Tomas Radzinevičius

6: KAUNO ŽALGIRIS 2:2 SŪDUVA

“Sūduva” šiuo metu žaidžia taip, kad kiekvienos rungtynės tampa didžiuliu iššūkiu. Nesvarbu, su kuo būtų žaidžiama – rungtynių baigtis nėra aiški iki paskutinės minutės.

Praeito turo rungtynės su “Stumbru” galėjo pasibaigti taip, kaip baigėsi šiandienos su “Žalgiriu”. Šios dienos rungtynės galėjo pasibaigti kaip praeitas turas, jei tik antras įvartis į “Sūduvos” vartus būtų kritęs penkiomis minutėmis anksčiau.

Tobula pamoka

Šias rungtynes “Sūduvos” žaidėjai ir treneriai galės žiūrėti kokį šimtą kartų. Mat jose – visa “Sūduvos” pirmo rato istorija.

“Sūduva” parodė geriausias savo puses. Taip pat – ir tas, kurios mūsų visai nedžiugina. Matėme ir komandos potencialą, ir elementus, kurių tokios komandos žaidime tiesiog neturėtų būti.

Andro Švrljuga

Švrljugos džiaugsmo šokis – pirmas įvartis „Sūduvoje“!

Štai dėl to ir neverta pernelyg parintis. Taip, iš šiandienos perspektyvos žvelgiant – rezultatas yra apverktinas. Rezultatas kol kas yra toks, kad šiuo metu lentelę tenka dalyti ne pagal formulę 4+4 (kaip atrodė prieš sezoną), o pagal 3+5 ir, deja, “Sūduva” yra antroje grupėje, toje, kuriai medaliai nesišviečia.

O parintis neverta dėl kelių priežasčių.

Viena, šiandien pamatėme, kad “Sūduvos” bėdos yra akivaizdžios, tačiau – elementarios. Nėra jokios mistikos, jokių keistenybių. Paprasti, normalūs futbolo elementai, kuriuos komanda kažkodėl atlieka labai prastai.

Antra, tikiu, kad ši “Sūduvos” laida yra pajėgi tuos elementus suremontuoti. Kaip sakė vienas patyręs žmogus, puikiai išmanantis “Sūduvos” reikalus per pastaruosius 50 metų – šiemet “Sūduva” ko gero turi geriausią visų laikų sudėtį. Todėl, manau, pačios aštriausios žaidimo skylės bus užtaisytos artimiausiu metu.

Šiandienos lygiosios yra panašiai kaip “Žalgirio” pralaimėjimas “Atlantui” – lengvas žemės drebėjimas, po kurio visiems yra visiškai aišku, ką ir kaip reikia daryti.

Kas “Sūduvoje” nevažiuoja? Pirma serija

Be abejo – didžiausios “Sūduvos” bėdos tūno gynyboje.

Per dvi savaites, lošiant prieš komandas, kurios prie “Sūduvos” vartų praktiškai nesugebėjo sukurti progų, buvo praleisti keturi beviltiški įvarčiai. Tai derėtų pabrėžti – priešininkai įvarčius mušė ne ką nors įdomaus sukūrę, o situacijose, kai įvarčiu net nekvepėdavo.

Panašu į tai, kad per ateinančią savaitę du trečdaliai “Sūduvos” treniruočių turėtų būti skirti kampinių ir tolimų baudos smūgių link savų vartų treniruotėms. Be abejo, reikia nepamiršti, kad dėl kažkokių ir komandos nepaaiškintų priežasčių, jau antras rungtynes ant suolo sėdi Miljanas Jablanas, o štai Dariaus Isodos pasirodymas sutapo su prasčiausiu gynybos linijos pasirodymu šio sezono pradžioje.

Beje, man šviečiasi, kad rimčiausia problema yra gal net ne pačios gynybos linijos žaidimas. Gali būti, kad rimta šios bėdos dalis – nepakankamai aktyvus kitų žaidėjų dalyvavimas gynybos veiksmuose.

“Sūduva” priešininkams leidžia labai daug. Nepaisant to, kad šiandien visą pirmą kėlinį Veselinovičius šaukė tik vieną žodį: “Arčiau!!!”

