Paulius Janušauskas

26: SŪDUVA 2:0 STUMBRAS

Dar viena sunki “Sūduvos” pergalė, kai komanda, praktiškai nekurdama progų, vis tik sugeba perlaužti varžovą ir pasiimti tris taškus.

“Stumbras” nebuvo kebliausias sezono pabaigos varžovas. “Stumbras” yra komanda, kuri žaidžia savo malonumui. Ši komanda per likusias rungtynes neturi nei ko laimėti, anei prarasti.

Žymiai sudėtingiau bus žaisti su “Kauno Žalgiriu” ar “Uteniu”, kuriems kiekvienas taškas – aukso vertės. O juk žaidžiant prieš “Sūduvą”, šios komandos būtent vienu tašku būtų visiškai patenkintos. Vadinasi – ten “Sūduvai” garantuotai teks lošti prie maksimalią gynybą. Ir būtent prieš tokį žaidimą priemonių “Sūduvai” jau kelintą sezoną labai trūksta.

Pergalė yra visada pergalė – šiandien tai yra svarbiausia. Faktas ir tai, kad “Sūduva” šiemet žaidžia ženkliai efektyviau, nei ankstesniais sezonais. Tačiau šis pagerėjimas kol kas dar yra per mažas, kad leistų “Sūduvai” būti aukščiau, nei įprastinė ketvirta vieta.

Matysim, kaip toliau reikalai “Sūduvai” klosis. Ypatingu optimizmu galvų apsipilti nėra priežasties, tačiau ir liūdėti nėra reikalo.

 

Pirmo kėlinio nuobodulys

Rungtynės prasidėjo nykokai.

“Sūduva” jas ir vėl pradėjo be Jamako. “Stumbras” gi žaidimą pradėjo masiškai, intensyviai ir energingai gindamiesi. “Sūduvos” pusėje žmonių nebuvo, užtat jau nuo aikštės vidurio “Stumbras” pasitikdavo bet kurį “Sūduvos” žaidėją.

Taigi, viskas rungtynių pradžioje buvo aišku ir tikėtina. “Stumbras” rodė, kad moka gintis ir gali retkarčiais kontratakuoti.

“Sūduva” gi eilinį kartą įrodinėjo, kad Povilas Leimonas nėra tinkamas playmakerio vaidmeniui. “Sūduva” taip pat mums rodė, kaip puikiai moka atiduoti kamuolius atgal. Netgi metant užribį “Stumbro” pusėje, “Sūduva” “ataką” gali 3-4 perdavimais nunešti iki pat Kardumo. Toliau stebino ir Pavlovičius – nežinia kur paleistais kampiniais ir smūgiais iš patogių pozicijų už vartų sėdinčiai fotografei į galvą.

Paprastai tokiose rungtynėse laikas bėga labai greitai – nespėji apsidairyt, o pusės kėlinio – jau nėra. Laikas bėga greitai, nes aikštėje yra kovojama, tačiau iš esmės nieko įdomaus nevyksta.

“Sūduva”, kaip kad ne kartą šiemet esame matę, prieš masyviai žaidžiantį varžovą atrodė labai tiesmukai ir nuobodžiai. Tiksliau – be jokių įdomesnių atakos variantų. Kamuolio pastumdymas tarp gynėjų ir – nelabai vykęs perdavimas kur nors į kraštą (nes į kojas, o ne į plotą) arba – ir vėl – atgal gynėjams. Daugokai buvo ir techninio broko – greičiausiai dėl to, kad “Stumbras” pirmame kėlinyje stengėsi “Sūduvą” spausti nevengdami kontaktinio futbolo. O kad ir “Stumbras” atakoje nieko doro nerodė – tai ir kėlinys buvo toks, kad vartininkai galėjo ir sušalti.

Štai tokį pirmą kėlinį gali dar žiūrėti ramiai, vis pasiguosdamas mintimi, “kad laiko dar yra labai daug”. Tačiau žinoma ir kita tiesa – antrame kėlinyje toji paguodžianti mintis vis nyksta ir nyksta. O štai tada atsiranda nervas, kuris perša kitą mintį – “vienas įvartis gali viską užbaigti ir kristi jis gali į abejus vartus, nepaisant to, kad viena komanda turi aiškią persvarą”.

