrauskas izvelgia kaip ivarti, ismandrejo mat cempionu komandoj. Lauksime Marijampoleje su malonumu, paziuret tuos 4 ivarcius per kelini

Naujas komentaras