Tomas Radzinevičius

8: SŪDUVA 3:0 LIETAVA

Puikios šiandien buvo rungtynės. Kuo daugiau tokių – tuo lengviau kvėpuoti komandai, tuo smagiau mums. Tuo geriau Marijampolės verslui – juk po “Sūduvos” pergalių savaitę Marijampolės vyrai pluša energingiau.

 

Netikėtai aiški įvykių chronologija

Šiemet “Sūduva” turėjo pirmas lengvas rungtynes. Aišku, lengvos jos buvo kalbant apie abiejų komandų sukurtas progas įvarčiams ir rezultatą.

“Lietava” šį kartą nesukūrė nieko. “Sūduva” pasigamino krūvas galimybių, žaidė elegantiškai ir pakankamai tiksliai, tačiau sakyti, kad laimėjo puse kojos – nederėtų.

Pirmame kėlinyje “Sūduva” priešininkui primetė greitą ir intensyvų futbolą, o tai padaryti buvo galima tik dėl to, kad ir pati “Sūduva” lošė greitai ir intensyviai. “Lietava” pradėjo rungtynės autobuse ir nė nemėgino “Sūduvos” žaidėjų vaikytis aikštės viduryje. Deja, “Lietavos” autobusas šį kartą buvo kiaurais langais.

Tik aš neatiduočiau šios pergalės Jonavos komandai, nes ji sulošė labai silpnai. Tai būtų nesąžininga – už pergales kaltintini prastą priešininko žaidimą, o už pralaimėjimus – prastą “Sūduvos” futbolą. Šiandien “Sūduva” žaidė gerai, net jei ir priešininkas nebuvo itin galingas.

Tiesą pasakius, pirmas kėlinys priminė kai kurias liūdnas praeitų sezonų rungtynes, kai viena komanda lošdavo lengvą futbolą, o kita – tegalvodavo apie tai, kaip nuspirti kamuolį kur nors toliau nuo savo vartų.

Antro kėlinio pradžia tokia maloni nebuvo, net jei galima įtarti, kad “Sūduva” pati atidavė “Lietavos” žaidėjams iniciatyvą, kad tie nusilakstytų ir antroje kėlinio pusėje jau nieko doro nuveikti nesugebėtų.

Būtent taip ir atsitiko, nors keletą minučių “Sūduvos” gynyba ir buvo pavirtusi į totalų chaosą. Tačiau nieko padoresnio “Lietavai” vis viena nepavyko sukurti.

Rungtynių pabaigoje “Lietavos” žmonės nebepaėjo tiesiogine šio žodžio prasme. O kad “Sūduva” nutarė pataupyti jėgas, tai ir teįmušė vieną įvartį. Iš kitos pusės – ir jo užteko per akis.

 

Paprasta matematika

Taip, šios rungtynės šiemet iš tikro buvo netipiškos. Po tokių rungtynių labai sudėtinga atlikti kokią nors rimtesnę analizę. Pakanka tiesiog visus pasveikinti su elegantiška pergale.

Progų “Sūduva” galėjo realizuoti ir daugiau. Tačiau negali priekaištauti, kai buvo įmušti trys įvarčiai, o komanda nuolat mus džiugino dailiomis ir greitomis kombinacijomis.

Kas dar labiau džiugino – atsigavęs Tomas Radzinevičius. Nors ir nemačiau “Sūduvos” žaidimo prieš “Utenį”, tačiau spėčiau, kad šiandien Tomas sulošė geriausias rungtynes šiame sezone.

Džiugu ir tai, kad puikiai varo Karolis Chvedukas. Šie du žaidėjai šiandien ir vedė “Sūduvą” į priekį. Nori nenori, tačiau man jau ima vaidentis, kad “Sūduvoje” pagaliau ima dėliotis komandos vidiniai santykiai, kurie lemia, kad žaidėjai ima suprasti savo vaidmenį ir vietą aikštėje.

Algis Jankauskas

Algis Jankauskas: šiandien jo pirmas įvartis ne į „Sūduvos“, o į priešininkų vartus.

 

Gynybai ypatingų priekaištų taip pat šiandien nėra. Kamuoliui atsidūrus “Sūduvos” baudos aikštelėje, buvo elgiamasi tiksliai ir racionaliai.

Deja, gynybos veiksmams vis dar trūksta kelių fundamentalių elementų.

