Algis Jankauskas

ĮTAMPA AUGA

Šeštasis A lygos turas prasidėjo šiokiu tokiu netikėtumu – “Atlanto” pergale prieš “Žalgirį”. Vertinant pastarųjų sezonų šių komandų žaidimus ir šio sezono klubų jėgas, “Atlanto” pergale gal ir nevertėtų stebėtis, tačiau jau tapo įprasta, kad kiekvienas “Žalgirio” prarastas taškas futbolo visuomenės priimamas kaip stebuklas.

Ar taip bus ir toliau? Kol kas sunku pasakyti. Tačiau yra nemaža galimybė, kad šiemet “Žalgiris” nesugebės taip greitai ir toli pabėgti nuo kitų stipresniųjų lygos klubų. O tai reiškia, kad “kova” vyks ne tik apačioje, bet ir viršuje. Juo geriau.

Šis rezultatas patvirtino dar vieną tiesą.

Jei “Sūduva” nori medalių, nugalėti vien kovotojus dėl išlikimo lygoje nepakaks. To nepakako net ir pernai, tačiau šiemet yra akivaizdu, jog medaliai atiteks tiems, kurie rinks taškus ir su tiesioginiais konkurentais.

Kitu atveju – ir vėl liks ketvirta vieta. Nepaisant to, kad kiekvienose šio sezono rungtynėse kapojamasi iš paskutiniųjų, nemanau, kad mažesnieji klubai sugebės tokiu tempu sužaisti visą sezoną.

 

LFF taurės reikalai

Kitas įdomus dalykas – artėjantys LFF taurės pusfinaliai. Mes juos iki šiol vertinome logiškai – nepriklausomai nuo to, kaip “Sūduva” sužais su “Trakais”, mūsų komandai vieta Europos lygoje yra garantuota, nes tikėtis “Stumbro” dvigubos pergalės prieš “Žalgirį” gali tik beprotis.

Šiuo metu beprotybė jau nebeatrodo tokia neįmanoma.

“Stumbre” vyksta perversmai – nauji investuotojai, nauji pinigai, nauji žaidėjai. Reikia dar luktelėti, kol pamatysime į ką pavirs ši ir pernai, ir šiemet smarkiai bangavusi komanda, tačiau vieno iš komentatorių pastaba apie tai, kad naujasis “Stumbras” dės maksimalias pastangas taurės žaidimuose yra visiškai teisinga.

Ar naujasis “Stumbras” sugebės įveikti buksuojantį “Žalgirį” – kitas klausimas. Aš manau, kad tai vis tiek yra neįmanoma, tačiau faktas, kad “Stumbro” korta greičiausiai bus stipresnė, nei galėjome įsivaizduoti prieš sezoną.

Tiesa, taurę laimėti planuoja ir “Sūduva”. Apie tai be užuolankų prieš sezoną kalbėjo klubo prezidentas. Jis netgi pabrėžė, kad sezono pradžioje bus galvojame ne apie medalius rudenį, o būtent apie taurės varžybas.

“Trakus” nugalėti nebus lengva. Tačiau “Sūduvos” galimybės neabejotinai yra didesnės, nei “Stumbro” prieš “Žalgirį”.

 

Kardumas ar Matuzas?

O štai grįžtant prie A lygos rungtynių šį sekmadienį, daugiausiai klausimų kelia “Sūduvos” vartininko pozicija.

Ivano Kardumo klaidos buvo pagrindinė diskusijų tema po rungtynių su “Stumbru”.

Požiūriu buvo visokių – ir apie vartininką, ir apie jam per mažai pagelbėjusius gynėjus. Tačiau nuomonė susiformavo pakankamai vieninga – Ivanui Kardumui laikas pailsėti, o va Martynui Matuzui verta parodyti mums, kokią pažangą padarė nuo tų laikų, kai žaidė “Sūduvoje”.

Ivan Kardum

Ivanas Kardumas po prastų nutikimų rungtynėse prieš „Stumbrą“

 

Tad rungtynėse su “Kauno Žalgiriu” įdomiausia bus pamatyti, kokį sprendimą šį kartą vartininkų klausimu priims Aleksandaras Veselinovičius ir Audrius Ramonas.

