Aleksandar Veselinovic

Sezonas į kanalizaciją?

“Sūduva” tvirtai laikosi savo tradicijos – išvaikyti trenerių štabą kas antrą sezoną. Į klausimą “gerai tai yra ar blogai” atsakyti labai lengva.

Tai yra blogai. Kodėl? Todėl, kad nė vienas trenerio atleidimas sezono pabaigoje dar nė kartą “Sūduvai” neatnešė rezultato.

Tiesa yra ta, kad trenerio darbas vertinamas ne žiūrint į tris laimėtas ar tris pralaimėtas rungtynes. Trenerio darbas yra vertinamas po sezono. Šiemet ši tiesa kaip niekad buvo akivaizdi.

Maždaug sezono viduryje, kai paaiškėjo, jog “Sūduvos” žaidimas netapo kokybiškai geresnis už pernykštį, tapo aišku, kad komandos pasiekimams įvertinti reikia paskutinio turo. Iki tol bet kokie vertinimai yra braižymas pirštu danguje.

 

Aleksandar Veselinovic

 

Laimi “Sūduva” medalius – ir trenerius galima nešioti ant rankų. Net jei komandos žaidimas viso sezono metu pernelyg nežavėjo. Nelaimi medalių – ir galima ramia širdimi treneriui parašyti dvejetą.

O esmė yra ta, kad net ir dabar, po trijų rungtynių, per kurias “Sūduva” prarado 8 taškus, komandos galimybės laimėti/nelaimėti medalius yra, kaip anglai sako, “fifty-fifty”.

 

Į kanalizaciją nuleisti sezonai

Šis skambus posakis išsprūdo maždaug prieš dvejus metus, kai “Sūduva” pranešė, kad samdo Aleksandarą Veselinovičių. Kodėl taip sakiau?

Ogi dėl to, kad į medalius nusitaikęs klubas nusprendė komandos reikalus patikėti treneriui, kuris vyrų komandos dar nebuvo treniravęs.

Tiesa, ir tai “Sūduvoje” nebuvo naujiena. Juk ir Dariui Gvildžiui “Sūduva” buvo pirmoji vyrų komanda. Menkas skirtumas yra tik tas, kad Darius Gvildys buvo pasamdytas per patį ekonominės krizės įkarštį, kai išsigelbėti nuo bankroto atrodė svarbesnė užduotis, nei sukomplektuoti stiprią komandą.

Darius Gvildys taip pat nesulaukė savo sezono pabaigos.

Tačiau viduryje sezono atleisdama Gvildį ir Veselinovičių, klubo valdžia tuo pačiu atleidžia ir save. Juk būtent klubo valdžia nusprendė samdyti patirties stokojančius trenerius.

Tam, kad šiems treneriams pasisektų reikėjo stebuklo. Galbūt klube, turinčiame padorią struktūrą toks stebuklas ir galėjo nutikti. “Sūduva” gi samdo mokinius, o tada – pyksta ir trepsi kojomis, kai mokiniai nesugeba nugalėti profesorių.

Atleisdama trenerius sezonui nepasibaigus, klubo valdžia eilinį kartą demonstruoja savo neprofesionalumą. Juk dėl to, kad “Sūduvą” pusantro sezono treniravo Aleksandaras Veselinovičius, kaltas yra ne jis, o klubo vadovai.

 

Kodėl serbui nepasisekė?

Sakyčiau, yra dvi esminės priežastys.

Viena, ekstremalių situacijų patirties stoka. “Sūduva” pasiekdavo rezultatą, kai niekas to iš jos pernelyg nelaukdavo (pvz., pergalės prieš “Atlantą” ar šio sezono pirmosios dvi rungtynės su “Žalgiriu”).

Tačiau, kai komandai laimėti būdavo būtina – ji perdegdavo ir pralošdavo esminius sezono žaidimus. Pernai tai buvo paskutinės rungtynės su “Atlantu”.

Šiemet – pernykštės taurės žaidimais su “Trakais” ir pastarųjų kelių turų rezultatai. Juk buvo akivaizdu – nuo paskutinių rungtynių gali iš esmės priklausyti “Sūduvos” galimybės kovoti dėl medalių.