Viena, vis dar daroma nemažai klaidų pavojingose zonose aplink aikštės vidurį, kur prarastas kamuolys priešininkui sukuria idealias progas kontratakoms. Tokių kamuolių buvo beprasmiškai pamesta ir šiandien. Buvo ir netikslių atmetimų atgal, ir pražiopsotų priešininkų, kurie iššokdavo iš už nugaros.

Antra, vis dar ginamasi labai “kultūringai”. Priešininkas su kamuoliu turi nemažai erdvės – tiek aikštės kraštuose, tiek ir aplink baudos aikštelę. Iš esmės nelabai spaudžiami net žmonės, esantys patogiose smūgiui zonose tiesiai prieš vartus. Ir jei “Lietava” nelabai ką naudingo iš tokios “kultūros” tepešė, rimtesni priešininkai visada taip ginantis pridaro daug bėdų.

 

Jau girdėtos išvados

Nepaisant to, kad “Sūduva” pamažu ima žaisti kokybiškesnį futbolą, džiūgauti ir giedoti giesmes apie žingsnį į pergalių kelią dar anksti. Tokių atkarpų būdavo ir kelis paskutinius sezonus.

Lošdama prieš silpnesnius varžovus “Sūduva” imdavo groti visai smagiai, tačiau tie smagumai baigdavosi iškart susidūrus su rimtesnėmis komandomis.

O būtent su tokiomis artimiausiomis savaitėmis ir teks žaisti “Sūduvai”. Pirmiausia – “Atlantas” Klaipėdoje lygiai po savaitės.

Va po šių rungtynių ir galėsime apie “Sūduvos” pakilimą padaryti kokią solidesnę išvadą.

O dabar belieka komandą ir tamstas pasveikinti su antrąją iš eilės pergale.

Mūsų laukia optimistinė ir darbinga savaitė.

Tags Lietava

Pasidalink su draugais:

24 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2016, balandžio 21 | 00:16 Atsakyti

  Pernai Veliuliui taip pat reikejo laiko isibeget. Kas dziugina, kad pagaliau per rungtynes bent du trecdaliai komandos gerai varo (net jei tu trecdaliu sudetis kaskart vis kita). Visa tai suteikia siokio tokio optimizmo

 2. Meistras 2016, balandžio 21 | 00:34 Atsakyti

  Sakyciau turint gera pasirinkima ant suolo, butina keisti ta sudeti, ir paziureti kas gerai varo ir kas gali dar geriau varyti. Pavyzdziui pries Uteni Pavloviciaus nebuvo starte, bet kuomet ji isleido , tai aiksteje siautejo, ir imuse ivarti grazuoli. Siandien isleistas Janusauskas, taip pat netinginiavo. Tad kartais sukeitus zaidejus, kas starte, o kas 2ame kelinyje po keitimo tarkim kokia 60min , galima ziauriai daug naudos ispest turint tokius lygiavercius keitimus.

 3. griezhtas 2016, balandžio 21 | 10:27 Atsakyti

  Žinant kas sūduvos laukia šeštadienį tikėjaus, kad treneris po 3 golo duos poilsio Radzei ir Jamakui, nes ypač Jamakas atrodė pavarges.

  • Anonimas 2016, balandžio 21 | 14:53 Atsakyti

   jamakui labai daug darbo atitenka, nes jis ir pasigint bega, zaideju nepaleidzia, matau ir pastumdo, ir uz maikes patempia, taktines prazangas daro.

 4. Jonas | SDV 2016, balandžio 21 | 11:04 Atsakyti

  ko gero antras kėlinys dėl to ir buvo ramus, kad visi poilsiavo. o va Radzinevičius, man rods, tik dabar ima artėti prie pernykštės formos, tai gal jam kaip sykis gerai palakstyti kuo daugiau. Matysim kaip čia bus.

