Tomas Radzinevičius

17: ŽALGIRIS 4:1 SŪDUVA

Sezono pirmoje pusėje atrodė, kad gali sugrįžti maksimaliai nenuspėjami ir principiniai “Žalgirio” ir “Sūduvos” žaidimai. Sezono antroje pusėje paaiškėjo, kad šį klausimą galime atidėti neribotam laikui.

“Sūduva” pralaimėjo dar vienas rungtynes “į vienus” vartus. Panašu, kad principinių dvikovų vėliavą iš ankstesniųjų “Sūduvos” varžovų šiais laikais perima “Lietava” ir “Stumbras”.

Taigi, trumpai drūtai apie šio vakaro futbolą.

 

Dvi rungtynės

Šiandien matėme dvi skirtingas rungtynes. “Sūduva” sužaidė puikias 15 minučių antrame kėlinyje – maždaug nuo Baranovskio pasirodymo ir iki trečiojo “Žalgirio” įvarčio. Per tas 15 minučių “Sūduva” buvo geras varžovas ir surengė visas šių rungtynių pavojingas rungtynių atakas.

 

Tomas Radzinevičius

 

Per likusį laiką matėme vieną gerai atakuojančią komandą (Lietuvos lygiu matuojant), o kitą – kuri nesugeba nei apsiginti, nei užpulti. Vienų žaidime matėsi mintis, planas ir efektingai kombinacinis futbolas, o kiti – tiesiog atsimušinėjo. Ir netgi tai darė ganėtinai beviltiškai.

 

Du greičiai

Taip yra visada – stipresnė komanda geriausiai parodo tavo komandos lygį. Šiandien lėtas, minties stokojantis ir taktiškai nebrandus “Sūduvos” žaidimas “žibėjo” visu gražumu.

“Žalgiris” judėjo labai greitai. Dar greičiau judėjo kamuolys tarp “Žalgirio” žaidėjų. “Žalgiris” mušė puikius kombinacinius įvarčius po perdavimų, beviltiškai pjausčiusių “Sūduvos” gynybą ir nuolat šios komandos žaidėjus palikdavusių priešininkams už nugarų.

 

"Žalgiris" - "Sūduva"

 

“Žalgiris” labai sėkmingai spaudė “Sūduvą” praktiškai baudos aikštelėje. “Sūduvos” mėginimai spustelėti “Žalgirį” antro kėlinio pabaigoje neduodavo jokių rezultatų, nes priešininko žaidėjai buvo tinkamai išsidėstę aikštėje ir kamuolį tokiu atveju perdavinėjo ne kolegoms, stovintiems už kelių metrų, o į kitą aikštės pusę.

Į rungtynių pabaigą beviltiška “Sūduvos” gynybą iš kantrybės išvedė net Kardumą. Savus žaidėjus koliojantis “Sūduvos” vartininkas – labai retas reiškinys.

 

Du treneriai

“Sūduvos” žaidimą neutralizuoti yra labai paprasta. “Atlantui” pakako užrakinti Eligijų Jankauską. “Žalgiriui” gi pakako visiškai iš žaidimo išimti Nerminą Jamaką. Jei Jamako šiandien visiškai nesimatė, tai dėl to, kad praktiškai visas rungtynes jo šešėliu buvo, berods, Mikoliūnas. Ar galėjo būti kitaip mes taip ir nesužinojome, nes kai tik Dambrauskas pakeitė Mikoliūną, Veselinovičius iš aikštės pašalino ir Jamaką.

Aš taip ir likau nesupratęs, kodėl net ir žaisdama prieš “Žalgirį” “Sūduva” nemėgina kontratakuoti. Tie lėti kamuolio įvedimai į žaidimą iš proto gali išvaryti. Kardumas iš lėto pasiima kamuolį, atidžiai jį pasistato, apsidairo ir… atiduoda jį artimiausiam gynėjui. Tas – šalia esančiam kolegai. Tad šiuos du spusteli “Žalgirio” puolėjai ir po kelių akimirkų tenka kamuolį spirti bet kur.

Nepaisant to, kad “Žalgiris” lošė pirmu numeriu, jis nuolat mėgino kontratakuoti. Ir darė tai sėkmingai. O va “Sūduvos” vartininkas, jei neklystu, taip nė karto greitai kamuolio į žaidimą ir neįvedė.

Tiesiog sunku suprasti, kaip žaidžiant prieš akivaizdžiai stipresnį varžovą galima atsisakyti tokio žaidimo elemento kaip kontrataka. Juolab, kad aikštėje turi tokius bėgikus kaip Veliulis. Jankauskas, Baranovskis.

