Audrius Ramonas, Ivan Kardum

24: SŪDUVA 0:0 ŽALGIRIS

“Sūduva” sugrįžo į A lygą po serijos nesąmonių ir perversmų. Sugrįžo žymiai geresnė, nei matėme prieš savaitę. Ir visa tai – tik dėl to, kad pagaliau buvo sutvarkytos gynybinės pajėgos.

Gynyba veikė beveik be klaidų, o kai jų pridarydavo (ir tai – tik pačioje rungtynių pradžioje), klaidos tuoj pat būdavo ištaisomos.

Tačiau džiūgauti dar anksti. Komandos po tokių pokyčių neretai sužaidžia neblogas rungtynes. Dabar reikia bent kelių padorių pergalių, kad šis lengvas užsidegimas neužgestų. Pora tokių progų “Sūduva” turės per artimiausią savaitę.

O dabar – laikas sugrįžti į Marijampolę, kur “Sūduva” antrą kartą šiame sezone sugebėjo neleisti “Žalgiriui” pelnyti įvarčio.

 

Startinių sudėčių įdomybės

Kaip ir buvo galima tikėtis – abi komandos rungtynes pradėjo kiek pakoreguotų sudėčių. Jas vienijo tai, kad aikštėje nepasirodė nė vienas žaidėjas, kuris sekmadienį žaidė už rinktinę. “Žalgiryje” nebuvo Kuklio ir Vaitkūno, o “Sūduvoje” (kas labiau stebino) – startinėje sudėtyje nepamatėme Vaido Slavicko.

Toliau apie “Žalgirio” sudėtį kalbėti nėra prasmės. Ten yra toks kiekis kokybiškų žaidėjų, kad vieno ar kelių žaidėjų pokytis startinėje sudėtyje ypatingos reikšmės neturi.

 

Paulius Janušauskas

 

O va “Sūduvoje” įdomybių buvo ir tai nieko neturėjo nustebinti. Jablaną vis tik pakeitė Isoda, žaidęs tik sezono pradžioje ir žaidęs neypatingai gerai. Slavickui likus ant suolo, o Janušauską pastūmus į krašto saugo poziciją, “Sūduvoje” krašto gynėjais šiandien tapo Činikas ir pagaliau į futbolą sugrįžęs Švrljuga.

Jaušauskui tapus krašto saugu, kitoje pusėje teoriškai turėjo stoti Eligijus Jankauskas. Tačiau jau pirmos rungtynių minutės parodė, kad “Sūduvos” išsidėstymas aikštėje nebus įprastinis. Jankauskas dažniau šmėžavo ten, kur paprastai stovi Radzinevičius. Tomas – atsitraukęs toliau.

Kecapas su Pavlovičiumi apsistojo aikštės viduryje, o štai Leimonas, panašu, iš tikro užsiėmė atraminio saugo darbu, judėdamas išilgai aikštės nuo vieno krašto prie kito ir padėdamas tiems komandos junginiams, kurie susidurdavo su kamuoliu.

Taigi, be Slavicko, komandoje nematėme dar dviejų įprastinių startinės sudėties žaidėjų – Jamako ir Veliulio.

Ir paskutinė naujiena – Eivinas Černiauskas su oficialiais vyriausiojo trenerio antpečiais.

 

Pradžia: vienodas futbolas

Rungtynių pradžia buvo dviprasmiška. Matėme daug tokio nelabai kokybiško futbolo. “Sūduva” pradėjo mažumą pasimetusi ir leido “Žalgiriui” bent du kartus gan lengvai išvesti Kaludžerovičių vieną prieš Kardumą. Tačiau “Žalgirio” puolėjas abu kartus sužaidė taip šleivai, kad net iki smūgio šių atakų nesugebėjo nuvesti.

