TNS - Sūduva

Sūduva Europoje: istorija

Pirmą kartą “Sūduva” į Europą išvažiavo 2002 / 2003 m. sezone. Tuo metu Sūduva kilo kaip ant sparnų – pagaliau iš I persikėlė į aukščiausią Lietuvos futbolo lygą, o LFF taurėje nukeliavo iki pat finalo.

Ir nors taurės nelaimėjo (ją pasiėmė FBK), tačiau to pakako, kad kitais metais komanda galėtų sudalyvauti UEFA taurės varžybose. Tą kartą prisimena daugelis – net tik ‘Sūduvos’ gerbėjai.

Normalaus futbolo nelabai mačiusi komanda sugebėjo dukart nugalėti norvegų “Brann” – Sūduvos pergalė namuose ir trys Tomo Radzinevičiaus įvarčiai per pirmą kėlinį tą kartą Lietuvoje sukėlė mūsų futbolui labai retą euforiją. Deja, škotų “Celtic”, kuris “Sūduvos” laukė kitame etape pasirodė per kietas riešutas.

Vėliau buvo kelių metų pertrauka, kurios metu “Sūduva” keitė trenerius ir mėgino įsitvirtinti A lygoje. Į Europą Sūduva sugrįžo 2006 metais po to, kai praėjusiame Lietuvos čempionate iškovojo bronzos medalius.

Nuo to laiko Sūduva Europos taurių turnyruose dalyvavo kasmet iki 2013/2014 metų. Nelabai vykusios rungtynės prieš Makedonijos “Turnovo” buvo paskutinės.

Taigi, “Sūduva” į Europos taures grįžta po dviejų sezonų pertraukos.

Čia pateikiu bazinę „Sūduvos“ pasirodymų Europoje statistiką.

O jei norite pasiknaisioti giliau – čia rasite specialiai šiam reikalui paskirtą blogo puslapį, kuriame bus daugiau skaičių, nuotraukų ir filmų.

 

Nuotraukose – akimirkos iš rungtynių prieš „The New Saints“ (2008) ir „Brann“ (2002).

Sūduva - Brann

 .

 

„Sūduvos“ pasirodymų Europos taurėse statistika

 

 Žaista rungtynių   Pergalės  Lygiosios   Pralaimėta  Įvarčiai 
 28  8  6  14  35 – 58

 

„Sūduva“ Europoje: visi rezultatai

 

 Metai   Etapas  Sūduva – Varžovas  Rezultatas 
2002/2003 1 “Brann” (Norvegija) 3:2 / 3:2
2 “Celtic” (Škotija) 1:8 / 0:2
2006/2007 1 “FC Rhyl” (Velsas) 0:0 / 2:1
2 “Club Brugge” (Belgija) 0:2 / 2:5
2007/2008 1 “Dungannon Swifts” (Š. Airija) 0:1 / 4:0
2 “Brann” (Norvegija) 1:2 / 3:4
2008/2009 1 “The New Saints” (Velsas) 1:0 / 1:0
2 “Red Bull” (Austrija) 1:4 / 1:0
2009/2010 2 “Randers FC” (Danija) 0:1 / 1:1
2010/2011 2 “Rapid” (Austrija) 0:2 / 2:4
2011/2012 2 “IF Elfsborg” (Švedija) 1:1 / 0:3
2012 / 2013 1 “FC Daugava” (Latvija) 0:1 / 3:2
2 “Vojvodina” (Serbija) 1:1 / 0:4
2013 / 2014 1 “FK Horizont Turnovo” (Makedonija) 2:2 / 2:2; 11 m: 4:5

 

„Sūduvos“ įvarčių autoriai

 

 Žaidėjas   Įvarčiai
Tomas Radzinevičius   6
Andrius Urbšys   4
Ričardas Beniušis   3
Povilas Lukšys, Rafael Ledesma (Brazilija), Ottavio Braga (Brazilija), Darius Maciulevičius, Vidas Žitinskas, Nerijus Valskis    2
Marius Šoblinskas, Davit Chigladze (Gruzija), Evaldas Grigaitis, Gvidas Grigas, Karolis Jasaitis, Sergyj Kozyuberda (Ukraina), Ivans Lukjanovs (Latvija), Tomas Mikuckis, Jose Negreiros (Brazilija), Petar Basic (Kroatija)   1

 

„Sūduvos“ treneriai Europos turnyruose

 

 Treneris   Rungtynės
Algimantas Gabrys   12
Darius Gvildys   5
Igoris Pankratjevas   4
Virginijus Liubšys   3
Donatas Vencevičius   2
Gediminas Jarmalavičius   2

Pasidalink su draugais:

33 koment.

