Valentin Baranovskij

Sezoną pradeda prezidentas

“Sūduvos” prezidento Vidmanto Murausko pranešimų visada laukiame. Jų būna nedaug – po keletą per sezoną. Vienas – pradžioje, kitas – po vakarienės.

Paprastai poną Vidmantą kalbina vietinės Marijampolės pajėgos. O va šį kartą klausimus uždavė Aurimas Budraitis.

Ir štai jums rezultatas – ko gero visų laikų geriausias Vidmanto Murausko interviu. Tikra tiesa – žurnalistikoje teisingi klausimai veda prie informatyvių atsakymų.

Taigi, paryškinkime kelias svarbiausias šio pokalbio vietas. Jos bus svarbios ne tik vertinant sezono pradžią, bet ir naudingos bendram žvilgsniui į sezoną.

 

Planai – auksas gali palaukti

Aukso medalių “Sūduvai” Prezidentas neplanuoja. Tačiau užduotis treneriams labai konkreti – prizinė vieta ir kelialapis į Europos turnyrą. Tokia pati misija kelta ir pernai.

Įdomu tai, kad Prezidentas itin akcentavo šių metų LFF taurės rungtynes. Šis turnyras – prioritetinis ir čia Murauskas nevyniojo žodžių į vatą – griežtai siekiama laimėti taurę.

Pavyks tai padaryti ar ne – matysime. Tačiau galime būti tikri, kad turėsime mažų mažiausiai dvejas įdomias rungtynes jau pačioje sezono pradžioje. O jei pasiseks – tai ir visas trejas.

Aišku, galėtum sakyti, kad taurės planuose lyg ir nebuvo. Ir provokacinis Aurimo Budraičio klausimas apie tai, ar Vidmantą Murauską tenkintų “Žalgiris” ir “Trakai” taurės finale (kas savaime garantuoja “Sūduvai” vietą Europos lygoje) buvo pateisinamas.

Tačiau apetitas kyla bevalgant ir taurė (berods tai būtų trečioji per “Sūduvos” istoriją) į šio sezono planus tapo įrašyta. Viskas logiška – kad ir kaip bevartytum, bet taurę laimėti iš tikro yra žymiai lengviau, nei medalius. Tereikia sėkmingai sužaisti tris kartus.

 

Galimybės – stabilios kaip ir visais laikais

Ir šį kartą Vidmantas Murauskas buvo kaip niekad atviras. Man atrodo, pirmą kartą viešai buvo įvardintas “Sūduvos” sezono biudžetas – 650 000 eurų. Mažumėlę didesnis, nei buvo pernai (620 000 eurų).

Galbūt šį tą praleidau, bet man atrodo, kad šį skaičių tegalime palyginti su “Žalgirio” pinigais, nes ši komanda – vienintelė, kuri jį paviešino.

“Žalgirio” biudžetas – šiek tiek daugiau nei 2 milijonai eurų. Taigi, skirtumas – akivaizdus. Beje, “Žalgirio” biudžetą maždaug po trečdalį sudaro Savivaldybės, rėmėjų ir iš UEFA gauti pinigai. 4 procentai (apie 95 000 eurų) – iš prekybos bilietais.

Paprastai tariant, “Sūduvos” biudžetas siekia trečdalį “Žalgirio” – pvz., maždaug tiek “Žalgiris” gauna iš UEFA už laimėtą čempionatą ir žaidimus Čempionų lygoje. Beje, čia galite paskaityti, ką apie artėjantį sezoną mano Mindaugas Nikoličius.

Konstantinas Sarsanija “Atlanto” biudžeto neišdavė, tačiau aiškiai leido suprasti, kad su dabartiniais pinigais laimėti Lietuvos čempionatą nemato jokių realių galimybių. Įdomu tai, kad “Atlantas” – save išlaikantis klubas, didesnę biudžeto dalį surenkantis iš UEFA ir žaidėjų pardavimo.

Tiesa, visko gali būti, kad šio klubo kišenę gali patuštinti teismas su “Tauru” dėl prancūzams parduoto vartininko.

Tačiau, įtariu, “Atlanto” biudžetas ir taip yra mažesnis nei “Sūduvos”, tačiau Sarsanijos faktorius tą skirtumą aplygins.

O va “Sūduvos” situacija – akivaizdi. Dalyvavimas Europos lygoje galėtų kilstelėti komandą į kokybiškesnį lygį. Va tada bus ir galima realiau planuoti aukso medalius.

Šiemet gi Prezidento planai konkretūs – kuo anksčiau užsitikrinti medalius ir nepalikti šio klausimo paskutiniams turams. Fair enough.