“Sūduvos” priešininkai jaučiasi pakankamai patogiai aikštės viduryje, o netoli baudos aikštelės turi pakankamai laiko ir erdvių kelti kamuolius link vartų. Kaip kažkas iš tamstų pastebėjo – “Sūduvoje” trūksta žaidėjų, kurie smūgio metu kristų po priešininko kojomis. O juk tai yra elementarus intensyvios gynybos metodas, kurį kiekvienose rungtynėse sėkmingai taiko praktiškai visi “Sūduvos” priešininkai.

Tinkamai “Sūduva” šiemet gynėsi tik keletą kartų. Pavyzdžiui, rungtynėse su “Atlantu”. Arba – žaisdama prieš “Žalgirį”. Arba… šiandien antro kėlinio pirmoje pusėje.

Šią savaitę keiksnojome Ivaną Kardumą, tačiau ir Martynas Matuzas nepatvirtino, jog dėl vartininkų klausimo toliau diskutuoti mums nereikia. Abu įvarčiai šiandien krito iš vartininko zonos, abiem atvejais “Sūduvos”” vartininkas nuspręsdavo pabūti statistu.

Nors keturis identiškus įvarčius galėtum laikyti kažkokiu mistiniu prakeiksmu, tačiau būtų labai liūdna, jei “Sūduvai” pagalius į ratus ir toliau kaišiotų nepatikimas vartininkų žaidimas.

Kas “Sūduvoje” nevažiuoja? Antra serija

“Sūduvai” velniškai trūksta intensyvumo aikštės viduryje. O juk tai yra komanda, kuri turi Lietuvai pakankamai stiprių saugų.

Kaip minėta – “Sūduva” labai retai priešininkus pasitinka dar jų aikštės pusėje. Ką tai gali duoti, komanda puikiai įrodė šiandien, antro kėlinio viduryje. “Žalgiris” kurį laiką neturėjo jokių šansų. Deja, net ir šiandien tas teisingas spaudimas, įmušus įvartį, tuoj pat buvo sumažintas.

Tai lemia du svarbius dalykus.

Viena, aikštės viduryje perimama per mažai kamuolių, kas atima galimybes “Sūduvai” daugiau kontratakuoti.

Antra, žaisdama vangiai, “Sūduva” pati aikštės viduryje pameta daug kamuolių, kas leidžia atakuoti netgi tokiems priešininkams, kaip “Kauno Žalgiris” ar “Stumbras” ir kelia papildomą stresą gynėjams.

Nermin Jamak

Nermin Jamak – vienas ryškesnių šiais metais.

Neatsakingai aikštės viduryje prarasti kamuoliai yra viena iš svarbesnių priežasčių, dėl ko mums atrodo, kad “Sūduvos” gynyba šiemet atrodo labai silpnai.

Taip prasidedančios priešininko atakos visada kelia padidintą pavojų, nes nemažai “Sūduvos” žmonių tiesiog lieka jiems už nugarų.

Kas “Sūduvoje” nevažiuoja? Trečia serija

Pasakysiu simboliškai – viena iš fundamentalių “Sūduvos” problemų yra ta, kad aikštėje nėra pernykščio Tomo Radzinevičiaus. Pernai Tomas varė taip, kad jo vieno pakako, kad kai kurios kitos bėdos tiesiog būtų nematomos. Juk kai komanda muša įvarčius ir laimi, dažniausiai nekreipi dėmesio į detales. Net jei tuos įvarčius muša vienas žmogus.

Pirmą kėlinį šiandien “Sūduva” puolė tiesiog siaubingai. Moksliškai tariant – puolė “statiškai”.

Atakos vyniojosi perdavimais į šonus (įskaitant ir perdavimus iš kraštų į vidurį), o ne į priekį. Vienam žaidėjui judant į priekį, kiti – stovėdavo ir laukdavo, kas nutiks. O ir perdavimai dažniausiai keliaudavo į kojas, o ne į plotą.

Štai taip ir nutiko, kad per visą kėlinį į “Žalgirio” vartus “Sūduva” mušė tris kartus, o du smūgius atliko gynėjas Slavickas. Net futbolo.tv santraukoje pirmame kėlinyje matome kokias tris ar keturias “Žalgirio” atakas ir vienintelį Slavicko smūgį.