 

Dvi “Sūduvos”

Įprastinė “Sūduva” atrodė maždaug taip.

Persivarius kamuolį per aikštės vidurį, komanda tarsi sustoja ir žiūri, ką daro kolega su kamuoliu. Pastarasis, kaip taisyklė, nuleidžia galvą ir bando apsivaryti pusę priešininko komandos. Geriausiu atveju, prasideda futbolas penkiuose kvadratiniuose metruose, mėtant vienas kitam kamuolį lyg karštą bulvę.

Liūdniausia tampa tuomet, kai aikštėje pasirodo koks Baranovskis – vienintelis žmogus be Radzinevičiaus, kuris intensyviai kolegoms mėgina signalizuoti tuomet, kai yra laisvas. Liūdna yra dėl to, kad, nepratę ieškoti atsidengusių kolegų, “Sūduvos” futbolininkai jų nemato net ir tuomet, kai šie rankomis mojuoja ir balsu šaukia.

Tačiau turėjome garbės šiandien pamatyti ir kitokią “Sūduvą” – per tas 15 minučių antrame kėlinyje. Šį fragmentą pradėjo Valentinas Baranovskis, todėl jį ir skelbiu geriausiu šių rungtynių žaidėju “Sūduvos” pusėje.

 

Valentin Baranovskij

 

Baranovskis padarė tai, dėl ko pastaruoju metu girdavome Eligijų Jankauską – prašoko pro kelis varžovus ir atliko ko gero pirmą teisingą perdavimą šiose rungtynėse. Puikiai mestelėjo kamuolį į plotą bėgikui Jankauskui, kuris be didesnio vargo aplenkė “Žalgirio” gynėjus.

“Sūduvos” įvartis buvo puikus, vienas dailesnių šį sezoną. tačiau kažin ar jis patektų į geriausiųjų šių rungtynių trejetuką, nes “Žalgirio” buvo dar dailesni. Svarbiausia yra tai, jog šis įvartis parodė, kad ir “Žalgirio” žaidėjai nėra monstrai – Jankausko nepavijo, paliko visiškai vieną Radzinevičių (jį kultūringais atstumais supo kokie 3-4 gynėjai), o ir Klevinskas jokių stebuklų neparodė.

Po to, staiga, “Sūduva” pradėjo lošti futbolą. Stebuklų nerodė – tiesiog žaidė futbolą, kurį moka ir gali žaisti. Pasipylė puikūs perdavimai Jankauskui ir Veliuliui, kurie pagaliau galėjo parodyti esą greitesni už priešininkus. Buvo sukurtos kelios pusprogės, buvo tolimesni šūviai, net pora baudos smūgių “Sūduva” uždirbo.

Kurį laiką atrodė, kad ištempti lygiąsias yra visai įmanoma, net jei tos lygiosios būtų “ne pagal rungtynių logiką“. Deja, poros “Žalgirio” kontratakų ir poros taktinių kiaurymių gynyboje pakako, kad vietoje lygiųjų “Sūduva” gavo solidų pralaimėjimą.

 

…ir būrelis žmonių, užsiimančių ne savo reikalais

“Sūduvos” pusėje ne savo reikalais užsiėmė pusė komandos. Atidesnis stebėtojas, galėjo nuolat matyti žaidėjus, kurie atsidurdavo ne savo vietose ir darė ne jiems skirtą darbą.

Iki Jablano traumos Leimonas nuolat atsidurdavo pozicijoje, tinkamoje smūgiui iš toli. Ir mušdavo. Į vartus, aišku, nepataikydavo.

Algį Jankauską nuolat galėdavome matyti krašto gynėjo zonoje. Kas tuo metu gindavo jo teritoriją – vieni dievai žino (aišku, Jankauską dėl to kaltinti kažin ar gali – gynėjas juk turi eiti ten, kur pavojus kyla).

Aikštės centre dėl aukštų kamuolių vis mėgindavo “pakovoti” Pavlovičius ir Eligijus Jankauskas.

Radzinevičius vis grįždavo į aikštės vidurį, kad galėtų kamuolį paliesti. Nieko keisto – nes kai mėgindavo kamuolį galva numesti kur nors į priekį, ten neatsirasdavo nė vieno kolegos.

Gal ir galėtum sakyti, kad toks mobilumas – šiuolaikinio futbolo ženklas. Tačiau “Sūduvoje” jis greičiau reiškia elementarų bardaką. Mat žaidėjai nuolat patenka į situacijas, kurias jie neišvengiamai priversti pralaimėti, tuo tarpu kai tose situacijose turinys dalyvauti kolegos plaukioja kažkur kitur.