Visais atvejais Veselinovičius nesugebėdavo tinkamai nuteikti komandos, kuri dažniausiai imdavo žaisti (jeigu imdavo apskritai) tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Veselinovičius pralošdavo taktinius žaidimus su protingais priešininkų treneriais, kurie “Sūduvai” pritaikydavo keletą taktinių triukų, leisdavusių visiškai dominuoti aikštėje.

Antroji didžioji Veselinovičiaus klaida buvo serbiškas užsispyrimas – nenoras matyti lietuviško futbolo realybės ir atkaklus mėginimas sukurti žaidimą, kurį taikyti Lietuvoje yra velniškai sunku.

Už tai Veselinovičių galima ir pagirti – per paskutinius dešimt metų jis ko gero buvo antras treneris (po Igorio Pankratjevo), kuris komandoje mėgino įdiegti apčiuopiamo stiliaus futbolą.

 

Aleksandar Veselinovic

 

Tačiau ramus, kultūringas, protingas pozicinis futbolas Lietuvai yra velniškai netinkamas.

 • Viena, tokį futbolą trukdo lošti labai varijuojanti lietuviškų aikščių kokybė (įskaitant ir žaidimą ankstyvą pavasarį bei vėlyvą rudenį).
 • Antra, tokiam futbolui reikia gerokai kokybiškesnių futbolininkų, nei gali įpirkti vidutinis lietuviškas futbolo klubas.
 • Trečia, žaisti tokį futbolą yra velniškai sunku, kai dauguma priešininkų taiko “į kaulą” gynybinę taktiką.

Pastarasis aspektas itin reikšmingas. Panašu, kad žaidėjai, kuriuos treneris numatė žaidimo organizacijai buvo visiškai nepasirengę kietam ir grubiam lietuviškam futbolui.

Jamkas, Pavlovičius, net ir tvirtasis Kecapas, labai nemėgsta lietuviško gynybos stiliaus. Taip nemėgsta, kad jų aikštėje praktiškai nebelieka, jei priešininkas šiuos žaidėjus ima programiškai guldyti ant žolės. Kietai spaudžiami, jie ne tik praranda norą žaisti futbolą – neretai elegantiškas jų futbolo stilius lemia ir šių žaidėjų traumas.

“Sūduva” atsisakė kontratakuojančio futbolo – pagrindinio lietuviško futbolo ginklo. Tuo pat metu masyvus pozicinis žaidimas lėmė tai, kad “Sūduva” nelabai ką galėdavo pasiūlyti ir kontratakuojantiems priešininkams.

Nuolatinis chaosas gynyboje – ko gero ryškiausia šio sezono “Sūduvos” žaidimo savybė. Komandos gynėjai ir saugai nuolat nespėdavo sugaudyti priešininkų greitose atakose, o dėl kieto spaudimo aikštės viduryje prarandami kamuoliai, priešininkams leisdavo kurti vieną greitą ataką po kitos.

 

Kas toliau?

Blogiausia yra tai, kad šiandien turime komandą, suformuotą ką tik atleistų trenerių. Tai, kad kartu su treneriais komandoje neliko ir Miljano Jablano greičiausiai rodo, jog “nusiminti” gali ir daugiau svarbių šio sezono žaidėjų.

Ar vertėjo paleisti trenerius likus trečdaliui sezono – kiekvienas nuspręsite patys. Vieningo sutarimo nebus. Kai kurie trenerių galvų reikalavo jau seniai.

Faktas, kad komanda šiemet žaidimo nerodė. Tačiau iki šiol rodė pakenčiamus rezultatus. Veselinovičius antro rato trenerio prizą ir gavo ne už nuostabų futbolą, o už tai, kad “Sūduva” kantriai rinko taškus.

Ar lygiosios su “Lietava” ir pralaimėjimai “Atlantui” bei “Žalgiriui” fundamentaliai keičia minėtą situaciją? Abejoju. Tačiau ir čia mes nieko tikro nebesužinosim. Mes nebegalėsim pamatyti, ar ši kelių rungtynių duobė buvo laikina, ar – dar rimtesnių problemų preliudija. Trenerių nebeliko, tad komanda sezoną pradeda iš naujo.

Taigi – spręskite patys.