Šios trys prasto žaidimo “serijos” galėjo nuskambėti kaip viso pirmo rato apibendrinimas. Tačiau jas galima traktuoti ir kaip didesnės dalies šiandienos rungtynių aprašymą.

Pirmas kėlinys garantuotai buvo būtent toks. Antrame kėlinyje minėtų bruožų taip pat buvo nemažai.

Ar gali “Sūduva” lošti kitaip?

Tikrai taip. Tuo galime net neabejoti.

Antrame kėlinyje šiandien pamatėme visiškai kitą komandą. Veselinovičius atliko rimtų keitimų ir perstumdymų (čia tiems, kurie mano, jog taktinė rungtynių interpretacija “Sūduvoje” neegzistuoja).

Vietoje Laukžemio – Radzinevičius. Vietoje Janušausko – Činikas, kuris stojo į Švrljugos vietą, o šis buvo nustumtas į saugo poziciją. Kecapas iš krašto nukeliavo į vidurį.

Be abejo, perbraižyta žaidėjų išsidėstymo schema turėjo įtakos komandos išvaizdai. Tačiau aš manau, kad, vertinant žaidėjus asmeniškai, tik vienintelio Radzinevičiaus pasirodymas turėjo didesnės įtakos išaugusiam pavojingų progų skaičiui antrame kėlinyje.

Spėju, kad Laukžemis ir vėl prarado vietą starte. Pirmame kėlinyje atrodė, kad “Sūduva” žaidžia be puolėjo. Laukžemis malėsi kažkur toli nuo vartų ir net nesugebėjo padoriau pakovoti dėl vartininkų kamuolių – nesvarbu, nuo kurių vartų jie būdavo spiriami.

Tuo tarpu Radzinevičius, pirmą smūgį į vartus atlikęs maždaug antrą minutę, parodė, kad nuo šiol bus kitaip. Tomas šiandien įvarčio neįmušė ir ypatingų progų nesukūrė, tačiau parodė, kaip turi žaisti puolėjas.

Puolėjas turi nuolat judėti, maltis ir nuolatos priešininkui priminti, kad yra aikštėje. Juk ne šiaip sau nuo pat kėlinio pradžios ir iki rungtynių pabaigos prie Tomo prilipo Ignas Dedūra ir petys į petį saugojo jį netgi tuomet, kai tomas būdavo labai toli nuo “Žalgirio” vartų.

Be abejo, komandos žaidimą pakeitė ne Radzinevičiaus pasirodymas. Jis tiesiog tapo tinkama naujos mašinos dalimis. Užgrojo visi.

Antro kėlinio pradžioje “Sūduva” žaidė fundamentaliai priešingai, nei aprašyta aukščiau pateiktose prasto žaidimo “serijose”.

“Žalgiris” imtas intensyviai spausti jų aikštės pusėje. Radzinevičius nuolat gaudė net vartininką. Ir jei tai neturėjo jokios praktinės naudos, tai buvo viena iš klasikinių psichologinio spaudimo priemonių.

“Sūduva” ėmė perimti daugybę kamuolių – iškart ėmė rastis progos greitoms atakoms. “Žalgiriui” surengti ataką tapo itin sudėtinga – Kauno komanda buvo priversta pereiti prie tolimų balionų link “Sūduvos” vartų taktikos. Balionų, kurių dauguma nuo vartų nupūsdavo vėjas.

Atakuojantys žmonės ėmė judėti, atsidengti, o tie, kas gaudavo kamuolį – ryžtingai raudavo į priekį, vietoje to, kad dairytųsi kolegų už nugarų, kaip buvo pirmame kėlinyje.

Ernestas Veliulis

Maždaug taip atrodo teisingai žaidžiantis Ernestas Veliulis

Sakyčiau, antro kėlinio atakų lyderiai buvo Radzinevičius, Švrljuga, o ypač – Kecapas ir Veliulis. Pirmas įvartis buvo įmuštas po to, kai Kecapas perėmė kamuolį aikštės viduryje po kietos dvikovos ir energingai nunešė jį iki baudos aikštelės.