 

Marius Činikas

 

“Sūduvoje” įdomiau atrodė nebent Janušauskas, Kecapas ir pastaruoju metu vienu ryškesnių komandos personažų tapęs Činikas. Pažymėti galima ir tai, kad vieninteli ryškesni “Sūduvos” momentai nutiko tik po individualių eksperimentų (Kecapas, Janušauskas).

Ko labiausiai “Sūduvai” pirmame kėlinyje trūko? Įdomesnių sprendimų iš aikštės vidurio ir greičio kraštuose. Savaime suprantama, kad šiuolaikiniame futbole be šių dviejų elementų sunkoka ką nors prasmingo atakoje nuveikti

Išvada? Prieš kokį mėnesį po tokio kėlinio ko gero nemažai komentatorių būtų brūkštelėję klasikinį “trenerius lauk”. Deja, kol kas galimybės taip aiškinti prastą kėlinį mes dar neturime. Čeburinio pradžia “Sūduvoje” buvo nebloga, o tai, ką matėme šiandien – galim nurašyti į atleistųjų trenerių sąskaitą.

Sunku pasakyti, koks buvo Čeburino planas pirmam kėliniui. Faktas – jis nepasiteisino. Tą puikiai liudijo ir “Sūduvos” žaidėjai, akivaizdžiai laukę pridėto laiko pabaigos ir pertraukos.

 

Antro kėlinio viltys, pasibaigusios išvargta pergale

Taigi, pirmas kėlinys daug vilčių nesuteikė. Beliko tikėtis, kad antrojo scenarijus bus priešingas.

Deja, antrame kėlinyje niekas ypatingai nepasikeitė. Tiesa, malkų “Sūduva” užmetė ir jos persvara tapo dar ryškesnė. Galbūt “Stumbrui” ir jėgų tiek pat aktyviai priešintis trūko (ne kartą esame matę, kad fizinio pasirengimo šiai komandai trūksta), tačiau, nori nenori, teko kelti klausimus, kodėl tokio spaudimo “Sūduva” netaikė nuo pat rungtynių  pradžios.

Istorija ta pati – trūko aštrumo tiek arčiau vartų, tiek ir aplink baudos aikštelę. Reti standartai ir vėl buvo nepavojingi, Veliuliui ir toliau sunkiai sekėsi sugaudyti kamuolį, o Leimonas tęsė prastą playmakerio pasirodymą, dalindamas arba pavėluotus, arba kreivus pasus. Net Eligijaus Jankausko pasirodymas kaip įprasta žaidimo ypatingai nepagyvino.

 

Povilas Leimonas

 

Ir štai tada, kai jau atrodė, kad nieko gero šiandien nebenutiks, ko gero pirmą padorią “Sūduvos” ataką užvedė geriausias rungtynių žaidėjas Paulius Janušauskas. Tobulu perdavimu už gynėjų nugarų pasiuntė Tomą Radzinevičių, o šis eilinį kartą sužaidė ramiai, protingai ir itin efektyviai. Nors atrodė, kad baudos aikštelėje nieko nėra, Radzinevičius sugebėjo sulaukti, kol ten pasirodo Leimonas, kuris su kaupu reabilitavosi už savo netikslius perdavimus.

Aišku, visada galima žvelgti plačiau, kalbėti apie bendrus komandos veiksmus ir klausti, kokiu būdu atraminis saugas gali atsidurti vidurio puolėjo pozicijoje, tačiau šiam kartui klausinėti nėra prasmės.

Įvarčio verkiant reikėjo ir įvartis krito. Beliko nuvesti rungtynes iki sėkmingo galo.

Daugiau nieko ypatingo šiandien nebenutiko. Nei “Sūduva” pernelyg plėšėsi, nei “Stumbras” trūks plyš mėgino rezultatą išlygino.

“Sūduva” dar spėjo surengti antrą padorią rungtynių ataką – šį kartą ją pagamino Eligijus Jankauskas, suteikdamas ir Veliuliui reabilituotis už vienas prastesnių rungtynių šį sezoną.

