Eligijus Jankauskas

Europos lyga: antras turas

Pirmose rungtynėse su danų “Midtjylland” „Sūduva“ parodė pusėtiną žaidimą ir pasiekė pakenčiamą rezultatą.

Taip, neutraliam stebėtojui “Sūduvos” žaidimas galėjo pasirodyti beviltiškas – visas rungtynes buvo gintasi, o priešininko vartus mūsų komanda tepasiekė keletą kartų.

Tačiau Lietuvos klubų žaidimo Europoje negali vertinti neutraliai.

 

„Sūduvos“ žaidėjai kalba prieš pirmąsias rungtynes su “Midtjylland”

 

Bet koks vertinimas neišvengiamai atsiremia į tą faktą, kad mūsų futbolas yra smarkiai nuo Europos madų atsilikęs. Tad kai tenka žaisti su klubu, kuris tas madas mėgina sekti (net jei “Midtjylland” užmojis smarkiai atsilieka nuo didžiųjų Europos klubų), tikėtis mums patinkančio vaizdo aikštėje negalima.

Vienintelis lietuviško klubo šansas tokiu atveju yra maksimalus kovingumas ir sėkmė, kurios futbole yra visada.

 

Martin Pusic ir „Sūduvos“ gynėjai.

 

Taigi, “Sūduva” Danijoje gynėsi. Ir tai darė neblogai. Tepraleido vieną įvartį ir priešininkui praktiškai neleido sukurti pavojingesnių momentų. Optimaliausias rezultatas, kokį “Sūduva” galėjo pasiekti buvo nulinės lygiosios. Tačiau ir pralaimėjimas vieno įvarčio santykiu palieka mums erdvės tikėjimui, kad stebuklas gali įvykti.

Tam, kad stebuklas įvyktų reikia jau minėtų dalykų – maksimalaus kovingumo ginantis ir sėkmės atakuojant.

 

Rungtynių scenarijus

Danai toli gražu nėra pasiekę savo optimalios formos. Šiuo metu jie mieliau žaistų ikisezonines draugiškas rungtynes, nei kovotų Europos lygoje. Tai – papildomas stimulas tikėtis teigiamo rezultato.

Galima tikėtis, kad požiūrio į šią dvikovą “Midtjylland” nepakeis ir Marijampolėje.

Greičiausiai stengsis valdyti aikštę ir kamuolį, mėgins mušti daugiau, tačiau ir savų vartų gynybos nepamirš. Visi supranta, kad vieno įvarčio skirtumas net ir žaidžiant su silpnesne komanda yra pakankamai slidus.

 

Vienintelio įvarčio autorius, Paul Onuachu, apie pirmąsias rungtynes

 

Tačiau spaudimas “Sūduvai” bus kiek menkesnis. Danai nevengs pastumdyti kamuolį savoje aikštės pusėje, siūlydami “Sūduvai” papildomai palakstyti. Greičiausiai bus mėtoma nemažai balionų link “Sūduvos” vartų – kaip buvo ir pirmose rungtynėse.

Galime spėti, kad prieš pirmąją dvikovą danai “Sūduvos” nelaikė rimtu varžovu. Tos rungtynės kažin ar galėjo pakeisti šią išankstinę nuomonę. Kad ir ką kalbėtų treneriai ir oficialūs pareigūnai, danų klubo žaidėjai į Marijampolę greičiau važiuos pasižvalgyti po nematytą šalį, nei sužaisti rimtų rungtynių.

 

Dar akimirka – ir rezultatas taps 1:0 “Midtjylland” naudai.

 

Ar “Sūduvai” verta nuo pirmų minučių veržtis priekin? Be abejo, ne. “Sūduvai” verta žaisti taip, kaip buvo žaidžiama šiemet su “Atlantu” ar “Žalgiriu”. Arba – taip, kaip “Sūduva” žaidė pirmąsias rungtynes su danais po praleisto įvarčio.

