Sūduvos Sakalai

SŪDUVA – TAURĖS FINALE!

“Sūduva” ramiai ir užtikrintai išlaikė dar vieną egzaminą – ko gero svarbesnį, nei praeitose rungtynėse prieš “Žalgirį”. Šį kartą – komanda gavo dvigubą bilietą į Lietuvos taurės finalą ir į Europos lygą kitais metais.

LFF taurės finale “Sūduva” žais penktą kartą. Dukart finalą “Sūduva” pralaimėjo (1976 ir 2002), o dukart taurė iškeliavo į Marijampolę (2006, 2009). Kaip bus šiemet – matysim, tačiau šiandien galime pasidžiaugti, kad pagaliau, po ilgokos pertraukos, “Sūduva” yra per plauką nuo kokio nors trofėjaus. Paskutinis kartas (bronzos medaliai) buvo senokai – dar 2012 metais.

Šios rungtynės buvo reikšmingos dar viena prasme – pirmą kartą palei aikštę vaikščiojo trečiasis “Sūduvos” treneris užsienietis – Vladimiras Čeburinas. Veselinovičių visi dar puikiai prisimename, o pirmasis užsienietis Marijampolės komandai vadovo labai seniai, tačiau, spėju, tarp mūsų dar yra tokių, kurie tuos laikus dar prisimena (italas Rino Lavezzini, 2004-2005).

 

Naujas “Sūduvos” variantas

Šiais metais matėme daugybę “Sūduvos” sudėties eksperimentų. Nieko nuostabaus, kad ir praeitose, ir šiose rungtynėse komanda į aikštę ėjo atnaujinta. Kiekvienas treneris mato vis kitą vaizdą aikštėje.

Vladimiro Čeburino startinėje sudėtyje pamatėme mažiausią legionierių skaičių šiais metais. Tebuvo Kardumas vartuose ir Pavlovičius aikštėje. Vėliau pasirodė Švrljuga ir Kecapas, o va Jamakas taip ir liko ant suolo.

Aikštėje taip pat nepamatėme pastarojo meto “Sūduvos” žvaigždės – Eligijaus Jankausko, o tarp atsarginių nebuvo Judicko, kuris pastaruoju metu bent jau ant suolo pasėdėti gaudavo. Nebuvo ir Kardoko, kurio karjera “Sūduvoje” greičiausiai baigėsi taip ir neprasidėjusi.

 

Leonid Akulinin

„Sūduvos“ naujokas – Leonid Akulinin

 

 

Užtat žymiau daugiau laiko nei praeitą kartą gavo ir Leonidas Akulininas, kuris futbolo.tv profilyje vis dar pavaizduotas su “Šachatariaus” uniforma. Beje, ukrainietis tapo vienu jaunesnių “Sūduvos” žaidėjų.

Beje, Akulininas viršijo mano lūkesčius ir numaldė tą įtarimą, kuris buvo kilęs sužinojus žaidėjų ūgį ir pamačius nuotraukose liesą jo stotą. Ant kojų šis žaidėjas laikosi tvirtai, juda pakankamai greitai, o futbolo elementus yra įvaldęs tiek, kad Lietuvai jų yra per akis.

Gerai kovoja dėl aukštų kamuolių, tai daro geriau, nei Radzinevičius, panašu – turi tinkamą smūgį – ne šiaip sau jam buvo patikėtas baudos smūgis, kurį atliko visai pakenčiamai. Žiūrėsim, kas bus, kai jam bus suteikta garbė iš tikro pakeisti Tomą Radzinevičių, o ne taip, kaip šiandien – lošti “po puolėju” (apie ką jam vis primindavo kolegos).

 

Naujas “Sūduvos” futbolas?

Aišku, “Sūduvos” žaidime šiandien ypatingų naujienų nebuvo. Panašiu stiliumi “Sūduva” šiemet jau yra sužaidusi bent pora rungtynių. Jei taip būtų sužaidusi bent du trečdalius – Veselinovičius vis dar komandą treniruotų.

Šio futbolo formulė labai paprasta – agresyvi, drausminga gynybą mažiausiai nuo aikštės vidurio ir greitas perėjimas į ataką. Pasirodo “Sūduva” gali žaisti ir intensyviai, ir efektyviai vienu metu.

Ramus, užtikrintas ir racionaliai rezultato siekiantis žaidimas, paskanintas tinkama energijos ir pykčio doze, labiausiai šiandien ir džiugino. Nemažiau, nei džiugino į finalą išvedusi pergalė.

 

Paulius Janušauskas

Pirmas įvartis – Paulius Janušauskas

 

 

Panašu ir į tai, kad komanda turėjo aiškų planą, kuris greičiausiai ir nulėmė aukščiau minėtus sudėties viražus.

Rungtynes pradėjo maksimaliai mobilūs žaidėjai, kurie gali palaikyti aukštą tempą. “Stumbro” žaidėjams kojas traukyti ėmė jau pirmo kėlinio pabaigoje, o kėlinio viduryje nemažai šios komandos žmonių kiekvieną žaidimo stabdymą mėgindavo vis išnaudoti vandens buteliukų tuštinimui.

O kai antram kėliny rezultatas buvo pasiektas, aikštėn ėjo tvirtesni, lėtesni ir gynybiniuose veiksmuose tinkamiau galintys sudalyvauti žaidėjai. Spėju, kaip sykis dėl to aikštėje taip ir nepamatėme Eligijaus Jankausko – Švrljuga ar Kecapas šioje situacijoje buvo tinkamesni.

 

Kodėl kažkada “Sūduva” pralaimėjo “Stumbrui”?

Šios rungtynės puikiai atvėrė visą tiesą apie ligšiolinį “Sūduvos” sezoną. Gal ir ne laikas dabar apie tai kalbėti, tačiau tai – šių rungtynių analizės esminė ašis.