 

…ir kiti aštrūs klausimai

Atvirai buvo pakalbėta ir dar apie vieną dalyką, apie kurį buvo puse lūpų šnekama jau senokai.

Atrodo, Karolį Chveduką šiemet galime pamiršti. Štai ir išspręstas saugų pertekliaus klausimas. Karolis, kaip sakė Vidmantas Murauskas, “patyrė buitinę traumą”. Ir pridūrė – “nesu jam nei mama, nei tėvas, kad mokyčiau”.

Karolis Chvedukas ir Algis Jankauskas

Gaila, kad šuniui ant uodegos nuėjo dar vienas Marijampolės futbolo talentas. Kaip suprantu, Chvedukas sezonui nesirengė ir kada galės vėl lošti futbolą – nėra aišku. O va ar vietos komandoje bus tuomet, kai sugrįžti į aikštę norės – jau visai kitas klausimas.

Chveduką nurašau ne dėl to, kad netikėčiau, jog žmogus negali suimti savęs į ranka. Esmė ta, kad pastaraisiais metais šis žaidėjas buvo pasiekęs tokią žaidimo kokybę, kai rimtai galėjo galvoti apie persikėlimą į aukštesnį lygį ir stipresnį klubą.

Tačiau tam turi ne muštynėse sulaužytus šonkaulius gydytis, o maksimaliai susitelkęs dirbti, kad sugebėtum pasirodyti tiems stipresniems klubams kaip žaidėjas, į kurį verta bent jau pamėginti investuoti.

Kitaip tariant, Chveduko karjeroje pertrauka nutiko kaip sykis tuo metu, kai, priešingai, reikėjo dalykus spausti iki dugno.

Vidmantas Murauskas taip pat patvirtino mūsų jau pastebėtą klubo požiūrį į vietinio jaunimo rengimą.

Investuojama į jaunimą nebus. Vadinasi, jaunimo ateitis – paties jaunimo rankose. Taip pat rankose tų trenerių, kurie su jaunimu dirba.

Ir čia svarbiausia yra ne futbolo žinios, kurias tas jaunimas iš trenerių gali gauti. Svarbiausia, kad treneriai įsriegtų vaikams profesionalaus požiūrio daigus. O tada – jau tik nuo paties jaunuolio priklausys, ar jis peršoks į “Sūduvą” ar liks amžinu dubleriu kokioje nors žemesnės lygos komandoje.

 

Laikas baigti šnekas

Galima drąsiai teigti, kad esminiai sezono pradžios taškai sudėlioti. Ir guli jie kaip niekad tvarkingai.

Aiški sudėtis, aiškūs prioritetai ir tikslai. Beliko sekmadienį nuvažiuoti į Kauną ir pažiūrėti, kaip “Sūduva” atrodo po komandos transformacijų ir stovyklų.

Ko gero jau pastebėjote, kad po apšilimo su “Lietava”, “Sūduvai” teks serija su pagrindiniais varžovais. Tad galime būti tikri – po keturių turų jau turėsime gerokai aiškesnį vaizdą apie šįmetinės komandos pajėgumą ir galimybes.

O dabar linkiu tamstoms sekmadienį ilgai nemiegoti ir priimti atsakingą sprendimą rinktis stadioną (kad ir koks jis Kaune niekingas bebūtų) vietoje kompiuterio. Futbolas per kompiuterį – šūdas, kurį verta naudoti tik tuomet, kai kitos išeities nėra.

Pasidalink su draugais:

50 koment.

Komentuok!
 1. Biudzetininkas 2016, kovo 5 | 01:50 Atsakyti

  Per tv3 sporto žinias atskleidė visus A lygos klubų biudžetus:

  1. Vilniaus Žalgiris – 2,1 mln
  2. Trakai – 1 mln
  3. Sūduva – 650 tūkst.
  4. Atlantas – 600 tūkst.
  Likusių klubų biudžetai nesiekia 300 tūkst eurų

   • griezhtas 2016, kovo 5 | 17:44 Atsakyti

    Pagal tarpsezonio apsipirkimus nepanašu, kad trakų biudžetas padidėjo, visi nauji pirkiniais neskaitant Klimavičiaus iš optima linijos lentynos. Plius dar trakų rėmėjas priklausomas nuo Baltarusijos, o ten gi krizė. Nu bet gyvenimas pagal kišenę ir yra klubo ilgametiškumo garantas, plius trakai moka žaidėjus atskleisti ar atgaivinti ir už trigubą kainą žalgiriui parduoti :)