“Žalgirio” gi pusėje pasižymėjo suvalkietis Saulius Klevinskas, kuris po rungtynių nuspūdino pas “Sakalus” paaiškinti, kaip reikėtų deramai tribūnose laikytis. Sekasi gi “Sakalams” šiais metais – vis futbolininkai juos tribūnų etiketo moko. Tik va, Klevinskas kitą kartą geriau prieš rungtynes patarimų duotų, nes po finalinio švilpuko – visi šaukštai po pietų. Ir “Pietų IV” lai nepamiršta. Ir jiems protingo žmogaus rekomendacijos praverstų.

>

Štai ir visa rungtynių matematika. “Sūduva”, padovanojusi gerą reginį gausiai į Vilniaus stadioną susirinkusiems piliečiams, panašu, “žengia” į pralaimėjimų kelią. Akivaizdu, kad vien energijos, noro ir kovos pergalėms yra per mažai. Reikia išmokti ir kitus futbolo elementoriaus skyrius.

Iki sugrįžimo į pergalių / lygiųjų taką liko dar du turai – su tuo pačiu “Žalgiriu” ir “Trakais”.

Va tada ir pamatysim, kur šio sezono vėjai pučia.

Tags Žalgiris

Pasidalink su draugais:

75 koment.

Komentuok!
 1. Meistras 2016, rugpjūčio 28 | 23:58 Atsakyti

  Suduva vistik nesudeliojo anei tasku, nei nosiniu. Taktiskai nebrandi komanda, tokia yra prigimtis Suduvos, kad ir kuris treneris bemokytu, tai nuolatos avantiuriska futbola bezaidzianti komanda. Jeigu reikia pulti – ginsis ir temps laika, jeigu reikia gintis – puls akis isdegus, komet tereikia solidzia persvara islaikyti. Lygiai ir siandien, megino kazkokias taktines gudrybes, kurios pasirode bevaises. Vistik nesuprantu kai 6 suduvieciai susispaude vienoj pusej saugo atbeganti viena ar du Zalgirio zaidejus, kuomet kitoje puseje nuolat Luksa laisvas laiksto ir turi tiek erdves, kad lektuvas galetu pakilt, ka beje puikiai ir isnaudojo. Sios rungtynes sakyciau taip pat buvo inteligentiskos, nebuvo is Suduvos puses nei kibaus zaidimo, nei noro laimet. Suprantu kad tokia komanda sunku paspaust, bet taip kaip kovojome del kamuoliu daug ka pasako, vis dar vienintelis Radzinevicius spaudzia kiekviena centimetra, net jei atrodo nera galimybes kamuolio pasiekti, bet susispaudus 3 zaidejams, jau sis tas gautusi. Dar viena problema neleidusi nieko padoraus nuveikt, kaip imanoma tiek kartu klysti atiduodant perdavima???? Ir tai buvo pasai, ne kai zalgirinis lipa ant kojos, o kai jis stovi per keleta metru atstumu, na atleiskit, bet taip pasus dalinant, cia dar pasiseke kad tik tiek ivarciu praleidom.

  • griezhtas 2016, rugpjūčio 29 | 10:09 Atsakyti

   Žalgiris šiemet buvo nieko gero, kol neįsigijo savo trijų „serbų“, kurie žalgirio vaizdą pakeitė radikaliai. O tu tikriausiai jau turi lietuvišką kandidatūrą į „serbo“ Jamako poziciją?

   • carlos 2016, rugpjūčio 29 | 12:39 Atsakyti

    realiai puolėjas buvo svarbiausia žalgirio bėda, atraminis, žinoma, irgi nepamaišė, bet čia ne tai, kad jie yra esminės komandos dalys, paprasčiausiai tose pozicijose labiausiai ir trūko.

  • Favoritas 2016, rugpjūčio 29 | 11:39 Atsakyti

   Šiuo atveju „serbai“ reiškia žaidėjus iš balkanų šalių – kroatai, serbai, bosniai.
   Sutinku terminas nėra logiškai teisingai, bet prilipo nes skambus ir greitai įsimenamas.

   • Actas 2016, rugpjūčio 29 | 14:34 Atsakyti

    Tam yra naudojami trumpinai – jugas (nuo buvusios šalies Jugoslavijos) arba balkancas (nuo Balkanų pusiasalio). Serbai vis tik yra vienos konkrečios tautos atstovai.