Beje, šios situacijos gan neblogai iliustravo “Sūduvos” gynybinę situaciją. Rungtynes “Sūduvos” gynyba pradėjo kiek chaotiškai – dėl to ir kilo tokie pavojai. Tačiau neutralizuoti šie pavojai buvo dėl to, kad ką tik suklydę gynėjai maksimaliai intensyviai toliau dalyvavo žaidime ir tuoj pat klaidas ištaisydavo.

Chaosėlis grečiausiai “Sūduvos” gynybą kankino dėl to, kad pasikeitė ne tik nemažai žmonių, bet ir gynybinės schemos. “Sūduvos” gynyba buvo žymiai gausesnė, mobilesnė ir agresyvesnė, nei mes šiemet esame įpratę matyti.

Kai “Sūduva” apšilo, pradėjo gan neblogai dalintis zonomis ir žmonėmis. Tuo būdu keliskart buvo “sutvarkyti” tiek Elivelto, tiek ir Kaludžerovičius. Išskirčiau ir bendresnį “Sūduvos” mobilumą – šiandien matėsi ir žymiai kokybiškesnis komandos judėjimas ir ši atakos į puolimą bei atgal.

Visaip galima vertinti tą faktą, kad “Sūduvos” žmonės itin dažnai ir intensyviai keitėsi pozicijomis. Kritikas galėtų sakyti – chaosas, komanda be drausmės ir tvarkos. Tačiau aš būčiau linkęs šią savybę vertinti teigiamai. Juk būtent mobilumo atakose šiemet “Sūduvai” labiausiai ir trūkdavo.

 

Predrag Pavlovic

 

Aš netgi drįsčiau teigti, kad būtent toks žaidimas kėlinio viduryje “Sūduvai” leido išlyginti žaidimą. Maždaug 25 minutę “Sūduva” surengė savo pirmą pavojingą ir dailią ataką, parodžiusią, kad ir “Žalgirio” gynyba nėra geležinė – Pavlovičius įšoka į baudos aikštelę, Kecapas mesteli jam dailų perdavimą iš už baudos aikštelės ir viskas baigiasi smūgiu, deja, labai netiksliu.

Nuo to laiko futbolas buvo lygus, gan intensyvus ir kietas, tačiau be ypatingų pavojų prie abiejų vartų. “Sūduvos” pusėje norėtųsi pažymėti netikėtai aktyvų Činiko – Janušausko kraštą, kuriame per pirmą kėlinį vyko įdomiausi dalykai. Pažymėti galima blankią “Žalgirio” išvaizdą – ypač lyginant su praeitomis rungtynėmis. Išskyrus pačią rungtynių pradžią, atrodė, kad ir “Žalgirį” lygiosios šiandien puikiai tenkintų.

“Sūduvos” gi pusėje norėtųsi kritiškai pabaksnoti į Pavlovičiaus kampinius ir baudos smūgius, kurie praktiškai visi buvo paleisti vėjais, nes buvo nelabai į smūgius panašūs. Papriekaištauti “Sūduvai” buvo ir už tai, kad nelabai bandė išnaudoti Eligijaus Jankausko greičio.

 

Vidurys: vienodas futbolas

Jei kas tikėjosi rimtesnio “Žalgirio” spaudimo antro kėlinio pradžioje – turėjo nusivilti. Spaudimo nebuvo. “Žalgiris” atrodė galingiau, tačiau futbolo stilius iš esmės nepasikeitė. Futbolas toliau buvo intensyvus ir kietas. Pavlovičius pagaliau padoriai pakėlė net du kampinius iš eilės. “Sūduva” gavo dvi geltonas korteles už priešininko laikymą, nes tai darė neprofesionaliai. Mikoliūnui už tą patį triuką prieš Jankauską net pražanga nebuvo nustatyta, nes Mikoliūnas tai daryti, matyt, moka tiesiog nuostabiai.

Klausimai buvo du.

Pirma, ar “Sūduvai” pakaks sveikatos tokiu pat tempu lošti iki pabaigos. Klausimas gal ir keistas, nes šiaip jau “Sūduva” fizinės kondicijos problemomis nepasižymėjo. Tačiau praeitų rungtynių prieš “Žalgirį” gale šiokių tokių bėdų šiuo klausimu “Sūduva” turėjo, nors tą kartą žaidė žymiai statiškiau.