Mano nuomonė nesikeičia – komandai nėra sveika likti be trenerio pačioje sezono pabaigoje.

Išskyrus tuos atvejus, kai komandai gresia, pavyzdžiui, kritimas į žemesnę lygą, o klubo vadai, prieš atleisdami, jau būna pasirūpinę pamaina, iš kurios galima reikalauti ne sezoninių, o trumpalaikių tikslų (pvz., laimėti tris rungtynes ir išvengti žemesnės lygos).

 

Aleksandar Veselinovic

 

“Sūduvos” atvejis nėra toks. Ir jei tariam, kad “medaliai jau nuplaukė” – juo labiau nėra jokios prasmės trenerius atleisti. Juk leidus treneriui žaisti iki sezono galo, vis dar galėtų rusenti viltis, kad komanda iššaus svarbiausiu momentu.

O va dabar – medaliai iš tikro nuplaukė. LFF taurė – greičiausiai taip pat. Ant plauko, manau, pakibo ir kito sezono Europa.

Galėtume prieštarauti sakydami, kad ir “Trakai” juk trenerį atleido. Tačiau ten situacija buvo kitokia.

Viena, “Trakai” turėjo tokį taškų rezervą, kad jis vis dar leidžia rimtai galvoti apie medalius (net jei komanda ir iškrito iš kovos dėl aukso). Antra, “Trakai” trenerį atleido iš tikro vidury sezono, o va “Sūduva” – sezonui besibaigiant. Trečia, “Trakai” operatyviai susirado kitą trenerį. Ar tokį sprendimą turi kišenėje “Sūduva” – abejoju. Bet kokiu atveju, net jei ir turi, iš naujo trenerio jau nieko reikalauti negalėsim, nes juk nė 15 rungtynių nebeliko.

Po savaitės “Sūduvos” laukas maždaug 7 dienų fragmentas, per kurį teks žaisti su “Žalgiriu”, “Trakais” ir LFF taurės rungtynes su “Stumbru”. Trys velniškai sunkios ir svarbios rungtynės.

Po šio etapo greičiausiai ir galėsime racionaliau nuspręsti ne tik šio sezono galimybes, bet ir kito sezono perspektyvą.

Pasidalink su draugais:

45 koment.

Komentuok!
  • Varvalas 2016, rugsėjo 1 | 13:17 Atsakyti

   mane stebina teigimas, kad treneris atleido žaidėją. Įdomu, įdomu. Vis galvojau, kad čia ne trenerio pareiga. Gerai, kad visos vienuolikės per pertrauką neatleido, nes antrą kėlinį būtų šešiese žaidę. Gavosi kaip toje reklamoje – du viename (du treneriai Jablane). Na, bet vis tiek linksmai gyvena žmonės :)

 1. griezhtas 2016, rugsėjo 1 | 12:09 Atsakyti

  Pagal tai, kad Gacinovičiui bent jau oficialiai buvo siūlyta pasilikti, galima spręst, kad jokio plano B kol kas nėra. Eilinė VM isterija vardan isterijos. Labai blogai šitas atleidimas klubo reputacijai, kur kas blogiau nei būtų buvus 4 vieta. Maniau VM kalbėjo apie pokyčius ir jau pasimokė iš savo klaidų, bet tenka juo ir vėl nusivilti.

 2. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 1 | 12:14 Atsakyti

  Visiška tiesa. tačiau ko gero esminė šios isterijos priežasits – klubo vidinės struktūros nebuvimas. Vienas žmogus jaučiasi atsakingas už viską, todėl ir priima sprendimus taip, kaip atrodo jam pačiam. O kai nėra struktūros, greičiausiai niekas pernelyg atidžiai situacijos komandoje ir nestebi. Dėl to tokie radikalūs pokyčiai pasauliui visada būna netikėti ir dažniausiai – smarkiai pavėluoti. Tokie pavėluoti, kad kitaip nei isterija jų ir pavadint negali.