    • Anonimas 2016, rugpjūčio 29 | 16:05 Atsakyti

     Šiaip taik bet kuriam kitam balkanų tautos atstovui tiek „serbas“ tiek „jugas“ yra tas pats, (tiksliau – daug blogiau) kaip mums „rusas“ arba „iš sovietų sąjungos“. Mes tik atsiskyrėm nuo savo okupantų. O jie dar ir skerdė vieni kitus. Taigi, nuoskaudos vis dar su kraujo skoniu… Manau nesudėtinga skirt kuris serbas – kuris kroatas, kuris – makedonas ir t.t.

  • griezhtas 2016, rugpjūčio 29 | 12:06 Atsakyti

   Pagal kainą ir žalgirio „serbai“, o matošas ir atajicius už mūsų „serbus“ niekuo negeresni. Dėl Jamako uždengimo, tai ar Jamako problema, kad jį uždengus visas sūduvos žaidimas sugriūva? Būtų trys Jamakai (kuriantys žaidėjai) komandoje, visų trijų uždengt jau nebespėtų, nes dar reikėtų ir vykdančius žaidėjus žaist. O kadangi dabar Jamakas tik vienas ir tai pusiau traumuotas, paskyrus jam neutralizuot 2 žaidėjus ir kitų gali net nedengt, nes tie likę normalių pasų vistiek negaus.

 2. gincius 2016, rugpjūčio 29 | 12:04 Atsakyti

  Turiu omeny serba kuris per kiekvienas rungtynes piarinas prie aikstes krasto. Ir Kecapas turetu vaziuoti namo. O Jamakui gera vieta KZ Silas. Ten jis labai tiktu su savo lygiu

 3. Jonas | SDV 2016, rugpjūčio 29 | 12:41 Atsakyti

  Nėra ką daug ir ginčytis – Sūduvos problema yra klasikinė. Pakankamai geri žaidėjai Lietuvos lygai, tokie, su kuriais medalius šiemet laisvai galėtų imti. Kad žaidėjai nesistengia – irgi negali sakyt. Taip, galbūt trūksta komandoje žmonių, kurie individualiai gali reikalus išspręst – bet ar iš tikro yra tokių daug kitose komandose? Tačiau iš tų gerų žaidėjų, kaip ir kiekvienais metais, nesusilipdo stabiliai ir kokybiškai žaidžianti komanda. Todėl taip ir gaunasi, kad pakanka priešininkui vieną kitą ryškesnį žaidėją uždengt ir komanda sustoja.

  O kad gali ši komanda žaisti kokybiškai, parodė ir vakar. Deja, tai tebuvo 15 minučių, o rungtynės kaip žinia vyksta mažiausiai 90.

  Labiausiai tai Radzinevičiaus gaila – šis žmogus tikrai nusipelnė dar vienus A lygos medalius gaut.

 4. Jonas | SDV 2016, rugpjūčio 29 | 13:46 Atsakyti

  Yep, kaip ir visų likusių trenerių paskutinius dešimt metų:) Man šviečiasi, kad didžiausia problema yra ne žaidėjai ir treneriai, o klubo organizacija, kuri yra smarkiai atsilikusi nuo to, kaip šiuolaikinis futbolo klubas turi funkcionuoti.

 5. griezhtas 2016, rugpjūčio 29 | 14:08 Atsakyti

  Dėl klubo organizacijos progreso tai iš Veslinovičiaus eros pliusą duočiau už tai, kad dabartinis treneris atidirbs (tikiuosi) pilną kontrakto terminą ir kad žaidėjams parodė, kad nesutinkantys su treneriu gali būti pašalinti iš komandos, plius ganėtinai normali (ypač palyginus su senesniais laikais) bent ant popieriaus selekcija, drausmė ir treniruočių procesas. Kaip trenerio trukumai lietuviško futbolo neperpratimas (didžiuojasi, kad surenka mažiausiai kortelių, nors visa lietuviška gynyba pastatyta ant taktinių pražangų) ir man rodos nelabai koks psichologas, kas greičiausiai sąlygota patirties trūkumo.

  • Ponulis 2016, rugpjūčio 29 | 15:32 Atsakyti

   Dar pridurčiau, kad įnešė žaidimo braižą (taip, mes dažniausiai ir keikiam tą statinį puolimo – kamuolio stumdymo braižą), ko seniau nelabai būdavo (svarbiausia bėgti ir draskytis). Silpnoji vieta – gynybos planavimas ir gynybinės schemos.

 6. Jonas | SDV 2016, rugpjūčio 29 | 15:51 Atsakyti

  O man atrodo, kad biš prašauta buvo su komplektacija – nors sezono pradžioje viskas atrodė teisinga, logiška ir pagrįsta. Turiu omeny norą sukomplektuoti komandą iš vyresnių ir patyrusių žaidėjų. Ko gero buvo tikėtasi, kad komanda ims lošti ramų, protingą, kombinacinį futbolą, kuris bus labiau prognozuojamas nei ankstesniais sezonais.