Antras klausimas buvo apie įvartį. Nors nė viena komanda ypatingai pavojingų progų nekūrė, matėsi, kad įvartis gali kristi bet kurią akimirką. Bet kokia, net ir vidutiniška ataka, galėjo virsti vienos komandos persvara. Faktas, “Žalgirio” žaidimas buvo arčiau įvarčio, tačiau tik dėl to, kad “Žalgiris” atakavo daugiau ir jų atakos būdavo ilgesnės. Tačiau ir “Sūduva” karts nuo karto į “Žalgirio” baudos aikštelę pavojingai įšokdavo.

Tiesa, buvo dar ir trečias mums įdomus klausimas – kas gi “Sūduvoje” šiandien dar gali pasirodyti aikštėje? Vis tik ant suolo “Sūduva” turėjo net du dar aikštėje nematytus žmones – Gabrielių Judicką ir visiškai šviežią ukrainietį Leonidą Akulininą.

 

Pabaiga: vienodas futbolas

“Tai tiesiog būtų teisybė” – taip rungtynių rezultatą įvertino komentatorius prieš pat finalinį švilpuką. Ir jis buvo visiškai teisus. Mat rungtynių pabaigoje žaidimas ypatingai nepasikeitė.“Žalgiris” atakavo daugiau, tačiau tai darė pakankamai vangiai. “Sūduva” rinko nuošales Eligijui Jankauskui. Abi komandos darė pakankamai smulkių klaidų, kurios nuolat kamuolį nustumdavo į aikštės vidurį.

 

Eligijus Jankauskas

 

Per visą antrą kėlinį ko gero tik “Žalgirio” Lasicko pusprogė šiek tiek labiau pakaitino kraują. Na gal dar Janušausko “vos vos” pavėlavimas bandant aplenkti Vitkauską ir gan netikėtas Činiko prasiveržimas bent pro tris “Žalgirio” gynėjus, kartu sau “vos vos” pagelbstint ranka.

“Sūduva” rungtynių tempą atlaikė pakankamai gerai, net ir pabaigoje gynėsi drausmingai ir išskirtinių klaidų nedarė.

Tad vienintelis apčiuopiamesnis atsakymas buvo duotas tik į trečiąjį klausimą. Aikštėje pamatėme niekaip neišsiskyrusius Veliulį su Jamaku ir naujoką iš Ukrainos. Tačiau Akulininas tegavo kokią pusę minutės, tad apžiūrėti jo nespėjo, ne tik žiūrovai, bet ir “Žalgiris”.

 

Išvados: viskas gerai

Sakyčiau – visi šiandienos rezultatu gali būti patenkinti. “Žalgiriui” pergalės žūt būt nereikėjo. O “Sūduvai”, ką tik į vienus vartus pralošus šiai komandai ir per savaitę praradusiai trenerius, šios lygiosios – puikus pasiekimas.

Galbūt “Žalgiris” taupė jėgas savaitgaliui. Mažų mažiausiai – tikrai nesužaidė geriausių sezono rungtynių.

“Sūduva” tikslai gi buvo visiškai kiti. Nauji treneriai, atnaujintas futbolas, apynaujis žaidėjų išdėstymas aikštėje. Tad “Sūduvai” šį kartą buvo svarbi ne tiek pergalė, kiek žvilgsnis į veidrodį – ar mes, po visų pokyčių, galime lošti kitokį futbolą, nei paskutinį mėnesį? Ar šis futbolas gali duoti rezultatų? Ar jo pakaks tam, kad ir vėl galėtume skelbti medalių vaikymosi pradžią?

Taigi, “Sūduvai” tai iš esmės buvo kontrolinės rungtynės. Gerai, kad jas teko lošti prieš “Žalgirį” – komanda galėjo save išbandyti maksimaliai.

