Tomas Radzinevičius

18: SŪDUVA 1:0 TRAKAI

Tai buvo velniškai svarbios rungtynės. Galim drąsiai sakyti, kad tai buvo vienos iš rungtynių, kuriose spręstas medalių likimas. “Trakuose” – chaosas. Lyginant su ta komanda, kurią matėme sezono pradžioje, šiandien “Trakai” atrodė apverktinai. Tačiau tikrai ne taip, kad imtų pralaimėti visiems iš eilės.

O va pirmoje pusėje mažumą buksavęs “Atlantas”, panašu, pradeda lošti maksimaliai. Nuotaiką “Atlantui” kelia ir į Klaipėdą sugrįžęs Paniukovas. Ir jei pirmoje sezono pusėje atrodė, kad bronzą dalinsis būtent “Atlantas” ir “Sūduva”, tai dabar šis klausimas nėra toks akivaizdus.

Tad “Sūduvos” rungtynės su krizės ištiktais “Trakais” kaip sykis dėl to ir įgavo išskirtinės reikšmės. Jei “Sūduva” laimi – žengia mažą žingsnelį link trijų pirmų komandų. Jei pralošia – žengia didžiulį žingsnį atgal. Juk ir taip “Sūduva” nuo pirmojo trejeto gan solidžiai atsilieka.

Rungtynės nebuvo nei gražios, nei įtemptos, nei įdomios. “Sūduva” išvargo pergalę prieš komandą, kurios svarbiausias tikslas buvo nepralaimėti.

“Trakų” vadai šiandien galėjo savo akimis pamatyti ką tik atliktų “valymų” rezultatą. Ačiū jums, mieli futbolo verslininkai, jūs buvote tas dvyliktas žaidėjas, kuris šiandien padėjo “Sūduvai” iškovoti tris taškus.

 

Pirmas kėlinys

“Sūduva” šias rungtynes pradėjo standartinės sudėties išskyrus vieną žmogų. Nei aikštėje, nei ant atsarginių suolo nebuvo esminio startinės sudėties žaidėjo Andro Švrljugos.

Apie traumą šnekų nebuvo, užtat buvo šnekų apie “vieno legionieriaus konfliktą su treneriu”. Ar tik nebus šis gandas geriausiu paaiškinimu, kodėl šiandien “Sūduva” aikštėje neteko vieno ryškesnių šio sezono žaidėjų ir taip aplygino jėgas su smarkiai apipešiotais “Trakais”.

Rungtynių pradžia priminė vienas senas šių komandų rungtynes. Pačioje pernykščio sezono pradžioje “Trakai” antrame ture atvažiavo į Marijampolę po žvėriško pralaimėjimo “Atlantui”. Visiems atrodė, kad ir “Sūduvai” problemų nebus. Kaip pamename, tą kartą “Sūduva” turėjo labai rimtų problemų.

Taigi, scenarijus ir šiandien buvo panašus. “Trakai” – atsitraukę, draugiškai ginasi ir laukia progos kontratakai. “Sūduva” gan vangiai rezga pozicines atakas ir ypatingų progų nesukuria. Daug žaidimo aikštės viduryje, nemažai techninio broko.

“Trakai” žaidžia pragmatiškai – jeigu ką, daug negalvodami kerta per kojas. Mums toks priešininko žaidimas, aišku, nepatinka. Tačiau priešininkui tai nerūpi – jis siekia savo tikslų ir tokios pražangos labai naudingos. Jos griauna atakas ir lėtina tempą.

 

Predrag Pavlovič

Predragas Pavlovičius – vieno iš trijų smūgių į vartus autorius

 

Maždaug 12 minutę scenarijus galėjo su minėtomis pernykštėmis rungtynėmis dar labiau supanašėti. “Sūduvos” gynėjai užaugino eilinį šio sezono grybą, kurį apėjęs Aršakianas atsidūrė vienas prieš tuščius vartus.

Ir čia jau galime kalbėti apie prastą šiandieninę “Trakų” psichologiją. Mat tokią pat gerą progą Aršakianas vėjais paleido ir praeito turo rungtynėse prieš “Stumbrą”.

Mes galim pasidžiaugti, kad patys “Trakai” “Sūduvai” padėjo išsikapanoti iš labai rimtos bėdos. Jei “Trakai” būtų įmušę, “Sūduvos” šansai šiose rungtynėse būtų tapę labai apverktini. Ką jau ką bet apsiginti net ir krūvą žmonių praradę “Trakai” būtų sugebėję.

Deja, “Sūduvos” šio sezono skausmai toliau komandą tebekankina. Rungtynėse, kuriose komanda turi pranašumą ir privalo galvoti apie puolimą, neišvengiamai nutinka katastrofa prie savų vartų ir tenka siekti nebe pergalės, o visų pirma lygiųjų.

Taip, “Sūduvai” buvo labai svarbu pelnyti greitą įvartį. Įvartis būtų fundamentaliai pakeitęs vaizdą aikštelėje. Tačiau dar svarbiau buvo nepraleisti. Ir šį kartą nepraleisti pavyko tik dėl to, kad “Sūduvos” pasigailėjo “Trakų” puolėjas.

Kėlinio pabaiga apskirtai ėmė priminti nebe pernykštį sezoną, o jau šio sezono šių komandų varžybas. Iš “Sūduvos” pusės – vieninteliai pavojai tolimais smūgiais (Leimonas ir Pavlovičius). O va “Trakai” pagamino keletą labai smagių kontratakų.

Išvada – kaip sakė rungtynių komentatorius – “Trakai” buvo aštresni.

Net ir neturėdami ant suolo Urbono, “Trakai” vis viena sugebėjo pergudrauti geriausią antro rato trenerį Veselinovičių ir rungtynėms primesti sau patogų scenarijų.

 

Antras kėlinys

Antras kėlinys prasidėjo dar nuobodžiau, nei pirmas. “Sūduva” lyg ir mėgino vėl spustelėti, tačiau absoliučiai jokio pavojaus prie “Trakų” vartų nekilo. Tuo tarpu “Trakai” savo ruožtu į priekį taip pat nusprendė pernelyg neskubėti.