Ypač man patiko Veliulis. Jei pirmame kėlinyje jis buvo klasikinis sezono pradžios šešėlis, tai antrame siautė kaip vėjas – pabėgdavo, pranerdavo, apeidavo, netgi į vartus mušdavo. Ir buvo velniškai netoli įvarčio.

Dėl nepaaiškinamų priežasčių, “Sūduva” ėmė lošti greitai, aštriai, dinamiškai. Labai tiktų angliškas žodis “tight”, kuriame yra ir kietumo, ir kompaktiško tikslumo, ir padidintos energijos.

Tiesa, tikiu, kad priežastys nėra “nepaaiškinamos”. Tikiu, kad antrame kėlinyje pasikeitusi “Sūduva” – visų pirma, trenerių darbo per pertrauką rezultatas.

Ar kitaip “Sūduva” galės lošti ir toliau?

Štai čia yra fundamentalus klausimas. Jei atsakytume į jį teigiamai – galėtume ramiai eiti šiandien miegoti ir nepergyventi dėl kvailai prarastų dviejų taškų.

“Sūduva” šiandien sužaidė prastą rungtynių gabalą. O tada – sužaidė beveik idealų. Tuomet – praleido du beprasmiškus įvarčius ir sugadino padarytą darbą.

Bet jei antro kėlinio siautėjimą “Sūduva” būtų pradėjusi nuo pirmųjų rungtynių minučių, esu tikras, “Kauno Žalgiris” šiandien būtų neturėjęs jokių šansų. Galbūt net būtų pasiekta pirma šiais metais lygoje pergalė dideliu skirtumu.

O viskas baigėsi taip, kad dabar, žiūrint “Trakų” ir “Lietavos” rungtynes, norisi, kad laimėtų “Trakai”, nes aktualesnė yra lentelės “dvikova” su Jonavos komanda. Visiška nesąmonė.

Taigi, “Sūduva” moka ir gali žaisti teisingą futbolą. Tokį, kurio per akis pakaktų nugalėti visas antros lentelės pusės komandas ir normaliai pasigalynėti su trimis, kurios šiuo metu sėdi virš “Sūduvos”.

Iki šiol to gerojo žaidimo matėme tik fragmentus. Kai jo būdavo – reikalai sukdavosi puikiai. Taip, galima apgailestauti, kad to gerojo žaidimo potencialius rezultatus nusinešdavo kvailos klaidos gynyboje (rezultatas su abiem “Žalgiriais”), kas galbūt trukdo komandai pasitikėti savo jėgomis.

Tačiau šių metų “Sūduvoje” lošia ne jaunikliai. Į komandą sąmoningai surinkti brandūs futbolininkai, kuriems lyg ir nereikia pasakoti, kaip nusiteikęs turi eiti aikštėn, kad būtų pasiektas pozityvus rezultatas.

Švrljuga ir Kecap

Švrljuga ir Kecap – šios dienos įvarčių autoriai

Turėtų būti aišku, kad prieš “Kauno Žalgirį” reikia lošti taip, kaip “Sūduva” žaidė antro kėlinio pradžioje. Arba – kaip “Trakai” pirmame kėlinyje lošė prieš “Lietavą”, kuri vargiai sugebėdavo ne tik aikštės vidurį pereiti, bet apskritai kamuolį paliesti.

Aš tikiu, kad “Sūduva” sutvarkys čia aprašytas bėdas ir pradės gerai lošti ne tik fragmentus, bet rungtynes po rungtynių.

Galbūt esu naivus. O gal tiesiog norisi tikėti, nes kitaip pritrūkčiau prasmės apskritai vaikščioti į stadionus.

Tačiau man atrodo, kad šio sezono “Sūduva” yra “kontroliuojama” komanda. Tiksliau, komanda, kuri pati sugeba “kontroliuoti” savo požiūrį ir žaidimą.

nesiparinsiu ir palauksiu.

Pasidalink su draugais:

43 koment.

Komentuok!
  1. Ponulis 2016, balandžio 10 | 20:45 Atsakyti

Antro kėlinio pirmas 15 minučių buvo VAU! Šiaip tai kažką tokio treneris tikrai pasakė per pertrauką, nes visko tiek daug pasikeitė, kad net sunku įvardinti būtų. Vien Kecap kaip teisingai kapojosi ir stengėsi dėl kiekvieno kamuolio. Vėliau, kaip autorius ir pastebėjo – įvarčiai kurių neturėjo būti (Spyrio).

