Andro Švrjuga

“SŪDUVA” PRADEDA NUO NULIO

Maždaug kas pora metų mums tenka štai nelengvas išbandymas. Iš pradžių pasklinda gandai apie konfliktus komandos viduje. Tuomet prasideda problemos su žaidėjais – bent pora jų išnyksta iš komandos. Ateina pora naujų, tačiau situacija koreguojasi minimaliai.

O tada (beveik visada “kaip perkūnas iš giedro dangaus”) klubo svetainėje pasirodo trumpas pranešimas apie tai, kad jis dėkoja treneriams už atliktą darbą ir linki patogios kelionės namo. Kartais šiuos pokyčius pakomentuoja pats klubo Prezidentas. Kodėl to, ką kalba Prezidentas žurnalistams negalima parašyti klubo tinklapyje – vienas dievas žino.

Šiemet viskas nutiko pagal tradicinį planą su viena nedidele išimtimi.

 

Miljen Jablan

 

Komandą paliko abu pagrindiniai treneriai (galim tik pasidžiaugt, kad šioji “Sūdovos” laida be jų turėjo ne tik vartininkų, bet ir trečiąjį trenerį) ir gynėjas Miljenas Jablanas. Kodėl komandoje neliko Jablano – sunkiau paaiškint, nes, panašu, jis konfliktavo ne su klubo valdžia, o su atleistaisiais treneriais.

Toji vienintelė išimtis yra ta, kad komandoje vis tik liko žaidėjas, kurio konfliktas su treneriais ir privertė galvoti apie vidines “Sūduvos” problemas. Išvažiavus Veselinovičiui, aikštėn ir vėl sugrįš Andro Švrljuga. Tai – neabejotinai pati geriausia šios situacijos žinia. Kvaila vieno geriausių komandos žaidėjų neleisti į stadioną.

“Sūduva” valymą atliko pačiu laiku – prieš rungtynes su “Žalgiriu” ir “Trakais”. Juk pralaimėjimai šiems klubams nieko nenustebintų – net jei treneriai ir būtų likę. Žymiai sunkiau būtų pasiteisinti pralaimėjus antro ketverto komandoms.

Tiesa, kortas sumaišė LFF taurė. Burtai “Sūduvai” lėmė ne šia prasme patogesnius “Žalgirį” ar “Atlantą”, o “Stumbrą”, kurį “Sūduva” tiesiog privalės įveikti. Juk tai – vienintelis klubas, kuris dar gali iš “Sūduvos” atimti kito sezono Europos lygos rungtynes.

 

Trečias pralaimėjimas “Žalgiriui” – ar ne?

“Žalgiris” rytoj į Marijampolę važiuos visiškai ramus. Praeitą savaitę “Sūduvą” “Žalgiris” sudorojo labai lengvai – ko gero lengviau nei kai kurias antrojo ketverto komandos. “Sūduva” sugebėjo pakovoti kokias 15 minučių ir patyrė vieną didesnių šio sezono pralaimėjimų.

Tad ar koks nors blaiviai mąstantis pilietis galėtų tikėtis, kad po savaitės, atleidusi trenerius, “Sūduva” kažkokiu stebuklingu būdu galėtų tapti rimtesnius varžovu? Kažin.

Ko gero ši situacija – vienintelis “Sūduvos” šansas rytojaus rungtynėse. Kad ir ką bekalbėtų “Žalgirio” atstovai, ši komanda atvažiuos maloniam pasibėgiojimui ir lengvai pergalei. Juolab, kad ir taškų “Žalgiriui” nebereikia taip, kaip dar neseniai reikėjo.

Jei teigiamo rezultato norėtų “Sūduva”, jai reikėtų fundamentaliai perkonstruoti savo žaidimo stilių ir logiką.

Veselinovičiaus planas iš “Sūduvos” padaryti “Barceloną” nuėjo šuniui ant uodegos. Tad šiandien ši komanda tegali grįžti prie šaknų ir lietuviško futbolo tradicijų, kurias dar neseniai mums demonstravo ir rinktinė.

 

Eligijus Jankauskas

 

Masyvi, intensyvi, pikta gynyba ir kontratakos. Žmonių tokiam žaidimui sudėlioti “Sūduvoje” yra kaip niekad daug. Yra tvirtų žmonių, kurie gali gintis (nors Veselinovičiaus “Sūduvoje” gynyba ir buvo mažiausios svarbos reikalas). Yra kaip niekad kokybiškų bėgikų į kontratakas, kurių vienas jau pradėjo neblogai kontaktuoti su Tomu Radzinevičiumi.