“Sūduva” šiandien puikiai sužaidė maždaug 99,9 procentų rungtynių laiko. Tvirtai laikė žaidimo gijas, milijono progų nesukūrė, tačiau visą laiką “Stumbrą” laikė įtampoje, įritino du tvarkingus įvarčius, o “Stumbrui” neleido beveik nieko sukurti. Beveik.

Tas “beveik” galėjo iš esmės pakeisti rungtynių scenarijų. Tai buvo praktiškai vienintelė pavojinga “Stumbro” ataka ir vienintelis kartas, kai šiam sezonui įprastu būdu klydo visi “Sūduvos” gynėjai.

Dešinys gynėjas leido Russo laisvai pakelti kamuolį į baudos aikštelę, o ten, tiek Isoda, tiek, berods, Slavickas, drūčiau pralaimėjo savas dvikovas varžovams. Isodos dengiamas “Stumbro” žaidėjas kamuolio nepasiekė, o štai nuo Vėževičiaus smūgio “Sūduvos” vartus išgelbėjo tik futbolo dievai.

Galbūt šiandienos “Sūduva” būtų vis viena “Stumbrą” perlaužus – vis tik ši komanda, šiemet sužaidusi neblogų rungtynių, akivaizdžiai neprilygsta pirmo ketverto klubams. Tiek sugebėjimais, tiek ir fiziniu pasirengimu. Tačiau ligi šiol “Sūduva” daugiausiai taškų prarasdavo būtent po panašių klaidų.

Be šio vienintelio momento, visa kita “Sūduvoje” buvo gerai.

 

Valentin Baranovskij

Valentinas Baranovskij daro tai, ką įpratęs – greitai bėga

 

 

Rungtynių žaidėju, be abejo, galima skelbti Valentiną Baranovskį (futbolas.lt rungtynių apžvalgą netgi pavadino “Baranovskis parbloškė “Stumbrą”). Ir tai yra labai įdomu.

Prieš sezoną mažai kas tikėjosi, kad Valentinas į pabaigą taps vienu ryškiausių komandoje, nepaisant legendinių šūksnių “Baranovskį, Baranovskį!!!!” Marijampolės stadione. O štai Valentinas ir toliau visus mus maloniai stebina. Nustebinti galėjo ir jo šiandieninis įvartis – vietoje mūsuose įprastinio patrankos šūvio, Valentinas gudriai, švelniai ir tiksliai parideno kamuolį pro vartininką į tuščius vartus.

Sakyčiau, Baranovskis buvo iš tikro ryškus antrame kėlinyje. O va pirmo kėlinio “apdovanojimą” aš paskirčiau Pauliui Janušauskui. Janušauskas, bent jau pirmame kėlinyje, žaidė ten, kur paprastai lošdavo Jamakas ar Pavlovičius. Taigi, tokio atsitraukusio žaidimo organizatoriaus pozicijoje. Ir sužaidė Janušauskas puikiai – pora jo tobulų perdavimų į tuščius plotus pirmą kėlinį papuošė.

Simboliška, kad pirmąjį įvartį įmušė būtent jis. Lygiai taip pat simboliška, kad antrąjį pelnė Valentinas Baranovskis.

Tačiau dėmesį taip pat norėčiau atkreipti į Algio Jankausko žaidimą. Jo balsas nuolat skambėjo stadione – būtent šis žaidėjas vadovavo “Sūduvos” gynybai – tai, ką anksčiau nuo aikštės krašto šaukdavo Veselinovičius, šiandien komandai “pasakojo” Jankauskas. Sakyčiau, jam sekėsi ženkliai geriau.

Šis elementas, sakytum – smulkmena, yra tai, ko “Sūduvai” itin trūko iki šiol. Kartu su Jankausku, panašu, kalbėtis ėmė ir kiti žaidėjai. Kartu su tuo “Sūduva” iš būrio padorių futbolininkų pagaliau virto komanda.

 

Kas toliau?

“Kas toliau?” – ko gero dažniausias klausimas, kurį šiemet užduodam. Nepaisant to, kad komanda dar neseniai buvo visiškoje duobėje, iš jos, atrodo, išsikapstė. Tad nors kartą į minėtą klausimą galima atsakyti pozityviai.

Pliusas Prezidentui? Ko gero taip, būkime sąžiningi. Trenerių perversmas ko gero išėjo į naudą. Belieka viltis, jog naujos energijos pakaks iki sezono pabaigos. Nes dabar jau laimėti reikia praktiškai viską.

Vladimir Cheburin

Du seni draugai – Nerijus Mačiulis ir Valentin Čeburin

 

 

O galvoti – nėra laiko. Jau kitą trečiadienį – ir vėl didžiausios svarbos rungtynės. Šį kartą – prieš “Trakus” Vilniuje.

Pamatysim, kaip toliau viskas klostysis. Bet miegoti pagaliau galime eiti ramūs.

 

>

Įdomus beliko tik vienas klausimas. Po šiandieninės pergalės “Stumbras” iškeliavo į rūbinę. O “Sūduva” – ne. Visi žaidėjai draugiškai ėmė sukti ratus aplink Kauno stadiono aikštę. Lyg pradėtų lengvą treniruotę. Jei užmesite akį į futbolo.tv parengtą pirmą pokalbį su Vladimiru Čeburinu, jo viduryje, antrame plane, pamatysite visą komandą, sukančią ratą aplink stadioną. Gal čia kokios lažybos buvo?

Pasidalink su draugais:

54 koment.