Paprastai tariant, reikia visų pirma galvoti apie vartų gynybą ir laukti geros progos kontratakai. Ir šį kartą visų pirma svarbu bus nepraleisti. Mat praleistas įvartis greičiausiai užgesintų šios dvikovos intrigą.

Tačiau užsidaryti aklai prie savo vartų taip pat nėra reikalo.

Kitas dalykas – “Sūduvai” verta žaisti taip, kad pasigamintų kuo daugiau standartinių situacijų. Silpnesnei komandai standartinės situacijos visada yra papildomas šansas.

 

Miljan Jablan atlieka baudos smūgį.

 

Todėl man ir buvo keista, kad kai pirmose rungtynėse danai nugriovė priekin besiveržiantį Jankauską, “Sūduva” nusprendė sau įprastu būdu įžaisti kamuolį, vietoje to, kad kilstelėtų jį į “Midtjylland” baudos aikštelę.

Trumpai tariant, būsimų rungtynių vaizdas labai paprastas ir aiškus. O kad “Sūduva”, racionaliai mąstant ir vertinant, nieko danams negali priešpastatyti, teks viltis, kad futbolo dievai dėl mums nežinomų priežasčių galbūt nuspręs padėti būtent mažai kam Europoje žinomam klubui.

 

“Sūduvos” sudėtis

Pirmose rungtynėse “Sūduva” negalėjo panaudoti keturių žaidėjų, kurie tokiose rungtynėse galėjo būti svarbūs. Danijoje nežaidė Radzinevičius, Chvedukas, Baranovskis ir Veliulis.

Radzinevičiaus situacija aiškiausiai – jis rungtynes praleido dėl diskvalifikacijos, todėl šį kartą jį tikrai pamatysime startinėje sudėtyje.

Kažkas minėjo, kad Chvedukas – peržiūroje. Kad ir koks keistas šis sprendimas atrodytų iš komandos vadų perspektyvos, ar jį turėsime komandoje sunku pasakyti. Faktas – jei “Sūduva” galėtų vieno žaidėjo laiką padalinti tarp, pavyzdžiui, Chveduko ir Pavlovičiaus – komandai tai būtų labai į naudą.

Veliulis greičiausiai gydėsi traumą. Kadangi Danijoje jau buvo tarp atsarginių, tai tikėtina, kad šį kartą žaisti bus pasirengęs.

Šiose schemose didžiausią klausimą ko gero kelia vidurio puolėjo klausimas.

 

Jacob Poulsen ir Eligijus Jankauskas.

 

Aš sakyčiau, kad šią poziciją optimaliausia būtų atiduoti Eligijui Jankauskui, kuris pirmose rungtynėse būtent čia ir atrodė geriausiai (kai vietoje Laukžemio aikštėn išėjo Janušauskas).

Juk greičiausiai rungtynių vaizdas bus toks, kad priekyje daugiausiai pavojaus kels tas, kas bus vikresnis ir bėgs greičiau, nei danų gynėjai. Tad Radzinevičiui optimali vieta būtų iškart po Jankausku.

 

Pione Sisto ką tik neišnaudojo vienos iš geresnių progų.

 

Aišku, galima įsivaizduoti ir kitokią schemą. Priekyje – Radzinevičius, kurio svarbiausias darbas – mėtyti kamuolius iš vidurio į kraštus greitai bėgantiems saugams. Tačiau čia ir vėl reikėtų, kad kraštuose loštų tas pats Jankauskas ir Veliulis.

Nederėtų pamiršti ir Baranovskio, tačiau jo situacija – taip pat mistinė. Greičiausiai Valentinas yra traumuotas. Tačiau ko gero gali būti ir taip, kad ji padėtis panaši į Šoblinsko – besibaigianti sutartis, kurios komanda neplanuoja pratęsti. Galima tik spėlioti, nes pati komanda, kaip ir įprasta, kokių nors paaiškinimų pateikti nesirengia.

 

Visi į stadioną!