Didžiausias klausimas – ar poros dienų užtenka, kad komanda imtų žaisti kitaip, nei buvo verčiama pusantro sezono?

Aišku, pakaktų ir to, kad “Sūduva” imtų gintis kitaip, nei iki šiol. Šiandien “Sūduva” turi praleidusi net 29 įvarčius (santykis tik +7). Kiaura gynyba, nuolat gaunanti kvailus įvarčius – didžiausia šio sezono “Sūduvos” bėda, labiausiai ir prisidėjusi prie to, kad komanda šiandien “tvirtai” užima ketvirtą vietą.

 

“Sūduva” – staigmenų komanda

Dar vienas “Sūduvos” šansas – tradicinis, šimtametis šios komandos pomėgis mus nustebinti. Ši tradicija nepriklauso nuo to, kas komandą treniruoja ir kas joje žaidžia – visais laikais “Sūduva” sugebėdavo pralošti, kai pergalė būdavo neišvengiama ir laimėti, kai niekas iš komandos to nelaukdavo.

Du neblogi šios tradicijos pavyzdžiai – rungtynės su tuo pačiu “Žalgiriu” prieš dvejus ir trejus metus. Abu juos, spėju, puikiai prisimenate.

Tiesa, vienas atvejus buvo staigmena, kurios komanda nesugebėjo nuvesti iki galo. Tą kartą, žaisdama antras taurės rungtynes ir aikštėn išleidusi praktiškai antrą sudėtį, “Sūduva” per pirmą kėlinį įmušė “Žalgiriui” du įvarčius, tačiau antram praleido tris:

 

 

Kitas atvejis – legendinės paskutinio turo rungtynės, kuriose abiems komandos buvo būtina pergalė, rungtynės vyko Vilniuje, o “Sūduva”, žaisdama be geriausio to sezono žaidėjo Nerijaus Valskio, sugebėjo “Žalgiriui” įmušti tris įvarčius:

 

 

Ar turim šansų tylomis tikėtis panašių stebuklų?

Komanda mums jokių užuominų nepasiuntė. Be Prezidento komentaro, daugiau jokių nuomonių iš komandos nesulaukėme. Net rungtynių anonsas, kuris paprastai būna paskanintas pokalbiai su vienu žaidėju, šį kartą buvo itin taupus.

Tuo tarpu futbolas.lt informavo, kad per rinktinių pertrauką “Sūduvos” legionieriai buvo paleisti namo. O kad dar keturi komandos nariai stovyklavo su rinktinėmis, galime drąsiai spėti, kad komanda turėjo trumpas atostogas.

Iš vienos pusės – totali nesąmonė (turint omeny kiekvienų rungtynių reikšmę). Iš kitos pusės – gal taip net ir geriau. Faktas – pastarosiomis savaitėmis komandoje gyvenimas įtemptas ir stokojantis pozityvumo. Tad galvas pravalančios atostogos galėjo tapti nebloga priemone užmiršti bėdas ir iš tikro sezoną pradėti nuo nulio.

Taigi – lauksime, kuo “Sūduva” nustebins mus šį kartą. Beje, tai ko gero pirmos rungtynės šį sezoną, kurių galima laukti visiškai ramūs. Kad ir kaip jos pasibaigtų – rimtesni sezono pabaigos planai bus pradėti dėlioti tik po jų.

Pasidalink su draugais:

28 koment.

Komentuok!
 1. diletantas 2016, rugsėjo 6 | 14:27 Atsakyti

  permečiau santrauką ŽAL-SŪD 1:3. Aikštėje krūva vietinių: Isoda, Brokas, Kiselevskis…jau nekalbu apie senus vilkus Radzę ir Chvedą.

 2. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 6 | 14:31 Atsakyti

  seni „geri“ laikai:) dar pridėk Gvildį, kuris netiki tuo, ką aikštėje mato:) bet atgal dairytis nėra reikalo. Nebent galima atkreipti dėmesį, kad visi penki įvarčiai abiejuose video buvo įmušti kontratakuojant

 3. gincius 2016, rugsėjo 6 | 18:17 Atsakyti

  Prognoze. Rytoj bus rimtas matchas. Prisiminus ta sezona kai vadzias pereme Ramonas scenarijus turetu pasikartoti. Zalgiriui „palauk“ nebus..Suduva bus drausminga ir susikoncentravus. Ta pati sudetis parodys kita futbola..