Nuobodulys truko maždaug tiek pat, kiek ir pirmame kėlinyje. Kaip ir tada, arčiau įvarčio ir vėl atsidūrė “Trakai”. Šį kartą labai nedaug trūko Rokui Masenzovui po labai smagaus Gurenkos perdavimo.

Štai žiūri į tą situaciją ir galvoji – kodėl “Trakai” taip sužaisti gali, o “Sūduva” ne? Gurenkos perdavimas ėjo iš zonos, iš kurio pavojus paprastai nekyla. Iš ten retai kada kamuoliai į vartininko aikštelę keliami. Tačiau štai Masenzovas, vietoje to, kad kamuolio lauktų stovėdamas, juda į tuščia erdvę, aplenkia visą “Sūduvos” gynybą ir kerta į vartus. “Sūduvai” dar kartą pasisekė.

Nepraėjo nė dešimt minučių ir “Sūduvai” vėl teko laukti dievų pagalbos. Bėdos tą kartą prasidėjo Slavickui neleistinai praradus kamuolį “Trakų” pusėje ir atkirtus komandos gynybą. Tad Jankauskui teko glebesčiuoti Aršakianą, kuriam tik šiek tiek pritrūko, kad dar kartą išbėgtų vienas prieš Kardumą.

“Sūduva” atakavo, o “Trakai” kūrė progas.

Toliau viskas vyko pagal panašų scenarijų. “Sūduva” vangiai atakavo, “Trakai” gynėsi, o kad akivaizdžiai matėsi, kad pavargo, tai ir vėl į priekį smarkiau lįsti nustojo, tik karts nuo karto mestelėdavo kamuolį link Aršakiano.

Ir kai jau atrodė, kad nieko gero šiandien Marijampolėje nenutiks, kaip neretai pastaraisiais metais būna, reikalą sutvarkė Tomas Radzinevičius. Tiesa, įvartis krito po ko gero vienintelio padoresnio iš daugybės balionų, kuriuos šiandien atliko “Sūduvos” futbolininkai.

Po įvarčio žaisti buvo likę kokios 8 minutės. Kaip ir buvo galima tikėtis, “Trakai” jau nebeturėjo nei jėgų, nei noro ką nors šiose rungtynėse keisti. Tad išsaugoti pasiektą rezultatą “Sūduvai” nebuvo ypatingai sunku.

 

Pabaigos klaustukai

Po šių rungtynių jausmai – dviprasmiški.

Iš vienos pusės – juk nesvarbu, kaip komanda laimi. Svarbu laimi, svarbu ima taškus prieš labai svarbų varžovą. Vidutiniškas žaidimas pasimiršta. Lieka taškai.

Iš kitos pusės, supranti, kad “Sūduvai” šiandien labai pasisekė. Priešininkas neišnaudojo kelių tobulų progų. “Sūduva” nė vienos progos nesukūrė. Vis tik Radzinevičius mušė įvartį, kokių “Trakai” šiemet praleidžia labai retai.

Kitaip tariant, “Sūduva” vis dar nežaidžia solidaus futbolo. Vis dar nežaidžia taip, kad pati komanda nuspręstų rungtynių baigtį. Kartais pasiseka – tada pasiekiama sunki pergalė. Kartais – nepasiseka. Kaip tą neseną kartą Jonavoje.

O mums belieka kreiptis į astrologus, kad bent galėtume įsivaizduoti, kokios nuotaikos komanda išeis lošti eilinių rungtynių.

Vis tik liūdina “Sūduvos” vangumas. Keista, kai 80-ą minutę per rungtynes, kurias būtina laimėti, žaidėjai minutę stumdo kamuolį savo aikštės pusėje. Keista, kad net gerai perėmus kamuolį, niekas neskuba į kontrataką.

 

Valentin Baranovskij

Veselinovičiaus keitimai šiandien buvo labai naudingi.

 

Štai dėl ko geriausio žaidėjo prizą šiandien aš padalinčiau tarp Eligijaus Jankausko ir Valentino Baranovskio.

Nė vienas iš jų nieko fundamentalaus nenuveikė. Tiesa, Jankauskas buvo labai pastebimas. Sakyčiau, jis buvo vienintelis, kuris šiandien parodė įvairesnį, įdomesnį futbolą. Ir į plotą išbėgdavo, ir perdavimą atlikdavo. Net jei jo veiksmams dar trūksta kokybės, juose bent jau matosi šiokia tokia mintis, kurios taip trūko likusių futbolininkų žaidime.

Jankauskas su Baranovskiu į “Sūduvos” žaidimą įnešė energijos, kurios velniškai trūko visas rungtynes. Kai aikštėn išėjo Baranovskis, atrodė, kad ir kiti ėmė bėgti greičiau.

Nežinau, kur tas aukso vidurys tarp ramaus, protingo žaidimo ir energingo futbolo, kuris kartais nepavyksta dėl to, kad viskas yra daroma pernelyg greitai. Faktas, “Sūduvai” tą aukso vidurį šiais metais atrasti yra labai sunku.

Tačiau nėra ko lieti ašarų ir rautis plaukų. Nepaisant visko, šiandien laimėta. Primenu – laimėta ne šiaip sau. Laimėtos labai svarbios rungtynės. Tuo ir pasidžiaukime.

Pasidalink su draugais:

70 koment.

Komentuok!
 1. voleur 2016, liepos 20 | 23:07 Atsakyti

  Radze zveris ! Nuo tada kai pamaciau senam stadione losianti pirma kart. Nuo tada suduva seku visada o ypac tomo zaidima. Taip ir toliau tomai parodyk piemenim koks turi but puolejas. Bet ot klausimas kas mus ivarcius suduvai kai nebus tomo? Koks nors slunkius 10 ivarciu per sezona niekiniam vietiniam cempionate?? Ech tomai pavaryk dar kelis sezonus !

 2. DZHIT 2016, liepos 20 | 23:09 Atsakyti

  Pergalė yra be galo svarbi, bet kuo toliau tuo labiau pradedu abejoti Sūduvos stratego sugebėjimais treniruojant šią komandą. Reikia laiko, ir t.t. bet kiek galima laukti? Dar metus palaukime, o tada jau bus….? Kas bus? Nieko. Jeigu šį sezoną liekam vėl be nieko, tuomet trenerį su visais serbais- out.