Nepaisant to, kad paprastai vengiu smarkiai kritikuoti rimtų klaidų padariusius žaidėjus, tačiau ir aš esu linkęs pritarti nuomonei, jog Kardumą derėtų sodinti ant suolo. Juk net Džiugas Bartkus, pernykštį sezoną pradėjęs gan neužtikrintai, keletui rungtynių taip pat buvo paliktas tarp atsarginių.

Tačiau Džiugą Bartkų tarp atsarginių palikti Veselinovičiui ko gero buvo lengviau. Mes jau turėjome pakankamai atvejų, kad įsitikintume, jog Veselinovičius labai nenoriai sodina ant suolo žaidėjus iš Balkanų. Netgi tuomet, kai jie akivaizdžiai nerodo geros formos.

 

Sezono pradžios kokteilis

Galbūt Veselinovičius ir neklysta.

Jis labai ilgai laukė, kol Admiras Kecapas pradės rodyti įdomesnį žaidimą. Keliskart jis blykstelėjo ir pernai, tačiau šiemet jo nuolatinis buvimas aikštėje kėlė ne mažiau dvejonių.

Galbūt šias dvejones jis išsklaidė rungtynėse su “Stumbru”, kur ne tik pelnė įvartį, bet ir šiaip buvo vienas ryškesnių komandoje. Tad šį sekmadienį galėsime pažiūrėti, ar tai nebuvo toks pats fragmentiškas blykstelėjimas, kokių matėme ir pernai.

Kitas dalykas – vis tik reikia pripažinti, kad kol kas “Sūduvoje” būtent legioneriai iš Balkanų groja pirmais smuikais.

Nermin Jamak

Nerminas Jamakas kelia Kaune kampinį. Vėliau jis atliks 3 rezultatyvius perdavimus.

 

Nerminas Jamakas buvo ryškus nuo pat sezono pradžios ir kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad būtent jis pretenduoja būti vienu iš komandos lyderių. Sakyčiau, Jamakas pretenduoja būti netgi vienu iš ryškesnių vidurio saugų visoje lygoje.

Predragas Pavlovičius galbūt nėra tiek pat pastebimas, tačiau jau dukart įrodė savo naudą komandai mušdamas įvarčius situacijose, kurias tipiškas lietuvių futbolininkas greičiausiai būtų praganęs dėl individualių įgūdžių trūkumo.

Nuo pat sezono pradžios labai ryškus ir Andro Švrljugos žaidimas. Tiesa, man pasirodė, kad keletą paskutinių rungtynių Andro buvo šiek tiek priblėsęs, o ir priekaištų dėl pamirštų pareigų gynyboje jis susilaukė pelnytai.

Va štai tokios tokelės – ko gero daugiau nieko komandoje kol kas nebūtų įmanoma labiau išskirti.

Tomas Radzinevičius įsibėgėja sunkiai. Gynėjai kol kas ramiai gyventi šanso mums nesuteikia. Ernestas Veliulis atrodo panašesnis į vidutinišką ano sezono pradžios žaidėją, nei į piktą ir kokybišką atakuojantį saugą, kokiu tapo antroje sezono pusėje.

Karolis Laukžemis varo neblogai, tačiau jam derėtų varyti dar geriau. Suprantu, negali reikalauti, kad žaidėjas išnaudotų kiekvieną gautą progą įvarčiui. Bet, kai tave išleidžia starto sudėtyje, tiesiog privalai mušti įvarčius. Arba bent jau pataikyti į vartus ar kamuolį. Kitu atveju – ir vėl tapsi atsarginiu.

Karolis Chvedukas, nors aikštėje ir pasirodė, tačiau greičiausiai dar turėsime palaukti, kol jis ims komandai duoti apčiuopiamos naudos.

Rungtynėse prieš “Stumbrą” man pasirodė, kad Paulius Janušauskas jau lošė ryškiau ir su pasitikėjimu.

O va Marius Šoblinskas, mano manymu, vis dar gauna per mažai laiko. Turint omeny nepakankamai patikimą gynybos žaidimą, Marius galėtų tapti papildomu, gynybą stabilizuojančiu veiksnių. Tiesą pasakius, Mariaus situacija yra iš klasikinės serijos “atėjo naujas treneris ir vietos starte nebeliko”, kuri kalba ne tiek apie žaidėjo sugebėjimus, o apie mums ne visada suprantamus trenerio sprendimus.

Tokios tokelės.

“Sūduvos” laukia dar vienos sunkios rungtynės.