Rungtynės Danijoje buvo ramios. “Midtjylland” visiškai valdė žaidimą (25 smūgiai prieš “Sūduvos” 6) ir nors mušti įvarčių danams nesisekė, tribūnos rungtynes žiūrėjo tyliai. Nieko nuostabaus – tribūnos buvo tikros savo komandos pergale.

Marijampolėje situacija gali būti kitokia – ypač jei “Midtjylland” nesugebės įmušt įvarčio per pirmas  15 minučių.

Danijoje rungtynes žiūrėjo kiek daugiau nei 4000 žmonių. Tiek Marijampolėje greičiausiai nebus – marijampoliečiai ypatingu aktyvumu nepasižymi net ir tuomet, kai komanda kapojasi Europos taurėse.

Užtat tas tūkstantis ar pusantro, kuris ateis – bus pakankamai aktyvus.

Ypač – jei “Midtjylland” nepavyks įmušti greito įvarčio.

Trumpai tariant – bus linksma.

Ir jei šį ketvirtadienio vakaro patingėsite savo šiknas iš namų išnešti – patys būsite kalti. Nes prarasite progą tapti “Sūduvos” istorijos dalimi.

Pasidalink su draugais:

55 koment.

Komentuok!
 1. Trilitris 2016, liepos 5 | 01:49 Atsakyti

  Teisingai Jonai, pasakyta neškit visi šiknas į stadioną, kas nebus, tas nėra suvalkietis ar sūduvietis. Žiūrovų palaikymas daug ką reiškia 😀

 2. Anonimas 2016, liepos 5 | 14:00 Atsakyti

  Chvedukas tikrai ne aludėje. Jis buvo peržiūroje. Visi supranta (ir jis pats), kad reikia pakeisti aplinką. Gal kur užsikabins ir tobulės. Sėkmės jam

 3. Jonas | SDV 2016, liepos 5 | 14:44 Atsakyti

  nagi suprantam, kad Chveduko nėra dėl to, kad kitą komandą surado. Apie tai jau buvo šnekos po pirmų EL rungtynių. Įdomu – kokia komanda ir koks čempionatas.

  tad belieka pakartot – kur Chvedukas?

  tuoj bus suvalkietiškas „will Griggs on fire“:)

 4. Ponulis 2016, liepos 5 | 15:58 Atsakyti

  Pirkau bilieta. Gavau. Tai reiskia, kad stadionas nebus pilnas, o gaila… Jankauskas vietoj Radzineviciaus? Ok. Radzinevicius vietoj Pavloviciaus? Dar labiau ok.
  Siaip kazkaip manau, kad danai bandys viska sutvarkyti per pirmas 15 minuciu, tai reiskia, kad galima butu tuom pasinaudoti ir bandyti pabegti kam nors.

 5. Jonas | SDV 2016, liepos 5 | 16:01 Atsakyti

  Pabėgt galima jei labai pasiseks. Ir jei danai bandys viską išspręst per pirmas 15 min tai greičiausiai ir aikštės vidury bus nelengva pereit. Man atrodo, kad nederėtų pult priekin lyg akis išdegus – geriau ramiai gintis ir laukt akimirkos. O Pavlovičiaus nenurašyčiau – nors greičiau ir svorio jam trūksta, tačiau užtat jis turi pasitikėjimo, kurio jaunesniems lietuviams dažnokai tokiose rungtynėse pritrūksta. Tačiau sutinku, kad Pavlovičiaus visas rungtynes aikštėje laikyti neverta.

  • Ponulis 2016, liepos 5 | 16:42 Atsakyti

   Aš turėjau omenyje jei Jankauskas eis puolėju ir Radzė po puolėjų, tai Pavlovičiaus nelabai matau kur. Aišku yra variantas, kad tokiose gynybinėse rungtynėse Jamak yra nereikalingas, nes: 1)jis nemėgsta gintis 2)nėra reikalo jį laikyti, nes atakos nėra organizuojamos praktiškai. Tai geriau vietoj Jamako Pavlovičius.