 3. Anonimas 2016, rugsėjo 1 | 12:20 Atsakyti

  V.M. paskaito šitą blogą ir pagalvoja, gal ir tiesą jie ten sako, reikia varyt trenerius lauk – tai va kokia išvada: kalčiausias šis blogas :)

 4. UCCM 2016, rugsėjo 1 | 12:22 Atsakyti

  Atsiverčiau čia tikėdamasis, kad Marėje – miesto šventė, atsikračius tokio trenerio, iš kurio visa Lietuva žvengia, o čia…
  Nu nemoka džiaugtis lietuvis…

 5. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 1 | 12:32 Atsakyti

  Matai, šioje Marijos šalies dalyje žmonės yra labai gerai išmokę tokią patarlę – „nuo vilko bėgsi, ant meškos pataikysi“. Tad, kai būna blogai – geriau būti negali. Gali būti tik blogiau. Todėl status quo yra geriau, nei pokyčiai, nes pokyčiai veda ne priekin, o atgal prie to paties status quo.

 6. Varvalas 2016, rugsėjo 1 | 12:48 Atsakyti

  mano pozicija kitokia – treneriai buvo išvyti laiku. Argumentus jau išdėsčiau anksčiau. Šitoje klasikinėje situacijoje stebina tik visiškas neįgalumas pasirenkant trenerius. Iš visų paskutiniųjų „dirigentų“ tik rinktinės klounas Pankas buvo „užsikabinęs“ su Sūduvai derančiu žaidimo stilius. Jį pavedė kai kurių viduriniosios grandies žaidėjų traumos ar jų simuliacijos (Oliveira, Maciulevičius, dar kažkuris). Bet gynybą jis sutvarkė labai greitai. Tačiau kai užsimanė žaisti ne kontraakuojantį futbolą, išsikvėpė dėl atlikėjų stokos.

 7. Ponulis 2016, rugsėjo 1 | 13:02 Atsakyti

  Pritariu griezhtui del ilgalaikiu pasekmiu. O autoriui pritariu del klaidos padarytos pasamdant si (ir kai kuriuos kitus) trenerius. Nu laukiam kas bus toliau.

 8. h 2016, rugsėjo 1 | 13:21 Atsakyti

  Bijau kad musu vel laukia jokia logika nepamatuotas sprendimas. Turiu omeny naujo trenerio skyrima. Tai rodo keliolikos metu istorija

 9. Anonimas 2016, rugsėjo 1 | 13:58 Atsakyti

  Nu jei paaiškėtų, kad treneris jau iš anksto surastas, ir sprendimas parodyt duris serbui – jau apskaičiuotas anksčiau, didžiai nustebsiu. V.M. perspjautų pats save.
  Iš kitos pusės, mo subjektyvia nuomone, blogiau jau negali būt. Dar prie serbo vos vos krapštydavom taškus prieš kiekvieną Spyrį ar Utenį. Tik šiek tiek geresnė mūsų puolimo grandis ir sėkmė kartais atnešdavo pergales. Bet jokios sistemos nebuvo. Ypač gynybos. Taigi, žemiau 4-os net ir be trenerio negalim nukrist. O ar kilsim aukščiau priklausys nuo V.M. „strategijos“ trenerių parinkime

  • Anonimas 2016, rugsėjo 1 | 15:14 Atsakyti

   Rimtai, kai paskaitai p.Pop tekstą ir komentarus, atrodo, kad čia jau pasaulio pabaiga :)
   Tai tik noriu pabrėžt – aš džiaugiuosiu tokiu sprendimu. Geriau vėliau nei niekad, o blogiau jau tikrai negali būt