 3. voleur 2016, liepos 21 | 00:59 Atsakyti

  na bet jeigu trakai krenta ir uzimt 3 vieta, tai koks cia pasiekimas ?? serbai out, vien siose rungtynese kecapas ar jablanas lipo ant kamuolio bent 2 kart ir krito 😀

 4. Varvalas 2016, liepos 21 | 08:22 Atsakyti

  Sūduva ir vėl nebuvo verta pergalės – tiesiog pasisekė. Vartininkų trenerio vadovaujama vos ne naujai sukomplektuota komanda sukūrė kelias šimtaprocentines progas, o trenerio, kuriam „sustyguoti“ žaidimą vis reikia laiko, kapela turėjo vieną progą (tų dviejų tolimų smūgių ir Tomo nuošalėjė prie tokių progų nepriskiriu). Net ir tokia Trakų sudėtis yra pajėgi kapotis dėl medalių; o dar prisijungs Valskis ir traumuoti žaidėjai. O va mieganti Marijampolės gražuolė savo žaidimu niekaip į prizininkus nepanaši. Pavardinsiu Sūduvos bėdas, kurios kaip buvo, taip ir liko. 1.Gynėjai (ypač vidurio) mąsto sulėtintai ir niekaip nepasidalija ginamų pozicijų 2.Kas nors iš gynėjų (dažniausiai Slavickas) kiekvienose rungtynėse vis „pameta“ kamuolį netoli savo baudos aikštelės 3.Nėra kam pradėti greitos atakos (t.y. pirmojo netikėto perdavimo), kai varžovas pameta kamuolį; būtinai reikia paridenti kamuolį atgal ar į kitą atakos neaštrinančią poziciją 4.Net ir 80 minutę, esant lygiam rezultatui, gynėjai būtinai leidžia vienas kitam pasidžiaugti kamuoliu ( ar net po kelis kartus) ir tik po šio ritualo ridena kamuolį pirmyn į kurį kraštą. 5.Visos atakos yra monotoniškai vienodos: kažkuriuo kraštu atakuojama kampinio vėliavėlė ir po to katapultuojamas balionas; tiesa, Veliulis ir Kecapas neretai pasuka link baudos aikštelės kampo, bet toks veržimasis baigiasi arba smūgiu į debesį arba kamuolio praradimu. 6.Išėjus Chvedukui, neliko nė vieno žaidėjo, kuris iš antrosios linijos veržtųsi (ar bent pavojingai iškištų kamuolį) pro priešininko vidurio gynėjus; tikėjausi, kad tokiu žaidėju bus Pavlovičius, bet taip nebus. 7.Nesuprantu, kam reikalingas tas ukrainietis krepšininkas, kuris visose ankstesnėse komandose buvo „laukzemiu“. Tada, jau visai užsibalionins Sūduva. 8.Sūduvos trenerių serbų sugebėjimai jau yra aiškūs: vakarykštis geriausio rato trenerio prizo įteikimas lyg ir leidžia tikėtis, kad jų likimas jau išspręstas. Tiesa, šįmet trenerius keisti jau vėlu, nes tuomet neaišku, kaip žaistų kiti balkanai … Taigi problemos, kurios buvo pavasarį, niekur nedingo ir nei žaidimas, nei padėtis turnyrinėje lentelėje jokių pozityvių vilčių neteikia

 5. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 09:41 Atsakyti

  Medalius laimėti tikrai galima. Europą garantuojanti ketvirta vieta jau praktiškai užimta. O kad Sūduva šiemet žaidžia vieną blankiausių sezonų per visą savo istoriją A lygoje – irgi tiesa. Juokingiausia, kad net pernai buvo dailesnių fragmentų nei šiemet.

  Vienintelis rimtesnis pliusas yra taškai, pelnyti lošiant su pirmo trejeto komandomis. Pernai iš 36 galimų taškų Sūduva paėmė tik 7. Šiuo metu iš 24 galimų taškų Sūduva jau turi 13.

 6. Ponulis 2016, liepos 21 | 11:12 Atsakyti

  Nu atrodo, kad atsikratoma balasto – Laukzemis skolinamas latviams. O del vakar, tai reikia dziaugtis trimis taskais, o visa kita nurasykime ant tradicinio smukimo po Europos turnyro :-) Sunku kazka daugiau pasakyti, nes maciau tik nuo pirmo kelinio paskutines 5 minutes.
  Is taktines puses pasirode, kad treneris ramiam zaidimui ir situacijos kontroliavimui renkasi serbiska sudeti (kecapas ir veliulis krastuose, pavlovicius po puoleju), o kai reikia energijos tai meta jaunaji jankauska ir baranovski. Ir tai yra logiska ir pateisinama. Pagal vakaryksti zaidima tai kazkaip neuzgrojo krasto gynejai – nuolatos velavo gynyboje, puolime daug kliurku.

 7. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 11:23 Atsakyti

  nagi kažkodėl nenustebčiau, jei Latvijoje Laukžemis ir vėl pradės įvarčius mušti:) O jei Švrljugos nebeliks, tai jau galėsime kalbėti apie savotišką fenomeną. Berods, tai jau bus trečias žaidėjas per du sezonus, kuris „nesutaria“ su treneriu ir valdžia. Kažkaip anksčiau tokių problemų pasitaikydavo tik su brazilais (na dar Valskis ko gero į panašią situaciją buvo įsivėlęs).

