Povilas Leimonas

“Atlantas” rytoj ir kitos naujienos

Naujienas derėtų pradėti nuo vakarykščių A lygos rungtynių, kuriose “Utenis” įmušė tris įvarčius ir nugalėjo… “Lietavą”. Taip, tą pačią, kurios “Sūduva” šiemet jau triskart nesugebėjo įveikti. Deja, kaip ir ne kartą šiame sezone nutiko – “reikia pamiršti vakarykščią dieną ir judėti toliau”.

Kitas naujienas tamstos jau esate girdėję, tačiau suregistruoti jas verta.

 

Europa

Visų pirma, Europos lyga. “Sūduva” gavo kiečiausią varžovą iš visų Lietuvos klubų – danų “FC Midtjylland” (tikiuosi, kad iki pirmų rungtynių spėsim išmok rašyt šio klubo pavadinimą, nes kol kas man kaskart tenka į Google’ą pagalbos kreiptis). Pirmos rungtynės Danijoje – jau kitą ketvirtadienį. Į Marijampolę danai atvažiuos dar po savaitės.

Skaičiuojant teoriškai – “Sūduva” neturi jokių šansų. Tačiau futbole yra įmanomi stebuklai, todėl rankų nenuleisime. Bet kokiu atveju – pagaliau po trejų metų pertraukos į Marijampolę sugrįžusi Europos lyga – mums visiems didelė šventė.

 

Lietuva

Buvo ištraukti ir LFF taurės aštuntfinalio burtai. Gali sakyti, kad ir čia “Sūduvai” nenuskilo – mūsiškiai ir vėl gavo “Trakus”. Tik jei Europos lygoje pergalei reikia stebuklo, tai nugalėti “Trakus” “Sūduva” yra tikrai pajėgi. O kad to nepavyksta jau pora metų padaryt – kitas klausimas.

Tiesa, šių rungtynių dar teks palaukt. Jos vyks tik rugpjūčio 7 dieną (19.30 val.) Marijampolėje.

Beje, aštuntfinalyje loš ir kita Marijampolės komanda – “Švyturys”. Šiam klubui burtai buvo kiek palankesni – jie gavo Plungės “Babrungą” iš antros lygos. Šios rungtynės taip pat vyks Marijampolėje – tik datos, laiko ir vietos kol kas rasti nepavyko.

 

Naujokai ir kiti

Pradėkime nuo Admiro Kecapo. Jį paminėti privalau – žaidėjas, kuris ko gero yra vienas iš labiausiai kritikuotų “Sūduvos” narių kažkokiu būdu “tyliai tapo vienu iš “Sūduvos”  lyderių” (futbolo.tv straipsnį cituojant). Antrą savaitę iš eilės jis renkamas į lygos turo rinktinę. Šį kartą – nepaisant blankaus pačios “Sūduvos” žaidimo. Ploju Admirui!

O va naujokų “Sūduvoje” per savaitę atsirado net du.

Vienas – tikras naujokas iš “Utenio” – aštuoniolikmetis Eligijus Jankauskas. “Utenyje” jis sužaidė 14 rungtynių, beveik visada – starto sudėtyje. Įmušė 3 įvarčius ir iki vakarykščių “Utenio” rungtynių su “Lietava” buvo rezultatyviausias šioje komandoje ir keliskart rinktas į turo rinktines. 2015 m. šis žaidėjais praleido jau nebeegzistuojančiuose “Šiauliuose”. Jis – U21 rinktinės narys. Beje, šiemet Eligijus Jankauskas buvo peržiūroje Ispanijoje – jį mėgino antros lygos Valensijos “Levante” klubas.

Trumpą pokalbį su Jankausku jau spėjo parengti ir “Sūduva”. Pokalbis mažumą “apie nieką”, bet tai – pirma pažintis su naujoku.

 

 

Antrasis naujokas – Povilas Leimonas. Jį naujoku galime vadinti tik sąlygiškai. “Sūduvoje” jis praleido didžiąją savo karjeros dalį ir tik 2013 m. išvažiavo į Lenkiją. Nesinori gilintis į klausimą, kodėl Povilas vis tik nusprendė grįžti Lietuvon, nors savo dabartiniame klube šiais metais lyg ir buvo pakankamai reikšmingas žaidėjas.