Komentuok!
 1. Jonas | SDV 2016, birželio 29 | 13:05 Atsakyti

  Jei neklystu, tai visi klubai reliatyviai sėkmingai kovodavo, ko pasekėjo klubai geresnius reitingus turėjo ir pirmuose etapuose įveikiamus varžovus gaudavo. Dabar gi viskas priešingai.

 2. Varvalas 2016, birželio 29 | 13:28 Atsakyti

  Ar gerai supratau, kad lietuvių iniciatyva rungtynės Danijoje nebus transliuojamos jokiu formatu? Tuo metu turiu dar vieną pramogą, tai mesti ją, lėkti į civilizaciją ir netyčia internete žvejoti rungtynių transliaciją nelabai norėčiau …

 3. Jonas | SDV 2016, birželio 29 | 13:41 Atsakyti

  tiesą pasakius, futbolo.tv tvarkaraštyje net ir Lietuvoje vykstančių Europos lygos rungtynių transliacijų tvarkaraštyje nenumatyta. Ar tik nereikės futbolo.tv į teismą duot, nes prieš paprašydami pinigų žadėjo, kad Europos taurių rungtynes taip pat galėsim žiūrėti:)))

  O jei jau atvirai – tai prasukau didžiuosius Lietuvos futbolo portalus ir supratau, kad tūlas pilietis apskritai turėtų stipriai pavargti norėdamas sužinot Lietuvos klubų žaidimų Europoje laikus ir vietas. Štai taip mes tą Lietuvos futbolo populiariname…

 4. Varvalas 2016, birželio 29 | 13:53 Atsakyti

  tegul būna „lietuvų neiniciatyva“ : ))) Neabejoju, kad kažkas iš danų filmuos ir kažkokiose erdvėse transliuos, bet …
  Jei nefutbolo/ tv paskelbė Eurexit, tai užtemidinsime ir Hagoje.
  Tave Jonai jau norėjo kažkas į Daniją pasiskraidinti (na, kur klausinėjo apie pribrendimą užsienyje Sūduvą slaugyti). Gerai, kad nepasidavei provokacijai, nes atgal skristi pasiūlymo tai nebuvo :)

 5. Jonas | SDV 2016, birželio 29 | 14:06 Atsakyti

  Tikra tiesa:) aš tai seniai svajoju nuvažiuoti į Sūduvos užsienines rungtynes ir iš jų surengti radijo transliaciją į Lietuvą:) manau, internetu tai gali sėkmingai ir be problemų padaryt. Vis dar jaučiu nostaligiją tiems seniems laikams, kai per radiją galėjai paklausyt pvz Žalgirio rungtynes Kutaisyje.

  Arba – gal reikia Kickstarteryje užsukt pinigų rinkimo kampanija – sumeskite savo mylimam metraštininkui ant lėktuvo bilieto į rungtynes, kurios futbolo biurokratams Lietuvoje nelabai rūpi:)

 6. s 2016, birželio 29 | 14:46 Atsakyti

  O tie futbolo.tv tai nežinau, kažkokių glušių paradas, nėra kito tokio projekto, kad jiems duodų konkurenciją, bet pvz. praitais metais nei pinigų nieku nereikėdavo duoti ir transliuodavo visas europos lygos varžybas, bet va kaip įvedė tą mokestį už žiūrėjimą, tai paklausiau, ar tikrai imsit pinigus iš žmonių, jei net kokybiškai nesutvarkot transliacijos kokybės? Strigdavo ir stringa kas puse minutes, aišku dabar ne taip kaip anksčiau, bet ypač pradžioje šių metų strigdavo. Baisu, tas projektas toks šūdinas, kad net nežinau kas ten jį valdo. Komentatoriai parinkti atrodo būtų nuo gatvės, tas Jakelis kiti ten šūdmaliai, už savus serga, gatves žargonu kalba ir savo nuomones reiškia, nors visiems pochui ant jų tų nuomonių ir, kad kiek nusiskundimų bebūtų tikriausiai nesudaro futbolo.tv ant normalių komentatorių tai ir neatleidžia, baisu.