  • griezhtas 2016, liepos 21 | 11:58 Atsakyti

   Jei tai pateisinamos priežastys – dėl drausmės ar sportinio režimo pažeidimų, tai atleidimuose nematau nieko bloga. Tvarka turi, būti. Jeigu čia dėl charakterių nesutapimo tada būtų kita kalba.
   Jeigu tiesa dėl Švrjlgos atleidimo tada mus reikia dar vieno krašto gynėjo (aišku ten galima pastatyt Leimoną, tik kas tada atraminiu bus)

   • Ponulis 2016, liepos 21 | 13:53 Atsakyti

    Atraminiu ir is pacuku gali pabuti kas nors. Juk reikia jiems suteikti sansa, nes nusipirkti neaisku ka yra siuo metu nelabai teisinga, kai laukia pagrindines kovos del medaliu, tad geriau suteikti sansa pacukams, nors ir avansu. As labiau linkciau prie varianto, kad Cinikas zais kraste ir ji keis Leimonas, uzleisdamas vieta kokiam nors Antanaviciui ir pan. O perejimu langas jau uzsidares? Nes galbut yra galimybe nugriebti jaunaji Gvildi is Zalgirio ar dar ka nors is tos komandos…

 8. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 12:02 Atsakyti

  Kaip visada, tiesos greičiausiai nesužinosim. Kažkaip sunku įsivaizduoti, kad Švrljuga turėtų problemų dėl sportinio režimo pažeidimų. Lygiai taip pat, kaip buvo sunku panašią problemą įsivaizduoti pernai su Šilėnu. Jei Švrljugos nelieka – gynybos krašte bėdų bus, nes Činikas kažkaip šiemet nelošia taip patikimai, kaip anais laikais.

  • griezhtas 2016, liepos 21 | 12:14 Atsakyti

   Nežinau, kaip dėl sportinio režimo, bet gynybines funkcijas aikštėje atlikti jis neretai pamiršdavo, danų golas kapsuke irgi krito po Andro pamiršimo gintis…

 9. arve 2016, liepos 21 | 12:10 Atsakyti

  net trecia vieta nera ypatingas pasiekimas, imant, kad ir taip buvo aisku, kad zemiausia imanoma yra ketvirta;
  sveiki pokyciai reikalingi ir tiek

 10. Anonimas 2016, liepos 21 | 12:25 Atsakyti

  sveiki pokyciai 😀 o nenorit gal geriau sveiku pokyciu pradet daryt nuo nemoksos trenerio, o ne geriausio komandos zaidejo?
  suduva kuo toliau, tuo labiau primena Lietuvos ryto krepsinio kluba. ten irgi avinas klubui vadovauja, sudeti pastoviai nukomplektuoja ir kasmet apie auksa svaigsta. Tik kad to aukso jau koki simtmeti nemate ir greiciausiai nebepamatys.

 11. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 12:48 Atsakyti

  Tai jau tikrai – apie auksą nėra ko šnekėt. Šnekos apie auksą užsisuko sezono pradžioje, matant kokius žaidėjus kviečia į komanda ir kokios jų vertės yra transfermarkte. Pakeliui paaiškėjo, kad tas vertes greičiausiai lemia Balkanų futbolo reputacija, o ne konkrečių žaidėjų pajėgumai.

  Kitas dalykas – komandos žaidimo stilius taip ir neatsiskleidė. Šiandien Sūduva – nuobodų, bukoką futbolą žaidžianti komanda, nuolat barstanti taškus dėl pačių banaliausių klaidų ir niekur nesimato potencialo rimtesniam šūviui. Nors sezonas jau įpusėjo, tačiau net ir patys žaidėja kalba dalykus, į kuriuos rimtai būtų galima žiūrėti tik sezono pradžioje – „reikia žaisti stabiliau, reikia nešvaistyti taškų su silpnom komandom“. Ir vis dar Sūduvos žmonės tikisi ir laukia, kada „žaidimo kreivė ims kilti aukštyn“.

  Tad bronzos medaliai būtų didelis ir geras pasiekimas. Tiesiog būtina išnaudoti dabartinę Trakų duobę. Tai yra tas neplanuotas šansas, iš kurio reikia išplėšti maksimalios naudos.

 12. Meistras 2016, liepos 21 | 13:58 Atsakyti

  Teisingai, visu pirma ziurekime savo kiema. Nesvarbu kokios kitu komandu bedos, gal ir zaidybine prasme neturime pranasumo, bet tas pranasumas kuri turime visad budavo Suduvos finansinis stabilumas.
  Del komandos, tai panasu kad ji taip ir neismoko iseiti i kontraatakas 1-2 perdavimais, kai turi tam proga. Panasu kad ir judeti aiksteje drausmingai neismoko, kai vakar Trakai malesi aplink baudos aikstele, tai buvo galima griebtis uz galvos, kad net 2 Traku zaidejai laisvi stovi prieigose, o Suduvos komanda neisivaizduoju ka veike, pamete visiskai visas pozcijas. Tad is esmes nepagerinom nei ataku proceso, nei gynybos grandies, nors zaidejai istiesu atrodo pajegus. Ir vakar kai turime siekti pergales, juda lyg i sortus akmenu prisikrove, arba ne akmenu ir ne i kelnes… Viska puikiai demonstruoja kuomet su kamuoliu juda koks Leimonas, stabteli ir skesteli rankomis, nes niekas neatsidengia ir neateina pasitikti kamuolio. Liudnas siaip vaizdas. Jeigu truksta laiko vis dar…tai per ilgaja pertrauka po Europos ,reikejo zaisti draugiskas varzybas, o ne megejiskus turnyrus organizuoti.

 13. s 2016, liepos 21 | 14:56 Atsakyti

  O kaip jums koks Česnauskis ar Aršakianas iš trakų? Česnaukis mano manymu pritaptų Sūduvoje stipriai, labai aukštos klasės žaidėjas, o šansų nugvelbti jį yra, nes nemanau, kad Trakai atsities po šios duobės. Tik va viena bėda kaži ar Česnauskis norėtų būti kažkur kitur nei Vilniuje, o va pliusas tik tas, kad jis svaigdavo apie stadioną, o mes jį turime, bet irgi žinant mūsų trenerį, kas mum atrodo labai suprantami ir logiški veiksmai tai nebūtinai atrodys treneriui.

 14. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 15:28 Atsakyti

  na čia tikrai fantazuoji:) apskritai net neverta tokiu stiliumi mąstyti – desperatiškai renkantis tarp žaidėjų, kurie dėl kokių nors priežasčių tampa „laisvi“.

  galų gale – ne tame yra Sūduvos šiemetinė problema. Ir ankstesniais metais problema buvo ne konkrečių žaidėjų parinkime. Problema yra tame, kad tie geri žaidėjai (o tokie yra dauguma šių metų Sūduvoje) netampa darniai grojančiu organizmu. Būtent teisingai sustatyti komandiniai veiksmai galėtų kompensuoti individualius trūkumus ir sustiprinti individualius privalumus.