  O tada neišvengiamai tavosi, kad kokie trys vietiniai/ukrainietiški jaunikliai buvo išmainyti į vieną reliatyviai brangų ir patyrusį žaidėją iš Balkanų. Anie, spėju, bet kokiu atveju kainuoja daugiau nei panašaus lygio lietuvis ar latvis, nes pats Balkanų futbolas žymiai geriau vertinamas.

  Bėgant sezonui paaiškėjo, kad vyresni žaidėjai nebūtinai garantuoja efektyvesnį žaidimą ir geresnius rezultatus, o rezervų komandoje kaip ir nėra. Nėra nei dublerių, nei perspektyvaus jaunimo ant suolo – tų, kurie kaskart išleisti aikštėn maksimaliai drąskytųsi. Taigi, neišvengiamai treneriui tenka suktis su tai ribotais rezervais, kuriuos turi. Greičiausiai ir patiems žaidėjams nėra lengva – visi tikisi rezultatų, o kai jų nėra, atsiranda psichologinis spaudimas.

  Tad ko gero idealiausiai šį sezoną apibūdina pastarųjų kelių mėnesių įvykiai – kai bent kiek ryškesnis Sūduvos žaidimas neišvengiamai siejamas su Eligijaus Jankausko atsiradimu ar vis dažnesniu Baranovskio (kuris greičiau atstovauja pernykštę, o ne šįmetinę Sūduvą) pasirodymu.

  Aišku, už Jankausko atsiradimą dar vieną riebų pliusą klubo vadams reikia uždėti.

 7. Jonas | SDV 2016, rugpjūčio 29 | 16:25 Atsakyti

  beje, jei neklystu tai ir LFF taurės pusfinalyje Sūduva su Žalgiriu loš. bent jau taip byloja atnaujinta, tačiau nemaksimaliai patikima LFF svetainė

  • Varvalas 2016, rugpjūčio 30 | 07:45 Atsakyti

   taip ir buvo. Šnekama, kad po trejų rungtynių su lyderiais tai bus pasakyta dar vienam serbui, kuris per rungtynes prie tokios linijos stovi. Tiksliau – jau pasakė, kad pasakys taip, kad daugiau sakyti nereikėtų. Aš tai po sezono visam desėtkui žaidėjų tą patį pasakyčiau. Palikčiau tik E. Jankauską, Tomą, Valią, Jamaką, Kecapą, Antanavičių, abu trenerius lietuvius, gal Matuzą, net ir Kardumas – ne saldainis, bet besiginančioje komandoje tiktų.

   • griezhtas 2016, rugpjūčio 30 | 09:19 Atsakyti

    Aš dar Leimoną palikčiau, griežtai nurodžius atlikinėti tik gynybines funkcijas, nepereidinėti centro linijos, o perėmus kamuolį per pusę sekundės atiduoti, bet kuriam kitam sūduvos žaidėjui.

    • Varvalas 2016, rugpjūčio 30 | 09:31 Atsakyti

     nebent tik su tokiomis Leimonui neįkandamomis sąlygomis – tokiame amžiuje įpročių jau nepakeis ir sprendimų priėmimo nepagreitins. Šiaip tai Leimono pakeitimas Šoblinsku buvo žingsnis atgal. Sūduva neprivalo tapti „buvusiųjų“ pensionatu.

 8. Favoritas 2016, rugpjūčio 30 | 13:11 Atsakyti

  Aiškios LFF taurės pusfinalio poros. Bus žaidžiamos vienerios rungtynės, kurios vyks rugsėjo 10–11 dienomis.

  FC Stumbras – FK Sūduva

  FK Atlantas – FC Vilniaus Žalgiris

 9. s 2016, rugpjūčio 30 | 13:24 Atsakyti

  Galvojau, kad Leimojo atėjimas bus tarsi gurkšnis vandens žmogui esančiam dykumoje. Bet nieko nepadėjo, Leimonas nori būti abiejuose dalykuose geras ir puolime ir gynyboje, bet jei susikoncentruoja į vieną dalyką, tada tas paliekamas dalykas dar labiau nukenčia… Jaučiu ir daugiau moka jam negu Šoblinskui. Bet šiaip jo, reikia valyti viską, paliekant tik 5-8 svarbesnius žaidėjus kaip Radzinevičių, Eligijų, Kecapą, Kardumą. Nes tik valant viską iš eilės nors ir nesužinosi kame problema buvo, bet esmė tame, kad tai problemai pasilikti procentų jau sumažėjo.