2. Varvalas 2016, balandžio 10 | 21:36 Atsakyti

Nematau jokių prošvaisčių vienoje žaidimo srityje – kai skersuojami aukšti kamuoliai. Ir prie Sūduvos, ir prie jos varžovų vartų. Abiem atvejais – žinome, kas bus. Sūduvos „skersi“ – tai per žemi, tai per tolimi, tai dar koks nors nesusipratimas. Po kiekvieno priešinininkų „skerso“ kyla didžiuliai pavojai Sūduvos vartams. Kodėl? Todėl, kad gynėjai ir kiti besiginantys nėra pakankamai koordinuoti, o šitų savybių jau jokiomis pratybomis ženkliai nepagerinsi. Situacija nepataisoma. Kodėl? Todėl, kad per treniruotes kamuolius skersuoja tos pačios Sūduvos „meistrai“, o kiti tos pačios komandos „meistrai“ tuos kamuolius puikiausiai susirankioja. Ir visi lyg tai lieka laimingi po tokių treniruočių. Tai gal V.M. tegul nuperka pora padėvėtų kamuolių patrankų? Ar su Šilu kokias subėgtines kamuolių kilnojimo pratybas Vinčų oro uoste rengti reikėtų … Kadangi šių dviejų pageidavimų niekas netenkins (o ir nereikia), tai viskas „skersose“ situacijose liks taip, kaip yra. Beliks kažkokiais kitais būdais įmušti daugiau įvarčių, negu bus pramiegota per „skersines“.

3. Meistras 2016, balandžio 10 | 21:47 Atsakyti

Pirma kelini tai Suduva tiesiog vaiksciojo, tiesiogine ta zodzio prasme. Net kamuolio nenorejo, laisva valia buvo savo aikstes pusej, ir leido varinetis kamuoli…Gal norejo suzaist 2juoju numeriu???
    Siaip labai teisingas pastebejimas, kad gynejams nepadeda. Jeigu puola ir Svrliuga, ir Slavickas, tai parbegt speti turi tik jie…
    Pries Atlanta losiant gynesi visi kibiai. Todel , tai buvo komanda. O dabar pavieniai junginiai. Laukzemiui tai nepasiseke, kadangi pirmaji kelini Suduva atakuot kazkodel nenorejo, ir malesi kazkur savoj pusej, ar siaip bimbinejo, palike laisva viduri, tai ir puolejo nebuvo matyt.

4. Jonas | SDV 2016, balandžio 10 | 21:56 Atsakyti

Jo, bet pirmą kėlinį net ir atakuojant buvo maždaug toks vaizdelis: veržiasi kraštu koks Kecapas – visi likę stovi; meta autą – visi stovi, bėga viduriu Jamakas – visi stovi. Net į nuošalę pirmam kėliny niekas nepateko

• Meistras 2016, balandžio 10 | 22:09 Atsakyti

Tai kokia priezastis gali buti sito vaiskciojimo, kuomet atakuojama, bet dalis komandos tiesiog slampineja. Motyvacijos trukumas, kai trejetukas jau tolsta, ir tau butinai reikia tasku. Kazkokios vidines komandos problemos, net puolant vaikstineja, gynyboje vienas kito irgi nesaugo. Visi puikiai suprantam, kad komanda pajegi, zaisti geriau, bet nezaidzia. Gal tikrai vertejo pasidaryt keleta cementovkiu, bent jau butu aiskiau del ko taip meslinai zaidzia tas keleta varzybu…

5. arve 2016, balandžio 10 | 21:58 Atsakyti

Kodel buvo pakeista tiek komandos? Kada si susizais?
    Kodel tokia skyleta gynyba ir vartininkas?
    Kodel per sezona nepadaugeja po 10 procentu fanu?
    Konstravimas is leto, norint subrandinti eile sezonu plesomas staigiais keistais sprendimais..
    Tikekimes :)

6. Jonas | SDV 2016, balandžio 11 | 09:32 Atsakyti

Nei čia keikis, nei svajok apie kokią nors pabaigą:) juk paskutiniai dešimt metų – maždaug tokie ir buvo su nedidelėm išimtim, kurios labai greitai pasimiršta (medaliai, europa ir kažkada laimėta LFF taurė).