   • Anonimas 2016, liepos 7 | 00:11 Atsakyti

    neteisingai pastebeta. jamakas ir ginasi, ir kamuoli is gyneju pasiima ir palaiko tempa ir pasus dalina.be Jamako kamuoliai apskritai belekur spardomi, cia visiskas briedas.

    • s 2016, liepos 7 | 00:48 Atsakyti

     Pritariu, praitais metais kaip Vaskela trauma gavo ziauru kas buvo, irgi pamenu pries tai visi keikdavo ji ir panasiai, o va iskrito tas dispeceris ir viskas. Bande ir Kiselevski statyti i vidury, bet nieko nesigavo iki tol kol Jamako neisigijo.

 6. Jonas | SDV 2016, liepos 5 | 23:19 Atsakyti

  Yep, smagu! Bet pabandžiau rast info LT futbolo portaluose ir nė žodžio neradau. Įskaitant ir LFF tinklapį. Matyt visi jau himną gieda

  • D 2016, liepos 5 | 23:45 Atsakyti

   LFF taurės mačų informacija niekada nebūna patikslinama tą pačią dieną(turbūt nebe LFF darbo laikas :D), o be didžiųjų klubų, kurie patys praneša savo naujienas, kitų mačų rezultatų niekas ir neskelbia…

  • Anonimas 2016, liepos 7 | 14:01 Atsakyti

   Normaliam pasauly ne žmonės patys turi rūpintis tokiais dalykais, o viskas turi būt padaryta tų, kurie už tai gauna atlyginimą. O jei tokių nėra (jau net nežinau), vadinas pats klubas nesuvokia, kad jis tampa niekam nereikalingu

 7. h 2016, liepos 7 | 01:53 Atsakyti

  Nieko neivyks per pirmas 15 min rungynese su danais. Jie rezultata turi ir ji saugos. Todel pradzioj neriziluos. Todel Suduvai bus pakankamai sunku pramusti ju gynyba. Viskas spresis antram kelinyje kai Suduva eis va bank.. Chvedkas Kroatijoj…

 8. be bilieto 2016, liepos 7 | 10:55 Atsakyti

  klausykite, kada šiandien dirba bilietų kasa? Noriu nusipirkti bilietus gerokai iki rungtynių, bet oficialiame klubo puslapy nieko apie kasos darbo laiką neradau …

  • Favoritas 2016, liepos 7 | 11:38 Atsakyti

   Bilietų kasa pradeda dirbt gal tik valanda prieš varžybas. Dėl šiandien nežinau, bet esu anksčiau nuvažiavęs pora val prieš varžybas ir niekas nedirbo.

   Šiaip bilietupasaulis prekiauja bilietais ir paguglinus rodo kad jų kasos yra Rimi ir Maximose (prie bažnyčios ir prie Rimi).

 9. Ziurovas 2016, liepos 7 | 11:37 Atsakyti

  Prašom jei dar reikalinga informacija

  Nuo liepos 4 dienos bilietais bus prekiaujama ir „Arvi“ futbolo arenos bilietų kasoje. Kasų darbo laikas:
  Liepos 4 d. 17:30 – 19:30
  Liepos 5 d. 17:30 – 19:30
  Liepos 7 d. 15:30 – 20:00

 10. Jonas | SDV 2016, liepos 7 | 11:53 Atsakyti

  čia geras:) kažkaip klubas keistai elgiasi – toks jausmas, kad apie eilines lygos rungtynes su kokiu Uteniu daugiau info būna, nei dabar.

 11. Meistras 2016, liepos 7 | 14:32 Atsakyti

  Jei noretume per TV paziuret varzybas, tai vel pirataut teks? Nematau kad rodytu per kur nors. Tai ant tiek mes esame apsileide?

 12. N 2016, liepos 7 | 18:34 Atsakyti

  Noreciau pagalbos. Esu uzsienyje, tai per kur galeciau siandien stebeti rungtynes?
  Trakus tv rode, Suduvos kazkodel nenori.
  Jau ruosiausi pirkti futbolo.tv paketa, bet tada pamaciau, kad rungtynes bus rodomos tik Lietuvoje esantiems ziurovams.
  Gal dar kam be manes yra tokiu bedeliu?