  Kodėl to jau seniai nepavyksta padaryti Sūduvoje – mistika. Dėl to Lietuvos lygiui visiškai tinkami futbolininkai kasmet lieka toje vietoje, kurią jiems „paskiria“ kitos panašaus stiprumo komandos.

  Galėtum baksnot į trenerį, bet juk ir jų Sūduvoje buvo ne taip jau mažai. Ir nė vienam šios misijos iki galo taip ir nepavyko įgyvendint. Štai galim teoriškai pasvarstyt ar, pvz., Urbonas Sūduvoje būtų nuveikęs tą patį, ką nuveikė Trakuose? Spėju, jei būtų kažkada Sūduvos treneriu tapęs Urbonas – kritikų būtų buvę daugiau, nei optimistų. Juk kitam Ekrano atstovui, Liubšiui, taip pat komandos iš Sūduvos žaidėjų padaryti nepavyko.

  Nežinau, galbūt esmė yra tame, kad šioje komandoje nėra nei aiškesnės komandos formavimo vizijos, nei profesionalų, kurie būtų atsakingi už sportinius klausimus.

  • Ponulis 2016, liepos 21 | 16:11 Atsakyti

   imkim ir tą patį Žalgirį, kur treneris kaip ir normalus, dar turi ir sporto direktorių, kuris atsakingas už komandos formavimą ir pan. Bet trokštamo rezultato kol kas nėra. Man labiau neramu dėl kito dalyko – kodėl kelintą sezoną iš eilės yra prametami žaidėjai ne dėl drausmės pažeidimų, o dėl kažkokių charakterių nesutapimų ir pan.

   • Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 16:56 Atsakyti

    Nesutinku. Žalgirio rezultatai – akivaizdesni, nei akivaizdūs. Viena, tai yra komanda, kuri laimi viską be išimties Lietuvoje ir jau ne pirmą sezoną. Ir net jei šiemet atrodė, kad situacija gali būti sudėtingesnė, šiuo metu, manau, čempionas ir vėl tapo aišku. O kad tai nutiko dėl chaoso pagrindinio konkurento kieme – ne Žalgirio problema.

    Antra, progresas akivaizdus ir Europoje. Sakyčiau, Žalgiris eina priekin mažais žingsneliais, tačiau eina. Jau pernai buvo sužaista pusė velnio, o štai šiemet pritrūko dviejų minučių. Dar svarbiau yra tai, kad Žalgiris žaidė normalų futbolą abiejose rungtynėse ir iškrito tik dėl to, kad neišnaudojo idealių progų. Tai – didžiulis lietuviško futbolo pasiekimas, nes pastaraisiais metais mūsų komandos ir rinktinė pralaimi kiaurai – be progų ir galimybių. Čia kaip Sūduva – sakoma, kad „garbingai pasipriešino“ danams, tačiau tiesa yra ta, kad per dvi rungtynes taip ir nesukūrė nė vienos progos.

    Žalgirį reikia vertinti sąžiningai – o ne reikalauti, kad komanda, turėdama kelių milijonų biudžetą, kasmet patektų į Čempionų lygos grupes.

 15. Anonimas 2016, liepos 21 | 15:35 Atsakyti

  Dar neaišku, kiek nominalus treneris iš tiesų yra treneris. Prisiminus pvz. Pankratjevą, akivaizdu, kad sava trenerio nuomonė mūsų klube, deja, yra nepageidaujama. Galima ginčytis, aišku, kiek kiekviena ta nuomonė yra gera, bet faktas, kad negroja pas mus VISI jau tikriausiai 7-10 paskutinių mūsų trenerių (jau net neskaičiavau, kas ir kiek buvo po Gabrio).

 16. H 2016, liepos 21 | 16:01 Atsakyti

  Pergale vakar dienos rungtynese buvo atsitiktine. Dar praeito sezono pabaigoj matėsi serbu treneriu silpnas taktinis pasiruošimas. Nieko naujo jie nebepasiūlys. Jie įsivėlę į mistinės geriausios sudėties paieškas, kiekvienose rungtynėse ekspermentuodami su sudėtim. Ir aišku, starinėj sudėtyj turi buti visi balkanai nepaisant kokios jie formos.. Ir dar. Turint toki stabilu finansavima ir tokia infrastruktura Suduva pries keleta sezonų jau turėjo buti cempionais. Kur priežastys??

  • nmr 2016, liepos 21 | 18:31 Atsakyti

   tai kad Lietuvoj čempionatus laimi ne infrastruktūra, turbūt ir ne stabilumas, daugiausia biudžetai. Paskutinį kartą kitaip buvo, berods 2006 kai iššovė Ekranas (šiaip netikrinau, nežinau, ar yra duomenų, bet FBK prie Romanovo biednas klubas nebuvo). Bet kaip iš šitų klubų nesenos istorijos matom, dominavimas turi savo kainą. Aišku, pilnai sutinku, kad praktiškai kiekvienam iš pastarųjų bent 5 metų sezonų komanda galėjo kur kas geriau sužaist.

   • Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 18:51 Atsakyti

    Yra tik vienas niuansas – dauguma „biudžeto priežasties“ atvejų yra susiję ne tiek su dideliu biudžetu, kiek su nestabilumu. Vienais metais komanda iššauna, kitais – bankrutuoja. Va čia ir išlenda Sūduvos didysis privalumas – daugiau nei dešimtmetį trunkantis biudžetinis stabilumas, net jei tas biudžetas ir nėra didžiausias lygoje.

    Tačiau turėdami tokį stabilumą, komandos vadai per tokį laiką galėjo sukurti geležinę komandą. Deja, buvo elgiamasi lygiai taip pat, kaip elgiasi tie, kurie finansiškai banguoja – kas antrą sezoną suformuojama visiškai nauja komanda su visiškai naujo žaidimo stiliaus vizija, kuri, neišvengiamai reikalauja visiškai naujo žaidėjų komplekto.