Tačiau nederėtų pamiršti, kad Sūduva yra vienintelė komanda, kuri A lygoje stabiliai nuo 2001 lošia. Visos kitos – arba užsilenkė, arba pora metų pagyveno žemesnėse lygose. Jau vien tai yra didžiulis privalumas. Džiaugtis verta vien tuo, kad Sūduvai nė karto negresė Ekrano, Šiaulių ar Tauro likimas. Netgi Atlanto likimas – tereikia prisiminti tą kartą, kai Sūduva nukeipusį Atlantą 13:0 nugalėjo.

O štai šiemet galbūt dar Europos lygą gausim. Tad dalykai nėra jau tokie beviltiškai liūdni:)

7. Wayn 2016, balandžio 11 | 10:17 Atsakyti

Gyvenant Lietuvoj reikia išvis džiaugtis, kad tavo mieste žaidžiamas futbolas.
    Mano gimtajam mieste futbolo klubų parodijos tik pasirodo retsykiais. O Sūduviečiai turi komandą, kurios vien vardą išgirdus visiems pasidaro aišku apie ką kalbą eina. Žodžiu, aš baltai pavydžiu :) Iš esmės tai net ir rezultatai nėra pats svarbiausias dalykas futbolo kultūroj. Juk smagiausia yra ta šventė, kai būna varžybos ar nedidelis nuotykis, kurį garantuoja kiekviena išvyka.

8. Favoritas 2016, balandžio 11 | 15:17 Atsakyti

Esmė ta, kad lietuviams sporte rūpi tik pergalės, o ne pats žaidimas. Pažiūrėkim kad ir į krepšinį. Lietuviai jau eilę metų elite, viena geriausių krepšinio mokyklų pasaulyje. Ar mūsų arenos sausakimšos, kas žino kas vyksta moterų krepšinyje, apytuštės arenos per Eurobasket2011 – krepšinio šalyje?! Svarbu tik pergalės t.y. LT rinktinė, nu ir dar Žalgiris, kuris gali blykstelėti Eurolygoj. Dar kai Marijampolės komanda žaidė LKL’e per rungtynes susirinkdavo vos keli šimtai sirgalių, o kai atvažiuodavo Žalgiris – sausakimša, net bilietai 50proc brangesni būdavo :)
    Čia kaip kažkas yra sakęs „Atvežkit mums Real ir Barceloną, tada stadionus pastatysim“! 😀 Svarbu būtų į ką pažiūrėt! Daugumai nerūpi tas žaidimas, nei krepšinis nei futbolas.

Sūduva jau seniai turi kokius 500-600 žmonių, kuriems rūpi žaidimas ir komanda. Tai va, jei mes reguliariai atvesim savo vaikus ir anūkus į rungtynes, gal ateities kartos kultivuos tą futbolo kultūrą.

Ir dar vienas dalykas, last but not least, klubas savaime nori tobulėti ir eiti pirmyn, vien tik dalyvauti neužtenka. Tas akivaizdžiai transliuojama klubo vardu iš V.M. lūpų „tikslas – medaliai…“ arba „viskas neblogai tik gaila, kad medalių nepaėmėm“. Komanda kiekvienais metais komplektuojama medaliams. Bloguoju dažnai minimi „balkanai“, bet jie ir atvyko į komandą tam kad padėtų medalius iškovot. Taigi svarbiausia pergalės! Nors man asmeniškai žiūrint iš žaidimo pusės įdomiau būtų matyt, kad ir Kazlų Rūdos Šilą su Sūduvos marškinėliais :)

• Anonimas 2016, balandžio 11 | 17:47 Atsakyti

Dabartiniai Sūduvos lietuviai ir buvę Sūduvos žaidėjai, dabar žaidžiantys Šile, turbūt demonstruotu neblogesnį žaidimą, nei dabartinė sudėtis.