 4. Diletantas 2016, rugsėjo 7 | 09:30 Atsakyti

  Gal paspėliojam Sūduvos sudėtį?:) Faktas, kad pasikeitimų bus, nes nebėra Jablano, grįžo Andro ir kiti treneriai (kiti treneriai- kitos simpatijos žaidėjams). Tikrai bus pasikeitimų.

 5. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 09:39 Atsakyti

  deja, Sūduva neturi tiek žaidėjų, kad ypatingai daug variantų galėtum nubraižyti. Praktiškai vienintelis vidurio gynėjo klausimas yra aštresnis, tačiau ir čia tėra dvi galimybės – Isoda arba Leimonas. Jei pirmas atveji – kitur ko gero mažai kas keisis. Jei antras – tuomet teks spręsti atraminio saugo klausimą (Janušauskas, Činikas?). Galbūt įdomesnis yra Kecapo klausimas, nes lošiant prieš Žalgirį jį turėti krašto saugo vietoje nelabai apsimoka. Aišku, įdomu ir tai, ar Švrljuga jau žais – gi ir pats Prezidentas minėjo, kad Andro gali būti „nepasiruošęs“ eiti aikštėn.

 6. Diletantas 2016, rugsėjo 7 | 09:52 Atsakyti

  Andro dabar turbūt turi tiek tiek ambicijų įrodyti savo teisumą prieš buvusį trenerį (arba prieš VM), kad vienas rungtynes gali ir „iš entuziazmo“ gerai sulošti. O Kecapo ir Jamako atveju, galvoju, pamatysime ar ankstesnis treneris turėjo/neturėjo perdėtų simpatijų atskiriems žaidėjams.

  • Meistras 2016, rugsėjo 7 | 14:06 Atsakyti

   na jeigu dar yra priekaistu, vieninteliam, kurianciam saugui Suduvoje del gynybos, tai galime plakti ir Karduma kad galva ivarciu nemusa. Viskas ok su Jamaku, tik agresyvumo truputi pasigendu, kaip praeitam sezone atvykes verzesi priekin, bet kaip gandai sklinda, kad jis nepilna jega zaidzia.

 7. griezhtas 2016, rugsėjo 7 | 10:57 Atsakyti

  Nu manau Jamako atveju, tikrai negali būti simpatijų nesimpatijų klausimas, nes tai vienintelis žaidėjas komandoje galintis kurti, aišku jis turi žaisti playmakeriu, o ne atraminiu.
  Kecapas, žaidžiant ant kontrų gal ir mažiau naudingas, nei poziciniam žaidime, bet čia daugiau žaidimo filosofijos, o ne simpatijų klausimas.

  • Diletantas 2016, rugsėjo 7 | 11:20 Atsakyti

   nepaginčysi, kad su Žalgiriu, visų pirma, visiems reikės daug ir drausmingai gintis, o tik po to išeidinėti į greitas kontras. O Jamako gebėjimas ir noras gintis yra nulinis. Nesiginsim visi- gausim įvarčių nuo Kaluderovičiaus. Ir tada Jamako gebėjimas kurti nebus niekam reikalingas.

   • Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 11:37 Atsakyti

    Dėl Jamako nenoro gintis – specialiai į praeitų rungtynių aprašymą idėjau nutorauką, kurioje Jamaką matome zonoje, kurią šiaip jau turėtų ginti krašto gynėjas (Slavickas tik skuba į ją, tačiau jei ne Jamakas, toje atakoje ši zona būtų buvusi visiškai tuščia).

    Turint omeny Jamako naudą kituose žaidimo elementuose, nematau jokios problemos, jeigu jo gynybines funkcijas kompensuotų kiti. Panašiai juk būdavo tiek su Ledesam, tiek su legendiniu Maciulevičiumi.

    Tad jei krašto ir atraminiai saugai labiau rūpinasi atakuoti, nei gintis, ko gero nėra teisinga kaltinti tokių žmonių kaip Jamakas dėl to, kad per mažai ginasi. Faktas – didesnė bėda šiame sezone yra būtent žaidėjų, kurių pirmoji funkcija yra gintis, nenoras šią funkciją atlikti.

    • Diletantas 2016, rugsėjo 7 | 11:44 Atsakyti

     Jonai, Jamaką lyginti su Ledesma ar Macola yra ganėtinai drąsu :). Pažiūrėk antro įvarčio epizodą, kaip jis „parūkydamas“ eina gintis. Dėl gynėjų nesiginčiju- bėda, bet gal čia esmė ne nenoras gintis, o toks jų lygis?