Sunkios jos bus ne dėl to, kad varžovas yra galingas, o dėl to, kad “Sūduva” ir vėl tiesiog privalės nugalėti. Kito kelio “Sūduva” tiesiog neturi.

Pasidalink su draugais:

34 koment.

Komentuok!
 1. Anonimas 2016, balandžio 8 | 22:11 Atsakyti

  Jei Sūduva laimi prieš KŽ, tai situacija lentelėje nebeatrodytų taip prastai, kaip atrodė prieš rinktinių pertrauką. Nuo Žalgirio liktų tik trys taškai, o nuo Atlanto ir Trakų (jei laimi prieš Lietavą) penki taškai, o šios komandas dar žais tarpusavyje.

 2. Diviriks 2016, balandžio 8 | 22:31 Atsakyti

  Kecapas – įdomus atvejis. Gali jis ne tik vartytis, bet ir blykstelti, apeiti keletą žaidėjų, dargi ir golą įkalti, bet visas jo efektyvumas apsiriboja rungtyniaujant su komandomis, kurios yra žemiau už Sūduvą. Prieš Atlantą, Žalgirį ar benamius – jis būna visiškas nulis pirdulis, neveža iki to lygio.

  Dešinysis kraštas pas mus ne iki galo išnaudojamas, nors turim vieną velniūkštį, kuris yra mobilus, greitas, nebijantis darbo, tik į vartus retai pataikantis (šis komponentas Kecapo naudai, pripažįstu) ir, mano manymu, kartu su Andro keltų žymiai didesnį vajų, jeigu nebūtų nusodintas ant suolo.

  • Algirdas 2016, balandžio 9 | 14:03 Atsakyti

   Didžiausias tam velniūkščiui trukdis pasirodyti aikštėje yra tas, kad jis ne iš balkanų.
   O didžiausia trenerio iš balkanų bėda, kad jis jau visiems žaidėjams įkalė į galvą, kad reikia žiūrėti tik savo žaidimo ir nesidairyti į varžovus. Tai reiškia, kad varžovai neanalizuojami, ne pasirenkama taktika žaisti prieš konkretų priešininką, o einama žaisti „to savo žaidimo“, tai yra „taip kaip gausis“. Va todėl ir gaunam taktiškai nuo komandų kurios turi mąstančius trenerius.

   • s 2016, balandžio 9 | 18:55 Atsakyti

    Va, va, va as irgi ta pastebejau, kad sako neanalizuojame varzovu komandu pries rungtynes, o tik po ju analizuojame ka blogai dareme. Sitaip daryti treneris sau leisti negali, tik ne Lietuvoje tokia kvaila taktika pasiimti… neveltui vaikus treniravo.

   • Diviriks 2016, balandžio 9 | 21:20 Atsakyti

    Algirdai, puikus pastebėjimas. Bet akylesni žmonės, spėju, seniai tai pastebėjo. Galbūt taktikos koncepcija ir yra, bet Veselinovičiui trūksta lankstumo ir antro varianto. Kažkoks prašviesėjimas buvo tik rungtynėse su Žalgiriu, kai buvo nuspręsta žaisti antru numeriu – nors taškų nepešėm, bet Sūduva sužaidė geras rungtynes.

    Dėl analizavimo/neanalizavimo – nežinau, reikia trenerio ar žaidėjų paklausti, ką jie daro prieš varžybas.
    O kad proteguojami serbai – čia ir durnam aišku. Ir tai nėra į naudą.

    • Antonimas 2016, balandžio 11 | 08:25 Atsakyti

     Dėl protegavimo balkanų žaidėjų, tai gynėjas kelintas varžybas sėdi ant atsarginių, o vartininkas irgi atsisėdo. Taigi…

   • griezhtas 2016, balandžio 9 | 21:52 Atsakyti

    Visiškas nesąmones čia sušnekėjot. Analizė efektyviausia ginantis ir ji pas mus daroma pvz. gynyba nuolat vienas kitam pasako, kuria priešo koja nuo smūgio dengt ir t.t.
    O puolant, kas kad išanalizuosi, (metaforiškai kalbant) kad lengviausiai golą įkalsi spirdamas į deviatkės zoną, jeigu žaidėjas apskritai į vartų plotą nepataiko, tas ir turima galvoje, kad iš pradžių reikia nežiūrėti į kitus ir išmokti pataikyti į vartų plotą, nes nepataikydamas į jį, golų neįmuši, kad ir kaip gerai išanalizuosi priešų gynybos trūkumus.
    Jei nematėt taktikos skirtumų pvz. žaidžiant su žalgiriu ir atlantu ir su kitomis komandomis tai irgi turėtumėt nusimatyti vizitą pas savo akių gydytoją.