 10. N 2016, rugpjūčio 30 | 20:46 Atsakyti

  As lig siol nesuprantu kuo dauguma patinka tas Kecapas. Gal jis ir ibirbina ta ivarti, bet ar jus kada stebejot kaip jis elgiasi, kai kazkuris is komandos zaideju praranda kamuoli(arba jis pats)? Jis pradeda eiti. Dekui Dievui, kad dar link musu vartu. Paskutinese rungtynese buvo epizodas, lyg ir Janusauskas prarado kamuoli, o Kecapas buvo arciau musu vartu. Tai jis nusisuko ir ejo sau, o priesininkas apsivare ji einanti, atsukusi nugara.
  Man jis pizonas. O norint tokiu but aikstej, turi zaisti zymiai geriau. Out.
  Kazkada jau rasiau del Kardumo. Nereikalingas. Matuzas ar bet kuris kitas is A lygos lietuvis nebutu blogiau. Kardumas net nepanasus i vartininka. Sulyses, sulinkes kazkoks. Man pasitikejimo nekeltu bunant Suduvos gyneju, Butu puiku susigrazint kazkuri marijampolieti is Zalgirio.
  Ir dar viena beda, kuri tesiasi visa sezona ir buna alei kiekvienose rungtynese, tai leidimas laisvai pakelti kamuoli i baudos aikstele. Nesvarbu kuris zaidejas gintusi kraste, atrodo, kad jo darbas yra vienas-neileisti varzovo i baudos aikstele, o jeigu pakels kamuoli, tai ten jau ne mano beda. Kai tik sugalvoja kuris kelti, atrodo musiskas susiguzia arba atsitraukia, kad tik netrukdyt.

 11. s 2016, rugpjūčio 31 | 17:43 Atsakyti

  Labai labai noreciau pamatyti Urbona vyr. treneriu ir asistenta jo Cepa, manau du klausimai butu ispresti suduvos treneriu stabe – gynyba (cepas ziauriai gerai moka tai sustygiuoti) ir gero trenerio su patirtimi buvimu, kuris taktiskai pajegus iveikti bet kuri oponenta a-lygoje t.y. Urbonas.

 12. Anonimas 2016, rugpjūčio 31 | 17:56 Atsakyti

  Urbonas manau sugebėtų įvesti tvarką komandoje, ko Sūduvoje visada labiausiai trūko. Čepas treneris, kuris išreikalauja iškomandos drausmės, tačiau prastas taktikos pasirinkime.

  • Ponulis 2016, rugpjūčio 31 | 18:03 Atsakyti

   Kodel Cepas prastas ant taktikos? Juk utenis buvo kito lygio ir pajegumu komanda ir normalu, kad zaidziant antru numeriu daug neprigalvosi naujoviu

 13. Anonimas 2016, rugpjūčio 31 | 18:08 Atsakyti

  Neis joks urbonas pas jus. Pamirskit. kam tokiam racionaliam treneriui eiti i kluba kuriame betvarke, o klubo savininko igeidziai ir pastovumas daznai svyruoja?

 14. KestasSTPFL 2016, rugpjūčio 31 | 19:52 Atsakyti

  Eilini karta Suduvos vadovybe parode kad yra gilus provincialai. Atleisti treneri pries pati svarbiausia sezono maca nulemsianti ar Suduva sekanti sezona dalyvaus europos turnyre? Tai debilizmas. Vienodai man jusu visu trenerio juodininamai, kaip kokia avinu gauja, meee…Serba lauk…meee…Vemt norisi.

 15. Anonimas 2016, rugpjūčio 31 | 20:23 Atsakyti

  Ypatingai,,gerai,optimistiškai“nuteikia paskutinės keturios rungtynės A lygoj,suUtena vos vos 2-1,su Lietava- vos lygiios prieš 10,su Atlantu pralošta 1-2,su Žalgiriu-,1-4,kas toliau…

 16. griezhtas 2016, rugpjūčio 31 | 22:22 Atsakyti

  Atleido tai atleido trenerį, o kas toliau. Toliau lieka emociškai nestabilios vadybos įvaizdis ir dalis rimtesnių trenerių vien dėl to neis į sūduvą. Čepas būtų kažko vertas, būtų žalgirio sistemoje. Nemanau, kad mastant apie auksą ar kitus medalius tai svarstytinas kandidatas, būtų komandos tikslas neiškrist iš lygos, tai gal jo kompetencijos ir pakaktų. Urbonas irgi panašu, kad nebuvo esminis Trakų žmogus, nes ten pasikeitus pusei sudėties po 3 savaičių komanda vėl pradėjo grot nors Urbono jau pėdos buvo ataušusios. Manau reikia neskubėti ir bandyti Rusijoje ar Ukrainoje surasti naują Čebūriną, o kol tokį ras treneriu gali būti Baranovskis arba Kecapas, nes šiais metasi jau neliko nei ką laimėt, nei ką pralaimėt, todėl geriausia buvo palikt serbus iki sezono galo.