    • Marijus 2016, kovo 5 | 18:27 Atsakyti

     kurį čia žaidėją Trakai Žalgiriui pardavė, ir dar už trigubą kainą? kiek žinau Žalgiris sutartis su laisvais agentais pasirašo, išpirkų nemoka

 2. Anonimas 2016, kovo 5 | 20:22 Atsakyti

  Nu bet straipsniai oficialioje svetainėje man svetimą gėdą sukelia… Atrodo, kad straipsniai iš iškarpų sudėlioti penktos klasės mokinio per informatikos pamoką. Tekstų kokybė ir informatyvus taip pat būdingi penktokams…

 3. Jonas | SDV 2016, kovo 5 | 23:06 Atsakyti

  Mane tai labiau stebina kad jie agituoja rungtynes ziuret kabake, vietoje to kad pakviestu zmones nuvaziuot 30 km iki Kauno

 4. minde 2016, kovo 5 | 23:31 Atsakyti

  na seip straipsnio gale parasyta kad kviecia atvykti y kauna ARBA restorane stebet…kartais per daug kritikos

 5. Mantas 2016, kovo 6 | 15:12 Atsakyti

  Sūduvos fronte nieko naujo.. Na dešinys kraštas kažkiek įdomesnis, o visa kita – praeitų metų tęstinumas su nuolatiniu kamuolio prelaikymu, apart poros-triju Jamak gerų perdavimų į poziciją..

  • Anonimas 2016, kovo 6 | 15:20 Atsakyti

   Aš sakiau, kad tenkina bronza ir nereikia turėti per didelių vilčių dėl aukso, nes dažniausiai tenka nusisvilti.

 6. sa 2016, kovo 6 | 15:35 Atsakyti

  Dabar prasidės visų verkimas ir Sūduvos nurašymas ,ir sakymas ,kad prieš Atlanta neapsimoka eit žiūrėt rungtynių,nes vistiek Sūduva gaus.. Dabar būtent ir reikia sūduvai palaikymo ir pačio didžiausio po šitos nesėkmės ,o ypač naujokam ,kad pamatytų ,kad nesam Trakai ir turi fanus dėl kurių reik kovot.

 7. carlos 2016, kovo 6 | 15:42 Atsakyti

  prisimenu iš pareitų metų komentarų po pralaimėjimo žalgiriui, kad tokį auksą su šešiais legionieriais net ir nemalonu būtų laimėt :)

 8. Virgis 2016, kovo 6 | 15:58 Atsakyti

  Visiškas košmaras. Pradedam čempionatą ir pradedam vytis varžovus. Mat mums įsižaisti reikia… Jokių rimtų kombinacijų (Kaunas atrodė atakose geriau). Kiek nekokybiškų pasų. Serbai nepersistengs.

 9. Meistras 2016, kovo 6 | 16:16 Atsakyti

  Primige vyrai, oi primige. Nejudejom aiksteje. Matyt tikejosi kad Lietava atiduos 3 taskus ir stoviniuojant

  • carlos 2016, kovo 6 | 16:31 Atsakyti

   skubat jūs ta savo komandą laidot, labai nenustebčiau jei supyktų ir nuneštų tą atlantą. O šiaip įdomus čempionatas nusimato, manau, realiai kažkiek pastiprėjusios visos komandos.

  • Juo 2016, kovo 6 | 16:37 Atsakyti

   Tik nepradėkit verkt. Sužaidėm blogai, gal labai blogai, bet jau didžioji dauguma komentatorių nurašo visą sezoną… 😀

 10. Anonimas 2016, kovo 6 | 17:38 Atsakyti

  matai, tiems sunims rūpi kur tas karavanas eina. daug keistesnis veiksmas kai komentarai suduvos fb puslapy cenzuruojami. matai parasyta „2 komentarai“ – paspaudi ant ju ir dingsta.

 11. H 2016, kovo 6 | 18:04 Atsakyti

  Tikintis kitokio rezultato su Atlantu pradziai ka reiketu padaryti pasodinti ant suolo Kecapa ir Jamaka.. Ir perstatyti zaidejus pagal kitokia schema..

  • griezhtas 2016, kovo 6 | 18:58 Atsakyti

   Ne vien jamakas su ketcapu grybą pjovė, pjovė visa komanda. Nežinau kokios priežastys ar nenusiteikė ar perdegė (man labiau į perdegimą panašu buvo), ar šalčio išsigando, bet to žaidimo kuris buvo per draugiškas nebuvo likę nei pėdsako.

Naujas komentaras