Išbandė. Smagiausia yra tai, kad sunku būtų išrinkti geriausią šios dienos “Sūduvos” žaidėją. Vadinasi, visi sužaidė gerai. Komandos judesys buvo vienas geresnių šį sezoną, nors esminis jo tikslas buvo gynyba. Taip, neįmušė ir progų tesukūrė vieną ar dvi. Tačiau reikia nepamiršti, kad buvo žaista prieš geriausią formą šiais metais rodantį “Žalgirį”.

Didžiausia bėdelė yra ta, kad nuo viršuje esančių kolegų “Sūduvą” ir vėl skiria nemenkas taškų gabalas. Tad sezono pabaiga nusimato tokia pati, kaip kelis paskutinius sezonus.

Taškų skirtumas yra toks, kad net ir nugalėjus “Atlantą” bei “Trakus” per likusias sezono rungtynes, to gali nepakakti medaliams pasiimti.

Tad Didysis Išbandymas “Sūduvai” teks jau šį savaitgalį, LFF taurės pusfinalio rungtynėse su “Stumbru”. Mat jei šiandien “Sūduvai” buvo svarbu nepralošti, tai savaitgalį “Sūduva” privalės nugalėti.

Tam, kad bent kiek reabilituotų jau įvykusio sezono gabalą ir kad užsitikrintų Europos lygą kitam sezonui. Jei pavyks peršokti šią kliūtį – bus galima ir apie taurę pagalvot.

Būtų smagu, jei savaitgalį į Kauną atvažiuotų bent 1000 “Sūduvos” gerbėjų.

Tags Žalgiris

Pasidalink su draugais:

64 koment.

Komentuok!
  • Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 21:45 Atsakyti

   nu paprašyčiau – Šemberas sakė, kad žiūrovui rungtynės darbo dienomis ir darbo metu yra pačios patogiausios. Negi Šemberu netiki? Beigi jo kolegomis iš TV6, kurie rungtynes į programą įrašo 18 val, o tada 10 min rodo reklamą. Pasibaigus rungtynėms – pradeda rodyti „geriausius epizodus“, tačiau laiko užtenka tik pirmo kėlinio epizodams. vienžo – Lietuvą valdo futbolas, nes visi iki vieno PASIŽADĖJO.

 1. Meistras 2016, rugsėjo 7 | 21:46 Atsakyti

  „Taškų skirtumas yra toks, kad net ir nugalėjus “Atlantą” bei “Trakus” per likusias sezono rungtynes, to gali nepakakti medaliams pasiimti.“
  Tik noreciau priminti, kad pagal esancius tvarkarascius, kuriuos matau ikeltus internete:,be taures varzybu, mums liko dar 4 varzybos A lygos cempionate: su Trakais, Stumbu, Kauno Zalgiriu bei Uteniu.

 2. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 21:49 Atsakyti

  Tai kad dar vienas ratas bus – tarp šešių geriausių komandų. Gal dėl to ir nėra, kad čempionato pradžioje nebuvo aišku, kurios liks paskutinės.

 3. Dio 2016, rugsėjo 7 | 21:59 Atsakyti

  Patiko Jono ironija apie meistriskuma laikyti uz marskineliu,tas mums galejo kainuoti ivarti.Niekas taip negadina Lietuvos futbolo ,kaip sitie rumsiskiu dunauskmazeikslyviai.Svilpukai absoliutiskai i viena puse.O kaip reikia zaisti Europas lygose besitu veikeju,tada ir pasimato tikri rezultatai.

  • Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 22:31 Atsakyti

   Na nebuvo to švilpimo į vieną pusę. O kas liečia Mikoliūną – tai čia ironija labiau į Sūduvos pusę. Kai laikė Mikoliūnas, tai tik per teliką matėsi, kad laiko. Nes laikė taip, kad teisėjas nematytų. O jauniklis Jankauskas – dar nepatyręs, būtų nugriuvęs dramatiškai, būtų Mikoliūnas gavęs pražangą. Prasižengti taip, kad teisėjas nepastebėtų – irgi reikia mokėti. O kad futbole viskas tinka rezultatui pasiekti – irgi tiesa.