 13. bilekas 2016, liepos 7 | 19:20 Atsakyti

  Dar karteli paklausiu pries tai buvusio klausimo – kur galima rasti transliacija su prieiga uzsienyje ? Butu be galo malo, kad atsirastu nors vienas zinantis krivulis

 14. N 2016, liepos 7 | 21:14 Atsakyti

  Nuo pirmos minutes matesi, kad nera jokio tikejimo. Treneris paruose komanda bandyt atlaikyt ant lygiu.
  Kas labiausiai siutina, tai kai prasizengia musiskiai, tai ne tai, kad skubintu anuos issimust kamuoli, o dar patys ta kamuoli toliau paspiria. Lyg 2:0 laiminetu,
  Reikejo nuo pirmu minuciu rizikuot, anie gi zymiai stipresni, poziciniu futbolu ne tai, kad nelaimesi, bet ir prasileisi ne viena.

 15. Lukas 2016, liepos 7 | 21:47 Atsakyti

  Kažkoks farsas, o ne žaidimas. Nesuprantu Kardumo, atsiliekama 0-1, o tas gale neima kamuolio į rankas, laukia kol puolėjas paspaus, lyg pirmautų ir saugotų rezultatą.

 16. voleur 2016, liepos 7 | 21:47 Atsakyti

  Retoriskai paklausiu per kuria vieta jus matot stipresni cempionata? Nebent tuo kad visos komandos vegetuoja kaip ir visas lt futbolas lyginant su europa. Trakai isvis geda pirmaujantis klubas… jungiam dbr tikra futbola germany france ☺

 17. h 2016, liepos 7 | 22:28 Atsakyti

  Ka jie cia siandien zaide? Nei vieno momento net nebandyta rizikuoti. Ir vel Kecapas nulinis Jamakas atrode kaip is trecios lygos. O plikio ekspermentai su sudetim tik jam vienam suprantami. Kodel Veliulis taip velai pasirode?.. Leimonas neformoj ir tt

  • vietinis 2016, liepos 7 | 23:10 Atsakyti

   Leimonas ne formoj? Zmogau ziurek futbola ir suprask ji. Vienintelis zaidejas aiksteje, kuris kovojo visas 90 min ir negailejo saves. O jei tu manai kad suduva pries danus turetu zaisti pirmi numeriu, tai ir velgi stipriai klysti.

  • Anonimas 2016, liepos 8 | 00:10 Atsakyti

   Is kurio medzio kritai? turbut ne is lietuvisko, ir is labai aukso…Kecapas jau patapes lyderiu, dar jeigu sena dainele giedi, matyt praeito sezono varzybas tematei.

 18. DZHIT 2016, liepos 7 | 22:35 Atsakyti

  Kaip gerai pastebėjo Tapinas teigdamas, kad „Lietuviškas futbolas mirė“. Mirė. Numirė. Prisikels? Ne. Deja

 19. dovydas 2016, liepos 7 | 23:14 Atsakyti

  Tokio nykaus zaidimo dar neteko matyti. Komanda be charakterio. Vyciau kuo greiciau tuos trenerius su visais nuliniais serbu zaidejais

 20. Meistras 2016, liepos 8 | 00:12 Atsakyti

  Aha visiskai nesamone, jeigu neiveiki klubo su kokia 15 kart didesniu biudzetu, reiketu ismest visa komanda, ir paimt „vietinius“ geresnius zaidejus

 21. Anonimas 2016, liepos 8 | 09:40 Atsakyti

  1. Ne biudžetas žaidžia.
  2. Silpnavaliai nežaidžia.
  3. Tą trenerį ar klubo vadovą, kuris pasirinko taktiką „kad tik kuo mažiau praleist“ spirt lauk kuo toliau iki kokio nors Azerbaidžano. Visiškai nuvylė ir sunervino!

Naujas komentaras