 7. Jonas | SDV 2016, birželio 29 | 14:56 Atsakyti

  na tamsta ir užlenkei:) viskas ten yr ok su transliacijom ir komentatoriais:) ne kosmosas, bet lietuviškam futbolui kokybės netgi per daug. turint omeny, kad pačioje Lietuvoje niekam tų transliacijų nereikia apart kelių tūkstančių, kurie A lygą žiūri. Čia kažkur skaičiau gandus, kad futbolo.tv su finansais nekas. Bet va – imtų ir užsilenktų, tai visi tie keli tūkstančiai mūsų graudžiom ašarom raudotume.

  O kad jokios televizijos nenori Europos lygos rungtynių transliuot geriausiai ir rodo lietuviško futbolo liūdną situaciją.

 8. minde 2016, birželio 29 | 20:38 Atsakyti

  man jakelio komentavimo stilius nepatinka,pastoviai komentuoja taip durnai,prazanga beabejo buvo bereikalo zaidejas kalba,arba atvirksciai,antras teisejas bliamba darosi.

  • s 2016, birželio 29 | 21:48 Atsakyti

   Jie ten visados pateikinėja, tik keistai, pvz. praleidžiame įvartį arba nemūsų naudai kažkas – nerašo, o po įmušto įvarčio parašo išsipagirioje po 15/20 minučių :)

  • s 2016, birželio 30 | 20:52 Atsakyti

   Paprastai, kaip ir tiketasi, bet geriau paklausk kaip atrode danai antrame kelinyje. Labai prastai danai bent pokolkas atrodo, matyt jau issirase 3 taskus net nesuzaide, praktiskai smugiu i vartu plota buvo arba 1 arba is viso nebuvo rimtesniu pavoju Suduvai, kampiniuose irgi gerai dengiasi visa komanda, Suduva nenusileidzia smugiais i saliu vartus, danai gal keliais veda, bet po kolkas 0:0 tai labiau Suduvai duos pasitikejimo savo jegomis, nenustebciau jei Suduva imustu dar per kokia kontraataka.

 9. nmr 2016, birželio 30 | 20:51 Atsakyti

  ne pilną kėlinį mačiau – gerai nežaidė, bet sakyčiau tikrai ne tragiškai, pabaigoj tik sugrybavo gynėjai. Šiaip atsimušinėjimas praktiškai.

 10. s 2016, birželio 30 | 20:53 Atsakyti

  Gynyba labai kompaktiska pas Suduva nebuvo nei karta paleisti gynejai arciau vartu vienas pries viena, gynyba primina ta Suduva, kuri atrodo zaistu del islikimo, o ne siaip sau. Visi uz viena, vienas uz visus.

 11. s 2016, birželio 30 | 21:58 Atsakyti

  Optimizmas pas mane didelis, nieko gero danai neparode + savu namu aiksteje ir tiek daug standartu turejo del ko visi buvo jie gyriami, kad po atletico madrid jie daugiausiai pelna ivarcius po standartu europoje, bet savojo stichijoje suklupo danai stipriai, ir tai mini klaida is Kardumo, kuris be tos klaidos zaide labai geras rungtynes ir viskas. Marijampoleje tures Suduva savu zaideju palaikyma, savo aikste, ir reikia tiketis pergales. Pvz. suprantu sprendima vietoj Laukzemio Janusauska ileisti, nes jie mate, kad ju puolimas grybauja ir taip tai zaide del santykio ivarciu ir zinojo, kad turi neblogus sansus imusti namuose, todel taip padare manau, kas yra pagirtina, bet neskatinama. O siaip tai 😀 Prajuokino kaip vienas arba keliese stauge per varzybas is Suduvos sakalu kazkurie speju Paveliokas, net visas stadionas girdejo 😀

Naujas komentaras