 4. Anonimas 2016, rugsėjo 7 | 22:06 Atsakyti

  Ar gali man kas pasakyt kodel per rungtynes Marijampoleje renkasi tiek mazai ziurovu? Ir dar zaidziant pries Cempionus ir lygos lyderius. Ir kodel stadiono stogas dengia tik puse stadiono? Kiek butu kainave sukonstruot pilna stoga? Zaidimas buvo nykus is abieju komandu. Zalgiris, kaip lyderis, turetu demonstruot geresni zaidima.

  • Anonimas 2016, rugsėjo 7 | 22:14 Atsakyti

   Zalgiris yra vienintele komanda galinti kelti A lygos ir aplamai lietuvisko futbolo lygi. Tai yra (ar bent jau turetu buti) Zalgirio pareiga. Kiekviena komanda stengiasi zaisti pries Zalgiri iki maksimumo. Jeigu zalgiris zaidzia puse kojos (nes nenori), tai ir kitos komandos lygis neauga.

    • Anonimas 2016, rugsėjo 7 | 22:40 Atsakyti

     Aukstesnio lygio A lygos komandos yra pacio zalgirio naudai. Kitos komandos nepakels savo lygio zaidziancios tarp saves. Viso to rezultatas–> legionieriu prisipirkes zalgiris isspiriamas is cempionu lygos pirmame etape.

     • carlos 2016, rugsėjo 7 | 23:57

      tamstos pirmas ir antras postas, jeigu daryti prielaidą kad čia tas pats asmuo, niekuo logiškai tarpusavyję nesusiję

 5. Ponulis 2016, rugsėjo 7 | 22:11 Atsakyti

  O man visai patiko. Gal dėl to, kad tikėjausi jog Sūduva bus gulinti ir dar spardoma.
  Gynybos organizavimas patiko. Netgi labai. Maloniai nustebino Činikas su Janušausku. Jei seniau bėdos būdavo, kai reikėdavo greitai grįžti į gynybą (krašto gynėjams) ir nesimalti puolime bandant atimti prarastą kamuolį, tai šį kartą Činikas su Janušausku pasirodė puikiai. Vienas kitą pridengdavo, jei kuris nespėdavo.
  Patiko, kad pacukas Jankauskas žaidė priekyje. Antro kėlinio taktika, kad kuo greičiau nuspirti kamuolį į priekį Jankauskui dar reikėtų atidirbinėti ilgiau. Bet varžovų gynėjai negalėjo atsipalaiduoti, nors tas ir visada nuošalėj būdavo. Bet tai yra gerai.
  Dar patiko senasis Jankauskas, kuris dažnai net pirštu parodydavo Isodai kur jam vieta ir kaip poziciją užsiimti, ypač ant standartų. Prie Jablano šito nepastebėjau.
  Tai tiek nuomonės, laukiam ką gero parodys Kaune.

 6. p.s. 2016, rugsėjo 7 | 22:30 Atsakyti

  Žalgirio vartuose stovėjo Valinčius, o ne Vitkauskas. Armantas matyt gaudė vieną iš Sakalų (žadėjo juk pasikalbėt vyriškai po varžybų Vilniuje) :)

 7. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 22:33 Atsakyti

  Vilniuje „Žalgirio“ vartus „laikė“ Klevinskas, jeigu ką. O ką čia apie Valinčių parašei – tai ko gero tik pats ir supranti:)

 8. Linskis 2016, rugsėjo 8 | 09:13 Atsakyti

  Žalgiriui plika akim matosi, kad jau baigėsi tas užpumpavimas pasiektas prieš europines kovas. Atėjo laikas duobei. Būtų Sūduva kondicijoje, būtų ėmusi 3 taškus. Atlantas gali pasigauti Žalgirį 1/2 Klaipėdoje.