 3. Jonas | SDV 2016, balandžio 9 | 23:50 Atsakyti

  Oho, kokia diskusija apie taktinius Sūduvos reikalus:) Sakyčiau, čia yra dvi svarbios pusės. Kad Sūduva eina žaisti konkrečių rungtynių, o ne tiesiog paspardyti kamuolio – faktas. Naujas komandos braižas buvo juntamas nuo pat Veselinovičiaus pasirodymo.

  Niuansas yra tame, kad žaisti tą ramų pozicinį futbolą, pagįstą aikštės ir kamuolio kontrole nėra lengva. Žymiai paprasčiau – gintis ir kontratakuoti, ką daro dauguma A lygos komandų pastaraisiais metais su nedidelėm išimtim. Dėl to ir prieš Žalgirį Sūduva žiūrėjosi neblogai – nes čia jau žaidė kitaip – nuo gynybos. Vadinasi – didesnis akcentas kontratakoms buvo dėtas.

  Tačiau geriausios rungtynės, sakyčiau, buvo sužaistos su Atlantu. Ten Sūduvos žaidimas buvo kokybiškiausias, komanda buvo labiausiai susitelkusi ir nedarė kvailų klaidų prie savo vartų.

  O va štai kita pusė yra apie tai, kad visi taktiniai pasiruošimai eina šuniui ant uodegos, jei komanda netyčia anksti įvartį praleidžia. Tada chebra pasimeta, subyra ir jau joks taktinis planas nebepadeda. Paprastai tariant – kol kas dar Sūduvai trūksta tvirto stuburo ir žinojimo, kad galima išsikapstyti iš bet kokios bėdos. Taigi, esmė ne taktikoje, o komandinėje psichologijoje.

 4. Varvalas 2016, balandžio 10 | 08:51 Atsakyti

  Aš bėdas matau ne taktikoje. Ir tos komandinės psichologijos pakaktų, jei būtų laikomasi drausmės ir pasiaukojimo gynyboje. Kalbu ne tik apie gynėjų, bet ir saugų bei vartininko veiksmus ginantis. Dar kartą akcentuoju – nėra drausmės ginantis. Krašto gynėjai būną negrįžę iš kioskelio, kecapai ir kiti jų negeba pakeisti. Niekas nekrenta po kamuoliu ar varžovų tuomet, kai šie atsiduria smūgio pozicijoje. Gynybos pozicijas net pradinukai geriau užsiima, pvz. antrasis įvartis su stumbrais, kai po kroato kliurkos kairiajame krašte nebūta jokio Sūduvos žaidėjo. Jei taip anksti neprašiktų tokių lengvų įvarčių, tai užtektų ir tos taktikos, ir tos komandinės psichologijos. Bizūno reikia.

 5. Jonas | SDV 2016, balandžio 10 | 10:22 Atsakyti

  Va būtent dėl to ir sakiau kad rungtynės prieš Atlantą buvo geriausios šiais metais. Tą kartą gynyba buvo maksimaliai drausminga ir suklydo tik 1 kartą kas ir virto vienintele Atlanto proga per visas rungtynes.

  Jei rungtynių su Žalgiriu pabaiga būtų sužaista panašiai, dabar Žalgiris būtų ketvirtas, o Sūduva – trečia

 6. kitas 2016, balandžio 10 | 15:59 Atsakyti

  su tokiu žaidimu,jau gegužės 4 d. bus aišku,kad “Sūduva“ ir šiemet lieka be medalų.Varžybų tvarkaraštis toks, kad “Sūduva“ papraščiausiai “nepatemps“.