 5. paprastas ziurovas 2016, balandžio 21 | 11:29 Atsakyti

  Uz ka Kecap’a savi nusvilpe?Kad grybas tai suprantu bet sirgaliai neturetu palaikyt komanda? Tada ir treneri nusvilpt kad taip vadovauja, kad leidzia zaist .. Atsigavo krastieciai chvedukas ir radze tai dabar tikiuosi bus i ka paziuret. Veliulis laukia savo sanso nes zaide kiek maciau per svrljuga o kitas krastas pasu negauna todel ir veliulio nesimato. Nesuprantu vadovybes tiek legionieriu priimt kuriu algos zymiai didesnes o naudos neatrodo kad daugiau butu negu is lietuviu zaideju.. Kas is serbu patinka sitoj komandoj tai Jamak, kokie pasai kamuolio kontrole, aikstes matymas, o jau karjeros saulelydis.. grazu ziuret. Tikiuosi chvedukas sustvarkys su savim ir pasieks toki lygi per artimiausius dveus metus. Linkiu suduvai ne medaliu o gero zaidimo ir pergaliu kuriu ypac noretusi pries trakus ir zalgiri. o kai tai atsiras tai ir medaliai patys ateis.

 6. Jonas | SDV 2016, balandžio 21 | 11:43 Atsakyti

  chm, na gal baigiam pagaliau žmones skirstyt į vietinius ir užsieniečius. ypač, jei nuolat kas nors išlenda su mintimis apie tai, kad komanda „susiskaldžiusi“. bent jau mes tuomet papildomai neskaldykime. o jei jau būt visiškai objektyviu, tai vakar ko gero matėme pirmas rungtynes šiame sezone, kur reikalus tvarkė visų pirma lietuviškoji komandos dalis, nes iki šiol tempdavo būtent legioneriai (nors gerų progų susikūrė ir Jamakas, ir Švrljuga, ir Pavlovičius).

  Įvarčius šiemet mušė per pusę – 7 legioneriai, 7 lietuviai. Rezultatyvūs perdavimai – 6 legionerių, 4 vietinių. Taip kad legioneriai palyginus su ankstesniais sezonais šiemet iš tikro yra pakankamai stiprūs. Dėl Jamako net ir diskutuot nėra ko. Pavlovičius, Švrljuga irgi į turų rinktines rinkti. Jablanas, man rods, yra tikrai geras. Kecapas, ir tas, paskutinius kartus gerai atrodė. Juolab, kaip kažkas minėjo, jis yra vienas iš tų, kurie ir gynyboje maksimaliai pavaro. Kardumas sezono pradžioje gerokai liūdino – tačiau šiuo atveju nelabai ir rinktis yra iš ko.

 7. rolas73 2016, balandžio 21 | 13:22 Atsakyti

  sveiki
  placiam pasaulyje yra paplite kad be oficialaus pavadinimo komandos turi NICNAME ( net nezinau kap lietuviskai isversti) pvz man united- red devils. net musu benamiams trakams kazkas sugalvojo : senosios sostines riteriai. siulau buti kuklesniems ir vadintis berniokais .tuo labiau kad ir pagrindas yra : https://www.youtube.com/watch?v=nWyr7lIfBgI

 8. Jonas | SDV 2016, balandžio 21 | 13:33 Atsakyti

  Prajuokinote, ponas:) gražu, kai bėgant dešimtmečiams bendruomenė įgauna neoficialų vardą. juokinga, kai varda yra „išrandami“, o tada, pasitelkus į pagalbą marketingą, bandoma jais kompensuoti komandos identiteto stoką. Trakų „riteriai“ yra būtent toks atvejis. Sakyčiau – puikus pavyzdys to, kaip komanda ima gėdytis savo tikrojo vardo, nes jis nebeatitinka komandos asmenybės. Žodžiu, Trakų „riteriai“ yra vienas liūdniausių lietuviško futbolo marketingo pavyzdžių.

 9. rolas73 2016, balandžio 21 | 15:09 Atsakyti

  sveiki Pone POP (kreipimasis ponas yra vertimas is slavu kalbos. mes turim puiku sauksmininko linksni) senom komandom isradinet nieko nereikia paprasciausia grizti prie savo saknu

 10. h 2016, balandžio 22 | 18:12 Atsakyti

  Nera ka komentuoti kai Suduva losia pries visiskai subyrejusia jonaviskiu komanda. Lietavos komandoj gynybos nerasta.. Apie Suduvos pajeguma daugiau galima bus pasakyti po sestadienio rungtyniu su Trakais

  • Anonimas 2016, balandžio 23 | 01:25 Atsakyti

   O tai tas subyrejimas buvo ir losiant 1asias sezono varzybas, bei kuomet Lietava lose su Zalgiriu, Atlantu? Ar cia tik Suduvai taip nuskilo dabar, eme ir subyrejo butent mums…ale tai pasisekt u man sitaip

   • Jonas | SDV 2016, balandžio 23 | 12:12 Atsakyti

    Pritariu. Tai yra lengviausias, tačiau nesąžiningas požiūris – sakyti, kad komanda laimi tik dėl to, kad priešininkas nežaidžia, o pralaimi – tik dėl to, kad nežaidžia patys. Taip žiūrint gaunasi, kad Sūduva apskritai niekada nežaidžia, o taškus renka tik tuomet, kai priešininkas susifakapina.