  • Jonas | SDV 2016, rugsėjo 8 | 10:17 Atsakyti

   Chm, kažkaip sunku man tuo patikėt. Ar tik nebuvo vakar taip, kad psichologiškai Žalgiris jau buvo nusiteikęs savaitgalio pusfinaliui, o vakar tiesiog siekė minimalaus rezultato, nes taškų taip smarkiai jau nebereikia, kaip reikėjo dar prieš mėnesį. Man rods Dambrauskas yra vienas iš retų trenerių Lietuvoje, kuris sugeba štai taip racionaliai „banguot“ komandos žaidimus. Aišku, nėra ką daug spėliot, nes viskas paaiškės jau po kelių dienų

 9. M 2016, rugsėjo 8 | 10:05 Atsakyti

  Zaisti be krasto saugu nebuvo geras sprendimas – nors Janusauskas buvo gana aktyvus pirmam keliny, vis delto nepamenu, kad kraste butu ka nors labai naudingo nuveikes. O kai aktyvumas isbleso, krastu apskritai nebeliko ir buvo pereita prie gan chaotisko futbolo. O turbut reikia pripazint, kad kontratakomis gristas futbolas be greitu krastu veikia sunkokai.
  Geras sprendimas statyti Jankauska puoleju, tik, kaip jau kazkas minejo, sita schema reikia gerai atidirbt. Bet – ziauriai nukencia Radze. Kai tik Toma pastato po puoleju – Tomas pradingsta. Aiskiai matosi, kad ji reikia statyti puolime. Tuomet kodel negalima dviem normaliais puolejais zaisti? Zaidziant kontratakom 442 turbut yra net efektyvesnis issidestymas, nei zaidziant vienu puoleju (pvz., Leicester City, Atletico Madrid,…).
  Veselinovicius is Suduvos nepadare Barcos, tad laikas perimt minetu komandu zaidimo modeli. O jis tikrai mums nera utopija…

 10. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 8 | 10:13 Atsakyti

  Vertinant vakarykštį Sūduvos žaidimą, reikia nepamiršti trijų dalykų. Pirma, buvo žaista prieš Žalgirį. Antra, verta prisiminti ne tik paskutines rungtynes su Žalgiriu, bet ir dar vieną-kitą žaidimą. Trečia, nepamirškime, kad komanda ir vėl buvo gan radikaliai perkonstruota.

  Per praeitas rungtynes Sūduva geriausiai atrodė tuo metu, kai aikštėje buvo ir Jankauskas, ir Baranovskis, o visas pavojingas žaidimas vyko kraštais. Spėju šį kartą krašte Janušauskas-Činikas lošė ne tam, kad keltų pavojų prie Žalgirio varto, o kad gynybiniai veiksmai būtų patikimesni. Jei neklystu – būtent šiame krašte žaidžia Lukša, kuris kėlė vėjus anose rungtynėse, bet vakar buvo praktiškai nematomas. Taip kad šio krašto aktyvumas puolime pirmą kėlinį man buvo maloni staigmena.

  O kad Sūduvos puolimas nebuvo galingas – nėra ko stebėtis. Dar kartą – juk prieš Žalgirį žaista. Net ir tą kartą, kai Sūduva nugalėjo Žalgirį, esmė buvo gynyba. Nes pergalę atnešė ko gero viena vienintelė pavojinga proga per visas rungtynes.

  Todėl man ir atrodo, kad rungtynės su Žalgiriu – geras pasitikrinimas, gera treniruotės, tačiau esminės Sūduvai bus rungtynės su kitomis komandomis – tiek su pirmo, tiek ir su antro ketverto. Grubiai tariant, Sūduva šiais metais jau nebegali joms pralaimėt, o ir lygiom sužaist nelabai turi galimybių.