 7. Marijus 2016, balandžio 10 | 16:10 Atsakyti

  šitas čempionatas bus labai įtemptas. nei vienose rungtynėse negali žasti viena koja – iškart būsi nubaustas. faktas tas, kad Sūduva nežaidžia pagal galimybes. jeigu taip toliau, medalių nebus

 8. As 2016, balandžio 10 | 16:42 Atsakyti

  Kazi Jamakas mato kanors savo beviltiskam gyvenime be kecapo? Turbut ne. Tas pats ir 77nr zaidimas tik tarpusavy i Veliuloo krasta nei vienas atrodo spiceliai nepasuoja net marijampolei gerbejai is tribunu sita ne pirma karta akcentuoja. Zodziu jau net nebeidomu ziuret kol tie serbai bus tol zaidimo nebus o ant suolo sedi lietuviai kurie daug daugiau nuveiktu

  • griezhtas 2016, balandžio 10 | 16:54 Atsakyti

   Cia kuris iš tų ant suolo sėdinčių lietuvių daug daugiau nuveiktų? Kad daugiau nervų ir lakstymo pirmyn atgal būtų tai sutinku, bet kad kad rezultatas nuo to geresnis būtų labai abejoju.

  • Anonimas 2016, balandžio 10 | 17:11 Atsakyti

   jau tik nereikia. Lietuviai Suduvoj niekuo neegeresni uz serbus, netgi prastesni. As, kai neutralus stebetojas, nesuprantu kodel jus tuo jankausku ir janusausku visi taip dziaugetes, kai realiai abudu tiek daug broko tame paciame zalgiryje darydavo, tik bendram kontekste tai taip akivaizdziai nesimatydavo… Esu tikras, kad net ir pakeitus treneri sita komanda skinti pergaliu nepradetu, nes tiesiog joje nera kam „rezultato daryti“. Nekalbu apie vienkartinius blykstelejimus.

   Suduvoj siuo metu yra tik vienas geras zaidejas – Andro. Bet kai reikia ir pulti uz Kecapa, o po to ir gynyba sugrizti, tai ir gaunasi nei du, nei desimt :)

  • Anonimas 2016, balandžio 10 | 18:57 Atsakyti

   Kad tik per Jamaka cia tas zaidimas ir vyksta. Tik kad pagalbos jokios nematyt, nei is Veliulio, nei is Janusausko. Jeigu Slavickas 1ojo kelionio gale pradeda pats smugiuoti , ir tai yra pirmieji Suduvos smugiai, tai pagalvokit ka tam kraste veikia Veliulis su Janusausku. Ir nereikia cia skaldyt serbai neserbai, nes vienintelis klausimas kildavo del Kecapo, bet po poros varzybu jau ir tas nebekelia tiek klausimu…

  • griezhtas 2016, balandžio 10 | 17:17 Atsakyti

   Aš atsimenu pernai, užpernai ar dar senesnius metus, kaip tie superiniai ant suolo sėdintys lietuviai nuolat žaidė, geriau tikrai nebuvo, nors priešininkai kur kas prasčiau tais metais žaizdavo. Jei kieno prastesnė atmintis pasieškokit tų laikų video archyvuose

 9. M 2016, balandžio 10 | 19:16 Atsakyti

  Pirmam kėliny nelabai pamenu, kad kas nors būtų vykę, išskyrus begalę prarastų kamuolių savo aikštės pusėj ir „Kauno komandos“ beviltišką nesugebėjimą tomis progomis pasinaudoti. Antram šalia prarastų kamuolių ir katastrofiškų klaidų jau buvo galima įžvelgti kažkokį padoresnį judėjimą puolime, bet tik iki galutinės atakos fazės. Įvarčiai tokie daugmaž „fuksai“, kurie neleidžia daryt išvadų apie kažkokį labai gerą žaidimą puolime. Apie gynybą nelabai jau ir norisi kažką komentuoti. Ypač standartinių padėčių metu.
  Žodžiu, vieni išėjo žaist per daug savimi patenkinti ir atsipūtę, kitiems tiesiog sugebėjimų trūksta. Rezultatas – dviejų apgailėtinų komandų lygiosios. Ir kol tokius bukus įvarčius praleidinėsim (bei patys užtikrintai kursim progas prie savų vartų), tol galėsim tikėtis stabilios ketvirtos vietos ir nieko daugiau. Nebent dar galime turėti omeny žemesnių vietų variantą.

 10. To anononimas 2016, balandžio 10 | 19:25 Atsakyti

  O kaip gali vykt ne per Jamaka jeigu jis centro saugas??? Tik kazkodel visi pasai nukrypsta i desine puse kecapui, o i kaire jamakas net nepaziuri gal janusauskui su veliuliu ateit ir pasimt kamuoli? kiek jie laisvi stovedami gali to kamuolio prasyt kokios cia pagalbos reikia jamakui?

Naujas komentaras