Komentuok!
 1. KestasSTPFL 2016, rugsėjo 11 | 05:16 Atsakyti

  Suduva suzaide jei ne puikiai tai labai gerai. Kontroliavo visa maca, Stumbrui nepaliko jokiu vilciu. Klausimu kuri komanda geresne nekilo niekam. Sveikinu komanda uz branduma, sveikinu nauja treneri ir sirgalius su pergale. Sutinku su ponu POP kad sprendimas keisti treneri buvo teisingas ir galbut metgi reikiamu laiku. Komanda atrode uztikrinta ir pasitikinti savimi. Komandos talismanas neabejotinai yra Valentinas is didziosios raides. Su nekantrumu laukiu rungtyniu su Trakais ir dar labiau taures finalo.

 2. ''' 2016, rugsėjo 11 | 11:02 Atsakyti

  Dėl rato aplink stadioną – dar Kruojos laikais po rungtynių Pakruojo komanda visada po mačų lengvai pabėgiodavo stadione. Galima pažiūrėti bet kurį Čeburino porungtyninį interviu, visada fone tai pamatysi

 3. s 2016, rugsėjo 11 | 15:55 Atsakyti

  Baranovskis panasu atsigauna, bet, kad tik nebutu kaip pernai. Neliko konkurencijos, igavo treneriu pasitikejima tapo startiniu zaideju ir po to nusedo. Aisku dziaugiuosi uz ji, bet per anksti manau duoti jam gera bala, tegu pazaidzia taip menesi, du – tada.

 4. voleur 2016, rugsėjo 11 | 16:16 Atsakyti

  a tai jau treneriai laiku keisti??? o kiek asaru liejot kad palikt iki sezono, vel murauskas gryba pjauna, nera stabilumo ir t.t… Kartais per giliai kapstot su savo giliom izvalgom

 5. s 2016, rugsėjo 11 | 16:39 Atsakyti

  :d Voleur, koks tu mldc, norejau ta pasakyti, bet galvoju nepristosiu, nes panasu, kad sito blogo kurejes ir grupe jo pasekeju kazkaip vis minejo vos tik pasakydavau, kad dabar tinkamas laikas treneri keisti ar, kad gerai padare atrezdavo, ka tu cia nusisneki ir uzsipuldavo, todel net nenoriu daugiau kazka sakyti.Visi panasu yra is tos dalies: jeigu sekasi klubui arba gera sprendima priime nors ir sakiau, kad negera, visi siti apsisike fanai klubo, kur pribega prie traukinio jeigu tik traukinys greitai vaziuoja arba graziai atrodo ir gerai veikia, o kaip letai arba blogai veikia tada visi fanai kazkaip patampa nebefanais greit :( Liudni tiesa.

  • KestasSTPFL 2016, rugsėjo 11 | 18:42 Atsakyti

   Kad tos tiesos pas tave mazai. Taip, buvau vienas is tu kurie reiskesi kad galbut treneriu rokiruote nebuvo reikiamu laiku. Dabar, po vienu rungtyniu, atrodo kad ne viskas taip ir blogai. Bet esminis skirtumas yra tai kad netgi ir Suduvai pralaimejus ir visas likusias sezono rungtynes, mes nuo Suduvos nenusigreztum. Truputi pabumbetum, palotum, ir vel lauktum geresniu laiku. Apie kazkoki sokima ant „bandwagon“ nera nei kalbu.

 6. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 11 | 17:59 Atsakyti

  kas gerai, o kas blogai – matysim sezono pabaigoje.

  trenerius atleist – nieko gero. todėl, kad dar nė karto Sūduvai tai į gerą neišėjo. taigi, faktais rodo, kad sezono pabaigoje atleidus trenerius – naudos komandai iš to nebūna jokios.

  o kad operatyviai (praktiškai per pora savaičių) buvo surastas naujas treneris dar toks, kuris jau yra savo galimybes Lietuvoje įrodęs (o ne eilinis atvejis „treneris mokysis kartu su komanda) – yra labai gerai. viskas aišku ir paprasta.

  todėl nematau nieko keisto, kad požiūris keičiasi. o jei komanda dar šiek tiek išmaniau papasakotų apie tai, ką planuoja daryt – tai ir diskusijų mažiau į šoną būtų.

 7. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 11 | 18:01 Atsakyti

  p.s. kiekvienas gali turėt tokią nuomonę, kokią jis tik nori. taip pat gali tą nuomonę viešinti kokiais tik nori būdais. o jei apie savo nuomonę su kitais diskutuoti nesinori – tai gi niekas pagaliu neverčia to daryt. sėdėk kampe su savo teisinga nuomone ir bus ramu.

 8. Niekas 2016, rugsėjo 11 | 20:41 Atsakyti

  Vakarykštis LFF Taurės pusfinalis, kuriame Sūduva laimėjo, buvo pačios ramiausios rungtynės šiame sezone, kai komanda iš tiesų atrodė labai užtikrinta tuo ką daro ir tik vienas vienintelis kartas, kai buvo galima sunerimti, buvo Veževičiaus smūgis į skersinį. Visa kita praktiškai be priekaištų, kalbant apie gynybą, ir ne šiaip be priekaištų, bet be jokių klaidų apskritai, visos Sumbroatakos buvo stabdytos užtikrintai ir dažnai dar net joms neprasidėjus. Puolimas kaip visada nebuvo tobulas, bet savo progas išnaudojo. Džiugu dėl Baranovskio, kuris išnaudojo savo progą, bet ir šiaip buvo tikras komandos varikliukas. Taip pat ir Janušauskas, ir Činikas – pastarasis apskritai paskutiniu metu žaidžia tikrai solidžiai. Vienintelis dalykas, kuris nepatiko paskutinėse dvejose varžybose buvo Pavlovičiaus atliekami standartai. Jeigu juos pradėtų atlikti kitas žaidėjas, manau, būtų galima išpešti daugiau naudos. Dėl trenerių ginčytis neverta, yra kaip yra. Reikia žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau, ir kaip minėjo kolega, reikia palaikyti savo komanda nepaisant visko.