Pergalė yra gerai. Tačiau yra daugiau nei aišku, kad sėkmingai pasiekti sezono pabaigą bus velniškai sudėtinga.

Nepaisant čia pridėliotų kritiškų žodžių, be abejo, dera komanda padėkoti už per kraujus išplėštą pergalę.

Ji reiškia, kad visi galime ramiai laukti savaitgalinio taurės finalo.

Tags Trakai

Pasidalink su draugais:

17 koment.

Komentuok!
 1. Anonimas 2016, rugsėjo 21 | 09:12 Atsakyti

  Iš esmės gan tiksli apžvalga. Gal tik Veliuliui vis tik rašyčiau teigiamą balą, nes gan dažnai per jo kraštą komanda kūrė pavojingas atakas, ir, nors įvarčio ilgai teko laukt, puolimas atrodė agresyvus.
  Dar mano akimis atrodė, kad trenerio pirmasis planas buvo įridenti greitą įvartį pirmam kėliny. Tas nepavyko. Taigi, tapo aišku, kad vėl eisim sunkiuoju keliu – laukti antro kėlinio antros pusės, ir dėl geresnio fizinio pasirengimo tikėtis sėkmės. Jau ne pirmą kartą matau tokią Sūduvos taktiką. Visa laimė, kad šįkart suveikė

 2. vietinis 2016, rugsėjo 21 | 16:04 Atsakyti

  Veliuliui teigiama bala? uz ka? uz tai kad bego? toks yra darbas krasto saugo, bet ir to neuztenka, turi nors kelis gerus skersus padaryt per rungtynes, nors su kamuoliu susitvarkyt, o ne kaip i saka… Nulis-Veliulis…

 3. s 2016, rugsėjo 21 | 20:44 Atsakyti

  Atlantas duobeje tikrai ir gilioje negu mes, tik, kad jie taip gerai zaide pries tai, kad dabar atrodo jog veda ant tasku, bet is tikro jeigu ne ju geras zaidimas pirmoje sezono puseje jau gal ir dabar butu Suduva 3

 4. Anonimas 2016, rugsėjo 22 | 09:00 Atsakyti

  Kol kas tikrai tiesa – panašu, kad Atlantas nenori tos bronzos. Kita vertus dar tik 4-as ratas. Bet nepamirškit, kad bus ir 5-as. Ką gali žinot – gal tuo metu pradės jiems atlyginimus mokėt. O ką tiksliai žinom – kai kurių žaidėjų kontraktai eis į pabaigą, taigi motyvacija užsirekomenduot tikrai bus didelė, net jei ir pinigų jie negaus.
  Taip kad žiūrėt į kitą daržą reikia tik tiek, kiek konkrečiai reikia kiekvienoms varžyboms. Bet jokiu būdu neatsipalaiduot, nes vėl eilinį kart liksim su „ups… nepavyko“

 5. Meistras 2016, rugsėjo 22 | 19:13 Atsakyti

  Siame sezone tai isvis Suduva neturejo varzybu kur galetu atsipalaiduoti. O dabar pats metas spustelt gaza, kad nereiketu paskutiniam ture laukti malones, arba zaisti isvykoj su kokiu Zalgiriu ir zutbutinai laimeti :)

  • Anonimas 2016, rugsėjo 23 | 09:09 Atsakyti

   Būtent todėl gana svarbu jau po 4-o rato turėt trečią poziciją, kad žaist namuose, o ne išvykoj su tuo pačiu Atlantu

 6. h 2016, rugsėjo 25 | 09:40 Atsakyti

  Snd tikimes geriausios pabaigos. Pagal sudeti Suduva nusileidzia Zalgiriui. Tai galima kompensuoti visu zaideju atsidavimu ir kova visuose aikstes plotuose. Visiems gero futbolo.

 7. s 2016, rugsėjo 25 | 15:01 Atsakyti

  Viskas eina iki to, kad bus vieno ivarcio rungtynes. Kas pirmi imus tas tikriausiai ir laimes (zinant, kad psichologiskai Suduva lengviau palauzti, net nezinau ko tiketis)

Naujas komentaras