Užtat pirmasis “Sūduvos” pokalbis su namo grįžusiu Leimonu – ilgesnis ir įdomesnis.

 

 

“Atlantas” ir taip toliau

Rytojaus rungtynės – velniškai svarbios.

Viena, tai bus paskutinė treniruotė prieš Europos lygą. Tiesa, “Atlantas” jau treniravosi – važiavo į Lenkiją ir lošė su Nikosijos “Apoel”, o prieš atvydamas į Marijampolę, treniruosis Suvalkuose (kur taip pat galės naudingai apsipirkti).

Antra, “Sūduvai” ir toliau švaistant taškus rungtynėse su antrosios grupės komandomis, pergalės prieš tiesioginius konkurentus gal sezono pabaigoje turėti lemiamos reikšmės.

Aišku, jei tik komanda dar kelia tikslą ką nors žymesnio šiais metais laimėti. Turint omeny, kad “Sūduva” yra vienintelė tarp pirmo ketverto, kuri sezono metu nežaidžia draugiškų rungtynių su rimtesniais priešininkais, būtų galima pagalvoti, kad ketvirtos vietos komandai užtenka. Lygiai taip pat kaip ir užtenka pirmo Europos lygos etapo.

Deja, jei “Sūduva” sau tradiciniu įpročiu galvos tik apie vieną sezoną, greitai ir vėl turės problemų. “Stumbras” pagaliau pristatė savo naujus savininkus ir ateities planus. Juos galima apibendrinti vienu sakiniu – greičiausiai kitais metais “Stumbras” turės komandą, prilygstančią gerųjų laikų “Kruojai”. O tai reiškia, kad kitais metais dėl pirmų keturių vietų kaposis ne 4, o 5 komandos. Tad “Sūduvos” stabilumas ir vėl gali pavesti.

Beje, minėtame pranešime mane nustebino kitas faktas. Teisėjas Slyva, anksčiau visaip išsisukinėjęs nuo dalyvavo “Stumbro” veikloje, tapo klubo prezidentu. Ir niekam dėl to galvos neskauda.

Nei federacija, nei lyga šiuo klausimu jokios nuomonės nepareiškė, tad pats Slyvas sprendžia, ką toliau daryti su teisėjo “karjera”. Jei anksčiau jis žadėjo neteisėjauti kai kurioms A lygos komandoms, tai dabar aiškina, kad eis teisėjauti į Pirmą lygą.

Stipru. Velniškai stipru. Sezonui įpusėjus viešai paskelbiame informacija apie tai, kad visą šį laiką vienas iš Lietuvos teisėjų grietinėlės turi tiesioginių interesų aukščiausioje lygoje žaidžiančiame klube!

Ir problema čia slypi net ne Slyvos asmenybėje.

Problema yra situacijoje, kurios neįmanoma išspręsti. Jei kam nors šautų į galvą apkaltinti Slyvą tendencingu teisėjavimu – jis tai galėtų lengvai padaryti. Juk pažiūrėjus šio sezono rungtynes, neišvengiamai rastum dviprasmiškų situacijų. Nes tokių situacijų visada būna. Juk futbolo teisėjas – žmogus.

Ir štai jei atsirastų toks gudruolis (o gal toks ims ir atsiras sezono pabaigoje, jei “Stumbro” vieta lentelėje kels kokių nors klausimų), nei Slyva, nei teisėjų asociacija, nei lyga neturėtų jokių kontrargumentų.

Tam, kad tokių dalykų būtų išvengta – šioje ir panašiose srityse paprastai galioja griežtos taisyklės. Štai Seimo nariai turi atsisakyti savo verslų, kad nekiltų net įtarimų. Kad nereikėtų apeliuoti į tai, jog “šis politikas – labai geras ir nuoširdus žmogus, todėl nieko blogo jis padaryti negalėtų”.

Teisėjavimas sporte – panašus. Akcentuodami tai, kad „skaidrumas“ futbole visų pirma yra susijęs su netinkamu futbolininkų elgesiu, mūsų futbolo biurokratai ir žurnalistai dažnai pamiršta, kad už „neskaidrumą“ nubaustų teisėjų taip pat yra nemažai.

Jei nenori beviltiškai diskutuoti dėl “žmogiško faktoriaus”, užtikrink, kad teisėjai su klubais neturėtų nė mažiausių ryšių. Tai, kad aktyviai dirbantis teisėjas gali tapti klubo prezidentu ir dar paikioti apie tai, kur jis toliau teisėjaus – net įsivaizduoti sunku.