• Jonas | SDV 2016, balandžio 11 | 19:38 Atsakyti

Na, kaip kazkas sake – tie zaidejai turejo ne viena sezona geram zaidimui parodyti. O kad pirmoj lygoj po 5 ivarcius kaskart musa – dar nieko nereiskia. Sio sezono pokyciai buvo reikalingi, net jei jie ir neatnes rezultato

9. Jonas | SDV 2016, balandžio 11 | 19:35 Atsakyti

Žinai, jau biš pradeda nusibost – Lietuvos futbolo kalbėtojai šiemet rado naują temą ir naują auką – drožti Sūduvą už žaidimą, kuris kažko neatitinka. Galima pagalvot kad koks Danilevičius ar Liubinskas šiemet nieko kito nelaukė tik Sūduvos tampančios čempionais. Kažkas net sekė pasaką kad Veselinovičius bus pirmas šiemet atleistas A lygos treneris. Tiek dėmesio ši komanda dar nebuvo sulaukusi nuo legendinių Branno laikų

• griezhtas 2016, balandžio 12 | 08:31 Atsakyti

Na nereikia suabsoliutinti, kad visi drožia Sūduvą, realiai už visų tų žinučių ir interviu su skirtingais žmonėmis stovi vienintelis Budraitis, o jo tikslas skandaliukais prisitraukti auditoriją, kadangi auditoriją turi tik žalgiris ir Sūduva, tai ant jų ir stumia. Juk, kad ir ką jis berašytų apie trakus, tai įdomu tik kokiems 5 žmonėms.

• Favoritas 2016, balandžio 12 | 08:54 Atsakyti

Apskritai yra labai gerai, kad turim portalą kuris rašo apie Lietuvos futbolą. Kuo daugiau rašys apie Sūduvą, tuo geriau – ar gero ar blogo nesvarbu. Tuo labiau, kad ir nereikia sureikšminti to „važiavimo“. Liubinskas Kardumą sukritikavo – sunku jam prieštarauti, Danilevičiui keista, kad tokia stabili komanda sėdi lentelės vidury – mums ne ką keisčiau ir apmaudžiau.
      Sportininkai visur ir visada kritikuojami. Kiekvieno asmeninis pasirinkimas, arba tu susiimi ir stengiesi užtildyti kritikus arba tiesiog liepi kritikams patiems kamuolį spardyt :)

• Anonimas 2016, balandžio 12 | 09:25 Atsakyti

„Riteriai“… Budraiti, marš į būdą!
        Apskritai, už tą žodį aš tamstai mielai istorijos pamoką pravesčiau. Tamstos žiniai „riteriai“ kelis šimtmečius plėšė ir kovojo prieš Lietuvą. Dabar kažkoks pseudo futbolo žurnaliūga sugalvojo, kad tai būtų geras pavadinimas senosios Lietuvos sostinės komandai. Apima ne tik pyktis, bet ir svetimos gėdos jausmas

• Aurimas B. 2016, balandžio 12 | 12:20 Atsakyti

Kas būna, kai kvailas žmogus bando pasirodyti protingu? Dažniausiai jis apsijuokia. Tas žmogus, kuris parašė 4:0, tikrai nesu aš Aurimas Budraitis. Kalbant apie tai, kaip „Trakai“ vadinami – absoliučiai ne tavo reikalas. Galėsi rūpintis tada, kai Sūduva bus vadinama runkeliais ar dar kažkuo. Kalbant apie žurnalistiką, nemanau, kad esi toks protingas, jog tau spręsti, kuo ji skiriasi nuo pseudožurnalistikos. Dėl svetimo gėdos jausmo.. jis abipusis :)

• Antonimas 2016, balandžio 12 | 13:10

Malonu, kad Aurimas domisi ir reguliariai paskaito POP’o blogą. Tik keista kodėl jis ant Sūduvos toks piktas.

• Aurimas B. 2016, balandžio 12 | 13:22

Paskaitau todėl, kad tai stiprus blogas. O pykčio „Sūduvai“ nėra absoliučiai jokio. Tiesiog iš Marijampolės gaunu daugiau informacijos, todėl ir atrodo, kad piktas. Natūralu, kad įdomiausia informacija dažniausiai būna neigiama. Tačiau jei surinkčiau viską, ką surašiau „blogo“ apie „Sūduvą“, tai turbūt šiame bloge to rasčiau dešimtis kartų daugiau.