 11. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 8 | 11:01 Atsakyti

  Štai, prašau, kokios naujienos:) Sūduva – taip sakant – dėmesio centre:) Bet kokiu atveju „Pakruojo legenda“ yra puikus pasirinkimas. Apgailėti galime tik tą faktą, kad Sūduva visą laiką yra antra. O tie antrieji šūviai toli gražu ne visada būna tokie pat efektyvūs, kaip kadaise būdavo pirmieji. Ką gi – beliko sulaukti oficialaus patvirtinimo

 12. Anonimas 2016, rugsėjo 8 | 11:04 Atsakyti

  Kol kas pozityviai vertinu šitą sprendimą. Viena dėl to, kad bent jau kažką yra pasiekęs. Antra – visada stegiuosiu „duot kreditą“ bet kuriam naujokui. Tikiuosiu pasiteisins

 13. griezhtas 2016, rugsėjo 8 | 11:54 Atsakyti

  Prisiminus tų laikų Kruoją, tai buvo grynai gynybinis futbolas, su viena ar dviem progom (ir kokia viena realizuota) per visas varžybas. Žinant mūsų gerbėjus, kažin po kiek minučių pradės rėkt darykit ką nors ir leiskit Baranovskius… Nors kaip sako puolimas laimi varžybas, gynyba čempionatus

  • Meistras 2016, rugsėjo 8 | 15:12 Atsakyti

   Kam jis buvo zinomas? Nei vienoj oficialioj svetainej, anei klubo, nei Alygos nebuvo tu tvarkarasciu, ar cia tik isskirtiniai asmenys ji gali suzinot?

   • Anonimas 2016, rugsėjo 8 | 15:15 Atsakyti

    Buvo buvo žinomas. Pats turiu pirmąjį pdf failą su visom datom. Tiesa, paskui teko vėl perdėlioti (nes vėl keitėsi dalis II-IV ratų varžybų), bet tikrai buvo ir V ratas sudėliotas

 14. Meistras 2016, rugsėjo 8 | 15:10 Atsakyti

  As tai neesu labai dziaugmingas del sio trenerio, viena vertus jis is Kruojos padare komanda labai sudetingomis aplinkybemis, Kruoja zaide labai gerai, virs galimybiu ribos, imusdavo savo ivarcius susikure per rungtynes po 1-2 progas. Kitas reikalas, kad treneris grizta i Lietuva, irodo, kad kitur jis neisitvirtino, nes pinigine prasme Lietuva visada bus paskutinis pasirinkimas, beje kaip ir ziurint i tolimesnes perspektyvas (kad busi pastebetas ir paimtas treniruot kokia portugalu komanda). O kaip jau ir mineta, kad buvo issauta viena karta, tai ar tai bus ir 2 karta? Zubas issove su Zalgiriu, bet ar issove su kitomis komandomis? Suduva jau yra sukomplektuota komanda, tad kardinaliai zaidimo prasme niekas nepasikeis, nebent visa Suduva sustatys i gynyba, o mes zinome Suduvos gebejimus statyt autobusa ir prasileisti po ivarti paskutinemis minutemis 😀

  • carlos 2016, rugsėjo 8 | 16:22 Atsakyti

   jo čia tas amžinas niekur nevedantis sofizmas, jeigu legionierius geras, tai ko jis čia važiuoja, o jeigu prastas tai, kam jis reikalingas.

   • Meistras 2016, rugsėjo 8 | 17:25 Atsakyti

    Gal galima pavyzdi kada i Lietuva atvaziavo geras legienierius, jau kitoj komandoj budamas geras, o ne atvaziaves i Lietuva ir zaidziant pries Dainavos ar Siauliu komandas parode isskirtini talenta tiek aiksteje, tiek uz aikstes ribu?

    • carlos 2016, rugsėjo 8 | 20:20 Atsakyti

     nepagavai esmės komentaro. čia tas amžinas lietuviškas skundimasis, jeigu legionierius čia važiuoja tai automatiškai simbolizuoja, kad jis prastas, jeigu jis prastas tai kam reikalingas. o gerų legionierių lietuviškais mastais pilna.