    Jau šiandien galim drąsiai svarstyti, ar pernai iš komandos paleisti žaidėjai iš tikro buvo racionalus sprendimas. Ar Jankauskas su Jablanu iš tikro yra geresni už Ugge? Ar Pavlovičius yra iš tikro tiek geresnis kad ir už tą patį Kiselevskį? Ar Kecapas geresnis už Bartkų? Ar Svrljuga ir Činikas yra geresni už Živkovičių ir Bagdanavičių?

    Kuo toliau, tuo labiau beprasmis man atrodo ir šįmetinis Šoblinsko eliminavimas iš komandos. Ir jei žaidimo kokybe naujokai niekuo nėra pranašesni, tai jau geriau naudoti tuos, kurie per daugelį metų komandos patriotais tapo.

    • Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 18:52 Atsakyti

     Turėjau omeny, be abejo, Kardumą, ne Kecapą. O va Kecapą drįsčiau panašiai lyginti su tuo pačiu Šoblinsku, Baranovskiu ar net Broku.

     • nmr 2016, liepos 21 | 22:26

      Kad kiek supratauiš spaudos ir komentarų, Bartkaus atvejis nebuvo tas, kad jo atsisakė – jis pats persikėlė Lenkijon

  • Meistras 2016, liepos 21 | 21:41 Atsakyti

   Atsisveikinimą su futbolininku prailgino pastarojo dvejų metų sutartis. Cia taip raso portale. Tai negali nutraukti sutarties taip iseitu?

 17. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 18:17 Atsakyti

  na tai belieka tikėtis, kad vyrukai užkas karo tomahaukus ir, pažvelgę į šį reikalą profesionaliai, dirbs bendram medalių labui:)

 18. Anonimas 2016, liepos 21 | 20:40 Atsakyti

  Brokas,Kiselevskis,Bagdanavicius,Urba,Skroblas,GrigaitisUrbšys,Puzara kažin ar laimės pirmą lygą,o jūs tikėjot su jais laimėti A lygą

 19. Jonas | SDV 2016, liepos 21 | 22:01 Atsakyti

  Laimeti A lygos nesitikejome. Tikejomes kad siu metu Suduvos laida zais kokybiskai geresni futbola. O kol kas to nematyt

 20. Jonas | SDV 2016, liepos 22 | 09:45 Atsakyti

  beje, Trakus patiesę estai išėjo į trečią EL etapą. Dabar loš su turkų komanda, kurios vartus gina Karčemarskas.

  • Anonimas 2016, liepos 22 | 10:11 Atsakyti

   Manau esame jau senokai pasiekę tą lūžio tašką, kai reiktų teisėtvarkai įsisukt į federaciją, nes vis tiek absoliučiai nieko nepasiekiam jokiuose turnyruose, taigi keli metai diskvalifikacijos nieko nepablogins. Bet bent turėtume viltį po tų kelių metų kažko tikėtis

 21. To anonimas 2016, liepos 22 | 11:08 Atsakyti

  Federacijos kaltinti dėl prasto klubų pasirodymo vis tik nebūtų teisinga. Kažkuria dalimi – taip, tačiau tik tiek.

  • Anonimas 2016, liepos 22 | 11:24 Atsakyti

   Sutinku kad neteisinga tik LFF kaltint. Tiesioginių sąsajų nėra. Tuo norėjau tik akcentuot, kad jau seniai pasiekėm tą momentą, kai faktiškai nėra ką prarast. Tiesiog dabar tinkamiausias laikas pagaliau apsivalyt. Net net rinktinės futbolininkai nesuvokia kas jie, ir dėl ko jie žaidžia. Viskas mūsų futbole supuvę nuo pamatų

   • griezhtas 2016, liepos 22 | 11:55 Atsakyti

    Įdomu patapo, ar rastume dar vieną šalį apart Islandijos, kur gerbėjai būtų patenkinti savo šalies futbolo federacijos darbu…
    O klubus stiprina visa pirma gerbėjai su savo pinigais, kuo daugiau gerbėjų ir jų pinigų bus ir futbolas pataps pelningu reikalu, kils tada ir klubų lygis, o su juo ir viso šalies futbolo lygis.
    Taip, kad ponai plačiai atveriam pinigines, apdovanojam visus savo draugus ir martuosiu abonementais ir klubo maikėm, čia pirmai pradžiai 😛

    Jei rimčiau kas pas lenkus buvo veiksnys suvaręs žmones į stadionus? nes vėlyvais 90-aisiais jų čempionatas irgi vyko tuščiuose stadionuose

     • griezhtas 2016, liepos 23 | 16:10

      Jei ką vidutinis LKL lankomumas mažesnis, nei a lygos. LKL tik į zalgiris vs rytas renkasi, visos kitos varžybos vyksta stebint keliems šimtams žiūrovų. O pas lenkus realiai pilni stadionai

     • Anonimas 2016, liepos 23 | 17:14

      Reiketu nepamirst kad Alygos ziurovu kiekis yra uzmetamas „is akies“. Niekas tikslaus skaiciaus niekad neparaso

 22. Wayn 2016, liepos 22 | 23:04 Atsakyti

  Šovė idėja važiuojant iš darbo.
  Kadangi stadionų lankomumas yra priklausomas ir nuo varžybų laiko, kuris pas mus labai prieštaringai vertinamas, gal derėtų padaryti apklausą?
  Kiekvienam įeinančiam į stadioną duoti lapelį į kurį jis įrašytų sau patinkamą varžybų laiką arba vieną iš pasiūlytų variantų. Padarius taip keletą kartų išvest kažkokį vidurkį ir atsakyt sau patiems į klausimą kada geriausia stebėti varžybas.
  Įtariu, kad visuose stadionuose būtų panašūs atsakymai. Tik kokie?..

 23. Jonas | SDV 2016, liepos 23 | 00:24 Atsakyti

  Apklausos kažin ar duos aiškesnį vaizdą. Juk ir lyga kažkokią ten internetinę apklausą darė prieš nuspręsdami futbolą į darbo dienas perkelt. Bėda, kad tokias apklausas visada gali pasukt taip, kaip tau patinka – pvz., išdalini pusę lapelių, o kitą pusę – pats užpildai.

  Kitas dalykas – kiekvienose rungtynėse groja daugybė niaunsų – kas žaidžia, kokios reikšmės rungtynės, koks oras, ką rodo per teliką ir t.t.