 9. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 11 | 21:25 Atsakyti

  Ką gi – štai jums ir finalas:) Tokios baigties ko gero buvo galima tikėtis, bet laukti varžovo teko iki paskutinės sekundės

 10. Ponulis 2016, rugsėjo 11 | 22:17 Atsakyti

  3 dalykai, kokiu anksciau nepastebejau:
  1. Baranovskio ir Veliulio pasikeitimai vietomis, kas 15 min vidutiniskai
  2. Janusausko ir Leimono padaryta tvarka per viduri
  3. Jankausko vadovavimas gynybai. Garsiai, aiskiai ir uztikrintai (su atitinkama leksika priklausomai nuo situacijos).

 11. voleur 2016, rugsėjo 12 | 01:59 Atsakyti

  Retorinis klausimas. Kada suduvai sezono gale trenerio keitimas isejo i bloga? Gal pralose kazka ko dar buvo nepralosus? Nepamenu

 12. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 12 | 08:32 Atsakyti

  Labai jau retoriškai tamsta teigi, panašiai kaip Varvalas, kuris mėgsta po pirmų penktų rungtynių gan teisingai nuprognozuot, kad medalių ir vėl nebus. Faktas, kaip nei Žalgirs, kuris neretai medalius užsitikrina pusę sezono, Sūduva tokios prabangos niekada neturėdavo. Tačiau likus paskutiniam ratui kaip taisyklė visada dar turėdavo šansą bent jau trečią vietą užimt.

  Aišku, galima sakyti, kad Sūduva pastaruosius 4 metus nieko nelaimi nepriklausomai nuo to – atleistas treneris yra ar ne. Tačiau ar vienaip vartysi, ar kitaip – argumentų už trenerio atleidimą vis viena nerasi.

  Tiesą pasakius, ši diskusija apie tai ar reikia atleisti trenerius vidury sezono apskritai yra klaidinga ir ydinga. Treneriai nekrenta iš dangaus. Juos samdo klubas. Tad ko gero pats trenerio samdymo klausimas yra priežastis žymiai prasmingesnei diskusijai. Nes būtent tai ir nuveda į tašką, kuriame treneris tampa „blogas“ vidury sezono. Nors jis paprastai netampa nei blogesnis, nei geresnis už tą trenerį, kuris buvo nusamdytas prieš pusantrų metų

  • Anonimas 2016, rugsėjo 12 | 14:55 Atsakyti

   Futbolo TV nėra Viasat. Tai tik sutartis.
   Bet dėl mūsų tautos pomėgių viskas taikliai. O pagal tautos norus atitinkamai dėliojami ir TV tinkleliai

   • jotvingis 2016, rugsėjo 12 | 15:04 Atsakyti

    Ne tik apie Viasat’ą yra parašyta, bet ir apie futbolo.tv (uab sporto televizija), bet bent jau pagal rekvizitai.vz.lt skolos sodrai seniai nebuvę.

    • Anonimas 2016, rugsėjo 12 | 15:53 Atsakyti

     Ne tą postą pasirodo skaičiau. Kam įdomu copy-paste iš Gedimino Reklaičo FB:

     Žadėtasis SHITSTORMAS…
     Fajnas žmogutis. Rimvydas Čekavičius. UAB „Sporto telvizija“ vienintelis akcininkas. „Sporto televizija“ – vienintelis A, I ir kitų futbolo lygų transliuotojas, oficialus LFF partneris.
     Taigi. Įmonės bankroto reitingas – 7,487 proc., 9 klasė (Labai aukšta rizika).
     Skola Valstybinei mokesčių inspekcijai vasario mėn. duomenimis – 14 tūkst. Eurų (tarp didesnių skolininkų)
     Skola Ryčiui Vyšniauskui – 1200. Skola Andriui Lekavičiui (už filmą apie Sabonį) – 1500 (gal įforminta per kitur, bet skolininkas – R.Čekavičius). Žinau apie skolas Giedriui Vaitkevičiui, Nerijui Kesminui, galbūt Pauliui Jakeliui. Bendra gali siekti 10 tūkst. Yra paklaida.
     Ištikimiems darbuotojams, dar vadinamiems klapčiukais, mokama laiku. Į klapčiukų pareigas įeina sekti Reklaitį ir panašius veikėjus FB, raportuoti fajnam žmogučiui.
     R.Čekavičius yra A lygos direktorius. Lygos šūkis – skaidrumas, pagarba, pasitikėjimas.
     Kai apie tai paklausiau A lygos prezidento Deivido Šembero, jis tik pasakė, kad nesikiša į finansinius reikalus. Apie lygos šūkius nekalbėjo. Deja.
     Klausimas apie R.Čekavičių, kaip LFF partnerį, šiandien bus užduotas LFF prezidentui Edvinui Eimontui.
     #fajnaszmogutis

     UPDATE: R.Čekavičiaus kontora neturi skolų VMI ir Sodrai. Tai man prranešė Rimvydas. Netikrinau kol kas bet pranešu. Tai nekeičia fakto kad skolų būta, ir nemažų

     • Anonimas 2016, rugsėjo 12 | 17:04

      Įdomu, kas būtų. jei išnyktų futbolo.tv. Turbūt grįžimas į 2010 metus, kai buvo transliuojama tik po vienas rungtynes iš kiekvieno turo.

 13. Wayn 2016, rugsėjo 12 | 19:14 Atsakyti

  Jei netransliuotų lietuviško futbolo?..
  Nebūtų absoliučiai nieko, nes ar žiūri jį ta saujelė žmonių, ar ne, jokio skirtumo niekam nėra (tik tai pačiai saujelei). Bet saujelė niekam nerūpi, tai jokio skirtumo ir nėra.

