Ernestas Veliulis

20: KAUNO ŽALGIRIS 0:1 SŪDUVA

Vakar „Sūduva“ sužaidė dviprasmiškas rungtynes ir šiuo metu yra dviprasmiškoje situacijoje.

Rungtynių rezultatas – puikus. Iškovota dar viena pergalė. Tai yra svarbiausia. Nors pats komandos žaidimas kažin ar ką nors galėjo nudžiuginti (nebent, kaip visada, trenerį). Kaip ir daugybė trauminių situacijų.

Kitas svarbus dalykas – nors „Sūduva“ ir nerodo ypatingai gero futbolo, trečiojo rato rezultatai – beveik idealūs. Kol kas komanda nė karto nepralaimėjo. Ir nors atrodė, kad pirmos trys komandos yra beviltiškai nutolę, sugebėjo jas prisivyti per žingsnį.

 

Kai pergalei užtenka vienos progos

Vakar „Sūduva“ sukūrė vieną progą įvarčiui, tą įvartį įmušė ir tuo pavojingi reikalai rungtynėse pasibaigė. Įvartį ir vėl sukūrė tinkamas Eligijaus Jankausko žaidimas. Kuo toliau, tuo labiau šis jaunas žaidėjas džiugina, nes jis vienas praktiškai kompensuoja tai, ko „Sūduvai“ trūko visą sezoną – nestandartinio ir aštraus individualaus futbolo.

„Sūduva“ visai gerai lošė iki Jamako traumos. Kai Jamako nebeliko – žaidimas išsiderino. Tuomet prasidėjo darbas pasiekto rezultato išsaugojimui.

Šį darbą dirbti sekėsi neblogai, nors rizikos laipsnį parodė paskutinės rungtynių sekundės, kai, panašiai, kaip ir rungtynėse su „Trakais“, futbolo dievai „Sūduvos“ pasigailėjo ir leido pasiimti tris taškus. Jei Kauno žaidėjas būtų tą kartą įmušęs – rungtynes tektų įvertinti visiškai priešingai.

Šiemet čempionatas yra toks, kad, jei nori ramiai užbaigti rungtynes prieš silpnesnes komandas, privalai mušti daugiau nei vieną įvartį. O „Sūduva“ be įvarčio 9 minutę daugiau rimtų progų neturėjo. Tiesa, ir priešininkui nieko sukurti neleido. Neskaitant tos atakos paskutinėmis sekundėmis.

Pažymėti, be abejo, derėtų ir išskirtinai dviprasmišką Povilo Leimono žaidimą. Leimonas žaidė puikiai, kai reikėdavo gintis, kovoti dėl aukštų kamuolių ir griauti „Kauno Žalgirio“ atakas. Tačiau jis žaidė košmariškai atakose.

Nors užmuškit, nesuprantu, kodėl Leimonui yra leidžiama užsiimti playmakerio darbu? Juk tai ir buvo viena iš blankaus „Sūduvos“ žaidimo priežasčių.

Šis žaidėjas atakuodamas prarado virš dešimt kamuolių – dažniausiai mėgindamas apeiti priešininkus. Kartais – atiduodamas labai lengvai nuspėjama arba kreivą šleivą perdavimą.

O kadangi Leimonas kamuolius prarasdavo aikštės viduryje, po šio triuko visada kildavo greita „Kauno Žalgirio“ ataka. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad galybę kartų silpnam priešininkui „Sūduva“ pati sukurdavo sąlygas patogiai atakuoti, tad ir komanda turėdavo dėti maksimalias pastangas gynyboje.

Belieka viltis, kad Nerminas Jamakas negavo rimtesnės traumos. Nors ir nenustebčiau, kad sekmadienio rungtynėse jo nepamatysime.

 

Ateitis, kuris gali būti ir šviesi, ir tamsi

Paskutiniai čempionato ratai bus labai įdomūs. Čempionas ir vėl tapo aiškus jau dabar. Tačiau dėl antros ir trečios vietos vyks rimtos dalybos.

Ar „Sūduva“ turi šiose dalybose šansų? Be abejo. Nei „Atlantas“, nei „Trakai“ šiuo metu nėra kaip nors stipresnės komandos. Ko gero net galime sakyti, kad „Sūduva“ turi geriausią šansą užimti ne tik trečią, bet ir antrą vietą per kelis paskutinius sezonus.

Tačiau lengva nebus. Rugpjūčio pabaiga – rugsėjo pradžia „Sūduvai“ bus ypatingai sunkios. Tarp rugpjūčio 24 ir rugsėjo 14 dienų „Sūduvai“ teks sužaisti su „Atlantu“, „Trakais“ ir dukart su Vilniaus „Žalgiriu“.