 10. s 2016, rugsėjo 1 | 14:18 Atsakyti

  Aš būčiau už ilgą trenerio rinkimo procesą, o ne per kelias dienas ar savaites, jau tai parodė, kad iš to nieko neišeis. Du variantai manau aiškūs – Urbonas/Čepas, čepas manau su mielu noru ateitų, nes jam tai būtų didelis šuolis karjeroje, o ne tai kokį Utenį lygos autsaiderį treniruoti, o dėl Urbono reikėtų pakovoti. Jeigu lietuvoje rinkčiausi tik Urboną, logiškesnio sprendimo nematau, ir nesvarbu ar ten ant jo šešėlis męstas ar dar kas, kaip treneris jis vienas iš geriausių a-lygos visų laikų (bent man), padarė iš kaimo klubo padorią komandą, čia tas pats kaip kažkas sakė kaip parašiau, kad Valskį reikia imti Sūduvai kol ne vėlu, o kažkas atrašė, kad Trakuose jis šūda mala, o po kelių savaičių sugrįžo berods iš traumos ir vėl pradėjo štampuoti įvarčius. Sūduva labai keistai žaidė, per daug pozicinį futbolą, nebuvo jokių tolimesnių perdavimų, pvz. baranovskis būdavo krašte visados laisvas paliktas ir prašydavo kamuolio, berods tiktai Jamakas kartas nuo karto jam su tolimesniu pasu aukštesniu paduodavo, o jei prašo jis kamuolio tada jie stumdo tą kamuolį iš vieno laipto į kitą, ir tada prieina prie baranovskio, bet dėja – tada jau būna per vėlu ir žaidėjai kitos komandos būna susigrąžinę pocizijas, man va to būtent ir trūko, kas norit galit sakyti, kad tai balioninis futbolas, bet Sūduva visiškai atsisakė tokio žaidimo tipo, nežinau trenerio ar netrenerio darbas, bet blogai padarė. Taip pat sakot, kad paliks daug kas komandą, nepamirškit, kad su tuo treneriu ir ypač krašto gynėjais jau gal keli metai tie barniai vyksta, Kovečevičių išmetė, paskui Perebarivičių, o durniausias sprendimas tikriausiai buvo Ugges ir Bagdanavičiaus atsisakyti, pamenu kaip bagdanavičius jau buvo apie 20 metų ir buvo nuolatinis starto sudėties žaidėjas, bet va atidavė Šilui, o žinant draugystes tarp Ugges ir Bagdanavičiaus, net durnas galėjo pasakyti, kad jei vienas išeis – ir kitas išeis arba bus nereikalingas. Nepamirštam dabar, sakot ane, kad išmetė Jablaną, ar panašiai, bet Švrjlūga galiu duoti 100 proc., kad žais jau tikriausiai kitose varžybose už startą arba bent ant atsarginių bus, tokiam žaidėjui algą mokėti ir jo nesinaudoti tik durnas gali. Bet va kur dilema, Sūduvai reikia stiprintis ar tai darys Ramonas ar naujas treneris, reikia būtinau naujo puolėjo, kuris g alėtų pakeisti Radzę ypač dabar kaip po rinktinės grįš jis, to labiausiai reikės. O šiaip tai gerai, kad į Šilą visus atidavė apart kokio Kiselevskio arba Bagdanavičiaus, kurie kartais sužybėdavo praitose sezonuose, Brokas ten iš viso prasilakęs, kaip ir kiti, Urba netikelis, interneto sensacija. Va Beniušis vis dar stampuoja įvarčius, bet manau negalima lyginti a-lygos su 1 lyga.

  O už 4 vietos tikrai žemiau nekrisim, pažiūrėkim kiek taškų atsiplėšę, kad ir pusę praloštume prieš visas likusias komandas, manau, kad nekrisim, nes labai konkurencinga apatinė lentelės dalis.

  O kas liečia trenerį, jei Urbonas nesutiktų prisiimti treniruoti mūsų, jei kas jam ir siūlytų, tada duokim Ramonui, tą bent visi gerbia, pasitiki ir jau nuo dabar pradėkime atranką trenerių, kad jau po dviejų ar trijų mėnesių galėtume maždaug būti susidarę vaizdą kas pagrindiniai kandidatai į trenerio postą, taip ir sutaupysim laiko gal dar kitam sezonui normaliai sukomplektuoti komandą, o jei dabar pulsim ir iš karto pasikviesim kokį nevykėli trenerį vaikų kaip Veselinovičius arba Gvildys – nieko nepešim, bus pražutis ir kitam ir dar kitam sezone, bet va jei palauksim šiek tiek atsakingiau atsirinksim, tada gal kitam sezone ir sužybėtume.