  Beje, jei jau taip susisuka, kad futbolo.tv yra padarytos dėl užsienio lažybininkų, tai panašu, kad ir A lygos varžybų laikai yra sudėlioti būtent tam.

  Virai, būkit protingi. Kaip gali kelti varžybų lankomumą, nepalikdamas beveik jokių vilčių į varžybas atvykti svečių komandos sirgaliams?.. O kitas Utenio turas su Trakais vykis pirmadienį 16,30.

  Kas galėtų paneigti, kad futbolo.tv dėl lažybininkų įkūręs Čekavičius įtikino A lygos galvas organizuoti turus tokiu dalbajobišku laiku?..

 14. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 12 | 21:05 Atsakyti

  Kuo arčiau žiemos – tuo daugiau rungtynių nesąmoningu laiku, spėju, dėl to, kad toli gražu ne visi stadionai turi lempas. Faktas, tai prieštarauja esminei A lygos logikai, kad „vartotojas“ mėgsta į futbolą vaikščioti ne savaitgaliais, o darbo dienomis.

  Pvz mane net 18 val piktina, net ir tame mieste, kuriame gyvenu. Pvz, šios savaitės žaidimo tarp Trakų ir Sūduvos Vilniuje taip pat greičiausiai nesugebėsiu pamatyt.

  Bet kaip teisingai tamsta pastebėjote – nei A lygai, nei federacijai, nei Sūduvai su Trakais mano bėdos nė trupučio nerūpi. Ir ne dėl to, kad esu susireikšminęs ar norėčiau būtų „sureikšmintas“. tiesig dėl to, kad mūsų iš tikro yra velniškai mažai ir šiame versle mes neturime nei jokio balso, anei jokios įtakos jam.

  Juk iš tikro – koks skirtumas ar Trakų – Sūduvos varžybų ateis pažiūrėti 150 ar 151 žmogus.

  Taip kad jo, faktas – nebelikus futbolo.tv transliacijų Marijos Žemėje būtų labai mažai nusiminusių piliečių. O piliečių stadionuose tikrai netaptų daugiau.

  Vienintelis privalumas man – būtų lengviau šitą blogą rašyti. Kaip senais gerais laikais – klasikinė formulė – rungtynių nemačiau, o kas matėt ką nors papasakokit. O tai reiškia, kad blogas taptų žymiai populiaresnis – juk tai taptų vienintele vieta, kur ką nors matę ką nors galėtų papasakoti tai saujelei kuri liko nemačiusi bet nori ką nors sužinoti.

 15. . 2016, rugsėjo 12 | 23:09 Atsakyti

  Žalgiris pats susiorganizuotu transliacijas. Kiti klubai turbūt irgi bandytų kažką nelabai kokybiško daryti, pavyzdžiui, transliavimą per facebook’ą.

 16. Favoritas 2016, rugsėjo 13 | 10:41 Atsakyti

  Dėl rungtynių tinkamo laiko galima ilgai ir nuobodžiai ginčytis, kiek žmonių tiek bus nuomonių. Visiems geras nebūsi!

  Faktai tokie: Iš likusių 16 rungtynių (tos kurios liko iki 5 rato) tik 2 varžybos vyks darbo metu t.y. 16.30 Utenoj ir Jonavoj, greičiausiai dėl apšvietimo neturėjimo.

  Visos kitos po 18val darbo dienomis arba savaitgalį. Vieniems gerai po darbo, kitiems savaitgalį – prašau tik eikit į stadionus, rinkitės sau patogiausią laiką ir įrodykit, kad vienas laikas yra daug geresnis už kitą. Turiu įtarimą, kad lankomumas bus labai panašus ar savaitgalį, ar darbo dieną.

  Apskritai būtų įdomu pažiūrėt Sūduvos lankomumą praeito ir šio sezono, kai varžybos dažniausiai vyksta darbo dienomis. Per šių metų Alygos 12 varžybų vidutinis lankomumas 807,5 žiūrovo (pagal Alyga.lt duomenis). Neradau praeitų metų statistikos, bet abejoju ar šiais metais stipriai nukentėjo lankomumas, nenustebčiau, kad jis net aukštesnis.

 17. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 13 | 12:46 Atsakyti

  Tikra tiesa – apie tai ginčytis galima iki numirimo. O visa bėda čia jau buvo įvardinti – kai diskutuojama dėl to, ar į stadioną ateis 150, ar 250 žmonių, visos šnekos kaip beprasmėmis tampa.

  O va statistiką suvesti yra velniškai sudėtinga. Pliki skaičiai nieko nepasakys – o va futbole veikia galybė pašalinių faktorių, kuriuos integruoti būtų velniškai sudėtinga, ypač – vėlgi – kai operuojame labai menkais lankytojų kiekiais.

  Juk akivaizdu – į rungtynes su Žalgiriu darbo dieną ir darbo valandomis vis viena susirinks daugiau žmonių, nei į rungtynes su Uteniu ar KŽ savaitgalį. Mūsuose neretai lankytojų skaičiui įtakos turi ir oras, ir konkuruojantys renginiai (pamnu, Sūduva vienas rungtynes šiemet žaidė praktiškai tuo pat metu, kaip ir LT krepšiasvydžio rinktinė Olimpiadoj).