     • Meistras 2016, rugsėjo 8 | 20:47

      pagavau, todel ir klausiu koki gera zaideja ar treneri lietuviu komanda perpirko is tokiu lygu kaip Vokietija, Prancuzija, Portugalija, Italija. Atsakymas ogi, jokio, nes nei vienas is ten siaip sau nesikeltu.
      Kad jis tinkamas Lietuvos spirdalynei nieko neirodo, nes neturime nei vienos komandos, kuri butu bent kiek panasi i elitiniu futbolo saliu vidutinioka. o ir pats cempionatas yra paciam dugne kaip ir visa nacionaline Lietuvos komanda, tad ziurint is tos puses, taip gali pataikyti su bet kuriuo legionieriumi, nes nera kur ristis zemiau. Taciau paziuri ka jie nuveike kitose komandose ir yra normalu kad optimiztu netryksti.

     • carlos 2016, rugsėjo 9 | 16:14

      čia vienas iš tų atvejų, kai rašai žmogui, jog tai akivaizdžiai niekur nevedantis požiūris, kuris nepalieka jokių išeičių, o tas vis vien tą pačią lietuvišką mantrą atkartoja, kur arba vokietis/ispanas arba nulis ir dar sako, kad suprato.

     • Anonimas 2016, rugsėjo 9 | 18:17

      o as manyciau ,kad tai yra meginimas tiesiog pritaikyti „kazkoki lietuviska mentaliteta“ visiskai nevietoje, reikia ploti rankutemis, kad isvis kasnors i Lietuva vaziuoja, ane?

 15. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 8 | 15:20 Atsakyti

  Na, manyčiau, istorija čia yra tokia pati, kokia buvo pastarąjį dešimtmetį. Sūduva, finansiškai stabiliausia Lietuvos komanda, per tuos metus taip ir netapo stabili žaidimo prasme. Tad nesvarbu, kokį futbolą propaguos Čeburinas (jei jis iš tikro komandoje pasirodys) – jei jam pavyks Sūduvą paversti gerai veikiančia mašina – jau bus didelė ir įdomi naujovė.

  Faktas – gynybinis futbolas futbolas yra idealiausias sprendimas komandai, negalinčiai įsigyti didelio būrio padorių žaidėjų (tas „padorumas“ priklauso nuo kiekvienos lygos bendro lygio). Kitas klausimas – ar Sūduvos neleis galvoti ne tik apie sutvarkytą gynybą, bet ir apie įdomesnį puolimą. Juk bent jau Lietuvai „padorių“ žaidėjų Sūduvoje pilna. Bent jau daugiau, nei anais metais buvo Kruojoje.

 16. Kranglys 2016, rugsėjo 8 | 16:25 Atsakyti

  Idealus pasirinkimas. Treneris, kuris jau įrodė, jog gali iš nieko sulipdyti gerą komandą. Iš komandos, kuri net pasirengimo sezonui nebuvo praėjusi. Vertinu labai teigiamai. Labai stiprus taktikas, prisiminkit standartines padėtis.

 17. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 8 | 16:48 Atsakyti

  Nu bet kas ten tekstus FK Sūduvos tinklapyje rašo tai vienas šėtonas turbūt žino: „2016 metų sezono pabaigos pasirinko kazachstano pilietį Vladimirą Čeburiną“ – „pilietį“ jie matote treneriu nusamdė iš šalies, kurios pavadinimas iš mažosios raidės rašomas:))

 18. Anonimas 2016, rugsėjo 10 | 18:54 Atsakyti

  Šiandien Sūduva sužaidė tikrai labai gerai. Ypač patiko, kad pagaliau gynėjai sužaidė beveik idealiai, tik vieną progą per rungtnes turėjo Stumbras. Skirtingai nei prie Veselinovičiaus, visi žaidėjai žinojo savo vietą aikštėje. Baranovskis, be abejonės, buvo geriausias rungtynių žaidėjas.

Naujas komentaras