Kad „Sūduva“ staiga ims lošti kosmiškai geriau nei lošia dabar – sunku tikėtis. Belieka laukti, kad bent jau sugrąžins aikštėn stipriausius žaidėjus.

Prieš kiekvienas rungtynes aš vis tikiuosi, kad pagaliau bus išspręstas tas mistinis konfliktas su Andro Švrljuga. Tačiau, panašu, asmeninės ambicijos yra svarbiau už bendrą rezultatą. Toks, sakyčiau, sūduvietiškas požiūris į pasaulį. Labai ambicingų žmonių komanda!

Jau sekmadienį „Sūduva“ žais dar vienas svarbias rungtynes. Ir vėl… prieš „Trakus“! Tik šį kartą matematikos greičiausiai bus daugiau, nei futbolo.

Laimėti, be abejo, norės abi komandos. Abi puikiai supranta, kad LFF taurė – papildoma galimybė užsitikrinti vietą Europos lygoje.

Tačiau abi komandos turi rimtų reikalų ir lygoje. Juk dar po trijų dienų – eilinis turas. Ir jei „Sūduva“ loš su „Uteniu“, tai „Trakų“ lauks žymiai reikšmingesnis priešininkas – „Atlantas“.

Abi komanos šį sekmadienį bus apipešiotos.

„Trakų“ byrėjimo istorija jau visiems žinoma. Tuo tarpu „Sūduvos“ situacija – pragmatiškesnė. Vakar rungtynių komentatorius pasakojo, kad komandą užuolė kažkoks virusas. Dėl to aikštėje nebuvo Slavicko. Gali būti, kad dėl to kai kurie „Sūduvos“ žaidėjai į traumines padėtis patekdavo, atrodo, eilinėse situacijoje.

Tad kaip komanda atrodys sekmadienį, kas joje galės eiti aikštėn – labai sunku nuspėti. O kadangi „Sūduva“ nėra linkusi pasakoti istorijų apie savo žaidėjus, tai situacijos rimtumą ko gero ir tesužinosime sekmadienį vakare.

Pasidalink su draugais:

28 koment.

Komentuok!
 1. Trilitris 2016, rugpjūčio 5 | 10:08 Atsakyti

  Taigi Jonai, gerai kad Slavicko nebuvo, nes galėjom kaip ir eilines varžybas prasileisti golą :D, o jei atvirai iš tikrų Sūduvos mokihanų kaip visada Radzinevičius rodė nora(Leimonas, Slavickas to noro dar neparode)

 2. Jonas | SDV 2016, rugpjūčio 5 | 11:50 Atsakyti

  nagi pažiūrėsim – kad dabartinio viruso progą kokį Antanavičių ir startinėje sudėtyje išvysime? beliko tik Kardoką išleist – žiū, gal ir jis papildomos gyvybės bus pajėgus įnešti?

 3. Favoritas 2016, rugpjūčio 5 | 13:16 Atsakyti

  Turėjom mes ne vieną poilsio specialistą, kad jiems pats Tomas davė tiek poilsio, po kurio buvo priversti lagaminus krautis – Tamulevičius su Laukžemiu.
  Panašu, kad Kardokas irgi netempia pagrindinės komandos lygio. Duokdie, kad būčiau neteisus ir jis niekam nežinant patobulėjo :)
  O Jankauskas, tai vienas geresnių vadybos „šūvių“ per kokį dešimtmetį. Ir kai pagalvoji, kad jis už Antanavičių vyresnis tik 5mėn., tai nori nenori užteks Domantą vaiku vadint ir pradėkim laukt kuo greitesnio jo įsisitvirtinimo pagrindinėj sudėty.

 4. KestasSTPFL 2016, rugpjūčio 5 | 16:42 Atsakyti

  Rungtyniu nemaciau, bet paziurejus santrauka atrodo jog buvo tu pusprogiu ir daugiau. Paskaites komentarus buvau pasiruoses nusivylimui, bet atsitiko atvirksciai. Dabar zvelgiu i ateiti su optimizmu!

 5. Meistras 2016, rugpjūčio 5 | 17:22 Atsakyti

  Antanavicius naglokas, todel turetu prasibrauti i komanda per galvas, o jankauskiukas irgi turi tvirta charakteri, gaila kad ne musu „augintinis“.
  Man tai smagiausi reikalai kai duoda daugiau savaite laiko bimbinet, o paskui i 4 dienas sumeta 2 varzybas 😀 2 zaidi 2 ilsiesi, cia gal is NBA mokosi sudarinet tvarkarascius.

 6. idomu 2016, rugpjūčio 7 | 21:35 Atsakyti

  FK Suduva sako kad mes priekyje 94min o Traku fb profilis sako 3 ir 4 min pratesimo praleidzia ivarcius ir suduva 2:0 😀 idomu kuo tiketi

Naujas komentaras