  Dėl šių niuansų lankytojų skaičiavimas yra beprasmis ir jis gali įrodyti bet ką. Esu tikras, kad lankomiausia diena šiemet būtų trečiadienis, o lankomiausias laikas – 18 val., nes būtent tokiu metu vyksta svarbiausios turų rungtynės (dėl TV transliacijų). Taip kad plika statistika tik parodytų, jog A lygos bosų sprendimas žaisti darbo dieną ir darbo metu – visiškai pasiteisino:)

 18. Anonimas 2016, rugsėjo 13 | 12:49 Atsakyti

  jei jau neliktu f.tv tai net neabejoju, kad lff’o iniciatyva butu sukurta kazkokia alternatyva 😉 nezinau ar net neiseitu i gera, gal nebeliktu tu debilisku laiku

 19. Wayn 2016, rugsėjo 13 | 12:57 Atsakyti

  Be abejo, kiek žmonių, tiek nuomonių.
  Kai kas gali sau leisti ir darbo dieną ištrūkti iš darbo, kad galėtų apsilankyti stadione, o kitas dirba savaitgalį ir negalėtų pasirodyti varžybose net ir sekmadienį.

  Tačiau, negali paneigti, kad dauguma žmonių vis tiek turi laisvus savaitgalius, todėl potencialiai daugiau žiūrovų galima pritraukti šeštadienį/sekmadienį.
  Darbo dienomis, vieni dirba iki penkių, kiti iki šešių, dar kiti iki pusės septynių (kalbu apie daugumą). Todėl dalis sirgalių atkrenta todėl, kad nespėja. Jau minėjau apie svečių komandos sirgalius, kurie neturi jokių šansų atvykti į varžybas, net jei miestai yra nelabai toli vienas nuo kito. Atkrenta dar viena potencialių žiūrovų dalis.
  Be abejo, varžybas galima rengti ir vėlai vakare, tačiau taip nusikelia grįžimas namo (vėlgi svečių sirgaliams tai ypač aktualu). Nors, reikia pripažinti, kad futbolas prie šviesų turi šarmo :)

  Savaitgalį tuo tarpu dauguma yra laisvi nuo darbų. Svečių sirgaliai gali atvažiuot į varžybas ne tik savo transportu, bet ir viešuoju (autobusais arba traukiniu). Svečių, aišku, nedaug, bet jie irgi žiūri, jie irgi moka už bilietus. Juk ne tik ultros lanko kitus stadionus. Pats POP rašė apie į Kauną atvykstančius marijampoliečius, o ir savo akim teko matyt paprastus Žalgirio fanus lankančius kitus stadionus.

  Vėlgi, visiems įtikti neįmanoma.

  Aš manau, kad ar taip, ar kitaip darant svarbiausia yra išlaikyti ritmiką, kad ilgainiui taptų įprasta, jog fūlė vyksta šeštadienį/sekmadienį arba antradienį/trečiadienį vakare. Tam reikia, ko gero, ne vieno sezono.
  Taip pat gal būtų įdomu daryti dalį (o gal ir visas) turo varžybų vienu metu. Juk yra galimybė stadione sekti rezultatą gyvai, tai pridėtų dar daugiau azarto (prisiminkite, kad ir paskutines sezono varžybas, kai visi žaidžia vienu metu).

  Beje, kalbant apie ritmiką ir stabilumą, tai, manau, kad jis turi būti ir kai kuriose kitose futbolinėse sferose ir labai smagu, kad trims sezonams į priekį užsibrėžta laikytis 8 komandų lygoj schemos su aiškiais kritimais ir kilimais. Dabar sezono pabaigai labai smagi kova dėl išlikimo laukia Utenio ir Kauno Žalgirio, plius kažkurie iš jų turės žaisti pereinamas varžybas. To pas mus jau šimtą metų nebuvo :)

 20. Favoritas 2016, rugsėjo 13 | 13:48 Atsakyti

  Sutinku su visomis išsakytomis mintimis, ypač apie ritmiką ir stabilumą, bet išskyrus šią: „Tačiau, negali paneigti, kad dauguma žmonių vis tiek turi laisvus savaitgalius, todėl potencialiai daugiau žiūrovų galima pritraukti šeštadienį/sekmadienį.“

  Imsiu ir paneigsiu =) Manau daugelis žmonių kaip tik turi daugiau laisvų, kaip pvz, antradienio/trečiadienio vakarų nei laisvų savaitgalių. Ką žmonės veikia savaitgaliais? Gimtadieniai, šventės, vasaros savaitgalis prie vandens ar pas draugus, įvairūs kiti renginiai, jaunimui – festivaliai, vyresniems – žmonos reikalauja būtinai aplankyti uošvienę – nukasti bulves ar supjauti malkas ir t.t. =D

  Nu o ką žmonės veikia vidury savaitės vakarais po darbo??? Pabrėžiu „po darbo“, sutikčiau, kad 18val gal ir nėra pats tinkamiausias laikas futbolui, tinkamiau būtų galbūt 19-19.30val. Tokiu laiku didžioji dalis žmonių po vakarienės sėdi namie be ypatingo užimtumo.

  Sutinku, kad dėl kitų miestų sirgalių vidury savaitės sudėtinga. Nes pvz marijampoliečiams nuvažiuot į Vilnių pažiūrėt varžybas reikia min. 6val – 2val kelionė pirmyn + 2 val varžybos + 2 kelionė atgal. Jei dirbi iki 18val. tai anksčiausiai grįši vidurnaktį, o jei į Klaipėdą ar Uteną tai ir gerokai po vidurnakčio. Bet jei kalbant apie daugumą potencialių žiūrovų tai aš už darbo dienas.

 21. Anonimas 2016, rugsėjo 13 | 14:19 Atsakyti

  Amžina tema. Bet visas pasaulis žaidžia savaitgaliais. O jei tiksliau – sekmadieniais. Tikrai niekas sekmadieniais nevainėja lakt pas gimines ar draugus. Darbo dienomis priešingai – aš visada turiu ką veikt (einu sportuot, vežu vaikus į būrelius, pjaunuosiu žolę, tvarkausi aplinką ir pan.). Tuo tarpu per dvi laisvas dienas susiplanuoti taip, kad važiavimas pas uošvę netrukdytų futbolui, yra niekų darbas

 22. Wayn 2016, rugsėjo 13 | 14:22 Atsakyti

  Savaitgaliais žmonės veikia daug ką :) Visur. Lygiai taip pat kaip ir po darbo vakare. Vis tiek laisvu nuo darbų (daugumai) metu turi organizuot pramoginius renginius (šiuo atveju futbolą), nes jei organizuosi darbo dieną pvz. 14 val… na, rezultatą patys matėte.