Bet čia – Lietuva. Čia – viskas galima. Ir niekam jokių klausimų nekyla. Oficialios futbolo struktūros cituoja ant dviejų kėdžių mėginantį sėdėti teisėją, o futbolo pareigūnai – tyli.

O gal tai yra normali praktika Marijos Žemėje? Gal ir kiti teisėjai visokio plauko santykiais su klubais susiję? O ar Slyvos kolegos nepanorės pagelbėti draugo klubui pasiekti geresnių rezultatų?

Į šiuos klausimus atsakymų nėra.

Jų nėra būtent dėl to, kad teisėjų itin artimi santykiai su futbolo klubais – sunkiai įsivaizduojami ten, kur siekiama skaidrumo. Sezono pradžioje atrodė, kad LFF šiais metais iš paskutiniųjų skaidrumą propaguos. Visą internetą haštagais užliejo. Bet nepraėjo nė pusmetis, o skambius šūkius ir vėl galima mesti į šiukšlių dėžę.

>>>

Štai tiek nemažai naujienų nutiko per savaitę.

O kad teksto nereikėtų baigti liūdna gaida, palieku jus su serija nuotraukų, šiek tiek iliustruojančių Povilo Leimono karjerą “Sūduvoje”.

Nuotraukose rasite ir kitų seniai matytų veidų.

2008

Povilas Leimonas

FK Sūduva

2009

Povilas Leimonas

Povilas Leimonas

 

2010

Povilas Leimonas

 

2011

Povilas Leimonas

Povilas Leimonas

 

2012

Povilas Leimonas

 

Povilas Leimonas

 

2013

Povilas Leimonas

Povilas Leimonas

Pasidalink su draugais:

9 koment.

Komentuok!
 1. H 2016, birželio 23 | 15:08 Atsakyti

  Cinizmo viršūnė. Teisėjas Sliva klubo prezidentas.. Peržiūrėjus kelių metų rungtynių įrašus kuriose Sūduvai teisėjavo Sliva galima rasti įdomių dalykų…. Panašus atvejas yra Dunausko, lff generalio direktoriaus. Jis irgi teisėjauja ir prieš tai teisėjavo dirbdamas lff… Tik Lietuvoj tokie atvejai galimi. Kol sistema (lff) neapsivalys iš vidaus (o tai misija neįmanoma regimoj perspektyvoj), nieko gero Lietuvos futbole nesitikėkime.

 2. lrn 2016, birželio 23 | 17:30 Atsakyti

  Tikrai per anksti kalbeti apie tai kad kitamet Stumbras bus lygiavertis varzovas pirmajam ketvertui. Tu uzsienio investuotoju Lietuvoje buvo tiek, kad tiketi ju zodziais na niekaip negaliu. Cia kaip su stadionais Lietuvoje -kalbu daug, veiksmu nesimato.

 3. Jonas | SDV 2016, birželio 23 | 19:07 Atsakyti

  Ačiū, prajuokinai. Šiemet stengiuos rašyt trumpai, bet ne visada gaunas. O kas liečia Stumbrą, tai, sakyčiau, labiausiai tikėtinas ir yra variantas, kad būtent kitais metais komanda bus stipriausia, nes dar bus neataušęs entuziazmas. Aišku, visko gali nutikti – kokia nors „investuotojų“ verslo nesėkmė gali komanda palikti kad ir vidury sezono.

 4. Anonimas 2016, birželio 24 | 16:24 Atsakyti

  ir veiksmai tos kompanijos kol kas labai racionalus atsizvelgiant i tikslus – pramete senius be jokiu sentimentu, stagnavusi jaunima, o dabar renkasi jauna mesa ne tik is vietiniu, bet ir uzsienio.

 5. Anonimas 2016, birželio 24 | 20:07 Atsakyti

  Nu blyn, kaip galima taip žaist?! Mokyklose tarpklasinėse vaikai užtikrinčiau žaidžia. O čia… Vat ir pasimato žaidimo praktiktos stoka per pertraukas. Ką, sunku buvo į kokią Lenkiją nuvykt, bent su Wigry pažaist? Treniruojasi dabar su Atlantu…

Naujas komentaras