 17. voleur 2016, rugsėjo 1 | 00:40 Atsakyti

  maziau svaikit apie svarbias rungtynes kada jos buvo lietuvoje??? nerodai rezultatu, zaidimo eini po velniu ir koks dar tinkamas momentas ar ne. Suduva nevienintele ant svieto kuri keicia trenerius, bet kazkas labai jau mekena su tuo trenerio palikimu, turejo laiko treneris i valias parodyt ir parode. Treneriui nereikejo ukininku paversti futbolistai, turejo salygas turejo zaidejus arba zaidzia komanda su tavim per pusmeti arba eik toli toli…

 18. KestasSTPFL 2016, rugsėjo 1 | 05:23 Atsakyti

  Treneriu kaita yra futbolo dalis. Is pagarbos treneriui ir jo darbui, buvo galima jam leisti pabaigti sezona. Netikiu jog si sezona pakilsim is ketvirtos vietos, nemanau jog butum pakile ir jei nebutu pakeistas treneris. Ar buvo realiu sansu laimeti taure? Manau kad taip….o dabar….nemanau. Jeigu butu kazkokiu ypatingu kandidatu uzimti trenerio posta, tai gal ir butu galima suprast si sprendima kaip proga naujam treneriui pradet pasiruosima naujam sezonui, o dabar? Kas ateis? Lietuvoj kvalifikuotu treneriu nera, gal nebent Jankauskas, bet jis darba turi, ir turbut i provincija keliaut nenoretu. Ateis naujas „vietinis“ treneris, vel propaguos „kieta“ gynyba ir kontraatakas, Suduva nustos progresavus ir vel vos isstenes ketvirta vieta. Vientine viltis taip kaip Griezhtas sako bandyt susirasti padoru treneri is Ukrainos ar Rusijos. Zodziu, „drakonas mire, tegyvuoja drakonas!“

 19. Tbx 2016, rugsėjo 1 | 08:13 Atsakyti

  Ivanas Rustusis yra dar, kuris savo laiku nespjaudavo į darbą A lygoje. Tiesa jo karjera nestabilesnė už to paties Murausko nestabilumą pasitikint treneriais.

 20. Wayn 2016, rugsėjo 1 | 08:31 Atsakyti

  Vyrai, nenusiminkite.
  Kad ir ką parinktų treneriu, dar metai kiti ir Radzinevičius galės bandyt :)
  Juokas juokais, bet laisvus lietuvius trenerius tikrai galima suskaičiuot:
  Čepas, Urbonas, Ivanas, Pankratjevas… :) O kurgi dar Raimis Žutautas.
  Visai nusivažiavau.

 21. Varvalas 2016, rugsėjo 1 | 08:49 Atsakyti

  Po šių 4 tragiškai atvaikščiotų rungtynių jau net klubo vadovybei tapo aišku, kad šįmet medalių nebus (aš tai jau ir per Šv. Velykas supratau ir per mišias tyliai apmąstydavau). Lyginant su sezono pradžia žaidimas ne tik negerėjo, bet dar suprastėjo, supaprastėjo, sulėtėjo, o gynėjai įsigudrindavo net nuo kamuolio laiku pabėgti ar jo nematyti. Treneris po rungtynių šnekėdavo vieną iš tų pačių trijų mantrų. O juk reikia ne užmiršti pralaimėjimus, bet pastebėti klaidas ir jas šalinti. Tapo aišku, kad komanda jau nevaldoma (kai kurie žaidėjai, matyt, ir sąmoningai vaizdavo nevaldomus), todėl buvo atlikta intervencija į komandą. Nupjovė ne galvą (kurios ir nebuvo), o tik tokius rudimentus be kurių organizmas gali beveik pilnaverčiai funkcionuoti. Kitaip būtų žlugdoma komandos pralaimėtojos psichologija, o žiūrovai nustotų į rungtynes vaikščioti ne tik dėl rezultatų, bet ir dėl nuolatinio sapnavimo su kamuoliu bei atšalančio oro. Ir visai nesvarbu, kad klubo vadovybė šiandien neturi „po ranka“ kokio nors ukrainietiško ar nuo trakų gvardiolos. Padoriai pabaigti sezoną kompetencijos pakanka ir abiems lietuviams treneriams E. Černiauskui bei A. Ramonui. Pastarasis tą jau įrodė prieš dvejus metus. Gaila, kad kitoms rungtynėms jis ruošti komandos negalės dėl darbo rinktinėje, bet – tai nėra didelė bėda. Didesnė bėda būtų beviltiškų serbų trenerių trynimasis aplink tą suolelį ir intrigų eskalavimas. Aš Sūduvai trenerių nerenku ir neskiriu, bet „atleidinėti“ juos labai mėgstu ir apie priešpaskutinį V.M. pokalbį su serbais neseniai rašiau. O paskutinio pokalbio net ir nebuvo – tris rusiškas raides, nepažymėtas žemėlapyje, jie jau anksčiau žinojo.