    Futbole visada yra dvi komandos. O jėgų santyki neretai nulemia ne kokie nors išankstiniai nusiteikimai, o konkrečių rungtynių netikėti posūkiai. Iš esmės geriausios futbolo komandos yra tos, kurios sugeba maksimaliai neutralizuoti atsitiktinumo įtaką jų žaidimui ir rezultatui

 11. Benas-2 2016, balandžio 23 | 10:03 Atsakyti

  Tikrai nera ko dziaugtis sia pergale. Visi mate, kad dali rungtyniu zaidejai zaisti nenorejo. Galesim keltis kai nugalesim pirmo trejeto komandas. Pirmas zingsnis sestadieni ir rungtynes su Atlantu. Tada pakalbesim ir apie zaidimo lygi. Anokia cia pergale silpnesni sumusti…

 12. Jonas | SDV 2016, balandžio 23 | 12:01 Atsakyti

  Pergale neabejotinai reikia džiaugtis. Futbolas nėra racionaliai veikianti mašina ir tik reta komanda sugeba pravažiuoti sezoną be bangų. Todėl nėra ko žiūrėti į tai, kaip rungtynes su tavim sužaidžia priešininkas. Jei pergalė yra – vadinasi gerai. Lygiai taip pat „sušlubuoti“ gali rungtynėse prieš Sūduva ir Atlantas, Trakai ar Žalgiris. Spyris štai ištempė lygiasias, o vakar – gavo gerai nuo Utenio ir dabar sėdi paskutinėj vietoj, nors nuo 5 skiria tik taškas.

 13. Jonas | SDV 2016, balandžio 23 | 12:07 Atsakyti

  O kalbant apie sezoną apskritai, yra du aspektai.

  Pirma. Jei nori medalių – privalai nugalėti dabartines pirmojo trejeto komandas ir ne po vieną kartą per sezoną. Kito kelio tiesiog nėra.

  Antra. Pastarųjų metų A lygos modelis rodo, kad paimti ketvirtą vietą tokiai komandai kaip Sūduva – juoko darbas (net jei ne taip seniai Sūduva baigė sezoną penkta). Ketvirta vieta garantuoja (beveik šimtu procentų) Europos lygą.

  O žaidimas Europos lygoje, net jei susitinkama su futbolo pakraščių klubeliais, mano manymu gerbėjams vis viena suteikia daugiau įspūdžių nei bet kokios A lygos rungtynės. Kitas dalykas – Europos lyga komanda suteikia finansinę injekciją, kuri gali turėti lemiamos reikšmės kitame sezone.

  Apibendrinant – man asmeniškai šiuo metu aktualiau yra tai, kad Sūduva grįžtų į Europą, nei kad laimėtų medalius ar taurę.

  Būtent iš šios perspektyvos aš ir vertinu. Todėl ir galvoju, kad šiandienos pergalė prieš Trakus geresniu rezultatu nei pralaimėjimas Vilniuje yra pats svarbiausias šio sezono uždavinys. Mat netikėtai Žalgirio pergalė prieš Stumbrą kitame pusfinalyje tapo ne tokia jau ir garantuota.

 14. Mantas 2016, balandžio 23 | 16:40 Atsakyti

  Eilinis scenarijus.. Trakų gynyba tikrai verta pagarbos, jokių šansų perlaužti, vien ką duoda toks gynėjas, kaip Klimavičius.. Sūduvos sudėtis irgi kažkokia nei viens nei dešimt, tiek 1, tiek 2 kelinio pradžioje.. Laukžemio išvis visą sezoną nematyt, į startą leidžia… Na žo, laukiam Žalgirio pergalės, antraip Sūduvos sezonas vėl šuniui ant uodegos eina..

Naujas komentaras