  Šiuo atveju tiesiog reikia sprendimo ir tiek. Dabar jis yra – žaisti darbo dienomis. Sakyčiau, didesnė bėda yra ta, kad rungtynės vyksta ne vienu metu, o bet kurią dieną ir bet kurią valandą.

  • carlos 2016, liepos 23 | 15:23 Atsakyti

   nieko tu ten blin pats nepyldai (kas čia per konspiracijos kvailos), tiktai obvious jeigu tu dalini apklausos lapelius per rungtynes tai būtent tiems atėjusiems žmonėms būtent tas laikas greičiausia yra tinkamas

 24. Wayn 2016, liepos 23 | 13:32 Atsakyti

  Iš tiesų, skirtingas laikas irgi yra didžiulė bėda.
  Kitas klausimas yra į kokį žiūrovą yra orientuotas A lygos varžybų laikas: ar į stadioninį, ar į televizinį/kompiuterinį?
  Galbūt būtų aktualiau pirma užpildyt stadionus, o tada orientuotis į transliacijas?..

 25. Laimonas 2016, liepos 23 | 17:54 Atsakyti

  Turiu toki „off topic“ klausima.Ar palaikytumet kas nauja futbolo kluba Marijampoleje,kuris zaistu pvz LFF II lygoje? Ar tiesiog nurasytumete,kaip eilini vienadieni projekta,neturinti vilties pakonkuruoti su FK Suduvos itaka Marijampoles futbole?

 26. Jonas | SDV 2016, liepos 23 | 18:08 Atsakyti

  Tokiam mieste kaip Marijampolė turėti du rimtus klubus yra prastas sumanymas. Juk net ir vienas klubas, nuolat kapodamasis dėl medalių, retai kada 1000 žmonių stadione surenka. Gyvenimas rodo, kad ir didesniuose miestuose keli klubai tuoj pat ima konfliktuoti – tiek dėl savivaldybės pinigų, tiek ir dėl teisės „atstovauti“ miestą.

  Tad visų pirma reikėtų kelti klausimą, koks to antrojo klubo tikslas? Ką reiškia žaisti II lygoje? Futbolo klubą šiais laikais bet kas gali turėti – reikia tik entuziazmo arba pinigų. Tačiau, jei tikslas yra surinkti draugus ir kartais paspardyti kamuolį – tuomet gali nors ir dešimt tokių klubų mieste egzistuot. Bet jei to klubo tikslas yra lipti lygų laiptais – tuomet aš sakyčiau, kad tokiems žmonės yra žymiai prasmingiau ieškoti kontaktų su pagrindinio miesto klubo savininkai ir bandyt jėgas suvienyt. Ir jei tos jėgos nesivienija – tuomet yra akivaizdu, kad klubų savininkams rūpi ne futbolas ir ne klubas, o koks nors kitas dalykas. Pavyzdžiui, prestižas, asmeninės ambicijos ir t.t.

  Tokiu atveju konfliktas yra neišvengiamas. O kaip rodo lietuviško futbolo realybė, visokiems naujadarams konkuruoti su senas tradicijas klubais yra beviltiška. Tą puikiai rodo ir Vilniaus, ir Klaipėdos, ir Alytaus atvejai. Net kai senieji klubai kybo ant bankroto slenksčio, žmonėms jie vis viena yra artimesni, nei tie naujadarai keistais pavadinimais.

  • Laimonas 2016, liepos 24 | 13:18 Atsakyti

   Nesurenka daug zmoniu sis klubas i stadiona savo,nes labai prastai atlieka savo darba viesuju rysiu personalas.Beveik visiskai nera padorios agitacijos eiliniams marijampolieciams,jog ateitu palaikyti savo mylima komanda.Mano nuomone „Suduvos“ valdzia masto mazdaug taip-„Chebra vistiek rinksis paziureti rungtyniu,nes daugiau Marijampoleje ir nera i ka ziureti“.Tikrai manau,kad antras klubas,besistengiantis labiau privilioti zmones i savo varzybas,duotu daugiau naudos,nei zalos.Tikrai padidetu sveika konkurencija.Konfliktai tarp dvieju miesto klubu,taip pat,yra visiskai naturalus ir neisvengiamas dalykas.Kodel,Jusu nuomone,derbiai ir yra patys arsiausi musiai tarp komandu? Manau,kad ir tai butu visam Marijampoles futbolui tik i nauda.

   Klubo tikslas? Normalus ir ne toks issigimes jaunu zaideju pratinimas prie vyru futbolo.“Suduva“ dabar sau leidzia visiskai issiknisineti is savo akademijos zaideju,atrinkinedama juos i „perspektyvius ir neperspektyvius“.Kiek daug tikrai neblogu ir galinciu zaisti futbola jaunu zmoniu ji yra nuvylusi ir tiesiog atstumusi nuo svajoniu patapti bent pusiau profais? Tikrai zinau tokiu atveju.O toks klubas,tiesiog sukeltu „Suduvai“ sveika konkurencija del jaunu zaideju ugdymo.Prjungus keleta vyresniu ir patyrusiu zaideju,manau,kad gautusi tikrai neblogas klubelis.O zaisti II lygoje yra sveika todel,nes tik palaipsniui pratinant prie vis aukstesnio lygio jaunus zaidejus ir neleidziant jiems pervargti bei perdegti,galima progresuoti jauniu ugdyme.Manau,kad tik tokiu budu galima pradeti ugdyti gera jaunima.Nes visi tie zaidimai U19 Elitineje lygoje su visokiais Kauno FM Taurais ir panasiais klubais,kurie patiems zaidejams yra igrise iki gyvo kaulo,dabar naudos tikrai neduoda.O pati „Suduva“ visiskai neitraukia jaunu marijampolieciu i komanda,ji geriau juos nusiperka (pvz.Eligijus Jankauskas :) )

   Visiskai suprantu,jog konfliktas neisvengiamas,bet tuo ir butu idomiau Jums,mieli Marijampoles futbolo aistruoliai! Su geru kolektyvu ir klubo reklama visuomeneje,manau,kad ir konkurencija butu visai ne beviltiska :)

 27. Wayn 2016, liepos 24 | 13:33 Atsakyti

  O ar bandėte kalbėtis ir tartis su Sūduva prieš priimdami sprendimą steigti naują komandą?
  Galbūt jie būtų nieko prieš, kalbant apie naujų vėjų atėjimą į komandą?..
  Nemanau, kad Murauskas ir kompanija yra tokie buki, kad nepastebėtų to, jog rimtų žingsnių pirmyn jau metai iš metų nėra, kalbant apie daugelį sričių.