  Reikalas tame, kad jei žmogus nori ateit į stadioną, jis ateis, tik suteik jam galimybę. Darydamas nepatogiu laiku/darbo laiku, jam tos galimybės nesuteiki.
  Darydamas laisvu laiku/savaitgalį/po darbo, jam galimybę suteiki.

  Tiesiog reikia sukurt sąlygas, kad kuo daugiau žmonių potencialiai pasirinktų tavo renginį. Mano galva, savaitgalį, daugiau žmonių potencialiai gali lankyti įvairius pramoginius renginius, tarp jų ir stadionus.
  O ar renkiesi gimtadienį, bulviakasį, uošvienę ar futbolą… Paskaityk „Fever Pitch“ 😉

 23. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 13 | 14:27 Atsakyti

  O bet visgi tačiau…. grįžtame prie tos pačios dainelės. Kur žiūrovai renkasi gausiai, o kartu neša klubams pelną – ten klubai iš tikro taikosi prie žiūrovų. O kur žiūrovų mažai – šiems tenka taikytis prie klubų ir lygų.

  Žodžiu, gaila tik vieno – kad lyga ir klubai retkarčiais akivaizdžiai pykstasi su blaiviu protu, nes įrodinėti, kad rungtynes 16.30 geriau yra rengti savaitgalį, o ne darbo dieną nėra jokio reikalo. Suplanuoti rungtynes stadionuose be lempų savaitgaliais – didelio darbo nereikalauja. Tačiau būtent priešingas planavimas rodo, kad tiek lygai, tiek klubams yra giliai nusispjaut į „futbolo gerbėją“ ir „futbolo populiarinimą“, nepaisant to, kad ši idėja – viena iš dažniausių piarinių futbolo biurokratų giesmelių

 24. Wayn 2016, rugsėjo 13 | 14:53 Atsakyti

  Amen.

  Beje, sekmadienis tikrai nėra dažniausia futbolo diena.
  Anglijoj dauguma varžybų vyksta šeštadienį 15 val., Italija renkasi sekmadienius, Ispanija per pusę, vokiečiai šeštadienius, prancūzai taip pat.

  Virsliga vyksta daugmaž savaitgaliais, Ekstraklasa tik savaitgaliais (pora varžybų būna perstumta į 5dienį ir 1dienį), o Baltarusijoj taip pat, Rusijoj irgi.

  Žmonės ten ne kitokie – savaitgalį veikia tą patį kaip ir lietuviai.

 25. Favoritas 2016, rugsėjo 13 | 15:46 Atsakyti

  Pilstom mes iš tuščio į kiaurą ir vis apie tą patį. Didžiosios futbolo šalys turi tradicijas, kurios susiformavo per eilę metų. o pas mus kiekvienais metais skiriasi Alygos komandų skaičius, formatas ir t.t. Va kai mes kokius 3m. pažaisim stabiliu formatu ir rutininiu tvarkaraščiu tada žiūrėsim (jeigu apskritai pas mus kada nors taip bus).
  Jeigu jau lyginam futbolo grandus su Lietuva, tai palyginkim ir Čempionų lygą bei Europos lygą vidury savaitės po darbo valandų su Alyga. Tokiu atveju ir lietuviai potencialiai turėtų ateiti į futbolą darbo dienomis, ar ne?
  Kaip ten bebūtų, raktas į pilną žiūrovų stadioną nėra tik „tinkamas“ varžybų laikas, tai tik vienas iš komponentų! Į bet kurią futbolo šalį nuvažiavus pamatysim, kad oi kiek daug mes atsiliekam nuo jų. Čia jau nieko naujo, kaip sakoma – trukt už vadžių ir vėl nuo pradžių!

 26. Wayn 2016, rugsėjo 13 | 15:56 Atsakyti

  Taigi aš specialiai surašiau ir kaimynines šalis, ne tik grandus. Tuo norėjau pasakyti, kad niekur taip nedaroma kaip pas mus. Ir ne šiaip sau nedaroma.

  O šiaip tai jo – būtų įdomu pažiūrėt ar stabilus tvarkaraštis duotų naudos ir taip, laikas nėra vienintelis stadiono lankomumo komponentas. Bet kad vienas iš svarbiausių tai tikrai. Jis yra toks pat svarbus kaip aikštė ir du vienuoliktukai.

  O Čempionų ir Europos lygų nepainiok čia. Jos tik patvirtina nusistovėjusią tvarką – kadangi yra bendros visoms šalims, jos yra sustyguotos palei tvarkaraščius – savaitgalį vyksta lygos mačai, todėl tarptautinės varžybos rengiamos tada, kai vietiniuose čempionatuose tyla – savaitės vidury.

  • Favoritas 2016, rugsėjo 13 | 16:40 Atsakyti

   Gi kalbam apie tinkamą futbolui laiką, Čempionų ar Europos lygoms vidurys savaitės netrukdo rinkti žiūrovus. Ok lygų kalibras visai kitoks, bet pažiūrėkim kiek žmonių ateina į pirmos lygos varžybas, kurios dažniausiai žaidžiamos savaitgalį? Ok, vėl lygis ne tas! Tai gal tada ir kalbėkim, kad nelabai yra į ką pas mus žiūrėt, o ne ieškot tobulo laiko.