  • s 2016, rugsėjo 1 | 16:09 Atsakyti

   Tu gal nesveikas? Urbos net už dyką normalus klubas su protaujančia valdžia neimtų, o Brokas už alaus bonkę tik žaidžia

  • griezhtas 2016, rugsėjo 1 | 16:25 Atsakyti

   Tai prie tokio derinio dar ir kelių dėžių šnapso reikėtų psichologiniam klimatui pagerint… grįžtume tep į 2002 metus, tiek kad mūsų konkurentai vistiek 2016 lygyje būtų

 11. Anonimas 2016, rugsėjo 1 | 22:06 Atsakyti

  nieko jus nepasiimsit, geriau rytoj nueikit kas ir paklauskit Murausko, ka jis galvoja siuo klausimu, zmogus jis draugiskas, tikrai pasakys :)

  • Anonimas 2016, rugsėjo 2 | 09:27 Atsakyti

   Blogai, kad pernelyg spontaniškas sprendimas. Gerai, kad paieška, atrodo, nebus spontaniška. Taip pat gerai, kad ir pats V.M. supranta, ir ironizuoja, „koks tas prezidentas“ visur nosį kiša. Vadinas tiesiog mažiau kišis, kas matėsi ir dabar. Kaip ne kaip, paskutinis mūsų treneris išsilaikė beveik pusantro sezono. O tai jau reiškia, kad jam buvo duota kur kas didesnė V.M. laisvė, nei dar ankstesniems.
   Taigi, nors ir labai mažais žingsneliais, bet einama link normalios vadybos. Panašu, kad atsiras pakankamai rimtas treneris ir jam bus duota pakankamai daug laiko sustyguoti žaidimą. Svarbu, tik nelaimėt loterijoje dar vieno demotyvatoriaus

   • Varvalas 2016, rugsėjo 2 | 10:47 Atsakyti

    Nesutinku, kad naujam treneriui reikia duoti pakankamai laiko (taip, tamsta, tvirtini) žaidimui sustyguoti. Jau ne vienas pas mus stygavo iki vasaros pabaigos … Kažkodėl prieš 2 ar 3 metus Kruoja treniruotis pradėjo likus 10 dienų iki sezono pradžios ir iškovojo sidabro medalius. Nė Velykų nelaukė Sarsanija ir Trakų treneriai – sezoną padoriai pradėdavo iškart. Jokiu būdu negalima naujam treneriui žadėti kažkokio „laiko“. Sąlygos jam turi būti kategoriškos: rodai rezultatą dabar arba rodai padus rytoj.

 12. Niekas 2016, rugsėjo 2 | 09:17 Atsakyti

  Sprendimas priimtas toks, koks yra. Priežastį įvardino komandos prezidentas, tad šiuo atveju, manau, buvo pasielgta teisingai, norint išvengti daugiau konfliktų komandos viduje, kurie tikrai nebūtų atnešę geresnio rezultato. O dabar viskas priklausys ne tik nuo naujo trenerio, bet ir nuo žaidėjų. Kaip jie pažiūrės į situaciją, manau, nurimus povandeninėmis srovėms, komanda tikrai yra pajėgi pasiekti bent minimalų tikslą šį sezoną. Savo nuomonės dėl trenerio neturiu, svarbu, kad jis tinkamai galėtų atlikti jam skirtą darbą.

 13. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 2 | 09:37 Atsakyti

  Na futbolas.lt pateiktas pokalbis iš esmės rodo tik tai, kad Sūduvoje – niekas nepasikeitė.

  Ko gero nebuvo Sūduvoje trenerio, kuris nebūtų „konfliktavęs“ su žaidėjais. Tai greičiausiai nutinka dėl dviejų priežasčių – viena, visiems galvas spaudžia būtinybė rodyti rezultatą, o komandoje nėra tarpinių grandžių, kurios neutralizuotų panašias situacijas pradinėse jų stadijose (visokie sporto direktoriai ir jų parankiniai tokią funkciją gali atlikti). Dabar Sūduvoje treneris yra ne tik treneriai, bet ir komandos administratoriai (plačiąją prasme). O jei treneris dar ir patirties stokoja – problemos praktiškai garantuotos.

  Čia kaip Murauskas sakė, pats sau prieštaraudamas – nors „permainos atsirado per laiką“, bet „konfliktas gimė spontaniškai. Išvertus į žmonių kalbą tai reiškia, kad vidinių problemų radosi seniai, jos nebuvo sprendžiamos, buvo ignoruojamos tol, kol išvirto į atvirą, „spontanišką“ konfliktą, kai per rungtynių pertrauką žaidėjas pareiškią norįs palikti komandą.