 22. Ponulis 2016, rugsėjo 1 | 09:31 Atsakyti

  O kaip bus su Andro? Kiek zinoma, tai jis dar Lietuvoje. Ir jei neliko trenerio serbo, tai gal yra variantas, kad jis sugris i komanda. Nes alga jam mokama, o zaidzia uz dublerius.
  Del treneriu. Cepas nebutu blogas variantas. Ypac zinant, kad mums su gynyba ne kazka, o tas juk specas toj vietoj.
  Urbonas man kazkaip dvejopai atrodo. Is vienos puses kaip ir aisku, kad su kibinu sostines komanda, kuri turejo vidutiniokus ir kelis aukstesio lygio zaidejus, padare tikrai daug. Taktiskai tai turbut buvo stipriausia komanda Lietuvoje. Bet tiek is Ekrano, tiek is praeitos vadovautos komandos jam velkasi lazybu sleifas. Nezinau, gal cia tik sutapimas.
  Dar yra vienas variantas, kuri kazkaip visi pamirso – Liubinskas. Ten jis pirmoj lygoj su Vyciu visai graziai tvarkosi, be to patirtis didele. Sprendziant is Budraicio rastliavos, tai Vytis siuo metu irgi krizeje, tai galbut yra galimybe pasiimti Liubinska.
  Priestarauciau girezhtui del trenerio uzseniecio. Musu futbolo specifika gali pakisti koja bet kuriam perspektyviam specialistui is uzsienio, kuris nelabai ismano musu futbolo. Reikia zmogaus, kuris jau zino su kuo tures reikalu.
  Savo balsa atiduodu Liubinskui.

  • griezhtas 2016, rugsėjo 1 | 09:48 Atsakyti

   Geriau jau tada Černiauskas ir Ramonas treneriauja, nei kuris nors šitų išvardintų variantų. Liubinskas aišku blogiausias, nes Vytis su aukšto lygio veteranais pasikrauna nuo sūduvos dublerių – Šilo, tep kad trenerio indėlis ten nulinis arba neigiamas. Čepas irgi yra I lygos lygio treneris, kurio galimybių stogas yra „komanda retkarčiais galinti įkasti lyderiams“, o ne „komanda – puikiai veikianti mašina, stabiliai imanti pergales“, kurios reikia mums.
   Urbonas vadovavo „mašinoms renkančioms pergalėms“ todėl teiktų vilties, tiesiog trakų atveju panašu, kad tai buvo ne jo (vien jo) nuopelnas, nes trakai ir be jo neblogai groja.
   Dėl ruso trenerio yra du pavyzdžiai Sarsanija ir Čeburinas – medaliniai nuo pirmų metų pavyzdžiai…

   • Diviriks 2016, rugsėjo 1 | 10:29 Atsakyti

    Dėl Urbono tai nušneki. Trakai psichologiškai buvo sėdę po Europos ir visų perestroikų klube, tačiau greitai atsigavo ir vėl pradėjo rodyti rezultatus. Nepaisant to, tie, kas treniruos benamius, gaus/gavo jau susižaidusią, savo braižą turinčią komandą. Per kelias savaites ar mėnesį iš pagrindų ką nors pakeisti – nemanau, ar įmanoma. „Groja“, nes prieš tai Urbonas įdėjo daug darbo, suformavo kolektyvą, o gerai veikiantį mechanizmą ne taip jau sunku suvaldyti.

    Tarp visų potencialių pavardžių dar Vencevičiaus pasigedau, bet tikiuosi, jog jis nedirbs Sūduvoje.

 23. Meistras 2016, rugsėjo 1 | 11:09 Atsakyti

  Tai speju Ramonas ir atstoves, zaidejai ji gerbia, tad kova bus, o ar laimesim bent vienas varzybas ar ne, turbut skirtumo jau nera :)

Naujas komentaras