 8. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 11:15 Atsakyti

  Dėl Jamako – visiška tiesa. Klausimai čia gali būti tik du – viena, kokia yra jo sveikatos būklė, antra – ar bus pagalvota apie tai, kas nutiko praeitose rungtynėse su Žalgiriu, kai prie Jamako kaip šešėlis visą laiką slankiojo Žalgirio žaidėjas, dėl ko Sūduvos playmakeris taip nieko ir nenumeikino.

  Tuo tarpu Kecapas yra vienas iš tų legionerių, kuris normaliai padirbėja ir gynyboje. Tad jo vieta greičiausiai priklausys nuo to, kas loš klasikiniu atraminiu, jei iš viso loš, nes šiemet šį pozicija yra pati mistiškiausia, turint omeny, kad net ir Leimonas daugiau tabaluoja priešininko aikštės pusėje, nei savoje kamuolius periminėja

 9. Ponulis 2016, rugsėjo 7 | 12:15 Atsakyti

  Nereikia mums atraminio. Verčiau pacuką Jankauską su Kecapu ant puolėjų statyti, o kontras vystyti per kraštus – Veliulis ir Baranovskis, pajungiant pacuką Jankauską kartais.
  Dėl vidurio gynėjų tai manyčiau, kad Leimonas ten geriausiai turėtų tikti. Arba iš bėdos Janušauskas, nes Žalgiryje yra kelias rungtynes žaidęs tokioje pozicijoje berods. Svarbiausia tik ne Isoda.

 10. Varvalas 2016, rugsėjo 7 | 13:01 Atsakyti

  Šiandien Sūduvai psichologiškai bus lengviau – jei kovos, tai niekas prie kryžiaus nekals už bet kokį rezultatą. O to krepšininko-puolėjo, kuris niekam nemušė įvarčių, nereikėjo kviestis.

 11. nenustebsiu 2016, rugsėjo 7 | 13:09 Atsakyti

  jei Sūduva žais pusiau antra sudėtimi.Taškų iškovoti šansų vis viena nėra, o šeštadienį laukia labai svarbios rungtynės

 12. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 7 | 13:52 Atsakyti

  Tokia matematika labai abejoju. Čia greičiau Sūduva taurę aukotų vardant čempionato, nei atvirkščiai. Čia parodytame dvejų metų senumo video buvo būtent taip. Galų gale, nelabai Sūduva tos antros sudėties ir turi – gi tai, ką paprastai aikštėje bei ant suolo matome, tie ir žaidžia. praktiškai tik Kardokas, Isoda ir Antanavičius mažiau aikštėje minučių praleido. Ai, teisa, dar naują ukrainietį turime.

 13. s 2016, rugsėjo 7 | 17:04 Atsakyti

  Baikit jus varyti ant savu zaideju. Turime vienus kitus gerbti, tada mus ir gerbs klubo zaidejai. Visu pirma dar net nezinome kaip jis zais, gal kaip koks Ibra? O gal kaip eilinis jaunas zaidejas Suduvoje? Faktas yra tas, kad jis nuo siol musu kluba atstovaus ir turime ji palaikyti, o ne pyzdavotis.

 14. N 2016, rugsėjo 7 | 19:01 Atsakyti

  Kiek teko stebet Suduvos varzybu, nei vienose Pavlovicius nepakele normaliai kampinio. Negi kiti tai daro dar prasciau?
  Isoda iskrites visai. Pastoviai ganosi ne savo zonoj ir bega i Leimono vieta palikdamas tarpus.

 15. Mantas 2016, rugsėjo 7 | 20:08 Atsakyti

  Vieni žaidžia, kiti atsimušinėja. Tokia realybė ir nieko daugiau. Šiai dienai šių komandų akistata iš tolo neprimena lygiaverčių varžovų dvikovos, kokią matėme pirmajame ture.. Nepamenu, kada paskutinįkart mačiau įdomias, gražias, kovingas Sūduvos rungtynės, nėra komandoje jokių kūrėjų.. Man asmeniškai Sūduva gražiau žiūrėdavos net prie Gvildžio, kuomet kiekviena kontraataka prikaustydavo prie ekrano..
  Ne žaidėjus pirktų, o trenerį greičiau normalų samdytų. Piemens nėra tai ir avelės laksto kas sau..

Naujas komentaras