  Klasikinis beviltiško kolektyvo valdymo pavyzdys.

 14. Anonimas 2016, rugsėjo 2 | 10:08 Atsakyti

  Aš suprantu,kad paskutinis konfliktas su Jablanu kilo spontaniškai,o už nuolatinius konfliktus prieita per ilgą laiką.

 15. Ponulis 2016, rugsėjo 2 | 12:00 Atsakyti

  Aš skaitydamas VM komentarą susidariau nuomonę, kad ir toliau žaidėjų žodis bus svarbesnis už trenerio. Nes pagrindinė trenerio atleidimo priežastis ta, kad atsisveikinti su Andro ir Jablanu VM nenorėjo, dėl paprasčiausio išskaičiavimo – pinigai mokami, o jie nežaidžia. Vat šitoj vietoj ir pasimato, kad trūksta šiuolaikinio managemento. Tai dar įtakoja, kad joks normalesnis treneris neis treniruoti Marijampolės komandos.
  Griezhtas kaip pavyzdį minėjo Sarsanija. Ten net tokios „žvaigždės“ kaip Gnedojus, Papšys, Eliošius ir kiti buvo sodinami ar siunčiami pasitobulinti į kitas komandas. Aišku negalima nuvertinti ir trenerio autoriteto prieš vadovus, nes tokiam kaip Sarsanija nelabai paaiškinsi ką jam daryt.Bet iš kitos pusės toks kaip Sarsanija greičiausiai ir neleistų tokiai situacijai išsivystyti.

  • Ledesminis 2016, rugsėjo 2 | 18:54 Atsakyti

   Nelygink nesulyginamo. Sarsanija yra ir treneris, ir menedzeris, ir savininkas viename asmenyje. Be jo nebutu ir mistiniu ir neisaiskintu remeju, nebutu zaideju siuntinejimo i uzsienius ir nebutu tokiu jaunu rusu isigyjimo, kaip Panyukovas ar Maksimovas. Jis ir sprendzia, kokios sutaryts sudaromas, kada jas nutraukt ir t.t. ir pan. Net kai pats isvyko tartis berods su Spartaku, klubo oficiali pozicija buvo viska nutyleti.

   O cia yra Murauskas, yra smadomas treneris ir yra samdomi zaidejai. Vienas pinigus moka, o kiti – gauna.

 16. gincius 2016, rugsėjo 2 | 12:18 Atsakyti

  Ir vel kazkokie treneriai is Europos.. Geras straipsnio pavadinimas -sezonas i kanalizacija. Manau sezona pabaigs Ramonas

 17. s 2016, rugsėjo 2 | 12:45 Atsakyti

  Nenustebčiau jei tas Černiauskas perimtų vadovavimą, o Ramonas įsiterptų jeigu labai prastai pasirodytų jis 😀 Nors g ali būti ir atvirkštine puse, kad Ramonas

 18. o 2016, rugsėjo 3 | 22:06 Atsakyti

  o as manyciau balkanu zmonems visu pirma ivesti komendanto valanda kad su aude po miesta nesitrankytu po 24h ir neleisti i lazybu punktus…

 19. arve 2016, rugsėjo 4 | 16:00 Atsakyti

  arba legionierius geresnis uz lietuvi, arba lietuvis.
  treneris lai buna kada nors GERAS uzsienietis su savo ideja, o suduva(2) zymiai reikalingesne

 20. s 2016, rugsėjo 4 | 16:32 Atsakyti

  Bet va manau kiekvienas pritartume, kad vaikų trenerį pasikvietę ir išgirdę jo CV, kad ten dirbo berods Rusijoje su vaikų komanda gero lygio pagr. komandos, ir išugdė nemažai gerų žaidėjų, tai norėtųsi suprasti, kad Sūduva 2 bus žymiai stipresnė ir išugdys nemažai gerų jaunų žaidėjų kaip Sarsanija, po kolkas tik su Jankausku neprašovė, su Laukžemiu ir Tamulevičiumi tai nežinau.

Naujas komentaras