   Jau daugiau nei pusę metų Alygą žaidžiam dažniausiai trečiadieniais, bet dėl to žiūrovų lankomumo sumažėjimo nematau. Šiais metais Alygos varžybose būtent vieną iš savaitgalių Sūduva Marijampolėj užfiksavo mažiausią lankomumą – 570. (tarp kitko, oras tą dieną buvo puikus).

   Apskritai vidutinis Sūduvos lankomumas trečiadienį ir savaitgalį yra vienodas. Jei jau savaitgalis toks geras laikas, tai kodėl futbolo trečiadieniais negalintys pamatyti gerbėjai neužpildo stadiono savaitgalį? Žaidėm tik tris savaitgalius šį sezoną – tokia reta proga pažiūrėt futbolą – nu kur tie gerbėjai?

   Chebra, aš kol kas nematau priežasčių kodėl savaitgalį turi ateit daugiau žiūrovų į stadionus. Tiesa, argumetai, turi logikos, bet pas mus praktikoje jie neveikia.

   P.s. tas Šemberas irgi atėjo daryti permainas, bet pats tikriausiai neprisimena kaip Rusijoj ir kitose šalyse puikiai veikia savaitgalio tvarkaraštis, kad jo Lietuvoj nesiėmė pritaikyt!

 27. Jonas | SDV 2016, rugsėjo 13 | 16:53 Atsakyti

  Chm, viena iš priežasčių, be abejo, jau yra minėtoji – kad trečiadieniais paprastai lošiama su principiniais varžovais, nes tokias rungtynes per teliką rodo.

  Aišku, tai iš esmės patvirtina viską, kas čia daugelio žmonių būna rašyta – kai futbolas įdomus, žiūrovų ateis ir vidury darbo savaitės ir vidury darbo dienos.

  tačiau tuo pat metu tai patvirtina ir kitą dalyką – tai neturi nieko bendro su futbolo biurokratų piariniu rūpesčių „futbolo gerbėjais“ ir „futbolo populiarinimu“. Esmė ta, kad futbolo populiarinti nereikia – futbolo populiarumui reikia gero futbolo.

 28. s 2016, rugsėjo 13 | 17:19 Atsakyti

  Norejau seniau parasyti, bet pamirsau :D. Nenustebciau jeigu koks Maciulis is Stumbro ateitu i Suduva. Gerai sutaria su musu dabartiniu treneriu, o zinant, kad Jamakas streikuoja ir reiketu labiau atakuojancio tipo saugo Suduvai, kuris moka prasmugiuoti is toli, is baudos smugiu ir siaip techniskas yra zaidejas.

 29. Wayn 2016, rugsėjo 13 | 17:36 Atsakyti

  Dėl gero futbolo irgi klausimas.
  Anglijoj, Vokietijoj žemų lygų varžybos (kur futbolo kokybė yra max tokia kokią mes matom A lygoj) surenka tūkstančius. Taip taip, futbolo kultūra ir t.t., bet nesisieja tai su kokybe. Bent jau ten.

  Favoritui linkiu nesinervuot.
  Aš pats esu savaitgalinio futbolo šalininkas ir jau išsakiau kodėl, bet, kaip ir Favoritas, nemanau, kad futbolo rengimas savaitgaliais staiga padidintų stadionų lankomumą. Šiuo atveju pritariu POP, jog čia yra daugybė veiksnių, kurie gali mums parodyti, kodėl trečiadienį daugiau žmonių atėjo į stadioną, nei šeštadienį (arba atvirkščiai). Žodžiu, kas geriau mūsų atveju per sunku pasakyt mums čia atsisėdus prie ekranų.

 30. gincius 2016, rugsėjo 13 | 23:56 Atsakyti

  Pas mus elgiamasi su tvarkarasciu lyg futbolas Lietuvoj butu sporti saka nr1. Visi masiskai puola bet kokiu laiku i stadionus. Juokinga. Liudna bet panasu kad visiems organiztoriams giliai nusispjaut kiek bus ziurovu jeigu taip sudarineja tvarkarasti

 31. Favoritas 2016, rugsėjo 14 | 08:52 Atsakyti

  Favoritas nesinervuoja =)
  Kiekvieno turbūt iš mūsų svajonė būtų žiūrėt Alygą pilname stadione ir net ne taip svarbu kuriuo laiku.

  Bet mažiau kalbų – daugiau darbų. Kas būsit, susitiksim šiandien stadione =)

  • s 2016, rugsėjo 14 | 19:10 Atsakyti

   Nemanau, ypac kaip sezono pabaiga ir naujas treneris, nespes isnagrineti visu galimybiu ir parinkti pacios optimaliausios sudeties.

 32. s 2016, rugsėjo 14 | 19:11 Atsakyti

  Kalbant apie pirma keliny, Leimonas tik irodineja, kad Suduvai reikalingas naujas gynejas, kuris galetu ateiti po keitimo arba traumu atveju, nes Leimona Traku zaidejai apipisa kaip nezinau ka, praleidineja tai nespeja uzsiimti pozicijos. Va tau ir stabilaus Jankausko gynyboje netikimas, Isoda dar buvo puse velnio nors irgi poziciskai silpnai atrode, bet Jankauskas vienintelis tikras vidurio gynejas, kuris gali vadovauti gynybinei linijai, dabar be jo betvarke ten.

  • griezhtas 2016, rugsėjo 15 | 08:26 Atsakyti

   Problema tik su vidurio gynėjo ir atraminio saugo pozicija. Visom kitom pozicijom keitimų yra.
   Šiap man labai patiko pirmam kelinyje kaip greit ilgu pasų buvo išeinama į puolimą, žodžiu jau jaučiama trenerio ranka, reik tik truputį nušlifuoti kombinacijas ir centro gynėją turėt pakeitimui.

Naujas komentaras