• Anonimas 2016, balandžio 13 | 09:14

Off topic asmeniškai ponui Aurimui: oho, kiek dėmesio galima gaut iš tamstos. Matyt jautri tema…
            kategoriškai nesutinku su tuo, kad ne mano reikalas kaip tamsta pravardžiuoji Trakus. Kaip ten bebūtų – tai Lietuvos komanda. Ir jei kažkoks tamsuolis tyčia ar netyčia ims bet kokią Lietuvos komandą / bet kokią Lietuvos bendruomenę / bet kokį iškilų žmogų išgalvotais pagrindais sieti su kokiais nors žaliais žmogeliukais, islamo fundamentalistais, naciais ar dar senesnių laikų įsibrovėliais, aš tokį žmogų be ceremonijų laikysiu tautos priešu. Ne Sūduvos, ne mano asmeniškai, bet mano tautos. Taigi, jei tamsta neskiri svetimšalių plėšikų nuo pasididžiavimo vertų dalykų, tai gali pykt kiek nori, bet esi arba pernelyg durnas, arba tiesiog nusikalstamai nesidomi fundamentaliais dalykais, privalomais tai pačiai profesijai, kurios neišmanymu kaltini kitus

• akva 2016, balandžio 11 | 23:46 Atsakyti

Tiesa. Bet taip atsitiko ir dėl to, kad Kostia yra gudresnis už Dambrauską. Marijampolės Vaselinas už Urboną tikrai nėra gudresnis.

10. Jonas | SDV 2016, balandžio 11 | 23:50 Atsakyti

Na sia logika vadovaujantis, iseitu kad Vaselinas gudresnis uz Kostia:) Zodziu, einam i diskusija kas pirmesnis – vista ar kiausinis:)

11. Anonimas 2016, balandžio 12 | 09:07 Atsakyti

Treneris Liubinskas prieš keletą metų veržėsi treniruoti Sūduvą(bet buvo pasirinktas Pankratjevas),nuo tada iš Liubinsko Sūduvos atžvilgiu tik kritika- tai žinant jo pasisakymai visai nestebina.

12. Jonas | SDV 2016, balandžio 12 | 09:30 Atsakyti

Šiuo metu vienintelė apčiuopiama nauda iš visos šitos kritikos yra ta, kad ji „maitina“ Trakų aroganciją. Ta komanda Sūduvą jau nurašė, panašiai kaip buvo nurašę vieną tokį klubą prieš sezoną. Tad derėtų pasinaudoti tuo, kad priešininkas yra visiškai ramus dėl pergalės, mano, kad Sūduva bus lengviau nugalėt nei Lietavą ar Stumbrą ir, panašiai, kaip Žalgiris, jau ieško viešbučio ir valgyklos Telšiuose.

13. Varvalas 2016, balandžio 12 | 09:58 Atsakyti

Trakai įvarčius pelno dviem atvejais: po standartų (šįmet tai rečiau daro, negu pernai) ir po greitų kamuolio atakų (kai 2-4 žaidėjai greitais kamuolio perdavimais – bet ne solo varymais – susikuria tinkamą smūgiui poziciją). Jei nuo pirmojo atvejo Sūduva vaistų neturi, tai antrajį gali eleminuoti. Tiesa, kaip atakuoti Trakų vartus, aš nežinau. Ten visuomet gynyboje budi bent 3 – 4 žaidėjai. Belieka dažniau smūgiuoti iš toli į vartus ir taip tapti mažiau perskaitomais. Verta siųsti 30 – 50 metrų stiprius perdavimus puolėjui „ant užsikabinimo“. Kiti klasikiniai, Sūduvos praktikuojami atakų rengimo būdai (balionai nuo maždaug kampinio, Kecapo įkirtimai iki baudos aikštelės linijos, Jamako „kištukai“ puolėjui) kažin ar pasiteisins. Svarbiausia, kad Sūduvos gynėjai „dovanėles“ paliktų už aikštės ribų, tuomet mažiau ir tų „taktikų“ reikės.