  Kita medalio pusė, be abejo, yra tai, jog jei Sūduva su savo valdžia yra beviltiškai buka ir nelinkusi bendradarbiauti su Marijampolės futbolo mylėtojais, tai galėtų būti puiki terpė klubui su normalia vadyba.

  Šiaip ar taip, aš už kokybę, o ne už kiekybę. Geriau jūs viską iki galo išsiaiškinkit su Sūduva. Gal, pavyzdžiui, būtų protinga prisiimt atsakomybę už dublerių komandą, ir taip integruoti jaunimą.

  • Laimonas 2016, liepos 24 | 13:49 Atsakyti

   Prisiimti atsakomybe uz dubleriu komanda nera tokia jau gera ideja.Kokia nauda atnes jaunimui zaidimas toje pacioje II lygoje,o po keliu sezonu suolo sildymas pagrindineje komandoje? Nes,kiek rodo istorija,beveik visi jauni zaidejai,prisijnge prie pagrindines koamandos,tiesiog sildo suola ir po keliu metu persikelia rungtyniauti i tas pacias II arba I lygos komandas.Arba dar blogiau-tiesiog baigia savo karjeras,nusivyle savo svajonemis ir visu Lietuvos futbolu.Mano nuomone,cia reikia visiskai naujos komandos,nauju ideju,nauju pazinciu bei daug daugiau noro ir aistros futbolui,nei ponas Murauskas turi.Tiesiog taip jau yra-viena komanda nesugeba nieko isugdyti,o Marijampoles futbolui zutbutinai reikia kazko naujo,siuo atveju.Todel nauja komanda yra tikrai geresne ideja,nei susijungimas su „Suduva B“,kuri dabar yra sudaryta is keletos jaunuoliu ir miesto lygos amzinai perspektyviu graku

   • Jonas | SDV 2016, liepos 24 | 16:21 Atsakyti

    Bet juk prieš tai dėstytose mintyse ir kalbėjote apie tą patį – jei ne formaliai, tai praktiškai. Apie ką galvos jauni žaidėjai, lošdami II lygoje? Apie tai, kaip pirmai progai pasitaikius peršokt į Sūduvą. Net jei perspektyva – šildyti suolą. Kitaip tariant, vis viena tokia komanda atliks didžiųjų LT klubų dulberių vaidmenį.

    Man tik įdomu, kokia yra finansinė logika už noro turėti II lygoje moksleiviais užpildytą komandą? Iš Savivaldybės pinigų gaut bus sudėtinga, o tikėtis mokesčio už parengtus žaidėjus iš LT klubų – naivu tikėtis.

    • Laimonas 2016, liepos 24 | 16:47 Atsakyti

     Klubo tikslas nebūtų likti II lygoje amžiams.Pagrindinė klubo siekiamybė-bendradarbiauti su užsienio komandomis ir bandyti kuo daugiau jaunų žaidėjų išsiųsti į užsienį.Taip pat,pasistiprinti keliais užsieniečiais,kuriems trūksta žaidybinės praktikos,nuomos sutartimis.Problema Jūsų mąstyme yra ta,jog nesuvokiate klubo filosofijos.Mes neruoštume dublerių A lygos klubams

     • D 2016, liepos 24 | 21:53

      Tokiu atveju kontaktai su norimos(pagrindinės) užsienio rinkos žaidėjais turėtų būti dar prieš kuriant klubą… Kitu atveju paprasčiausiai prisijungtumėte prie ilgos nesėkmingų lietuviškų projektų virtinės.

 28. griezhtas 2016, liepos 24 | 14:12 Atsakyti

  Tikrai nesąmonė būtų antras profesionalus klubas Marijampolėje, jeigu yra tiek daug noro gaivinkit Kybartų Sveikatą ar Kalvarijos pieno cechą (Kazlų šilas jau atgaivintas ir sėkmingai suteikinėja patirtį Marijampolės futbolo mokyklos auklėtiniams), tai bent kelis šimtus gerbėjų turėsit, kitu atveju automatiškas fiasko po pirmo sezono.

   • griezhtas 2016, liepos 24 | 14:41 Atsakyti

    Argumentas vienas aš kaip futbolo gerbėjas antru klubu Marijampolėje nesusidomėsiu. Čia jus turėtumėt rasti argumentų, nes visų miestų pavyzdžiai rodo, kad antri klubai palaikymo neturėjo ir iš esmės buvo sukurti, dėl nepasidalinamų savivaldybės lėšų (alytus, kėdainiai, kaunas) ir per didelių asmeninių ambicijų ar skirtingų požiūrių į lažybas, miesto futbolui nei vienas tas susidvejinimas naudos neatnešė.

    • Jonas | SDV 2016, liepos 24 | 16:15 Atsakyti

     Taip pat galima prisiminti visą krūvą naujadarų Vilniuje (VFC, Vėtra, REO, Trakai), kurie vilniečių, su menkute Vėtros išimtini, visiškai nesudomino.Aišku, nė vienas iš tų klubų neturėjo jokių argumentų, apart savininkų nusišnekėjimų apie aukso medalius.

     Kaip sakiau – jei nori paspardyt kamuolį – ok. Bet jei nori varžytis dėl žmonių su senu ir tradiciniu miesto klubu, reikia labai gerai pagalvot apie tai, kodėl tuos žmones naujas ir mėgėjų lygoje lošiantis klubas turėtų dominti. Jei atvirai, bent jau aš nematau jokio strategino pagrindo tokiems gavojimams.

  • Wayn 2016, liepos 24 | 19:09 Atsakyti

   O pats Murauskas nėra kažkada (dar netaip seniai berods)pasakęs, kad yra pasiruošęs užleisti vietą Sūduvoje naujoviškų idėjų kupiniems žmonėms?..

Naujas komentaras